Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

tonya írta:
2023.09.11., hétf. 08:12
Viszont úgy látom, Soundmania nem igazán fogja megosztani az egyszerű néppel az EL34-es tippjeit...így kénytelen vagyok a szar XF-es Mullardokat hallgatni továbbra is gondolkodik.gif
Az gáz... :smile33:
Hogy bírod ???

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

tunerman írta:
2023.09.11., hétf. 08:24

Az Audio Note Japan Overture EL34 PP erősítőjében EH EL34-ek vannak gyárilag, saját fejlesztésű JFET-et tartalmazó CCB (constant current biasing) áramkörrel.
Megkerestek, hogy vettek Psvane EL34 csöveket hozzá, és hogy állítsam be hozzájuk - hát nem lehetett...
A cég infója szerint az EH EL34 csövekkel használható az erősítőjük.
TJ.
:smile49:

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2023.09.10., vas. 19:52

O.K., csak azt nem értem, hogy akkor miért kérdezel, ha már eldöntötted?
Mai ElectroHarmonix vagy Tung-Sol tényleg tökmindegy, vedd meg az EH-t, azt jóestét :D
(én csak segíteni akartam, ráadásul mondtam neked konkrét típust is)

Ilyent, hogy valami ElectroHarmonix-ra van optimalizálva, én még nem hallottam, tehát számomra van új a nap alatt. Kösz, hogy megvilágosítottál... De hát akkor miért kérdezed, hogy melyik jobb hangú? Egyértelmű, azt kell venni, amire optimalizálva van, nem? (számomra logikus lenne, és megpórolod itt az egész polémiát :smile51: )
Nem döntöttem el semmit.
Hozzászólásod első felében megkaptam a választ- tök mindegy. gondolkodik.gif
Másodikban - " kösz, hogy megvilágosítottál " - után megkérdezed, hogy miért kérdezem, hogy melyik a jobb hangú. Szerinted ?
Leírtam, hogy az is számításba jöhet a cég szerint.
Ők mondták, ők világosítottak fel, nem a kisujjamból szoptam.
Gondoltam, semmi sem egyforma a világon, két különböző gyárból kikerülő cső kizárt, hogy egyformán szóljon, azért kérdeztem rá itt a TungSol - ra az EH - hoz képest.
Sanszosnak találtam, hogy van valaki aki hallotta a kettőt egymáshoz képest és elmondja tapasztalatát, valami különbség csak van. Mindegy.

Korábban is vásároltam volna Teslát - amikor még nem volt kényszerűség a csere - de sehogy sem jött össze 6 egyforma jó állapotú. RFT - ből találtam.
Az RFT - s kaland és az Audiophol Szalon " megvilágítása " után kicsit elment a kedvem a kisérletezéstől.

Ez már asszem ide kicsit off, de ha valaki azt mondja, hogy nyugodtan vegyem meg - ha találok - a Teslákat és ő tutira beállítja nekem hozzá a Mastrsound-ot - lejjebb tekeri az anódáramot, átvariál rajta ezt - azt, garanciát vállal rá stb. akkor nekifutok még egyszer.
Akkor talán valamelyik KT77 vagy 6CA7 is számításba jöhet.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Aszpirin írta:
2023.09.10., vas. 19:52
Rock60 írta:
2023.09.10., vas. 18:23
Aszpirin :smile32:

Kösz a tippet, de idézném magam.

O.K., csak azt nem értem, hogy akkor miért kérdezel, ha már eldöntötted?
Mai ElectroHarmonix vagy Tung-Sol tényleg tökmindegy, vedd meg az EH-t, azt jóestét :D
(én csak segíteni akartam, ráadásul mondtam neked konkrét típust is)

Ilyent, hogy valami ElectroHarmonix-ra van optimalizálva, én még nem hallottam, tehát számomra van új a nap alatt. Kösz, hogy megvilágosítottál... De hát akkor miért kérdezed, hogy melyik jobb hangú? Egyértelmű, azt kell venni, amire optimalizálva van, nem? (számomra logikus lenne, és megpórolod itt az egész polémiát :smile51: )
Az Audio Note Japan Overture EL34 PP erősítőjében EH EL34-ek vannak gyárilag, saját fejlesztésű JFET-et tartalmazó CCB (constant current biasing) áramkörrel.
Megkerestek, hogy vettek Psvane EL34 csöveket hozzá, és hogy állítsam be hozzájuk - hát nem lehetett...
A cég infója szerint az EH EL34 csövekkel használható az erősítőjük.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tonya »

