Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fererencz írta:
2023.05.11., csüt. 09:00
ZolaBA írta:
2023.05.11., csüt. 05:26


Érdekelne konkrét számok nélkül, hogy kinek hány hónapnyi jövedelme "áll" hifiben. Én már határozottan azt érzem, hogy a mostani 6-8 hónapnyi szinttel nagyon jó lenne lenyugodni :D
Én ezért kaptam meg nem is rég, hogy sokat keresek... Pedig szerintem nem, inkabb csak viszonylag keveset (de azt okosan!) költök hifire. Ez az összeg viszont csak itt alacsony, ismerősöknek magas, mármint hifire költeni.
Ha valaki dohányzik, és kávézik is, no meg mellé esetleg a napi 1 sör is lecsúszik, esetleg még kóla, energia ital, stb., az havi szinten simán "kidob" az ablakon akár 80-100e Ft-ot is, hogy ez szinte fel sem tűnik az embernek, mert annyira természetes dolognak veszi.
Éves szinten ennyi pénzből igen jó hifi rendszert lehet az évek során összerakni (vagy bármi másra is költeni).

Szóval én is úgy gondolom, hogy nem feltételen sok pénzt kell keresni (kinek, mi a sok persze), hanem ami van, azt kell okosan beosztani, hogy az ember tudjon gazdálkodni belőle.

Amit írsz, hogy mások azt mondják, milyen sokat költesz hifire, szerintem azok a személyek jó része ennek a többszörösét szórják el nem maradandó dolgokra.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 308

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

Kényszerbetegség, amikor van egy újra és újra kényszerítő cselekvéssorozat és az illető képtelen leállni. Ha alapvetően tetszik neki, ami van, akkor is megy tovább, elad, vesz vagy rosszabb esetben felhalmoz, mert megy a mókuskerék, ami uralja őt, nem pedig ő a hobbit.

A topicot azért hoztam létre, hogy segítsek másokon is az uralmat saját kézbe venni, nehogymár egy kényszeres drive irányítsa a döntéseinket.

Benne voltam a kényszerességben és bizony nagyon nem volt jó, amikor az életminőségemen már rontott.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: fererencz »

ZolaBA írta:
2023.05.11., csüt. 05:26


Érdekelne konkrét számok nélkül, hogy kinek hány hónapnyi jövedelme "áll" hifiben. Én már határozottan azt érzem, hogy a mostani 6-8 hónapnyi szinttel nagyon jó lenne lenyugodni :D
Én ezért kaptam meg nem is rég, hogy sokat keresek... Pedig szerintem nem, inkabb csak viszonylag keveset (de azt okosan!) költök hifire. Ez az összeg viszont csak itt alacsony, ismerősöknek magas, mármint hifire költeni.

Vannak olyan gondolataim nekem is, hogy ha megtehetném, akkor milyen f@sza új hifit vennék. Aztán rájövök, hogy (nyilván bizonyos keretek között) bőven megtehetném, de mégse teszem. Inkább ezen szűkre belőtt korláton belül próbálok egyre többet kihozni.
Ehhez persze az is kell, hogy fel tudjuk fogni, hol érdemes és kifizetődő fejleszteni, különben csak locsoljuk a pénzt. De hát mindenkit más tesz boldoggá.
Nem szotkam hibázni.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nem kell ahhoz kényszerbetegnek lenni, hogy egy kívülálló számára aránytalanul soknak tünjön bizonyos hobbi űzésének a költsége.
A "ha megtehetném " nem jelent sem többet, sem kevesebbet, mint amit a kifejetés takar, nem kell mögé látni semmit.
Persze, az értékrendje mindenkinek más és más. / Ez természetes és szerencse./
Attől függetlenűl, nem igazán értem - dehogynem - hogy hogy jön ide a lukas zokni. Ez a felvetés szándkos kikarakírozása valakinek, aki úgy érzi többet engedhet meg, mint egy másik ember ugyanannyi bevételből.
Nem kell lukas zoknija legyen, csak mondjuk ritkábban, vagy egyáltalán nem megy külföldre nyaralni, nem költ cigire, nem tart fenn drága autót - pedig mondjuk megtehetné - nem újítja fel a ruhatárát évente, stb, stb.,viszont többet költ a hifire a mozdítható tartalékaiból.
Ez az a tétel, amit MEGTEHET, hogy erre költ.
Ez attól nem kényszerbetegség, van aki így éli meg a hobbiját, hiszen ezért hobbi.
Tehát, igen, ha megtehetném - bármit jelentsen is - sokkal többet költenék rá.

