Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2023.12.28., csüt. 01:03
wittao írta:
2023.12.28., csüt. 00:04
Iden beszelgettem a Qobuzosokkal is, de nem nagyon kecsegtettek hazai elerhetoseggel, mert azt mondtak kurva nagy szivas megegyezni ezzel a ket szemetlada ceggel (Artisjus meg a masik). Es annyit nekik nem er meg.
Azért kíváncsi lennék, hogy a többi "keleteurópai" országgal mi a kifogásukl, mert pl. Lengyelországban sincsenek, pedig az kicsit nagyobb piac, mint a magyar. Vagy oda terveznek "behatolni"?
(Tidal, Spotify, Amazon Music, Deezer, Youtube Music Apple Music meg tudtak egyezni az Artisjus-szal, annyira, hogy pl. a Tidal rendesen olcsóbb itthon, mint Nyugaton, csaka Qobuz-nak nem megy? Szerintem ezek csak kifogások, egyéb lesz ott a valódi ok, be nem vállalt piaci rizikóra gyanakszom, mert nem éppen olcsók amúgy, és van bőven konkurencia)
A lengyel piac össze sem hasonlítható a magyarral, még lakosságarányosan sem... sokkal másabb az audiokultúra, mint nálunk. Van "utánpótlás" is, és teljesen más a hozzáállás. A lengyel az EU egyik legerősebb audio piaca most már, ode biztosan rövid időn belül betolják a Qobuzt.
Nem kérdeztem meg, hogy a többieknek hogy éri meg, nekik meg miért igen. Szerintem néhány 1000-10000 előfizetésért nem éri meg nekik a kínlódás. Az árversenyt sem biztos, hogy bírnák.
Elhihetitek ezek a szolgáltatók nagyon pontos listát vezetnek a kockásfüzetben, mit hol mennyiért éri meg nekik és a konkurensek hogy csinálják.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: mishow »

s4tch írta:
2023.12.27., szer. 19:31
A tidal kimaradások közepette indítottam egy deezer próbahónapot. Abba nem mennék bele, melyik hogy szól, az viszont feltűnt, mennyivel változatosabbak a deezer ajánlásai, automatikusan generált listái
Az ünnepek alatt nem tidaleztem, erre most “elfelejtette” az ízlésemet. Dobálja azokat a zenéket, amiket bottal se piszkálnék. Zeneileg nagyon távoliak, a hangzásukat meg haggyuk is.
Mondom WTF? :nonononono:
Nálam Apple Music próbaidő fut, ahogy már írtam is, zeneileg az is sokkal jobb, az algoritmusa pedig ég és föld. Ja, és amik ott tetszenek, sokszor nincs is fenn Tidalen …

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6091
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5147
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2023.12.28., csüt. 00:04
Iden beszelgettem a Qobuzosokkal is, de nem nagyon kecsegtettek hazai elerhetoseggel, mert azt mondtak kurva nagy szivas megegyezni ezzel a ket szemetlada ceggel (Artisjus meg a masik). Es annyit nekik nem er meg.
Azért kíváncsi lennék, hogy a többi "keleteurópai" országgal mi a kifogásukl, mert pl. Lengyelországban sincsenek, pedig az kicsit nagyobb piac, mint a magyar. Vagy oda terveznek "behatolni"?
(Tidal, Spotify, Amazon Music, Deezer, Youtube Music Apple Music meg tudtak egyezni az Artisjus-szal, annyira, hogy pl. a Tidal rendesen olcsóbb itthon, mint Nyugaton, csaka Qobuz-nak nem megy? Szerintem ezek csak kifogások, egyéb lesz ott a valódi ok, be nem vállalt piaci rizikóra gyanakszom, mert nem éppen olcsók amúgy, és van bőven konkurencia)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

s4tch írta:
2023.12.27., szer. 23:46
wittao írta:
2023.12.27., szer. 19:55
Deezer:
- connect marha jo (asztali app-pal is)
Ezen agyalok épp. Kár, hogy jól eldugtam a RPi4-et, és már alszik a család, különben előbányásznám a Pi-t és dobnék rá egy androidot, hátha megy deezer connect végpontként. A tévés appon érthetetlen módon nem megy a connect, viszont Pi-ra hátha fel lehet erőszakolni a telefonos apk-t... Jól megtápolva kiváló budget megoldás lehetne.