Viszont úgy látom, Soundmania nem igazán fogja megosztani az egyszerű néppel az EL34-es tippjeit...így kénytelen vagyok a szar XF-es Mullardokat hallgatni továbbra is gondolkodik.gif
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tonya »

SFI írta:
2023.09.11., hétf. 06:44
Üdv, szerintem az EL34, az EL34. Meg vannak a katalógus adatok, azt jónapot. Az, hogy másképp szólnak a felhasznált anyagoktól, és a gyártási technológiától függ. Egyébiránt Rock EL 34 oktettjét (RFT) én vettem meg, és azóta is kitűnően teljesít az erősítőmben. Nem verdesi a biztiket..
Ennek én is örülök.... ;)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nekem is volt Music Referenc-em ezer éve, emlékszem, vígan csereberéltük a csöveket, nem voltak ilyen megkötések.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Nekem a régi erősítőmben (nem azért régi, mert eladtam mert nem tetszett, hanem meg elhunyt, de nem az EL34-ek) Tesla EL34-ek voltak. Szerintem ha lehet NOS Tesla (nem JJ!) EL34-eket szerezni azok nagyon jók. A Mullard-ot vagy Philips-et már nem is mondom, mert az megfizethetetlen.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Na, annak örülök. :smile32:

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 65

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SFI »

Üdv, szerintem az EL34, az EL34. Meg vannak a katalógus adatok, azt jónapot. Az, hogy másképp szólnak a felhasznált anyagoktól, és a gyártási technológiától függ. Egyébiránt Rock EL 34 oktettjét (RFT) én vettem meg, és azóta is kitűnően teljesít az erősítőmben. Nem verdesi a biztiket..
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2023.09.10., vas. 21:44
Aszpirin, no problémo.
Ezt kérdeztem :
Rock60 írta:
2023.09.09., szomb. 19:08
Szeretném megkérdezni a tapasztaltabb uraktól, hogy hogy viszonyul a Tung - Sol csőnek a hangja az Electro Harmonics - hoz ? / EL 34 /

/ Elkornyadtak a gyári a EH csövek, muszáj cserélni. /

Köszi.
Én meg ezt válaszoltam: "Mai ElectroHarmonix vagy Tung-Sol tényleg tökmindegy". Nos így viszonyulnak egymáshoz. Nyugodtan megveheted az olcsóbbikat.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin, no problémo.
Ezt kérdeztem :
Rock60 írta:
2023.09.09., szomb. 19:08
Szeretném megkérdezni a tapasztaltabb uraktól, hogy hogy viszonyul a Tung - Sol csőnek a hangja az Electro Harmonics - hoz ? / EL 34 /

/ Elkornyadtak a gyári a EH csövek, muszáj cserélni. /

Köszi.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2023.09.10., vas. 18:23
Aszpirin :smile32:

Kösz a tippet, de idézném magam.
O.K., csak azt nem értem, hogy akkor miért kérdezel, ha már eldöntötted?
Mai ElectroHarmonix vagy Tung-Sol tényleg tökmindegy, vedd meg az EH-t, azt jóestét :D
(én csak segíteni akartam, ráadásul mondtam neked konkrét típust is)

Ilyent, hogy valami ElectroHarmonix-ra van optimalizálva, én még nem hallottam, tehát számomra van új a nap alatt. Kösz, hogy megvilágosítottál... De hát akkor miért kérdezed, hogy melyik jobb hangú? Egyértelmű, azt kell venni, amire optimalizálva van, nem? (számomra logikus lenne, és megpórolod itt az egész polémiát :smile51: )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: wittao »

Milyen erositorol van itt szo?

EL-34, KT77, 6CA7 … vannak azert lehetosegek.

Egy orosz uj gyartasu TungSol, ElectroHarmonix, vagy szlovak JJ nagyjabol arra jo, hogy legpuskaval nagyobb celra lovoldozzon az ember…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin :smile32:

Kösz a tippet, de idézném magam.
Rock60 írta:
2023.09.10., vas. 08:06

Csak EL 34 mehet bele. Abból is leginkább EH.

