Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hi-Fi érdekességek, újdonságok, hírek

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Az eladások utáni bevételből tehát kb 10-15 % jut a zenészeknek, a többi eltűnik a nagy süllyesztőben. Ha már meg nem értésről beszélünk, akkor számomra az fogható fel nehezen, miért is siratjuk ezt a harácsoló


Az a baj az ilyen grafikonokkal, hogy az emberek azt hiszik ez nem általános. Mindegy milyen terméket, szolgáltatást nézel, ugyanez a helyzet..ez a kapitalizmus alapja.
Például egy ma a boltban kapható 3-400 ft-os chips (fogalmam nincs most mennyi) előállítási költsége munkabérekkel, nyersanyag vásárlással, csomagolással összesen 12 ft volt 5 éve (a mostani pontos árakat nem ismerem..de gondolom 20-30 ft alatt van..ami rosszabb mint az általad írt 10-15% a zenészeknél.
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Fel nem foghatom, miért kerül egy jobb lemez 4-6000 Ft-ba ?


 
Tájékozodj ezen a linken! Itt szépen grafikusan is látható, amiről írtam tegnap.
 
"8-15% körüli az előadó(k)nak járó díj, az ún. royalty. A neves, már befutott, nagyobb eladásokat garantáló előadók esetében magasabbak a százalékok, átlagosan számolhatunk kb. 11%-kal, azaz kb. 220 Ft összeggel."
 
Az eladások utáni bevételből tehát kb 5-15 % jut a zenészeknek, a többi eltűnik a nagy süllyesztőben. Ha már meg nem értésről beszélünk, akkor számomra az fogható fel nehezen, miért is siratjuk ezt a harácsoló rendszert.
 


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: kalmi »

A zene nem lehet tulajdon! Még akkor sem ha te találtad ki és írtad! Ha a nyilvánosság elé tárod, már nem lehet a tied többé. Én simán letöltök, a legkisebb rossz érzés nélkül. Filmeket és zenéket is. Filmeknél viszont amit arra érdemesnek tartok, moziban nézem meg! A többit itthon, letöltve. A zenészek adjanak koncerteket, és legyenek olyanok, hogy sokan legyenek rájuk kíváncsiak. Lehet, hogy nem szimpatikus amit írtam, de én tök nyíltan felvállalom, hogy letöltök zenét. Régebben vettem CD-ket, van egy kb 100 db-os gyűjteményem, amiket kb 3 éve nem tettem be sehova, mert hogy nincs CD-játszóm, és nem is tervezem, hogy lesz, mert számomra halott technika, olyan mint anno a kazettás deck. Vége van.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Gondolom itunesra gondoltál:)
 


Bocs,keverem a neveket kissé.
Én még innen sem töltöttem le soha semmit.
Még mindig csak CD-ket veszek.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



 
 
Lehet félreérthető voltam,de ezekért a letöltésekért az emberek fizetnek.
30 milliárd nem kevés.
Ennek jórésze játék,de zenét is sokat töltenek le gondolom.
Az Angry birds játék még most is ingyenes,de így is óriási hasznot hozott a cégnek a rengeteg másodlagos termék,amit ilyen néven forgalmaznak.
Gondolom a letöltött számok után is fizetnek a zenészeknek ebből a bevételből.
Sok CD-n 2-3 szám jó csak.Ilyenkor érthető,hogy sokan csak ezt a párat akarja megvenni.


Gondolom itunesra gondoltál:)
Már decemberben 40 milliárd letöltés felett voltak, de ez az appstore.
Az itunes (zenék, filmek, könyvek) jóval felette áll. Egyes statisztikák szerint a kiadók bevételének több mint 70 százalékát az itunes adja (csak az itunes, nem az összes ilyen szolgáltatás!).
Ez volt az oka, hogy sikerült átverniük a kiadókon az itunes match szolgáltatást is.
 

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Én meghallgatom az amazonon a zenét és megveszem, ha tetszik. Vaterán, ebayen vagy a boltban bár ott a választék lassan kritikán aluli.


Van 1-2 bolt egyébként Budapesten, de gondolom vidéken is, ahol 1-2000 ft körül lehet venni import usa cd-ket (újat/használtat). Én még azt is preferálom (mondjuk nem elsősorban az árral van a többi üzletben sem a bajom -persze lehetne olcsóbb-, sokkal inkább a választék nem cserélődik/újjul meg).
 