Na majd holnap délután. :napsut:
Meg a kivansaglistamon ott van az Exclusive mode is, ezt elfelejtettem.
Szoval 2-3 dolog varna meg rajuk, es minden benne lenne.
A Deezer Community-n nyirjak ezekkel oket rendesen, bizom benne hamarosan meglesz a gyumolcse.
Iden beszelgettem a Qobuzosokkal is, de nem nagyon kecsegtettek hazai elerhetoseggel, mert azt mondtak kurva nagy szivas megegyezni ezzel a ket szemetlada ceggel (Artisjus meg a masik). Es annyit nekik nem er meg.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: s4tch »

wittao írta:
2023.12.27., szer. 19:55
Deezer:
- connect marha jo (asztali app-pal is)
Ezen agyalok épp. Kár, hogy jól eldugtam a RPi4-et, és már alszik a család, különben előbányásznám a Pi-t és dobnék rá egy androidot, hátha megy deezer connect végpontként. A tévés appon érthetetlen módon nem megy a connect, viszont Pi-ra hátha fel lehet erőszakolni a telefonos apk-t... Jól megtápolva kiváló budget megoldás lehetne.

Na majd holnap délután. :napsut:

Kelegy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.12.27., szer. 22:02
Értékelés: 0

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Kelegy »

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, a helyzet a következő , adott egy technics eah az 80 -as füles egy Ldac képes telefon, tidal felületen használva.
Elkezdte a következő üzenetet kidobni a tidal (folyamatosan ): "audio is compressed via Bluetooth" tehát nem engedi 24B/96khz-re stb. állítani a lejátszást.
De közben a Bluetooth beállításokban Ldac beállítás aktív.
A beállításokban átnéztem a dolgokat ( a füles és a tidal felületen is) mindegyiket próbáltam újra telepíteni.
+ infó: egy pár napja a jobb oldali füles tekintetében győzött a gravitáció, tudom nagy hiba de már megtörtént, nem tudok mit csinálni. /1,5 méter magasból/.
Viszont nem feltétlenül tudom egybe kötni ezzel a hibával mert nem mindig Ldac atvitellel használom.
Ami főleg furcsa hogy LDAC beállítás aktív a telefon beállításában, tidal mégse engedi a nagy felbontású átvitelt...

Remélem van ötlet..
Köszönöm!

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

Errol beszelek itt egy jo ideje :)

Deezer:
- joval nagyobb klientura, mint a Tidal eseten
- kellene az Audirvanaba EZ integraciokent
- fellephetnenek 24/192-re
- mobil app zsenialis
- connect marha jo (asztali app-pal is)

Ezutan mondanam az osszes elofizetett szolgaltatonak, hogy viszlat!
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: s4tch »

A tidal kimaradások közepette indítottam egy deezer próbahónapot. Abba nem mennék bele, melyik hogy szól, az viszont feltűnt, mennyivel változatosabbak a deezer ajánlásai, automatikusan generált listái. Pl. elindítom ugyanannak a tracknek a rádióját, és míg a tidal - feltételezem - a saját előzményeim alapján bedobálja az első track mögé az unásig ismert dalokat, illetve adott előadóktól az előadóhoz tartozó legnépszerűbb trackek közül válogat, addig a deezer friss, érdekes, tele újdonsággal.

A másik érdemi különbség a connect funkció működése. A tidal esetében csak a wiim pro használható connect végpontként, ami számomra megfelel; mobil eszközök, pc-k között nem megy a connect. A deezer connect viszont csak a wiim próval nem működik (ehh), pc-k, mobilok között viszont tökéletesen. Így egy megfelelően tápolt mobilból vagy mac miniből nyugodtan lehet "filléres" deezer connect végpontot csinálni ügyeskedés vagy 3rd party szoftver (pl audirvana) nélkül. Persze a spotify tudja mindkettőt - de az tényleg nem szól úgy, mint akár a tidal, akár a deezer. Csodálatos. :D

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: audioline »

Bálint73 írta:
2023.12.09., szomb. 10:03
Megint megcsináltam a Radio Paradise vs. Tidal tesztet.

Egymás után: nyilván RP, majd Tidal.

Radio Paradise: bársonyosabb, élvezetesebb, több a dinamika és levegő (odafigyelés nélkül is jobban bevon a zenébe).

Tidal: keményebb, kevésbé élvezetes hang.

