Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elosztók

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt hallgattuk, kivételesen jó cucc szerintem...

Szia Tigris!
 
Melyiket is pontosan a 3 említett közül.Gondolom nem a Tacima-t
Milyen rendszerben?
Mit tapasztaltatok?
Érdemes-e az én rendszerembe ilyen kategóriájú-ebay-en 140e Ft körül lenne az Isotek Sigmas és a PS Quintessence is- szűrőt választani?
Vagy egy PS Noise Harvestert a többin meg lemezeket?
Sajnos itt angliában sem egyszerű beszerezni egy demo darabot.Főleg a Quintessence-ből...
Ezért segítene sokat a véleményetek.Kinek milyen tapasztalatai vannak?Esetleg aki a 2 megnevezett jelöltet használja?
Előre is köszönöm.
 
Üdv
 
Zsolt

Ez lett volna az...Hogy a te rendszeredbe , h fog szólni azt nem tudom megmondani, és nem is lehet, csak a meghallgatás fog számodra kellő támpontot adni.
 
http://hallgatozas-2009-03-06.tigris.fotoa...ctureid/5855602
 
És ebben a rendszerbe volt kötve, illetve ez volt az egyik...
 
http://hallgatozas-2009-03-06.tigris.fotoa...ctureid/5855584

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Elosztók

Hozzászólás Szerző: jott/ment »


ÓÓ nem neked szólt amit írtam. Arzachelnek címeztem...iróniámat


 
OFFTOPIC:


Csovi: Kuldtem uzenetet.


Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szigony »


Este lesz időm, most farsangolni kell mennem.

Szia dörmögi,
 
Rendben.Előre is köszönöm.
Jó farsangolást.
 
Üdv
 
Zsolt

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szigony »


 
Üdv

ÓÓ nem neked szólt amit írtam. Arzachelnek címeztem...iróniámat

Szia csövi,
 
No problem,akkor félreértettelek.Elnézést.Nem is tudtam mire vélni.Igazából már kezdtem elgondolkodni,hogy hol is kellene tartanom
 
Üdv
 
Zsolt

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elosztók

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


A Quintessence jó megoldás lehet, de arra is gondolj, hogy szükséged van-e az összes szolgáltatására vagy helyette nem lenne-e elég egy PS Audio Quintet Power Center. Én nem véletlenül kötöttem ki két PS Audio Duet Power Centernél. Az Isotek cuccot viszont nem ismerem.

Szia dörmögi!
 
Eddig ilyen összefüggésben még nem hasonlítottam össze a Quintessence-t és a Duet-et.
Milyen lényeges különbség van a két modell között?A Duet-ben is van túlfesz elleni védelem.?Ha jól olvastam.
Te össze tudtad őket hasonlítani?Hogy működik nálad a Duet?Milyen pozitív változást hozott a közbeiktatása?
Azt még nem néztem meg,hogy van-e UK változata.Mert nekem erre a verzióra lenne szükségem.
A Quintessence 450GBP körül szokott menni az ebay-en.A Duet-et még nem nagyon láttam használtan.Az új ára viszont 300GBP körül mozog.Majd nyitva tartom a szemem.
Pár mondatban légyszíves írd le a tapasztalatodat a Duet-ről.
Köszönöm.
 
Üdv
 
Zsolt

Este lesz időm, most farsangolni kell mennem.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Elosztók

Hozzászólás Szerző: csövi »


...hu ezen már túl vagyunk te még mindig itt tartasz...

Hi csövi,
 
Természetesen végigolvastam az egészet APC-stől,Alces,Eichman,Jungson,lelkiállapot,spanyolviasz...
És még ki tudja mi nem került elő.
A PS Quintessence v PP Power Plantról hasznos infókat kaptam.
Az Isotek Sigmas vélemények továbbra is érdekelnének.Vagy egy link a kábeles topikból.Mert én sajnos nem találtam meg az ott folyó eszmecserét.
Hallgatózni és dugni fogok.
Az is lehet,hogy elugrok a sarki boltba és kérek egy PS Q és Egy Isotek S.És már is kiderül az igazság.
 
Üdv

ÓÓ nem neked szólt amit írtam. Arzachelnek címeztem...iróniámat

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szigony »


A Quintessence jó megoldás lehet, de arra is gondolj, hogy szükséged van-e az összes szolgáltatására vagy helyette nem lenne-e elég egy PS Audio Quintet Power Center. Én nem véletlenül kötöttem ki két PS Audio Duet Power Centernél. Az Isotek cuccot viszont nem ismerem.

Szia dörmögi!
 