Ne tőlem kérdezd, nem értek hozzá, az AI - vel függ össze...
A márka szervízese fél óráig magyarázta, hogy miért, nem emlékszem a részletekre.
Műszaki okai vannak, ami egyre több erősítőre jellemző.
Tunermann mesélte, hogy valamelyik új szériás push-pull Audio Note - t is gyárilag EH - val szerelik, ehhez a csőhöz hangolták a hangját és állították be, amit be kellett állítani. :yingyang:
A gyártő kifejezetten felhívja a figyelmet, hogy tilos más márkájú csövet beletenni a cumóba, és az azonnal a garancia végét jelenti. :smile49:

Az én esetemben, ha jól tudom a Tung-Sol és a PS vane jönne még számításba, de az utóbbi sokkal drágább és úgy hírlik, hogy nagyon rövid életűek.

Többen a TS - re szavaztak, szívesen kipróbálnám, de ha mégis az EH marad, akkor sem dőlök a kardomba. szeretem a Box hangját.
Végül is, ehhez a csőhöz tervezték.
Próbáltam két garnitúra össze - vissza bemért tuti jó RFT - vel, nem tolerálta a masina, röpködtek a biztosítékok, mint a tüzijáték. Posta, ide - oda, oda - vissza, vita, sértődés, rá..szás...

Elegem van a próbálkozásból, hogy vajon melyik NOS csővel sz...ok megint.

Ha jól értettem, olyasmit magyarázott a szervízes, hogy nagyobb AI feszültséggel működik ez az erősítő, mint az átlag.
Az EH csövek itt működnek jól, más csöveket ez a felhúzott áram idő előtt hazavág. Hogy ezt az áramot miért nem lehet lejjebb húzni, arról fogalmam sincs. Lehet, hogy lehetne, de a szervíz nem nyúlhat bele ilyen szinten.
Kaptam egy listát, azokkal a csövekkel, amelyek ezeknek a paramétereknek megfelelnek. Így jött képbe a Tung - Sol.

Mondom, hasonló a szitu az új AN erősítőknél is, azokat is az EH csőhöz optimalizálták.

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tonya »

Egyenlőre nem jönnek a tippek...hmmm... gondolkodik.gif
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: greenbio »

SoundMania írta:
2023.09.10., vas. 10:53
tonya írta:
2023.09.10., vas. 10:12
SoundMania írta:
2023.09.10., vas. 09:55
Leginkább arra, de amúgy nem tartom annyira jónak a régiek hangját sem. GE-knél azért általában jobbak.
Most próbáltam pl ecc88-asokat és csak az orosz 6n23p - nél volt jobb.... Alapfokú rendszerekben persze lehet, hogy jól szerepelnek mert ott úgysem hallani meg mennyivel jobb a többi.
Hát persze..... gondolkodik.gif
Amúgy meg marhára nem érdekel ki milyennek tartja a Mullard fx-eket, amikor van 4-5-6 féle másik cső ami berakható helyette ( esetleg van amelyikkel kicsit dolgozni kell ugyan ) és mind jobb nála jól hallhatóan.
Tudnál ajánlani jó csöveket az EL34 usereknek? Mit kell "dolgozni" más csövekkel, mire gondolsz itt? Szerintem sokunkat érdekelne.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2023.09.10., vas. 08:06
Többen a TS - re szavaztak, szívesen kipróbálnám, de ha mégis az EH marad, akkor sem dőlök a kardomba. szeretem a Box hangját.
Végül is, ehhez a csőhöz tervezték.
Szerintem próbálj meg beszerezni egy quad NOS Teslát, ha már EL34, az anyagilag is életképes alternatívája lehet a mai orosz vagy kínai csöveknek, minőségileg pedig tuti ugrás.
Soundmania-nak írom: igen, tudom, hogy van (akár sokkal) jobb, de nézd meg, hogy mibe kerülnek a jobbak, vagy ajánlj konkrétumot.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2023.09.10., vas. 11:43
Aszpirin írta:
2023.09.10., vas. 11:31
SoundMania írta:
2023.09.10., vas. 06:52
El 34 gitárerősítőbe való. Úgy is szól... :(
Khm, van egy olyan érzésem (legalábbis úgy nyilatkozol ex-cathedra), mintha csak JJ-t, Sovtek-et meg kortárs társait hallottad szólni EL34-ből. Azok tényleg gitárerősítőkbe valók, nem hifibe...

