Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Robici írta:
2020.09.27., vas. 09:04
Nemrég jöttem rá egy tanulságos esetben például hogy a jó térhatás (ami nálam kritikus) az másnak teljesen mást jelent.
A hobbitársak többsége a minőséget mennyiségként kezeli, ebből következően a térhatás minőségét a hallható színpad méretével azonosítja. Minél nagyobb, annál jobb, ez sok tesztbeszámolóban köszön vissza. Csak hát egy hegedűművész feltétlenül jobb attól, ha nagy keze van? Ez tipikusan olyan paraméter, amit szerintem nem érdemes hajkurászni. A stúdiókban két mozdulattal módosítható ez a jellemző és az alkotók sem szokták minden esetben maximumra állítani a mértékét, pedig megtehetnék.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Robici írta:
2020.09.27., vas. 09:04
Gondolkodtam rajta, hogy miért van az hogy egyes embereknek olyan dolgok számítanak amik nekem gyakorlatilag az alig hallható kategória. Valószínűleg vannak akik egy adott pici hangzásbeli különbségre vannak ráfókuszálva és egy abban való kis változást (ami másnak csak alig észrevehető vagy jelentéktelen) klasszis különbségként érzékelnek. Nekem is vannak olyan paraméterek amik kritikus fontosságúak és rájöttem hogy másnak meg épp az ha nem is jelentéktelen de a nem túl lényeges kategória. Nemrég jöttem rá egy tanulságos esetben például hogy a jó térhatás (ami nálam kritikus) az másnak teljesen mást jelent. Addig azt hittem mindenki ugyanazt érti rajta mint én. Szóval néha szerintem a beszélgetésnél a fogalmak is teljesen mást jelentenek más embereknek és ezért aztán nem csoda ha félreértések lesznek.
Ezt a térhatás dolgot épp nemrég említette egy ismerősőm aki nálam járt. Nem tudom pontosan mit értett rajta vagy lehet csak hozzászoktam már és így nekem nem tűnik fel hogy esetleg tényleg jó a térhatás.
Félreértések vannak bőven ebben a hobbiban, aztán benne marad az ember fejében egy ilyen félreértés és egy lavinát is el tud indítani rossz irányba is akár, persze a "rossz" is nézőpont kérdése.

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

Sokan mások is a digitális lejátszásban nem találnak nyugalmat. A szent grál ugye annak az illúziója lenne, mintha az adott zenét soha nem digitalizálták volna, tehát a "tökéletes" d/a konverzió. Ez azonban egy paradoxon, többek között azért, mert a digitális zenehallgatás tárolási és böngészési kényelmének ára nem egy, hanem két konverzió. Először volt egy a/d konverzió, amikor a zenét mintavételezték és bitekre bontották, majd a d/a konverzió, ami dekódolja az első konverziót.

Ezáltal a zene egy nagyon fontos tulajdonsága sérül, ami még megvan egy olcsó bakelit lemezjátszón 40-50 éves lemezt lejátszva. Van a full analóg zenének egy természetes folyékonysága, egy fül és idegrendszer számára nagyon semleges, simogató puhasága.

Szerintem ez az a faktor, amit keresünk tudat alatt a digitális lejátszásban, de soha el nem érhetjük az ismert tényezők miatt.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Robici »

