Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Na és ez?
Ez gyönyörű! :taps:

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Mishow te vettél már végül is tunert? Sikerült szert tenni valami szép darabra?
Akkor veszek tunert és magnódecket, amikor a két jelenleg legfontosabb komponens (erősítő-CD) összeállt.
Szeretném, ha a "hifitorony" elemei kinézetre is harmonizálnának.
Nemrég azt gondoltam, összeállt a dolog, és rá is mozdultam a fórumon hirdetett Rotel 02-esre, de aztán kiderült, hogy erősítő fronton még nem tiszta a kép....

Na és ez?

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ezt értsük úgy, hogy a számítógép alapú zenehallgatás visszalépés az LP-hez és a CD-hez képest?
Hallottál már igazi jó és rendesen összerakott LP és/vagy CD alapú rendszert szólni?
Más világ ....

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Most meg kiderül ,hogy a minősége valójában másodlagos szempont és amúgy sem igényli senki -néhány megszállott audiofilt leszámítva .Ez is csak üzlet ,ha máshogy nem megy hát konyharádió szinten ...  
Azért azt sem illik elfelejteni ,hogy ezek a praktikusabb és olcsóbb új (digit) formátumok valahogy mindig erősen kompromisszumosak hangminőség szempontjából ,az életciklusuk meg mintha egyre rövidebb lenne ...

Jó reggelt kivánok! :kiraly:
 
Bocs, de jól tudod, h mi egy oldalon állunk, és én pont erről a jelenségről beszéltem.
Yah, és hidd el ez csak bennünket zavar, a Tecsó-Saturn-MM vásárlókat quára nem érdekli - sőt boldog idiotizmussal vesz nemnormálisan rövid elhasználódási ciklussal új készülékeket, és örül hogy mien óccó :taps:

alfaati

Tunerek

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Azért annyira nem veszélyes az a DAB minoség... Én hallottam digitális beltérit (csucs minoségut ) amin 300 rádió adó volt fogható. A hangminosége sokkal gyengébb volt a DAB minoségénél. Kb.: mintha 96kB/s tomorítéssel hallgattam voln a egy internet rádiót. Aztán az analóg beltéri rádió hangja sem volt túl meggyozó annak idelyén.
 
Remélem kitalálnak a szakik végre valami új formátumot ami el is terjed rendesen, vagy megszuntetnek mindent végleg és visszaáll mindenki FM-re. Valami egységes megoldás jo lenne már.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


..... a DAB konyharádiók azért keresettek eléggé. Na nem azért mert audiophile hangjuk van hanem azért mert mostmár tobb mint 120 adó fogható DAB-on. És a DAB a hangminoségre kevésbé igényes emberek kozott igen is terjed
A tömegfogyasztás már csak ilyen.
Mint ahogy az LP-t is kiszorította a CD, a CD-t az MP3, és vele a számítógép alapú zenehallgatás, és még tudnám folytatni a sort (cső->tranzisztor->IC, stb-stb)
Az ínyencek persze igyekeznek a féltve őrzött formátumokat minél tovább őrizgetni...

Ezt értsük úgy, hogy a számítógép alapú zenehallgatás visszalépés az LP-hez és a CD-hez képest?

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


..... a DAB konyharádiók azért keresettek eléggé. Na nem azért mert audiophile hangjuk van hanem azért mert mostmár tobb mint 120 adó fogható DAB-on. És a DAB a hangminoségre kevésbé igényes emberek kozott igen is terjed
A tömegfogyasztás már csak ilyen.
Mint ahogy az LP-t is kiszorította a CD, a CD-t az MP3, és vele a számítógép alapú zenehallgatás, és még tudnám folytatni a sort (cső->tranzisztor->IC, stb-stb)
Az ínyencek persze igyekeznek a féltve őrzött formátumokat minél tovább őrizgetni, de azért lássuk be, hogy a nagy többség remekül elvan az új (és valljuk be, többnyire praktikusabb és olcsóbb) formátumokkal.
 
Tetszik vagy sem, ez van..... :kiraly:

"A tömegfogyasztás már csak ilyen."
 
