Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Nekem van egy gyönyörű állapotú Sony DSR-1000 satellit tuner a szekrény tetején - nem jó semmire.  Gondolom aki eddig vásárolt magának DAB/DAB+ tunert, az nem szeretne úgyanígy járni.
A gazdasági válság amúgy sem az ilyen rendszerek terjedését fogja elsősorban segíteni.
 
Üdv: TJ.

Hát ja, a kapkodás mindig ide vezet...
 
Ugyanaz a szívás metodikája a DAB-nál, mint a DVB-T-nél:
 
1. Elterjedt, hogy Magyarországon is átállnak digitális földfelszíni tévésugárzásra (be is indult Budapesten a kísérleti adás MPEG-2-ben).
2. Ahogy megkötötték a szükséges egyezményeket, és nyilvánosságra került az analóg leállás tervezett határideje (2011.12.31.), így elkezdték a forgalmazók behordani a DVB-T tuneres tévéket.
3. Ezeket a "jövőre is gondolva" elkezdték vásárolni az emberek.
4. Becsapott a mennykő, és kiderült, hogy kis hazánk (a kísérleti adással ellentétben) a kisebb sávszélességet igénylő és jobb minőséget adó MPEG-4-es kódolású sugárzást fogja bevezetni. Viszont addigra már hegyekben álltak (és állnak ma is) a kereskedők (és a hazai piachoz kötődő gyártók) raktáraiban az MPEG-2-es tunerrel szerelt tévék...
5. A kereskedők igyekeztek menteni a menthetőt, így elkezdték akciósan kiszórni a DVB-T-s tévéiket, melyeket a tudatlan (félinformációval rendelkező) vevők vittek is rendesen.
6. A disznóság kiderült, és egyre több (és egyre hangosabb) vásárlói reklamáció hatására kötelezték a boltokat a korrekt tájékoztatásra ("Ez a készülék csak külön vevődekóder csatlakoztatásával ...").
7. A "kapkodók" most verhetik a fejüket a falba (pl. így: ), mert sz@rt sem érnek a méregdrágán megvett "digitális vételre is alkalmas" tévéjükkel.
 
 
Ugyanez az MPEG-2 - MPEG-4 szindróma tetten érhető a DAB és a DAB+ terén is.
 
Most a 4. és a 5. pont között lehetünk valahol, ugyanis megjelentek az erősen akciós DAB-tunerek (amelyek "természetesen" nem alkalmasak a DAB+ vételre), lásd pölö: Azur 640T
 
:lol!:

Nagy kérdés:
 
Van e műszaki (hardwere-softwere, vagy ki tudja miwere) akadálya pl. a DAB DAB+ upgrade-nak?
Valaki - csak szakember! - tud erre válaszolni?
 
Én annyiban voltam áldozata a Digital Broadcasting-nak, hogy - sajnos Revox A76-om elkótyavetyéltem, afeletti ijedségemben, hogy 2011-től leáll az analóg adás.

>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Nekem van egy gyönyörű állapotú Sony DSR-1000 satellit tuner a szekrény tetején - nem jó semmire.  Gondolom aki eddig vásárolt magának DAB/DAB+ tunert, az nem szeretne úgyanígy járni.
A gazdasági válság amúgy sem az ilyen rendszerek terjedését fogja elsősorban segíteni.
 
Üdv: TJ.

A DSR (Digital Satelitte Radio) 1999 januárjában állt le végleg ,kilenc év sugárzás után -miközben a Kossuth adó fennállásának 73-ik évét ünnepelte .
De vajon a DAB+ rendszer megéli a nyolcvanadik születésnapját ?
 
Üdv. Klangfilm

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Nekem van egy gyönyörű állapotú Sony DSR-1000 satellit tuner a szekrény tetején - nem jó semmire.  :lol!: Gondolom aki eddig vásárolt magának DAB/DAB+ tunert, az nem szeretne úgyanígy járni.
A gazdasági válság amúgy sem az ilyen rendszerek terjedését fogja elsősorban segíteni.
 
Üdv: TJ.

Hát ja, a kapkodás mindig ide vezet...
 
