Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

Sziasztok,

Szeretném a 2x9W os SE végfokomat átalakitani úgy, hogy fejhallgató erősítő legyen belőle és ezzel hajtani az Audeze LCD 2 50 Ohm os fejhallgatómat.

Van valakinek tapasztalata ilyen téren, vagy halott az ötlet?

köszi
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tonya »

Részemről is befejezve, amit írtam az így volt, csakhogy lássuk egy kicsit más szemszögből is.
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tonya »

SoundMania írta:
2020.07.09., csüt. 14:54
De kurvára nem értem miért kell magyarról magyarra fordítani , illetve miért nem lehet ezt belátni, vagy hogyan lehet ennyire félreérteni és félremagyarázni .
Van csőmérőm is. Már ki is ismertem és megbízhatónak tartom . Mind EL34 mind más tekintetben . Még 300B-t is jól mutatja. Az ügyről meg látom megintcsak nincs semmi fogalmad. De ha akarod majd egyszer beavatlak. Mindenesetre szó nem volt quad-ról. 4db csőről volt szó. Már itt is látszik , hogy azt sem tudod miről van szó. Csak a feszültséget látni . Iszol Te rendesen ?! :) ( arra a gyógyszerre ? :) )
Lehet, hogy kiismerted és Te megbízhatónak tartod, csak az gond, hogy ebben az esetben nem jót mér, gondolom erről az érintett fórumtárs is tudna nyilatkozni ahol landoltak az általad először Teslának hirdetett EL34-ek amiről később kiderült, hogy valójában RFT-k. ;)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

wittao írta:
2020.07.09., csüt. 15:03
SoundMania írta:
2020.07.09., csüt. 14:54
wittao írta:
2020.07.09., csüt. 14:37
“Elfogult kereskedo”... erre reagaltam.
Annyira elfogult vagyok, hogy amiket arulok csoveket a demo napokon eddig elo sem kerultek, csak NOS csoveket dobtunk ossze a baratokkal.
Tehat sikerult ertelmeznem meglepo modon amit irtal, de jo lenne ha leszallnal a magas lorol, foleg annak tukreben amit Tonya irt, nekem is volt szerencsem ahhoz az a cso adas-veteledhez. Abban csak annyi stimmelt, hogy uvegbol es muanyagbol voltak a hozzaertokent arult csoveid. Ez csak egy labjegyzet, ha ugy erzed toled kellene mondjuk egy elfogult kereskedo helyett beszerzni a szukseges es relevans informaciokat egy tajekozodni kivanonak...
Úgy látom elgurult gyógyszeres kereskedő lettél. :) és tényleg nem tudom mit nem lehet érteni azon amit írtam, mert folyamatosan azt látom mindenbe valamit belemagyarázol. Na mindegy.....
Persze lehet "kereskedőzni", ez most olyan jó kis divat egyeseknél. Lehet "elfogult kereskedőzni" is, ha ettől könnyebb a lelkednek, hát hajrá.
Az elgurult gyógyszeres hozzászólásaimban csak arra próbáltam rávilágítani:
- hogy nehezen lehet elfogultnak nevezni
- NOS csövekkel nem kereskedem, csak magánszemélyként adok el pár db-ot, ez nagy különbség
- ha valaki hozzám fordul elektroncsöves dologgkal kapcsolatosan segítségért, nagy többségében segítséget adok, vagy olyan baráthoz/ismerőshöz irányítom aki relevánsabb infó birtokában van
- neked már volt olyan "NOS" cső értékesítésed, ami se nem NOS, se nem quad nem volt.

