Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Köszi az infót. Feltételezem a netes vélemények alapján, hogy a N.E. csövek nálam is jól szólnának. Egyelőre elvagyok a TAD KT88 csöveimmel, de mivel valszeg nem fognak örökké tartani, nézegetem, hová lenne majd érdemes lépni. Mivel egy készlet N.E. KT88 kb. 1400 USD-be fájna, míg ugyanaz Psvane vagy Canada Fuller változatban kb. a felébe, nem mindegy, merre tendál az ember. Az E.A.T.-t most hagyjuk...
 
Ugyanez van nálam is. Kb. 900 óra van a mostani KT120-ban, egyelőre semmi gond vele, de ha egyszer valamelyik elröppen és nincs tartalék szett, ott is vakarom majd, ahol nem viszket. Szóval nézegetek és hamarosan venni kéne valamit.
 
1400 USD + nem tudom Németországban hogy van, de gondolom még ott is vám + mwst jön rá. 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Annyit tennék még hozzá Dörmögi kollégának, hogy a Tamás és az általam leírt hangkaraktert Prima Luna Dialogue Two-ban és Cary Sli80-ban hozták ezek a csövek. 
 
Nem tudom az Audiomat-ban mit mutatna.

Köszi az infót. Feltételezem a netes vélemények alapján, hogy a N.E. csövek nálam is jól szólnának. Egyelőre elvagyok a TAD KT88 csöveimmel, de mivel valszeg nem fognak örökké tartani, nézegetem, hová lenne majd érdemes lépni. Mivel egy készlet N.E. KT88 kb. 1400 USD-be fájna, míg ugyanaz Psvane vagy Canada Fuller változatban kb. a felébe, nem mindegy, merre tendál az ember. Az E.A.T.-t most hagyjuk...

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Bocs, jogy belekotyogok, a Northern Electric körökkel jobb hang, ám a Tung Sol KT120 quad azért a kb. alig 60eFt-ért baromi jó vétel. Azt amit az ember ennyi pénzért várhat, bőven tudja.
 
Annyit tennék még hozzá Dörmögi kollégának, hogy a Tamás és az általam leírt hangkaraktert Prima Luna Dialogue Two-ban és Cary Sli80-ban hozták ezek a csövek. 
 
Nem tudom az Audiomat-ban mit mutatna.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Ayon Spirit (Ruby Hill + 88-as kábelek, Genes Quartet a végén)
 
Most nézem csak, hogy a Spirit-be (legalábbis a III-asba ) a gyári specifikáció szerint bele lehet tenni a KT150-es csöveket is.  Azon nem gondolkoztál? 
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Ayon Spirit (Ruby Hill + 88-as kábelek, Genes Quartet a végén)
Ismerős volt a nick-ed, de először nem tudtalak hová tenni, aztán a kábeleidből rájöttem, hogy a hfkábelem kapcsán váltottunk egyszer néhány levelet.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Köszi, de melyik? A NE KT88 vagy a ??? KT120 a jobb?
Bocs, jogy belekotyogok, a Northern Electric körökkel jobb hang, ám a Tung Sol KT120 quad azért a kb. alig 60eFt-ért baromi jó vétel. Azt amit az ember ennyi pénzért várhat, bőven tudja.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Szalon »


Milyen erősítőd van?
Ayon Spirit (Ruby Hill + 88-as kábelek, Genes Quartet a végén)
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Szalon »


Egy biztos, teljesítmény csöveknél az ilyen búrafestésnek nem sok értelme van, árnyékló hatása minimális, árnyékolni esetleg kislejű phono fokozat csöveket érdemes, de ennél vastagabb alu-réz-mumetál tubussal, viszont a nagyjelű power csöveknek az a jó, ha a sugárzásos disszipáció a környező tér felé minél akadály mentesebb, ellenkező esetben feleslegesen lesz melegebb az anódlemezük, meg a fűtésük is. A fűtésbe be lehet esetleg kalkulálni a magasabb belső hőt, de az anódlemeznek nem hasznos a túlmelegedés. Lényeg a lényeg, az élettartam rövidebb lesz így festve.
Ez a gyári magyarázat: 
 

 
 
Crystallized carbon grey coating inside the tube: This makes the TII series tubes to be a ‘grey bottle’, not a ‘black bottle’. The Crystallized carbon coating technology used in vacuum tubes have been patented by Psvane Audio in China and pending abroad. The benefit of the Crystallized Carbon coating will improve on absorbing random electrons inside the vacuum tube and dissipating heat more efficiently under extreme temperature, which will further enhance the stability of the vacuum tubes.

