Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: supravox »

eizol írta:
2023.01.05., csüt. 11:24
Szerintem a Qobuz vs Tidal hangminőség kérdése, ég és föld a Qobuz javára. Én már le is mondtam a Tidal-t.
Ráadásul az én izlésemnek jobb a zenei kínálat is a Qobuzon.
Mondjuk a Tidalt nem nehéz megugrani😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2023.01.06., pén. 19:36
eizol írta:
2023.01.06., pén. 19:27
Itt az a fő problémám, hogy nem tudom, hogy a második partnert elfogadja e. Mert állítólag ott kér címet és nem tudom, hogy meg lehet adni amit regisztráláskor megadtál mert gondolom vpn-en keresztül regisztráltál és ott random a kiosztás
Nem ker cimet, egyezo orszagbol kell regisztralni.
Második partner esetében a fő-előfizetőtől bizony kér címet :rolleyes:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
szalci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 12:09
Értékelés: 104

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: szalci »

Kialakult a véleményem a Tidal vs Qobuz szolgáltatásról. Tartalmi szempontból bő a választék a Qobuz-on is, van, hogy az egyiken nincs, van, hogy a másikon, de 95% átfedés van. Nyilván lehetnek egy-egy előadó szempontjából különbségek, de ez nem jellemző általánosságban. Gondolkodtam, az általános próbálgatáson kívül mi legyen az, ami biztos, hogy nem populáris. Az Úzgin Űver jutott eszembe (mint rétegzene): van mindkét helyen.
Hangminőség. Az albumok 25%-ban nem azonnal szembetűnő, 50% esetében jól megfigyelhető az előny, míg 25% esetében meglepően nagy a Qobuz javára. Miben jobb? Tér, valóságosság (Süti után szerintem is) és nekem főleg a PRaT- ritmusosság, basszus, hajtás az ami meglepő előny.
Kipróbáltam egy egyszerű rendszeren is, ott nem meghatározó, de érezhető/észrevehető a különbség, viszont úgy érzem, ott váltani nem lenne érdemes.

Avatar
tmboy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.10.22., hétf. 19:43
Értékelés: 18

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tmboy »

robi20064 írta:
2023.01.06., pén. 19:36
eizol írta:
2023.01.06., pén. 19:27
Itt az a fő problémám, hogy nem tudom, hogy a második partnert elfogadja e. Mert állítólag ott kér címet és nem tudom, hogy meg lehet adni amit regisztráláskor megadtál mert gondolom vpn-en keresztül regisztráltál és ott random a kiosztás
Nem ker cimet, egyezo orszagbol kell regisztralni.
Minden megoldható. Van németországi segítség..
Plinius Tiki • Audirvāna - Qobuz • Hattor Audio The BIG • GAUSS Optheron • Ascendo C8 Renaissance

Avatar
eizol
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 498
Csatlakozott: 2004.10.16., szomb. 11:55
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: eizol »

Itt az a fő problémám, hogy nem tudom, hogy a második partnert elfogadja e. Mert állítólag ott kér címet és nem tudom, hogy meg lehet adni amit regisztráláskor megadtál mert gondolom vpn-en keresztül regisztráltál és ott random a kiosztás

Avatar
tmboy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.10.22., hétf. 19:43
Értékelés: 18

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tmboy »

Qobuz témához: 5. éve Tidalozom, összességében elégedett vagyok a szolgáltatással, az általam hallgatott/keresett zenék kb.85%-a fent is van. Vannak azonban fájó hiányok, ezért most kipróbáltam a Qobuzt és azt tapasztalom, hogy teljesen jól kiegészítik egymást. Van ami egyiken, van, ami a másikon található meg. Azt nem állítanám, hogy ilyen tekintetben a Qobuz egyértelműen jobb lenne. Na de a lényeg, amiért végül is billentyűzetet ragadtam: szeretném hosszú távon is használni a Qobuzt, de lehetőleg a Duo csomaggal (8,75€/fő/hó).Ha valaki társulna, írjon privátban. Regisztráció és fizetés megoldott. Ezzel együtt Aszpirin alant nagyon jól összefoglalta a nem támogatott országokból való használat lehetséges nehézségeit.
Plinius Tiki • Audirvāna - Qobuz • Hattor Audio The BIG • GAUSS Optheron • Ascendo C8 Renaissance