És ha nem írsz ilyeneket: "Majd megtanulod azt is, hogy ne kereskedők oldalán próbálj meg hasznos tapasztalatokat szerezni a csövek hangjáról. Mert ott vásárolni kell!" , akkor talán nem jönnek ilyen reakciók. Ugyanis sok kereskedőnél lehet hasznos tapasztalatokat szerezni, vásárlás nélkül, sőt több kereskedő lebeszélt vevőt már általa árult dologról - magam is - . Hasznosabb lenne a puskaport inkább arra tartogatnod, hogy egy csőmérőt veszel és úgy adsz el csöveket, hogy azok tényleg OK-k legyenek, mintsem a kereskedőket szapulod.
Senki nem hivatkozott rád, hacsak nem vagy Brent vagy a tubeampdoktor viszonteladója. Amúgyis a hozzászóló véleményekről volt szó. Senki nem szidott vagy említett negatívan kereskedőt . A sok pozitív hozzászólás lett véleményezve, ami nem volt csoda , ahogy ott említettem is, a csövek gyártmányait nézegetve, illetve amiben használták. Szóval szerintem nem ilyen helyen lehet valójában megtalálni a legobjektívabb vélményeket. Ott meg lehet őket vásárolni viszont.
De kurvára nem értem miért kell magyarról magyarra fordítani , illetve miért nem lehet ezt belátni, vagy hogyan lehet ennyire félreérteni és félremagyarázni .
Van csőmérőm is. Már ki is ismertem és megbízhatónak tartom . Mind EL34 mind más tekintetben . Még 300B-t is jól mutatja. Az ügyről meg látom megintcsak nincs semmi fogalmad. De ha akarod majd egyszer beavatlak. Mindenesetre szó nem volt quad-ról. 4db csőről volt szó. Már itt is látszik , hogy azt sem tudod miről van szó. Csak a feszültséget látni . Iszol Te rendesen ?! :) ( arra a gyógyszerre ? :) )

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

wittao írta:
2020.07.09., csüt. 14:37
“Elfogult kereskedo”... erre reagaltam.
Annyira elfogult vagyok, hogy amiket arulok csoveket a demo napokon eddig elo sem kerultek, csak NOS csoveket dobtunk ossze a baratokkal.
Tehat sikerult ertelmeznem meglepo modon amit irtal, de jo lenne ha leszallnal a magas lorol, foleg annak tukreben amit Tonya irt, nekem is volt szerencsem ahhoz az a cso adas-veteledhez. Abban csak annyi stimmelt, hogy uvegbol es muanyagbol voltak a hozzaertokent arult csoveid. Ez csak egy labjegyzet, ha ugy erzed toled kellene mondjuk egy elfogult kereskedo helyett beszerzni a szukseges es relevans informaciokat egy tajekozodni kivanonak...
Úgy látom elgurult gyógyszeres kereskedő lettél. :) és tényleg nem tudom mit nem lehet érteni azon amit írtam, mert folyamatosan azt látom mindenbe valamit belemagyarázol. Na mindegy.....

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

wittao írta:
2020.07.09., csüt. 12:47
SoundMania írta:
2020.07.09., csüt. 12:25
nerobi73 írta:
2020.07.09., csüt. 10:50


Egyedül elektroharmonix van itthon hasonlítási alapnak. Attól mérföldekkel jobb. A fiókba pihen 3- éve. :D
Van itt azért csemege. Csak legyen lóvé. LINK

http://www.audiotubes.com/12au7.htm
Akkor mégis van némi tapasztalatod! Ezt a hónod alá csapva elindulhatsz az internetrengetegbe információkat szerezni. Majd megtanulod azt is, hogy ne kereskedők oldalán próbálj meg hasznos tapasztalatokat szerezni a csövek hangjáról. Mert ott vásárolni kell!
Mar ne is haragudj, de undorito kereskedokent tudod hany elektroncsoves osszejovetelt szerveztem? Ezen kivul hany volt ami itt meg sem lett hirdetve? Hanyat maganszemelykent? Es hany darab kulonleges csovet adtam oda forumtarsaknak probaljak ki? Es ugye ezek legtobbje az en magangyujtemenyem darabja volt, amibe a “belekukdott” orakat mar nem kapom vissza senkitol sohasem... tehat nezzel szet mielott ilyen eros kijelenteseket teszel + ezzel nem vagyok szerencsere egyedul, tobb baratom is segit az erdeklodoknek. Persze azt illik figyelembevenni, hogy nem csoberleti vallalkozas senki sem, meg egyetlen kereskedo sem tud minden csobol 10db-ot tartani keszleten + bejaratni + utana osztogatni. Amikor milliokat teszunk bele 1940-es evektol gyartott elektroncsovekbe, nem valoszinu, hogy csak ugy pacsira odaadok egy 1200-1500€ erteku quadba valogatott vegcsokeszletet (amibol jo ha 5db-van). Vagy darabonkent 100.000 Ft-ba kerulo Telefunken ECC802S part odaadni 2 hetre pl., volt mar ilyen keres is, ugy hogy eletemben nem lattam az illetot, csak neki ennyi idore van szuksege es az Ebay-rol addig nem venne meg, mert fel a rizikotol. Termeszetesen amikor en vettem meg, akkor az a riziko az enyem volt, ez senkit nem zavar, az az en problemam.
Szerintem nagyon nem korrekt ez a gondolkodas, amit itt bemutatsz mar megbocsass.
Szeintem értelmezned kellene az írottakat előbb . Szerintem arról volt szó, hogy szerezze be a legtöbb információt, lehetőleg ne az elfogult kereskedőtől ( vagy főleg nem ott ) aztán pedig vásárolja meg akár nála. Hol olvastál undórítóról ?
De nem probléma. Megírhattad amit akartál Te is. Most ez volt benned úgy látom.