Ebben pont az a furcsa ,hogy a DAB rendszert annak idején éppen a (sokkal) jobb hangminőségre való hivatkozással fejlesztették és építették ki sok országban -nem kevés pénzért egyébként .
Most meg kiderül ,hogy a minősége valójában másodlagos szempont és amúgy sem igényli senki -néhány megszállott audiofilt leszámítva .Ez is csak üzlet ,ha máshogy nem megy hát konyharádió szinten ... :taps:
 
"Az ínyencek persze igyekeznek a féltve őrzött formátumokat minél tovább őrizgetni, de azért lássuk be, hogy a nagy többség remekül elvan az új (és valljuk be, többnyire praktikusabb és olcsóbb) formátumokkal."
 
Azért azt sem illik elfelejteni ,hogy ezek a praktikusabb és olcsóbb új (digit) formátumok valahogy mindig erősen kompromisszumosak hangminőség szempontjából ,az életciklusuk meg mintha egyre rövidebb lenne ...

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Értelek, hát sok sikert hozzá...
Nem hiszem, hogy érted, de mindjárt írok privit! :kiraly:

Várom, de a nagyjával képben vagyok... :taps:

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Értelek, hát sok sikert hozzá...
Nem hiszem, hogy érted, de mindjárt írok privit! :taps:

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Értelek, hát sok sikert hozzá...

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Mishow te vettél már végül is tunert? Sikerült szert tenni valami szép darabra?
Akkor veszek tunert és magnódecket, amikor a két jelenleg legfontosabb komponens (erősítő-CD) összeállt.
Szeretném, ha a "hifitorony" elemei kinézetre is harmonizálnának.
Nemrég azt gondoltam, összeállt a dolog, és rá is mozdultam a fórumon hirdetett Rotel 02-esre, de aztán kiderült, hogy erősítő fronton még nem tiszta a kép....

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mishow te vettél már végül is tunert? Sikerült szert tenni valami szép darabra?

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


..... a DAB konyharádiók azért keresettek eléggé. Na nem azért mert audiophile hangjuk van hanem azért mert mostmár tobb mint 120 adó fogható DAB-on. És a DAB a hangminoségre kevésbé igényes emberek kozott igen is terjed
A tömegfogyasztás már csak ilyen.
Mint ahogy az LP-t is kiszorította a CD, a CD-t az MP3, és vele a számítógép alapú zenehallgatás, és még tudnám folytatni a sort (cső->tranzisztor->IC, stb-stb)
Az ínyencek persze igyekeznek a féltve őrzött formátumokat minél tovább őrizgetni, de azért lássuk be, hogy a nagy többség remekül elvan az új (és valljuk be, többnyire praktikusabb és olcsóbb) formátumokkal.
 
Tetszik vagy sem, ez van..... :taps: :kiraly:

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Tunerek

Hozzászólás Szerző: venomer »


Akkor az alábbiak alapján kijelenthetjük, hogy egyenlőre felejtős a DAB. 
De továbbra is él az eredeti kérdésem:
 
A ma újként kapható, elérhető árú tunerekkel kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van (hangminőség, érzékenység, szelektivitás, stabilitás...)?

Sony high-end tunereit nyugodt szivel ajanlom. Szoltam is roluk itt anno.

alfaati

Tunerek

Hozzászólás Szerző: alfaati »


angliában a DAB igencsak sikeres. Magam is azt hallgatok. Olyan heleyen lakom ahol nem lehet fogni a hagyományos FM adásokat, de a DAB kristály tisztán jon. Szerintem nem rosz minoség, bár az FM otthon jobban tetszett. Viszont itt kihozták a dab-ból amit lehet, és élvezheto.
Több angol nyelvű fórumot is átolvastam már a témában ,és bizony ki lehet jelenteni azt ,hogy igen sok hallgató elégedetlen a DAB hangminőségével ,mások szerint egyszerűen nem hozza a várt minőségjavulást -pedig az rádióstúdiókban (állítólag) mindent megtesznek ennek érdekében .Természetesen a hallgatók gyakran betelefonálgatnak reklamálni ...
 