Nagy valószínűséggel az hifisták 90 százaléka így van vele, csak hát sokkal trendibb olyanokat mondani, hogy mennyivel nagyobb élvezet volt régen a Videoton Cleopátrát hallgatni, meg hát a zene a lényeg, meg tulajdonképpen az olcsóbb nagyon színezett cucc milyen zenei, meg a drágábbak legtöbbször rosszabbak, stb, stb...
Hogy nem szakad le a plafon... :ohnoohnoohno:

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Rock60 írta:
2023.05.11., csüt. 01:02
a megtehetném, tízszer ennyit költenék a hifire, hússzor ennyit lemezekre és nem félnék használni ! :D
Olyan érdekes ez a "ha megtehetném" kifejezés...
Sokan használjuk, miközben gyakran nem is igaz az állítás matematikalilag, csak mondjuk ésszerűség szempontjából. :rolleyes:
Ha megtehetném többet költenék hifire... megtehetném, csak épp hülye lennék... mármint a magam értékrendjében. Ha mondjuk nincs "kényszerbetegség" akkor van egy szint jövedelem arányosan, vagy akár abszolút értékben is, vagy egy szint a biztonsági megtakarítás és költés között vagy ezernyi más tárgy szintje és a hifi ára között. Mert "ha lyukas a zokni nem kábelt kéne venni".

Érdekelne konkrét számok nélkül, hogy kinek hány hónapnyi jövedelme "áll" hifiben. Én már határozottan azt érzem, hogy a mostani 6-8 hónapnyi szinttel nagyon jó lenne lenyugodni :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Akvapark besorolása valóban találó.
Ennek alapján mondhatjuk, hogy én technicista módon állok a kérdéshez.
Ugyan nem 20 lemezem van, hanem 1000 feletti a számuk, de az biztos, hogyha sokkal gyengébben szólna, nem hallgatnám őket, egyszerűen nem okozna örömet.
Szeretem a jól szóló filmeket is. Bizonyos filmeket azért szeretek különösen, mert jó a zenéje, és jól is szól.
Ott a képi analógia is. nem minden a sztori, ha bénák a színészek, rosszul van vágva, vagy világítva, vagy csak simán rossz a kép, számomra nézhetetlen.
Ok, vannak kívételek, Colombo, Rém rendes család, de nem az a jellemző.
Például az autó. Fontos közlekedési eszköz, igen.
De, meg nem tudnám mondani, mennyit autóztam csak azért, hogy menjek vele, nem azért, mintha úticélom lett volna, csak az élvezet kedvéért, mert annyira szerettem azt a kocsit, hogy egyszerűen mennem kellett vele. :car-fiat:
Szóval, az eredeti kérdéskörre visszakanyarodva szerintem ha megtehetném, tízszer ennyit költenék a hifire, hússzor ennyit lemezekre és nem félnék használni ! :D

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: cables »

Retrofuturista írta:
2023.05.10., szer. 16:53
cables írta:
2023.05.10., szer. 12:26
Őszintén szólva én azt hiszem nem sodrások, meg trendek hatnak ránk, hanem, ha meghallunk valami olyan hangzást ami gyönyörűséggel tölt el.
Tegye a szívére a kezét, és like-olja ezt a posztot az, aki rákívánt már valamilyen cuccra úgy, hogy még nem hallotta szólni.

Sajátomat nem tudom like-olni, de bevallom, velem már megesett. Ezt trendeknek és hifi kultúrális impulzusoknak, sodrásoknak tulajdonítom, és őszintén irigyellek téged, ha mentes tudsz lenni ezektől. Leírhatod, hogy jutottál el ilyen szintre.
Ez nem szint kérdés, hanem egyszerűen mindenki másképp gondolkodik. Nagyon furcsa hasonlatot mondok, ne ragozza ezt senki: Általában a feltűnő, szép nőket nézik meg a férfiak, azok után vágyakoznak. Én pont az egyszerű, hétköznapi nőket tartom érdekesnek, azok tetszenek.
Visszatérve az audióra, annak is arra a részére, amivel foglalkozok. Kábel témában talán sokan nem tudják, a nagy kábel gyárak fejlesztési szempontjai között az egyik legfontosabb a látvány, a kábel külső megjelenése. Mert tudják a vevő ezt látja meg elsőként. Egy erőt sugárzó hálózati vagy hangfal kábel vonzó látvány a legtöbb embernek. Nekem nem. Én rengeteg kísérlet és teszt alapján tudom, hogy minden, de tényleg minden ami a huzalok körül van ront a hangzáson.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Hát én most így kb. ezeket néztem ki magamnak:
Na nem függőségből csak úgy szeretem a jó minőséget
Hogy szépen szóljon ;)

