Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Mi a XVIII. kerületben lakunk, a ház mint egy atombunker, még a mobil is csak bizonyos szobákban használható. Mégis azt tapasztaltam, hogy az analóg hangolású tuner sokkal pontosabban befogja nálam a Bartókot, a hangminőség különbségről nem is beszélve. 
ez az analog vs. digitalis hangolasu tuner sokszor elökerül itt is, es mashol is.
egy aktualis iras ehhez az fmtuners yahoo group-on (es mint mar valoszinü itt is emlitettem: ott több 30-40 eve radiozassal foglalkozo mernök van, akik maguk terveztek tunert, müködtetnek adoallomasokat, stb.), a müszaki tartalommal nem erdemes vitazni:
 
Re: Digital vs. analog tuner - was Re: Dumbing Down??
 
Fri Jan 3, 2014 8:30 pm (PST) . Posted by: newaag

A while ago I started to use the term "digital tuned" and "analog tuned" to better describe the tuners we had mostly before 1980 and then after 1980.Most 1980's and on tuners use a crystal frequency reference as the basis for tuning, with digital circuits and a phase locked loop with feedback on tuning frequency from the local oscillator. As Don days, all the other IF and audio circuits were similar and 100% analog in "digital tuned" FM tuners.
Analog tuned used a mechanical variable air cap array tied with string to a mechanical display to let the user know what station is playing. There typically was no feedback, (except in later 1979 era models right before digital tuning took over).
But to add to the confusion, we now have real digital FM tuners, that use an A/D converters after the mixer, and perform the IF filtering, FM detection, and stereo decoding in the digital domain. Any tuner that has HD FM capability has, by default, a digital IF and audio processing stage. On these, there a D/A converter at the end of the digital stage allowing analog outputs. Some models also have S/PDIF digital outputs.
Just so we are all on the same page.
These newer digital processing tuners can still play analog FM broadcasts fine, and many (but not all) will also play digital HD FM broadcasts. I don't care much for HD, as the best bit rate is far below what even redbook CD is. And then most stations chop it up into 2 or 3 streams to make the bitrate even worse.
Bob

 
  Digital vs. analog tuner - was Re: Dumbing Down??  
Fri Jan 3, 2014 11:59 am (PST) . Posted by: "Don" adtranengineer

There is really not any difference in the basic circuit architecture of an analog vs. digital tuner. The only thing that is "digital" in a digital tuner is how the oscillator frequency is set to tune the desired station. Everything in the receive signal path except the oscillator is basically the same. 
If you hear a difference in analog vs. digital tuners, it is due to how the particular design implements the different circuits that make up the signal path. The functionality of the basic parts of the circuit are exactly the same in either case.


Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Tunerek

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Értem. Most már mindegy, felszámolom az egész hifi rendszeremet annyira bedühödtem...
 
Ezzel csak magaddal szúrsz ki...

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »


Mi a XVIII. kerületben lakunk, a ház mint egy atombunker, még a mobil is csak bizonyos szobákban használható. Mégis azt tapasztaltam, hogy az analóg hangolású tuner sokkal pontosabban befogja nálam a Bartókot, a hangminőség különbségről nem is beszélve. 
 
Értem. Most már mindegy, felszámolom az egész hifi rendszeremet annyira bedühödtem...

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »



A kábeltévés koaxon érkező rádióvételt felejtsétek el, mert minden adót átkonvertálnak egy nekik megfelelő frekvenciára (hogy ne zavarja a tv-s jeleket), és még csökkentik is az átkonvertált jel sávszélességét!!!
Gyakorlatilag labdába nem rúg az ilyen megvágott sávszélességű, konvertált hang az éterből érkező eredeti frekvenciás jel mellett....
Az így kiherélt hangon már nem segíthet semmi.
 
Üdv: TJ.

Értem,köszönöm.

