Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Az előadást érintő dolgokat átraktam Fapaci megfelelő topikjába, kérlek ott folytassátok.Köszi.
viewtopic.php?f=146&t=74219
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

istvan01 írta:
2020.03.30., hétf. 19:05
asebestyen írta:
2020.03.30., hétf. 18:07
Ez valami ingyenes, a közösséget önzetlenül támogató katrantén projekt? :rolleyes:
Ahogy látom több helyen is megjelent ez a toborzó (reklám?), AVX-en is több topicban.
Az általános részről töröltem őket, az ott tiltott reklám.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

asebestyen írta:
2020.03.30., hétf. 18:07
Ez valami ingyenes, a közösséget önzetlenül támogató katrantén projekt? :rolleyes:
Ahogy látom több helyen is megjelent ez a toborzó (reklám?), AVX-en is több topicban.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

asebestyen írta:
2020.03.30., hétf. 18:07
Ez valami ingyenes, a közösséget önzetlenül támogató katrantén projekt? :rolleyes:
Ahogy olvastam, regisztráció után 5000Ft perkálás után nézheted otthonról.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ez valami ingyenes, a közösséget önzetlenül támogató katrantén projekt? :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Irvine »

A szebbik átvitelnél a mikrofon az egyenlő oldalú háromszög egyik csúcsán helyezkedett el. Azaz közeltéri hallgatás. (Nem stúdiós értelemben)
A dobozok 210 cm-re vannak egymástól tehát a mikrofon is 210 cm-re volt mindkét doboztól.
A másik mérésnél messzebb volt a mikrofon közel a szoba közepéhez ahová nem szabad ülni.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Irvine írta:
2020.02.15., szomb. 15:53
A mikrofon elhelyezés és annak a hatása.
Előrébb, közelebb toltam a mikrofont a hangsugárzók felé 80 centiméterrel.

80 cm-el előrébb.jpg
80 cm.jpg
nyilvan a mikrofon helye ahhoz, hogy érdemi infot adjon = hallgatasi hely

szep mutatoja, peldaja annak, hogy a hangsugarzok és a hallgatasi hely pozicioja (is) számít.

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Irvine »

A mikrofon elhelyezés és annak a hatása.
Előrébb, közelebb toltam a mikrofont a hangsugárzók felé 80 centiméterrel.
80 cm-el előrébb.jpg
80 cm-el előrébb.jpg (224.41 KiB) Megtekintve 3706 alkalommal
80 cm.jpg
80 cm.jpg (164.09 KiB) Megtekintve 3706 alkalommal

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Irvine »

Asebesteny.
"Ha van lehetőséged, tedd a következő pozícióba a dobozokat és mérd meg úgy is."

Amikor megláttam a 97 cm-t a rajzon egyből beugrott a sok sok kb. 5-7 évvel ezelőtti próbálkozásom. Az 1/5-ös elhelyezés meg a 0,38%-os szabály.
Anno Fülelek sokat segített nekem ebben a témában amit ezúton is köszönök neki! Természetesen mindenki másnak köszönöm a segítséget.
Akkor meg is hallgattam abban pozícióban jól is szólt határozottan emlékszem rá. De a szoba ajtó közel van a sarokhoz emiatt nem tudom folyamatosan ott tartani a dobozokat. Akkor még nem volt mivel megmérni, de majd most megmérem és remélem a mérés igazolni fogja a jobb az egyenletesebb frekvencia átvitelt. Hangnyomás görbe. Ami remélem egyenesebb lesz! :D :smile29:

OFF:
Mivel nekem nem ez a fő hobbim illetve már nem is hobbi sőt igazából szerintem (magánvélemény!!!!) nem is lehet hobbinak tekinteni a zene hallgatást. Inkább a számunkra elérhető eszközökkel próbáljuk a lehető legjobb illetve a nekünk tetsző hangzást kialakítani.
Mindenhez fel kell nőni. Értem én ezt arra, hogy már jó pár évvel ezelőtt megmértem a szobámat, de nem tettem szinte semmit a jobb szoba akusztikáért. Annyit csak , hogy tologattam a dobozokat, tettem le szőnyeget, zene hallgatáskor nagy párnát tettem a radiátor elé, hullámosra behúztam a függönyt, stb de ami igazán sokat javított volna a panelek azok nem lettek beszerezve. Lehet, hogy az én érdeklődésem nem volt elégséges ehhez illetve nem volt a látókörömben elérhető árú szoba akusztikát javító panelek. A készítéshez meg nem voltam elég motivált.
De most rendeltem egyenlőre kettő panelt a dobozok mögé és ha meg leszek elégedve a kinézettel és a minőséggel akkor rendelem az oldalfalra valóakat is. Szándékosan nem írok gyártót, de itt a fórumon is jelen van.
Szóval nem szabad halogatni a dolgokat.

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Irvine »

Ma megtörtént a két mikrofon összehasonlítása. A Superlux ECM-999 és a ERTR3-mas már nem kapható kis elemmel táplált mikrofon előerősítő kittel és ahhoz egy Panasonic Wm-61A mikrofon kapszula.
A Panasonic mikrofonról tudtam, hogy jó igazából a kis ERTR3-mas előerősítő frekvencia menetét nem tudtam megmérni részben ezért is készült ez a próba.
A hangkártya egy külső usb-s Behringer UMC22 volt.
A hangkártya loopban megmérve használom hozzá a kalibrációs filet.
A mikrofonokhoz is használtam a netem fellelhetőeket.
Tudom, hogy egyedi kellene minden mikrofonhoz.
Ahogy fülelek is írta anno, hogy ezek a kapszulák 8 KHz-ig elég egyformák azt igazolja ez a mérés is. Sok ilyen összehasonlítás található a neten.

A diagrammról: mindenki döntse el magában, hogy hobbi szintnél számít-e az a 5-7 Db-el eltérés a 8 KHz feletti tartományban ahol egyébként is tudjuk, hogy ezek a mikrofonok 8 és 20 KHz között produkálják a legnagyobb eltérést a lineáristól.

Amint látszik a szoba meg a hangzás ugyan olyan rossz mind a kettő mikrofonnal mérve. :rolleyes: :D :smile30:
Szóval most már a szoba akusztikát kell amennyire itt lehet rendbe rakni.

A zöld az ECM-999 a kék a Panasonic WM-61A
Amúgy nem gondoltam, hogy az alsó frekvenciákban ennyire egyforma lesz a két görbe. Ezen meglepődtem.
(A két grafikon egymásra van csúsztatva a jobb összehasonlíthatóság miatt.)
ERTR3-Panasonic wm-61_Superlux ecm-999.jpg
ERTR3-Panasonic wm-61_Superlux ecm-999.jpg (195.86 KiB) Megtekintve 3775 alkalommal

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: nadtom »

asebestyen írta:
2020.02.11., kedd 21:12
Minek a fázisát tolod el és mihez képest?
A REW-ben létrehozott szűrőcsoportok módosítják a fázismenetet, ezt kell korrigálni a Repahse programmal.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

nadtom írta:
2020.02.11., kedd 19:25
asebestyen írta:
2020.02.11., kedd 09:04
nadtom írta:
2020.02.10., hétf. 23:44


Elektronikus szobakorrekció a megoldás (akusztikai kezelés kizárva a hullámhossz miatt). Bővebb infó Fapaci oldalán.
A kioltásokat nem lehet elektronikus szobakorrekcióval megoldani, hiszen ha 2 hullám kioltja egymást, akkor azok amplitúdóját hiába növeled, azok ugyanúgy ki fogják oltani egymást.
Itt alapvetően nem kioltások vannak, hanem pl. a szobámnak van 33Hz-n egy 10dB-es kiemelése (a hallgatási pozícióban). Ezt veszem vissza az elektromos szobakorrekcióval (a SPL értéket) de ezzel a fázis még nem stimmelne, ezért a Rephase programmal a fázisát is eltolom. Az így létrehozott file-t megetetem a JRiver-rel.
Sokkal jobb elektronikus szobakorrekcióval a hang, nem kérdés.
Jah, Nálad lehet hogy nem a kioltások a fő probléma, azt elhiszem. Ha "kiemelés" van, akkor persze, ha kevésbé gerjeszted a szobát, akkor csökken a pukli. Persze az impulzusválasz ugyanúgy szar lesz ott. Minek a fázisát tolod el és mihez képest?
80Hz alatt érdemes korrekciót használni, ha nagyon durva eltérések vannak és máshogy nem lehet csökkenteni, de ott is csak nagyon finoman, max -5dB. Szerintem.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: nadtom »

