Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hi-Fi érdekességek, újdonságok, hírek

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szerintem alacsonyabb fix áron sem lenne sokkal nagyobb kereslet. A leárazások egyik nagy hajtóereje a tudat, hogy valamihez OLCSÓBBAN juthatsz hozzá. Nem véletlen, hogy egymást érik az akciók a boltokban. Ha oda van írva az eredeti ár és az akciós összeg egymás mellé, máris úgy érzed, jól jársz, ha megveszed. Ki van ez találva...


Totál egyetértek.
Sok idióta azt sem tudja,hogy mi mennyibe kerül.Csak azt nézi,hogy mekkora a kedvezmény.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


A médialejátszók lehúzhatnák a rolót, ha nem lenne torrent. Persze, mindenki a biztonsági másolatait tartja vinyón, hát hogyne. Elfogadom, hogy pár embernek úgy vannak zenéi háttértárolón, hogy saját maga rippelte, de a többségnek nem.
SoXxX, olyan jogszabályról nem tudok, hogy a szellemi tulajdon érvénytelenné válik, nem is erről van szó.
 
http://www.origo.hu/techbazis/20120606- ... rveny.html
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
(Diák2) gondolkozik: - Nézze professzor úr, az, hogy ön 80 éves és van egy 20 éves felesége, ez ugye törvényes, de lássuk be, nem jogos. Az, hogy az ön 20 éves feleségét egy 25 éves fiatalember rendszeresen kefélgeti, ez ugye nem törvényes, de lássuk be, jogos. Az viszont, hogy ez a fiatalember az előbb ezért magánál jelest kapott, na, ez se nem törvényes, se nem jogos!


 
Ettől kifeküdtem.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



"Azért rohanják meg a boltokat leárazáskor, mert olcsó." Ugye ugye, hogyha normális áron árulnák, volna rá kereslet? Ez itt a nagy gond.


 
Szerintem alacsonyabb fix áron sem lenne sokkal nagyobb kereslet. A leárazások egyik nagy hajtóereje a tudat, hogy valamihez OLCSÓBBAN juthatsz hozzá. Nem véletlen, hogy egymást érik az akciók a boltokban. Ha oda van írva az eredeti ár és az akciós összeg egymás mellé, máris úgy érzed, jól jársz, ha megveszed. Ki van ez találva...

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Sajnos nemtudok veled egyet érteni.
Javaslom a felfedező és feltaláló közötti különbséget megismerni - ez hasonló.
 
A magyar törvények (és egyébként legtöbb országban lévők esetén) a szellemi tulajdon mint olyan létezik. (A torrent letöltés és csak az, más okokból van megtűrve.)
Amit írsz az körülbelül olyan, hogy te megírsz egy cikket és azért nem kapsz pénzt..ha már megírtad akkor mindenkié.
Vagy akár vehetnénk példának azt is, hogy írsz egy szoftvert és az onnan ingyenes.
 
Te ingyen dolgozol? Csinálj nekem egy dobozt, aztán ha az enyém volt az alapanyag, akkor a munkádért nem kapsz pénzt, mert az már mindenkié. Gyakorlatilag te sem hozol létre új anyagot, csak a szellemi ismereteid alapján "összelegózod". És akkor gondold át ennek hol a vége..mert végeredményben bármit csinálsz, csak a rég ismert "atomokat" pakolod más sorrendbe.
Ha nem érzed úgy, hogy ez rossz (és ettől még töltsél le, az már egyéni dolog) akkor nagy gond van az erkölcsöddel.

