Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát akkor hallgass olyat...
 

 
 
.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tollact »



Mondjuk szívesebben hallgatnék Mcintosh 275-t,mint Audio Note 
erősítőket a Jinróval bezárólag.
Hát akkor hallgass olyat...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Mondjuk szívesebben hallgatnék Mcintosh 275-t,mint Audio Note 
erősítőket a Jinróval bezárólag.

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Én igen... csöves gitárerősítőből.
Mondjuk Jet City Kt88 csövekkel.
Az jó.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



...torzítós...
 
én nem.

Én igen... csöves gitárerősítőből.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Kedveli itt valaki az ütősebb dögösebb,amolyan gitárerősítős hangot
csövesből?

...torzítós...
 
én nem.

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Van is ehhez egy jó cikk aHifi Piac 2001 márciusi számában.
Audio Note P1SE és Vtl TT-25 erősítők összehasonlításánál.

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Kedveli itt valaki az ütősebb dögösebb,amolyan gitárerősítős hangot
csövesből?

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: viri »



Drága. A TAD olcsóbb, ha már Gold Lion: http://www.tubeampdoctor.com/de/shop_So ... ussia_1431
Én egyébként TAD csövekre cseréltem a Gold Lion KT88-okat.

Én meg az itteni ajánlásodra, megspóroltam a plusz köröket, és egyből TAD-okat vettem.   
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Drága. A TAD olcsóbb, ha már Gold Lion: http://www.tubeampdoctor.com/de/shop_So ... ussia_1431
Én egyébként TAD csövekre cseréltem a Gold Lion KT88-okat.

 
Nálam a Gold Lion KT88 monitort csinált a nem pici álló dobozomból. Viszont nagyon kifinomult is volt, de az alsó oktáv eltűnt.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



 
Erről az online áruházról mi a véleményetek? http://www.etronic-parts.com/index.php/ ... -Lion.html

 

Drága. A TAD olcsóbb, ha már Gold Lion: http://www.tubeampdoctor.com/de/shop_So ... ussia_1431
Én egyébként TAD csövekre cseréltem a Gold Lion KT88-okat.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van egy A osztályú Legrand ultralineár végfok KT88 (6550) csővel Single Ended, 2 x 10 W erősítőm, ami cső cserére szorul, most JJ van benne, milyen csövet érdemes venni? Sovtek?

Erről az online áruházról mi a véleményetek? http://www.etronic-parts.com/index.php/ ... -Lion.html


 


Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


De ez is dögös,habár a csőcsere egy AN OTO ára.


Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Szerintem inkább ez.


Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


McIntosh MC-75
 
 
 
 

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Tapasztalatok alapján,melyek azok az erősítők,aminek a hangkaraktere,hasonlít
a Mcintosh275-höz?

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Ez az ongaku az ára alapján az AN-s,nem a Kondo féle.
 

 
Audio Note Jinro integrated amplifier Specifications
 
Specifications Description: Tubed integrated amplifier. Tube complement: two 5R4WGB, two 211, one ECC82 (or 5814a), one 7044 (or 5687). Inputs: 4 line-level. Input impedance: 100k ohms. Line input sensitivity: 200mV at maximum output. Frequency response: 20Hz–20kHz, –1.0dB. Signal/noise: 75dB at 2mV, broadband. Output power: 18Wpc into 8 ohms at 5% THD (tube-dependent).
Dimensions: 12" (300mm) W by 11" (280mm) H by 26" (660mm) D. Weight: 85 lbs (38.5 kg).
Serial Number Of Unit Reviewed: JIN-010.
Price: $26,500. Approximate number of dealers: 13.
Manufacturer: Audio Note UK, Ltd., 25 Montefiore Road, Hove, East Sussex BN3 1RD,
 
Ongaku:
Specifications
Type: Vacuum tubes integrated stereo amplifier
Tube Compliment: two VT4C/211, two 5R4WGB, CV4068 input and 6463 driver.
Output Power: 27 wpc stereo
Inputs: Four stereo inputs via silver RCA jacks
Output: Silver speaker binding posts
Price: $95,000
 


Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



A zéró akusztika kellően hozzásegített a hangosságérzethez.
A forrás kimeneti jelszintjének az égvilágon semmi köze nincs a hangosságérzethez, ez kapitális tévedés. Ahhoz van csak köze, hogy az erősítő hangerőszabályzóját kevésbé kell feltekerni, hogy ordítson.
Sajnos még a 86dB is úgy igaz csak, hogy akkor már 2W megy a hangszóróra. Mert 4Ohmos a62-es mélyhangszórója.

