Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »


Köszi a sok segítséget, valahogy én is úgy vagyok vele, ugyanakkor egy tunerért nem fogok 180 km vezetni, a postától meg félek. Mindenesetre meg kell oldanom a dolgot még karácsony előtt, mert akkor ugye otthon leszünk, és egy rádió véleményem szerint szükséges egy lakásba.
 
Mindenesetre örvendetes, hogy ilyen közel lakunk egymáshoz, de megígérem, hogy nem foglak zaklatni a fajankó kérdéseimmel  , csak mint írtam, nem vagyok egy műszaki zseni.
 
Bár ez gondolom kiderül az eddigi kérdéseimből is.
 
Viszont örülök, hogy megerősítettél abban, amit hallottam, de nem tudtam eldönteni, hogy milyen, mekkora mértékben igaz, miszerint a régi rádiók igen nagy vételi érzékenységgel bírnak.
 
Köszönöm még egyszer, kellemes napot mindenkinek!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Aha, kezdem érteni.
 
A második megoldást javasolták valakinek, miszerint egy drótot kell rákötni akkor arra  a bizonyos melegpontra, és már fogja is a jelet.
 
Ugyanakkor kicsit szkeptikus vagyok egy ilyen régi készülék esetében, hogy ez valóban így működik, mondjuk nálam itt Kecskeméten.
 
Lehet, hogy maradok egy digitális tunernél, és akkor abba csak beledugom a koaxot és viszlát. Ugyanakkor a HK3300 sztereó erősítőmnél voltak gondok a Bartók esetében, de érdekes módon csak annál, talán még a Kossuthnál is, de azt meg ki hallgat.
 
Sajna nekem nincs erkélyem, így ez az antennás dolog nem játszik szerepet a megoldásban.
 
Köszi a segítséget.
 
Te mernél venni egy ilyen régi készüléket mondjuk a vateráról próba nélkül? Mondjuk olyat, amit én is belinkeltem.
Félek a postától, ugyanakkor ezek a régi cuccok iszonyúan tetszenek. Bár lehet, hogy a nejem kivágna vele együtt, pedig ő többet hallgat rádiót, mint én, lényegében neki venném a készüléket.
 
Ha működne az a rézdrótos megoldás egy ilyen régi analóg tuner esetében az lenne a legjobb.
Köszönöm a türelmet és segítséget.

Igen, mint írtam az egyszáldrótamelegpontra is célravezető lehet, pláne a régi gépek esetén mert a többségük jóval nagyobb vételi érzékenységgel rendelkezik mint az újabbak.Ha nálunk a szomszédban (Nagykőrösön) működik akkor Kecskeméten is kellene, de ezt csak akkor tudod meg ha kipróbálod.Én kipróbálás nélkül ritkán veszek műszaki dolgot (mondjuk az említett Panasonic mini hifit, pont próba nélkül vettem, de korrekt volt az eladó-minden szempontból lekövethető, telefonon is beszéltünk nem keveset (még garanciát is vállalt rá) így megvettem és nem bántam meg.Ha megveszed és van egy kis hibája ami vélhetően javítható, akkor ha át tudod hozni Kőrösre van egy barátom aki csak vintage cuccal foglalkozik (na jó, újakat is javít, de neki csak vintage van a gyűjteményben)-valószínű, hogy meg tudja csinálni neked pici pénzért.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »


Aha, kezdem érteni.
 
A második megoldást javasolták valakinek, miszerint egy drótot kell rákötni akkor arra  a bizonyos melegpontra, és már fogja is a jelet.
 
Ugyanakkor kicsit szkeptikus vagyok egy ilyen régi készülék esetében, hogy ez valóban így működik, mondjuk nálam itt Kecskeméten.
 
Lehet, hogy maradok egy digitális tunernél, és akkor abba csak beledugom a koaxot és viszlát. Ugyanakkor a HK3300 sztereó erősítőmnél voltak gondok a Bartók esetében, de érdekes módon csak annál, talán még a Kossuthnál is, de azt meg ki hallgat.
 