denesdr írta:
2020.09.27., vas. 08:32
Ez szerintem is így van, aki nem hiszi, az vigye ki egyszer a rendszerét az udvarra, ahol gyakorlatilag megszűnik a szobaakusztika, lesz döbbenés garantáltan.
Gondolkodtam rajta, hogy miért van az hogy egyes embereknek olyan dolgok számítanak amik nekem gyakorlatilag az alig hallható kategória. Valószínűleg vannak akik egy adott pici hangzásbeli különbségre vannak ráfókuszálva és egy abban való kis változást (ami másnak csak alig észrevehető vagy jelentéktelen) klasszis különbségként érzékelnek. Nekem is vannak olyan paraméterek amik kritikus fontosságúak és rájöttem hogy másnak meg épp az ha nem is jelentéktelen de a nem túl lényeges kategória. Nemrég jöttem rá egy tanulságos esetben például hogy a jó térhatás (ami nálam kritikus) az másnak teljesen mást jelent. Addig azt hittem mindenki ugyanazt érti rajta mint én. Szóval néha szerintem a beszélgetésnél a fogalmak is teljesen mást jelentenek más embereknek és ezért aztán nem csoda ha félreértések lesznek.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Robici írta:
2020.09.26., szomb. 21:38
NadFan írta:
2020.09.26., szomb. 19:57
Nektek melyik az a pont a rendszeretekben, amelyen leginkább gondolkodtok?
Egyértelműen a szoba. Az én megfigyeléseim szerint a szoba és a hangsugárzó az ami alapjában meghatározza a rendszer hangzását.
Ez szerintem is így van, aki nem hiszi, az vigye ki egyszer a rendszerét az udvarra, ahol gyakorlatilag megszűnik a szobaakusztika, lesz döbbenés garantáltan.
Egy jó hangsugárzót bár süketszobában terveznek/mérnek, attól lesz igazán jó egy szobában, ha belekalkulálják, hogy valójában az esetek 99%-ában ilyen helyen fog szólni, persze szoba és szoba között is hatalmas lehet a különbség, de vannak általános szabályok amik a legtöbb szobára érvényesek. Az akusztikus kezelés valóban sokat tud segíteni egyébként. :smile32:
Bocs az off-ért, de talán valamennyire kapcsolódik a témához.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Indy »

La_Valse írta:
2020.09.26., szomb. 22:00
Indy írta:
2020.09.26., szomb. 21:33
Majdnem, de igen: Lessloss. :) Más előtt is ott volt a lehetőség. Azóta túl vagyok egy akkumulátor cserén is. Zseniális hangja van.
Egy ilyen szerzemény után az ember egy jó darabig nyugton van, én legalább is.
Gratulálok hozzá, soha rosszabbat.
Köszönöm. Sajnos sokkal többet tettem a rendszerbe így is, mint amit a lelkiismeretem háborítatlanul elfogadna.

De a digitre nem tervezek többet fordítani, messze van az analógtól. Esetenként, alkalmakként, egy 68'as tuner is nagyobb örömet okoz nála. Igaz ami igaz, első zenével való eszmélésem a rádió volt, utána az LP, kazetta, végül jött a CD. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

cannonball írta:
2020.09.26., szomb. 21:52
A hangzás szentháromság:

mit, hol, min hallgatsz.

a többi csak bullshit.
A leglényegesebb, hogy KI hallgat.

Ami az egyik számára maga a mennyország, a másikat ki lehet vele űzni a világból.
A "hangzás"-ra nincs mérce. Totálisan szubjektív a megítélése.
Innentől az egyén számára totálisan érdektelen, hogy más mit, hol és min hallgat.
Egyetlen dolog számít, hogy ő a sajátját hogyan ítéli meg.

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

sutemenyx írta:
2020.09.26., szomb. 20:25

Ez itt OFF, de azert leirom:
Ugyanabba az iranyba kellene elindulnod, mint ahol a CD jatszokkal tartasz: TDA1540/41.
Elindultam már egyszer ilyen irányba. Kötöttem már Auralic Aries-hez elég komoly megépítettségű TDA1541 S1 dacot, hogy majd ha az imádott Philips hangon szól a Tidal, lenyugszom. Tényleg nagyon szépen szólt. De aztán visszatettem a kínai SMSL SU8 v2 dacot és azonnal fölényesen impozánsabb, élethűbb, légiesebb sztereó színpadon lett, meg cd-nél magasabb felbontás (ami tudom, parasztvakítás).

Azóta eladtam az Ariest, és otthon egy Node2i-t hallgatok, amit nagyon szeretek és egy jó kompromisszumnak tartok. Az irodámban viszont sikerült szert tennem egy Allo USBridge futóműre, ami az SU8 dacot hajtja. Abszolút rendben van a hang, nem tudok belekötni, de amikor átkapcsolom analóg tunerre, akkor jön a libabőr és nem fordítva.

Mintha ezt az analógos folyékonyságot keresném ebben a fajta forrásban, de lehet, hogy itt ez nem fog menni és el kell engedni.