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2023.01.05., csüt. 11:51
eizol írta:
2023.01.05., csüt. 11:24
Ráadásul az én izlésemnek jobb a zenei kínálat is a Qobuzon.
Pár hete rászántam némi időt és összevetettem a Tidal és a Qobuz zenei kínálatát abban a pár napban, amíg mindkettőhöz hozzáfértem. Kb 5 % különbséget fedeztem fel az általam hallgatott és ismert előadók, albumok terén. Egyiken sincs fent minden sajnos (e szempontból mindkettő elmarad a Spotify mögött), némelyik kiadvány csak az egyik, némelyik csak a másik szolgáltató kínálatában szerepel, de a legtöbb mindkettőnél elérhető. A Qobuz ellen szóló példa Kari Bremnes, akitől itt csak 4 album érhető el, a Tidal-nál szinte az összes (kb 20 talán). Ez számomra fájdalmas különbség volt, de szerencsére a művésznő mindegyik albuma megvan off-line is, szóval túléltem az esetet, de nem esett jól.
Az én zenei érdeklődési körömben az 5%-nál nagyobb az eltérés a Qobuz javára, ráadásul én ezt súlyoznám is, mert számomra nagyon fontos zenékről van szó. Nézd meg pl. az After Crying albumkínálatát a Tidalon és a Qobuzon.
Sajnos én is találtam negatívumot is, még durvábbat mint Te: The Stimulators: Tidalobn fenn vannak az albumaik, Qobuzon semmi.

Viszont egy dologról nem esett itt szó: a Qobuz igen sok albumhoz adja a CD-bookletet is, teljes egészében, eredeti kinézetében, tehát képekkel, mindennel (pdf formátumban) csúcsminőségben! A CD-bookletek művészetét pl. az Alia Vox kiadványok kimaxolják, ott akár többszáz oldal is lehet a booklet! Roon-nal ille Roon Remote-tal is elérhetőek ezek a bookletek, és akármilyen jó is a Roon "extra" információ-szolgáltatása, az eredeti bookletek teljes méretben óriási plusz, mert mondjuk egy tableten Roon Remote-tal vagy Audirvanával az eredeti kiadványokhoz mellékelt könyvecskéket is forgathatod virtuálisan, de ezeket csak a Qobuz szolgáltatja, a Tidal nem (legalábbis az én tapasztalatom alapján), és nem is a Roon adatbázisából jönnek.
A HRA szintén adja a jóminőségű bookleteket, rengeteg kiadványhoz, vagyis az Audirvanát használók számára szintén elérhetőek a CD-bookletek Qobuz és HRA esetében is (Tidalnál értelemszerűen ott is hiányzik).
Megjegyezném, hogy az Audirvana jobb felhasználói élményt biztosít a streaming-service által adott CD-bookletek megtekintéséhez.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

eizol írta:
2023.01.05., csüt. 11:24
Ráadásul az én izlésemnek jobb a zenei kínálat is a Qobuzon.
Pár hete rászántam némi időt és összevetettem a Tidal és a Qobuz zenei kínálatát abban a pár napban, amíg mindkettőhöz hozzáfértem. Kb 5 % különbséget fedeztem fel az általam hallgatott és ismert előadók, albumok terén. Egyiken sincs fent minden sajnos (e szempontból mindkettő elmarad a Spotify mögött), némelyik kiadvány csak az egyik, némelyik csak a másik szolgáltató kínálatában szerepel, de a legtöbb mindkettőnél elérhető. A Qobuz ellen szóló példa Kari Bremnes, akitől itt csak 4 album érhető el, a Tidal-nál szinte az összes (kb 20 talán). Ez számomra fájdalmas különbség volt, de szerencsére a művésznő mindegyik albuma megvan off-line is, szóval túléltem az esetet, de nem esett jól.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

