Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
V_Karesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.12.02., szomb. 18:51
Értékelés: 5

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: V_Karesz »

(ex)Cat írta:
2018.12.14., pén. 22:28
1000 évvel ezelőtt foglalkoztam a témával, már teljesen elfelejtettem azt is, amit akkor tudtam, de most újra felmerült bennem, hogy kellene egy sztereó rendszer itthonra. Nem akarok nagyon extrát, de azért nem is a legalapabb rendszert szeretném összehozni. A cél elsősorban, a hálózatos lejátszás, legyen az wifi, BT, airplay... Nem feltétlenül ragaszkodom, hogy tudja alapból az erősítő, de persze jó ha igen, viszont ha nem, akkor minimum 2 digi bement kell. Ha van USB is, az előny.

......
Ahhoz, hogy releváns tanácsot lehessen adni, szerintem kellene még pár konkrétum:

Milyen méretű a szoba?
Elsősorban háttérzene vagy kifejezetten zenehallgatás lenne vele a célod?
Milyen zenéket hallgatsz?
Mekkora a keret?
Inkább használt eszközökben gondolkodsz?
Source: foobar2000, Sony CDP XA20ES
DAC: Singxer SDA-1
Pre-/HP amp: Little Dot MK VI+ (drivers: Shuguang BT CV181-Z, powers: Svetlana winged "C" 6H13C)
Power amp: Diy Pass Labs Aleph 5
Speakers: ProAc Response 2.5
HP: Beyerdynamic Amiron Home, Beyerdynamic Custom Studio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

bratyesz74 írta:
2018.12.15., szomb. 17:48
tsmith írta:
2018.12.15., szomb. 12:48
bratyesz74 írta:
2018.12.14., pén. 17:36
Üdv ,sztereó erősitőt vennék 50000ft környékén.Amit néztem mission cyrus 1,2 nad 320 c bee.Melyiket érdemesebb megvenni esetleg más tipust tudna valaki ajánlani ?Köszi.
Ilyen NAD-om van, nagyon meg vagyok vele elégedve.
Ami még belefér a keretbe Arcam alpha 7,8. Érdemes számitásba venni ?
Ismerősnél van eladó Arcam 8 és külön végfok is. Ha érdekel keress meg pribátban , megadom a számát.
Hasonló árú Denonoknál kicsit jobban szólt és jobb a térhatása is valamivel.

Avatar
bratyesz74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.12.22., vas. 09:17
Értékelés: 3

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bratyesz74 »

tsmith írta:
2018.12.15., szomb. 12:48
bratyesz74 írta:
2018.12.14., pén. 17:36
Üdv ,sztereó erősitőt vennék 50000ft környékén.Amit néztem mission cyrus 1,2 nad 320 c bee.Melyiket érdemesebb megvenni esetleg más tipust tudna valaki ajánlani ?Köszi.
Ilyen NAD-om van, nagyon meg vagyok vele elégedve.
Ami még belefér a keretbe Arcam alpha 7,8. Érdemes számitásba venni ?

Avatar
tsmith
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2017.03.02., csüt. 15:28
Értékelés: 3

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tsmith »

bratyesz74 írta:
2018.12.14., pén. 17:36
Üdv ,sztereó erősitőt vennék 50000ft környékén.Amit néztem mission cyrus 1,2 nad 320 c bee.Melyiket érdemesebb megvenni esetleg más tipust tudna valaki ajánlani ?Köszi.
Ilyen NAD-om van, nagyon meg vagyok vele elégedve.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »

1000 évvel ezelőtt foglalkoztam a témával, már teljesen elfelejtettem azt is, amit akkor tudtam, de most újra felmerült bennem, hogy kellene egy sztereó rendszer itthonra. Nem akarok nagyon extrát, de azért nem is a legalapabb rendszert szeretném összehozni. A cél elsősorban, a hálózatos lejátszás, legyen az wifi, BT, airplay... Nem feltétlenül ragaszkodom, hogy tudja alapból az erősítő, de persze jó ha igen, viszont ha nem, akkor minimum 2 digi bement kell. Ha van USB is, az előny.

