Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elosztók

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

fülelek írta:
2022.08.24., szer. 22:51
t97eat írta:
2021.05.28., pén. 13:30
Sziasztok!

Pár hete kipróbáltam egy PSAudio Humbuster III-at, ami a végfokom elé kötve jelentősen lecsökkentette a toroid zaját, de nem múlt el teljesen.
Namost, specifikáció szerint a Humbuster “1.2V-ig tudja” a DC offszetet blokkolni.
Az jutott eszembe, hogy lehetséges, hogy ezek szerint kicsit nagyobb DC offszet van a hálózaton, amit egy másik szűrővel tudnék orvosolni, nevezetesen ezzel:
https://hifi-suite.de/produkt/supra-lorad-dc-blocker/
Persze lehetne mérni is, de kicsit utánaolvasva elég bonyolult a processz, nem bajlódnék a méréssel.
Ez elvileg 3.6V-így tudja kezelni DC offszetet, persze irreálisan drága…
Valszeg ebben nem graez-híd van, hanem diódák… indokolhatja ez a magas árat? Van csak azért, mert “van neve”?
Amit én használok, az 2,8V -ig hatásos, eddig mindenütt elegendő volt.
És a supra árának egy tizedébe se kerül.
Hello, szabad tobbet tudni errol a szurorol?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

fülelek írta:
2022.08.24., szer. 22:51
t97eat írta:
2021.05.28., pén. 13:30
Sziasztok!

Pár hete kipróbáltam egy PSAudio Humbuster III-at, ami a végfokom elé kötve jelentősen lecsökkentette a toroid zaját, de nem múlt el teljesen.
Namost, specifikáció szerint a Humbuster “1.2V-ig tudja” a DC offszetet blokkolni.
Az jutott eszembe, hogy lehetséges, hogy ezek szerint kicsit nagyobb DC offszet van a hálózaton, amit egy másik szűrővel tudnék orvosolni, nevezetesen ezzel:
https://hifi-suite.de/produkt/supra-lorad-dc-blocker/
Persze lehetne mérni is, de kicsit utánaolvasva elég bonyolult a processz, nem bajlódnék a méréssel.
Ez elvileg 3.6V-így tudja kezelni DC offszetet, persze irreálisan drága…
Valszeg ebben nem graez-híd van, hanem diódák… indokolhatja ez a magas árat? Van csak azért, mert “van neve”?
Amit én használok, az 2,8V -ig hatásos, eddig mindenütt elegendő volt.
És a supra árának egy tizedébe se kerül.
Hi, lehet tobbet tudni errol a szurorol?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

t97eat írta:
2021.05.28., pén. 13:30
Sziasztok!

Pár hete kipróbáltam egy PSAudio Humbuster III-at, ami a végfokom elé kötve jelentősen lecsökkentette a toroid zaját, de nem múlt el teljesen.
Namost, specifikáció szerint a Humbuster “1.2V-ig tudja” a DC offszetet blokkolni.
Az jutott eszembe, hogy lehetséges, hogy ezek szerint kicsit nagyobb DC offszet van a hálózaton, amit egy másik szűrővel tudnék orvosolni, nevezetesen ezzel:
https://hifi-suite.de/produkt/supra-lorad-dc-blocker/
Persze lehetne mérni is, de kicsit utánaolvasva elég bonyolult a processz, nem bajlódnék a méréssel.
Ez elvileg 3.6V-így tudja kezelni DC offszetet, persze irreálisan drága…
Valszeg ebben nem graez-híd van, hanem diódák… indokolhatja ez a magas árat? Van csak azért, mert “van neve”?
Amit én használok, az 2,8V -ig hatásos, eddig mindenütt elegendő volt.
És a supra árának egy tizedébe se kerül.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: csövi »