 
Végezetül hadd idézzek pár sort Ear kolléga blogjából ,mert ez is a DAB-ról szól (http://www.ear.hu/?p=258) :
 
"...Nagy-Britanniában pedig a hallgatók nem érzik az ígért minőségjavulást, és egyre nagyobb nyomást gyakorolnak, hogy a jazz és komolyzenei adók térjenek vissza a hagyományos, nem digitális műsorszórásra. A készülékek sem túlzottan keresettek, a legtöbbet – konyharádió formájában – nagy áruházláncok osztogatták el ingyen a vevőiknek."
 
Üdv. Klangfilm

ez majdnem így van. A DAB-nak jelenleg egyetlen elonye van (angliában máshol nem tudom) az , hogy a legeldugottabb falvakban is jon minimum 10 adó hibátlan "minoségben" úgy hogy még az antennát sem kell kihúzni.
 
az FM minoségi kulombsége vitathatatlan termeszetesen,persze csak megfelelo minoségu rádió adással, amibol lássuk be nem sok van. (sajnos)
 
Ami talán a lentebbi beidézésbol nem allja meg a helyét, az az, hogy a DAB konyharádiók azért kersettek eléggé. Na nem azért mert audiophile hangjuk van hanem azért mert mostmár tobb mint 120 adó fogható DAB-on. És a DAB a hangminoségre kevésbé igényes emberek kozott igen is terjed. Hogy mért? Angliában a lakosság fele de lehet hogy már a 2/3-a is kulfoldi bevandorló. Legfoképpen indiai származású. Az utóbbi 2 évben 5 kulombozo indiai DAB adó kezdte meg a sugárzást és egy Lengyel. Ez is azt mutatja hogy van ra igény. Olcsó, egyszeruen lehet átlagos minoségben, jó veteli képességgel rádiót hallgatni. Havonta jelenik meg egy-egy új DAB adó, ami elotte FM-en soha nem sugárzott.
 
Itt (angliaban) fejlodik a DAB, csak nem a hang minosége Sajnos hiányzik az otthoni(magyar) FM sáv! De nagyon...

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


angliában a DAB igencsak sikeres. Magam is azt hallgatok. Olyan heleyen lakom ahol nem lehet fogni a hagyományos FM adásokat, de a DAB kristály tisztán jon. Szerintem nem rosz minoség, bár az FM otthon jobban tetszett. Viszont itt kihozták a dab-ból amit lehet, és élvezheto.
Több angol nyelvű fórumot is átolvastam már a témában ,és bizony ki lehet jelenteni azt ,hogy igen sok hallgató elégedetlen a DAB hangminőségével ,mások szerint egyszerűen nem hozza a várt minőségjavulást -pedig az rádióstúdiókban (állítólag) mindent megtesznek ennek érdekében .Természetesen a hallgatók gyakran betelefonálgatnak reklamálni ...
 
 
Végezetül hadd idézzek pár sort Ear kolléga blogjából ,mert ez is a DAB-ról szól (http://www.ear.hu/?p=258) :
 
"...Nagy-Britanniában pedig a hallgatók nem érzik az ígért minőségjavulást, és egyre nagyobb nyomást gyakorolnak, hogy a jazz és komolyzenei adók térjenek vissza a hagyományos, nem digitális műsorszórásra. A készülékek sem túlzottan keresettek, a legtöbbet – konyharádió formájában – nagy áruházláncok osztogatták el ingyen a vevőiknek."
 
Üdv. Klangfilm

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Akkor az alábbiak alapján kijelenthetjük, hogy egyenlőre felejtős a DAB.
 
De továbbra is él az eredeti kérdésem:
 
A ma újként kapható, elérhető árú tunerekkel kapcsolatban kinek milyen tapasztalata van (hangminőség, érzékenység, szelektivitás, stabilitás...)?
Mindenki magának hülye...

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Egyszer már linkeltem, de azt hiszem ismét jól jön. 



Mindenki magának hülye...

alfaati

Tunerek

Hozzászólás Szerző: alfaati »



Nagy kérdés:
 
Van e műszaki (hardwere-softwere, vagy ki tudja miwere) akadálya pl. a DAB DAB+ upgrade-nak?
Valaki - csak szakember! - tud erre válaszolni?
 