 
Azonban, hogy a valóságban tényleg jelent-e valami pozitív, vagy negatív változást, azt nem tudom, majd 2 év múlva visszatérünk rá. (Ha tovább bírja, akkor nem csak marketing )
 
Egyébként elég vékony ez a szürke réteg, sötétben átvilágít rajta a belső izzó rész! (próbáltam fényképezni, de nem sikerült használhtót készítenem)
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Ha már így meg lettem említve/szólítva, akkor belekotyokog.
 
Nagyon hajtós cső a Full Music/Northern Electrics, e tekintetben valóban hasonlít a KT120-ra, viszont finomabb, tonálisan gazdagabb, színesebb, játékosabb. A basszusára viszont figyelni kell, mert az igencsak "bővérű" - a minőségével nincs baj, de szereti ugráltatni a bicepszét, ha értitek mire gondolok . A KT120 szárazabb, tárgyilagosabb hang, ha úgy tetszik tranzisztorosabb, viszont még mindig tartom, hogy talán a legjobb ár/érték arányú cső a kategóriájában.

Köszi, de melyik? A NE KT88 vagy a ??? KT120 a jobb?

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 208

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »


Nos, akkor az egyik szemem sír... Hangilag ezek szerint jók a csövek, de nem bannám, ha nem purcannának ki hamar... Nekem egy oktett kellene, kellemetlen dolog, ha hamar megdöglik az egyik.
Ha már így meg lettem említve/szólítva, akkor belekotyokog.
 
Nagyon hajtós cső a Full Music/Northern Electrics, e tekintetben valóban hasonlít a KT120-ra, viszont finomabb, tonálisan gazdagabb, színesebb, játékosabb. A basszusára viszont figyelni kell, mert az igencsak "bővérű" - a minőségével nincs baj, de szereti ugráltatni a bicepszét, ha értitek mire gondolok . A KT120 szárazabb, tárgyilagosabb hang, ha úgy tetszik tranzisztorosabb, viszont még mindig tartom, hogy talán a legjobb ár/érték arányú cső a kategóriájában.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Ez a fajta Northern Electrics KT88 járt nálam egy rövid látogatás erejéig. Mintha összegyúrnál egy Tung Sol KT120-at meg egy Gold Lion KT88-at és persze mindkét csőből csak a jó tulajdonságokat vennéd ki. Tehát elég hajtós, a sávszéleket nagyon jól hangsúlyozó, mégsem frontális-erőszakos-nyomulós hang. Tud kifinomult is lenne, és ha a Tung Sol KT120-ra rá lehet mondani, hogy afféle jó munkásember, akkor a N.E. KT88 jóval kimunkáltabb, komolyabb, tónusgazdagabb hang.
 
Csodó Tamásnak van ilyenje, reméljük olvassa a topikot, aztán ő majd megerősíti, vagy kiegészíti, vagy épp cáfolja ezeket, én ilyen emlékeket örzök róla. Amikor ezeket hallgattuk, ez a 3 garnitúra cső járt itt, tehát T.S. KT120, G.L. KT88, és N.E. KT88.
 
Azt viszont több helyen is olvastam róla, hogy NEM a megbízhatóságáról híres.

Nos, akkor az egyik szemem sír... Hangilag ezek szerint jók a csövek, de nem bannám, ha nem purcannának ki hamar... Nekem egy oktett kellene, kellemetlen dolog, ha hamar megdöglik az egyik.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Nekem sem régóta... (én meg se mertem kérdezni )
 
Eddig Valve Art csövek voltak benne, ezekkel vettem. Később kipróbáltam még a JJ, Electro Harmonix, Golden Lion végcsöveket, de összességében ez tetszett a legjobban, ezért úgy voltam vele, hogy megy, ameddig megy, aztán majd egy kicsit följebb lépünk. Úgy érzem sikerült

 
Milyen erősítőd van?
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Használ-e valaki a kedves fórumtagok közül (persze írhatnak azok is, akik nem érzik kedvesnek magukat  ) Psvane KT88-as csövet? Ha van bármiféle tapasztalat, arra nagyon kíváncsi lennék!
 
Elsősorban a karaktere érdekelne, ui. nagyon gondolkozom egy quad beszerzésén, de ennek a csőnek az elődjéről (Shuguang KT88) egy számomra mértékadó véleményű fórumtárs olyakat mondott, ami igen -igen elgondolkodtat.    Némi poénkodás után arra jutottunk, hogy olyan túlcsorduló a hangja, mintha térdig gázolnál a mézben. 
 