Erről az álláspontról ez jut eszembe.Prof: - Húzzon tételt.
(Diák1) kihúzza. Nem tud semmit, hebeg-habog összevissza.
Prof: - Hát kolléga, maga nem lesz kolléga.
Diák1: - Nézze professzor úr, a családunkban nagy szégyen volna, ha nem sikerülne a vizsgám Adjon még egy lehetőséget. Felteszek magának három kérdést, ha tud rá válaszolni, rúgjon ki, ha nem, akkor beírja a
jelest.
Prof: - Ilyen még nem fordult elő a praxisomban, de maga annyira pofátlan, hogy legyen!
Diák1: - Nos professzor úr, mi az, ami törvényes, de nem jogos, nem törvényes, de jogos és mi az, ami se nem törvényes, se nem jogos?
A prof gondolkozik,gondolkozik, pörögnek a lexikonok, jogszabályok az agyában, majd azt mondja:
- Tessék, itt a jeles, de takarodjon, nem is akarom látni magát!
Megy ki a srác büszkén. Mutatja a másiknak, hogy ötöst kapott.
Az forr magában, hogy ez hogyan lehet, amikor társa sokkal butább, mint ő. Belép.
Prof: - Tudja mit, ne is húzzon tételt, felteszek magának három kérdést, ha tud rá válaszolni, beírom a jelest, ha nem, ki van rúgva!
Ugyanúgy elmondja: mi az, ami törvényes, de nem jogos, nem törvényes, de jogos és mi az, ami se nem törvényes, se nem jogos.
(Diák2) gondolkozik: - Nézze professzor úr, az, hogy ön 80 éves és van egy 20 éves felesége, ez ugye törvényes, de lássuk be, nem jogos. Az, hogy az ön 20 éves feleségét egy 25 éves fiatalember rendszeresen kefélgeti, ez ugye nem törvényes, de lássuk be, jogos. Az viszont, hogy ez a fiatalember az előbb ezért magánál jelest kapott, na, ez se nem törvényes, se nem jogos!

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



"Azért rohanják meg a boltokat leárazáskor, mert olcsó." Ugye ugye, hogyha normális áron árulnák, volna rá kereslet? Ez itt a nagy gond.


Lásd torkos csütörtök.
Mo szinte az utolsó helyen áll az union belül.
Szegeden vasárnap este 7-kor szinte az összes étterem be van zárva.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: szamóca »



MAjd akkor bemásolok erről egy cikket a Chip magazinból, és akkor elhiszed.


"Azért rohanják meg a boltokat leárazáskor, mert olcsó." Ugye ugye, hogyha normális áron árulnák, volna rá kereslet? Ez itt a nagy gond.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szellemi tulajdonnak nevezik.


 
Nem szívesen állnék le vitatkozni veled ebben a témában.
Mást is óva intek ettől.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



A zene nem lehet tulajdon! Még akkor sem ha te találtad ki és írtad! Ha a nyilvánosság elé tárod, már nem lehet a tied többé.


De igen, az. Szellemi tulajdonnak nevezik. Attól, hogy nyilvános lesz, még a tied marad és senkinek nincs joga ahhoz, hogy elvegye tőled. Nem másolhatja, nem használhatja jogtalanul. A szabadalmakhoz lehetne hasonlítani, bár ott a jogi védelem sokkal erősebb (lásd Samsung-Apple csaták), de az elvek hasonlóak.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nézd a chip magazinnak nem fogom elhinni. Inkább jogszabályt másolj, ahol a szellemi tulajdonjog mint olyan érvénytelenné válik.


Országonként változik még az union belül is,ami vicc.
Ittnon megtűrik,de ettől még nem teljesen legális.

Online
Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



MAjd akkor bemásolok erről egy cikket a Chip magazinból, és akkor elhiszed.


Nézd a chip magazinnak nem fogom elhinni. Inkább jogszabályt másolj, ahol a szellemi tulajdonjog mint olyan érvénytelenné válik.
 

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


MAjd akkor bemásolok erről egy cikket a Chip magazinból, és akkor elhiszed.

Ez dezinformáció.
Csak megvan tűrve és nem foglalkozik vele a hatóság. Sokan azzal próbálják megmagyarázni, hogy fizetik az artisjus féle matricákat. Viszont ez édeskevés (arról már nem is szólok, hogy a kis számítógép boltokban vásárolt médián ilyen nincs is..ezért olcsóbb..).
Viszont ha egyszer úgy gondolják simán bukod a pert.


