Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Visszhang probléma

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Én most a Daruma nevű rezgéscsollapító mintájára készített golyós alátétell kisérletezek. Nagyon jó. De gyerekek közelébe nem ajánlott. Balzafa, vagy fenyőfa hasáb, esetleg 3szög alapúra vágva. A szálirányuk a padlóra merőleges legyen. Olcsón meg lehet csinálni. Barkácsárúházban kapható.
2 db 5.5 éves gyermekem van, akik naponta kb. 5 km-t futnak a lakásba, amit naponta 100* tiltok meg nekik :lol!:
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: frankie »

Én most a Daruma nevű rezgéscsollapító mintájára készített golyós alátétell kisérletezek. Nagyon jó. De gyerekek közelébe nem ajánlott. Balzafa, vagy fenyőfa hasáb, esetleg 3szög alapúra vágva. A szálirányuk a padlóra merőleges legyen. Olcsón meg lehet csinálni. Barkácsárúházban kapható.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Az a baj, hogy a kőpadló ront a helyzeten. A padlófűtéstől, még lehet szőnyeg a padlón. Sokat számítana. A tűskék szerintem karcos hangot eredményeznek. Én így tapasztaltam.
Persze, hogy lehet padlőfűtésre szőnyeget rakni, de nem a szőnyegmintában lerakott kőre, mert gázos.
 

 
Így néz ki a szőnyegmintás lerakás.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Az a baj, hogy a kőpadló ront a helyzeten. A padlófűtéstől, még lehet szőnyeg a padlón. Sokat számítana. A tűskék szerintem karcos hangot eredményeznek. Én így tapasztaltam.
Hát akkor hogy emelnéd el a földtől, ha nem tüskékkel?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: frankie »

A falra is lehet szép mintázatú, dekoratív szőnyeget felrakni. Ha jól tudom van fali szőnyeg is.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: frankie »

Az a baj, hogy a kőpadló ront a helyzeten. A padlófűtéstől, még lehet szőnyeg a padlón. Sokat számítana. A tűskék szerintem karcos hangot eredményeznek. Én így tapasztaltam.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves BótaJózsi.
 
Ezek közül mely megoldás célravezető?
A kőzetgyapott esetében én 50mm vastagságút alkalmaznék. Esetleg ugyanilyen vastagságban akusztikai szívacsot(tojástarómintás), vagy pamutt-vattelint. Persze keretbe foglalva elől-hátul borítva. A Heraklith C, CF-ből 25mm vastagságút tennék, egy 75mm-vastak keretbe, mögé közetgyapott 50mm vastagon, vagy vattelin. Az egész beborítva elől, és hátul is.
Köszi.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Mekkora a fal mérete?
Este megmérem.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Az egy nagy hátrányos vagy csak nehezebb a kezelhetősége. Most abban gondolkodom, hogy csináltatok 1-1-et a két hangfal mögé (100*40 cm) és a szembelévő falra, nah oda nem tudom hányat és mekkorát...
A doboz mögé jó lehet a nagyobb de a többi helyre inkább a kisebbeket ajánlanám.
És akkor még ott a padló kérdése is.

Padlófűtésünk van, ráadásul szőnyegmintában van a kő lerakva, amin hülyén néz ki a szőnyeg. Mintha szőnyegre raknál még egyet...
 
Szerezzek márványt a hangfalak alá? Most tüskéken állnak, amiket vastag gumiba szúrtam bele.
 
Ami még nem igazán szimpatikus, hogy csináltatok egy 60*60-as képet, ami valami szép szövettel van behúzva. Ez idáig rendben van, de hogy 5 cm-re elálljon a faltól... ezt húzos lesz az asszonynak beadni... Nem elég, ha a sarokelemeket teszek fel?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: frankie »

Mekkora a fal mérete?
DYNAUDIO Forever!

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: frankie »

Ha a padlóra tesz egy vastagabb szövésű szönyeget, az sokat segítene a dolgon. Szerintem.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: Doky »


Az egy nagy hátrányos vagy csak nehezebb a kezelhetősége. Most abban gondolkodom, hogy csináltatok 1-1-et a két hangfal mögé (100*40 cm) és a szembelévő falra, nah oda nem tudom hányat és mekkorát...
A doboz mögé jó lehet a nagyobb de a többi helyre inkább a kisebbeket ajánlanám.
És akkor még ott a padló kérdése is.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


DIY diffúzor: az anyagot az itteni infók alapján bár nagyjából belőttem. A méretekre van valami ötletetek?
Nincs aranyszabály a méretekre...De a diffuzorok azok olyan 60x60-80x80 as méretben szoktak lenni...Ettől neked sem kell nagyobbakat csinálni.Inkább több kisebbet...

