Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Lindemann Musicbook 50

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

gomolalaci írta:
2022.01.08., szomb. 20:15

Akkor inkább egy XTZ 300
Az XTZ A2-300, amit nyáron árultak itt a fórumon, ilyenre gondolsz?
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lindemann Musicbook 50

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

La_Valse írta:
2022.01.07., pén. 20:18
gomolalaci írta:
2022.01.07., pén. 19:53

Akkor feltételezésem szerint nem az érzékenység, hanem a profit miatt nem javasolta a Lindemann ezt a gépet, hanem az 500-ast, illeteve az 1000-est gondolkodik.gif (Volt a Lindemannál egy akció, és a felújított 50-est 600 euróért kínálták....)
Na persze. Az 50-es utániak meg a mostaniak inkább Hypex meg nCore erősítők a belső képek alapján. Az akciós
ár az rendben lévő. Az ebay most egy holland példányt kínál, de hát 1189 euro.
Akkor inkább egy XTZ 300
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Lindemann Musicbook 50

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

gomolalaci írta:
2022.01.07., pén. 19:53

Akkor feltételezésem szerint nem az érzékenység, hanem a profit miatt nem javasolta a Lindemann ezt a gépet, hanem az 500-ast, illeteve az 1000-est gondolkodik.gif (Volt a Lindemannál egy akció, és a felújított 50-est 600 euróért kínálták....)
Na persze. Az 50-es utániak meg a mostaniak inkább Hypex meg nCore erősítők a belső képek alapján. Az akciós
ár az rendben lévő. Az ebay most egy holland példányt kínál, de hát 1189 euro.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lindemann Musicbook 50

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

La_Valse írta:
2022.01.06., csüt. 21:59
gomolalaci írta:
2022.01.06., csüt. 20:27

Milyen hangsugárzód van? Nekem egy AudioPhysic Class 10-hez (89db) nem javasolta a gyártó....
Egy öreg Monitor Audio Silver 8, amit most hajtok vele. Ez 90dB (1W@1M).
Akkor feltételezésem szerint nem az érzékenység, hanem a profit miatt nem javasolta a Lindemann ezt a gépet, hanem az 500-ast, illeteve az 1000-est gondolkodik.gif (Volt a Lindemannál egy akció, és a felújított 50-est 600 euróért kínálták....)
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Lindemann Musicbook 50

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

gomolalaci írta:
2022.01.06., csüt. 20:27

Milyen hangsugárzód van? Nekem egy AudioPhysic Class 10-hez (89db) nem javasolta a gyártó....
Egy öreg Monitor Audio Silver 8, amit most hajtok vele. Ez 90dB (1W@1M).
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lindemann Musicbook 50

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

La_Valse írta:
2022.01.05., szer. 22:50
gomolalaci írta:
2021.11.24., szer. 20:10
A témában megjelölt végfokkkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, véleménye?

A válaszokat előre is köszönöm!
Egy ideje már ilyennel hallgatok zenét. Jött velem szemben egy, és nem ugrottam félre. De nem bántam
meg. Egy kis fejtörést okozott a műszer banánaljzat, - nem használhattam a meglévő drótomat - ám némi
utánjárással sikerült tisztességesen megoldani a csatlakozást.
Szakmai (villamos) szempontból kiemelkedő tulajdonsága, hogy a kimenetek egyenfesz szempontjából nulla
potenciálon vannak. Ez például megkönnyíti egy szub rákötését, és kevésbé kell félni az eldurrantástól.
Milyen hangsugárzód van? Nekem egy AudioPhysic Class 10-hez (89db) nem javasolta a gyártó....
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Lindemann Musicbook 50

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

gomolalaci írta:
2021.11.24., szer. 20:10
A témában megjelölt végfokkkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, véleménye?