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »


Nem biztos az, hogy jobban jönne rajta a Bartók rádió. De ha egy komolyabb analóg hangolásúról van szó, akkor valószínüleg szebben szólna. De ahogy én látom nálad túl sok kompromisszumot kell kötni, úgyhogy nem érdemes ebbe túlságosan belemélyedned...
 
Igen, én is így látom.

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »



És egy kérdés,bár a választ sejtem: nincs olyan szűrő vagy valami kis vacak, amivel meg lehetne szűrni a kábeltévé koaxában lévő jelet? Mert akkor talán nálam sem lenne gond a Bartókkal...
Köszi

 
A kábeltévés koaxon érkező rádióvételt felejtsétek el, mert minden adót átkonvertálnak egy nekik megfelelő frekvenciára (hogy ne zavarja a tv-s jeleket), és még csökkentik is az átkonvertált jel sávszélességét!!!
Gyakorlatilag labdába nem rúg az ilyen megvágott sávszélességű, konvertált hang az éterből érkező eredeti frekvenciás jel mellett....
Az így kiherélt hangon már nem segíthet semmi.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



Érdekes ez az analóg adó bővítés.
Mégsem halt ki az analóg sugárzás ?
Remélem még sokáig nem is fog, mert amit helyette szeretnének eladni nekünk az siralmas....
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Sajnos mióta beüzemelték a Gerecse adót én is hasonló zavarral küzdök. Az én esetem annyiban más, hogy kb egy iránybanvan a bp-i adótoronnyal, amit én tökéletesen tudok fogni a 7 elemes yagimmal. Viszont a Gerecséről mellette van 300mhz-re a Kossuth freki, ezért zavarja. Ha kicsit odébb tették volna akkor nem volna semmi gondom. De most már nem is fog megoldódni, hiszen a csapból is az folyik, hogy az mr1 frekvenciákat bővítik, a komoly zeneszeretők meg le vannak sajnálva.
Érdekes ez az analóg adó bővítés.
Mégsem halt ki az analóg sugárzás ?
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »


Ha az erkélyen fel tudsz szerelni egy normális Yagit, akkor azt kellene. Az, hogy a szomszédban van adótorony, az nem jelent semmit. Itt van tőlem 3 km-re a zalaegerszegi (bazitai) adótorony, de nagyon kis teljesítménnyel sugároz. Van a nagykanizsai meglehetősen erős adó, de a Bartók mellett eszetlenül adnak a szlovén vagy horvát adók. Ezért bármilyen jó is a vétel, az interferencia miatti sistergés élvezhetetlenné teszi a zenehallgatást. Ezért én pl Kabhegy felé fordítottam az 5-elemes Yagit és oda hangoltam a Bartókot. Sok dologtól függ a jó vétel. Lehet, hogy neked meg Budapest lenne az optimális. Nézd az adó teljesítményeket is a térképen, az sokat elárul. Sokszor két azonos teljesítményű adótorony között hangban is van különbség.
Sajnos mióta beüzemelték a Gerecse adót én is hasonló zavarral küzdök. Az én esetem annyiban más, hogy kb egy iránybanvan a bp-i adótoronnyal, amit én tökéletesen tudok fogni a 7 elemes yagimmal. Viszont a Gerecséről mellette van 300mhz-re a Kossuth freki, ezért zavarja. Ha kicsit odébb tették volna akkor nem volna semmi gondom. De most már nem is fog megoldódni, hiszen a csapból is az folyik, hogy az mr1 frekvenciákat bővítik, a komoly zeneszeretők meg le vannak sajnálva.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tollact »



A nejem azért hallgat mást is, amúgy pedig HK az erősítőm, ahhoz kellett valami.
Miért, szerinted egy analóg hangolású gépen jobban jönne a Bartók ugyanazon körülmények között?
Nem biztos az, hogy jobban jönne rajta a Bartók rádió. De ha egy komolyabb analóg hangolásúról van szó, akkor valószínüleg szebben szólna. De ahogy én látom nálad túl sok kompromisszumot kell kötni, úgyhogy nem érdemes ebbe túlságosan belemélyedned...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Tunerek