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tonya »

Ha emlékeim nem csalnak árult itt valaki magánszemélyként EL34-es csöveket mondván, hogy 100%-osak és quadba vannak válogatva, aztán nálam landoltak egy mérés erejéig, egyik sem volt igaz. ;)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

nerobi73 írta:
2020.07.09., csüt. 10:50
SoundMania írta:
2020.07.09., csüt. 07:47
nerobi73 írta:
2020.07.09., csüt. 00:44


Felcseréltem. Kézi biason sem kellett állítani. Előfok pontos. Pár hertz különbség, amit zenénél észre sem vesz az ember.Lehet akusztika is ( jobb fal mellett szekrénysor, balon ajtó. Frekiváltóra is gyanakszom. Talán a kondi, ami vág, vagy a hangszóró mágnes- tekercs lehet gyengébb. Nem érdekes. Nem fogok hangfalakat is felcserélni. 12AU7 csöveket viszont megvitathatjuk. Mi abból a Vintage ? Kinek mi a véleménye. Sajna abból itthon nem igen van. Amúgy a választás nem volt véletlen. Véleményekből azért leszűrhető ez-az. LINK

https://www.tubeampdoctor.com/psvane-12 ... s-paar?c=0
Nem tudom mi alapján választottad ki. Ha nincs/nem volt otthon, akkor tapasztalat alapján biztosan nem. Ha a linkelt helyről olvasom el a véleményeket, akkor az tűnik fel, hogy elég olcsó és alapszintű csövekhez hasonlítják. Kivétel a 2 illető , aki elvileg a TFK-knál hallotta jobbnak. Nekem is volt TFK korszakom. De kiderült, hogy az erősítőim hangja volt színezett/nem jó. Ezen pedig a síma hangú TFK-k segítettek valamennyit. Másik dolog, hogy azokról a csövekről amik helyett betették sincs sok adat, hogy mennyire voltak már elhasználódva. Vannak olyan esetek, amikor már rég túl van a végen a cső és úgy használják, viszont olyankor már nagyon kérdéses a "teljesítménye". Persze ez mérhető is lenne, de alig van aki ezzel foglalkozik. Vagy ha igen akkor maximum beméreti valakivel, mert maga úgysem tudja megcsinálni.
Egyedül elektroharmonix van itthon hasonlítási alapnak. Attól mérföldekkel jobb. A fiókba pihen 3- éve. :D
Van itt azért csemege. Csak legyen lóvé. LINK

http://www.audiotubes.com/12au7.htm
Akkor mégis van némi tapasztalatod! Ezt a hónod alá csapva elindulhatsz az internetrengetegbe információkat szerezni. Majd megtanulod azt is, hogy ne kereskedők oldalán próbálj meg hasznos tapasztalatokat szerezni a csövek hangjáról. Mert ott vásárolni kell!

Avatar
nerobi73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2013.05.15., szer. 23:00
Értékelés: 20

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: nerobi73 »

SoundMania írta:
2020.07.09., csüt. 07:47
nerobi73 írta:
2020.07.09., csüt. 00:44
SoundMania írta:
2020.07.08., szer. 09:02


Cseréld fel a két csövet egymással, kíváncsiságból, hogy átmegy-e balanszhiba. Ha nem , akkor még használd nyugodtan. Vagy ha nem zavar, akkor is. Az említett hiba lehet mástól is!
Ugyanez az áll leesés szokott lenni amikor a csilivili új csöveket kicseréli az ember egy jól megválasztott vintage csőre.
Szóval esetleg keress a Psvane-k helyett majd valami olyat. Lehet ezt még fokozni! :)
Felcseréltem. Kézi biason sem kellett állítani. Előfok pontos. Pár hertz különbség, amit zenénél észre sem vesz az ember.Lehet akusztika is ( jobb fal mellett szekrénysor, balon ajtó. Frekiváltóra is gyanakszom. Talán a kondi, ami vág, vagy a hangszóró mágnes- tekercs lehet gyengébb. Nem érdekes. Nem fogok hangfalakat is felcserélni. 12AU7 csöveket viszont megvitathatjuk. Mi abból a Vintage ? Kinek mi a véleménye. Sajna abból itthon nem igen van. Amúgy a választás nem volt véletlen. Véleményekből azért leszűrhető ez-az. LINK