Dobozok: MBL 101 X-treme, Estelon X Diamond Mk II, Magico M3, Borresen Acoustics 05, Voxativ 9.87, Avantgarde Zero 1, MartinLogan CLX, Magnepan 1.7 and 30.7
Sub-ok: JL Audio Gotham (párban)

Linestage preamp: Soulution 725, Aavik C-380, MBL 6010 D, Constellation Audio Altair II, Siltech SAGA System C1, Air Tight ATE-2001 Reference

Phono preamp: Soulution 755, Constellation Audio Perseus, DS Audio Grand Master

Végfokok: Soulution 711, MBL 9008 A, Aavik P-380, Constellation Audio Hercules II Stereo, Air Tight 3211, Air Tight ATM-2001, Zanden Audio Systems Model 9600, Siltech SAGA System V1/P1, Odyssey Audio Stratos, Voxativ Integrated 805

Analóg források: Clearaudio Master Innovation, Acoustic Signature Invictus Jr./T-9000, Walker Audio Proscenium Black Diamond Mk V, TW Acustic Black Knight/TW Raven 10.5, AMG Viella 12

Szalagos deck: United Home Audio Ultimate 4 OPS

Hangszedők: DS Audio Grand Master, DS Audio Master1, Clearaudio Goldfinger Statement, Air Tight Opus 1, Ortofon MC Anna, Ortofon MC A90

Digital források: MSB Reference DAC, Soulution 760, Berkeley Alpha DAC 2

Kábelek és IC-k: CrystalConnect by Crystal Cable Art Series Da Vinci, Crystal Cable Ultimate Dream, Synergistic Research SRX, Ansuz Acoustics Diamond

Power kábelek: CrystalConnect by Crystal Cable Art Series Da Vinci, Crystal Cable Ultimate Dream, Synergistic Research SRX, Ansuz Acoustics Diamond

AC hálózat kondicionálók: AudioQuest Niagara 5000 (kettő), Synergistic Research Galileo UEF, Ansuz Acoustics DTC, Technical Brain Support systems, Critical Mass Systems MAXXUM and QXK equipment rack-ek és amp állványok

Szoba kezelés: Stein Music H2 Harmonizer system, Synergistic Research UEF Acoustic Panels/Atmosphere XL4/UEF Acoustic Dot system, Synergistic Research ART system, Shakti Hallographs (6), Zanden Acoustic panels, A/V Room Services Metu acoustic panels and traps, ASC Tube Traps

Kiegészítők: Critical Masss System Centerstage2M, DS Audio ION-001, SteinMusic Pi Carbon Signature record mat, Symposium Isis és Ultra equipment platforms, Symposium Rollerblocks és Fat Padz, Walker Prologue Reference equipment és amp állványok, Walker Valid Points és Resonance Control discs, Clearaudio Double Matrix Professional Sonic record cleaner, Synergistic Research RED Quantum biztik, HiFi-Tuning silver/gold biztik
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Retrofuturista írta:
2023.05.10., szer. 16:53
cables írta:
2023.05.10., szer. 12:26
Őszintén szólva én azt hiszem nem sodrások, meg trendek hatnak ránk, hanem, ha meghallunk valami olyan hangzást ami gyönyörűséggel tölt el.
Tegye a szívére a kezét, és like-olja ezt a posztot az, aki rákívánt már valamilyen cuccra úgy, hogy még nem hallotta szólni.

Sajátomat nem tudom like-olni, de bevallom, velem már megesett. Ezt trendeknek és hifi kultúrális impulzusoknak, sodrásoknak tulajdonítom, és őszintén irigyellek téged, ha mentes tudsz lenni ezektől. Leírhatod, hogy jutottál el ilyen szintre.
Némeik High-end cucc iparművészeti alkotás. Irtó jól néznek ki, milliomoséknál evvel csatát is lehet nyerni.
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 308

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

cables írta:
2023.05.10., szer. 12:26
Őszintén szólva én azt hiszem nem sodrások, meg trendek hatnak ránk, hanem, ha meghallunk valami olyan hangzást ami gyönyörűséggel tölt el.
Tegye a szívére a kezét, és like-olja ezt a posztot az, aki rákívánt már valamilyen cuccra úgy, hogy még nem hallotta szólni.