én nem tudok egyenlore válaszolni erre, de pl.: az én kis hozrdozhtaó DAB radiómban van elrejtve hátul az elem tartóban egy RS 232-es port ami valamilyen upgrade-re szolgál. Nemrég vettem egy Sony hi-fi DAB radiót ami elvileg sokkal komolyabb kellett volna hogy legyen a hordozhatónál de a kis portable PURE hangban is lealázta, érzékenysegben is, és a Sony-ban nem volt RS 232-es port sem. Utana kell nézni gyártók weboldalán melyik dab rádió típus van felkészítve upgrade-elhetoségre és olyat kell venni. Gondolom nem sok ilyen típus lehet a piacon. De talán akad...

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Nekem van egy gyönyörű állapotú Sony DSR-1000 satellit tuner a szekrény tetején - nem jó semmire.  Gondolom aki eddig vásárolt magának DAB/DAB+ tunert, az nem szeretne úgyanígy járni.
A gazdasági válság amúgy sem az ilyen rendszerek terjedését fogja elsősorban segíteni.
 
Üdv: TJ.

Hát ja, a kapkodás mindig ide vezet...
 
Ugyanaz a szívás metodikája a DAB-nál, mint a DVB-T-nél:
 
1. Elterjedt, hogy Magyarországon is átállnak digitális földfelszíni tévésugárzásra (be is indult Budapesten a kísérleti adás MPEG-2-ben).
2. Ahogy megkötötték a szükséges egyezményeket, és nyilvánosságra került az analóg leállás tervezett határideje (2011.12.31.), így elkezdték a forgalmazók behordani a DVB-T tuneres tévéket.
3. Ezeket a "jövőre is gondolva" elkezdték vásárolni az emberek.
4. Becsapott a mennykő, és kiderült, hogy kis hazánk (a kísérleti adással ellentétben) a kisebb sávszélességet igénylő és jobb minőséget adó MPEG-4-es kódolású sugárzást fogja bevezetni. Viszont addigra már hegyekben álltak (és állnak ma is) a kereskedők (és a hazai piachoz kötődő gyártók) raktáraiban az MPEG-2-es tunerrel szerelt tévék...
5. A kereskedők igyekeztek menteni a menthetőt, így elkezdték akciósan kiszórni a DVB-T-s tévéiket, melyeket a tudatlan (félinformációval rendelkező) vevők vittek is rendesen.
6. A disznóság kiderült, és egyre több (és egyre hangosabb) vásárlói reklamáció hatására kötelezték a boltokat a korrekt tájékoztatásra ("Ez a készülék csak külön vevődekóder csatlakoztatásával ...").
7. A "kapkodók" most verhetik a fejüket a falba (pl. így: ), mert sz@rt sem érnek a méregdrágán megvett "digitális vételre is alkalmas" tévéjükkel.
 
 
Ugyanez az MPEG-2 - MPEG-4 szindróma tetten érhető a DAB és a DAB+ terén is.
 
Most a 4. és a 5. pont között lehetünk valahol, ugyanis megjelentek az erősen akciós DAB-tunerek (amelyek "természetesen" nem alkalmasak a DAB+ vételre), lásd pölö: Azur 640T
 
:lol!:

Nagy kérdés:
 
Van e műszaki (hardwere-softwere, vagy ki tudja miwere) akadálya pl. a DAB DAB+ upgrade-nak?
Valaki - csak szakember! - tud erre válaszolni?
 
Én annyiban voltam áldozata a Digital Broadcasting-nak, hogy - sajnos Revox A76-om elkótyavetyéltem, afeletti ijedségemben, hogy 2011-től leáll az analóg adás.

>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Nekem van egy gyönyörű állapotú Sony DSR-1000 satellit tuner a szekrény tetején - nem jó semmire.  Gondolom aki eddig vásárolt magának DAB/DAB+ tunert, az nem szeretne úgyanígy járni.
A gazdasági válság amúgy sem az ilyen rendszerek terjedését fogja elsősorban segíteni.
 
Üdv: TJ.

A DSR (Digital Satelitte Radio) 1999 januárjában állt le végleg ,kilenc év sugárzás után -miközben a Kossuth adó fennállásának 73-ik évét ünnepelte .
De vajon a DAB+ rendszer megéli a nyolcvanadik születésnapját ?
 