https://www.tubeampdoctor.com/psvane-12 ... s-paar?c=0
Nem tudom mi alapján választottad ki. Ha nincs/nem volt otthon, akkor tapasztalat alapján biztosan nem. Ha a linkelt helyről olvasom el a véleményeket, akkor az tűnik fel, hogy elég olcsó és alapszintű csövekhez hasonlítják. Kivétel a 2 illető , aki elvileg a TFK-knál hallotta jobbnak. Nekem is volt TFK korszakom. De kiderült, hogy az erősítőim hangja volt színezett/nem jó. Ezen pedig a síma hangú TFK-k segítettek valamennyit. Másik dolog, hogy azokról a csövekről amik helyett betették sincs sok adat, hogy mennyire voltak már elhasználódva. Vannak olyan esetek, amikor már rég túl van a végen a cső és úgy használják, viszont olyankor már nagyon kérdéses a "teljesítménye". Persze ez mérhető is lenne, de alig van aki ezzel foglalkozik. Vagy ha igen akkor maximum beméreti valakivel, mert maga úgysem tudja megcsinálni.
Egyedül elektroharmonix van itthon hasonlítási alapnak. Attól mérföldekkel jobb. A fiókba pihen 3- éve. :D
Van itt azért csemege. Csak legyen lóvé. LINK

http://www.audiotubes.com/12au7.htm

 
 

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

nerobi73 írta:
2020.07.09., csüt. 00:44
12AU7 csöveket viszont megvitathatjuk. Mi abból a Vintage ? Kinek mi a véleménye. Sajna abból itthon nem igen van. Amúgy a választás nem volt véletlen. Véleményekből azért leszűrhető ez-az.
A 12AU7 helyett ezekre is kereshetsz: ECC82 (tudtommal teljesen azonos), de E82CC, 5814A, 5814AW ill. jó eséllyel 6189W is csereszabatosak (valószínűleg nem említettem mndent).

Nem vagyok nagy csőszakértő, de eddigi kevéske tapasztalatom egyértelműen azt mutja, hogy a különböző előfokcsövek igen jelentős hangbéli eltérést tudnak okozni. Voltam olyan teszten, ahol csöveket cserélgettünk erősítőben, és nem csak árnyalatnyiak a különbségek... Nekem “sima” (rövid-anódos) Tungsram ECC82 van most előfokban, mert az elérhető és megfizethető árú csövek közül személyesen az általuk produkált hang tetszett nekem a legjobban (azokkal a végfokcsövekkel, amit használok: Tesla EL34), de számomra mindenképp jobb hangot produkálnak, mint az általam hallott kínai csövek (egy sor Primalunának feliratozott Shuguang 12AU7-em nekem is van, Psvane-t nem hallottam). Van egy sor (4 db) Sylvania 6189W-m is itthon, azok nekem nem okoznak a Teslákkal akkora élvezetet, viszont tartogatom, mert hallottam őket (saját erősítőben, saját rendszerben) EI KT90-nel, khm... ahhoz meglehetősen passzoltak... csakhát az EI KT90-ek már nagyon ritkák, de reménykedek, hogy egyszer mégis hozzájutok egy quadhoz, nem annyira csillagászati összegért.

Visszatérve a 12AU7-tel csereszabatos vintage csövekre, a mezőny felső szekciójában Telefunken ECC802S (erre sokan esküsznek, és ritka is, tehát ennek megfelelően már ára is van ám!), de akar Siemens E82CC is kellemes meglepetést tud okozni.Meg még egy halom egyéb, van itt nem egy kolléga aki tud tuti tippeket adni. Ha a “szent grál”-ként számontartott csövekre vágynál, akkor mélyen a zsebbe kell nyúlni, határ a dsillagos ég... én azért említettem a Tungsramokat, mert azok még könnyen beszerezhetőek NOS (új, soha nem használt) állapotban is, és árban is (5000 körül per darab) reális alternatívái lehetnek a Psvane-eknek. Szerintem. Persze hangban vagy tetszenek, vagy nem...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

nerobi73 írta:
2020.07.09., csüt. 00:44
SoundMania írta:
2020.07.08., szer. 09:02
nerobi73 írta:
2020.07.07., kedd 23:32