Sajátomat nem tudom like-olni, de bevallom, velem már megesett. Ezt trendeknek és hifi kultúrális impulzusoknak, sodrásoknak tulajdonítom, és őszintén irigyellek téged, ha mentes tudsz lenni ezektől. Leírhatod, hogy jutottál el ilyen szintre.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2023.05.10., szer. 11:23
Szerintem meg az embereknek kezd elegük lenni az áruházi hifiből, ami gyakorlatilag a kínai vackot és a blutocos JBL-t jelenti (ami egyébként az árához és a kényelméhez viszonyítva nem is szól rosszul egy telóról) A klasszik high-end felé nem hiszem, hogy erős a sodrás, mert ott az árak nagyon durvák. Ami a 80-as 90-es években koncepció volt a felső hifi kategóriában - nem csilliárdokért, az a recept szerintem ma is működne.
Az emberek túlnyomó többségének nincs elege a HiFi-ből, hiszen soha nem találkoznak vele, esetleg valami bolt kirakatában, vagy az interneten látnak ilyen kütyüket. Nem akarnak ilyesmit vásárolni, mert túl macerás, sok helyet foglal, randák a tekergő kábelek és az egész érthetetlenül drága. Tökéletesen elvannak a hordozható hangsugárzókkal, amiket telefonról, vagy laptopról etetnek online zenékkel és némelyik bizony egészen vállalhatóan szól, már ha a hallgató el tudja engedni a hifista szempontokat (tér, részletek, basszus, stb.), amik ugye a legtöbb emberben fel sem merülnek. Esetleg vesznek egy mini HiFi-t, mert az pici és cukin néz ki, bár nem feltétlenül szól jobban, mint egy hordozható JBL, vagy ahhoz hasonló BT cucc.

Az Akvapark találó felosztásában említett technicistákat brutális vonósugár tartja hatalmában, amit a csúcshifi és a High End bocsát ki. Ennek kivetülései a HiFi fórumok és FB csoportok, ahol folyamatosan képződik a cserélgetési inger, ami néha irreális döntésekhez is vezeti a hobbitársakat. Sok olyan szobában jártam, ahol szembeötlő volt a lejátszó rendszer értéke és a felhasználó életszínvonalának kontrasztja. Nyilván magánügyük, de én magamban kissé szomorúnak gondolom ezeket az eseteket.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Retrofuturista írta:
2023.05.10., szer. 12:01
tamagaba írta:
2023.05.10., szer. 11:23

A klasszik high-end felé nem hiszem, hogy erős a sodrás, mert ott az árak nagyon durvák.
Magyar viszonyok között inkább vágyakozás sodrásáról beszélek, valamint azokról a beruházásokról, amelyekről úgy gondoljuk, hogy ebbe az irányba tartanak.

Tehát tendenciát értettem alatta, nem megvalósítást, ami valóban durva anyagilag.
És mi a high end tulajdonképpen? Van erre egzakt meghatározás? Ami 20 éve az volt, az ma is annak számít?
Hogy mire is gondolok.
Valami 20 éve került mondjuk 1,5 millió Ft-ba, ami ma is sok pénz egy komponensért, de akkor ugye ennek a többszöröse volt értékben a mai 1 misi vásárló erejéhez képest, és akkor high endnek számított. Ezt az eszközt ma meg tudod venni 500-600e Ft körül használtan, ami talán már többek számára kifizethető, mint anno újonnan. Akkor valaki high end cuccot birtokol, vagy sem ilyen esetben? gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: cables »

Őszintén szólva én azt hiszem nem sodrások, meg trendek hatnak ránk, hanem, ha meghallunk valami olyan hangzást ami gyönyörűséggel tölt el. Én legalább is ezt tapasztaltam magamnál. Olyan szerencsésen alakult a kapcsolat-rendszerem, hogy mostanában sokszor van alkalmam ezt átélni. Ehhez nagyon sok minden kell sajnos. Kiemelkedő színvonalú készülékek és kábelezés, nagyon jó forrásanyagok és olyan szoba, ahol a hallgató pozíció mögött még van pár méter a falig. Aztán a csoda tudja, hogy mi kell még, meg, hogy más hogy van ezzel. De az biztos, hogy szép hangokra nagy szükségünk van.