asebestyen írta:
2020.02.11., kedd 09:04
nadtom írta:
2020.02.10., hétf. 23:44
Irvine írta:
2020.02.10., hétf. 19:35
A 40 és a 70 Hz közötti beszakadásom ellen mit tudok tenni? A hangsugárzót már tologattam nem segített a dolgon.
A szoba 4,8 méter hosszú 3,5 méter széles 2,6 méter magas panel szoba
Mérés.jpg
Vízesés.jpg
Elektronikus szobakorrekció a megoldás (akusztikai kezelés kizárva a hullámhossz miatt). Bővebb infó Fapaci oldalán.
A kioltásokat nem lehet elektronikus szobakorrekcióval megoldani, hiszen ha 2 hullám kioltja egymást, akkor azok amplitúdóját hiába növeled, azok ugyanúgy ki fogják oltani egymást.
Itt alapvetően nem kioltások vannak, hanem pl. a szobámnak van 33Hz-n egy 10dB-es kiemelése (a hallgatási pozícióban). Ezt veszem vissza az elektromos szobakorrekcióval (a SPL értéket) de ezzel a fázis még nem stimmelne, ezért a Rephase programmal a fázisát is eltolom. Az így létrehozott file-t megetetem a JRiver-rel.
Sokkal jobb elektronikus szobakorrekcióval a hang, nem kérdés.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Irvine írta:
2020.02.11., kedd 15:57
Köszi az állóhullám táblázatot. Van esetleg hozzá táblázatod ami számolja? :smile53:

Behringer UMC22 külső usb-s hangkártya, egy ERTR3-mas már nem kapható kis elemmel táplált mikrofon előerősítő kittel és egy Panasonic Wm-61a mikrofon kapszulával mérek.
A hangkártya loopban megmérve használom hozzá a kalibrációs filet, a mikrofonhoz is használom a netem fellelhetőt.
Tudom, hogy egyedi kellene de tudtommal ez az egyik leglineárisabb átvitellel rendelkező kapszula amit sokan használnak.
Már megrendeltem egy gyári mérőmikrofont egy Superlux ECM-999-et. Össze fogom hasonlítani a kettőt és ha nem lesz túl nagy különbség akkor legalább tudom, hogy nem a sötétben tapogatózok.
Ha úgy alakul és lesz rá lehetőségem akkor lehet, hogy kalibráltatni is fogom az új mikrofont.

A mélyközép hangszóró közepe 90 cm magasan van a földtől.
A doboz eleje a hátfaltól 57 centire az oldalfaltól 70 centire van.
A mérő mikrofon a magas sugárzó vonalában .
A dobozoktól mérve hogy én vagyok a háromszög egyik csúcsa, úgy 280 centire van. Vagy a mögöttem lévő faltól kb 160 centire volt a mikrofon.
Próbálgattam a REW szimulációját és ahogy láttam most úgy gondolom, hogy itt ebben az esetben csak a megfelelő hallgatási hellyel lehet jó eredményt elérni. Ott is hasonló eredmény jön ki.
A beton falakhoz milyen elnyelési tényezőt kell beállítani?
IMG_20200211_152940[1].jpg
IMG_20200211_152746[1].jpg
Ha van lehetőséged, tedd a következő pozícióba a dobozokat és mérd meg úgy is.
rew1.jpg
rew1.jpg (119.66 KiB) Megtekintve 4007 alkalommal
rew4.jpg
rew4.jpg (44.5 KiB) Megtekintve 4007 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Irvine »