Ezek elosztókat próbálta már valaki?
Taga Harmony PF-600
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Itt egy felpimpelt valtozat, jo nehez lett a vorosreztol:
D6E009AD-2A23-436A-9DFF-F44AB18B9260.jpeg
D6E009AD-2A23-436A-9DFF-F44AB18B9260.jpeg (459.86 KiB) Megtekintve 2852 alkalommal
E88B13CB-EEF9-4DCA-83DE-0A80A128DAB3.jpeg
E88B13CB-EEF9-4DCA-83DE-0A80A128DAB3.jpeg (621.29 KiB) Megtekintve 2852 alkalommal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

kupecke írta:
2022.02.08., kedd 19:49
Hoppá, erről megfeledkeztem, néhány éve vette a barátom a zsibin, de csak most került hozzám. Még a (h)ős korból Kontaset :D
rkont.jpeg

mellette az öcsike, amit eddig használtam, sok évet állt, adunk neki egy esélyt
ketkont.jpeg
Nem lesz az olyan jó, inkább add el nekem :D
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Nevét is elírtam, hol volt akkor még set? Természetesen Kontavill

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

kupecke írta:
2022.02.08., kedd 19:49
Hoppá, erről megfeledkeztem, néhány éve vette a barátom a zsibin, de csak most került hozzám. Még a (h)ős korból Kontaset :D
rkont.jpeg

mellette az öcsike, amit eddig használtam, sok évet állt, adunk neki egy esélyt
ketkont.jpeg
Örökre beleégett az emlékeimbe ez a kék elosztó a piros fénnyel. Ez volt a szülői nagyszobában anno a TV mögött, ezerszer fel és lekapcsoltam. :smile52:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Hoppá, erről megfeledkeztem, néhány éve vette a barátom a zsibin, de csak most került hozzám. Még a (h)ős korból Kontaset :D
rkont.jpeg
rkont.jpeg (134.23 KiB) Megtekintve 2973 alkalommal
mellette az öcsike, amit eddig használtam, sok évet állt, adunk neki egy esélyt
ketkont.jpeg
ketkont.jpeg (128.42 KiB) Megtekintve 2973 alkalommal

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

La_Valse írta:
2021.05.28., pén. 15:13
t97eat írta:
2021.05.28., pén. 13:30
Sziasztok!
Namost, specifikáció szerint a Humbuster “1.2V-ig tudja” a DC offszetet blokkolni.
Az jutott eszembe, hogy lehetséges, hogy ezek szerint kicsit nagyobb DC offszet van a hálózaton, amit egy másik szűrővel tudnék orvosolni, nevezetesen ezzel:
https://hifi-suite.de/produkt/supra-lorad-dc-blocker/
Mindazonáltal a PS Audio nem javasolja több szűrő soros alkalmazását a DC ilyen módon való
csökkentésére. Ha a maradék ~1 Volt zavaró, villanyszerelő hívását ajánlják. :rolleyes:
Szerinted egy villanyszerelő mit tud kezdeni a hálózati DC-vel? A legtöbb még soha nem is hallott erről a jelenségről, arról sem mi okozza, mi a forrása?
A megoldás egyértelműen az, hogy a trafó vasakat nem szabad határ gerjesztésre méretezni, ami a toroidoknál a textúrás fluxus vezetése miatt sokkal szögletesebb a határpontnál. Ha gerjesztés csiklandozza ezt a könyököt, akkor piszokul megszalad a primer áram, mert ott, feszültség csúcsokban megszalad az áram, és ehhez adódik a relatíve kicsi DC feszültség.
Másképpen fogalmazva, a hálózati trafóknál illene névleges árama 5-10%-ára DC előgerjesztést is méretezni. Ezt el szokták spórolni. Helyette kapcsitápokat raknak be, jobb hatásfok, még olcsóbb is. de ....

