Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elosztók

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Elosztók

Hozzászólás Szerző: mgus »

Az attól is függ milyen vezetékből.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sodrott, de viszonylag kevés, és vastag erekből. Állítólag nagyon lassan járódik be.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Elosztók

Hozzászólás Szerző: arzachel »


Vajon mennyi lehet egy 4-es Pirelli bejáratási ideje?

Sodrott vagy egyeres a kábel?
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
lac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1169
Csatlakozott: 2006.09.27., szer. 15:48
Értékelés: 173

Elosztók

Hozzászólás Szerző: lac »


Vajon mennyi lehet egy 4-es Pirelli bejáratási ideje?
Van valakinek erről konkrét tapasztalata?
Persze hétfőn majd felhívom a Pennát, de addig is???
Pénteken készítettem belőle egy 8 méteres hosszabbítót, kontravill 6-os elosztóval.
A pincébe költöztem a cuccaimmal a kedvezőbb akusztika miatt, így nem tudom az óráig kiépíteni az ösvényt.
Az eddíg használt 2,5-ös MCU után zavaros, idegesítő hangot kaptam.
Egy kicsit aggódok, hogy mindez nem csak a nyers állapot miatt van.
Most éjjel-nappal szól a pinyóba a zene, váltott műsorforrásokkal, az egerek nagy örömére.
Ha ez a hangzás nem javulna meg drasztikusan, van esetleg más olcsó alternatíva az MCU mellett?


Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Elosztók

Hozzászólás Szerző: dominique29 »

Bereggelt és secc-pecc jóvá is hagyta az Admin
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elosztók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Kedves atc! 
nemrég volt itt egy hozzászólásod, bta-nak címezve. Hová tűnt és miért?

ezért beregeltél?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves atc!
 
nemrég volt itt egy hozzászólásod, bta-nak címezve. Hová tűnt és miért?

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kipróbáltam hálózati kábelnek méregdrága csatikkal, amik többe kerültek mint egy középkategóriás tápkábel
Ha ténylegesen azt próbálnád, amit Shimano javall, olyan dolog következne be, ami nem jelezhető előre. Viszont ebből világossá válna, hogy tapasztalati úton megalkotott modelled/modellünk vagy kétségbeejtően hiányos, vagy részben hibás. Elismerem, roppant kényelmetlen ilyesmivel együtt élni.

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Hogy ne legyen teljesen off, az elosztók alá is lehet rezgéscsillapítást tenni, ha már a kábeleket is alátámasztják egyesek, ami jó dolog, csak a ftf igen alacsony." 
Eddig ezt én nem akartam felhozni, de ha már fülelek felhozta, akkor leírom, hogy bizony én is próbálkoztam különféle alátétekkel az elosztóm alatt (is).
S akár hiszitek, akár nem, de jelentős mértékű javulás volt köszönhető annak, hogy alátettem valamit. Most lényegtelen, hogy mit is.
A közép és magas tartományban jelentős tisztulás történt, s ez nem pszichoakusztika.

Angliában vagy az Egyesült Államokban már a kilencvenes években is forgalmaztak e célra szolgáló termékeket. Ilyenkor derül ki, hogy mechanikailag az elosztó lényegében hifi-komponensként viselkedik, a különféle alátámasztások vagy felfüggesztések sajáthangja ott is érvényesül. A kábelek hangja rengeteg dolgon múlik, habár egyesek egyszerűen el szokták intézni: "négy láb jó, két láb rossz"

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:


A Libra izoláló képessége jobb, mint a Darumáé, ezt méréssel és meghallgatással is alátámasztható
Bár válasz helyett ismét offol és saját terméket propagál a fórum nem e célra fenntartott részében, megjegyzem, nekem a meghallgatások során teljesen más jött ki. Amúgy teljesen mindegy, melyiket ki, mikor feljesztette és máshol mit lehet kapni. Lényeg, hogy itthon mi volt a sorrend.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2518
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Elosztók

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


"Hogy ne legyen teljesen off, az elosztók alá is lehet rezgéscsillapítást tenni, ha már a kábeleket is alátámasztják egyesek, ami jó dolog, csak a ftf igen alacsony."
 
Eddig ezt én nem akartam felhozni, de ha már fülelek felhozta, akkor leírom, hogy bizony én is próbálkoztam különféle alátétekkel az elosztóm alatt (is).
S akár hiszitek, akár nem, de jelentős mértékű javulás volt köszönhető annak, hogy alátettem valamit. Most lényegtelen, hogy mit is.
A közép és magas tartományban jelentős tisztulás történt, s ez nem pszichoakusztika.
Naim-ZU

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Elosztók

Hozzászólás Szerző: arzachel »


mi fejlesztettük
Már régen meg akartam kérdezni.A szén kábelre milyen módon van az RCA csatlakozó feltéve?
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Te hallgatod nem én, nekem teljesen mindegy. Ha pedig nem akarod megérteni amit leírtam, az sem az én bajom.
 
Nézd végül is mindegy nekem is.Viszont most már nem is értem hogy mi alapján mondasz véleményt olyasmiről amit ki sem próbáltál.