szalci írta:
2023.01.05., csüt. 09:05
Qobuz összefoglalás némi tapasztalattal. Az élet nagyjából megválaszolta a kérdéseimet, és köszönöm a fórumon válaszolóknak is a segítségüket. Leírom röviden, most éppen hogyan lehetséges használni a Qobuz-t. Külföldről (támogatott országból) kell regisztrálni, ottani bankkártyát megadni. Cím nem kell. Ezután a kódokkal be lehet lépni itthon. A webes böngészős alkalmazással nem nagyon boldogultam, de kb 2 percig próbálkoztam, mert kipróbáltam roon alól. Ott tökéletesen működik. Az volt a dilemmám, -amit nem tudtam rendesen megfogalmazni (bocs Fapaci)- hogyha felmerül bennem egy zene, akkor, hogyan fogom azt qobuz app nélkül megtalálni? Ezt a roon tökéletesen megoldja, nem kell IOS Qobuz app hozzá. Sőt, miután nekem van Tidal előfizetésem, a Tidal kedvenceket sem kell átkonvertálni Qobuz-ba, mert a roon a versions fülnél automatikusan kikeresi mindenféle felbontásban, és tudok választani kézzel. Vagy be lehet állítani, hogy mi a preferált szolgáltató, és akkor, ha van Qobuz-on az amúgy Tidal-ban megjelölt album, akkor a Qobuz-os verziót fogja lejátszani.
Szóval, ha túljutottunk a regisztráción és van roon alkalmazásunk, akkor nagyon kényelmesen és frappánsan lehet használni, nincs semmi szenvedés, nem kell semmivel mókolni, stb. Majd később leírom a szónikus tapasztalatomat is, ha elég idő eltelt.
Egyetlen addendum:
Bár regisztrációkor nem kell, a cím szükséges lesz a Duo ill. Family csomagokra való előfizetésnél. Pontosabban: nem is magánál az előfizetésnél, hanem amikor a Duo esetén a "második", a Family esetében a "további" account-ok létrehozását és a meghívók kiküldését kezdeményezed. Ekkor az addig opcionális cím kötelezővé válik.

(Megj: a Duo előfizetés lehetővé teszi, hogy ugyanazzal az előfizetéssel még egy felhasználónév/jelszó párost létrehozását kezdeményezt egy családtag számára, aki ugyanazon a címen lakik, a Family ugyanez, csak nem még egy, hanem még öt /ha jól emklékszem/= további account regisztrációját teszi lehetővé. Itt is mindenki ugyanazon a címen kell lakjon. A további account-ok hozzáadásat a Duo vagy Family előfizetéshez az előfizető mint főfelhasználó kell kezdeményezze a Qobuz felületén, a további "családtag" e-mail címének megadásával. Ekkor a Qobuz kiküld egy "meghívót" az adott e-mail címre, és ennek segítségével lehet regisztráni új accountot illetve csatlakozni a meghívó személy Duo ill. Family előfizetéséhez. Ez a regisztráció/csatlakozás is külföldről /támogatott országból/ kell történjen, itthoni IP-címről vagy publikus VPN-szolgáltatás használatával nem lehetséges!!!
Erre azért érdemes figyelni, mert egy komoly csapdát rejt magában: ha már megvan a regisztrációd és az előfizetésed, pofonegyszerű "upgrade"-elni Duo-ra vagy Familyre, és ez itthonról is megtehető... tehát felmerülhet az a gondolat, hogy további felhsználókat vonj be az előfizetés upgrade-elésével, és osztozzatok a költségeken. Az upgrade-ig el is fogsz jutni itthonról is, és szépen le is emelik a kártyádról az összeget, a további felhasználók is szépen megkapják a meghívót, és itt jön a gond: ők is csak külföldről tudnak csatlakozni. Ha már megtették, akkor viszont itthonról is tudnják használni, ugyanúgy, mint Te...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
eizol
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 498
Csatlakozott: 2004.10.16., szomb. 11:55
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: eizol »

Szerintem a Qobuz vs Tidal hangminőség kérdése, ég és föld a Qobuz javára. Én már le is mondtam a Tidal-t.
Ráadásul az én izlésemnek jobb a zenei kínálat is a Qobuzon.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

szalci írta:
2023.01.05., csüt. 09:05
Vagy be lehet állítani, hogy mi a preferált szolgáltató, és akkor, ha van Qobuz-on az amúgy Tidal-ban megjelölt album, akkor a Qobuz-os verziót fogja lejátszani.
Van erre egy másik megoldás is: le kell mondani a Tidal előfizetést! ;)