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Nem sorba akartam kötni, hanem cserélni…

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

t97eat írta:
2021.05.28., pén. 13:30
Sziasztok!
Namost, specifikáció szerint a Humbuster “1.2V-ig tudja” a DC offszetet blokkolni.
Az jutott eszembe, hogy lehetséges, hogy ezek szerint kicsit nagyobb DC offszet van a hálózaton, amit egy másik szűrővel tudnék orvosolni, nevezetesen ezzel:
https://hifi-suite.de/produkt/supra-lorad-dc-blocker/
Mindazonáltal a PS Audio nem javasolja több szűrő soros alkalmazását a DC ilyen módon való
csökkentésére. Ha a maradék ~1 Volt zavaró, villanyszerelő hívását ajánlják. :rolleyes:
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Sziasztok!

Pár hete kipróbáltam egy PSAudio Humbuster III-at, ami a végfokom elé kötve jelentősen lecsökkentette a toroid zaját, de nem múlt el teljesen.
Namost, specifikáció szerint a Humbuster “1.2V-ig tudja” a DC offszetet blokkolni.
Az jutott eszembe, hogy lehetséges, hogy ezek szerint kicsit nagyobb DC offszet van a hálózaton, amit egy másik szűrővel tudnék orvosolni, nevezetesen ezzel:
https://hifi-suite.de/produkt/supra-lorad-dc-blocker/
Persze lehetne mérni is, de kicsit utánaolvasva elég bonyolult a processz, nem bajlódnék a méréssel.
Ez elvileg 3.6V-így tudja kezelni DC offszetet, persze irreálisan drága…
Valszeg ebben nem graez-híd van, hanem diódák… indokolhatja ez a magas árat? Van csak azért, mert “van neve”?

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: cables »

Rossz szemlélettel nézed a dolgot. A zaj nem DC. Nem az ellenállás érték választja el a készülékeket egymástól zajszempontból, hanem az, hogy a tápkábelek nagyon rossz vezetők a nagyon nagy frekvenciájú zajokra, a zavaró jelek pár méter alatt is jelentősen csillapodnak. Ugyanez vonatkozik a falban futó hálózati vezetékekre. Ha a két elosztót egy másik fali dugóból tápláljuk, akkor a készülékek között akár 6-8 méter is lehet a vezeték hossz, az már számít nagyfrekvenciás szempontból. Többször teszteltük ezt és mindig hatásos volt.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

cables írta:
2021.05.15., szomb. 09:52


Nem pont ezt írtam. A villamos zaj bárhonnét jön a legnagyobb ellensége a hangzásnak, rontja a dinamikát és elkeni a finom részleteket, amik a zene vagy ének szépségét adják. A szűrős elosztók jól vagy rosszul de csökkentik a fali csatlakozóból érkező hálózati zajt, de a hangzást is rontják. A legnagyobb baj, hogy ezek az összedugaszolt hálózati kábelekkel szinte összecsatolják a készülékeket zaj szempontból. Szerintem jó megoldás az is, ha nem egy elosztóba dugaszolunk minden készüléket. Már az is ad némi elválasztást. Itt most nem mennék továbbiakba, de amit leírtam az általános érvényű szerintem.
Ha két elosztót dugunk a fali dupla konnektorba, mindegyik legyen 1,5m hosszú, szerinted mekkora az ellenállás a két elosztó között, a vezeték legyen 3x1,5mm2? Megmondom, kb. 40mOhm (milliohm). Ezt lehet "némi elválasztásnak" nevezni??
Mértél már legalább otthonodban hálózati zajt? Milyen volt a nagysága és spektruma? Mivel mérted?
Majd, ha ezeket megválaszoltad tisztességgel, akkor esetleg nevezheted általános érvényűnek a véleményedet. Addig meg nem kellene mókusvakítani valótlan műszaki hablattyal a laikusokat.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

cables írta:
2021.05.15., szomb. 09:52
Szerintem jó megoldás az is, ha nem egy elosztóba dugaszolunk minden készüléket. Már az is ad némi elválasztást. Itt most nem mennék továbbiakba, de amit leírtam az általános érvényű szerintem.
Ezt meg tudom erősíteni. Amit nem sikerült megoldani egy, szűrős elosztóval, azt kettővel igen. De ez várható is, már csak a megnövekedett dugdosási lehetőség miatt is. :rolleyes:
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: cables »

La_Valse írta:
2021.05.15., szomb. 09:18
Soraidból azt vélem kihallani, hogy a hálózat és a saját eszközeink felől érkező zavar az tulajdonképpen
nem árt a hangzásnak, csak ha valami istenverte eszközzel próbálunk megszabadulni tőle?