Akkor csak neked, utoljára. Kipróbáltam hálózati kábelnek méregdrága csatikkal, amik többe kerültek mint egy középkategóriás tápkábel, amihez mértem egy 2x2x1,5mm2-es tömör tűzálló drótból litze szerkezetű tápkábel BALS és kácsás 500Ft-os IEC dugóval, azért ehhez mert eddig ez volt a legjobb nálam ár/érték arányban és ebből akartam az ösvényt kiépíteni. Mert nálam cél, hogy minél kevesebb hangszínszabályzó legyen beépítve a láncba, jó játék sorba kötögetni minél többféle drótot, csak semmi értelme.
 
A méregdrága csatik ellenére egy torz, sávszéleken mosott hangot kaptam, minimális lecsengésekkel, levegővel. Ugyanezt egy sima 2,5mm2-es MCU tisztábban prezentálta, megvolt neki is a maga baja de még mindig elfogadhatóbb volt. És ezzel itt be is fejeztem a témát.

 
Ösvény nélkül egy pirelli hálókábel nem sokat ér,és hogy miért azt semmi kedvem magyarázgatni annak aki nem akarja megérteni.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Elosztók

Hozzászólás Szerző: fülelek »


szajkózza csak nyugodtan a HifiMagazin emlőjén anno magába szívott ismereteket, valamint az általa igen komolynak feltüntetett  diy-es tapasztalatait
Kedves "darumakoppintó" Fül Elek Úr!
 
Mi köze van az egykori HFM-nek Roy K. Richies ajánlásához vagy az IXOS-hoz? Hogy jönnek ide DIY-es tapasztalatok? Ki minősitette ezeket "komolynak"? Egyáltálán, mire volt jó ez a HFM lefitymálás? Hogy kerül a hifista bakancs az asztalra? Válaszában a további tartalmatlan, tárgyszerűtlen kiszólásokat kéretik mellőzni. Erre a balkáni tempóra szerintem senki sem kíváncsi.

Ismét melléfogott, mert a Libra alátétet nem mi fejlesztettük, csak felkaroltuk, és forgalmazzuk, azért az egész más.
Nem a Daruma volt az első a világon, aki ezen az elven működő rezgéscsillapítást használt, tehát elméletileg ők is "koppintók", bár szerintem a koppintás mást jelent.
 
Pl. itt
 
A Libra izoláló képessége jobb, mint a Darumáé, ezt méréssel és meghallgatással is alátámasztható, ugyanis sokkal alacsonyabban van a Libra rezonanciája, és nagyságrenddel kisebb a súrlódási veszteség is a keményebb felület miatt.
A Rollerblockot még nem volt módom összehasonlítani, de ami késik, nem múlik...
 
 
Itt érdeklődhet a Libra felől.
 
Hogy ne legyen teljesen off, az elosztók alá is lehet rezgéscsillapítást tenni, ha már a kábeleket is alátámasztják egyesek, ami jó dolog, csak a ftf igen alacsony...

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 210
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Elosztók

Hozzászólás Szerző: nehai »


Te hallgatod nem én, nekem teljesen mindegy. Ha pedig nem akarod megérteni amit leírtam, az sem az én bajom.
 
Nézd végül is mindegy nekem is.Viszont most már nem is értem hogy mi alapján mondasz véleményt olyasmiről amit ki sem próbáltál.

Akkor csak neked, utoljára. Kipróbáltam hálózati kábelnek méregdrága csatikkal, amik többe kerültek mint egy középkategóriás tápkábel, amihez mértem egy 2x2x1,5mm2-es tömör tűzálló drótból litze szerkezetű tápkábel BALS és kácsás 500Ft-os IEC dugóval, azért ehhez mert eddig ez volt a legjobb nálam ár/érték arányban és ebből akartam az ösvényt kiépíteni. Mert nálam cél, hogy minél kevesebb hangszínszabályzó legyen beépítve a láncba, jó játék sorba kötögetni minél többféle drótot, csak semmi értelme.
 
A méregdrága csatik ellenére egy torz, sávszéleken mosott hangot kaptam, minimális lecsengésekkel, levegővel. Ugyanezt egy sima 2,5mm2-es MCU tisztábban prezentálta, megvolt neki is a maga baja de még mindig elfogadhatóbb volt. És ezzel itt be is fejeztem a témát.

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


a (izzó)lámpa fénye viszont tényleg kellemesebb  
(Persze már látom, hogy a szkeptikusok a legközelebi kiállításon kajabemutatóra lesznek kíváncsiak hifi helyett/mellett)

Szerintem inkább a hálózati szűrős lámpa fényére, meg arra, miképpen lehetne a különbséget kimutatni, vaktesztben

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


szajkózza csak nyugodtan a HifiMagazin emlőjén anno magába szívott ismereteket, valamint az általa igen komolynak feltüntetett  diy-es tapasztalatait
Kedves "darumakoppintó" Fül Elek Úr!
 