Én egyenlőre asztali géppel mérek mert az van.
Köszi, hogy belinkelted azt a másik topikot nem tudtam, hogy van ilyen. Biztos ott is lehet tanulni.
Vagy eladom ha kifizetik a rendes árát, vagy megtartom. Ha érdekel írj nyugodtam privátban.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Irvine írta:
2020.02.11., kedd 15:57
Köszi az állóhullám táblázatot. Van esetleg hozzá táblázatod ami számolja? :smile53:
...
küldtem volna mailben, de mar nem latom azt az opciot. persze egyetlen osztason alapul: hangsebesseg osztva szobameret (2szeresevel nalam, mert "az az igazi")

itt "sorrakerültel": viewtopic.php?f=186&t=97800&p=2469388&h ... s#p2469388

nalam sokkkkkal avatottabbak vannak, talan idetevednek, ha idejükböl futja/szánnak, persze direktben is keresheted Öket.

viszont:
Irvine írta:
2020.02.11., kedd 15:57
...Behringer UMC22 külső usb-s hangkártya, egy ERTR3-mas már nem kapható kis elemmel táplált mikrofon előerősítő kittel és egy Panasonic Wm-61a mikrofon kapszulával mérek. ...
Már megrendeltem egy gyári mérőmikrofont egy Superlux ECM-999-et. Össze fogom hasonlítani a kettőt és ha nem lesz túl nagy különbség akkor legalább tudom, hogy nem a sötétben tapogatózok....
mit fogsz csinalni utana a mikrofonnal ?
mert nekem nincs, érdeklödésem van, es hátha "meg tudunk alkudni".
(igaz: az erdeklödesem/raszant idöm nem hatalmas, szoval nem sürgös, sajat alkalmas laptopom sincs hozza [csak ceges IT altal felügyelt, amire en nem telepithetek...])


Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Irvine »

Köszi az állóhullám táblázatot. Van esetleg hozzá táblázatod ami számolja? :smile53:

Behringer UMC22 külső usb-s hangkártya, egy ERTR3-mas már nem kapható kis elemmel táplált mikrofon előerősítő kittel és egy Panasonic Wm-61a mikrofon kapszulával mérek.
A hangkártya loopban megmérve használom hozzá a kalibrációs filet, a mikrofonhoz is használom a netem fellelhetőt.
Tudom, hogy egyedi kellene de tudtommal ez az egyik leglineárisabb átvitellel rendelkező kapszula amit sokan használnak.
Már megrendeltem egy gyári mérőmikrofont egy Superlux ECM-999-et. Össze fogom hasonlítani a kettőt és ha nem lesz túl nagy különbség akkor legalább tudom, hogy nem a sötétben tapogatózok.
Ha úgy alakul és lesz rá lehetőségem akkor lehet, hogy kalibráltatni is fogom az új mikrofont.

A mélyközép hangszóró közepe 90 cm magasan van a földtől.
A doboz eleje a hátfaltól 57 centire az oldalfaltól 70 centire van.
A mérő mikrofon a magas sugárzó vonalában .
A dobozoktól mérve hogy én vagyok a háromszög egyik csúcsa, úgy 280 centire van. Vagy a mögöttem lévő faltól kb 160 centire volt a mikrofon.
Próbálgattam a REW szimulációját és ahogy láttam most úgy gondolom, hogy itt ebben az esetben csak a megfelelő hallgatási hellyel lehet jó eredményt elérni. Ott is hasonló eredmény jön ki.
A beton falakhoz milyen elnyelési tényezőt kell beállítani?
IMG_20200211_152940[1].jpg
IMG_20200211_152940[1].jpg (3.4 MiB) Megtekintve 4047 alkalommal
IMG_20200211_152746[1].jpg
IMG_20200211_152746[1].jpg (2.35 MiB) Megtekintve 4047 alkalommal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Irvine írta:
2020.02.10., hétf. 19:35
A 40 és a 70 Hz közötti beszakadásom ellen mit tudok tenni? A hangsugárzót már tologattam nem segített a dolgon.
A szoba 4,8 méter hosszú 3,5 méter széles 2,6 méter magas panel szoba
...
megadott meretekhez nekem ilyen allohullamok tartoznak (ha melegebb van es kicsit nagyobb a hangsebesseg, akkor 1-2 Hz-cel több :-)
Unbenannt.PNG
Unbenannt.PNG (12.81 KiB) Megtekintve 4101 alkalommal