Ugyanaz a szívás metodikája a DAB-nál, mint a DVB-T-nél:
 
1. Elterjedt, hogy Magyarországon is átállnak digitális földfelszíni tévésugárzásra (be is indult Budapesten a kísérleti adás MPEG-2-ben).
2. Ahogy megkötötték a szükséges egyezményeket, és nyilvánosságra került az analóg leállás tervezett határideje (2011.12.31.), így elkezdték a forgalmazók behordani a DVB-T tuneres tévéket.
3. Ezeket a "jövőre is gondolva" elkezdték vásárolni az emberek.
4. Becsapott a mennykő, és kiderült, hogy kis hazánk (a kísérleti adással ellentétben) a kisebb sávszélességet igénylő és jobb minőséget adó MPEG-4-es kódolású sugárzást fogja bevezetni. Viszont addigra már hegyekben álltak (és állnak ma is) a kereskedők (és a hazai piachoz kötődő gyártók) raktáraiban az MPEG-2-es tunerrel szerelt tévék...
5. A kereskedők igyekeztek menteni a menthetőt, így elkezdték akciósan kiszórni a DVB-T-s tévéiket, melyeket a tudatlan (félinformációval rendelkező) vevők vittek is rendesen.
6. A disznóság kiderült, és egyre több (és egyre hangosabb) vásárlói reklamáció hatására kötelezték a boltokat a korrekt tájékoztatásra ("Ez a készülék csak külön vevődekóder csatlakoztatásával ...").
7. A "kapkodók" most verhetik a fejüket a falba (pl. így: ), mert sz@rt sem érnek a méregdrágán megvett "digitális vételre is alkalmas" tévéjükkel.
 
 
Ugyanez az MPEG-2 - MPEG-4 szindróma tetten érhető a DAB és a DAB+ terén is.
 
Most a 4. és a 5. pont között lehetünk valahol, ugyanis megjelentek az erősen akciós DAB-tunerek (amelyek "természetesen" nem alkalmasak a DAB+ vételre), lásd pölö: Azur 640T
 

Mindenki magának hülye...

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Nekem van egy gyönyörű állapotú Sony DSR-1000 satellit tuner a szekrény tetején - nem jó semmire. Gondolom aki eddig vásárolt magának DAB/DAB+ tunert, az nem szeretne úgyanígy járni.
A gazdasági válság amúgy sem az ilyen rendszerek terjedését fogja elsősorban segíteni.
 
Üdv: TJ.

Így igaz!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Nekem van egy gyönyörű állapotú Sony DSR-1000 satellit tuner a szekrény tetején - nem jó semmire.
Gondolom aki eddig vásárolt magának DAB/DAB+ tunert, az nem szeretne úgyanígy járni.
A gazdasági válság amúgy sem az ilyen rendszerek terjedését fogja elsősorban segíteni.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


angliában a DAB igencsak sikeres. Magam is azt hallgatok. Olyan heleyen lakom ahol nem lehet fogni a hagyományos FM adásokat, de a DAB kristály tisztán jon. Szerintem nem rosz minoség, bár az FM otthon jobban tetszett. Viszont itt kihozták a dab-ból amit lehet, és élvezheto.
Magyarországon évekig DAB tunereket forgalmaztak; azokat is csekély sikerrel.
Kb. 1 éve a DAB+ lett a szabvány, az ország kb. - max.! - 10%-os lefedettségével.
Tehát nagyon kevesen tudják a DAB+ adásokat fogni.
Akinek meg DAB tunere van az...?
Európában - a kontinensen - meg haldoklik a DAB v. DAB+; sok országban szabotálják a bevezetés végleges dátumát.
Szóval a - szigetországgal ellentétben - nálunk ez a "modern tuner" téma nem igen aktuális.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én úgy tudtam, hogy azt inni szokták.

alfaati

Tunerek

Hozzászólás Szerző: alfaati »

angliában a DAB igencsak sikeres. Magam is azt hallgatok. Olyan heleyen lakom ahol nem lehet fogni a hagyományos FM adásokat, de a DAB kristály tisztán jon. Szerintem nem rosz minoség, bár az FM otthon jobban tetszett. Viszont itt kihozták a dab-ból amit lehet, és élvezheto.