Egyébként a nagy torrenteseknek is megvan a megoldás, például itunes match..az 2 cd ára egy évre és legalább valamit fizetsz az előadóknak akiket hallgatsz.
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ez így van, de a letöltõsdi megöli a zenét meg a zenészeket is.


 
Lehet félreérthető voltam,de ezekért a letöltésekért az emberek fizetnek.
30 milliárd nem kevés.
Ennek jórésze játék,de zenét is sokat töltenek le gondolom.
Az Angry birds játék még most is ingyenes,de így is óriási hasznot hozott a cégnek a rengeteg másodlagos termék,amit ilyen néven forgalmaznak.
Gondolom a letöltött számok után is fizetnek a zenészeknek ebből a bevételből.
Sok CD-n 2-3 szám jó csak.Ilyenkor érthető,hogy sokan csak ezt a párat akarja megvenni.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Arányaiban véve nagyon is elöl állunk. Pont a magyar torrent oldalak nyomják az álszent szöveget - ha letöltöd és tetszik, akkor úgyis megveszed bullshitet. Csak ott a bökkenő, hogy ez külföldön lehet, hogy így van, de nálunk nem.
 
Szerintem az az álszentség, hogy akármelyik meki előtt elmész mindig tömve van. 500 ft-ért kapsz jó ha 3-40 ft-nyi terméket (pl sültkrumpli), azt mégis megveszik..egy zenét meg nem - akkor húzzon haza és süssön krumplit otthon..gyakorlatilag 2 ember 5 perces kajájából vehetsz egy cd-t, ha nem ott zabál a proli..akkor miújság a nincs itthon pénzzel?
 
Lehet a torrentben előnyöket keresni, meg okokat, de könyörgöm az ne a pénz legyen, mert ez tömény hazugság.


 
Mondasz valamit. Tegnap az egyik híradóban sírt egy nő, hogy nehezen fizeti be a közüzemi számlákat. A kezén meg hosszú műkörmök cifra festéssel, legalább 4-5e Ft-os munka. És ezt gondolom eljátssza havonta kétszer...
 
Én meghallgatom az amazonon a zenét és megveszem, ha tetszik. Vaterán, ebayen vagy a boltban bár ott a választék lassan kritikán aluli.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Még a magyaroknál gazdagabb népeknél sem jön be ez az álszent szöveg. A torrentezés, fájlmegosztás nem magyar találmány, s bár nagyon nagy hatékonysággal űzzük, mégsem kis népünk húzza le a mátrixból legtöbb gigabájtot.


Arányaiban véve nagyon is elöl állunk. Pont a magyar torrent oldalak nyomják az álszent szöveget - ha letöltöd és tetszik, akkor úgyis megveszed bullshitet. Csak ott a bökkenő, hogy ez külföldön lehet, hogy így van, de nálunk nem.
 
Szerintem az az álszentség, hogy akármelyik meki előtt elmész mindig tömve van. 500 ft-ért kapsz jó ha 3-40 ft-nyi terméket (pl sültkrumpli), azt mégis megveszik..egy zenét meg nem - akkor húzzon haza és süssön krumplit otthon..gyakorlatilag 2 ember 5 perces kajájából vehetsz egy cd-t, ha nem ott zabál a proli..akkor miújság a nincs itthon pénzzel?
 
Lehet a torrentben előnyöket keresni, meg okokat, de könyörgöm az ne a pénz legyen, mert ez tömény hazugság.
 

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: tothn »

Még a magyaroknál gazdagabb népeknél sem jön be ez az álszent szöveg. A torrentezés, fájlmegosztás nem magyar találmány, s bár nagyon nagy hatékonysággal űzzük, mégsem kis népünk húzza le a mátrixból legtöbb gigabájtot.
PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Azért az is érdekes számomra, hogy akik letöltenek olyan mennyiségű zenét szednek össze, amit lehetetlen végighallgatni.
Át kellene gondolni ezt az egészet nekik. Anno 20-30 kazettánál, cd-nél nem volt sok embernek több. Egy-két cd-t, LP-t, stb. havonta azért még ezen a 200-5000 ft között lévő árakon is megengedhet az ember magának - ha jó helyen vásárolsz egyébként a legfrissebb kiadványokat is megkaphatod 2-3000 körül (csak nem mediamarktokban kellene gondolkodni). Nekem egyébként évente jó ha 3-4 friss kiadvány tetszik meg, ez azért nem egy óriási tétel (persze az más kérdés, hogy sok régi kiadványt veszek, de ez azért nem általános).
Szóval ez az egész letöltősdi sokszor nem is a zenék/filmek értelmes fogyasztásáról szól, sokkal inkább a harácsolásról/habzsolásról.
 