Jól eltaláltad 2013- as vásárlás. Még mindig jó a hang, bár egyik oldalon halvány már, és hallható icipici elhúzás a basszus balanszában. Isotek tesztlemeznél hallható.Eddig nem tűnt fel, csak most a meghajtó, és végcső frissítésnél. Csere lesz akkor ez is. Amúgy nem volt széthajtva, talán ezért is bírja ennyire jól. 6c33 sovtek - bők ajánlom a 68-as gyártmányokat, aki ilyennel zenél.70-es 80-as évek csöveit messze felülmúlja,alsó sávban, és főleg teljesítményben. Gondoltam megosztom. Állam leszakad . Köszi a választ
Cseréld fel a két csövet egymással, kíváncsiságból, hogy átmegy-e balanszhiba. Ha nem , akkor még használd nyugodtan. Vagy ha nem zavar, akkor is. Az említett hiba lehet mástól is!
Ugyanez az áll leesés szokott lenni amikor a csilivili új csöveket kicseréli az ember egy jól megválasztott vintage csőre.
Szóval esetleg keress a Psvane-k helyett majd valami olyat. Lehet ezt még fokozni! :)
Felcseréltem. Kézi biason sem kellett állítani. Előfok pontos. Pár hertz különbség, amit zenénél észre sem vesz az ember.Lehet akusztika is ( jobb fal mellett szekrénysor, balon ajtó. Frekiváltóra is gyanakszom. Talán a kondi, ami vág, vagy a hangszóró mágnes- tekercs lehet gyengébb. Nem érdekes. Nem fogok hangfalakat is felcserélni. 12AU7 csöveket viszont megvitathatjuk. Mi abból a Vintage ? Kinek mi a véleménye. Sajna abból itthon nem igen van. Amúgy a választás nem volt véletlen. Véleményekből azért leszűrhető ez-az. LINK

https://www.tubeampdoctor.com/psvane-12 ... s-paar?c=0
Nem tudom mi alapján választottad ki. Ha nincs/nem volt otthon, akkor tapasztalat alapján biztosan nem. Ha a linkelt helyről olvasom el a véleményeket, akkor az tűnik fel, hogy elég olcsó és alapszintű csövekhez hasonlítják. Kivétel a 2 illető , aki elvileg a TFK-knál hallotta jobbnak. Nekem is volt TFK korszakom. De kiderült, hogy az erősítőim hangja volt színezett/nem jó. Ezen pedig a síma hangú TFK-k segítettek valamennyit. Másik dolog, hogy azokról a csövekről amik helyett betették sincs sok adat, hogy mennyire voltak már elhasználódva. Vannak olyan esetek, amikor már rég túl van a végen a cső és úgy használják, viszont olyankor már nagyon kérdéses a "teljesítménye". Persze ez mérhető is lenne, de alig van aki ezzel foglalkozik. Vagy ha igen akkor maximum beméreti valakivel, mert maga úgysem tudja megcsinálni.

Avatar
nerobi73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2013.05.15., szer. 23:00
Értékelés: 20

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: nerobi73 »

SoundMania írta:
2020.07.08., szer. 09:02
nerobi73 írta:
2020.07.07., kedd 23:32

Jól eltaláltad 2013- as vásárlás. Még mindig jó a hang, bár egyik oldalon halvány már, és hallható icipici elhúzás a basszus balanszában. Isotek tesztlemeznél hallható.Eddig nem tűnt fel, csak most a meghajtó, és végcső frissítésnél. Csere lesz akkor ez is. Amúgy nem volt széthajtva, talán ezért is bírja ennyire jól. 6c33 sovtek - bők ajánlom a 68-as gyártmányokat, aki ilyennel zenél.70-es 80-as évek csöveit messze felülmúlja,alsó sávban, és főleg teljesítményben. Gondoltam megosztom. Állam leszakad . Köszi a választ
Cseréld fel a két csövet egymással, kíváncsiságból, hogy átmegy-e balanszhiba. Ha nem , akkor még használd nyugodtan. Vagy ha nem zavar, akkor is. Az említett hiba lehet mástól is!
Ugyanez az áll leesés szokott lenni amikor a csilivili új csöveket kicseréli az ember egy jól megválasztott vintage csőre.
Szóval esetleg keress a Psvane-k helyett majd valami olyat. Lehet ezt még fokozni! :)
Felcseréltem. Kézi biason sem kellett állítani. Előfok pontos. Pár hertz különbség, amit zenénél észre sem vesz az ember.Lehet akusztika is ( jobb fal mellett szekrénysor, balon ajtó. Frekiváltóra is gyanakszom. Talán a kondi, ami vág, vagy a hangszóró mágnes- tekercs lehet gyengébb. Nem érdekes. Nem fogok hangfalakat is felcserélni. 12AU7 csöveket viszont megvitathatjuk. Mi abból a Vintage ? Kinek mi a véleménye. Sajna abból itthon nem igen van. Amúgy a választás nem volt véletlen. Véleményekből azért leszűrhető ez-az. LINK

https://www.tubeampdoctor.com/psvane-12 ... s-paar?c=0

 
 

