Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fererencz írta:
2023.09.13., szer. 11:21
Alex_Aston írta:
2023.09.13., szer. 11:14
-CB- írta:
2023.09.13., szer. 10:46
Az elmúlt 5 évben kb. 30 pár hangfal volt nálam. De nem vagyok beteg, csak kíváncsi...
Mindenki ezt mondja... :rolleyes: ;)
Nézőpont kérdése. Ha nem megy semmi rovására, mi a gond vele? :rolleyes:
Nagyon kevés olyan bor van, amiből 2x us vásároltam. Nem azért, mert nem voltak jók, amiket próbáltam, inkább csak a változatosság. Kirándulni sem szeretnek mindig ugyan oda menni az emberek. Lakni már mondjuk a többség ugyan ott szeret. :D
Hát ez így egy picit sántít.
Ugyebár eszközök cserélgetése a téma, mert a változatosság gyönyörködtet.
Hogy jön ehhez a kirándulás? Az nem eszköz. Vagy Te minden kiránduláshoz más-más autót használsz, hogy változatosabb legyen? Persze, a kirándulásnál szeretjük a változatosságot, akárcsak a zenében, de a kirándulás nem attól lesz változatos, hogy folyton cserélgetjük az eszközét(autó).
Bevallom, én is kiváncsi ember vagyok, de sohasem űztem sportot abból, hogy cserélgessem a készülékeimet. Pláne nem halmoznék fel mindenből több darabot. Az ilyesmi sokkal inkább gyűjtő szenvedély, mintsem a zenehallgatás szeretetének kielégítése.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Snipi »

SoundMania írta:
2023.09.13., szer. 14:36
Igen, igazad van . Nem tudom miért emlékeztem P7-re. Akkor talán CDM7..... na mindegy.....
B&W csak egyszer volt ,hogy tetszett. Az jól is volt installálva. A csiga Nautilus.....
Ja hogy CDM7. Az egész más! Az tényleg egy sz@rkupac. :D
Én Nautilust még nem hallottam.
Nekem eddig a "csúcs" (árban) az egy Signature Diamond volt. (A kettőből az egyiket amit behoztak az országban volt szerencsém hallani az Ajmarában anno.) No az is állati szépen/jól szólt. Pedig csak egy kis Rotel volt elé kötve, nem valami irgumburgum csúcsvas.
Meg még a régi Mátrix 801-esek zseniálisak, ha rendesen ki vannak szolgálva (irgumburgum csúcsvassal :D )

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Snipi írta:
2023.09.13., szer. 13:52
SoundMania írta:
2023.09.13., szer. 13:21
Snipi írta:
2023.09.13., szer. 12:46

Aha köszi. Sejtettem. Igen akármennyire is elfogult B&W-s vagyok, azt tudom, hogy ugyanaz a típus különböző sorozatai között nagy különbségek vannak. Ilyen volt anno a 600-as S1,S2,S3 széria, ahol az S2 volt a jó, a többi (S1 - bár ott még nem volt ez kiírva és az S3) felejthető.
De mondok mást : anno a régi 700-as sorozatból a 703-as nagyon-nagyon tetszett (meg a CDM 9 NT is) de a 704-es (és a CDM 7, CDM 7 NT) az nagyon nem.
Olyan mint a magyar narancs. :D Kicsit sárga, kicsit savanyú, de legalább B&W.
P7 volt az a P6.... :) De nem tudom milyen erősítővel ment. Utoljára CDM1-et hallottam, de az is nagyon tré volt. Torz, durva, halkan még rosszabb volt..... Szerintem egy régi Triangle jobban szólna. Amikben még a magas csak 10KHz körül volt illesztve.....
És amit hirdetnek Alisca doboz ? Elég jókat írnak róla. Vagy egy Magneplanar a hirdetésből ? :) Sok jó nincs.....
Nem lehetett P7-es mert olyan nincs. Vagyis van, de az fejhallgató.
A Preference sorozatban három doboz volt a P4,P5,P6. Ennyi.
Régen még a 60-as években volt egy P2 típusszámú B&W. Több P jelzésű B&W nem volt.
Szóval P7-es az tuti nem lehetett.
Igen, igazad van . Nem tudom miért emlékeztem P7-re. Akkor talán CDM7..... na mindegy.....
B&W csak egyszer volt ,hogy tetszett. Az jól is volt installálva. A csiga Nautilus.....