Arról már nem is szólok, hogy simán lehet számonként is vásárolni már több helyen..szóval aki letöltöget az nézzen magába miért is teszi és ne kamuzzon itt az árakról.
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ez így van, de a letöltõsdi megöli a zenét meg a zenészeket is. A nagy kiadókat sajnálja a fene.


 
Ez a téma bizonyára rengeteg gondolatot gerjeszt mindannyiunkban. Nem szeretnék érvelni sem pro, sem kontra a letöltés vs vásárlás vitában, ezt mindenki szépen eldönti a saját szempontjai szerint. Minden tiszteletem annak, aki a mai napig megveszi a kiszemelt albumokat, de arra sem tudok haragudni, aki valahonnan letölti azokat. Ahogy régebben mondták, míg könyvet (esetünkben zenét) lopnak, addig olyan nagy baj nincs a világgal. Engem sokkal jobban zavar a "tehetségkutató" versenyek felfokozott jelentősége és az ott mutogatott szoftveresen megrajzolt gagyi dilettánsok túlértékelése, de ez egy másik, hasonlóan bőséges téma. A nemzetközi lemezkiadók lomha mamutcégek voltak, akik későn eszméltek és mire lépésre szánták el magukat, átrobogott rajtuk az úthenger. A rugalmasabbak szépen átrendezték a tevékenységüket és a felszínen maradtak, a többit bezárták a tulajdonosok, akik most szomorúan nézelődnek fényűző villáik teraszán koktélokat kortyolva. Itt kell megjegyeznem a szerzői jogvédő hivatalokat, akik maguk voltak a megtestesült kapzsiság. A lemezeladások (no meg a rádió és TV sugárzások) utáni bevétel nagy része itt landolt, aztán tűnt el a süllyesztőben. A zenész örülhetett, ha némi aprópénzt és reflektorfényt kapott. Épp elég cikk született e témában, ezekben néha látható a lemezeladások utáni bevétel eloszlása is. Az alkotók részesedése jó esetben sem haladta meg a 10-20 %-ot. Ezt a pénzsajtoló világot sajnáljuk annyira? Én nem.
 
Nem hiszem, hogy a lemezeladások visszaesése és az online világ nyomulása a Zenészek végét jelentené. Lemezeladásokból eddig is csak az igazán nagy halak tudtak megélni, akikben üzletet látott valamelyik kiadó. Náluk bizonyára komoly változásokat hozott az új rendszer, de az életképesebbek szépen alkalmazkodnak. Feltételezve, hogy zenészeknek nem csak a mainstream és "világsztár" vonal tagjai nevezhetőek, amatőr muzsikusként talán sok hasonszőrű nevében kijelenthetem, hogy a lemezkiadás a zenészek oldaláról nézve 20-30-40 évvel ezelőtt sem a pénzügyi sikerről szólt, hacsak nem került fel az ember valamilyen slágerlista élére. A zenészek többsége mindig is a koncertekből élt, már ha képes/kénytelen volt rá és nem volt mellette valamilyen pénzforrása. Manapság nagyon erősen felpörgött a koncertek világa és technológiája, ide helyeződött át a mainstream súlypontja és tőkéje is, ami szerintem a közönségnek sem olyan rossz. Manapság soha nem látott színvonalú turnék követik egymást a stadionokban. Ezek mögött is olyan manager cégek állnak, mint az egykori lemezkiadók, akik tőkét, marketinget, jogi hátteret adnak a produkció mögé, a végén meg tartják a markukat, tehát jellegében nem sok minden változott. Összességében az élő zenehallgatás előrelépését én üdvözlöm, de persze tudom, hogy itt most azonnal bele lehet kötni a koncertjegyek árába, meg a hazai fizetőképes keresletre hivatkozni, de szerintem a zene tömegcikké silányítása legalább ekkora probléma volt a múlt század közepén. Tegye fel a kezét az, aki szerint teljesen reális, hogy egy popsztár (de leginkább a producere) dollármilliókat keressen egyetlen album kiadásával! Mit szólnánk ahhoz, ha nem a zene, hanem mondjuk a festészet kerül ilyen helyzetbe és lemezgyűjtemények helyett a panel lakások falain millió számra sokszorosított festmények lógnának és festőművészek állnának sorba a Ferrari cég pénztáránál és a tengerparti ingatlanközvetítőknél?
 