Sajna nekem nincs erkélyem, így ez az antennás dolog nem játszik szerepet a megoldásban.
 
Köszi a segítséget.
 
Te mernél venni egy ilyen régi készüléket mondjuk a vateráról próba nélkül? Mondjuk olyat, amit én is belinkeltem.
Félek a postától, ugyanakkor ezek a régi cuccok iszonyúan tetszenek. Bár lehet, hogy a nejem kivágna vele együtt, pedig ő többet hallgat rádiót, mint én, lényegében neki venném a készüléket.
 
Ha működne az a rézdrótos megoldás egy ilyen régi analóg tuner esetében az lenne a legjobb.
Köszönöm a türelmet és segítséget.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Persze az is megoldás lehet, ha egy 1-es vagy 1,5-es sodrott réz derótot kötsz a meleg pont helyére.Nálunk a konyhában így van megoldva a nejem Panasonic mini hifije, és a drót pedig feldobva végig a konyhaszekrény tetejére, a legtöbb adó simán jön RDS-el.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Köszönöm a választ kedves kolléga, de ugye nem gondolod komolyan, hogy értem is?
Nem, nem vagyok retardált, de a melegpont és hidegpont kifejezések nem sokat mondanak nekem, bevallom férfiasan.
 
Ilyen yagi antenna is viszonylag nehéz megoldás számomra, lévén a 3. emeleten lakom egy 4 emeletes házban. Én belső antennára gondoltam, de az meg kicsit elcsúnyítaná a szobát, ezért egy ilyen szerkezet nélküli megoldás lenne megfelelő.
 
A már eladott rádióerősítőmön volt egy 75 ohmos koax dugalj, oda bedugtam a kábeltévé koaxát és készen is voltam, szólt a rádió, igaz a Bartók, a kedvencem néha eléggé súgott. 
 
Ezeknél a régebbi szerkezeteknél azonban ez ugye nem működik. 
Te is említetted, hogy egy kisebb drót bekötve a G-pontra(? ebben nem vagyok biztos, hogy oda) működhet. 
Most újra elolvastam,amit tanácsoltál nekem, és talán kezdem érteni mit javasolsz. Szét kellene szednem a koax kábelt, és az egyik részét a melegpontra, a másikat a hidegpontra kellene kötnöm. Jól értem? Ebben az esetben már csak az a kérdés, melyik a meleg, és melyik a nem meleg, vagyis hideg része a kábelnek.
 
Az a Marantz nagyon szép darab, én kettőt láttam a vaterán, bár Rotelre mennék szívem szerint, mert a cd lejátszó, és a leendő erősítőm is ilyen márkájú lesz ha minden jól megy nemsokára.
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 90500.html

Nos, akkor egy kép szemléltetésként.A "D" a meleg pont, ez kösd a harmadik csatira (hogy maradjunk az ST300 hátuljánál)-de ha másik ilyen bekötési csatikkal rendelkező gép lesz akkor a 75 ohm jelöléshez, az árnyékoló harisnyát -"B"- pedig összesodorva (és célszerűen ónnal megfuttatva, ahogyan a képen is látható, hogy bírja a csavar szorítását) a rádión a G (avagy ground) jelölésű helyre.Jó ha tudsz olyan koax kábelt szerezni aminek tényleg rézből van az árnyékoló harisnyája, mert azt tudod csak rendesen megfuttatni ónnal.
Egyébként én is pont a harmadikon lakom egy négyemeletesben-nekem az erkélyen van kinn egy Yagi és egy kördipól (két antenna bemenetes tunerem van) tartó konzolon.

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »



Látom rámentél a Marantz ST300-ra.Egyébként arra is köthetsz normális (75 ohm-os) koax kábelt.A meleg pontot a 75 ohm-os antenna csatira kötöd (a képen balról a harmadik) az árnyékoló szoknyát pedig összesodorva a G feliratú csavar alá.Nekem is így van bekötve a Kenwood KR4200-as rádióerősítőmön az antenna, és teljesen jó.
st300c.jpg

 
 
Köszönöm a választ kedves kolléga, de ugye nem gondolod komolyan, hogy értem is?
Nem, nem vagyok retardált, de a melegpont és hidegpont kifejezések nem sokat mondanak nekem, bevallom férfiasan.
 