A cd lejátszóval szemben nem vagyok ennyire szigorú, és nem értem, hogy miért, amikor ugyanígy digitális formátum. 4 éve ugyanazt a cd játékost hallgatom.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Indy írta:
2020.09.26., szomb. 21:33
Majdnem, de igen: Lessloss. :) Más előtt is ott volt a lehetőség. Azóta túl vagyok egy akkumulátor cserén is. Zseniális hangja van.
Egy ilyen szerzemény után az ember egy jó darabig nyugton van, én legalább is.
Gratulálok hozzá, soha rosszabbat.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: -CB- »

sutemenyx írta:
2020.09.26., szomb. 20:57
cannonball írta:
2020.09.26., szomb. 20:34
Én már eleve bele sem léptem ebbe a csapdába. Szól Marantz na-6006 a beépített konverterrel, oszt jónapot.
Én is azzal kezdtem :)
...De nem a sajat erősítőjét hajtja. Kapott egy pm 15 s2-őt.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: -CB- »

A hangzás szentháromság:

mit, hol, min hallgatsz.

a többi csak bullshit.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Robici »

NadFan írta:
2020.09.26., szomb. 19:57
Nektek melyik az a pont a rendszeretekben, amelyen leginkább gondolkodtok?
Egyértelműen a szoba. Az én megfigyeléseim szerint a szoba és a hangsugárzó az ami alapjában meghatározza a rendszer hangzását. Én jelenleg nagy várakozással tekintek a szobám akusztikai kezelése elé, a napokban remélhetőleg meglesznek az első eredmények. A rendszerben én alapvető változást már nem tervezek, most cseréltem le a forráson kívül az egészet. :-)
Hosszú távon a jelenlegi Sony CD-lejátszóm fog még nyugdíjazódni, már megvan az utódja (Heed Obelisk DT), de ahhoz még nekem is DAC-ot kell találni. A Heed DAC-okban (bár külsőre tetszene) nekem nem nagy bizodalmam van, az RME ADI-2 DAC lenne a kiszemelt. De az lehet hogy majd csak a jövő év témája lesz. Előbb a szoba legyen rendben.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Indy »

La_Valse írta:
2020.09.26., szomb. 21:27
Ha jól rémlik, Lossless? Nagy vétel volt.
Majdnem, de igen: Lessloss. :) Más előtt is ott volt a lehetőség. Azóta túl vagyok egy akkumulátor cserén is. Zseniális hangja van.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Indy írta:
2020.09.26., szomb. 21:02
Én is hosszas cserebere (komolynak mondható analóg frontend mellett) után találtam meg azt a készüléket, amit nem kapcsolok ki akár 1 óra hallgatás után sem. :) Korábban ilyen volt a Rega Apollo 35th ASE CD-játékosom, csak felszámoltam a CD vonalat. Utána sokáig kínlódtam, mire összeraktam egy pc alapú rendszert. Igaz, csak pcm-et játszik le, de azt elég jól. Ha lusta vagyok feldobni egy lemezt, vagy betolni egy kazit, esetleg nincs semmi jó a Bartókon, akkor megteszi.
Ha jól rémlik, Lossless? Nagy vétel volt.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Indy »

Én is hosszas cserebere (komolynak mondható analóg frontend mellett) után találtam meg azt a készüléket, amit nem kapcsolok ki akár 1 óra hallgatás után sem. :) Korábban ilyen volt a Rega Apollo 35th ASE CD-játékosom, csak felszámoltam a CD vonalat. Utána sokáig kínlódtam, mire összeraktam egy pc alapú rendszert. Igaz, csak pcm-et játszik le, de azt elég jól. Ha lusta vagyok feldobni egy lemezt, vagy betolni egy kazit, esetleg nincs semmi jó a Bartókon, akkor megteszi.

31_1_21.gif
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

cannonball írta:
2020.09.26., szomb. 20:34
Én már eleve bele sem léptem ebbe a csapdába. Szól Marantz na-6006 a beépített konverterrel, oszt jónapot.
Én is azzal kezdtem :)
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Szerencsés vagy. Sajna az én komponenseimet oly korban rakták össze, amikor még internet sem volt :D , szükséges egy hálózatképes lejátszó, de csatlakozom a topikindító fórumtárshoz, holnap vihetnék..., jöhetne helyette másik, de minek, itt már nem mókuskerék van, hanem óriáskerék :smile29:

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Én már eleve bele sem léptem ebbe a csapdába. Szól Marantz na-6006 a beépített konverterrel, oszt jónapot.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

NadFan írta:
2020.09.26., szomb. 19:57
Nektek melyik az a pont a rendszeretekben, amelyen leginkább gondolkodtok?

