Újdonságok:

ÁRADÓ al-Fórum, árazási kérdések, segítségnyújtás eszközök értékesítéséhez
GDPR-nak megfelelő e-mail-küldési lehetőség az azt engedélyező Felhasználóknak
Új Pro Audio kategória az Adás-vételi al-Fórumban, az XLR-es eszközök és kábelek* új helye

*: MInden ami nem stúdiótechnika és hangszer, ezért akár házi-mozihoz, sztereo rendszerhez is használható lehet.

Tunerek

momba
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: momba » 2006.05.13., szomb. 00:15

Lehet kapni jo DAB tunert.

Mondhatnál párat, amiben az analóg rész is minőségi (4-5 hangolt kör, stb.). De azért, ha lehet, akkor ne a Tag McLaren árkategóriája legyen! :D A Sony ST-D777ES-ről például jókat lehet hallani, de már csak használtan szerezhető be, ha jól tudom.

Denon, Marantz, Arcam, Cambridge Audio, árban hasonlók, de vajon milyenek?

Esetleg érdemes külön DAC-ot venni hozzájuk?

Ja és wan DAB kisérleti adás. Gellérthegy irányába kell forgatni az antennát. Asszem a Bartok és egy kisérleti csatorna, föleg klasszikus, de wan némi jazz is. Aszongyák, h nagyon jo a minösége.

Széchenyi hegyről a műsorok:

Kossuth Rádió - 128 kbit/s

Petőfi Rádió - 224 kbit/s

Bartók Rádió - 224 kbit/s

Classic+ (ez Jazz is) - 224 kbit/s

Mozi: Sony VPL-VW55ES, Med8er med600x3d, Anthem AVM 60, Myryad MXA7150, B&W 603S2, B&W HTM7, B&W 601S2, Jamo SW505E.
Zene: Hansugárzók: Almássy Audio Magus A, Előfok: Dénes Péter, Végfok: Dénes Péter monoblock pár, Marantz SA-15S1, Marantz ST-15S1, LP: Tesla nc 440 + Shure M95ED pickup

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 624

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Ear » 2006.05.12., pén. 23:47

A DAB által használt tömörítés nagyjából megegyezik egy közepes bitrátás MP3-mal. :D Még kérdés a minőségről?

ear.hu - hifi meg ilyesmi

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.05.12., pén. 21:35

Az UPC-s kábelen jövő, sajnos csak néhány rádió hangja sokkal jobb mint a magyaroké, érdemes kipróbálni. Én mondjuk bírnám, ha BBC1 is lenne például, tele koncertekkel....

én is bírnám ha lenne pl bbc radio 1...azon jó kis műsorok mennek =]

kár hogy csak netről lehet hallgatni, semmi műhold vagy ilyesmi, mármint Magyarországon..

ja és ha már tuner, akkor vannak ezek a digitális adások..

azokról mit tudtok? külföldön persze elterjedtebbek..itthon még nem hallottam

semmit róluk.

pl bbc radio 1-nál olvastam hogy van ez a DAB digital radio cucc..

digital radio

Lehet kapni jo DAB tunert. Ja és wan DAB kisérleti adás. Gellérthegy irányába kell forgatni az antennát. Asszem a Bartok és egy kisérleti csatorna, föleg klasszikus, de wan némi jazz is. Aszongyák, h nagyon jo a minösége.

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.05.12., pén. 21:30

Bocs, a marantznál a 2110-re gondoltam, a 2130 az ritkább és drágább, ha jól emlékszem (azt még nem hallottam).

Nekem wolt, nemrég adtam el. Jol xolt nagyon...

post-4-1147462254.jpg

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.05.12., pén. 19:54

"Sajnos a DAB tömörített módszerrel sugároz" - az analógnál is tömörített digit adatvonal megy az adóig...

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2006.05.12., pén. 13:51

Bocs, a marantznál a 2110-re gondoltam, a 2130 az ritkább és drágább, ha jól emlékszem (azt még nem hallottam).

balika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: balika » 2006.05.12., pén. 13:05

Jó tunerrel bizony még a beszélgetős műsor is élvezhető az URH-n. Jó alatt értek mondjuk egy marantz 2130, vagy egy Sony 777 (betűjelekre nem emlékszem). csak hát azok nem kétfilléresek, a Sony 80e körül lehet, a marantz 120e környékén szokott elmenni az e-bay-en.

Az Astra-n nagyon jó kis rádiók vannak, de hát ahhoz kell egy jó DAC, hogy élvezhető legyen a hangjuk, mert a digit műholdvevők bizony az én tapasztalatom szerint elég gyengécskén szólnak.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2688

Tunerek

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2006.05.10., szer. 19:12

Tivoli rádió minősége bőven elegendő a rádióadásokhoz. Ráadásul tényleg jó. Sokkal jobb, mint a tunerek 95 %-a.