Avatar
szalci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 12:09
Értékelés: 104

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: szalci »

Qobuz összefoglalás némi tapasztalattal. Az élet nagyjából megválaszolta a kérdéseimet, és köszönöm a fórumon válaszolóknak is a segítségüket. Leírom röviden, most éppen hogyan lehetséges használni a Qobuz-t. Külföldről (támogatott országból) kell regisztrálni, ottani bankkártyát megadni. Cím nem kell. Ezután a kódokkal be lehet lépni itthon. A webes böngészős alkalmazással nem nagyon boldogultam, de kb 2 percig próbálkoztam, mert kipróbáltam roon alól. Ott tökéletesen működik. Az volt a dilemmám, -amit nem tudtam rendesen megfogalmazni (bocs Fapaci)- hogyha felmerül bennem egy zene, akkor, hogyan fogom azt qobuz app nélkül megtalálni? Ezt a roon tökéletesen megoldja, nem kell IOS Qobuz app hozzá. Sőt, miután nekem van Tidal előfizetésem, a Tidal kedvenceket sem kell átkonvertálni Qobuz-ba, mert a roon a versions fülnél automatikusan kikeresi mindenféle felbontásban, és tudok választani kézzel. Vagy be lehet állítani, hogy mi a preferált szolgáltató, és akkor, ha van Qobuz-on az amúgy Tidal-ban megjelölt album, akkor a Qobuz-os verziót fogja lejátszani.
Szóval, ha túljutottunk a regisztráción és van roon alkalmazásunk, akkor nagyon kényelmesen és frappánsan lehet használni, nincs semmi szenvedés, nem kell semmivel mókolni, stb. Majd később leírom a szónikus tapasztalatomat is, ha elég idő eltelt.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Tul »

Nekem is a reklámmentesség volt a kiváltó ok a választások idején (botrányos volt..). De aztán realizáltam, hogy a fiatalságom diszkó zenéi ott szinte kivétel nélkül megtalálhatóak, egyedülálló módon a streaming szolgáltatók között. Aztán ahogy hallgattam, hangban teljesen egyenértékű volt a Spotify-jal, annyi különbséggel, hogy kicsit hangosabb. Eleinte az ajánlásai is tetszettek, de aztán pár hónap használat után mostmár biztosan állíthatom, mindig (!!) dubstep lesz a vége minden random lejátszásnak, annak ellenére, hogy soha egyetlen ilyen zenét nem hallgattam meg és egy lejátszási listámban sincs. Ezt az egy negatívumot tudom felhozni ellene - ez egy idő után rém bosszantó.
mishow írta:
2023.01.04., szer. 08:57
Érdekes, mert nálam meg a YTM ugyanilyen. Mivel a YT Prémiumra kifejezetten a reklámmentesség miatt fizettem elő, így a Musicot csak kipróbáltam, de a siralmas eredmény hallatán töröltem az appot is. A YTM kapcsán más (nem hifis, és többnyire Spotify előfizető) barátaim se voltak lelkesek, így nem izgatott a dolog, de ezek szerint érdemes lehet szétnézni a beállítások közt gondolkodik.gif
Az Apple Music kérdésedben sajnos nem tudok segíteni, de jó hogy feltetted, mert ezzel most elgondolkodtattál :smile53:

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Tul »

Igen, automatikusra volt állítva, mert azt hazudta, hogy csak kompatibilis Apple eszköz esetén vált erre - de valójában mindenhol lapos lett a hang :smile51:

Továbbá másik nagy felfedezés (legalábbis nekem), hogy a Normalizálás szintén nem csak annyit csinál, hogy a hangerőszinteket hozza nagyjából azonos mértékre, hanem az is agyoncsapja a hangot.