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

nerobi73 írta:
2020.07.07., kedd 23:32

Jól eltaláltad 2013- as vásárlás. Még mindig jó a hang, bár egyik oldalon halvány már, és hallható icipici elhúzás a basszus balanszában. Isotek tesztlemeznél hallható.Eddig nem tűnt fel, csak most a meghajtó, és végcső frissítésnél. Csere lesz akkor ez is. Amúgy nem volt széthajtva, talán ezért is bírja ennyire jól. 6c33 sovtek - bők ajánlom a 68-as gyártmányokat, aki ilyennel zenél.70-es 80-as évek csöveit messze felülmúlja,alsó sávban, és főleg teljesítményben. Gondoltam megosztom. Állam leszakad . Köszi a választ
Cseréld fel a két csövet egymással, kíváncsiságból, hogy átmegy-e balanszhiba. Ha nem , akkor még használd nyugodtan. Vagy ha nem zavar, akkor is. Az említett hiba lehet mástól is!
Ugyanez az áll leesés szokott lenni amikor a csilivili új csöveket kicseréli az ember egy jól megválasztott vintage csőre.
Szóval esetleg keress a Pswane-k helyett majd valami olyat. Lehet ezt még fokozni! :)

Avatar
nerobi73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2013.05.15., szer. 23:00
Értékelés: 20

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: nerobi73 »

SoundMania írta:
2020.07.07., kedd 07:51
wittao írta:
2020.07.07., kedd 06:36
Meg kellene merni oket, de szerintem nincs messze a veguk, jol birtak. 3000-4000 oranal senkit sem szoktam tobbel kecsegtetni mint varhato elettartamot, legtobb csogyarto biztonsagbol 1000-2000 orat mond/ir 12AU7 normal valtozatokra.
Szerintem tegyünk különbéget az élettartam és a garantált specifikációs értéken belüli működési idő között.
A jó csövek élettartama határértékeken belüli üzemmód esetén a 10.000 órát eléri.
Azonban vannak kivételek és megbízhatatlan gyártmányok. Hiába, már a csőgyártás sem a régi! :(
Jól eltaláltad 2013- as vásárlás. Még mindig jó a hang, bár egyik oldalon halvány már, és hallható icipici elhúzás a basszus balanszában. Isotek tesztlemeznél hallható.Eddig nem tűnt fel, csak most a meghajtó, és végcső frissítésnél. Csere lesz akkor ez is. Amúgy nem volt széthajtva, talán ezért is bírja ennyire jól. 6c33 sovtek - bők ajánlom a 68-as gyártmányokat, aki ilyennel zenél.70-es 80-as évek csöveit messze felülmúlja,alsó sávban, és főleg teljesítményben. Gondoltam megosztom. Állam leszakad . Köszi a választ

 
 

Avatar
nerobi73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2013.05.15., szer. 23:00
Értékelés: 20

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: nerobi73 »

SoundMania írta:
2020.07.07., kedd 07:51
wittao írta:
2020.07.07., kedd 06:36
Meg kellene merni oket, de szerintem nincs messze a veguk, jol birtak. 3000-4000 oranal senkit sem szoktam tobbel kecsegtetni mint varhato elettartamot, legtobb csogyarto biztonsagbol 1000-2000 orat mond/ir 12AU7 normal valtozatokra.
Szerintem tegyünk különbéget az élettartam és a garantált specifikációs értéken belüli működési idő között.
A jó csövek élettartama határértékeken belüli üzemmód esetén a 10.000 órát eléri.
Azonban vannak kivételek és megbízhatatlan gyártmányok. Hiába, már a csőgyártás sem a régi! :(
Jól eltaláltad 2013- as vásárlás. Még mindig jó a hang, bár egyik oldalon halvány már, és hallható icipici elhúzás a basszus balanszában. Isotek tesztlemeznél hallható.Eddig nem tűnt fel, csak most a meghajtó, és végcső frissítésnél. Csere lesz akkor ez is. Amúgy nem volt széthajtva, talán ezért is bírja ennyire jól. 6c33 sovtek - bők ajánlom a 68-as gyártmányokat, aki ilyennel zenél.70-es 80-as évek csöveit messze felülmúlja,alsó sávban, és főleg teljesítményben. Gondoltam megosztom. Állam leszakad . Köszi a választ

 
 

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

nerobi73 írta:
2020.07.07., kedd 01:06
Sziasztok !