Az élet megy tovább, csak kicsit más a csapásirány. Nem kötelező, de talán érdemes figyelni az underground kultúra útkeresését. Itt már évekkel ezelőtt megtörtént az átrendezőzés, pl. Budapesten nagyon régen nem látott mennyiségű koncerthelyszín és programkínálat várja a zenekedvelőket olyan fellépőkkel, akik meg sem próbálnak a lemezkiadásból megélni. Sőt, már nem ritka, hogy a koncertjegy mellé ingyen adnak egy CD-t, vagy valamilyen adathordozót emlékbe. Számunkra ez egyelőre fura, de majd megszokjuk ezt is, ahogy annak idején a kislemezt, az LP-t, az MC-t, a CD-t, a VHS-t, a DVD-t, a Blurayt, a torrentet és az adatfelhőt.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



A zenét, ill. a zenészeket a kapzsi, rajtuk élősködők ölik meg, akik az 1dollárba kerülő kiadványt 20-30dollárért adják. Ha egy ezres lenne egy lemez megvenném, de ennek az ötszöröse már durván haragos érzéseket vált ki bennem. Nem beszélve arról, hogy legtöbbször milyen szemét minőséget kapok ezért a pénzért.


Erről nem a zenészek tehetnek, ha letöltesz, őket bünteted, akármi is mellé a rizsa. Én csak akkor töltök le zenét, ha az LP mellett ott van a letöltésre jogosító kód, aztán a CD-t tudom az irodámban hallgatni.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Ez így van, de a letöltõsdi megöli a zenét meg a zenészeket is. A nagy kiadókat sajnálja a fene.

A zenét, ill. a zenészeket a kapzsi, rajtuk élősködők ölik meg, akik az 1dollárba kerülő kiadványt 20-30dollárért adják. Ha egy ezres lenne egy lemez megvenném, de ennek az ötszöröse már durván haragos érzéseket vált ki bennem. Nem beszélve arról, hogy legtöbbször milyen szemét minőséget kapok ezért a pénzért.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ez így van, de a letöltõsdi megöli a zenét meg a zenészeket is.


Ez is igaz.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Bizony.
Nem véletlenül volt 30 Milliárd letöltés az Apple oldalán idáig.


Ez így van, de a letöltõsdi megöli a zenét meg a zenészeket is. A nagy kiadókat sajnálja a fene.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Így is nézhetjük valóban, csak a körülmények azóta kicsit megváltoztak. Még valami! A CD előállítási költsége töredéke az LP-nek, a jogdíjak nem változtak, egyszerűen a kiadók túl sokat akartak kaszálni, de már cseszhetik, ez a vonat már elment !


Bizony.
Nem véletlenül volt 30 Milliárd letöltés az Apple oldalán idáig.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Attól függ, mit nevezünk abnormálisnak?
Ha visszamegyünk az "antivilágba" akkor a következő jön ki:
- 1 db magyar hanglemez (LP) ára 90,- volt 1980 körül. (a külföldi 110,-) (a komolyzene 70,-)
- A havi keresetem 2.450,- volt
Tehát a keresetemből, (2.450/90=) 27.22 db lemezt vehettem volna.
- Most egy CD, mondjuk 5.000,-
- Manapság: 5.000,- x 27.22 = 136.000,- / hó kereset jön ki. Ez kb. átlag körüli lehet. ... vagy legalábbis nem nagyságrenddel tér al az "akkori" aránytól.
Jól számoltam?


Így is nézhetjük valóban, csak a körülmények azóta kicsit megváltoztak. Még valami! A CD előállítási költsége töredéke az LP-nek, a jogdíjak nem változtak, egyszerűen a kiadók túl sokat akartak kaszálni, de már cseszhetik, ez a vonat már elment !

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Jól számoltam?


Nem.
Az a baj,hogy más országban,ahol jóval többet keresnek,az árak kb a felébe kerülnek.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Ha nem árusítanák abnormális áron a zenei cd-ket, akkor ez nem történik meg! Fel nem foghatom, miért kerül egy jobb lemez 4-6000 Ft-ba ?