A válaszokat előre is köszönöm!
Egy ideje már ilyennel hallgatok zenét. Jött velem szemben egy, és nem ugrottam félre. De nem bántam
meg. Egy kis fejtörést okozott a műszer banánaljzat, - nem használhattam a meglévő drótomat - ám némi
utánjárással sikerült tisztességesen megoldani a csatlakozást.
Szakmai (villamos) szempontból kiemelkedő tulajdonsága, hogy a kimenetek egyenfesz szempontjából nulla
potenciálon vannak. Ez például megkönnyíti egy szub rákötését, és kevésbé kell félni az eldurrantástól.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Lindemann Musicbook 50

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

A témában megjelölt végfokkkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata, véleménye?

A válaszokat előre is köszönöm!
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: turho »

Sajnos, beleolvasgatva a dolgokba, hivatkoznak mát tesztekre is, illetve véleményekre, amelyek szerint nem lett annyira kiemelkedő a végeredmény.
Még az általam használt sds-470c korábbi típusú végfokukkal szembeállítva is a 470c a top (szerintem is, Hypex és Icepower-verő), ez viszont ellentmondásosabb paraméterekkel bír.
Ki kell ennek a GaN kapcsolásnak még forrnia magát....
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

A Mini GaN 5 tervezői/gyártói módosítottak a terméken. Izmosabb kimeneti induktivitásokat kapott.
A panel színe is zöld, a korábbi vöröses helyett. Forrás: daniboun
GaN5.jpg
GaN5.jpg (124.02 KiB) Megtekintve 4034 alkalommal
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: turho »

Láttam, de még így is 310 ezer, mire kézhez kapom.
700 usd-t még kiköhögnék, ha ez a ketyere az EU,-ban tartózkodna.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

turho írta:
2021.09.02., csüt. 21:28
Szívesen lettem volna én, aki azt mondja hogy megvolt....de csak olvasom az infokat.
Olyan drága (nekem) rendelni USA-ból a sok rárakott xar miatt, hogy egyelőre csak álmodozom egy Minigan 5-ről.
De a tesztek szerint igen jó.
slide1.jpg
slide1.jpg (153.77 KiB) Megtekintve 4204 alkalommal
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: turho »

Szívesen lettem volna én, aki azt mondja hogy megvolt....de csak olvasom az infokat.
Olyan drága (nekem) rendelni USA-ból a sok rárakott xar miatt, hogy egyelőre csak álmodozom egy Minigan 5-ről.
De a tesztek szerint igen jó.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

alfaati

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: alfaati »

Van itt közületek olyan aki esetleg már össze tudta hasonlítani a Gallium Nitride (GaN) Fet-es Class D végfokot a hagyományos MosFet Class D végfokkal A-B tesztben?

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Vinkler írta:
2021.05.15., szomb. 10:14
És a Selekt DSM? gondolkodik.gif
Képbe került nálam, mondjuk nem az erősítő része érdekel.
Nem tudom. Legalább öt éve nem vagyunk Linn disztributor.
A DSM termékek valóban hiánypótlóak. Nekem is van még egy Akurate DSM-em, amit nagyon szeretek. Bár az utóbbi időben gondolkodtam azon, hogy eladom. Egyszer meg is hirdettem. A HDMI bemenetei, kimenete nagyon praktikus azoknak, akik több HDMI forrást szeretnének nézni, de nem akarnak házimozizni, csupán a sztereo rendszerükön két csatornában hallgatni mindent. Streamernek is kiváló, bár a DSD-t sajnos nem tudja. Tisztességes MM/MC phono van benne és rengeteg digitális és analóg bemenet, XLR ki és bemenetek is. Tényleg egy szuper gondolat volt a Linntől a DSM-ek megalkotása.

Most gondolkodunk valami hasonló termék forgalmazásán. Van is nálunk egy gyártótól két gépük is, amik szintén mindent is tudnak, nagyon látványosak és döbbenetesen jó a hangjuk is. Meglátjuk, szerintem belevágunk. Szintén egy piaci rést fed le és mindezt elképesztően jó hangminőséggel. Mint streamer is zseniális. Ráadásul video tartalmakat is képes streamelni is, azt a HDMI kimenetén ki tudja adni 4K-ig. De nem házimozis cucc, kifejezetten sztereo rendszerek tulajdonosainak ajánlott, akik olykor szeretnék saját videoikat, filmjeiket, Youtube-ot is kiváló kép és hangminőségben hallgatni, látni, de ehhez nem akarnak több eszközt, külön sokcsatornás berendezést.
Meglátjuk. Minden esetre csupán audio streamernek is zseniális. A Cocktail után hatalmas előrelépés lenne, árban viszont nem drámai.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