Tudtok segíteni előfokcső élettartammal kapcsolatban ?
Nem találok erre utalást.Kép
Psvane 12AU7-T-MII kb: 6- 7- ezer óra között járnak.
Mennyi idő alatt ment bele ennyi üzemóra ? 7 évre tippelnék.... :) Szerintem szerencsés esetben 10.000 óra körül várható. Mérés a jelenlegi állapotra adna választ, illetve az ismeretével esetleg jósolható a vége.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

wittao írta:
2020.07.07., kedd 06:36
Meg kellene merni oket, de szerintem nincs messze a veguk, jol birtak. 3000-4000 oranal senkit sem szoktam tobbel kecsegtetni mint varhato elettartamot, legtobb csogyarto biztonsagbol 1000-2000 orat mond/ir 12AU7 normal valtozatokra.
Szerintem tegyünk különbéget az élettartam és a garantált specifikációs értéken belüli működési idő között.
A jó csövek élettartama határértékeken belüli üzemmód esetén a 10.000 órát eléri.
Azonban vannak kivételek és megbízhatatlan gyártmányok. Hiába, már a csőgyártás sem a régi! :(

Avatar
nerobi73
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2013.05.15., szer. 23:00
Értékelés: 20

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: nerobi73 »

Sziasztok !

Tudtok segíteni előfokcső élettartammal kapcsolatban ?
Nem találok erre utalást.Kép
Psvane 12AU7-T-MII kb: 6- 7- ezer óra között járnak.
Csatolmányok
PS2-12AU7-T-MII-2-Psvane-12AU7-T-MII2-ECC82-MarkII-Serie-Matched-PAIR-1.jpg
PS2-12AU7-T-MII-2-Psvane-12AU7-T-MII2-ECC82-MarkII-Serie-Matched-PAIR-1.jpg (131.7 KiB) Megtekintve 1740 alkalommal

 
 

Avatar
Eroica
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 07:48
Értékelés: 3

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Eroica »

Nagyon szpen köszönöm mindenkinek, aki segített!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Egyetértek az előttem szólókkal, (kb.100 csöves erősítőt építettem a '80-90 években), annyi gyakorlati tanácsot még hozzátennék, hogy amikor beállítottad az azonos nyugalmi anódáramot, ha igen közelről (10cm) meghallgatod (letekert hangerőszabályozóval) a rákötött mélyhangszórót, akkor finoman be tudod állítani a biast hallható brumm (100hz) minimumra. Ha a csöveknél a bias feszültség 3%-nál jobban eltér egymástól, akkor vagy válogatod a csöveket, vagy belenyugszol, hogy teljes kivezérléskor nem egyformán fognak betorzítani -ettől még nyugodtan lehet zenét hallgatni...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fülelek 2020.05.17., vas. 17:04-kor.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Eroica írta:
2020.05.17., vas. 10:55
Kedves Fórumtársak!
Ha nem teljesen azonos értékű csöveket, tehát nem egy quadot teszek az erősítőmbe, akkor a BIas állítással ezeket a különbségeket korrigálhatom? Mielőtt leszednétek a fejem a kérdésért elmondanám, hogy a 4 emberből 2 azt mondta, hogy igen, ezért van a Bias állítási lehetőség, kettő pedig azt, hogy ez teljesen hülyeség. (Mind a 4 ember épít csöves erősítőket régóta, úgyhogy teljesen eltévedtem).

A másik kérdésem a csövek cseréjére vonatkozna. Ha jól gondolom, a következők a lépések:
Kiveszem a régieket
Letekerem a Biast teljesen az összesnél
beteszem az újakat
Egyenként feltekerem a megfelelő értékre és kész. (Kell valamilyen fokozatosság, először mindegyikre csak egy kicsit, vagy rögtön egymás után a gyári értékre mindet)?
A gyárilag quadban árult csövek igen nagy valószínűséggel egy közepes, vagy névleges üzemi anódáram közelében kis eltéréssel azonos rácsfeszültséget igényelnek. Ahogy Jolida is írja, ez az egyéb munkaponti meredekségre nem lesz garantált. Sőt, a négyesben de párban árult csövek az első 100-200üzem óra után egymástól el fognak mászni, mértéke mennyire, nincs ökölszabály. A több ezer órás öregedésük után ez ismét mozoghat fel és le is.