Ilyen yagi antenna is viszonylag nehéz megoldás számomra, lévén a 3. emeleten lakom egy 4 emeletes házban. Én belső antennára gondoltam, de az meg kicsit elcsúnyítaná a szobát, ezért egy ilyen szerkezet nélküli megoldás lenne megfelelő.
 
A már eladott rádióerősítőmön volt egy 75 ohmos koax dugalj, oda bedugtam a kábeltévé koaxát és készen is voltam, szólt a rádió, igaz a Bartók, a kedvencem néha eléggé súgott. 
 
Ezeknél a régebbi szerkezeteknél azonban ez ugye nem működik. 
Te is említetted, hogy egy kisebb drót bekötve a G-pontra(? ebben nem vagyok biztos, hogy oda) működhet. 
Most újra elolvastam,amit tanácsoltál nekem, és talán kezdem érteni mit javasolsz. Szét kellene szednem a koax kábelt, és az egyik részét a melegpontra, a másikat a hidegpontra kellene kötnöm. Jól értem? Ebben az esetben már csak az a kérdés, melyik a meleg, és melyik a nem meleg, vagyis hideg része a kábelnek.
 
Az a Marantz nagyon szép darab, én kettőt láttam a vaterán, bár Rotelre mennék szívem szerint, mert a cd lejátszó, és a leendő erősítőm is ilyen márkájú lesz ha minden jól megy nemsokára.
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 90500.html

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Látom rámentél a Marantz ST300-ra.Egyébként arra is köthetsz normális (75 ohm-os) koax kábelt.A meleg pontot a 75 ohm-os antenna csatira kötöd (a képen balról a harmadik) az árnyékoló szoknyát pedig összesodorva a G feliratú csavar alá.Nekem is így van bekötve a Kenwood KR4200-as rádióerősítőmön az antenna, és teljesen jó.

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Annak ellenére, hogy elég régen volt itt hozzászólás, mégiscsak felteszem a kérdésemet, hátha kapok rá választ, és így lehetőségem lesz az okosodásra.
 
Miután lassan lezárul az erősítő-vásárlással kapcsolatos mizériám, szeretnék venni egy tunert is, mégpedig valami jó régi, vintage tunert, amolyan békeidőbelit, fa vagy nem fa borítással, ez most mindegy is, olyat, amelyik jó nagy, nehéz, és még rádiózni is lehet vele:)
 
Szóval analóg tunerre gondoltam, az 1970-es évekből, márka igazából most mindegy is, Onkyo, Rotel, Kenwood, tulajdonképpen mindegy, most legalábbis.
 
Kérdésem az, hogy mennyire fogják jól az adókat azok a tunerek, amelyeknek saját kis antennájuk van a készülék hátulján?
Szükséges hozzá szobaantenna vagy sem? Vagy bármi egyéb? Mert ezekbe ugye nincs koax csatlakozó, következésképpen a kábeltévé koax kábelét sem tudom beledugni.
Láttam olyan, hogy van kis szobaantenna egy dróttal ráerősítve a tunerre, de olyat is, ahol nincs.
 
Valahol az olvastam, hogy elég egy vékony drótot tenni az fm csatlakozóra, már az is elegendő jelet generál. Ez nekem kicsit furcsa.
 
Bocs az ostoba kérdését.
Válaszokat jelige nélkül ide várok.
Köszönettel: egy hozzánemértő lelkes érdeklődő.