Köszönöm szépen a tippet, rendeződni látszik a dolog :smile53:

A Macen megnézem ugyanezeket este, aztán kipróbálom a DAC-kal.
6E50B96F-0272-4873-9370-9F22A5023435.png
6E50B96F-0272-4873-9370-9F22A5023435.png (345.47 KiB) Megtekintve 2044 alkalommal
rTom írta:
2023.01.03., kedd 23:34
Megtaláltam.
A rendszerbeállítások/zene/...
alatt lehet kikapcsolni a Dolbyt.
Ég és föld ha ki van kapcsolva.
Talán ez van nálad is.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: mishow »

Tul írta:
2023.01.03., kedd 21:52
... olyan, mintha egy 1990-es években sugárzott rádióműsor lenne. Se dinamika, se alja, se teteje, középhangsúlyos, érdektelen, lagymatag, brutálisan rossz hangú a zene. Műfajtól és streamelési minőségtől szinte függetlenül.
... A YouTube Music (vagy korábban a Tidal és a Spotify is) gyönyörűen szól, kellő dinamikával és lendülettel ...
Érdekes, mert nálam meg a YTM ugyanilyen. Mivel a YT Prémiumra kifejezetten a reklámmentesség miatt fizettem elő, így a Musicot csak kipróbáltam, de a siralmas eredmény hallatán töröltem az appot is. A YTM kapcsán más (nem hifis, és többnyire Spotify előfizető) barátaim se voltak lelkesek, így nem izgatott a dolog, de ezek szerint érdemes lehet szétnézni a beállítások közt gondolkodik.gif
Az Apple Music kérdésedben sajnos nem tudok segíteni, de jó hogy feltetted, mert ezzel most elgondolkodtattál :smile53:

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 72
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: rTom »

Megtaláltam.
A rendszerbeállítások/zene/...
alatt lehet kikapcsolni a Dolbyt.
Ég és föld ha ki van kapcsolva.
Talán ez van nálad is.
20230103_232901.jpg
20230103_232901.jpg (3.57 MiB) Megtekintve 2117 alkalommal

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 72
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: rTom »

Tul írta:
2023.01.03., kedd 21:52
Sziasztok!

Sokat kutakodtam a neten, de 1-2 hozzászólástól eltekintve nem jellemző a tapasztalatom, így nem leltem megnyugvásra :rolleyes: Aztán becsülettel végigolvastam minden olyan itteni hsz-t is, amiben a Apple szó szerepelt és szintén meglepődve nyugtáztam, hogy a legtöbben itt is jónak halljátok az Apple Music-ot.

Merthogy a problémám nekem az, hogy nálam gyötrelmesen rossz!!
Hogy az 1-2 engem osztó, külföldi hozzászólások egyikét idézzem: olyan, mintha egy 1990-es években sugárzott rádióműsor lenne. Se dinamika, se alja, se teteje, középhangsúlyos, érdektelen, lagymatag, brutálisan rossz hangú a zene. Műfajtól és streamelési minőségtől szinte függetlenül. Nem vagyok egy loudness boy, de ezt nem tudom máshogy jellemezni, minthogy se basszus, se magas. Döglött, kongó f_s..
Egyszerűen nem értem, hogy ez a hang hogyan nem üti ki a biztosítékot mindenkinél, ha nála is ilyen. Ha csak nálam ilyen, akkor meg itt miért?
Minden beállítás a legjobb minőségre van kattintva. Ugyanaz a produkció a MacBookon (M1), az IPad Pron (M1) az iPhone 14 Pron (A16) és az Apple TV-ken is (A15). A saját, Apple fülesekkel is (AirPods Max, Pro 2 és "sima" 3), meg a soundbarokkal is. Sőt, ha a kocsiba csatlakozik a vezeték nélküli CarPlay, ott is ez van. A YouTube Music (vagy korábban a Tidal és a Spotify is) gyönyörűen szól, kellő dinamikával és lendülettel, míg az Apple Music egy vicc. Még szegény HomePod-ot is leírtam egy rossz hangú eszköznek, amíg csak hangvezérléssel indítottam róla zenét - az ugye csak az Apple Music-kal megy. Aztán ahogy elindítottam rajta a Macről egy YouTube videót, meglepődtem, hogy tud ez jó is lenni!