3 egymástól elég rendesen különböző erősítő került eddig képbe.
Rotel RA-12
Onkyo TX-8150
Marantz PM6006

A Rotel és a Marantz esetén még képbe kerül egy Cromecast Audio is a hálózatos lejátszás érdekében.

Hangfalak tekintetében első körben a Bowers & Wilkins CM8 S2 volt a kinézett példány, de sajnos pont elkelt mire észrevettem a hirdetést. Jelenleg egy Focal Aria 906-tal szemezek.

Erről kellene nekem valami tanács, vélemény, meglátás, bármi...

Köszi!

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

bratyesz74 írta:
2018.12.14., pén. 17:36
Üdv ,sztereó erősitőt vennék 50000ft környékén.Amit néztem mission cyrus 1,2 nad 320 c bee.Melyiket érdemesebb megvenni esetleg más tipust tudna valaki ajánlani ?Köszi.
Ahogy látom, már elkelt az itt kínált Dunaudio Evergreen A30. Éppen 50e-t kértek érte, szerintem ebben az árkategóriában, talán a legjobb.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
bratyesz74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.12.22., vas. 09:17
Értékelés: 3

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bratyesz74 »

bratyesz74 írta:
2018.12.14., pén. 17:36
Üdv ,sztereó erősitőt vennék 50000ft környékén.Amit néztem mission cyrus 1,2 nad 320 c bee.Melyiket érdemesebb megvenni esetleg más tipust tudna valaki ajánlani ?Köszi.
Schaub Lorenz monitor hangfalak amik gyárilag scan speak hangszórókkal vannak szerelve 4 ohm-osak.

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

bratyesz74 írta:
2018.12.14., pén. 17:36
Üdv ,sztereó erősitőt vennék 50000ft környékén.Amit néztem mission cyrus 1,2 nad 320 c bee.Melyiket érdemesebb megvenni esetleg más tipust tudna valaki ajánlani ?Köszi.
Én a NAD-ot venném, de ez csak egy szubjektív vélemény részemről. Azért azt írd meg, hogy milyen hangsugárzót szeretnél vele hajtani, úgy könnyebben tudnak segíteni a többiek.

Avatar
bratyesz74
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.12.22., vas. 09:17
Értékelés: 3

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bratyesz74 »

Üdv ,sztereó erősitőt vennék 50000ft környékén.Amit néztem mission cyrus 1,2 nad 320 c bee.Melyiket érdemesebb megvenni esetleg más tipust tudna valaki ajánlani ?Köszi.

LandCruiser
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.12.01., szomb. 23:53
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: LandCruiser »

Ráadásul ez egy végetnemérő időtöltés, főleg úgy, sokszor azt sem tudom, mi micsoda. :D

LandCruiser
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.12.01., szomb. 23:53
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: LandCruiser »

NadTom !
Vettem egy SMSL X4-et, ez DAC/Amp is, de az eladónak nem volt, így visszakaptam a zsetont. Most vettem egy Topping Nx1s-t 9.600 ft.-ért, de még nem adta fel az eladó, igaz, csak 1 napja. Ehhez kell majd D/A átalakító.

Bitrograde !
Amiket belinkeltél biztosan jók, csak az nekem súlyosan a fájdalomküszöb felett vannak forintban. Arra figyelek, hogy ne kelljen vámot áfát fizetni, vagy esetleg azzal együtt is megérje. Bár ezt már nehéz kivtelezni a vámkzelési díjjal együtt. Akkor már érdemesebb EU-ból rendelni kicsit drágábban. USA nagyon olcsó használtban, viszont iszonyat a posta+vám+áfa, ráadásul azok többsége nem küld a "balkánra"

Bocs, hogy nem válaszoltam, de nem volt időm olvasni sem.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