Hozzászólás Szerző: violin »

Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Tunerek

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



 
Olyan szobaantennát NE vegyél amiben erősítő is van, mert a jó minőségű FM tunerek bemenete kis zajú JFET/Dual Gate MOSFET -et használ - annál jelenleg Te csak vacakabb és zajosabb gagyit vehetsz. Aztán a tunered annak a zaját/torzítását erősíti tovább
 

 
 
na bammeg  ..igy már világos sima drót segitségével mért volt a Tilos rádiónak a jeleerőssége 3-3,5-sen egy 5-ös skálán,a faszányos szobaantennával meg kb 1-es az esetemben..szwsz tavasz,most még nyugodtaban alszom hogy visszavittem a ketyerét...
 
 
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Közben annyit tudtam intézni, hogy itt Kecskeméten 3 adótorony van, az egyik tőlünk lévonalban max 3 km, és a házunk előtt nincsenek magasabb épületek, tehát egy külső antenna jó lehetne. A lényeg, hogy a mi lakásunknak mind a 4 ablaka egy irányba néz, ez egy kicsit gázos, de ez van. 
Közben nézegetten a mögöttünk lévő házakat, szintén 4 emeletesek, és jó pár erkélyen vagy a falon (homlokzat) láttam akár upc, akár sima antennát! Gondolom rádiót fognak vele, hiszen van kábeltévé dögivel, lehet miből választani. Egy ilyen kis antennát, amit korábban belinkeltem én is föl tudnék rakni a honlokzati falra, igaz a ház szigetelt, de mivel alig fél kilók, meg tudnám oldani.
http://www.fmdx.hu/transmitters-hng.htm
Mit gondoltok?

Ha az erkélyen fel tudsz szerelni egy normális Yagit, akkor azt kellene.  Az, hogy a szomszédban van adótorony, az nem jelent semmit.  Itt van tőlem 3 km-re a zalaegerszegi (bazitai) adótorony, de nagyon kis teljesítménnyel sugároz.  Van a nagykanizsai meglehetősen erős adó, de a Bartók mellett eszetlenül adnak a szlovén vagy horvát adók.  Ezért bármilyen jó is a vétel, az interferencia miatti sistergés élvezhetetlenné teszi a zenehallgatást.  Ezért én pl Kabhegy felé fordítottam az 5-elemes Yagit és oda hangoltam a Bartókot. Sok dologtól függ a jó vétel. Lehet, hogy neked meg Budapest lenne az optimális.  Nézd az adó teljesítményeket is a térképen, az sokat elárul.  Sokszor két azonos teljesítményű adótorony között hangban is van különbség.

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »


És egy kérdés,bár a választ sejtem: nincs olyan szűrő vagy valami kis vacak, amivel meg lehetne szűrni a kábeltévé koaxában lévő jelet? Mert akkor talán nálam sem lenne gond a Bartókkal...
Köszi

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »



Olyan szobaantennát NE vegyél amiben erősítő is van, mert a jó minőségű FM tunerek bemenete kis zajú JFET/Dual Gate MOSFET -et használ - annál jelenleg Te csak vacakabb és zajosabb gagyit vehetsz. Aztán a tunered annak a zaját/torzítását erősíti tovább
 
Valójában ha a Bartók rádió adótornyát takarja a 10 emeletes ház, akkor mindegy, hogy milyen antennát használsz...mert a hegyek, dombok és a magas építésű házak leárnyékolják az antennádat.
 
Amennyiben szerencséd van és a  Bartók rádió irányába antennát tudsz használni, akkor ezt javaslom szobai kivitelben:
 
http://www.ebay.com/itm/GODAR-AUDIOPHIL ... 4ace322d62
 
A külső - tetőn lévő - antenna már sokkal jobb, de problémásabb, azért sokat kell harcolni...
 