Egész konkrétan úgy rajzolódik ki a különbség, hogy normál lejátszás mellett hallgathatatlanul lapos minden zene. Ez a hang képzeletben egy egyutas, nem szélessávú hangszóróból szól, alulméretezett, zárt dobozban :smile29: YTM-nél (vagy bármely más tetszőlegesen behelyettesíthető streaming szolgáltatónál) ugyanez a zene már egy 3 utas, nagy volumenű hangsugárzóból jön. Ha bekapcsolom a Spatial Audiot azoknál a zenéknél, amik dedikáltan erre lettek keverve az Apple kínálatában, akkor felzárkózik a dinamika a YTM mellé. De egyrészt ez nem minden zenénél elérhető megfelelő minőségben, másrészt csak Apple fülesekkel működik, kocsiban/DAC-kal/soundbarral/AVR-rel nem és hát van egy kelletlen, természetellenesen erőltetett hangzása is, ami filmeknek jól áll, zenének nem.
Egyszerűen nem tudom ezt hova tenni. Új eszközök, frissített oprendszerek, ökoszisztémán belüli fej- és fülhallgatók és mégis ijesztően lapos. Főleg azért döbbenet, mert a többi szolgáltató ugyanezeken az eszközökön baromi jó.

Mit javasoltok, mit nézzek meg? Hol lehet a hiba? Friss Apple-ös vagyok, eddig minden elbűvölt, de ez minősíthetetlenül rossz, amit nem akarok elhinni. Jó, hallgatható, ez talán túlzás - de brutálisan sokkal rosszabb, mint a többi. Ennyire nem hallhatok rosszul!
Nálam a Dolby Atmos formátum szól úgy ahogy körbeírtad. Viszont nem tudom hol lehetne kikapcsolni. Iphone-n próbálgattam. Kérünk egy hozzáértő segítséget!

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Tul »

Sziasztok!

Sokat kutakodtam a neten, de 1-2 hozzászólástól eltekintve nem jellemző a tapasztalatom, így nem leltem megnyugvásra :rolleyes: Aztán becsülettel végigolvastam minden olyan itteni hsz-t is, amiben a Apple szó szerepelt és szintén meglepődve nyugtáztam, hogy a legtöbben itt is jónak halljátok az Apple Music-ot.

Merthogy a problémám nekem az, hogy nálam gyötrelmesen rossz!!
Hogy az 1-2 engem osztó, külföldi hozzászólások egyikét idézzem: olyan, mintha egy 1990-es években sugárzott rádióműsor lenne. Se dinamika, se alja, se teteje, középhangsúlyos, érdektelen, lagymatag, brutálisan rossz hangú a zene. Műfajtól és streamelési minőségtől szinte függetlenül. Nem vagyok egy loudness boy, de ezt nem tudom máshogy jellemezni, minthogy se basszus, se magas. Döglött, kongó f_s..
Egyszerűen nem értem, hogy ez a hang hogyan nem üti ki a biztosítékot mindenkinél, ha nála is ilyen. Ha csak nálam ilyen, akkor meg itt miért?
Minden beállítás a legjobb minőségre van kattintva. Ugyanaz a produkció a MacBookon (M1), az IPad Pron (M1) az iPhone 14 Pron (A16) és az Apple TV-ken is (A15). A saját, Apple fülesekkel is (AirPods Max, Pro 2 és "sima" 3), meg a soundbarokkal is. Sőt, ha a kocsiba csatlakozik a vezeték nélküli CarPlay, ott is ez van. A YouTube Music (vagy korábban a Tidal és a Spotify is) gyönyörűen szól, kellő dinamikával és lendülettel, míg az Apple Music egy vicc. Még szegény HomePod-ot is leírtam egy rossz hangú eszköznek, amíg csak hangvezérléssel indítottam róla zenét - az ugye csak az Apple Music-kal megy. Aztán ahogy elindítottam rajta a Macről egy YouTube videót, meglepődtem, hogy tud ez jó is lenni!