(Mi nem forgalmazzuk)

Sajnos a DAB tömörített módszerrel sugároz. Megnyerően zajtalan, és jobb sokkal a csatornák közötti áthallás is, de egy kicsit élettelen a hangja, legalábbis, amit én eddig hallottam...

Állítólag 2012-től nem lesz már analóg rádiósugárzás.

Az internetes rádiók is nagyot fognak javulni a sávszélesség emelkedésével

dunaudio.hu

Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 3

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Tami » 2006.05.10., szer. 15:12

Ki hallgat még rádiót (otthon)?

Van-e helye még a tunernek a hi-fi láncban, mint önálló komponensnek?

Hogy javíthatők a vétel feltételei? Szoabantennától a műholdig.

- en hallgatok eleg sokat, es aztmondom boven eleg az ami az AVR-ben van :D

- egy a savkozepre meretezett GP antennaval, kirakva a teto fole arbocra, tavolabbi adok vetelehez pedig kis 3-4 elemes yagi-t iranybaforgatva.

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Psysoul » 2006.05.10., szer. 12:15

Az UPC-s kábelen jövő, sajnos csak néhány rádió hangja sokkal jobb mint a magyaroké, érdemes kipróbálni. Én mondjuk bírnám, ha BBC1 is lenne például, tele koncertekkel....

én is bírnám ha lenne pl bbc radio 1...azon jó kis műsorok mennek =]

kár hogy csak netről lehet hallgatni, semmi műhold vagy ilyesmi, mármint Magyarországon..

ja és ha már tuner, akkor vannak ezek a digitális adások..

azokról mit tudtok? külföldön persze elterjedtebbek..itthon még nem hallottam

semmit róluk.

pl bbc radio 1-nál olvastam hogy van ez a DAB digital radio cucc..

digital radio

Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

close652
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: -1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: close652 » 2006.05.10., szer. 10:55

Én a héten kapok egy kukázott Toshiba tunert.

Mindene megvan, még leírás is (de gondolom elleszek nélküle...)

Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 4

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Gordon314 » 2006.05.10., szer. 10:29

Én egy olcsó használt analog tunerre ruháztam be annak idején. Ezek valamivel zeneibb hangot adnak, mint a receiverekbe épített gyufásdoboznyi méretű RDS-es társaik. Viszont a használat a legkevésbé sem kényelmes.

Mai aggyal, még azt a néhány ezrest is megspóroltam volna, lévén felénk is siralmas a fogható rádióadók mennyisége, minősége.

Valószínű ma már akkor inkább netrádióban gondolkodnék és a PC-t kötném a hifire, ha rádiózhatnékom támadna.

Atilius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Atilius » 2006.05.10., szer. 10:05

Annak idején amikor összevásároltam a láncomat legutolsó komponensként (a teljesség kedvéért) vettem egy tunert, ráadásul nem is a legalapabb darabot. Ez a láncom egyetlen eleme amit nem használtam vettem meg, és ez az amit a legkevésbé használok ki.

Eléjében, hogy azért használjam is ha már megvettem még hallgattam rádiót. Aztán ahogyan gyarapodott az audio cd gyűjteményem egyere inkább hátérbe szorult a rádió, persze ebbe benne van a vidéken fogható magyar rádióállomások siralmas mennyisége és zenei minősége. Most már ott tartok, hogy csak és kizárólag a Petőfit szoktam hallgatni ahol el lehet kapni esténként néhány jó zenei műsort.

Jó alternatíva lett volna a upc rádióállomásait összehozni a tunerrel, amelyen számos jó külföldi rádióállomás van.

Továbblépés esetén nem lesz a láncban tuner vagy marad a régi. Már számtalanszor gondolkodtam rajta, hogy eladjam, de mivel újonnan vásárolt buknék rajta elég rendesen, szóval eddig maradt.

Sztereó rendszer: Erősítő: Marantz PM7200 CD lejátszó: Marantz CD6000 OSE Tuner: Marantz ST6000 Hangsugárzók: Wharfedale Pacific Evo 30 Hangsugárzó kábelek: QED Silver Anniversary (magas) és Monitor Black&White LS-602 (mély) Összekötő kábelek: Harmonic Technology Magic Link One (cd-erősítő), van den Hul The First (tuner-erősítő)

Házimozi rendszer: Tv: Synudine DVD lejátszó: LG DV8700C Erősítő: Pioneer VSX-D912 Hangsugárzók: Eltax Silverstone 5.0 Mélynyomó: Wharfedale PowerCube 10+

close652
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: -1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: close652 » 2006.05.09., kedd 23:42

Ki hallgat még rádiót (otthon)?

Van-e helye még a tunernek a hi-fi láncban, mint önálló komponensnek?

Hogy javíthatők a vétel feltételei? Szoabantennától a műholdig.

Milyen a rádióadások minősége? (Bartók és a nem-magyarok :D mert a többi elég rossz...)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”