Szia
Szerintem te a régi vasak hátuljára integrált ferrit antennára gondolsz aminek sajna vajmi kevés jelentősége van, mert az AM sávhoz volt használatos.Tehát mindenképpen be kellene szerezned valami jobbacska FM antennát.A régebbi vasak általában elég jó vételi érzékenységgel bírnak még egy szál dróttal is, az általad leírt bekötési módban is (a koax melegpontjára kötve).Ha van lehetőséged azért próbálj beszerezni egy Yagi antennát (az elhelyezéssel is lesznek macerák, mert nem kicsik-tehát a helyigénnyel is számolj).Itt pár kép és rajz, csak, hogy valamennyire képben legyél a kinézettel kapcsolatban:
https://www.google.hu/search?q=fm+yagi+ ... 40&bih=737
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »


Annak ellenére, hogy elég régen volt itt hozzászólás, mégiscsak felteszem a kérdésemet, hátha kapok rá választ, és így lehetőségem lesz az okosodásra.
 
Miután lassan lezárul az erősítő-vásárlással kapcsolatos mizériám, szeretnék venni egy tunert is, mégpedig valami jó régi, vintage tunert, amolyan békeidőbelit, fa vagy nem fa borítással, ez most mindegy is, olyat, amelyik jó nagy, nehéz, és még rádiózni is lehet vele:)
 
Szóval analóg tunerre gondoltam, az 1970-es évekből, márka igazából most mindegy is, Onkyo, Rotel, Kenwood, tulajdonképpen mindegy, most legalábbis.
 
Kérdésem az, hogy mennyire fogják jól az adókat azok a tunerek, amelyeknek saját kis antennájuk van a készülék hátulján?
Szükséges hozzá szobaantenna vagy sem? Vagy bármi egyéb? Mert ezekbe ugye nincs koax csatlakozó, következésképpen a kábeltévé koax kábelét sem tudom beledugni.
Láttam olyan, hogy van kis szobaantenna egy dróttal ráerősítve a tunerre, de olyat is, ahol nincs.
 
Valahol az olvastam, hogy elég egy vékony drótot tenni az fm csatlakozóra, már az is elegendő jelet generál. Ez nekem kicsit furcsa.
 
Bocs az ostoba kérdését.
Válaszokat jelige nélkül ide várok.
Köszönettel: egy hozzánemértő lelkes érdeklődő.
 

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Akit érdekel a Bartók rádió Wagner ciklusának a közvetítése:
 
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9106958
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: stx »


Jó hangú tuner, jó áron > Rotel RT 930AX
Egy másik, kicsit drágábban > Rotel RT 940AX (nekem ilyen van, nagyon szerethető a hangja)

Avatar
megott
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2004.01.27., kedd 13:29
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: megott »


Uraim!
 
Segítségeteket kérném, keresek Grundig MT100 tunerhez gombsort, vagy akár komplett készüléket, valamint ha valakinek akadna egy hangoló pálcát vagy rudat amit régen ezekhez a fajtájú rádókhoz televíziókhoz mellékeltek.
Nagyon szépen köszönöm segítségeteket!
Üdv!
Norbert

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Őszintén szólva, nem gondolom, hogy nálam a rendszer egyenrangú tagjaként kellene kezelnem, avval együtt, hogy lehet, hogy ezzel a tunerrel fog a legtöbbet szólni. Nincsenek nagyon magas elvárásaim, csak legyen normális hangja és programozható legyen, a kényelem miatt. Bár gondolom ezzel sokan vitatkozni fogtok, de gondolom a normál kereskedelmi adók azért nem cd minőségben sugároznak. A Petőfi már gondolom egy fokkal jobb, a Bartók meg a Kossuth pedig már egész jó. Rosszul gondolom?
Amúgy van a tetőn antenna amit tudnék használni és ráadásul rálátok a Szabadság helyi adóra is.
Ezek alapján, mondjuk 15-20e Ft-os határig mit ajánlanátok?

Szia!
Nem tudom aktuális-e még, de én is sokáig keresgéltem a tunerek között, míg rátaláltam erre: System Fidelity ST-250 http://www.systemfidelity.com/250.html A vaterán árulták 14 ezerért(bagó!) volt még egy is , sokáig meg se nézték, pedig fényévekkel jobban szól, mint ezek a középkategóriás Denon, Pio, Technics stb. tunerek, és ráadásul kényelmi szempontból is nagyon előnyös, elegáns dizájnnal. Megfelelő kábel és hangfal párosítás után úgy szól nálam, hogy nem biztos bekapcsolom gyakrabban a cd lejátszót.