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Snipi »

SoundMania írta:
2023.09.13., szer. 13:21
Snipi írta:
2023.09.13., szer. 12:46
Alex_Aston írta:
2023.09.13., szer. 12:37
Nekem 2 évvel ezelőtt csalódás volt a 702S2, miközben a régi 702-es hangja nagyon tetszik.
Persze ez saját ízlés, bár több ember is mondta már, hogy ezek az S2-esek nem valami jól sikerült darabok.
Látatlanban vásárlásról lebeszéllek mindenképp.
Aha köszi. Sejtettem. Igen akármennyire is elfogult B&W-s vagyok, azt tudom, hogy ugyanaz a típus különböző sorozatai között nagy különbségek vannak. Ilyen volt anno a 600-as S1,S2,S3 széria, ahol az S2 volt a jó, a többi (S1 - bár ott még nem volt ez kiírva és az S3) felejthető.
De mondok mást : anno a régi 700-as sorozatból a 703-as nagyon-nagyon tetszett (meg a CDM 9 NT is) de a 704-es (és a CDM 7, CDM 7 NT) az nagyon nem.
Olyan mint a magyar narancs. :D Kicsit sárga, kicsit savanyú, de legalább B&W.
P7 volt az a P6.... :) De nem tudom milyen erősítővel ment. Utoljára CDM1-et hallottam, de az is nagyon tré volt. Torz, durva, halkan még rosszabb volt..... Szerintem egy régi Triangle jobban szólna. Amikben még a magas csak 10KHz körül volt illesztve.....
És amit hirdetnek Alisca doboz ? Elég jókat írnak róla. Vagy egy Magneplanar a hirdetésből ? :) Sok jó nincs.....
Nem lehetett P7-es mert olyan nincs. Vagyis van, de az fejhallgató.
A Preference sorozatban három doboz volt a P4,P5,P6. Ennyi.
Régen még a 60-as években volt egy P2 típusszámú B&W. Több P jelzésű B&W nem volt.
Szóval P7-es az tuti nem lehetett.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Snipi írta:
2023.09.13., szer. 12:46
Alex_Aston írta:
2023.09.13., szer. 12:37
Nekem 2 évvel ezelőtt csalódás volt a 702S2, miközben a régi 702-es hangja nagyon tetszik.
Persze ez saját ízlés, bár több ember is mondta már, hogy ezek az S2-esek nem valami jól sikerült darabok.
Látatlanban vásárlásról lebeszéllek mindenképp.
Aha köszi. Sejtettem. Igen akármennyire is elfogult B&W-s vagyok, azt tudom, hogy ugyanaz a típus különböző sorozatai között nagy különbségek vannak. Ilyen volt anno a 600-as S1,S2,S3 széria, ahol az S2 volt a jó, a többi (S1 - bár ott még nem volt ez kiírva és az S3) felejthető.
De mondok mást : anno a régi 700-as sorozatból a 703-as nagyon-nagyon tetszett (meg a CDM 9 NT is) de a 704-es (és a CDM 7, CDM 7 NT) az nagyon nem.
Olyan mint a magyar narancs. :D Kicsit sárga, kicsit savanyú, de legalább B&W.
P7 volt az a P6.... :) De nem tudom milyen erősítővel ment. Utoljára CDM1-et hallottam, de az is nagyon tré volt. Torz, durva, halkan még rosszabb volt..... Szerintem egy régi Triangle jobban szólna. Amikben még a magas csak 10KHz körül volt illesztve.....
És amit hirdetnek Alisca doboz ? Elég jókat írnak róla. Vagy egy Magneplanar a hirdetésből ? :) Sok jó nincs.....