Ezen kívül mintha valami korlát a jel útjában vagy a jelben sok digitális szemcse lenne.
Ez korlátoltabb dinamika és levegőként és némi tompaságban jelentkezik.
Közvetve talán ide kapcsolódik a TIDAL adta hangminőség témához. Nem szakiként, csak felhasználói tapasztalat szintjén. A TIDAL gyári applikációjával történő lejátszásának hangminősége összevetve az Audirvana-ba "integrált" TIDAL Connecttel számomra egyértelmű előnyt mutatott az utóbbi javára. A Mac Mini-n futó Audirvana lehetőséget ad a HDD-n lévő zenei fájlok (nálam javarészt Wave) lejátszására is, amit 1-2 koppintással össze tudok vetni a TIDAL-on elérhető ugyanazon album (16/44.1kHz) FLAC verziójával. Nem tudok különbséget tenni.
.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: s4tch »

takiszer írta:
2023.12.20., szer. 19:16
Engem az zavar leginkább, hogy néha egy lemez csak úgy eltűnik... főleg ha nem is volt CD-n kiadva elég gáz...
Szerencsére jellemzően visszakerülnek az "eltűnt" lemezek. Illetve a kínálat is bővül. Pl. a Dredg 2009-es lemezét (ez az) még akkor hallgattam sokat, amikor last.fm előfizetésem volt. Majd megszűnt itthon a last.fm, helyette jött nálam a deezer, ahol nem találtam a lemezt, és ugyanez volt a helyzet a tidal és az apple music esetében is. Spotify előfizető ismerősömet is kérdeztem kíváncsiságból, hogy ő látja-e, és sehol nem volt fent. Majd pár hónapja felkerült. Persze vannak még hiányosságok még az én viszonylag szűk érdeklődésemet érintően is. Testament - The Gathering lemeze, Carcass diszkográfia jön-megy a tidal kínálatában, Bonanza Banzai diszkográfia pár hónapja került fel, Chie Ayado lemezei közül csak 1-2 van fent, Dean Peer Ucross albuma sehol nem található, stb. A streaming sem mindenható, mindenesetre így is örülök, hogy egyáltalán léteznek használható szolgáltatások.

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 462
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Engem az zavar leginkább, hogy néha egy lemez csak úgy eltűnik... főleg ha nem is volt CD-n kiadva elég gáz...
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
DJK
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2004.01.28., szer. 00:58
Értékelés: 74

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: DJK »

Nem tudom feltűnt-e valakinek, hogy sajnos új "divat" alakul ki a streaming platformokon. Konkrétan a Tidal, de ugyanezt olvastam már külföldi felhasználóktól.is a Spotify esetében is.

Van rengeteg olyan (akár) régebbi album, aminél megtörtént. Sokszor előfordul, hogy az album egyik számát megjelentetik "kislemezen" is, amit játszanak a rádiók és egyéb zenei csatornák. Ez az úgynevezett rádiós verzió sokszor különbözik az album változattól.

A platformok "gondoltak" egyet és a rádió verziókat kicseréték az albumon szereplő eredeti verziókkal, így megcsonkítva az eredeti formációt...

Ez számomra nagyon sajnálatos és gyalázatos lépés volt. :smile30:

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: s4tch »

takiszer írta:
2023.12.14., csüt. 09:59
Tegnap este (13-án ) tökéletesen ment.....előtte hetekig szarakodott ... ki érti ezt????
Lehet, hogy a tidal rendezte a problémát a fastlyval. Mindenesetre a tegnap esti levél, amit a tidal support küldött, megerősíti, hogy a fastlynál lehetett a zűr:

Thank you for your patience.

We experienced a very brief outage, which may have temporarily affected the ability of some subscribers to play the TIDAL app normally. The issue was resolved, and you should now be able to successfully play your favorite music and access all features. In the case you are still experiencing the issue please let us know and send us again the "blob" text that we asked before for a further research.

1. While connected to their network, open a browser
2. go to https://www.fastly-debug.com/
3. Copy the text and send us the "blob" at the top.(see attached)

We apologize for any inconvenience and appreciate your patience.