A csövek cseréjekor leviszed a biaszt, az jelentse azt, hogy csere előtt a régi csöveken felezed az anódáramot, akkor az jó módszer. Az újak berakása után több lépcsőben, 10-20üzemórnánként emelve 10%-ot a kívánt pontra, jó lesz.

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Jolida »

Attól még, hogy statikusan azonos munkapontra állítasz különböző paraméterű -azonos típusú- csöveket, azok még nem fognak teljesen egyformán működni.

Legalább abban a munkapontban a meredekségüknek is -közel- azonosnak kéne lenni (ez csak egyedi méréssel -jobb féle csőmérő, vagy egyéb mérőpad- mérhető meg). Korrekt párba válogatás a teljes görbe seregre (Ug->Ua-Ia) közel azonos jelleget kell mutasson.

Mivel ezek -valószínűleg- PP erősítők, az azonos "oldalon" levő két csőnek "párba válogatottnak" kell lennie: azonos rácselőfeszültségnél az anódfeszültség,anódáram és az "erősítés" bizonyos határon belül (lelke rajta, hogy ki mit nevez párba válogatottnak, én saját célra az 5%-os határt tartom annak) legyen.

Ha nem egyformák, a torzítás növekedni fog.
A torzítás akkor is növekedhet végcsövek esetén, ha a kivezérlés függvényében (rácsfeszültség AC komponens jelentős növekedésével) az esetleges egy pontos szimmetria felborul (a görbesereg nem közel egyforma a két csőnél).
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
Eroica
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 07:48
Értékelés: 3

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Eroica »

Kedves Fórumtársak!

Elöljáróban mindenkit megkérnék, hogy ne szedje le a fejem a következő kérdésekért, főleg az elsőért!

Az erősítőmön mind a 4 végfokcső munkapontját lehetőség van külön állítani. Meg is tettem, ugyanolyan értékeken működik mind a 4 cső. Összesen 4, azaz 4!!! csöves erősítő építéssel foglalkozó emberrel beszéltem a következő kérdésemről, és mind a 4!!!! mást mondott. Szóval: Ha nem teljesen azonos értékű csöveket, tehát nem egy quadot teszek az erősítőmbe, akkor a BIas állítással ezeket a különbségeket korrigálhatom? Mielőtt leszednétek a fejem a kérdésért elmondanám, hogy a 4 emberből 2 azt mondta, hogy igen, ezért van a Bias állítási lehetőség, kettő pedig azt, hogy ez teljesen hülyeség. (Mind a 4 ember épít csöves erősítőket régóta, úgyhogy teljesen eltévedtem).

A másik kérdésem a csövek cseréjére vonatkozna. Ha jól gondolom, a következők a lépések:
Kiveszem a régieket
Letekerem a Biast teljesen az összesnél
beteszem az újakat
Egyenként feltekerem a megfelelő értékre és kész. (Kell valamilyen fokozatosság, először mindegyikre csak egy kicsit, vagy rögtön egymás után a gyári értékre mindet)?
Nagyon köszönöm, ha valaki hozzáértő elmondja a véleményét!!!

Avatar
Eroica
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 07:48
Értékelés: 3

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Eroica »

1979-es Marshall Super Bass (plexi)

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Eroica írta:
2020.05.02., szomb. 11:28
Kedves Fórumtársak!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Van 3 darab egyforma ecc83/12ax7 csövem. Azt próbálom kinyomozni, hogy ki a gyártó? Semmilyen logó, gyártó név nem szerepel rajtuk, csak a 12ax7/ecc83. Ha ez segítség valakinek, akkor egy angol Marshall gitárfejből származnak, amit Angliából vettem. A Mullardok közt keresgéltem a hasonlóságot, de azoknak nem ilyen a belső szerkezete. Szóval htha valaki tudna segíteni nekem. Bemérettem őket, teljesen új értékeket mutatnak és van 3 azonos.

Itt van pár foto:
A cső alján arany festékkel a felső sorban: 2 A I
Alatta: (valami) 9 K

Nagyon Szépen Köszönöm a segítséget!!!
Mikori a gitárfej? Egy jó ideje JJ (szlovák) előfokcsöveket tesznek a Marshallokba, tudtommal.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”