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Alex_Aston írta:
2023.09.13., szer. 12:37
Nekem 2 évvel ezelőtt csalódás volt a 702S2, miközben a régi 702-es hangja nagyon tetszik.
Persze ez saját ízlés, bár több ember is mondta már, hogy ezek az S2-esek nem valami jól sikerült darabok.
Látatlanban vásárlásról lebeszéllek mindenképp.
Aha köszi. Sejtettem. Igen akármennyire is elfogult B&W-s vagyok, azt tudom, hogy ugyanaz a típus különböző sorozatai között nagy különbségek vannak. Ilyen volt anno a 600-as S1,S2,S3 széria, ahol az S2 volt a jó, a többi (S1 - bár ott még nem volt ez kiírva és az S3) felejthető.
De mondok mást : anno a régi 700-as sorozatból a 703-as nagyon-nagyon tetszett (meg a CDM 9 NT is) de a 704-es (és a CDM 7, CDM 7 NT) az nagyon nem.
Olyan mint a magyar narancs. :D Kicsit sárga, kicsit savanyú, de legalább B&W.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Snipi írta:
2023.09.13., szer. 11:22
egy B&W 702 S2-vel szemezek, de félek hogy csalódás lenne. És másfél milláért nem szeretnék csalódni.
Sőt a B&W 703 S3-at is nézegettem, de az meg már 2milla. Pedig eggyel kissebb mint a másfél millás 702 s2. A 702 S3 2.5M. Szóval így mennek fel az árak. Ezért mondom, hogyha a P6 most lenne új, nem 30 éve akkor azt is kb. ennyiért (pofátlanul) árulnák ...
Nekem 2 évvel ezelőtt csalódás volt a 702S2, miközben a régi 702-es hangja nagyon tetszik.
Persze ez saját ízlés, bár több ember is mondta már, hogy ezek az S2-esek nem valami jól sikerült darabok.
Látatlanban vásárlásról lebeszéllek mindenképp.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Snipi »

SoundMania írta:
2023.09.13., szer. 11:54

Régen hallottam P7-et (ez gondolom csak elírás p7-es hangsugárzó nincs) és nem tetszett egyáltalán. Mást nem tudnál náluk meghallgatni ? Pl, drágábbat. Ha az sem tetszik, akkor vagy hagyd, vagy kérj drágábbat. Vagy vegyél más márkát. Sajnos nem tudnék ajánlani, mert nem ismerem az árakat és a jelenlegi kínálatot sem. De tartok tőle beájulnék az új áraktól. Szerintem 3-4 millió alatt nem tetszene most semmi. Ha 280 ezer egy olyan erősítő ami 30 ezer volt mikor érdekelt.....
Valószínű azért nem tetszett a P6-os, mert nagyon kényes az erősítőre, és biztos nem "hozzávaló" erősítővel hallgattad. Van egy ismerősöm neki is P6-os van, és nála nekem sem tetszik, mert nem jó erősítővel párosította. (Vagyis jó az erősítő nagyon is, csak nem B&W-hez.)
A jelzett kereskedésben semmilyen B&W nincs demóban. Se drágább se olcsóbb. Csak árulják ha valaki megveszi "látatlanban". Nem is értem, de nem is az én dolgom.
A többi hangsugárzójuk meg nemigen érdekel ... (Eccer mutattak ... -ot - nem akarok senkit megbántani - k@..va fos volt)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Snipi írta:
2023.09.13., szer. 11:27
És még annyi, hogy sajnos BP-re nem nagyon tudok felmenni meghallgatni eü. okok miatt, és bár itt helyben (Győr) is árulják (Extreme Audio) de ott természetesen bemutató darab nincs egyikből se. De amúgy BP-n sincs. Csak azt nem tudom, hogyha nincs belőle demó darab, akkor hogy a g@cibe akarják eladni "látatlanban". Na mindegy ... ez már csak ilyen "üzletpolitika".
Régen hallottam P7-et és nem tetszett egyáltalán. Mást nem tudnál náluk meghallgatni ? Pl, drágábbat. Ha az sem tetszik, akkor vagy hagyd, vagy kérj drágábbat. Vagy vegyél más márkát. Sajnos nem tudnék ajánlani, mert nem ismerem az árakat és a jelenlegi kínálatot sem. De tartok tőle beájulnék az új áraktól. Szerintem 3-4 millió alatt nem tetszene most semmi. Ha 280 ezer egy olyan erősítő ami 30 ezer volt mikor érdekelt.....

