A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Class D amp (tapasztalatok-vélemények)

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 982

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Hát üdvözlet a jövőben!

Ha rámszakad az OTP, és/vagy valami baja lesz az "A"-osztályúmnak, én is rágyúrok egy Lyngire, vagy valami másra a szegmensből.

Ki tudja, mi lehet a különbség Lyngdorf és Nuforce között? Kb, mint Dyno és Cerwin-Vega? Tudom, böszme a különbség, de aki már hallott ilyet, ne fogja vissza magát.

Ez akkor nem DIY-topik, mert ilyen D-osztályúakat viszonylag nehéz otthon köszörült alkatrészekből megszögelni, nem?

hifis
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 353

Hozzászólás Szerző: hifis »

Örülök ennek a topik indításnak, nyilván azért (is), mert magam is ilyen erősítővel "küzdök":
Spectron Musician III. Mk2

dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1232

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Én is nyitottam a másik fórumon erről egy topicot, ugyanis nekem is felkeltették az érdeklődésemet ezek az erősítők. Amiket eddig hallottam mindegyik meggyőzött hangilag. Olyannyira, hogy a következő erősítőm ilyen lesz.

A kiszemeltem:

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 840

Hozzászólás Szerző: kalmi »

A technika fejlődésével egyre jobb D osztályú erősítők születnek. Sokan digitális erősítőként említik őket, pedig nem azok. Inkább kapcsolóüzemű analóg erősítőkről van szó. Óriási előnyük, a borzasztóan nagy (gyakran 90 % feletti) hatásfokuk, tehát keveset fűtenek, és nagyon jól hasznosítják a tápból nyert energiát.
Elsősorban kisméretű, de ahhoz képest nagy teljesítményű erősítőként (T-amp) illetve brutális teljesítményű PA (hangosítás) erősítőként terjedtek el, de manapság a hifi világába is kezdenek betörni. Egyre több olyan sztorit halani, hogy sokan áttérnek akár a csövesekről, akár a hagyományos félvezetősökről ezekre a berendezésekre.
Vannak viszont, akik tagadják létjogosultságukat az audiofil területen, mondván, élettelen a hangjuk.

Kiváncsi lennék véleményekre, tapasztalatokra ezekkel az erősítőkkel kapcsolatban.

Wiki: „D” osztályú erősítő

A D-osztályú erősítők kapcsoló üzemben működnek, aminek következtében jellemzőjük a nagy hatásfok, jellemzően 90% feletti a korszerű konstrukciókban. Mivel a kimenete mindig teljesen ki vagy teljesen be van kapcsolva, a veszteségek minimálisak. Egy egyszerű módszer, az impulzusszélesség-moduláció (PWM) is használatos; a nagy teljesítményű kapcsoló üzemű erősítők digitális technikát használnak, mint a sigma-delta moduláció, hogy nagy teljesítmény érjenek el. Régebben hangtechnikai eszközökben csak mélysugárzókhoz használtak a korlátozott sávszélesség, és a viszonylag nagy torzítás miatt, a félvezetős eszközök fejlődése azonban lehetővé tette a hifi minőségű, a teljes hallható frekvenciasávot lefedő D-osztályú erősítők kifejlesztését, a hagyományos erősítőkhöz hasonló jel/zaj aránnyal, és torzítással.

Itt egy Lyngdorf erősítő belseje:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”