Online
Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 308

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

tamagaba írta:
2023.05.10., szer. 11:23

A klasszik high-end felé nem hiszem, hogy erős a sodrás, mert ott az árak nagyon durvák.
Magyar viszonyok között inkább vágyakozás sodrásáról beszélek, valamint azokról a beruházásokról, amelyekről úgy gondoljuk, hogy ebbe az irányba tartanak.

Tehát tendenciát értettem alatta, nem megvalósítást, ami valóban durva anyagilag.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Retrofuturista írta:
2023.05.10., szer. 10:36
Ami az én koncepcióm volt, az az, hogy elképesztő erős a sodrás a high end felé.

Ezzel szemben meg kellett képezni az ellentétes irányú sodrást, ami pedig arra irányul, hogy a dolgaimmal elégedett vagyok. Ennek a része a tiszta zenei élvezet (Listening Pleasure, LP) és az életminőség (Quality of Life, QL).

Tehát a két ellentétes irányú sodrásban rakok rendszert, nem pedig egy egyirányú utcában.
Szerintem meg az embereknek kezd elegük lenni az áruházi hifiből, ami gyakorlatilag a kínai vackot és a blutocos JBL-t jelenti (ami egyébként az árához és a kényelméhez viszonyítva nem is szól rosszul egy telóról)
A klasszik high-end felé nem hiszem, hogy erős a sodrás, mert ott az árak nagyon durvák.
Ami a 80-as 90-es években koncepció volt a felső hifi kategóriában - nem csilliárdokért, az a recept szerintem ma is működne.
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Snipi »

akvapark írta:
2023.05.10., szer. 10:27
Itt nekem gyanús, hogy komolyzenét játszó ismerőseim nagy része silány minőségő rendszereken hallgat zenét.
Erre is van ellenpélda. Én például pont egy komolyzenét játszó ismerősöm - értsd filharmónikás :D - véleménye alapján (aki jó rendszert hallgat, és bár én nem hallottam, de más igen aki nagyon-nagyon dicsérte) választottam ki a hangsugárzómat ajánlás-nem ajánlás útján, és hát lassan 20 éve azt hallgatom, és ha csak meg nem döglik (most lett felújítva) marad is.

Online
Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 308

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

akvapark írta:
2023.05.10., szer. 10:27
Egy HiFi - audiofil, High-End - rendszerhez való eljutásnak két útját ismerem.
1./Zenei út, mikor a zene szeretete vezérli a rendszer kiépítését. Itt nekem gyanús, hogy komolyzenét játszó ismerőseim nagy része silány minőségő rendszereken hallgat zenét.
2./Technicista út, mikor a kütyük iránti vonzalom hatja át a rendszer kiépítését. Itt néha max.10 - 20 LP-CD hallgatása is kielégíti a vágyakat. (A mai streamelés korszakában kicsit változhat a forrás aránya.) Összehasonlítható, az óra, fényképezőgép, autó fanokkal.
De a fentiek csak az én gondolataim. gondolkodik.gif
Ami az én koncepcióm volt, az az, hogy elképesztő erős a sodrás a high end felé.

Ezzel szemben meg kellett képezni az ellentétes irányú sodrást, ami pedig arra irányul, hogy a dolgaimmal elégedett vagyok. Ennek a része a tiszta zenei élvezet (Listening Pleasure, LP) és az életminőség (Quality of Life, QL).

Tehát a két ellentétes irányú sodrásban rakok rendszert, nem pedig egy egyirányú utcában.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Egy HiFi - audiofil, High-End - rendszerhez való eljutásnak két útját ismerem.
1./Zenei út, mikor a zene szeretete vezérli a rendszer kiépítését. Itt nekem gyanús, hogy komolyzenét játszó ismerőseim nagy része silány minőségő rendszereken hallgat zenét.
2./Technicista út, mikor a kütyük iránti vonzalom hatja át a rendszer kiépítését. Itt néha max.10 - 20 LP-CD hallgatása is kielégíti a vágyakat. (A mai streamelés korszakában kicsit változhat a forrás aránya.) Összehasonlítható, az óra, fényképezőgép, autó fanokkal.
De a fentiek csak az én gondolataim. gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: cables »