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Snipi »

És még annyi, hogy sajnos BP-re nem nagyon tudok felmenni meghallgatni eü. okok miatt, és bár itt helyben (Győr) is árulják (Extreme Audio) de ott természetesen bemutató darab nincs egyikből se. De amúgy BP-n sincs. Csak azt nem tudom, hogyha nincs belőle demó darab, akkor hogy a g@cibe akarják eladni "látatlanban". Na mindegy ... ez már csak ilyen "üzletpolitika".

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Snipi »

-CB- írta:
2023.09.13., szer. 11:12
Snipi írta:
2023.09.13., szer. 11:08
Én 2007 óta kb. ugyanazzal a rendszerrel (rendszerekkel) élek. Csere max. tönkremenés miatt volt.
Most gondolkodom, hogy le kéne cserélni a fő hangsugárzómat de nem merem. Félek, hogy amit kinéztem helyette és kb. 20-szor annyiba kerülne nem szól olyan jól. Meg kéne hallgatni, csak sajnos nem tudom hol tudnám. Nem vagyok nagyon mobil. Így lehet, hogy hagyom a francba és marad ami van.
Előtte nekem is 16 évig egy belépő kategóriájú szett volt, amit nagy megelégedéssel hallgattam...
Háát. Szerintem azért nem "belépő kategória". Csak anno 200.000 Ft volt az ára (használtan) amire meg cserélném, ha meg tudnám hallgatni az meg másfél milla. De szerintem ha az a hangfal most lenne új szintén kb. ennyi lenne.
Amúgy nem titok egy B&W P6-ról van szó, (kondik cserélve a hangváltóban) és egy B&W 702 S2-vel szemezek, de félek hogy csalódás lenne. És másfél milláért nem szeretnék csalódni.
Sőt a B&W 703 S3-at is nézegettem, de az meg már 2milla. Pedig eggyel kissebb mint a másfél millás 702 s2. A 702 S3 2.5M. Szóval így mennek fel az árak. Ezért mondom, hogyha a P6 most lenne új, nem 30 éve akkor azt is kb. ennyiért (pofátlanul) árulnák ...

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Alex_Aston írta:
2023.09.13., szer. 11:14
-CB- írta:
2023.09.13., szer. 10:46
Az elmúlt 5 évben kb. 30 pár hangfal volt nálam. De nem vagyok beteg, csak kíváncsi...
Mindenki ezt mondja... :rolleyes: ;)
Nézőpont kérdése. Ha nem megy semmi rovására, mi a gond vele? :rolleyes:
Nagyon kevés olyan bor van, amiből 2x us vásároltam. Nem azért, mert nem voltak jók, amiket próbáltam, inkább csak a változatosság. Kirándulni sem szeretnek mindig ugyan oda menni az emberek. Lakni már mondjuk a többség ugyan ott szeret. :D
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Alex_Aston írta:
2023.09.13., szer. 11:14
-CB- írta:
2023.09.13., szer. 10:46
Az elmúlt 5 évben kb. 30 pár hangfal volt nálam. De nem vagyok beteg, csak kíváncsi...
Mindenki ezt mondja... :rolleyes: ;)
Nem mindenki hisz a Marancista-Leindemanista eszmékben :-)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