[/quote]

Nem pont ezt írtam. A villamos zaj bárhonnét jön a legnagyobb ellensége a hangzásnak, rontja a dinamikát és elkeni a finom részleteket, amik a zene vagy ének szépségét adják. A szűrős elosztók jól vagy rosszul de csökkentik a fali csatlakozóból érkező hálózati zajt, de a hangzást is rontják. A legnagyobb baj, hogy ezek az összedugaszolt hálózati kábelekkel szinte összecsatolják a készülékeket zaj szempontból. Szerintem jó megoldás az is, ha nem egy elosztóba dugaszolunk minden készüléket. Már az is ad némi elválasztást. Itt most nem mennék továbbiakba, de amit leírtam az általános érvényű szerintem.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

cables írta:
2021.05.15., szomb. 05:40
Nem tudom, hogy mi gumicsont és mi nem, de az elosztókra érdemes kicsit másképp tekinteni, mint az általános audió felfogás. Főleg a zavarszűrös elosztókra. Mert az általános szemlélet az, hogy az elosztó, ha szűrős, akkor hatékonyan véd a hálózati zaj ellen. Ezzel két probléma is van. Az egyik, hogy úgy védenek a hálózat felől érkező zaj ellen, hogy ártanak a hangzásnak is. A másik meg, hogy nem védenek egyáltalán a saját rendszerünk más készülékei felől érkező zajtól. Márpedig ez utóbbi egyre jelentősebb tényező, és érdemes ez ellen tennünk valamit.
Soraidból azt vélem kihallani, hogy a hálózat és a saját eszközeink felől érkező zavar az tulajdonképpen
nem árt a hangzásnak, csak ha valami istenverte eszközzel próbálunk megszabadulni tőle?
Körvonalaztad a megoldást is, keressünk olyan zavarszűrős elosztót, amin nincs rajta a rontás.
Egyébiránt ezek kétirányú eszközök, megvalósítástól függően, jól-rosszul mindkét irányban működnek.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Én a saját tapasztalatom tudom leírni, úgy hogy nem nagyon értek a dolog tudományos részéhez.

Adott a lent látható szett. Szólt, ahogy szólt. Aztán kicseréltem az analóg sztereó kábelem egy Kácsa RTC100-ra, a hangfal-kábeleket egy AudioRocket33-ra és láss csodát, olyan hangok jöttek ki a hangfalakból, amit eddig sosem hallottam. Azt hittem, hogy ez a hatás nem fokozható, de vettem egy AudioQuest2 elosztót és zajszűrőt és még jobb hangok jöttek ki. Végül vettem minden eszközömhöz 3 AQ NRG-Z3 tápkábelt és még tovább tisztult a kép, gyakorlatilag megszűnt a zaj, kinyílt a tér, mélyebbek a mélyek...

Én nem értek hozzá, én csak hallgatom a zenét...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: cables »

Nem tudom, hogy mi gumicsont és mi nem, de az elosztókra érdemes kicsit másképp tekinteni, mint az általános audió felfogás. Főleg a zavarszűrös elosztókra. Mert az általános szemlélet az, hogy az elosztó, ha szűrős, akkor hatékonyan véd a hálózati zaj ellen. Ezzel két probléma is van. Az egyik, hogy úgy védenek a hálózat felől érkező zaj ellen, hogy ártanak a hangzásnak is. A másik meg, hogy nem védenek egyáltalán a saját rendszerünk más készülékei felől érkező zajtól. Márpedig ez utóbbi egyre jelentősebb tényező, és érdemes ez ellen tennünk valamit.