Eddig ilyen összefüggésben még nem hasonlítottam össze a Quintessence-t és a Duet-et.
Milyen lényeges különbség van a két modell között?A Duet-ben is van túlfesz elleni védelem.?Ha jól olvastam.
Te össze tudtad őket hasonlítani?Hogy működik nálad a Duet?Milyen pozitív változást hozott a közbeiktatása?
Azt még nem néztem meg,hogy van-e UK változata.Mert nekem erre a verzióra lenne szükségem.
A Quintessence 450GBP körül szokott menni az ebay-en.A Duet-et még nem nagyon láttam használtan.Az új ára viszont 300GBP körül mozog.Majd nyitva tartom a szemem.
Pár mondatban légyszíves írd le a tapasztalatodat a Duet-ről.
Köszönöm.
 
Üdv
 
Zsolt

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elosztók

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Érdemes-e az én rendszerembe ilyen kategóriájú-ebay-en 140e Ft körül lenne az Isotek Sigmas és a PS Quintessence is- szűrőt választani?Vagy egy PS Noise Harvestert a többin meg lemezeket?


A Quintessence jó megoldás lehet, de arra is gondolj, hogy szükséged van-e az összes szolgáltatására vagy helyette nem lenne-e elég egy PS Audio Quintet Power Center. Én nem véletlenül kötöttem ki két PS Audio Duet Power Centernél. Az Isotek cuccot viszont nem ismerem.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szigony »


Próbáld ki és megtudod. Legalábbis garantáltan nem az elméleti pro és kontra érveket fogod hallani:)

Szia bta!
 
Igazad van.Ezt fogom tenni.
Köszi.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szigony »


...hu ezen már túl vagyunk te még mindig itt tartasz...

Hi csövi,
 
Természetesen végigolvastam az egészet APC-stől,Alces,Eichman,Jungson,lelkiállapot,spanyolviasz...
És még ki tudja mi nem került elő.
A PS Quintessence v PP Power Plantról hasznos infókat kaptam.
Az Isotek Sigmas vélemények továbbra is érdekelnének.Vagy egy link a kábeles topikból.Mert én sajnos nem találtam meg az ott folyó eszmecserét.
Hallgatózni és dugni fogok.
Az is lehet,hogy elugrok a sarki boltba és kérek egy PS Q és Egy Isotek S.És már is kiderül az igazság.
 
Üdv

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szigony »


...hu ezen már túl vagyunk te még mindig itt tartasz...

Szia Csövi!
 
...én még itt... sorry
Azért köszi a segítséget.
 
Üdv
 
Zsolt

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miért tennék ilyet?Akkor az egész csak marketing?
Próbáld ki és megtudod. Legalábbis garantáltan nem az elméleti pro és kontra érveket fogod hallani:)

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Elosztók

Hozzászólás Szerző: csövi »


Sziasztok! 
A véleményeteket szeretném kérni aktív illetve passzív szűrőkkel elosztókkal kapcsolatban.
Jelenleg egy alap Tacima (UK version) használok.Ettől szeretnék valami komolyabbat ami jelentős előrelépést eredményezne és nem mellesleg biztonságban is tudhatnám vele a készülékeimet.
Olvastam pro és kontra nagyon sok véleményt az aktív ill passzív szűrőkrül.
Ami nekem max beleférne (használt piacon!) PS Audio Quintessence valamint az Isotek Sigmas.Ettől feljebb semmi képpen nem lépnék.Ezért ezen a ponton sajnos? kiesett a PS Audio Power Plant.
Option 1: PS Audio Quintessence + PS Audio Noise Harvester
Option 2: Isotek Sigmas
Akinek a fent említettekkel kapcsolatban van véleménye,tapasztalata szívesen venném.
Természetesen egyéb más alternatívára is nyitott vagyok.Ami UK dugvillával is elérhető!
Előre is köszönöm.
 
Üdv
 
Zsolt

Majd egyszer próbáld meg direktbe bedugni a készülékeket a fali aljzatba csak úgy próbaképpen.

...hu ezen már túl vagyunk te még mindig itt tartasz...
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szigony »


Ezt hallgattuk, kivételesen jó cucc szerintem...

Szia Tigris!
 
Melyiket is pontosan a 3 említett közül.Gondolom nem a Tacima-t
Milyen rendszerben?
Mit tapasztaltatok?
Érdemes-e az én rendszerembe ilyen kategóriájú-ebay-en 140e Ft körül lenne az Isotek Sigmas és a PS Quintessence is- szűrőt választani?
Vagy egy PS Noise Harvestert a többin meg lemezeket?
Sajnos itt angliában sem egyszerű beszerezni egy demo darabot.Főleg a Quintessence-ből...
Ezért segítene sokat a véleményetek.Kinek milyen tapasztalatai vannak?Esetleg aki a 2 megnevezett jelöltet használja?
Előre is köszönöm.
 
Üdv
 
Zsolt

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szigony »


 
Zsolt

Majd egyszer próbáld meg direktbe bedugni a készülékeket a fali aljzatba csak úgy próbaképpen.
Szia arzachel!
 
Miért tennék ilyet?Akkor az egész csak marketing?Vagy másra céloztál?Amint lesz lehetőségem a Roy "ösvényt" ki szeretném építeni,de ez most nem megoldható (anglia bérlakás).Otthon most vagyok építkezés előtt.Ott tervben van.
 