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Na, mi történt? 
Senki nem hallgatott mostanság újkeletű tunert? 
 
Ennyire el van mindenki a vintage rádiójával? 

Persze hogy el.
Az adások minősége csapnivaló, a DAB+ alig elterjedt, minek öljön az ember pénzt ebbe?

Azért azt se felejtsük el ,hogy Angliában igen kedvezőtlen tapasztalatok voltak/vannak a DAB adások hangminőségével kapcsolatban .
Egyszóval a régi igen elavultnak számító analóg FM multiplex sztereó adás ,még mindig sokkal jobb hangot produkál a digitális csoda technikánál ...
A kereskedelmi MP3 adókat már régen nem hallgatom ,a komprimált ,loudnesses és erősen adásprocesszált hangjuk miatt ....
 
Én a magam részéről maradok az 1962-es csöves tuneremnél (Fisher FM200B)...


Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Tunerek

Hozzászólás Szerző: venomer »


Urak! Keresek tunert - max. 5E ft - akar kisebb hibasat is, szintezeres eseten jogtarcsa elony. Beszelgetos musorokra.
venomer

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Na, mi történt? 
Senki nem hallgatott mostanság újkeletű tunert?
 
Ennyire el van mindenki a vintage rádiójával?

Persze hogy el.
Az adások minősége csapnivaló, a DAB+ alig elterjedt, minek öljön az ember pénzt ebbe?
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Na, mi történt?
 
Senki nem hallgatott mostanság újkeletű tunert?
 
Ennyire el van mindenki a vintage rádiójával?
Mindenki magának hülye...

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Sziasztok! 
Hogy egy kicsit megmozgassuk a topikot, beszéljünk a ma újonnan kapható, megfizethető tunerekről (olyan 100 kHUF-ig bezárólag).
 
Kinek, melyik típusról, milyen véleménye/tapasztalata van?
 
Csak elgondolkodási iránynak:
 
1. A CA kínálatában van pár tuner, ami esetleg érdekes lehet.
2. A Marantznak is van új tunere.
3. A Sangean-ról nem esett még itt szó, pedig a relatíve fiatal taiwani cég már letett egyet s mást rádió ügyben az asztalra...
4. ...
 
 

Nagyon jó ötlet! Hadd ömöljenek ide az ideömlesztendők!
 
Engem nagyon is érdekel, hogy a Sangean csinál-e valami hifi/high end cuccot, vagy csak a szokol-formátumban álmodik.
 
A Marantz-tuner lehet jó?

Egyedül ez van nekik, de ez sem igazi tuner, mert van benne DAB+ tuner, hálózati elérés, és végfok is (attól függetlenül teccik).
 
 
Sangean WFT-1
 
Hogy miért nem csinálnak igazi, a szó klasszikus értelmében vett hifi tunert, az számomra rejtély...
Mindenki magának hülye...

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Tunerek

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Sziasztok! 
Hogy egy kicsit megmozgassuk a topikot, beszéljünk a ma újonnan kapható, megfizethető tunerekről (olyan 100 kHUF-ig bezárólag).
 
Kinek, melyik típusról, milyen véleménye/tapasztalata van?
 
Csak elgondolkodási iránynak:
 
1. A CA kínálatában van pár tuner, ami esetleg érdekes lehet.
2. A Marantznak is van új tunere.
3. A Sangean-ról nem esett még itt szó, pedig a relatíve fiatal taiwani cég már letett egyet s mást rádió ügyben az asztalra...
4. ...
 


Nagyon jó ötlet! Hadd ömöljenek ide az ideömlesztendők!
 
Engem nagyon is érdekel, hogy a Sangean csinál-e valami hifi/high end cuccot, vagy csak a szokol-formátumban álmodik.
 
A Marantz-tuner lehet jó?