"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Zenét és filmet teljesen legálisan lehet letölteni, csak megosztani nem szabad, a seedelés viszont megosztás, így....


Ez dezinformáció.
Csak megvan tűrve és nem foglalkozik vele a hatóság. Sokan azzal próbálják megmagyarázni, hogy fizetik az artisjus féle matricákat. Viszont ez édeskevés (arról már nem is szólok, hogy a kis számítógép boltokban vásárolt médián ilyen nincs is..ezért olcsóbb..).
Viszont ha egyszer úgy gondolják simán bukod a pert.
 

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: suprnova »

Én letöltöm a zenéket a zömét pénzért pl. prestoclassical.co.uk bár azt nem értem, hogy csomagolás, és minden egyéb (talán honlap ill. tranzakciós költség) nélkül miért fizetek 12,75 eurot egy albumért. Mivel már kevés CD játszó fogy, el tudok képzelni olyat, hogy "hardver kulcsos" zene vásárlás, csak az adott sorozatszámú lejátszó kütyün hallgatható, vagy számgép esetén "OEM" jelleggel lehet albumokat vásárolni. Az iTunes a legnagyobb üzlet, veszteséges tömörítésű albumok CD áron...
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Zenét és filmet teljesen legálisan lehet letölteni, csak megosztani nem szabad, a seedelés viszont megosztás, így....
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Az a baj az ilyen grafikonokkal, hogy az emberek azt hiszik ez nem általános. Mindegy milyen terméket, szolgáltatást nézel, ugyanez a helyzet..ez a kapitalizmus alapja.


 
Nem véletlenül tettem be és ezért beszélünk róla, hogy tudják és ne a zenészeket sirassák a CD ipar döglődése kapcsán, mert nekik nagyjából mindegy.

Online
Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



 
Igazad van, de a zene esetében ez régóta nincs így és éppen ez az, ami vérlázító. Mivel a törvények szerint mindenütt a szerzőt (és nem az előadót) illeti a jogdíj, viszont a szerzői jogdíj átruházható, így a szokássá vált, hogy a kiadók eleve olyan szerződést kötöttek, ahol részben tulajdonosai váltak a szerzői jognak. A Beatles szerzői jogai körüli hercehurca különösen jól világít rá erre a problémára:
 
http://www.music.hu/aktualis/6266/a_son ... el_jackson


Igazából mindegy a torrent és társai kapcsán, hogy kit ér jogsérelem a letöltés miatt, az előadót/szerzőt vagy azt akire egy szerződéssel átruházza. Igazából ennek csak az az oka, hogy nincs normális érdekképviselete a zenészeknek, de attól még, hogy "gazdagtól" vagy "szegénytől" "lopsz" az "lopás" marad.
 

Avatar
doink
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 11:20
Értékelés: 2

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: doink »



Sajnos nemtudok veled egyet érteni.
Javaslom a felfedező és feltaláló közötti különbséget megismerni - ez hasonló.
 
A magyar törvények (és egyébként legtöbb országban lévők esetén) a szellemi tulajdon mint olyan létezik. (A torrent letöltés és csak az, más okokból van megtűrve.)
Amit írsz az körülbelül olyan, hogy te megírsz egy cikket és azért nem kapsz pénzt..ha már megírtad akkor mindenkié.
Vagy akár vehetnénk példának azt is, hogy írsz egy szoftvert és az onnan ingyenes.
 
Te ingyen dolgozol? Csinálj nekem egy dobozt, aztán ha az enyém volt az alapanyag, akkor a munkádért nem kapsz pénzt, mert az már mindenkié. Gyakorlatilag te sem hozol létre új anyagot, csak a szellemi ismereteid alapján "összelegózod". És akkor gondold át ennek hol a vége..mert végeredményben bármit csinálsz, csak a rég ismert "atomokat" pakolod más sorrendbe.
Ha nem érzed úgy, hogy ez rossz (és ettől még töltsél le, az már egyéni dolog) akkor nagy gond van az erkölcsöddel.