Mi köze van az egykori HFM-nek Roy K. Richies ajánlásához vagy az IXOS-hoz? Hogy jönnek ide DIY-es tapasztalatok? Ki minősitette ezeket "komolynak"? Egyáltálán, mire volt jó ez a HFM lefitymálás? Hogy kerül a hifista bakancs az asztalra? Válaszában a további tartalmatlan, tárgyszerűtlen kiszólásokat kéretik mellőzni. Erre a balkáni tempóra szerintem senki sem kíváncsi.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Elosztók

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Nekem Alces van beépítve az összes otthoni hálózatba, hifire, mosógépre, sütőre, világításra egyaránt. Mindenütt bevált.
tisztábbak a ruhák?
 
jobban megsül a csirke?
 
kellemesebb a fénye a lámpának?
 


a ruha nem tisztább, de a mosógép elektronikája védettebb.
a sültcsirke nem sül meg hamarabb, hisz ez csak egy passzív eszköz (?)
a (izzó)lámpa fénye viszont tényleg kellemesebb
 
(Persze már látom, hogy a szkeptikusok a legközelebi kiállításon kajabemutatóra lesznek kíváncsiak hifi helyett/mellett)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Elosztók

Hozzászólás Szerző: fülelek »



E kijelentésből kikövetkeztethető, hogy ameddig lakossági felhasználásra nem gyártottak másmilyet, csak PVC szigetelésű falikábelt, addig egyszerűen sehol sem lehetett jó hang. Szeretnék gratulálni e velős kinyilatkoztatáshoz. Fül Elek már megint megmondta a tutit!
 
Hálózati most hirtelen nem jut eszembe, viszont volt az IXOS-nak egy hihetlenül jó ár-érték arányú vastag hangszórókábele, ami hálózatinak legalább annyira beválik. Az bezony PVC-s és -minő skandallum!- még sodrott is )
Teljesen fals következtetés, bta módra, már csak az u betű hiányzik belőle
 
Én nem a tutit mondom meg, hanem ugyanúgy elmondom a tapasztalataimat, véleményemet, mint más. Ha nem tetszik bta-nak, ne foglalkozzon vele, szajkózza csak nyugodtan a HifiMagazin emlőjén anno magába szívott ismereteket, valamint az általa igen komolynak feltüntetett diy-es tapasztalatait.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elosztók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Nekem Alces van beépítve az összes otthoni hálózatba, hifire, mosógépre, sütőre, világításra egyaránt. Mindenütt bevált.
tisztábbak a ruhák?
 
jobban megsül a csirke?
 
kellemesebb a fénye a lámpának?
 

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Pirelli amúgyis pévécés kábel. Érdekes, a világon sokan készítenek különféle hiperszuper, méregdrága hálózati kábeleket, egy része ezeknek nagyon jó, más része jó, de messze nem árarányosan, viszont pévécét senki sem használ, vagy, ha igen, akkor az nem is jó.Tessék idelinkelni elismerten jó és drága hálózati kábelt, ami kívül-belül pévécé szigetelést tartalmaz.

E kijelentésből kikövetkeztethető, hogy ameddig lakossági felhasználásra nem gyártottak másmilyet, csak PVC szigetelésű falikábelt, addig egyszerűen sehol sem lehetett jó hang. Szeretnék gratulálni e velős kinyilatkoztatáshoz. Fül Elek már megint megmondta a tutit!
 
Hálózati most hirtelen nem jut eszembe, viszont volt az IXOS-nak egy hihetlenül jó ár-érték arányú vastag hangszórókábele, ami hálózatinak legalább annyira beválik. Az bezony PVC-s és -minő skandallum!- még sodrott is )

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Te hallgatod nem én, nekem teljesen mindegy. Ha pedig nem akarod megérteni amit leírtam, az sem az én bajom.
 
Nézd végül is mindegy nekem is.Viszont most már nem is értem hogy mi alapján mondasz véleményt olyasmiről amit ki sem próbáltál.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1075
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 210
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Elosztók

Hozzászólás Szerző: nehai »

Szerintem sokkal több helyen nem vált be Nálam sem, de már nem írom le többször, ha neked tetszik, használd.

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálam még mindig alu van a falban, és pont emiatt nem cseréltem még le, mert nem találtam még meg az oda alkalmas olcsó drótot, sok pénzért tudnám mit tegyek oda, de annyi nincs rá. Pirelli egészen biztosan nem lesz...
Ha nem próbálod ki, ami oly sok helyen bevált, akkor nem is fogod... lecserélni pedig nem kell semmit. Egy vagy több dedikált áramkört ("ösvényt") kell kiépiteni a hifinek.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elosztók

Hozzászólás Szerző: tunerman »



Miért, az ösvény nem hálókábel? Ha hálózatinak nem jó akkor ösvénynek sem. Pont az a szívás vele ha valaki beépíti, valószínűleg nem fogja cserélgetni, és a hangja örökre ott marad a rendszerében. Pont annyit ér amennyibe kerül, vagy annyit sem (szerintem nem). Ja és sokan használják hálózatinak is.

Egyetértek néhaival.
 
Nekem Alces van beépítve az összes otthoni hálózatba, hifire, mosógépre, sütőre, világításra egyaránt. Mindenütt bevált.

 
 

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”