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Irvine írta:
2020.02.11., kedd 07:22
Monitor Audio Bronze BX2.
Olvastam már Fapaci topikját. Írtam oda is de gondolom neki már nincs ideje kapacitása olyan részletesen válaszolni amiből meg lehetne tanulni a diagramok kiértékelését. Hátha ti majd tudtok segíteni. :rolleyes:
Kéne ismerni a mérés körülményeit, hogy tudjunk segíteni.
Hogy van elhelyezve a hangsugárzó, honnan méred, stb. ?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

nadtom írta:
2020.02.10., hétf. 23:44
Irvine írta:
2020.02.10., hétf. 19:35
A 40 és a 70 Hz közötti beszakadásom ellen mit tudok tenni? A hangsugárzót már tologattam nem segített a dolgon.
A szoba 4,8 méter hosszú 3,5 méter széles 2,6 méter magas panel szoba
Mérés.jpg
Vízesés.jpg
Elektronikus szobakorrekció a megoldás (akusztikai kezelés kizárva a hullámhossz miatt). Bővebb infó Fapaci oldalán.
A kioltásokat nem lehet elektronikus szobakorrekcióval megoldani, hiszen ha 2 hullám kioltja egymást, akkor azok amplitúdóját hiába növeled, azok ugyanúgy ki fogják oltani egymást.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Irvine »

Monitor Audio Bronze BX2.
Olvastam már Fapaci topikját. Írtam oda is de gondolom neki már nincs ideje kapacitása olyan részletesen válaszolni amiből meg lehetne tanulni a diagramok kiértékelését. Hátha ti majd tudtok segíteni. :rolleyes:

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Irvine írta:
2020.02.10., hétf. 19:35
A 40 és a 70 Hz közötti beszakadásom ellen mit tudok tenni? A hangsugárzót már tologattam nem segített a dolgon.
A szoba 4,8 méter hosszú 3,5 méter széles 2,6 méter magas panel szoba
Mérés.jpg
Vízesés.jpg
Elektronikus szobakorrekció a megoldás (akusztikai kezelés kizárva a hullámhossz miatt). Bővebb infó Fapaci oldalán.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Irvine írta:
2020.02.10., hétf. 19:35
A 40 és a 70 Hz közötti beszakadásom ellen mit tudok tenni? A hangsugárzót már tologattam nem segített a dolgon.
A szoba 4,8 méter hosszú 3,5 méter széles 2,6 méter magas panel szoba
Mérés.jpg
Vízesés.jpg
Milyen hangsugárzó ez?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Irvine »

A 40 és a 70 Hz közötti beszakadásom ellen mit tudok tenni? A hangsugárzót már tologattam nem segített a dolgon.
A szoba 4,8 méter hosszú 3,5 méter széles 2,6 méter magas panel szoba
Mérés.jpg
Mérés.jpg (212.7 KiB) Megtekintve 4164 alkalommal
Vízesés.jpg
Vízesés.jpg (564.12 KiB) Megtekintve 4164 alkalommal

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 58

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Tóni »

Fülelek!

Köszönöm a tippet. Nem nagyon szoktam keresni a hangfal helyét, mert nem szeretek "hifizni", vagyis próbálgatni, hogy most hogyan szól, na és most, na és most stb. de most kipróbáltam, hogy 5-5cm-rel beljebb raktam a dobozokat és hihetetlen, hogy mekkora változást eredményezett. Lehet, hogy ahova először leraktam őket pont sikerült megtalálnom egy olyan pontot, ahol a basszus totál "kioltja önmagát".
Long Live Rock 'n' Roll !

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”