Igazad van, de a zene esetében ez régóta nincs így és éppen ez az, ami vérlázító. Mivel a törvények szerint mindenütt a szerzőt (és nem az előadót) illeti a jogdíj, viszont a szerzői jogdíj átruházható, így a szokássá vált, hogy a kiadók eleve olyan szerződést kötöttek, ahol részben tulajdonosai váltak a szerzői jognak. A Beatles szerzői jogai körüli hercehurca különösen jól világít rá erre a problémára:
 
http://www.music.hu/aktualis/6266/a_son ... el_jackson

Avatar
doink
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.10.26., pén. 11:20
Értékelés: 2

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: doink »



...
A zenészek adjanak koncerteket, és legyenek olyanok, hogy sokan legyenek rájuk kíváncsiak.
...


Nagyon érdekes, amit írsz. Egy zenész ismerősöm jegyezte meg találóan, hogy régen országos lemezbemutató koncertsorozatot tartottak, majd várták a lemezeladást.
Manapság viszont a lemezzel (vagy bármilyen más formájával) a koncertjeikhez verbuválnak közönséget.
Magyarán megfordult az ok és az okozat, a koncertek miatt csinálnak lemezt és nem fordítva.

Online
Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



 
 
Miért rohanják meg tömegek az áruházakat a nagy leárazásokkor? Az olcsóság, netán ingyenesség kihozza a habzsoló állatot az emberekből. Ilyenek vagyunk. Sok ismerősömnek van több ezer albumból álló gyűjteménye, amiket szerintem is lehetetlen meghallgatni, de a birtoklási vágy fontos emberi sajátosság. Én automatikusan törlök mindent, amit 1-2 éven át egyszer sem hallgatok meg, de még így is sok száz album marad, szóval szerintem kicsit alálőttél azzal az évi 3-4 lemezzel.


Az új alkotások között szerintem egy átlag embernek 3-4 lemeznél több évente nem hagy maradandó nyomot. Amiről te beszélsz az csak információ szerzés..ott a sok sample, a kismillió netes és sugárzott rádió..ehhez nem kell letorrentezni semmit (a birtoklási vágy más kérdés). Egyébként havi 1-et írtam, az 12 darab (a 3-4 az a friss kiadványokra vonatkozott).
Jómagam évente olyan 20-40 cd-t, 10-20 LP-t, kb 2-3 digitális albumot, 15-20 dvd-t és mostmár 10-15 blu ray-t veszek..de ez azért nem az átlag ember "fogyasztása". És ha nem tehetném ezt meg akkor egyszerüen nem fogyasztanék ennyit..nem pedig "lopással" pótolnám a kiesett mennyiséget.
 

Online
Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



 
Én sem.
Ettől függetlenül én is elég kevés CD-t vásárolok újabban,mert sajnálok értük kiadni 4-5000 Ft-ot.Elsősorban a pop zenékre gondolok. (4 gyerekem miatt)
Így marad a youtube nézegetés és hallgatás.


Nekem nincs azzal bajom ha valaki torrentezik vagy letölt, ez saját morális kérdés. Csak ne ideologizálja meg ezt a döntést, mintha normális lenne.
 
Még az is elfogadhatóbb számomra ha valaki azt mondja vidéki és nincs lemezbolt ahol vásárolhatna..vagy nincs olyan stílus amit hallgat (de persze ott vannak a webshopok..).
De azért ne vegyék már az emberek alkotmányos jognak, hogy jár nekik ingyen minden zene és film - én sem "lopom" el a legújabb műszaki cikkeket vagy kocsikat amikre nincs pénzem. Szerintem semmi különbség, nem hal bele senki ha nem hallgat meg minden zenét és filmet. Más kérdés lenne ha ezek a "művészek" valamiféle támogatást élveznének, hogy a köz javára alkossanak.
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Azért az is érdekes számomra, hogy akik letöltenek olyan mennyiségű zenét szednek össze, amit lehetetlen végighallgatni.