LandCruiser írta:
2018.12.08., szomb. 18:39
Kösz a jókívánságot. Egyelőre nem tudok betelni vele.
Dj bobó bármin jól szól. :D
Az hogy hajtom, az erős túlzás. Az ócska PC.-m ócska hangkártyájával, meg a K10000 Pro telómmal. Mivel csak 38 Ohm-os, így ezek is meghajtják hallgatható hangerőre. Nézegetek DAC erősítőket, és külön-külön is, de akkora a választék, hogy lehetetlen dönteni. Az Ebay is tele van az olcsótól kezdve a felsőkategóriásig mindenfélével. Kínai is van nagyon komoly minőségűnek tűnőekkel.
Ez pl. alkatrészeket, és tudást tekintve szerintem jó. Hozzáteszem, fogalmam nem volt, hogy mit, milyen adatok alapján keressek, ez csak következtetés, hogy pl. az ALPS27 egy felsőkategóriás erősítőkbe is szerelt poti.
Szóval pl. ez: https://www.ebay.co.uk/itm/E50-Class-A- ... ctupt=true
Azt viszont nem tudom, hogy erre hogy tudok USB DAC-ot kötni, mivel csak RCA bemenet van rajta.
Lehet, és talán érdemes is különböző DIY és kínai DAMP-okkal próbálkozni, de ha biztosra akarsz menni, akkor valami stabil, megbízható készülék után nézz, és ha lehet, akkor Európából (nincs VÁM+ÁFA). Ifi Nano, valamelyik szitakötő (piros vagy fekete Dragonfly), Meridian Explorer, inkább a 2-es, kicsit drágábban az Oppo HA-2 (van itt a fórumon is eladó). Ha asztali és komolyabb (árfekvés), akkor az újabb kör.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: nadtom »

LandCruiser írta:
2018.12.08., szomb. 18:39
Azt viszont nem tudom, hogy erre hogy tudok USB DAC-ot kötni, mivel csak RCA bemenet van rajta.
A legtöbb dac-on van RCA kimenet, sőt szerintem ez a leggyakoribb “kijárat”.
Lehet érdemesebb lenne viszont egy készüléket venned, ami hálózati lejátszó, dac és füles előfok is egyben (ha csak fülessel akarsz zenét hallagatni), így megúszod a kábelezést.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

LandCruiser
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.12.01., szomb. 23:53
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: LandCruiser »

Szerintem dj bobó-t hallgasd meg rajta az az etalonzene. 31_1_21.gif
Jó zenehallgatást! Mivel hajtod a fülest?
[/quote]

Szerintem dj bobó-t hallgasd meg rajta az az etalonzene. 31_1_21.gif
Jó zenehallgatást! Mivel hajtod a fülest?
[/quote]

Kösz a jókívánságot. Egyelőre nem tudok betelni vele.
Dj bobó bármin jól szól. :D
Az hogy hajtom, az erős túlzás. Az ócska PC.-m ócska hangkártyájával, meg a K10000 Pro telómmal. Mivel csak 38 Ohm-os, így ezek is meghajtják hallgatható hangerőre. Nézegetek DAC erősítőket, és külön-külön is, de akkora a választék, hogy lehetetlen dönteni. Az Ebay is tele van az olcsótól kezdve a felsőkategóriásig mindenfélével. Kínai is van nagyon komoly minőségűnek tűnőekkel.
Ez pl. alkatrészeket, és tudást tekintve szerintem jó. Hozzáteszem, fogalmam nem volt, hogy mit, milyen adatok alapján keressek, ez csak következtetés, hogy pl. az ALPS27 egy felsőkategóriás erősítőkbe is szerelt poti.
Szóval pl. ez: https://www.ebay.co.uk/itm/E50-Class-A- ... ctupt=true
Azt viszont nem tudom, hogy erre hogy tudok USB DAC-ot kötni, mivel csak RCA bemenet van rajta.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: nadtom »