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Köszi bta!
Mivel az agresszor és Nagykanizsa majdnem egy irányban vannak és frekvenciában is nagyon közeliek ezért ez nem segít. Legalábbis hiába forgatom, a sistergős ménkű nem megy el . Most beállítottam Kabhegy és Budapest irányába, a feleségemmel füstjelekkel kommunikálva kihoztam a legmagasabb jelerősséget. Mivel Nagykanizsa olyan erős és frekvenciában közel van, hogy bezavar a kabhegyi adásba , felfelé el kell hangolnom. Most már úgy-ahogy jó, nincs sercegés. Talán ez lesz a nyerő. Lehet, hogy mégiscsak kipróbálok egy nagyobb nyereségű antennát ami oldalról kevésbé veszi Újudvart. Ez a jelenlegi kb 50-60 fokos szögben vesz a legerősebben.
 
Van olyan, nagy elemszámú Yagi ami mondjuk 30 fokos nyílásszögű? Egy linknek örülnék. Talán az jó lenne.
 
Na ennyi. Kezdek belefáradni.
Üdv,
NL

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval segítség!!!!!!!!!!!Köszi!
NL

Sajnos vannak a rádióvétel szempontjából elátkozott helyek. Távsegítséghez nagyon pontosan ismerni kéne a vételi helyet, a terepviszonyokat. Például hiába forditod a nagynyereségű antennát olyan adó felé, amit komoly akadály, mondjuk egy nagyobb domb takar. Van ilyen probléma Budapest vagy Kabhegy irányában? Ha nincs más lehetőség, kompromisszumos megoldás lehet egy 75 ohmos csillapitó tag, mellyel a zavar "elfogadható" szintre csökken. Amíg a térerőjelző a felső régióban van, a jel-zaj viszony romlásától nem kell félni. Ha nagy a szögeltérés a nagykanizsai és a zavaró adó iránya között, akkor az antenna forgatásával is lehet egy kicsit javítani a helyzeten.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Sziasztok,
 
Azt hiszem egy másik topikban tárgyaltuk a vételi problémáimat de ide talán jobban illik.
Szóval egy egyszerű kör alakú dipól antennával a Bartók maximális térerő mellett egy kicsit sercegve jött. Nem tudtam beazonosítani a zavar forrását, de nem a többi fogyasztó okozta és nem is kábel TV. Akkor a tanácsok alapján beszereztem egy irányérzékeny antennát. 5 elemes Yagi, 20m duplán árnyékolt koax stb. Felraktam a kéményre, 11m magasra, de a probléma nem szűnt meg. Közben véletlenül, mikor éjfél környékén hallgattam a Bartókot, a zavar a pontosidő jelzése ütemében szólt. Ezek szerint egy közeli erős adó zavar be és nem multipath problémáról van szó. A szerencsétlen helyzet az, hogy nagykanizsai adó a legjobb, de az az irány megegyezik a nagy erővel sugárzó horvát és szlovén adók irányával. Azok persze jönnek mint a veszedelem.
 
Mit tehetnék? Nagykanizsa/Újudvar irányába fordítva 104,7-en a térerő mutatója görbül, annyira jó, a hangolás pontosan középen áll de középről jön a sercegés. Sajnos nagyon közel alatta és fölötte is erősen sugároz egy-egy szlovén rádió.
Próbáltam Kabhegy irányába fordítani, de az annyira messze van, hogy nem jön elég jól.
 
Ezek a szlovén adók olyan erősen sugároznak, hogy a Kossuth rádiót nem tudom befogni normálisan egyik adón sem. Csak, ha a muting-ot lekapcsolom és az antennát a kb 4 km-re levő zalaegerszegi/bazitai adó felé fordítom, akkor jön be valahogy de a mellette levő adók hátulról nem hagyják békén.
 
Nagyobb nyereségű szűkebb sávot befogó antenna Kabhegy felé? Mivel nagy teljesítménnyel csak Budapest, Kabhegy és Nagykanizsa ad a "környéken", sok lehetőség nincs. Ha viszont ezek mellett is bezavar egy közeli adó amit seggel vagy oldalról fog az antenna akkor kész vagyok. Egy 9 elemes antenna 10-12e Ft, nem szívesen kísérleteznék vele, ha az eredmény ugyanaz lesz.
 