 
Épp azért fogalmaztam úgy, hogy "nem kizárt" mert NEM ÁLLÍTOM amit írok, inkább csak elmélkedem, arról, miért lehetett jó a dyno az audiomat-tal....
De értem a lényeget, ezek szerint kizárt. A hangosságérzetről viszont én egy kukkot sem írtam.....
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Pl. egy Dynaudio Audience 62 is 86 dB érzékenységű. Hajtottuk Audiomat Prélude-del 45nm-es helységben; - zéró akusztika. A Prélude 2x30 wattot tud. Furcsamód nagyjából elég volt hozzá, de a forrás egy Wadia 830 volt elég magas kimenő jelszinttel, így nem kizárt, hogy az is besegített a "jólhajtottságérzet" (tudom, hogy ez így ocsmány, de most ez jött) kialakulásában.
A zéró akusztika kellően hozzásegített a hangosságérzethez.
A forrás kimeneti jelszintjének az égvilágon semmi köze nincs a hangosságérzethez, ez kapitális tévedés. Ahhoz van csak köze, hogy az erősítő hangerőszabályzóját kevésbé kell feltekerni, hogy ordítson.
Sajnos még a 86dB is úgy igaz csak, hogy akkor már 2W megy a hangszóróra. Mert 4Ohmos a62-es mélyhangszórója.

Avatar
moljozs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011.04.20., szer. 21:54
Értékelés: 8

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: moljozs »



Van egy Audio Note katalógusom.A Jinro és az Ongaku integráltként szerepel.
Azt kérdezném,hogy milyenek az előfok csövek,mert én csak egyenirányítót és meghajtó csöveket látok
az erősítőkön?Vagy akkor ők csak szabályozható végfokok?

Audio Note Jinro integrated amplifier Specifications
 
Specifications Description: Tubed integrated amplifier. Tube complement: two 5R4WGB, two 211, one ECC82 (or 5814a), one 7044 (or 5687). Inputs: 4 line-level. Input impedance: 100k ohms. Line input sensitivity: 200mV at maximum output. Frequency response: 20Hz–20kHz, –1.0dB. Signal/noise: 75dB at 2mV, broadband. Output power: 18Wpc into 8 ohms at 5% THD (tube-dependent).
Dimensions: 12" (300mm) W by 11" (280mm) H by 26" (660mm) D. Weight: 85 lbs (38.5 kg).
Serial Number Of Unit Reviewed: JIN-010.
Price: $26,500. Approximate number of dealers: 13.
Manufacturer: Audio Note UK, Ltd., 25 Montefiore Road, Hove, East Sussex BN3 1RD,
 
Ongaku:
Specifications
Type: Vacuum tubes integrated stereo amplifier
Tube Compliment: two VT4C/211, two 5R4WGB, CV4068 input and 6463 driver.
Output Power: 27 wpc stereo
Inputs: Four stereo inputs via silver RCA jacks
Output: Silver speaker binding posts
Price: $95,000

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Van egy Audio Note katalógusom.A Jinro és az Ongaku integráltként szerepel.
Azt kérdezném,hogy milyenek az előfok csövek,mert én csak egyenirányítót és meghajtó csöveket látok
az erősítőkön?Vagy akkor ők csak szabályozható végfokok?

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Es egy 86dB-es hangfalhoz milyen erossegu csoves erosito ajanlott?
 
Pl. egy Dynaudio Audience 62 is 86 dB érzékenységű. Hajtottuk Audiomat Prélude-del 45nm-es helységben; - zéró akusztika. A Prélude 2x30 wattot tud. Furcsamód nagyjából elég volt hozzá, de a forrás egy Wadia 830 volt elég magas kimenő jelszinttel, így nem kizárt, hogy az is besegített a "jólhajtottságérzet" (tudom, hogy ez így ocsmány, de most ez jött) kialakulásában.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tollact »



Ez azért biztosan elbírna vele
http://audioresearch.com/Reference750.html
Hát ez még egy ketteslétrába is belepumpálná a teljesítményt
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ahhoz inkább ne akarj csövest. Inkább csak nagyobb erejű tranyós vagy más lesz jó.
Ez azért biztosan elbírna vele
http://audioresearch.com/Reference750.html

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: revox »


Es egy 86dB-es hangfalhoz milyen erossegu csoves erosito ajanlott?
 
az a baj,ez így kevés infó. 86dB-eshez is lehet pakolni csövest,ha a váltója nem zabálja le a kimenetet. aztán az se mindegy, főrendszerbe,vagy csak úgy másodrendszerbe kell. egyébként egy JPW Sonata is max 87dB és szereti a csöveseket(7Wattos Neiroval hajtottam és ami a Sonatanak kellett,azt bírta, bár diszkót nem lehet vele hangosítnai,az fix) a 3Watt csöves hasonló lehet,csak 1szál 2A3-as triódával SE kapcsolásban. mire elég? 86dB-el talán semmire. 90+dB-el is csak kellemes zenehallgatásra, igen sok kompromisszummal. 100+dB-el meg kibújik a szög a zsákból, hogy itt zúg,ott búg és nincs jó hangja ;-)  (100db fölött az eredeti japán Neirokat is át kellett építtetni,mert volt egy kis brummja,ami 93-94dB-es AN hangafalkon még nem jött át, de az Altec és Avantgarde tölcséreken igen)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”