Ez azért is érdekes számomra, mert amikor 6SN7-es cső gyanánt beszereztem a Psvane  CV-181 Z-t, akkor annak a bejáratás során tapasztaltam némi édeskés karaktert, de hál'Istennek ez kb. 40 óra múltán eltűnt a hangjából. Viszont, ha belevágnék egy fentebb említett szettbe, a guta ütne meg, ha amolyan romantikus-túlcsorduló féle hangja lenne.

Egy biztos, teljesítmény csöveknél az ilyen búrafestésnek nem sok értelme van, árnyékló hatása minimális, árnyékolni esetleg kislejű phono fokozat csöveket érdemes, de ennél vastagabb alu-réz-mumetál tubussal, viszont a nagyjelű power csöveknek az a jó, ha a sugárzásos disszipáció a környező tér felé minél akadály mentesebb, ellenkező esetben feleslegesen lesz melegebb az anódlemezük, meg a fűtésük is. A fűtésbe be lehet esetleg kalkulálni a magasabb belső hőt, de az anódlemeznek nem hasznos a túlmelegedés. Lényeg a lényeg, az élettartam rövidebb lesz így festve.

Online
Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Szalon »



Köszönöm a választ, nem is reméltem, hogy valakinek a fórumozók közül van ilyenje. 
 
Milyen csövet használtál előtte?

Nekem sem régóta... (én meg se mertem kérdezni )
 
Eddig Valve Art csövek voltak benne, ezekkel vettem. Később kipróbáltam még a JJ, Electro Harmonix, Golden Lion végcsöveket, de összességében ez tetszett a legjobban, ezért úgy voltam vele, hogy megy, ameddig megy, aztán majd egy kicsit följebb lépünk. Úgy érzem sikerült
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Nemrég ruháztam be egy quadba, viszont még nem szívesen nyilatkoznék róluk, mivel nem mentek még 100-120 órát... 
 
Viszont a túlcsorduló, mézes karakternek eddig (legnagyobb örömömre  ) semmi, de semmi jelét (akarom mondani hangját) nem mutatja, inkább szárazabb, hűvösebb, nagyon megfogott és dinamikus, de hangsúlyozom, még csak 80 óra körül van benne! Eddig nem bántam meg   (vettem még ugyanazon körben Psvane előfok csöveket is (12au7), de azokat még ki sem próbáltam)

 
Köszönöm a választ, nem is reméltem, hogy valakinek a fórumozók közül van ilyenje. 
 
Milyen csövet használtál előtte?
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Erre mondjuk én is, no meg arra is, hogy miként viszonyul ezeknek a hangja a hasonló árú Canada Fuller (szintén a Shuguang által gyártott) csövekéhez. No és ami még inkább érdekelne, az az, hogy milyenek a Northern Electric KT88-as csövek, amelyek kb. kétszer annyiba kerülnek az előbb említetteknél.
 
Ez a fajta Northern Electrics KT88 járt nálam egy rövid látogatás erejéig. Mintha összegyúrnál egy Tung Sol KT120-at meg egy Gold Lion KT88-at és persze mindkét csőből csak a jó tulajdonságokat vennéd ki. Tehát elég hajtós, a sávszéleket nagyon jól hangsúlyozó, mégsem frontális-erőszakos-nyomulós hang. Tud kifinomult is lenne, és ha a Tung Sol KT120-ra rá lehet mondani, hogy afféle jó munkásember, akkor a N.E. KT88 jóval kimunkáltabb, komolyabb, tónusgazdagabb hang.
 
Csodó Tamásnak van ilyenje, reméljük olvassa a topikot, aztán ő majd megerősíti, vagy kiegészíti, vagy épp cáfolja ezeket, én ilyen emlékeket örzök róla. Amikor ezeket hallgattuk, ez a 3 garnitúra cső járt itt, tehát T.S. KT120, G.L. KT88, és N.E. KT88.
 
Azt viszont több helyen is olvastam róla, hogy NEM a megbízhatóságáról híres.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Online
Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Szalon »



Használ-e valaki a kedves fórumtagok közül (persze írhatnak azok is, akik nem érzik kedvesnek magukat  ) Psvane KT88-as csövet? Ha van bármiféle tapasztalat, arra nagyon kíváncsi lennék!
 
Elsősorban a karaktere érdekelne, ui. nagyon gondolkozom egy quad beszerzésén, de ennek a csőnek az elődjéről (Shuguang KT88) egy számomra mértékadó véleményű fórumtárs olyakat mondott, ami igen -igen elgondolkodtat.    Némi poénkodás után arra jutottunk, hogy olyan túlcsorduló a hangja, mintha térdig gázolnál a mézben. 
 