Üdv: TJ.

 
Közben annyit tudtam intézni, hogy itt Kecskeméten 3 adótorony van, az egyik tőlünk lévonalban max 3 km, és a házunk előtt nincsenek magasabb épületek, tehát egy külső antenna jó lehetne. A lényeg, hogy a mi lakásunknak mind a 4 ablaka egy irányba néz, ez egy kicsit gázos, de ez van. 
Közben nézegetten a mögöttünk lévő házakat, szintén 4 emeletesek, és jó pár erkélyen vagy a falon (homlokzat) láttam akár upc, akár sima antennát! Gondolom rádiót fognak vele, hiszen van kábeltévé dögivel, lehet miből választani. Egy ilyen kis antennát, amit korábban belinkeltem én is föl tudnék rakni a honlokzati falra, igaz a ház szigetelt, de mivel alig fél kilók, meg tudnám oldani.
http://www.fmdx.hu/transmitters-hng.htm
Mit gondoltok?

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »


Én csak azt nem értem, hogy ha kizárólag a Bartók rádió érdekel, akkor miért nem vettél egy jobbféle analóg hangolású tuntert a HK helyett?
A nejem azért hallgat mást is, amúgy pedig HK az erősítőm, ahhoz kellett valami.
Miért, szerinted egy analóg hangolású gépen jobban jönne a Bartók ugyanazon körülmények között?

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



... a jó minőségű FM tunerek bemenete kis zajú JFET/Dual Gate MOSFET -et használ - annál jelenleg Te csak vacakabb és zajosabb gagyit vehetsz. Aztán a tunered annak a zaját/torzítását erősíti tovább

Üdv: TJ.

Más: valaki felajánlott nekem egy Day Sequerra Reference tunert, hogy számítsam be.
Érdekelhet az itt valakit szerintetek?

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »



Az a baj, hogy ez egy lakótelep, a házunk 4 emelet magas, de van két 10 emeletes ház mögöttünk. Hangsúlyozom, hogy pár állomás kiváló minőségben fogható, de nekem pl. a Bartókra lenne szükségem.
Valami külső kisméretű dipol lesz a megoldás, egyre inkább azt hiszem. Az végeredményben felfér a két ablak közé, csak ugye fel kell fúrni, és be kell vezetni a kábelt.
Erről mit gondoltok?
 
Valami ilyesmit láttam két házzal arrébb:
 
http://www.antennak.hu/index.php?kat=11&id=75

 
Olyan szobaantennát NE vegyél amiben erősítő is van, mert a jó minőségű FM tunerek bemenete kis zajú JFET/Dual Gate MOSFET -et használ - annál jelenleg Te csak vacakabb és zajosabb gagyit vehetsz. Aztán a tunered annak a zaját/torzítását erősíti tovább
 
Valójában ha a Bartók rádió adótornyát takarja a 10 emeletes ház, akkor mindegy, hogy milyen antennát használsz...mert a hegyek, dombok és a magas építésű házak leárnyékolják az antennádat.
 
Amennyiben szerencséd van és a  Bartók rádió irányába antennát tudsz használni, akkor ezt javaslom szobai kivitelben:
 
http://www.ebay.com/itm/GODAR-AUDIOPHIL ... 4ace322d62
 
A külső - tetőn lévő - antenna már sokkal jobb, de problémásabb, azért sokat kell harcolni...
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Tunerek

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


Ja nem
Ketto
 


Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Tunerek

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »



Szia,
ugyan nem engem kerdeztel, de atlag felett foglalkozom tunerekkel (es 3 tetöteri antennam van 3 helyiseg 9 tunerehez :-) igy vallalkozom egy erdemi reakciora:
 