Ja és még egy dolog. Síma dróttal néha el tudom érni, hogy nem serceg, de a térerő műszer ilyenkor persze 4-es az 5-ös skálán. Gondolom ez azért van mert a drót éppen nem fogja be a szlovén agresszort...
 
Szóval segítség!!!!!!!!!!!
Köszi!
NL

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Sziasztok!
 
Hogy egy kicsit megmozgassuk a topikot, beszéljünk a ma újonnan kapható, megfizethető tunerekről (olyan 100 kHUF-ig bezárólag).
 
Kinek, melyik típusról, milyen véleménye/tapasztalata van?
 
Csak elgondolkodási iránynak:
 
1. A CA kínálatában van pár tuner, ami esetleg érdekes lehet.
2. A Marantznak is van új tunere.
3. A Sangean-ról nem esett még itt szó, pedig a relatíve fiatal taiwani cég már letett egyet s mást rádió ügyben az asztalra...
4. ...
 

Mindenki magának hülye...

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megnéztem a szobaantennákat is a Saturnban...
Sokkal inkább egy sima dipól a háztetőn (magad is egyszerűen elkészítheted alucsőből) mint erősítős botantenna egy olyan szobában, ahol "darab dróttal" nagyon rossz a vétel...

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


A tanácsok szerint jártam el. Elmentem a Kácsához, 5 perc alatt megszerelték nekem a 0,75-ös hanfalkábelt az anya dugóval, fizettem érte 500 ft-os és minden működik, ahogy kell
Örülök hogy bevált a tipp! :foto: :kiraly:
Jó zenehallgatást! :kiraly:

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Urak! Köszönöm mindenkinek, aki a segítségemre volt. A tanácsok szerint jártam el. Elmentem a Kácsához, 5 perc alatt megszerelték nekem a 0,75-ös hanfalkábelt az anya dugóval, fizettem érte 500 ft-os és minden működik, ahogy kell.
 
Megnéztem a szobaantennákat is a Saturnban, de elég drágák voltak az internetes boltok áraihoz képest és nem igazán akartam még egy hálózati fogyasztót. Vettem egy ic kábelt is a Kácsánál és a UPC-s MediaBoxot is összekötöttem az erősítővel, azon is jönnek ugyan rádiók, de a tuner jobb minőséget produkál.
:foto:

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Urak! Köszönöm mindenkinek, aki a segítségemre volt. A tanácsok szerint jártam el. Elmentem a Kácsához, 5 perc alatt megszerelték nekem a 0,75-ös hanfalkábelt az anya dugóval, fizettem érte 500 ft-os és minden működik, ahogy kell.
 
Megnéztem a szobaantennákat is a Saturnban, de elég drágák voltak az internetes boltok áraihoz képest és nem igazán akartam még egy hálózati fogyasztót. Vettem egy ic kábelt is a Kácsánál és a UPC-s MediaBoxot is összekötöttem az erősítővel, azon is jönnek ugyan rádiók, de a tuner jobb minőséget produkál.
:foto:

Avatar
Yorick
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.11.07., szer. 12:32
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Yorick »


Egy nagyságrenddel lett jobb a vétel, minden adó esetében.

A vétel lett jobb, vagy a hangminőség?

Szerintem ez erősen összefügg, a jobb vétel, tisztább, jobb hangminőséget is jelent egyben.

Szerintem nem ilyen direkt az összefüggés, illetve csak addig értek vele egyet, amíg a zajtalan vétel létrejön.
Ha a vétel már jó, akkor lehet az egyes antennák hangminőségéről beszélni.

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amikor a tuner-t vettem, akkor már volt nekem egyilyenem, de az eladó (mármint a tuner-é) azt javasolta, hogy ne használjam, mert a rézdrót jobb, ez csak a zavarokat szedi össze és erősíti fel...

Lehet h az eladó olyan helyen lakott, ahol sok volt a zavaró elektromos zaj...
Próbálkozni kell!

Ez is elképzelhető persze, nálam mindenesetre bejött.

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy nagyságrenddel lett jobb a vétel, minden adó esetében.

A vétel lett jobb, vagy a hangminőség?

Mindkettő, és nem kicsit.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”