Nekem a hálózati lejátszó/dac pontja az, ami a legtöbb nyugtalanságot adja. Nem tudok kötődni egyik dachoz sem, könnyen eladom, ami van és veszem a következőt, hátha megtalál az elégedettség. Ami sikerült lemezjátszóval, cd játékossal, az nem sikerül hálózati lejátszóval/dac-kal.

Vajon túl sok a variáció ebben a témakörben? Vagy túl sokat várunk ettől a fajta forrástól?
Ez itt OFF, de azert leirom:
Ugyanabba az iranyba kellene elindulnod, mint ahol a CD jatszokkal tartasz: TDA1540/41.
De tul sok a silany, kinaiak mindent megoldanak picibe olcon.. na ezeket kell elfelejteni. Ahogy a NOS meg a szűrő nèlküli módot is, amiben négyszögjelet hallgatsz. Ötletem van, de az már tenyleg nem ide tartozik.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

Nektek melyik az a pont a rendszeretekben, amelyen leginkább gondolkodtok?

Nekem a hálózati lejátszó/dac pontja az, ami a legtöbb nyugtalanságot adja. Nem tudok kötődni egyik dachoz sem, könnyen eladom, ami van és veszem a következőt, hátha megtalál az elégedettség. Ami sikerült lemezjátszóval, cd játékossal, az nem sikerül hálózati lejátszóval/dac-kal.

Vajon túl sok a variáció ebben a témakörben? Vagy túl sokat várunk ettől a fajta forrástól?
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: venomer »

cannonball írta:
2020.09.15., kedd 11:34
Szvsz. nincs semmi baj a másnál való hallgatózással, csak tudni kellene kellően tisztelni a másik életterét. Én mindig makulátlan, tisztán felvett nadrágban fület-fogat-kezet mosva (kocsival) megyek zenét hallgatni máshoz, legtöbbször a saját házi papucsomat is viszem. Az esetek többségében sajnos nem azért, hogy ne vigyek be koszt hanem, hogy ne legyek koszos a zoknim...
Mert másnak meg tök természetes, hogy retkes farmerben, izzadtan belevágja magát abba a kanapéba, amire én csak frissen fürödve, otthoni ruhában...
Ezek ellenére volt pár érdekes tapasztalatom mások rendszeréről (főleg, hogy mit, hogyan ne), de egyetlen alkalommal nem volt olyan, hogy összességében átvettem volna az egészet.
Sokat megér neked ez az egész hifizés. Retek elleni zokni védelem, az ezzel járó stressz és minden. Erre szoktam volt mondani, hogy nem kötelező egymást látogatni. Főleg öregségükre az emberek félórás beszámolókat tudnak csak arról tartani, hogy így, meg úgy, meg amúgy él a másik. Van ennek egyszerű megoldása. Mindenkinek kialakul mentálisan is és valós biokémiailag is a saját baciburka, szokásrendszere, igényszintje és irányai az életben, de hogy ez mélypanaszok forrása legyen, az kérem nem való.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: -CB- »

...Viccnek szántam....

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A whathifi komolytalan társaság, sose lehetsz benne biztos, mikor mondják az igazat, és mikor nem. Azaz vételt látatlanba (hallatlanba) alapozni a véleményük alapján merő könnyelműség.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Amúgy is lehúzza a teszt, meg bénán is néznek ki :-)
https://www.whathifi.com/us/dynaudio/co ... ure/review

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

Számomra megvilágító erejű volt egy tisztességesen meghajtott, nagyon komoly forrásokkal rendelkező, Dynaudio C2 rendszer meghallgatása. Éreztem, hogy fényévekkel felsőbb szintű hangot hallok a sajátomnál, szórakoztató is volt a teszt, majd amikor vége lett, nem éreztem vágyat a feljebblépésre. Sőt, jóleső érzés volt a saját rendszeremet hallgatni, hogy a sajátom bizony a saját ízlésemre lett építve, és ennélfogva szórakoztatóbb, mint egy sokkal komolyabb, vérbeli high-end rendszer.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”