LandCruiser írta:
2018.12.07., pén. 00:28
Ma vettem át a ath-m50x fülest. Jól szól rajta a nikászi péri ménó. :)
Szóval a semmihez tudom hasonlítani, mert semmi tapasztalatom. Viszont hallottam már zenét élőben, és tudom milyen a bassz.gitár, stb... Nagyon jó vélemények vannak róla, és én sem tudok mást mondani. Nagyon dinamikus, a hangeszereket élethűen adja vissza, és nekem leginkább ez a lényeg. Rengeteg jazz-t meghallgattam vele, meg sok mást is, és tényleg jó.
Többek közt Senri Kawaguchit is szereti. Nagyon élethű.
https://www.youtube.com/watch?v=nrHJoY6RzR0
Szerintem dj bobó-t hallgasd meg rajta az az etalonzene. 31_1_21.gif
Jó zenehallgatást! Mivel hajtod a fülest?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

LandCruiser
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.12.01., szomb. 23:53
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: LandCruiser »

Ma vettem át a ath-m50x fülest. Jól szól rajta a nikászi péri ménó. :)
Szóval a semmihez tudom hasonlítani, mert semmi tapasztalatom. Viszont hallottam már zenét élőben, és tudom milyen a bassz.gitár, stb... Nagyon jó vélemények vannak róla, és én sem tudok mást mondani. Nagyon dinamikus, a hangeszereket élethűen adja vissza, és nekem leginkább ez a lényeg. Rengeteg jazz-t meghallgattam vele, meg sok mást is, és tényleg jó.
Többek közt Senri Kawaguchit is szereti. Nagyon élethű.
https://www.youtube.com/watch?v=nrHJoY6RzR0

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

Nadtom... nem ma kezdtem tisztaban vagyok az arakkal. az hogy van 50ezer dolcsiert is fejes nem hinnem hogy minden napos lenne a magyar vagy akar kulfoldi hifi korokben.

Bitograde nalam csak oregebb cuccokat talalsz, az erositoim inkabb a 30-40 ev kozott vannak lassan.
Nem mondom hogy nem lehet talalni olcson is jo fulest,de altalanosagban a mai cuccoknak eleghuzos aruk van. :smile53:
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: nadtom »

kaboca36 írta:
2018.12.04., kedd 19:31
Nem ertem miert kell 60-100ezer-ert venni fulest. Regi modelekbol simen vesz egy jot 20ezer alatt, vagy valami komolyabat 50-ert.
Az AKG 240 600 ohms vagy a 250-es siman szol ugy mint a mai 100ezres vackok. vagy barmelyik regi beyer jo lehet.....
Először is valakinek venni kell új, mai, 100ezres, vacak füleseket, mert egyébként nem lesz használt a piacon amit megvehetnél... ;)
A viccet félretéve, az ár nem garancia a minőségre, de azért azt te sem hiszed, hogy el tudják adni drágán a füleseket a gyártók úgy, hogy nem szól jól? Általánosságban azért elmondható, hogy a drágább fülesek jobbak, csodák nincsennek.

Ha a százezret soknak érzed, mit szól ehhez?
http://player.hu/highlife/sennheiser-or ... lhallgato/
Éveket kell várni - mert olyan várólista van - erre az olcsónak nem mondható fülesre... ;)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

kaboca36 írta:
2018.12.04., kedd 19:31
Nem ertem miert kell 60-100ezer-ert venni fulest. Regi modelekbol simen vesz egy jot 20ezer alatt, vagy valami komolyabat 50-ert.
Az AKG 240 600 ohms vagy a 250-es siman szol ugy mint a mai 100ezres vackok. vagy barmelyik regi beyer jo lehet.....
Nekem az AKG 240-es egyszerűen nem akart rendesen megszólalni (600 Ohm, MP). Most vettem egy Sennheiser HD 250 Linear II-t, az viszont egy álom (300 Ohm, és ez is kéri a hajtást). A régi Beyerek nekem egyáltalán nem jöttek be, ahogy a Gradók sem, ellenben van egy használtan 60E-s modern, "vacak" fejesem, egy Hifiman HE-400i, amit nagyon szeretek (kellett vele egy kicsit játszani, hogy úgy szóljon, ahogy most).
A végfokom legalább húsz éves, a DAC-om meg ha három. Az előfokom meglesz még legalább húsz évig (akkor meg már mindegy lesz, mert megsüketülök), de a PC-mben biztos matatok majd, ahogy a lejátszóprogramot is frissíteni fogom. Nincs ilyen, hogy a régi jó, az új vacak. A régi/használt (lehet) olcsóbban is jó (talán).
Szerintem a kolléga tapasztalatot gyűjt, azért nem hallgatott senkire, és vett magának egy új fülest. De nem baj. A saját tapasztalatszerzését mindenki maga fizeti.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 661
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »

Nem ertem miert kell 60-100ezer-ert venni fulest. Regi modelekbol simen vesz egy jot 20ezer alatt, vagy valami komolyabat 50-ert.
Az AKG 240 600 ohms vagy a 250-es siman szol ugy mint a mai 100ezres vackok. vagy barmelyik regi beyer jo lehet.....
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

LandCruiser
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.12.01., szomb. 23:53
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: LandCruiser »

Melyik Fiio-t nézted? Fülest csak akkor vegyél ha meghallgattad, mindegy ki mit ír róla.
Saját tapasztalat: Soha nem hallottam az AR cégről szinte csak a Sennheiser meg a Beyerdynamic füleseiről, hallottam, olvastam, ezeket próbáltam a hifishow-n, aztán jött a döbbenet, hogy egy kisebb cég fülese is milyen jó tud lenni.

Csak csendben jegyzem meg, hogy az általam linkel AR M200-as lejátszóban van beépített füles erősítő. ;)
Nekem Fiio X3-as van ~60eFt volt vagy 5 évvel ezelőtt, de ha most kellene döntenem az M200-as venném, persze ha meghallgattam, és tényleg hozza az eredeti listaárának megfelelő szintet.
[/quote]

Nem tudom melyik Fiio-t néztem. Az AV tesztes pali youtube-os videójában láttam egy hordozható vs asztali Fiio erősítő összehasonlítót. Az asztali érdekelne. A srác dícsérte, és állítólag előerősítőnek is használható, DAC-ot tudja. Persze tudom, ez nagyon kevés a sikerhez, ennek még utánanézek jobban, annál is inkább, mert az árát sem néztem meg akkor. Lehet megnézem, és elsírom magam. Állítólag vettem egy fejhallhatót, ATH-M50x-et. Megrendeltem ma. Akármilyen oldalt nézegettem, magyar, külföldi, agyonfényezték mindenhol, teszteken is, és használók is. Ebay-en több, mint 300 értékelésből ne találtam rosszat. Bár a Fostex nagy szerelmem (így hallatlanul) :) de arról azért voltak rossz vélemények. Az Audio-Technika is Japó, így legalább támogatom a japókat, nagyon remélem, hogy ők meg engem ezzel a műszerrel. Tudom meg kellett volna előtte hallgatni, de már kicsit kezdek összeroppani a sok nézelődésbe, hasonlítgatásba. Most már vennem kell egy erősítőt is, a füles kipróbálása miatt, mert 14 napom van eldönteni a minősítését.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: nadtom »

LandCruiser írta:
2018.12.03., hétf. 21:18
Amit belinkeltem az egy AR lejátszó volt, jelentős kedvezménnyel, nem kell feltétlenül hozzá az AR-H1-es füles.
Mivel az AR lejátszó nagyon jó áron van, ezért ajánlottam neked ezt, de vannak olcsóbb lejátszok ott is, illetve a Fiio magyar oldalát is érdemes felkereseni.
Ha a lejátszót megvetted, menj el egy pár audio szaküzletbe, hallgass meg a saját lejátszóddal minél több fülest, és azt vedd meg ami passzol hozzá. Szerintem is találsz 40-60eFt már jó fülest hozzá, és így kicsit több, mint 100eFt-ból lesz egy jó fejhallgatós rendszered. ;)
Fiio-kat is nézegetek. Vannak elfogadható áron. Fülesből a BeyerDynamic-ról nagyon jókat írnak.
[/quote]

Melyik Fiio-t nézted? Fülest csak akkor vegyél ha meghallgattad, mindegy ki mit ír róla.
Saját tapasztalat: Soha nem hallottam az AR cégről szinte csak a Sennheiser meg a Beyerdynamic füleseiről, hallottam, olvastam, ezeket próbáltam a hifishow-n, aztán jött a döbbenet, hogy egy kisebb cég fülese is milyen jó tud lenni.