(Sütitől vettem anno Hitachi EL34-eseket, na azok azért nagyonnemszarok /nnsz/ szerintem - ja és igen, hallom a különbséget, nem is kicsit, a "vacak"-kategóriás cuccommal is)
Hallottam ezeknél jobbakat. És mint írtam másokat is, amiket te meg valószínűleg nem, mert akkor értenéd miről beszélek.
Értem, miről beszélsz, hidd el (és tévedsz, mert én is hallottam másokat is :D, konkrétan nálam sem EL34 amire a legjobban vágynék a csöves erőpsítőmbe, ha még használnám, hanem egy quad Ei KT90-re - speciel az én erősítőmbe az is berakható az EL34-ek helyére, de ez tuti nem minden erőlködőnél van így :D). Csak a "szar EL34" így ex-cathedra nem kicsit erős.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tonya »

Na ezért kellene valami konkrétumot is írni, mert ez így, hogy "amikor van 4-5-6 féle másik cső ami berakható helyette " nem mond semmit.... gondolkodik.gif
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2023.09.10., vas. 11:31
SoundMania írta:
2023.09.10., vas. 06:52
El 34 gitárerősítőbe való. Úgy is szól... :(
Khm, van egy olyan érzésem (legalábbis úgy nyilatkozol ex-cathedra), mintha csak JJ-t, Sovtek-et meg kortárs társait hallottad szólni EL34-ből. Azok tényleg gitárerősítőkbe valók, nem hifibe...

(Sütitől vettem anno Hitachi EL34-eseket, na azok azért nagyonnemszarok /nnsz/ szerintem - ja és igen, hallom a különbséget, nem is kicsit, a "vacak"-kategóriás cuccommal is)
Hallottam ezeknél jobbakat. És mint írtam másokat is, amiket te meg valószínűleg nem, mert akkor értenéd miről beszélek.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2023.09.10., vas. 06:52
El 34 gitárerősítőbe való. Úgy is szól... :(
Khm, van egy olyan érzésem (legalábbis úgy nyilatkozol ex-cathedra), mintha csak JJ-t, Sovtek-et meg kortárs társait hallottad szólni EL34-ből. Azok tényleg gitárerősítőkbe valók, nem hifibe...

(Sütitől vettem anno Hitachi EL34-eseket, na azok azért nagyonnemszarok /nnsz/ szerintem - ja és igen, hallom a különbséget, nem is kicsit, a "vacak"-kategóriás cuccommal is)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tonya »

SoundMania írta:
2023.09.10., vas. 10:53
Amúgy meg marhára nem érdekel ki milyennek tartja a Mullard fx-eket, amikor van 4-5-6 féle másik cső ami berakható helyette ( esetleg van amelyikkel kicsit dolgozni kell ugyan ) és mind jobb nála jól hallhatóan.
Pár ötlet konkrétan, kipróbálom....
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Rock60 írta:
2023.09.10., vas. 08:06
Igen, tudom... :smile53: Szeretem a gitár hangját. :D
Elhiszem, hogy szereted, de más hangszerek is szólnak a lemezeken. Az el34 nem jó mindre. És van választék helyette.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

tonya írta:
2023.09.10., vas. 10:12
SoundMania írta:
2023.09.10., vas. 09:55
Leginkább arra, de amúgy nem tartom annyira jónak a régiek hangját sem. GE-knél azért általában jobbak.
Most próbáltam pl ecc88-asokat és csak az orosz 6n23p - nél volt jobb.... Alapfokú rendszerekben persze lehet, hogy jól szerepelnek mert ott úgysem hallani meg mennyivel jobb a többi.
Hát persze..... gondolkodik.gif
Amúgy meg marhára nem érdekel ki milyennek tartja a Mullard fx-eket, amikor van 4-5-6 féle másik cső ami berakható helyette ( esetleg van amelyikkel kicsit dolgozni kell ugyan ) és mind jobb nála jól hallhatóan.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”