- humbug, ara messze tul sok a kepessegehez kepest (hallgattam mar tunert ST2-vel is)
- minden omni szinte minden esetben: semmire sem igazan jo, hisz az "omni" miatt minden iranybol szinte egyforman vesz, többutas (multipath) vetelt "biztositva", ami csak a torzitast növeli.
- iranyitott antennak a sokkal jobbak
- nagyon kiveteles esetekben jo lehet egy omni is (pl. a pusztaban, sehol visszaverödesek epületröl, dombrol, stb.)
 
sok sikert, üdv !
ui: kivancsi vagyok T.Jenö velemenyere, kiegeszitesere, de meglepödnek, ha dicserne :-)

Boritekolhato a velemenye, az tutti
Kossz a valaszod, en is egyetertek
Nincsenek csodak
 
Tunerem csak egy van

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »


keress fm loop antenna -ra a neten, könnyü csinalni, altalaban kicsit jobb, mint egy dipol, es ez is csak 2 dimenzios.
oké, megnézem. 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Az a baj, hogy ez egy lakótelep, a házunk 4 emelet magas, de van két 10 emeletes ház mögöttünk. Hangsúlyozom, hogy pár állomás kiváló minőségben fogható, de nekem pl. a Bartókra lenne szükségem.
Valami külső kisméretű dipol lesz a megoldás, egyre inkább azt hiszem. Az végeredményben felfér a két ablak közé, csak ugye fel kell fúrni, és be kell vezetni a kábelt.
Erről mit gondoltok?
 
Valami ilyesmit láttam két házzal arrébb:
 
http://www.antennak.hu/index.php?kat=11&id=75

 
keress fm loop antenna -ra a neten, könnyü csinalni, altalaban kicsit jobb, mint egy dipol, es ez is csak 2 dimenzios.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Tunerek

Hozzászólás Szerző: avl2 »



És erről mi a véleményed Jenő?
http://www.magnumdynalab.com/fmantenna-st2.htm

 
Szia,
ugyan nem engem kerdeztel, de atlag felett foglalkozom tunerekkel (es 3 tetöteri antennam van 3 helyiseg 9 tunerehez :-)  igy vallalkozom egy erdemi reakciora:
 
- humbug, ara messze tul sok a kepessegehez kepest (hallgattam mar tunert ST2-vel is)
- minden omni szinte minden esetben: semmire sem igazan jo, hisz az "omni" miatt minden iranybol szinte egyforman vesz, többutas (multipath) vetelt "biztositva", ami csak a torzitast növeli.
- iranyitott antennak a sokkal jobbak
- nagyon kiveteles esetekben jo lehet egy omni is (pl. a pusztaban, sehol visszaverödesek epületröl, dombrol, stb.)
 
sok sikert, üdv !
ui: kivancsi vagyok T.Jenö velemenyere, kiegeszitesere, de meglepödnek, ha dicserne :-)

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »


Az a baj, hogy ez egy lakótelep, a házunk 4 emelet magas, de van két 10 emeletes ház mögöttünk. Hangsúlyozom, hogy pár állomás kiváló minőségben fogható, de nekem pl. a Bartókra lenne szükségem.
Valami külső kisméretű dipol lesz a megoldás, egyre inkább azt hiszem. Az végeredményben felfér a két ablak közé, csak ugye fel kell fúrni, és be kell vezetni a kábelt.
Erről mit gondoltok?
 
Valami ilyesmit láttam két házzal arrébb:
 
http://www.antennak.hu/index.php?kat=11&id=75
 

Avatar
csoma
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 642
Csatlakozott: 2012.10.17., szer. 15:16
Értékelés: 119

Tunerek

Hozzászólás Szerző: csoma »


Ne kapkodj,gagyula pár ezer forintos szobaantennát vásároltam én is,erősitése is volt..semmivel sem volt jobb ablakba helyezve,mint az ablakokban lévő virágokra rátekert darab drót..szépen visszavittem..a drőtot logattad már kifele?
Nem, de akkor holnap kirpóbálom, bár kicsit furcsa, át a szoba egyik felén ki az ablakon. Mindenesetre megpróbálom.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”