Avatar
p0la
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.03.27., szer. 23:57
Értékelés: 6

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0la »


Gondolom az erkélyre....oda viszont tényleg nagy, mert sok helyet foglal.  Ráadásul, ha más adóra akarod forgatni, biztosan a legrosszabb pozícióban lesz a legjobb vétel.
Valld be, hogy látó vagy

Avatar
p0la
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.03.27., szer. 23:57
Értékelés: 6

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0la »


Ha frekvenciában és irányban is közel vannak egymáshoz azok az adók amit hallgatni szeretnél, akkor sajna mindenképpen lesz némi áthallás. Nekem 7 elemes antennám van aminek a hossza közel 3 méter, de így is zavarja a Bartokókot a 300kHz-el mellette adó MR1. A tuneren van egy széles-keskenysáv kapcsoló, az sokat javít a helyzeten. Sajnos cserébe kissé rontja a minőséget. Egyébként nem teljesen értem, hova is kerülne az az antenna, hogy a mérete a legfontosabb?
Nem a méret a lényeg, de sajnos figyelembe kell venni.
Mint a kolléga rátapintott, az erkélyen kéne megoldani...
Tudom nem ideális elhelyezés, de valamit csak meg kell próbálni.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Ha frekvenciában és irányban is közel vannak egymáshoz azok az adók amit hallgatni szeretnél, akkor sajna mindenképpen lesz némi áthallás. Nekem 7 elemes antennám van aminek a hossza közel 3 méter, de így is zavarja a Bartokókot a 300kHz-el mellette adó MR1. A tuneren van egy széles-keskenysáv kapcsoló, az sokat javít a helyzeten. Sajnos cserébe kissé rontja a minőséget. Egyébként nem teljesen értem, hova is kerülne az az antenna, hogy a mérete a legfontosabb?
Gondolom az erkélyre....oda viszont tényleg nagy, mert sok helyet foglal.  Ráadásul, ha más adóra akarod forgatni, biztosan a legrosszabb pozícióban lesz a legjobb vétel.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Na még várok két választ és akkor már 17 méter lesz
Viccen kívül, sajna tetőre nem lehet , így számít a méret sajnos...
A 3 elemes nem lenne elég szerintetek?
Ha frekvenciában és irányban is közel vannak egymáshoz azok az adók amit hallgatni szeretnél, akkor sajna mindenképpen lesz némi áthallás. Nekem 7 elemes antennám van aminek a hossza közel 3 méter, de így is zavarja a Bartokókot a 300kHz-el mellette adó MR1. A tuneren van egy széles-keskenysáv kapcsoló, az sokat javít a helyzeten. Sajnos cserébe kissé rontja a minőséget. Egyébként nem teljesen értem, hova is kerülne az az antenna, hogy a mérete a legfontosabb?
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
p0la
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.03.27., szer. 23:57
Értékelés: 6

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0la »


Na még várok két választ és akkor már 17 méter lesz
Viccen  kívül, sajna tetőre nem lehet , így számít a méret sajnos...
A 3 elemes nem lenne elég szerintetek?

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Nagyobbnak kell annak lenni...  
Ha öt elemes, akkor kb. 1,7 méter széles és kb. 1,7 méter hosszú.
Ha három elemes, akkor kb. 1,5méter széles és kb. 80cm hosszú.

Igazad lehet, régen voltam a tetőn

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Tunerek

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Az enyém szép méretes.  Fenn van a tetőn, hát kb 1m széles és 1.30 hosszú.  7 elemest akartam, de a fazon nem tudta beszerezni.
Nagyobbnak kell annak lenni...  
Ha öt elemes, akkor kb. 1,7 méter széles és kb. 1,7 méter hosszú.
Ha három elemes, akkor kb. 1,5méter széles és kb. 80cm hosszú.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Köszi szépen!
Az 5 elemes kb, mekkora mérettel bír?