LIMAR írta:
2019.12.25., szer. 14:57
Vinkler írta:
2019.12.25., szer. 14:16
A Linn-nek is vannak d osztályú erősítői, nem? gondolkodik.gif
Nincsenek.
És a Selekt DSM? gondolkodik.gif
Képbe került nálam, mondjuk nem az erősítő része érdekel.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: turho »

turho írta:
2010.11.09., kedd 20:14
Látom, egyre többen kezdenek érdeklődni a téma iránt. Aki erősítő vásárláson gondolkodik, vagy váltani akar, az ne hagyja le a listáról a Class-D-t. Egy teljesen más világ. Hallottam már digit, csöves, és félezetős ellenében is, mindkét esetben jobb volt. Van egyfajta hihetetlen nyugodtság a hangjában. Kinyílnak a hangok. A definiáltság, a térleképzés, a hangszerek valósághűek lesznek. Még egy gyengébb dobozon is olyat művel, mintha a szobában játszanának az előadók. Mindegy, hogy egy érzéketlen Dyno-t, vagy egy érzékeny szélessávút köt rá az ember.
Nemcsak az ismert márkák körül érdemes keresgélni (Lyngdorf, NuForce), hanem a PA (Crown, FlyingMole, MC2 Audio) világában is érdemes nézelődni, mert olcsóban is megkapható ez a technika. A Bang&Olufsen ICE Power KIT-ről nem is beszélve, melyet sok nagy gyártó is használ a termékeiben (Jeff Rowland, Rotel, Pioneer, MartinLogan).


 
Ugyanezt mondhatom csak, az első eszköztelen hangú, könyörtelenül lineáris és dinamikus erősítőm.
Bármilyen zenét könnyedén kitesz a kimenetre. Mintha csak egy ideális hangerőszabályzó lenne.
persze van akinek ez sok(k). Tranziensátvitele is ijesztően jó. Emiatt jó felvételek pofátlanul jól szólnak.
A szarokat meg nem kenegeti
(Én S1NYAudio-s 2x150 w-ig konfigolt, DIY alapút építettem össze, a tápja rezonáns dual kapcsolóüzemű 450 W, az előfoka meg pic-cel vezérelt pga2311. Igazi szentségtörés a kombó )
Ez egy majd' 10 éves topicrészből felhozott idézet ...

Majdnem 10 éve (pár hét híján) hű társam. Most se cserélném le egykönnyen, még talán egy Hypex400, ami szóba jöhetne, mint előrelépés.
Extrém impedanciamenetű dobozokkal is durván jól viselkedik. És az egyik vagyok azok közül, aki elégedetten használ előfokkênt "kínai kijelzős" 3 bemenetes PGA2311 alapú modult. Most is tartom hogy egy drága Alpine potinál is eszköztelenebb a cucc.

Az ok nem csak a jubileum, amiért ezt felhoztam.
Sajnos az alkotó, Dobozi Sanyi 2015 óta már jobb helyen alkot....
Kérdezném, a 2021-2015 közt gyártott D osztályú moduljai közül nincs valakinek elfekvőben egy pár eladó?

Ha lenne, kérnék pm-et :smile53:
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
mocsi24
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2016.01.10., vas. 18:06
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Budapest, Nagytétény

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: mocsi24 »

Jogos, elírtam.. Kezelésre használom. :)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

mocsi24 írta:
2020.04.08., szer. 06:44
Köszönöm! Ezzel szoktam tisztítani.
Ez nem a tisztító, ez a felületkezelő része. Van egy tisztító is, amit előtte kell használni. ;)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mocsi24
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2016.01.10., vas. 18:06
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Budapest, Nagytétény

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: mocsi24 »

Köszönöm! Ezzel szoktam tisztítani.
Csatolmányok
1586320989092.jpg
1586320989092.jpg (3.77 MiB) Megtekintve 5200 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tisztítsd meg a biztosítékot és foglalatát, na meg a hálózati csatlakozókat denszesszel (isopropil is jó), és kend be kontaktus javító kencével/spay-jel (Caig, VdH, stb.) Többet hoz és kevesebbet visz, mint egy méregdága biztosíték...