(Most azt hagyjuk, hogy a "very brief outage" egy héten keresztül napi néhány órán át tartott. :napsut: )

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 462
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Tegnap este (13-án ) tökéletesen ment.....előtte hetekig szarakodott ... ki érti ezt????
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1705
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

gomolalaci írta:
2023.12.13., szer. 20:23
A Tidal néhány napja rengeteg problémát okoz nálam. Nem vált zeneszámot, lefagy, keresi a szervert stb. Nálatok is?
Kicsit vissza kell olvasnod, erről szól az elmúlt pár nap.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

A Tidal néhány napja rengeteg problémát okoz nálam. Nem vált zeneszámot, lefagy, keresi a szervert stb. Nálatok is?
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: vlaca »

mishow írta:
2023.12.12., kedd 11:19

Naná :kapdelm:
Egyébként az ötlet jó, bár hifiben jobban hiszek a "mazzagban"
A Micromega "AirStream" előtt én is így voltam... :smile29:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: mishow »

Aszpirin írta:
2023.12.12., kedd 09:39
vlaca írta:
2023.12.12., kedd 09:05
Inkább "airplay 3" kellene, hi-res támogatással. Egy csomó device elérhető lenne így. :napsut:
Jó felvetés, persze ehhez le is kellene mind cseréljük az eszközeinket olyanra, amelyek támogatják az airplay 3-at
Naná :kapdelm:
Egyébként az ötlet jó, bár hifiben jobban hiszek a "mazzagban"

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: mishow »

s4tch írta:
2023.12.12., kedd 09:47
Egyébként az Apple Music érdekes módon androidon (is) lossless. :napsut: Így ha valaki Apple Music előfizető, nyugodtan megveheti az android alapú Fiio R7-et vagy az Eversolo A6-ot, ugyanis mindkettőn elfut az almazene app (Fiión natív app, Eversolón valami saját megoldás), és mindkettő kikerüli az android "mindent átkódolok 24/48-ra" keverőjét, így alkalmasak bitperfekt lejátszásra.
Az Eversolo A6-ról én is olvastam valamelyik külföldi oldalon, hogy fut rajta a bitperfekt nagyfelboltás. Még jól is néz ki a nagy kijelzőjével, bár magamat ismerve egy hét után agyamra menne a macskamozi :P Nameg annyiért (vagy kicsivel többért) már szétnézve a használtpiacon befigyelhet pár régebbi használt nagyágyú ...
Igen, az almatévéből lehetne csinálni egy komolyabb streamert, ha csak azt veszem, hogy a YT cuccokból milyen minőséget tud kihozni ... néha csak lesek! Valamiért a Sonos kapott tőlük bizalmat, a haverom most Ikea Symfoniskon futtatja az AM-ot (és meglepően jól szól a kettő együtt), de az egyetlen streamerük a Sonos Port mindenhol középszerű minősítést kap, sőt inkább lehúzást ...
Na, a hardveres részből ennél több itt OFF, de most pár zenével összehallgattam a Tidallel - ezt ugye nem tudom másképp, csak fülesen (AirPods2) és itt a kékfog (pardon: Erpléjj :smile53: ) megáll 24/48-on. Ennek ellenére jó hallani a különbséget. Az Alma kevésbé megy rá a részletekre, kicsit puhább az egész és a sávszélek hamarabb "lekonyulnak" , összességében sokáig hallgatható hang, mindenféle durva hiba nélkül. A Tidal érezhetően jobb minden hifis paraméterben, jobb sávszélek, több részlet, talán a dinamika is nagyobb. Mindent egybevetve a Tidal egyértelműen "hifibb" szint, de az almát több felvétel esetében jobb hallgatni. Dedikált natív lejátszó hiányában nem lesz verseny, nem fogom megtartani az Apple Musicot, pedig ha lenne hozzá jó kütyü, még elgondolkodnék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mishow 2023.12.12., kedd 11:23-kor.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: s4tch »

mishow írta:
2023.12.11., hétf. 18:28
...Na de hogy nem tudnak legalább egyetlen rendes streamert piacra dobni, akár saját név alatt :smile51: :smile51: :smile51: ...
Aszpirin írta:
2023.12.11., hétf. 19:32
Bizony kellene nekik egy saját streamer.
A gond az, hogy a HiRes dolgaikat (amiket nagyítóval kell keresni) csak az Apple-kütyükre (iOS, iPadOS) kötött DAC-okkal lehet teljes "pompájukban" kvázi-bitperfekt módon hallgatni...
Egyetértek, szerintem sem ártana nekik egy saját márkás eszköz (akár egy új Apple TV), amiből valahogy ki lehetne venni a 24/192 lossless PCM-et.