Az enyém szép méretes.  Fenn van a tetőn, hát kb 1m széles és 1.30 hosszú.  7 elemest akartam, de a fazon nem tudta beszerezni.

Avatar
p0la
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.03.27., szer. 23:57
Értékelés: 6

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0la »


Egy 5 elemes Yagi mindenképpen jó lenne.  Én Zalaegerszeg környékén nem tudom behozni a Bartókot Kanizsáról, mert közvetlen közelben ott vannak a szlovén adók nagy térerővel. Szerintem, ha most elhangolod a Bartókot azonnal be fog jönni a zavaró frekvencia alatta vagy fölötte.   Ha nagyobb elemszámú antennát használsz, akkor egy erős, más frekvencián sugárzó, és más irányban fogható adó behangolásával jobb lesz.  Én is a Kanizsai torony helyett Kab-hegy felé fordítottam és onnan kicsit kisebb térerővel de teljesen csendesen, zavar nélkül hozza be. 
Köszi szépen!
Az 5 elemes kb, mekkora mérettel bír?

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Sziasztok!
 
Antenna ügyben kérném a segítségetek.
Óbudára költöztem és ahogy elnézem, elég terhelt terület...
A meglévő kördipolom itt nem teljesen jó, jön sok adó, a legtöbbnél a térerő is rendben van,
ám több adónál, pl. Bartók van egy alapzaj, némi torzítás, pedig a térerő maximumon jön ennél az adónál.
Szerintetek mi lenne a megoldás? Valami yagi és ha igen, 3 vagy 5 elemes? Esetleg nagyobb, bár az már elég irányított
és itt nem a távolság a gond...
Szóval valaki tudna irányt mutatni? 

Egy 5 elemes Yagi mindenképpen jó lenne.  Én Zalaegerszeg környékén nem tudom behozni a Bartókot Kanizsáról, mert közvetlen közelben ott vannak a szlovén adók nagy térerővel. Szerintem, ha most elhangolod a Bartókot azonnal be fog jönni a zavaró frekvencia alatta vagy fölötte.   Ha nagyobb elemszámú antennát használsz, akkor egy erős, más frekvencián sugárzó, és más irányban fogható adó behangolásával jobb lesz.  Én is a Kanizsai torony helyett Kab-hegy felé fordítottam és onnan kicsit kisebb térerővel de teljesen csendesen, zavar nélkül hozza be. 

Avatar
p0la
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.03.27., szer. 23:57
Értékelés: 6

Tunerek

Hozzászólás Szerző: p0la »


Sziasztok!
 
Antenna ügyben kérném a segítségetek.
Óbudára költöztem és ahogy elnézem, elég terhelt terület...
A meglévő kördipolom itt nem teljesen jó, jön sok adó, a legtöbbnél a térerő is rendben van,
ám több adónál, pl. Bartók van egy alapzaj, némi torzítás, pedig a térerő maximumon jön ennél az adónál.
Szerintetek mi lenne a megoldás? Valami yagi és ha igen, 3 vagy 5 elemes? Esetleg nagyobb, bár az már elég irányított
és itt nem a távolság a gond...
Szóval valaki tudna irányt mutatni? 
 

Avatar
Bartfay
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 15:55
Értékelés: 90
Tartózkodási hely: Budspest
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Bartfay »



Elsősorban a kétoldalas fóliákat nyírja ki az akkuból kifolyt trutyi. A zöld védőlakk alatt eltünteti a rézfóliát - azt ellenőrizd először végig!
A két oldal közötti átkötések is megadják magukat, mindegyiket ÚJRA kell forrasztani.
A mikroprofesszor elhullása valószínűleg csak a sokadik lehetőség marad.
 
Üdv: TJ.

Igen, most, hogy jobban megnéztem, határozottan látszik hogy eléggé megmarta a panelt. átnézem, köszönöm a tanácsot!!!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”