Attól függ, mit nevezünk abnormálisnak?
Ha visszamegyünk az "antivilágba" akkor a következő jön ki:
- 1 db magyar hanglemez (LP) ára 90,- volt 1980 körül. (a külföldi 110,-) (a komolyzene 70,-)
- A havi keresetem 2.450,- volt
Tehát a keresetemből, (2.450/90=) 27.22 db lemezt vehettem volna.
- Most egy CD, mondjuk 5.000,-
- Manapság: 5.000,- x 27.22 = 136.000,- / hó kereset jön ki. Ez kb. átlag körüli lehet. ... vagy legalábbis nem nagyságrenddel tér al az "akkori" aránytól.
Jól számoltam?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Itthon már én sem vásárolok lemezt.Az ebayről postával együtt is sokkal olcsóbb mint itthon.
A legutóbb két Antonio Forcione (naim label) vadiúj celofános cd-m került be onnan postával együtt 7500 ft-ból.Itthon rendelésre talán az egyiket beszerezték volna ennyiből.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Linn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2010.03.18., csüt. 20:29
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: Linn »



Sajnos ezzel én is egyetértek.
Karácsony előtt nézelődtem a MM-ban.Mag akartam "lepni" magam egy -két CD-vel,de csak a meglepődés maradt az árak miatt.
Nehogy már 4-5000 Ft-ot adjak egy magyar CD-ért.


 
Igen ez szerintem is abnormális. De én az amazon. com -ról vásárolok, ahol valamivel olcsóbb, csak minimum 6.8 db-ot kell venni a postaköltség miatt. Így 3$ -ban jön ki db-onkét a posta. És még így is olcsóbb mint a boltban.
Solidsteel asztal, Isotek GII Sigmas tápszűrő
Linn Sondek Lp12,Mose-Hercules, Ittok LVII, EMT HSD 006 MC hangszedő
Marantz SA-15S1
Unison Research Sinfonia+Simply Phono,
Sonus faber Venere 2.5
Kábelek: Van den Hul

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ha nem árusítanák abnormális áron a zenei cd-ket, akkor ez nem történik meg! Fel nem foghatom, miért kerül egy jobb lemez 4-6000 Ft-ba ?


Sajnos ezzel én is egyetértek.
Karácsony előtt nézelődtem a MM-ban.Mag akartam "lepni" magam egy -két CD-vel,de csak a meglepődés maradt az árak miatt.
Nehogy már 4-5000 Ft-ot adjak egy magyar CD-ért.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: muvimi »

Ha nem árusítanák abnormális áron a zenei cd-ket, akkor ez nem történik meg! Fel nem foghatom, miért kerül egy jobb lemez 4-6000 Ft-ba ?

Avatar
Linn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2010.03.18., csüt. 20:29
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: Linn »



Sajnos nincs olyan topik, hogy "fontos HI-FIs hírek a nagyvilágból", és nem lehet topikokat nyitni sem az egyes fórumrészekben így talán még itt van ennek a HÍRNEK a legtobb értelme:
 
91 év mukodés után bezárt Anglia legnagyobb de talán Európa legnagyobb lemez boltja mivel csodot jelentett pár napja hivatalosan is. Az eljárás megkezdodott ellenuk! A karácsonykor ott vásárolt ajándék hitelkártyák már nem levásárolhatóak. Ennek a multinak szinte minden városban van (volt) boltja. Nagy városokban mega store-jai!
 
H.M.V. (His Master Voice)
 
A cég szóvivoje szerint az emberek már csak azért járnak be, hogy a borítókat nézegessék! Azután haza mennek és letoltik a zenét internet kapcsolat által.
 
Akkor:
 
 
 
...és most:
 
 
 
A szóvivo azt mondta, a vezetés bízik abban, hogy valaki meglátja a nagy névben az uzletet, megveszi és tovább viszi, így megmenthetik a nagy múltu nevet és az alkalmazottak állásait, stb.
 
http://www.engadget....administration/


 
Dehát az nem ugyan az!!! Mármint a letöltés. Nem tudod a kezedbe venni, stb.!!!
Solidsteel asztal, Isotek GII Sigmas tápszűrő
Linn Sondek Lp12,Mose-Hercules, Ittok LVII, EMT HSD 006 MC hangszedő
Marantz SA-15S1
Unison Research Sinfonia+Simply Phono,
Sonus faber Venere 2.5
Kábelek: Van den Hul

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”