Az egy nagy hátrányos vagy csak nehezebb a kezelhetősége. Most abban gondolkodom, hogy csináltatok 1-1-et a két hangfal mögé (100*40 cm) és a szembelévő falra, nah oda nem tudom hányat és mekkorát...
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Vendég

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


DIY diffúzor: az anyagot az itteni infók alapján bár nagyjából belőttem. A méretekre van valami ötletetek?
Nincs aranyszabály a méretekre...De a diffuzorok azok olyan 60x60-80x80 as méretben szoktak lenni...Ettől neked sem kell nagyobbakat csinálni.Inkább több kisebbet...

Vendég

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: Vendég »

meglehet őket szépen és ízlésesen csinálni , és fel sem fog neki tűnni...Főleg ha színben is passzolnak, mondjuk a falakkal, vagy bútorokkal....Akár még egy dizájn elemként is szolgálhatnak.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

DIY diffúzor: az anyagot az itteni infók alapján bár nagyjából belőttem. A méretekre van valami ötletetek?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Na látod egy kis tologatás mekkorát dobott a hangon...Ha még távolabb lenne akkor még inkább eltűnne az a tolakodó mély...Természetesen mindenki úgy pakolászik amit a lehetőségek engednek. A dobozok mögé érdemes hangelnyelő anyagokat tenni, kb. a doboz magasságában és picit felette.Meg a szembe lévő falra sem árt valami a kőről visszaverődő hanghullámok miatt.
A szemben lévő falnál van az íróasztalom és egy olyan speciális hangelnyelő elem, amit itt már láttam, nevetesen egy nagyon ruhaszárító... :lol!:
 
Tegnap, amit hallottam, az egész közel volt ahhoz, amit szeretnék, mivel jó felé változott a hang, így tudom, hogy merre kell tovább mennem. Megpróbálkozom egy DIY diffúzorral, az asszonynak már elkezdtem beadagolni.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Vendég

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na látod egy kis tologatás mekkorát dobott a hangon...Ha még távolabb lenne akkor még inkább eltűnne az a tolakodó mély...Természetesen mindenki úgy pakolászik amit a lehetőségek engednek. A dobozok mögé érdemes hangelnyelő anyagokat tenni, kb. a doboz magasságában és picit felette.Meg a szembe lévő falra sem árt valami a kőről visszaverődő hanghullámok miatt.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Ma annyit tettem, hogy a hangfalakat a lehető legmesszebb elhúztam a faltól, amíg az FTF (feleségtűrő-faktor) és a GYRKNDF (a gyerek rohangálás közben ne döntse fel) engedte, ezzel jobb lett, de ami a fő, hogy az eddig a fallal párhuzamos hangfalakat kb. 10-15 fokkal a hallgatósági középpont, vagyis egymás felé fordítottam. Ez nagyon sokat segített. Kiegyensúlyozottabbak, sokkal kevésbé döngő mélyeket kaptam, amik már a zene dögösségét és nem a fejem tűrőképességét hozzák előtérbe.
Bocsánat, ezt nem is javasoltuk mert alapból azt gondoltuk hogy ez már adott.
Érdemes majdnem úgy beforgatni a dobozokat hogy majdnem egy háromszöget alkosson a két doboz és a hallgatási pozíció (de nem kell túlzásba sem esni).
Egyébként a padlóburkolat milyen, van szőnyeg vagy valami?

Sajnos nem, a hiba a szék és a hangfalak között volt, mint oly sok esetben
 
A szoba köves, így nem sok csillapítási faktor van most benne, ezért tegnap elindítottam egy diffúzor-projektet.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Vendég

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érdemes majdnem úgy beforgatni a dobozokat hogy majdnem egy háromszöget alkosson a két doboz és a hallgatási pozíció (de nem kell túlzásba sem esni).
Hacsak nem egy vonalban van a dobozok és ő, biztos mindig háromszöget alkotnak. :lol!:
De gondolom úgy érted, hogy a hallgató felé nézzenek a dobozok.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: Doky »