Üdv
 
Zsolt

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
A véleményeteket szeretném kérni aktív illetve passzív szűrőkkel elosztókkal kapcsolatban.
Jelenleg egy alap Tacima (UK version) használok.Ettől szeretnék valami komolyabbat ami jelentős előrelépést eredményezne és nem mellesleg biztonságban is tudhatnám vele a készülékeimet.
Olvastam pro és kontra nagyon sok véleményt az aktív ill passzív szűrőkrül.
Ami nekem max beleférne (használt piacon!) PS Audio Quintessence valamint az Isotek Sigmas.Ettől feljebb semmi képpen nem lépnék.Ezért ezen a ponton sajnos? kiesett a PS Audio Power Plant.
Option 1: PS Audio Quintessence + PS Audio Noise Harvester
Option 2: Isotek Sigmas
Akinek a fent említettekkel kapcsolatban van véleménye,tapasztalata szívesen venném.
Természetesen egyéb más alternatívára is nyitott vagyok.Ami UK dugvillával is elérhető!
Előre is köszönöm.
 
Üdv
 
Zsolt

Ezt hallgattuk, kivételesen jó cucc szerintem...

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Elosztók

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Sziasztok! 
A véleményeteket szeretném kérni aktív illetve passzív szűrőkkel elosztókkal kapcsolatban.
Jelenleg egy alap Tacima (UK version) használok.Ettől szeretnék valami komolyabbat ami jelentős előrelépést eredményezne és nem mellesleg biztonságban is tudhatnám vele a készülékeimet.
Olvastam pro és kontra nagyon sok véleményt az aktív ill passzív szűrőkrül.
Ami nekem max beleférne (használt piacon!) PS Audio Quintessence valamint az Isotek Sigmas.Ettől feljebb semmi képpen nem lépnék.Ezért ezen a ponton sajnos? kiesett a PS Audio Power Plant.
Option 1: PS Audio Quintessence + PS Audio Noise Harvester
Option 2: Isotek Sigmas
Akinek a fent említettekkel kapcsolatban van véleménye,tapasztalata szívesen venném.
Természetesen egyéb más alternatívára is nyitott vagyok.Ami UK dugvillával is elérhető!
Előre is köszönöm.
 
Üdv
 
Zsolt

Majd egyszer próbáld meg direktbe bedugni a készülékeket a fali aljzatba csak úgy próbaképpen.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szigony »


Option 1: PS Audio Quintessence + PS Audio Noise Harvester
Option 2: Isotek Sigmas


opt 2.kép


Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szigony »


Sziasztok!
 
A véleményeteket szeretném kérni aktív illetve passzív szűrőkkel elosztókkal kapcsolatban.
Jelenleg egy alap Tacima (UK version) használok.Ettől szeretnék valami komolyabbat ami jelentős előrelépést eredményezne és nem mellesleg biztonságban is tudhatnám vele a készülékeimet.
Olvastam pro és kontra nagyon sok véleményt az aktív ill passzív szűrőkrül.
Ami nekem max beleférne (használt piacon!) PS Audio Quintessence valamint az Isotek Sigmas.Ettől feljebb semmi képpen nem lépnék.Ezért ezen a ponton sajnos? kiesett a PS Audio Power Plant.
Option 1: PS Audio Quintessence + PS Audio Noise Harvester
Option 2: Isotek Sigmas
Akinek a fent említettekkel kapcsolatban van véleménye,tapasztalata szívesen venném.
Természetesen egyéb más alternatívára is nyitott vagyok.Ami UK dugvillával is elérhető!
Előre is köszönöm.
 
Üdv
 
Zsolt


Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »


Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szami »


Az Alcesek nem úgy működnek, mint a többi hasonló célú szerkezetek.A védőföldelések az elosztón belül össze vannak kötve, sem a fázis, sem a nulla semmilyen kapcsolatban nincs a védőfölddel.

Köszönöm a választ.
Csak ennyire voltam kíváncsi. Szétszedni nem akartam.
Köszi Fülelek!


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Elosztók

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Az Alcesek nem úgy működnek, mint a többi hasonló célú szerkezetek.
A védőföldelések az elosztón belül össze vannak kötve, sem a fázis, sem a nulla semmilyen kapcsolatban nincs a védőfölddel.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Elosztók

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

Nem. De szerintem Fülelek majd elmondja. Találtam a neten róla belső képet, de inkább nem raknám fel. Nem lenne tisztességes a gyártóval szemben.

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szami »


...és ha már elosztós topik:
Az AlcesOne működési elvét ismeri valaki?
Az a zavarokat a földre csatolja vissza? Vagy hogyan működik.
Annak akkor minden képpen földelt aljzatban kellene lennie?

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szami »


NJ és Tunerman!
Köszönöm a kimerítő választ.
Tiszta sor.
Eddig csak azt tudtam, hogy jobb lett a hang, most már azt is, hogy miért.


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”