-CB- írta:
2023.09.13., szer. 10:46
Az elmúlt 5 évben kb. 30 pár hangfal volt nálam. De nem vagyok beteg, csak kíváncsi...
Mindenki ezt mondja... :rolleyes: ;)
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Snipi írta:
2023.09.13., szer. 11:08
Én 2007 óta kb. ugyanazzal a rendszerrel (rendszerekkel) élek. Csere max. tönkremenés miatt volt.
Most gondolkodom, hogy le kéne cserélni a fő hangsugárzómat de nem merem. Félek, hogy amit kinéztem helyette és kb. 20-szor annyiba kerülne nem szól olyan jól. Meg kéne hallgatni, csak sajnos nem tudom hol tudnám. Nem vagyok nagyon mobil. Így lehet, hogy hagyom a francba és marad ami van.
Előtte nekem is 16 évig egy belépő kategóriájú szett volt, amit nagy megelégedéssel hallgattam...

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: -CB- »

fererencz írta:
2023.09.13., szer. 10:58
-CB- írta:
2023.09.13., szer. 10:46
Az elmúlt 5 évben kb. 30 pár hangfal volt nálam. De nem vagyok beteg, csak kíváncsi...
No meg a változatosság gyönyörködtet.
Nálam is hasonlóak a számok (az árszínvonal alacsonyabb volt viszont), bár az utóbbi 1-2 évben szinte már leálltam. Hasonló diagnózist is állapítottam meg magamon. :D
Viszont, a mai napig rendszeresen nézem a hirdetéseket, hátha felkelti valami az érdeklődésem (hiába tekintem magamat "megérkezettnek" azokhoz az évekhez képest).
Úton lenni boldogság, ahogy mondani szokták. Emellett még elmentem meghallgatni is kb. ugyanennyit, de azt kell mondanom a hifisták javarészénél csapnivalóak az akusztikus körülmények a rendszer értékétől függetlenül, vagy az eladni kívánt motyót nem is tudtam rendes körülmények közt meghallgatni, mert már ki volt kötve.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Én 2007 óta kb. ugyanazzal a rendszerrel (rendszerekkel) élek. Csere max. tönkremenés miatt volt.
Most gondolkodom, hogy le kéne cserélni a fő hangsugárzómat de nem merem. Félek, hogy amit kinéztem helyette és kb. 20-szor annyiba kerülne nem szól olyan jól. Meg kéne hallgatni, csak sajnos nem tudom hol tudnám. Nem vagyok nagyon mobil. Így lehet, hogy hagyom a francba és marad ami van.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1317
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: fererencz »

-CB- írta:
2023.09.13., szer. 10:46
Az elmúlt 5 évben kb. 30 pár hangfal volt nálam. De nem vagyok beteg, csak kíváncsi...
No meg a változatosság gyönyörködtet.
Nálam is hasonlóak a számok (az árszínvonal alacsonyabb volt viszont), bár az utóbbi 1-2 évben szinte már leálltam. Hasonló diagnózist is állapítottam meg magamon. :D
Viszont, a mai napig rendszeresen nézem a hirdetéseket, hátha felkelti valami az érdeklődésem (hiába tekintem magamat "megérkezettnek" azokhoz az évekhez képest).
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Az elmúlt 5 évben kb. 30 pár hangfal volt nálam. De nem vagyok beteg, csak kíváncsi...
No meg a változatosság gyönyörködtet.
Csatolmányok
20230913_083846.jpg

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

Elejétől hangsúlyoztam, hogy a topic nem helyettesíti a szakembert. Csak az önreflexió volt a cél, hogy egy másfajta megvilágításból szemléljük a hobbit, mint amikor éppen egy vágyott készülék bűvöletében úszunk.