Egyébként az Apple Music érdekes módon androidon (is) lossless. :napsut: Így ha valaki Apple Music előfizető, nyugodtan megveheti az android alapú Fiio R7-et vagy az Eversolo A6-ot, ugyanis mindkettőn elfut az almazene app (Fiión natív app, Eversolón valami saját megoldás), és mindkettő kikerüli az android "mindent átkódolok 24/48-ra" keverőjét, így alkalmasak bitperfekt lejátszásra.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6091
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5147
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

vlaca írta:
2023.12.12., kedd 09:05
Inkább "airplay 3" kellene, hi-res támogatással. Egy csomó device elérhető lenne így. :napsut:
Jó felvetés, persze ehhez le is kellene mind cseréljük az eszközeinket olyanra, amelyek támogatják az airplay 3-at :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Aszpirin írta:
2023.12.11., hétf. 19:32
mishow írta:
2023.12.11., hétf. 18:28
Az Apple ráadásul meglepően jól szól, és a zenei válogatása se rossz. Sőt, külön Classical app tartalmazza a komolyzenei anyagokat.
Na de hogy nem tudnak legalább egyetlen rendes streamert piacra dobni, akár saját név alatt :smile51: :smile51: :smile51: Legalább az Apple TV-nek lehetne olyan verziója, amiből ki lehet hozni a HiRes hangot :smile30:
Úgyhogy a'szem most se leszek előfizetőjük, pedig pont kezdene megtetszeni.
Bizony kellene nekik egy saját streamer.
A gond az, hogy a HiRes dolgaikat (amiket nagyítóval kell keresni) csak az Apple-kütyükre (iOS, iPadOS) kötött DAC-okkal lehet teljes "pompájukban" kvázi-bitperfekt módon hallgatni. macOS-en áttolja a zenét a rendszermixeren (külső dAC esetén is), ami sajnos nem tesz jót neki... A mac-ekbe beépített Cirrus Logic DAC-jaik pedig csak 2021-es modellévtől tudnak 96kHz-et, afölött pedig egyáltalán. 2021 előtti modelleken pedig csak max 24/48-at.
Hi!

Inkább "airplay 3" kellene, hi-res támogatással. Egy csomó device elérhető lenne így. :napsut:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Bodnapet írta:
2023.12.11., hétf. 23:15
Alex_Aston írta:
2023.12.11., hétf. 19:28

Szerintem valami elírás lehet. Nem tud ennyi embert eltartani ekkora bevétel és előfizető mellett a cég szerintem. Nem jön ki a matek.

A Deezer bő 2x annyi előfizető mellett is, ha jól találtam róla infót, 600 fős cég.

12-13000 ember, az rengeteg.

Nem tudom, hol lehet erről pontos adatokat elérni.
A cikkekben az van, hogy a dolgozók 10%-át, 40 főt bocsátanak el, “akik elhagyták a zenét”. Illetve a Square finntech anyavállalatnál további 1300 elbocsátás várható. Mert ugye Jay-Z már rég eladta egy befektetőnek…
Közben látom, hogy ezt már más is megírta.

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Alex_Aston írta:
2023.12.11., hétf. 19:28

Szerintem valami elírás lehet. Nem tud ennyi embert eltartani ekkora bevétel és előfizető mellett a cég szerintem. Nem jön ki a matek.

A Deezer bő 2x annyi előfizető mellett is, ha jól találtam róla infót, 600 fős cég.

12-13000 ember, az rengeteg.

Nem tudom, hol lehet erről pontos adatokat elérni.
A cikkekben az van, hogy a dolgozók 10%-át, 40 főt bocsátanak el, “akik elhagyták a zenét”. Illetve a Square finntech anyavállalatnál további 1300 elbocsátás várható. Mert ugye Jay-Z már rég eladta egy befektetőnek…

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: pali923 »

HSRT8 írta:
2023.12.11., hétf. 18:19
Nálam ma 6 órát ment a Tidal. Nem volt probléma közben. gondolkodik.gif
Én is határozott változást tapasztaltam ma kora este: akár 3-4 percig is ment a lejátszás akadás nélkül, amikor viszont megállt a zene, legalább 15-25 másodperc szünet következett. Eddig sűrűbb és rövidebb pause volt a lejátszásban. Azt sem élveztem. :angry:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”