Egész konkrétan úgy rajzolódik ki a különbség, hogy normál lejátszás mellett hallgathatatlanul lapos minden zene. Ez a hang képzeletben egy egyutas, nem szélessávú hangszóróból szól, alulméretezett, zárt dobozban :smile29: YTM-nél (vagy bármely más tetszőlegesen behelyettesíthető streaming szolgáltatónál) ugyanez a zene már egy 3 utas, nagy volumenű hangsugárzóból jön. Ha bekapcsolom a Spatial Audiot azoknál a zenéknél, amik dedikáltan erre lettek keverve az Apple kínálatában, akkor felzárkózik a dinamika a YTM mellé. De egyrészt ez nem minden zenénél elérhető megfelelő minőségben, másrészt csak Apple fülesekkel működik, kocsiban/DAC-kal/soundbarral/AVR-rel nem és hát van egy kelletlen, természetellenesen erőltetett hangzása is, ami filmeknek jól áll, zenének nem.
Egyszerűen nem tudom ezt hova tenni. Új eszközök, frissített oprendszerek, ökoszisztémán belüli fej- és fülhallgatók és mégis ijesztően lapos. Főleg azért döbbenet, mert a többi szolgáltató ugyanezeken az eszközökön baromi jó.

Mit javasoltok, mit nézzek meg? Hol lehet a hiba? Friss Apple-ös vagyok, eddig minden elbűvölt, de ez minősíthetetlenül rossz, amit nem akarok elhinni. Jó, hallgatható, ez talán túlzás - de brutálisan sokkal rosszabb, mint a többi. Ennyire nem hallhatok rosszul!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2023.01.03., kedd 16:39
Viszont érdekes, hogy Qobuz app van nálam, vagyis valamikor korábban vott volt a magyar app store-ban, és ha már feltelepítettem, nem jön le róla. Sőt, még egy korábbi iPad-re telepítettem, és az újra is "áthozta" a migráció. Frissítések is jönnek hozzá rendszeresen. A magyar almás app store-ból. Ha viszont rákeresek az app store-ban, akkor semmi... gondolkodik.gif
Androidra sem telepíthető a Google Play áruházból, de ha egyszer már fent van a masinán a szoftver (letölthető az APK telepítő csomag a Netről), tökéletesen működik és frissül is. Ha valakinek szüksége van rá, el tudom küldeni a telepítőt.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bezse írta:
2023.01.01., vas. 17:54
szalci írta:
2022.12.30., pén. 10:06
IOS eszközeim vannak, ezek Magyarországon a qobuz appot magát sem engedik letölteni.
Régebben működött az iOS-en, hogy ha más országot állítottál be App Storeban, akkor le lehetett tölteni alkalmazásokat. Régen próbáltam, ha nem működik elnézést.
Ma már nem így működik, sajnos (nem tudsz más országot beállítani az App Store-nak, mint a saját országod).

Viszont érdekes, hogy Qobuz app van nálam, vagyis valamikor korábban vott volt a magyar app store-ban, és ha már feltelepítettem, nem jön le róla. Sőt, még egy korábbi iPad-re telepítettem, és az újra is "áthozta" a migráció. Frissítések is jönnek hozzá rendszeresen. A magyar almás app store-ból. Ha viszont rákeresek az app store-ban, akkor semmi... gondolkodik.gif
Csatolmányok
IMG_1744.PNG
IMG_1744.PNG (10.03 MiB) Megtekintve 1975 alkalommal
IMG_1745.PNG
IMG_1745.PNG (4.07 MiB) Megtekintve 1975 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: bezse »

szalci írta:
2022.12.30., pén. 10:06
IOS eszközeim vannak, ezek Magyarországon a qobuz appot magát sem engedik letölteni.
Régebben működött az iOS-en, hogy ha más országot állítottál be App Storeban, akkor le lehetett tölteni alkalmazásokat. Régen próbáltam, ha nem működik elnézést.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 72
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: rTom »