Ez azért is érdekes számomra, mert amikor 6SN7-es cső gyanánt beszereztem a Psvane  CV-181 Z-t, akkor annak a bejáratás során tapasztaltam némi édeskés karaktert, de hál'Istennek ez kb. 40 óra múltán eltűnt a hangjából. Viszont, ha belevágnék egy fentebb említett szettbe, a guta ütne meg, ha amolyan romantikus-túlcsorduló féle hangja lenne.

Nemrég ruháztam be egy quadba, viszont még nem szívesen nyilatkoznék róluk, mivel nem mentek még 100-120 órát... 
 
Viszont a túlcsorduló, mézes karakternek eddig (legnagyobb örömömre  ) semmi, de semmi jelét (akarom mondani hangját) nem mutatja, inkább szárazabb, hűvösebb, nagyon megfogott és dinamikus, de hangsúlyozom, még csak 80 óra körül van benne! Eddig nem bántam meg   (vettem még ugyanazon körben Psvane előfok csöveket is (12au7), de azokat még ki sem próbáltam)
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Használ-e valaki a kedves fórumtagok közül (persze írhatnak azok is, akik nem érzik kedvesnek magukat  ) Psvane KT88-as csövet? Ha van bármiféle tapasztalat, arra nagyon kíváncsi lennék!
Erre mondjuk én is, no meg arra is, hogy miként viszonyul ezeknek a hangja a hasonló árú Canada Fuller (szintén a Shuguang által gyártott) csövekéhez. No és ami még inkább érdekelne, az az, hogy milyenek a Northern Electric KT88-as csövek, amelyek kb. kétszer annyiba kerülnek az előbb említetteknél.


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Használ-e valaki a kedves fórumtagok közül (persze írhatnak azok is, akik nem érzik kedvesnek magukat  ) Psvane KT88-as csövet? Ha van bármiféle tapasztalat, arra nagyon kíváncsi lennék!
 
Elsősorban a karaktere érdekelne, ui. nagyon gondolkozom egy quad beszerzésén, de ennek a csőnek az elődjéről (Shuguang KT88) egy számomra mértékadó véleményű fórumtárs olyakat mondott, ami igen -igen elgondolkodtat.    Némi poénkodás után arra jutottunk, hogy olyan túlcsorduló a hangja, mintha térdig gázolnál a mézben. 
 
Ez azért is érdekes számomra, mert amikor 6SN7-es cső gyanánt beszereztem a Psvane  CV-181 Z-t, akkor annak a bejáratás során tapasztaltam némi édeskés karaktert, de hál'Istennek ez kb. 40 óra múltán eltűnt a hangjából. Viszont, ha belevágnék egy fentebb említett szettbe, a guta ütne meg, ha amolyan romantikus-túlcsorduló féle hangja lenne.

Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Emberek!
 
 
Ki tud segiteni abban, hogy megmondja: az orosz 6N2P-EV csovek (amelyek elvileg megfelelnek az ECC 83 ill. 12 AX7 eseknek) vajon egy Tungsram ECC 83 helyere siman beilleszthetoek -e vagy a dolog azert ennel bonyolultabb. 
 
 
udv, sanyi

Szia, 
Bár hasonló, de simán nem rakható be egy ECC83 helyére.  A fűtést kell átkötni. Lásd a linken.
 
http://www.tubes-store.com/product_info ... ucts_id=60
Üdv,
NL

Avatar
Shanyi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2011.09.14., szer. 10:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Shanyi »


Emberek!
 
 
Ki tud segiteni abban, hogy megmondja: az orosz 6N2P-EV csovek (amelyek elvileg megfelelnek az ECC 83 ill. 12 AX7 eseknek) vajon egy Tungsram ECC 83 helyere siman beilleszthetoek -e vagy a dolog azert ennel bonyolultabb. 
 
 
udv, sanyi
 
 
 

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tollact »


Azt hiszem a gyűjtők néha ki vannak használva... TFK ECC803SEz Görögországból jön. Eszembe nem jutna onnan rendelni bármit is....A legnagyobb át....ok ott vannak.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gianni321 »


Azt hiszem a gyűjtők néha ki vannak használva... TFK ECC803S
 
Legyen az ő bajuk...
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: hubee »

Azt hiszem a gyűjtők néha ki vannak használva... TFK ECC803S
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Okulásul leírhatnád, kik ezek a "szakértők".
 
Frissen vásárolt Luxman A-384 erősítőm szakértő kezek által történő átnézése után a benne lévő csövet egy RCA márkájú csőre cserélték.
...
Emellett van némi ellentmondás a csőre vontakozó információkban, ugyanis azt a választ kaptam, hogy a "12au6-os csövet" cserélték, a készülék specifikációja szerint viszont 12au7-es van/volt benne.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”