Online
Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viri »

denesdr írta:
2021.05.14., pén. 21:54
Block írta:
2021.05.14., pén. 21:22
denesdr írta:
2021.05.14., pén. 20:28

Mi az, hogy rossz? Miben rossz? Szerintem a spenót rossz, mert nem szeretem az ízét, más szerint meg jó, mert imádja. Akkor a spenót most jó vagy rossz?
Nem annyira bonyolult...Akkor az szerinted rossz,..más szerint meg jó. :)
A kérdés amolyan költői jellegű volt, én tudom a választ, csak szerettem volna rávilágítani, hogy esetleg olyasvalakinek is derengjen, aki abszolút igazságként írja, hogy ABC elosztó az rossz, YXZ meg jó. Bár lehet, hogy a kiindulópont megint egy gumicsont volt, én meg jól ráharaptam.
Ja, én is :D
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Block írta:
2021.05.14., pén. 21:22
denesdr írta:
2021.05.14., pén. 20:28
cables írta:
2021.05.14., pén. 17:35


Lehet. De azon nem volt ki-be kapcsoló és nagyon egyszerűnek tűnt a többi mellett. 8-9 éve volt ez, és nem kimondott elosztó teszt volt, pontos típusokra nem emlékszek, de a legrosszabbak tényleg a legdrágábbak voltak, az maradt meg bennem.
Mi az, hogy rossz? Miben rossz? Szerintem a spenót rossz, mert nem szeretem az ízét, más szerint meg jó, mert imádja. Akkor a spenót most jó vagy rossz?
Nem annyira bonyolult...Akkor az szerinted rossz,..más szerint meg jó. :)
A kérdés amolyan költői jellegű volt, én tudom a választ, csak szerettem volna rávilágítani, hogy esetleg olyasvalakinek is derengjen, aki abszolút igazságként írja, hogy ABC elosztó az rossz, YXZ meg jó. Bár lehet, hogy a kiindulópont megint egy gumicsont volt, én meg jól ráharaptam.

Online
Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Elosztók

Hozzászólás Szerző: viri »

Az elosztó is olyan mint a kábel. A helyén kell kezelni. Ami valahol rossz, lehet hogy máshol jó. Passzol a rendszerbe, vagy nem. Erre értem, hogy a helyén kell kezelni, csak a próba! Mindegy hogy mennyibe kerül. És ez kb. mindenre igaz szerintem.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Block
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 11:04
Értékelés: 68

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Block »

denesdr írta:
2021.05.14., pén. 20:28
cables írta:
2021.05.14., pén. 17:35
fülelek írta:
2021.05.14., pén. 13:23

Az AVA is zavarszűrős...
Lehet. De azon nem volt ki-be kapcsoló és nagyon egyszerűnek tűnt a többi mellett. 8-9 éve volt ez, és nem kimondott elosztó teszt volt, pontos típusokra nem emlékszek, de a legrosszabbak tényleg a legdrágábbak voltak, az maradt meg bennem.
Mi az, hogy rossz? Miben rossz? Szerintem a spenót rossz, mert nem szeretem az ízét, más szerint meg jó, mert imádja. Akkor a spenót most jó vagy rossz?
Nem annyira bonyolult...Akkor az szerinted rossz,..más szerint meg jó. :)

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cables írta:
2021.05.14., pén. 17:35
fülelek írta:
2021.05.14., pén. 13:23

Az AVA is zavarszűrős...
Lehet. De azon nem volt ki-be kapcsoló és nagyon egyszerűnek tűnt a többi mellett. 8-9 éve volt ez, és nem kimondott elosztó teszt volt, pontos típusokra nem emlékszek, de a legrosszabbak tényleg a legdrágábbak voltak, az maradt meg bennem.
Mi az, hogy rossz? Miben rossz? Szerintem a spenót rossz, mert nem szeretem az ízét, más szerint meg jó, mert imádja. Akkor a spenót most jó vagy rossz?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”