Csak csendben jegyzem meg, hogy az általam linkel AR M200-as lejátszóban van beépített füles erősítő. ;)
Nekem Fiio X3-as van ~60eFt volt vagy 5 évvel ezelőtt, de ha most kellene döntenem az M200-as venném, persze ha meghallgattam, és tényleg hozza az eredeti listaárának megfelelő szintet.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

LandCruiser
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.12.01., szomb. 23:53
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: LandCruiser »

Amit belinkeltem az egy AR lejátszó volt, jelentős kedvezménnyel, nem kell feltétlenül hozzá az AR-H1-es füles.
Mivel az AR lejátszó nagyon jó áron van, ezért ajánlottam neked ezt, de vannak olcsóbb lejátszok ott is, illetve a Fiio magyar oldalát is érdemes felkereseni.
Ha a lejátszót megvetted, menj el egy pár audio szaküzletbe, hallgass meg a saját lejátszóddal minél több fülest, és azt vedd meg ami passzol hozzá. Szerintem is találsz 40-60eFt már jó fülest hozzá, és így kicsit több, mint 100eFt-ból lesz egy jó fejhallgatós rendszered. ;)
[/quote]

Fiio-kat is nézegetek. Vannak elfogadható áron. Fülesből a BeyerDynamic-ról nagyon jókat írnak.

LandCruiser
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.12.01., szomb. 23:53
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: LandCruiser »

"""A jó hír az, hogy ha kedveled a Fostexet (így hallatlanul is :D )"""

Ez jó. :D

Írtam egy 8 kötetes regényt, de közbe kiléptetett a rendszer, és elveszett. Most nem vagyok ideges. :)
Nézegetek erősítőket is a füleshez. Jól értettem, hogy ilyen Fostex DAC erősítőd volt ?
Nem ragaszkodom a Fostexhez. A BeyerDynamic-ról is nagyon jókat mondanak, megfizethető kategóriában is, de rosszat nem isnagyon olvastam róluk. A regényt majd újrafogalmazom, de most már nincs erőm.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

LandCruiser írta:
2018.12.02., vas. 15:01
Szóval fülesből is ez a 40-60ezres kategória jöhet szóba. Erősítőből pedig nézek használtat.
Bonyolítanám egy kicsit a dolgodat. Ha füles rendszert tervezel hosszú távra, akkor ahhoz füles erősítő dukál, mert az erősítők/lejátszók erre a célra való kimenetei a legtöbbször csak azért vannak ott, hogy legyenek. A jó hír az, hogy ha kedveled a Fostexet (így hallatlanul is :D ), akkor ők nem csak fülhallgatót árulnak, hanem DAC/amp kombót a füleshez. Itt ez a remek darab például. Elé egy laptop, lejátszó szoftverrel, a fülest bele (ami akár Fostex is lehet, nekem egy Sennheiser HD650-nel szólt káprázatosan), és máris eléri az ember a zenei boldogságot. Volt ilyenem, új ára 75E, de használtan 40E körül megszerezhető, ha figyeled a hirdetéseket. Az enyémet az az illető vásárolta vissza, akitől vettem!!! Ha pedig lesz hangfalas rendszered, akkor ennek a végére tehetsz egy aktív (=saját beépített erősítővel rendelkező, akár Fostex) hangfalat. Elég költséghatékony megoldás, arról nem is beszélve, hogy ha márkán/rendszeren belül maradsz, akkor megspórolod a "mit mivel párosítsak össze, hogy jól szóljon" néven ismert, végeérhetetlen hifis sportot, és koncentrálhatsz csak a zenére. Amihez ne a frekvenciákat számolgasd, mert nem attól szól jól valami, amit rá mernek írni a gyártók. Szóval lehet ilyen is-is módon is építkezni, nem csak vagy-vagy (füles kontra hangfalas) módra építkezni.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”