 
Miért rohanják meg tömegek az áruházakat a nagy leárazásokkor? Az olcsóság, netán ingyenesség kihozza a habzsoló állatot az emberekből. Ilyenek vagyunk. Sok ismerősömnek van több ezer albumból álló gyűjteménye, amiket szerintem is lehetetlen meghallgatni, de a birtoklási vágy fontos emberi sajátosság. Én automatikusan törlök mindent, amit 1-2 éven át egyszer sem hallgatok meg, de még így is sok száz album marad, szóval szerintem kicsit alálőttél azzal az évi 3-4 lemezzel.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Sajnos nem tudok veled egyetérteni.
 


Én sem.
Ettől függetlenül én is elég kevés CD-t vásárolok újabban,mert sajnálok értük kiadni 4-5000 Ft-ot.Elsősorban a pop zenékre gondolok. (4 gyerekem miatt)
Így marad a youtube nézegetés és hallgatás.

Online
Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



A zene nem lehet tulajdon! Még akkor sem ha te találtad ki és írtad! Ha a nyilvánosság elé tárod, már nem lehet a tied többé. Én simán letöltök, a legkisebb rossz érzés nélkül. Filmeket és zenéket is. Filmeknél viszont amit arra érdemesnek tartok, moziban nézem meg! A többit itthon, letöltve. A zenészek adjanak koncerteket, és legyenek olyanok, hogy sokan legyenek rájuk kíváncsiak. Lehet, hogy nem szimpatikus amit írtam, de én tök nyíltan felvállalom, hogy letöltök zenét. Régebben vettem CD-ket, van egy kb 100 db-os gyűjteményem, amiket kb 3 éve nem tettem be sehova, mert hogy nincs CD-játszóm, és nem is tervezem, hogy lesz, mert számomra halott technika, olyan mint anno a kazettás deck. Vége van.


Sajnos nemtudok veled egyet érteni.
Javaslom a felfedező és feltaláló közötti különbséget megismerni - ez hasonló.
 
A magyar törvények (és egyébként legtöbb országban lévők esetén) a szellemi tulajdon mint olyan létezik. (A torrent letöltés és csak az, más okokból van megtűrve.)
Amit írsz az körülbelül olyan, hogy te megírsz egy cikket és azért nem kapsz pénzt..ha már megírtad akkor mindenkié.
Vagy akár vehetnénk példának azt is, hogy írsz egy szoftvert és az onnan ingyenes.
 
Te ingyen dolgozol? Csinálj nekem egy dobozt, aztán ha az enyém volt az alapanyag, akkor a munkádért nem kapsz pénzt, mert az már mindenkié. Gyakorlatilag te sem hozol létre új anyagot, csak a szellemi ismereteid alapján "összelegózod". És akkor gondold át ennek hol a vége..mert végeredményben bármit csinálsz, csak a rég ismert "atomokat" pakolod más sorrendbe.
Ha nem érzed úgy, hogy ez rossz (és ettől még töltsél le, az már egyéni dolog) akkor nagy gond van az erkölcsöddel.
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Az a baj az ilyen grafikonokkal, hogy az emberek azt hiszik ez nem általános. Mindegy milyen terméket, szolgáltatást nézel, ugyanez a helyzet..ez a kapitalizmus alapja.
Például egy ma a boltban kapható 3-400 ft-os chips (fogalmam nincs most mennyi) előállítási költsége munkabérekkel, nyersanyag vásárlással, csomagolással összesen 12 ft volt 5 éve (a mostani pontos árakat nem ismerem..de gondolom 20-30 ft alatt van..ami rosszabb mint az általad írt 10-15% a zenészeknél.


 
Egy 2 literes Cola előállítási költsége kb 10 Ft+üveg+szállítás és a többi.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”