A jelenkori gazdasági válság viszont tud hasznos lenni ebből a szempontból. Az is lejön az adok-veszek vonatról, aki nem akar.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: earforce »

Sosztakovics írta:
2023.06.18., vas. 10:53
Az élet erdejében könnyű eltévedni, amit tovább súlyosbíthat a 40 körüli kiégés. Ahány ember, annyi életút. Persze mellette vannak nagy mítoszok is rendesen. Ja. Összességében azt tudom tanácsolni, hogy aki rosszul érzi magát a bőrében, inkább forduljon szakemberhez, és csak utána hifizzen vagy vásároljon hűtőt!
leborulok.gif

Pont erről szól ez a topik! (ill. az ezo topik is, ami szerencsére nem frissül, legalábbis itt nem)
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

fülelek írta:
2023.06.16., pén. 22:25
A stílusból sejtettem, hogy visszatértél. Csak az okot nem értem, mi végett, hiszen itt semmi sem változott, mondjuk ez a topik akkor még nem létezett, és most sem arról szól, ami a neve, mert annak szerintem se füle, se farka. Ha valami mániává válik, nem lehet kontrollálni, mert akkor már nem mánia... A mánia szót ki kellett volna hagyni, hát így sikerült.
(Ez itt valószínűleg offba megy, azért megjegyzem, örömet szerzünk és nem okozunk, a bánatot okozzuk meg a csalódást.)
Szomorúzenei ajánlásaidat szívesen vennénk, szerintem két dudás is megfér egy csárdában, még ha az egyik volt profi, a másik meg sok ismeretre szert tett lelkes amatőr.
Szerintem sem szerencsés a hifizéssel összekötni a mániát. Először ismerni kellene ezt a pszichiátriai kórképet, és csak aztán kellene topikot nyitni róla. A mánia nem fog elmúlni attól, ha valaki visszafogja elszabadult vásárlási szokásait. Ez csak egy a mánia lehetséges kísérő tünetei közül, ráadásul nem is hifi specifikus. Ma Gryphon elektronikákat veszel, holnap Gaggenau hűtőket.
Amúgy a világ minden pénzét el tudnám költeni elektonikákra és hangsugárzókra. Fejben már össze is raktam egy álom rendszert dedikált zeneszobával. A szoba lenne a drágább. Remélem egyszer majd összejön a projekt. Amúgy meg egy olyan HD600-at használok 5 éve, amelynek a pántjait laposfogóval hajtogattam meg, hogy kiegyenlítettebb és erősebb legyen a szorítása.
Az élet erdejében könnyű eltévedni, amit tovább súlyosbíthat a 40 körüli kiégés. Ahány ember, annyi életút. Persze mellette vannak nagy mítoszok is rendesen. Ja. Összességében azt tudom tanácsolni, hogy aki rosszul érzi magát a bőrében, inkább forduljon szakemberhez, és csak utána hifizzen vagy vásároljon hűtőt!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Rock60 írta:
2023.06.17., szomb. 21:03
tonee73 írta:
2023.06.17., szomb. 13:36



Ha valaki infot keres mondjuk pld. lemezjátszókról akkor végül is tök logikus, hogy a sztereó erősítők között találja, ugye? Már ha megtalálja... :smile51:
Én értem, amit mondasz és biztosan úgy van, ahogy mondod, de hadd kérdezzem meg a kötelező tisztelettel :
INFÓT KERES ?
Nekem még sosem jutott eszembe, hogy infót keressek, arra ott van a Gugli, vagy egy lexikon, vagy egyszerűen megkérdezem a MEGFELELŐ topicban. :rolleyes:
Nem lexikális vagy guglizható info-ról beszélek, hanem esetleges felhasználói tapasztalatról, vagy korábbi segítségkérésről, problémáról ami megoldásra került. Igen a kulcsszót pedig te is leírtad: a megfelelő topikban.Ennyi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

tonee73 írta:
2023.06.17., szomb. 13:36



Ha valaki infot keres mondjuk pld. lemezjátszókról akkor végül is tök logikus, hogy a sztereó erősítők között találja, ugye? Már ha megtalálja... :smile51:
Én értem, amit mondasz és biztosan úgy van, ahogy mondod, de hadd kérdezzem meg a kötelező tisztelettel :
INFÓT KERES ?
Nekem még sosem jutott eszembe, hogy infót keressek, arra ott van a Gugli, vagy egy lexikon, vagy egyszerűen megkérdezem a MEGFELELŐ topicban. :rolleyes:

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ok... :napsut:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”