Voyager írta:
2022.12.30., pén. 18:32
Vinkler írta:
2022.12.30., pén. 14:08
Az, hogy meg sem közelíti, szerintem költői túlzás.
Nálam kb 70%-ban Spotify szól. (Most is) Háttér zenének, autóban, sportoláshoz teljesen elfogadható. Sokszor egy-egy kedvenc számot is ezen hallgatok meg, nem kapcsolom át mondjuk Tidalra. Számomra semmit nem vesz le egy jó szám élvezeti értékéből.
Ha analizálni kell, vagy odafigyelős a zenehallgatás, ne adj Isten hifizés a szempont, az más kérdés. :smile29:
Dettó! :smile32:
Egyébként ideér még valaha, a lossless Spotify?
Szerintem kiszámolták, hogy a sűrű " fillér " többet hoz nekik...
Nem sűrgős nekik, amíg nem lesz árháború vagy fizetős felhasználó számmal meg nem szorongatják.
Esetleg valami új forradalmi technológia ki nem követeli a jelenlétet. Pl. ha az MQA igazán bedurrantott volna, mielőtt kiderül, hogy mesztelen a király. Nem lennék meglepődve, ha kiderülne utólag, hogy a függetlenobjektívtényfeltárók is egy kis spoti széllel álltak bele ilyen későn a nyilvánvalóba.
Kicsit a Toyotára hajaznak, aki mostanra is csak tessék-lássék csinált 1 elektromos kocsit mert már kezd ciki lenni.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: SSS »

Voyager írta:
2022.12.30., pén. 18:32
Vinkler írta:
2022.12.30., pén. 14:08
Az, hogy meg sem közelíti, szerintem költői túlzás.
Nálam kb 70%-ban Spotify szól. (Most is) Háttér zenének, autóban, sportoláshoz teljesen elfogadható. Sokszor egy-egy kedvenc számot is ezen hallgatok meg, nem kapcsolom át mondjuk Tidalra. Számomra semmit nem vesz le egy jó szám élvezeti értékéből.
Ha analizálni kell, vagy odafigyelős a zenehallgatás, ne adj Isten hifizés a szempont, az más kérdés. :smile29:
Dettó! :smile32:
Egyébként ideér még valaha, a lossless Spotify?
Ideer? Miert egyaltalan letezik mar? Mar tavaly, vagy tavaly elott oszre megigertek, aztan semmi.... :smile30:
En mar csak abban remenykedem, hogy amazon musichoz lessz connect....mondjuk spoty playlisteket, meg reco enginet attol meg nem potolja, de legalabb arban jo lesz :ccard:
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Vinkler írta:
2022.12.30., pén. 14:08
Az, hogy meg sem közelíti, szerintem költői túlzás.
Nálam kb 70%-ban Spotify szól. (Most is) Háttér zenének, autóban, sportoláshoz teljesen elfogadható. Sokszor egy-egy kedvenc számot is ezen hallgatok meg, nem kapcsolom át mondjuk Tidalra. Számomra semmit nem vesz le egy jó szám élvezeti értékéből.
Ha analizálni kell, vagy odafigyelős a zenehallgatás, ne adj Isten hifizés a szempont, az más kérdés. :smile29:
Dettó! :smile32:
Egyébként ideér még valaha, a lossless Spotify?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

szalci írta:
2022.12.30., pén. 10:06
Qobuz-t használok segítségét kérem. Egy gyerekkori, külföldön élő barátom csinál nekem fiókot. Na de, hogy lesz nekem ott könyvtáram? A roon tudja használni, de azt hiszem azon keresztül nem tudok keresni a tartalmában, csak a már "megkedvenceltekben". Tidal-t használok most. Ha érdekel valami zene, akkor a natív IOS Tidal appban megjelölöm, a roon pedig magáévá teszi. IOS eszközeim vannak, ezek Magyarországon a qobuz appot magát sem engedik letölteni. Egy utat látok, ami nagyon körülményes: a Tidal-on követem a kedvenceimet, és a Soundiiz-en transzferálom qobuz-ba. De ezt még valójában nem próbáltam, hiszen még nem aktív a qobuz.
Ezt a "hogy lesz nekem ott könyvtáram" dolgot nem értem. A Qobuz-ban is tudsz playlist-eket létrehozni, ha pedig van Roon is, akkor meg pláne. Keresni a Roon-on keresztül is tökéletesen lehet a Qobuz kínálatában.

A Qobuz app telepítése nálunk csak manuálisan lehetséges, az Apple és Google áruházakból nem megy, ezt korábban többen is írtuk.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”