tottyi írta:
2023.05.10., szer. 09:12

... ha azt a kazettas magnót kéne most hallgatnom nem biztos, hogy boldog lennék...
Az egész biztos. De mást mondok. Ahogy fejlődik a rendszerünk, ahogy javul a hangzás a régen hallott forrásanyagok is átértékelődnek. Nem leértékelődnek, hanem megváltozik a kedvelési sorrend. Néha előszedek régen hallott LPket és olyan amit szupernek tartottam az nem tetszik "nem is szól olyan jól" amit meg kevésbé jó minőségűnek tartottam az most lenyűgöz.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Nekem az elso egykazettasom az a gumis narancssarga magnom volt, nekem is sok oromet okozott mert hat ott leptem be a zene vilagaba es szep emlekeim vannak rola de nem cserelnem el a mostani rendszeremmel. Nekem ez a rendszer is tud annyi boldogsagot adni mint az osszes ami nalam megfordult, en midegyiknek nagyon orultem es ha azt a kazettas magnot kene most hallgatnom nem biztos, hogy boldog lennek. :rolleyes:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2023.05.10., szer. 08:54
Bátor gondolatok, gratulálok hozzájuk! Hányan mernék ezeket beismerni önmaguknak?
A hifi-kereskedők nagy örömére nagyon kevesen! 31_1_21.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Retrofuturista írta:
2023.05.07., vas. 22:32
Boldogabb voltam első Videoton hifimtől, mint most a sokszorosát érő és tudó rendszeremtől.

Volt egy hipotézisem, mely szerint rendszerem fő gondjai a saját fejemben vannak és nem a rendszerben. Ezt a feltevést az idő igazolta.
Bátor gondolatok, gratulálok hozzájuk! Hányan mernék ezeket beismerni önmaguknak?

Online
Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 308

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

Rock60 írta:
2023.05.09., kedd 21:01
Retofuturista
Meg mertem volna esküdni, hogy az LP az a Long Player rövidítése, ami hosszan játszót jelent.
A 78 - as lemezek utódja, melyekre ha jól tudom, oldalanként 6 - 8 perc zene fért.
Mindig tanul az ember. Vagy nem ?
Az én blogom "buborékjában" vagyis a fejemben az LP kizárólag a Listening Pleasure, a tiszta zenei évezet rövidítése, amit az SQ, a Sound Quality, azaz a hangminőség mellett hoztam be.

Azért kreáltam, mert nem tudtam másképpen magyarázni azt a jelenséget, amikor két vakon vagy akár nem vakon tesztelt készülék közül néha valamiért azt választom, amelyiknek gyengébb a tiszta hangminősége. Megtörténik, hogy a gyengébb hangminőségű dolog több élvezet nyújt. Ezt több barátom visszaigazolta, hogy létező jelenség. Nem lehet viszont nagyon leírni hangi jellemzőkkel, mert nagyon nagy része a befogadó agyban, a szubjektumban lakik.

Ez egy elképesztően fontos gondolat számomra abban, hogy a rendszeremmel békébe kerüljek és a hobbit tudatosan uralni tudjam.

Ezért próbálok minden dolgot ezen a 3 mércén megmérni:
SQ = hangminőség
LP = tiszta élvezet
QL = életminőség (jobb lesz tőle az életem, vagy ebből a nézőpontból mindegy is?)
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Az én esetemben a zene élvezete, a fejlesztés és a tyütyüzés kb. arányban áll.
Nem igazán érzem indokoltnak ezeket a motivációkat egymással szembeállítani.
Én elég nehézkesen cserélem a komponenseimet - a Quad és a Rock 35 éve van meg - a viszonylag friss szerzemény erősítő és dac is kezd gyökeret ereszteni.
Minden percben élvezem a hangjukat, akár lemezezek, akár TV - zek.
Most épp a Giro - t nézem. Kicsit szürreális emiatt járatni a technikát, van aki szerint hülyeség, nekem nagyon bejön.
Mind ezek mellett, sokszor gondolok rá, milyen apróságokkal tudnám fejleszteni az összképet. Dugó, alátét, drót, összekötőkábel, akármi. Ezek a kis előrelépések fokozzák az érdeklődésem a zene iránt.
Az asszonykák sem véletlenűl találnak ki maguknak új hajszínt, új frizurát, új ruhát, hogy fenntartsák férjük érdeklődését...
Szerintem. gondolkodik.gif

Ha valaki ragasztástechnikában erősen járatos, írna egy pü - t ? Köszi.

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2765
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Retofuturista
Meg mertem volna esküdni, hogy az LP az a Long Player rövidítése, ami hosszan játszót jelent.
A 78 - as lemezek utódja, melyekre ha jól tudom, oldalanként 6 - 8 perc zene fért.
Mindig tanul az ember. Vagy nem ?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”