Üdv. Klangfilm

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Nekem van egy gyönyörű állapotú Sony DSR-1000 satellit tuner a szekrény tetején - nem jó semmire.  :lol!: Gondolom aki eddig vásárolt magának DAB/DAB+ tunert, az nem szeretne úgyanígy járni.
A gazdasági válság amúgy sem az ilyen rendszerek terjedését fogja elsősorban segíteni.
 
Üdv: TJ.

Hát ja, a kapkodás mindig ide vezet...
 
Ugyanaz a szívás metodikája a DAB-nál, mint a DVB-T-nél:
 
1. Elterjedt, hogy Magyarországon is átállnak digitális földfelszíni tévésugárzásra (be is indult Budapesten a kísérleti adás MPEG-2-ben).
2. Ahogy megkötötték a szükséges egyezményeket, és nyilvánosságra került az analóg leállás tervezett határideje (2011.12.31.), így elkezdték a forgalmazók behordani a DVB-T tuneres tévéket.
3. Ezeket a "jövőre is gondolva" elkezdték vásárolni az emberek.
4. Becsapott a mennykő, és kiderült, hogy kis hazánk (a kísérleti adással ellentétben) a kisebb sávszélességet igénylő és jobb minőséget adó MPEG-4-es kódolású sugárzást fogja bevezetni. Viszont addigra már hegyekben álltak (és állnak ma is) a kereskedők (és a hazai piachoz kötődő gyártók) raktáraiban az MPEG-2-es tunerrel szerelt tévék...
5. A kereskedők igyekeztek menteni a menthetőt, így elkezdték akciósan kiszórni a DVB-T-s tévéiket, melyeket a tudatlan (félinformációval rendelkező) vevők vittek is rendesen.
6. A disznóság kiderült, és egyre több (és egyre hangosabb) vásárlói reklamáció hatására kötelezték a boltokat a korrekt tájékoztatásra ("Ez a készülék csak külön vevődekóder csatlakoztatásával ...").
7. A "kapkodók" most verhetik a fejüket a falba (pl. így: ), mert sz@rt sem érnek a méregdrágán megvett "digitális vételre is alkalmas" tévéjükkel.
 
 
Ugyanez az MPEG-2 - MPEG-4 szindróma tetten érhető a DAB és a DAB+ terén is.
 
Most a 4. és a 5. pont között lehetünk valahol, ugyanis megjelentek az erősen akciós DAB-tunerek (amelyek "természetesen" nem alkalmasak a DAB+ vételre), lásd pölö: Azur 640T
 

Mindenki magának hülye...

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Nekem van egy gyönyörű állapotú Sony DSR-1000 satellit tuner a szekrény tetején - nem jó semmire. Gondolom aki eddig vásárolt magának DAB/DAB+ tunert, az nem szeretne úgyanígy járni.
A gazdasági válság amúgy sem az ilyen rendszerek terjedését fogja elsősorban segíteni.
 
Üdv: TJ.

Így igaz!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Nekem van egy gyönyörű állapotú Sony DSR-1000 satellit tuner a szekrény tetején - nem jó semmire.
Gondolom aki eddig vásárolt magának DAB/DAB+ tunert, az nem szeretne úgyanígy járni.
A gazdasági válság amúgy sem az ilyen rendszerek terjedését fogja elsősorban segíteni.
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


angliában a DAB igencsak sikeres. Magam is azt hallgatok. Olyan heleyen lakom ahol nem lehet fogni a hagyományos FM adásokat, de a DAB kristály tisztán jon. Szerintem nem rosz minoség, bár az FM otthon jobban tetszett. Viszont itt kihozták a dab-ból amit lehet, és élvezheto.
Magyarországon évekig DAB tunereket forgalmaztak; azokat is csekély sikerrel.
Kb. 1 éve a DAB+ lett a szabvány, az ország kb. - max.! - 10%-os lefedettségével.
Tehát nagyon kevesen tudják a DAB+ adásokat fogni.
Akinek meg DAB tunere van az...?
Európában - a kontinensen - meg haldoklik a DAB v. DAB+; sok országban szabotálják a bevezetés végleges dátumát.
Szóval a - szigetországgal ellentétben - nálunk ez a "modern tuner" téma nem igen aktuális.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”