Ma annyit tettem, hogy a hangfalakat a lehető legmesszebb elhúztam a faltól, amíg az FTF (feleségtűrő-faktor) és a GYRKNDF (a gyerek rohangálás közben ne döntse fel) engedte, ezzel jobb lett, de ami a fő, hogy az eddig a fallal párhuzamos hangfalakat kb. 10-15 fokkal a hallgatósági középpont, vagyis egymás felé fordítottam. Ez nagyon sokat segített. Kiegyensúlyozottabbak, sokkal kevésbé döngő mélyeket kaptam, amik már a zene dögösségét és nem a fejem tűrőképességét hozzák előtérbe.
Bocsánat, ezt nem is javasoltuk mert alapból azt gondoltuk hogy ez már adott.
Érdemes majdnem úgy beforgatni a dobozokat hogy majdnem egy háromszöget alkosson a két doboz és a hallgatási pozíció (de nem kell túlzásba sem esni).
Egyébként a padlóburkolat milyen, van szőnyeg vagy valami?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Falra szerelt akusztikai panelek.
ez tetszik nagyon.
Én is gondolkodtam már sokat, a Heraklith lap is nagyon jó a célra, csak önmagában nem valami szép.

Nekem mondod?
Most rohangálok valami szövetért, h barátságosabban nézzen ki az amúgy szép nappali...

sikerült szerezned Heraklith lapokat?
Ehhez én azt javaslom, hogy vmely barkácsáruházban venni szegélylécet, vagy bármilyen fát, s abból vékony keretet csinálni, s nagyon vékony szövetet lehet rá tenni.
De tényleg a legvékonyabbat.

Heraklith CF lett végül.
A Knaufnál egy szaki azt mondta, h szoktak ezzel is hangelnyelni...
Vettem ma vékony selymet...
Holnap jön fülelek mérni, gyanítom elszartam a légrést, túl nagy lett, a mély elég vékony...
Remélem estére lesz végre netem, már nagyon kész vagyok nélküle...
 
Szép napot!

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Az erősítő topikban elkezdtünk egy eszmefuttatást, annak írnám le a mai eredményét. Nekem egy nagy, gyéren berendezett szobában túltengő mélyekkel küzdök (küzdöttem). Ma annyit tettem, hogy a hangfalakat a lehető legmesszebb elhúztam a faltól, amíg az FTF (feleségtűrő-faktor) és a GYRKNDF (a gyerek rohangálás közben ne döntse fel) engedte, ezzel jobb lett, de ami a fő, hogy az eddig a fallal párhuzamos hangfalakat kb. 10-15 fokkal a hallgatósági középpont, vagyis egymás felé fordítottam. Ez nagyon sokat segített. Kiegyensúlyozottabbak, sokkal kevésbé döngő mélyeket kaptam, amik már a zene dögösségét és nem a fejem tűrőképességét hozzák előtérbe.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: viri »


Kedves Viri. 
A Herakusztik mögött gyárilag van a kőzetgyapot, vagy te tetted hozzá? A Heraklith való igaz, hogy hőszigetelő, de van olyan változata, amely hang szigetelő is egyben. Ez a C, CF. Ez is jó lehet szerinted? Ide is érdemes lenne kőzetgyapottot tenni mögé? Sajnos én vidéki kisvárosi emberke vagyok. Ezért nem minden beszerezhető nálunk. Talán a Heraklith az még menne. És persze a gyapottok.

Nem gyárilag, hanem én tettem mögé, de így ajánlja a gyártó is. Bota Józsi szerintem képzettebb nálam, nekem is ő ajánlotta, ha jól emlékszem. Egy ismerősétől elhoztam 8 lapot kipróbálásra 2 hétre, és annyira bevállt, hogy ebből csináltam a tetőtérben az oldalfalat. Ahogy a tüzépen elnéztem a Heraklith C-t, szerintem az annyira más, hogy az szerintem nem nagyon alkalmas szobába, az akusztika javítására.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Visszhang probléma

Hozzászólás Szerző: frankie »


Kedves Viri.
 
A Herakusztik mögött gyárilag van a kőzetgyapot, vagy te tetted hozzá? A Heraklith való igaz, hogy hőszigetelő, de van olyan változata, amely hang szigetelő is egyben. Ez a C, CF. Ez is jó lehet szerinted? Ide is érdemes lenne kőzetgyapottot tenni mögé? Sajnos én vidéki kisvárosi emberke vagyok. Ezért nem minden beszerezhető nálunk. Talán a Heraklith az még menne. És persze a gyapottok.
DYNAUDIO Forever!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”