Avatar
mocsi24
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2016.01.10., vas. 18:06
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Budapest, Nagytétény

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: mocsi24 »

Sziasztok! Nuforce 9 v3 se monoblokkban cserélt már valaki biztosítékot valami komolyabb darabra? Egyáltalán van értelme?
T5A.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: fülelek »

D osztályú erősítőknél gyakori a hídkapcsolás, ahol a földhöz képest mind a minusz mind a plusz kimenet fél tápfeszültség közelében van, a hangszóróra nem jut egyenáramú komponens, mert a + és - kimenet szinte azonos egyen potenciálon van. Viszont ha ezt a kimenetet elvezetjük egy aszimmetrikus bemenetű aktív mélyládára, akkor b+ van, erre figyelmeztet a REL brossúra.
Hagyományos erősítők is működnek ilyen felállásban, pl a Heed egyes erősítői, vagy a Hivox Castor erősítők, itt nem célszerű a hangszóró kimenetről szedni a jelet a szubláda erősítőjéhez...

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

juliush írta:
2019.12.28., szomb. 15:42
Vinkler írta:
2019.12.28., szomb. 15:02
Ez csak nekem újdonság?! gondolkodik.gif
A D osztályú erősítők miért +10-15V-al magasabb jelet bocsájtanak ki, mint a többi?
https://rel.net/how-to-connect-a-rel-to-a-class-d-amp/
Az úgy nem teljesen helyes műszakilag, hogy "+10-15V-al magasabb jelet bocsájtanak ki"! A jelszint, amellyel a hangfalakat meghajtja valójában a két csatlakozó közötti feszültség, a D-osztályú erősítők túlnyomó többsége esetén azonban a fekete hangfal csatlakozó 10-15V-tal magasabb potenciálon van, mint a referencia föld 0V-ja, amelyet a REL is használ. A fekete kábel bekötésével megpróbálod lehúzni 0V-ra az erőlködőt, amire a többségük a protected mode-ba menekül. Ezért javasolják azt, hogy ezt a csatit hagyjuk "lebegve" és ha földhurok alakul ki, akkor azt orvosoljuk az erösítő egy használaton kívüli RCA-aljzatának és a mélynyomó LFE/.1 bemenetének összekötését kizárólag földelési célból.
Ok, de miért? Úgy értem, hogy a D osztályú erősítőknél miért van a 10-15V-tal magasabb potenciál, mint más erősítőknél?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

Hozzászólás Szerző: juliush »

Vinkler írta:
2019.12.28., szomb. 15:02
Ez csak nekem újdonság?! gondolkodik.gif
A D osztályú erősítők miért +10-15V-al magasabb jelet bocsájtanak ki, mint a többi?
https://rel.net/how-to-connect-a-rel-to-a-class-d-amp/
Az úgy nem teljesen helyes műszakilag, hogy "+10-15V-al magasabb jelet bocsájtanak ki"! A jelszint, amellyel a hangfalakat meghajtja valójában a két csatlakozó közötti feszültség, a D-osztályú erősítők túlnyomó többsége esetén azonban a fekete hangfal csatlakozó 10-15V-tal magasabb potenciálon van, mint a referencia föld 0V-ja, amelyet a REL is használ. A fekete kábel bekötésével megpróbálod lehúzni 0V-ra az erőlködőt, amire a többségük a protected mode-ba menekül. Ezért javasolják azt, hogy ezt a csatit hagyjuk "lebegve" és ha földhurok alakul ki, akkor azt orvosoljuk az erösítő egy használaton kívüli RCA-aljzatának és a mélynyomó LFE/.1 bemenetének összekötését kizárólag földelési célból.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”