A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kezdő hifi - tanács kéne

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1677

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: trane »

zoli73 írta:
2020.07.24., pén. 14:25
A ProAc Tablette 50 és a rockzene? Ezt komolyan gondolod? Ettől kb. bármi jobb rockzenére, még a syntar 200 is(amúgy meg nem). A ProAc-okban, úgy általában, szinte semmi nincs meg, ami a rock-hoz kell, pl. Feszes mélyek, dögösség, némi harsányság, stb. Mondom ezt úgy, hogy évekig volt ProAc-om(Response 2.5), és hallottam is párat, Tablette 50-et is. Ahogy mondani szokták, "más kávéház", túlzottan kifinomultak, a "zúzás" egyáltalán nem áll jól nekik.
Véleményem szerint rock-ra és egyéb "zúzós" zenékre(metál, elektronikus, stb) az egyik legjobb megoldás a Cerwin Vega!
én pedig évekig hallgattam T50-eket Nait3-mal leborulok.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

John
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 36

Hozzászólás Szerző: John »

loba70 írta:
2020.07.24., pén. 15:30
Köszönöm az újabb válaszokat!

Ezek közül : - Onkyo A-9010 sztereó erősítő (integrált DAC)
- Rotel RA-04 SE
- Marantz PM8000
- Marantz PM-7200 class A
illik valamelyik a Syntar 200 - hoz ,műfaji meghatározás nélkül?
Szia!
A világért sem szeretnélek megbántani,de látom,hiába koptatják itt a tollukat a régi motorosok,Te kitartasz az általad kiszemelt erősítők mellett.(Azt,csak Te tudhatod miért)? gondolkodik.gif
Hidd el, ezek az emberek a tudásuk legjavával próbálnak neked segíteni.
Ha mindenképpen "Ezek közül"akarsz választani,akkor is csak az előttem szólókat tudom ismételni.
Meghallgatás nélkül semmit ne vegyél!
Inkább vesszen az út ára,mint kiadsz látatlanba 100ezer forintot,aztán pár nap,hét után jön a keserű pirula,hogy mégsem olyan amilyennek gondoltad. sad.gif
Marantz CD-72 mkII SE (A többi fejlesztés alatt)

loba70
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: loba70 »

Köszönöm az újabb válaszokat!

Ezek közül : - Onkyo A-9010 sztereó erősítő (integrált DAC)
- Rotel RA-04 SE
- Marantz PM8000
illik valamelyik a Syntar 200 - hoz ,műfaji meghatározás nélkül?

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 589

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

trane írta:
2020.07.24., pén. 08:35
loba70 írta:
2020.07.24., pén. 05:34
...Naiv kérdés ... az általam felsorolt erősítőkkel mi a gond ?
Rockra milyen hangsugárzó való?
azokkal az erősítőkkel annyi a Trobléma, hogy a roKKKot :guitar: nem tudják a maga nyerseségében-erejében tálalni :ohnoohnoohno: , műszakilag egyébként rendben vannak :smile32:

ami pedig hangtömegben is tudja a Syntar 200 által hozottat, de képes igazán bugizni is, és nem egy vagyon, én (a-b-c sorrendben) a
- Dali 104
- ProAc Tablette 50
- Royd Minstrel
- Triangle Zerius 202
hangfalakból javaslok választani leborulok.gif
A ProAc Tablette 50 és a rockzene? Ezt komolyan gondolod? Ettől kb. bármi jobb rockzenére, még a syntar 200 is(amúgy meg nem). A ProAc-okban, úgy általában, szinte semmi nincs meg, ami a rock-hoz kell, pl. Feszes mélyek, dögösség, némi harsányság, stb. Mondom ezt úgy, hogy évekig volt ProAc-om(Response 2.5), és hallottam is párat, Tablette 50-et is. Ahogy mondani szokták, "más kávéház", túlzottan kifinomultak, a "zúzás" egyáltalán nem áll jól nekik.
Véleményem szerint rock-ra és egyéb "zúzós" zenékre(metál, elektronikus, stb) az egyik legjobb megoldás a Cerwin Vega!
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, DIY

trane
V.I.P.
V.I.P.

loba70 írta:
2020.07.24., pén. 05:34
...Naiv kérdés ... az általam felsorolt erősítőkkel mi a gond ?
azokkal az erősítőkkel annyi a Trobléma, hogy a roKKKot :guitar: nem tudják a maga nyerseségében-erejében tálalni :ohnoohnoohno: , műszakilag egyébként rendben vannak :smile32:

ami pedig hangtömegben is tudja a Syntar 200 által hozottat, de képes igazán bugizni is, és nem egy vagyon, én (a-b-c sorrendben) a
- Dali 104
- ProAc Tablette 50
- Royd Minstrel
- Triangle Zerius 202
hangfalakból javaslok választani leborulok.gif

loba70

Mindenkinek köszönöm!
Naiv kérdés ... az általam felsorolt erősítőkkel mi a gond ?

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3616

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

zoli73 írta:
2020.07.23., csüt. 14:21

Ha ebből a hárombol kellene választani(mindegyik melegen ajánlott), és nem kivitelezhető a meghallgatás, akkor az Arcam elő- végfok páros egyértelműen. Kicsi az esély rá, hogy mellélősz vele.
De azért ez a meghallgatás erősen ajánlott volna, biztos ami biztos.
+1
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

trane
V.I.P.
V.I.P.

Indy írta:
2020.07.23., csüt. 15:22
Én a világért sem szeretnélek elbizonytalanítani, de én egy hangsugárzó cserével futnák neki a történetnek, amennyiben tényleg rock és metál van terítéken. Mindazonáltal az ajánlott Arcam páros jó lesz ehhez a műfajhoz.
csatlakozom, annyi kiegészítéssel, hogy szvsz sem a Chario Syntar 200-ak, sem az Arcam duó, főként pedig együtt, nem igazán a ROKKK-ról :guitar: szólnak... :yingyang:
ettől függetlenül 100eFt-ért az az Arcam páros egy igen jó vétel :smile32: , de könnye(de)bb zenéken azért jobban muzsikálnak leborulok.gif

ami alkalmasabb lehet egyébként a Syntar-okhoz a jelzett zenékre, inkább egy Naim Nait3 (120eFt körül már elő szokott fordulni), vagy (mivel drágábban mennek) egy Nait1 36_3_1.gif ;peace; - de, mint látod, ők sajna nem jönnek ki 100eFt-ból sad.gif , viszont lehetnek hosszú távú 'befektetés' dollar.gif (i.e.: nem kell a cseréjükön gondolkodni jó darabig)

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1301
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy »

loba70 írta:
2020.07.23., csüt. 06:57
Köszönöm a hozzászólásod!
Amit elfelejtettem phono bemenet legyen.
Személyes meghallgatásra nem igen van lehetőségem .
Éppen emiatt kértem a tanácsotokat!
köszönöm!
Én a világért sem szeretnélek elbizonytalanítani, de én egy hangsugárzó cserével futnák neki a történetnek, amennyiben tényleg rock és metál van terítéken. Mindazonáltal az ajánlott Arcam páros jó lesz ehhez a műfajhoz.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 589

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

loba70 írta:
bitrograde írta:
2020.07.22., szer. 19:57
viewtopic.php?f=32&t=148145
viewtopic.php?f=32&t=148049
viewtopic.php?f=32&t=147663
Hallgasd meg ezeket is. Eszedbe ne jusson valamit anélkül megvenni.
köszönöm!
Ha ebből a hárombol kellene választani(mindegyik melegen ajánlott), és nem kivitelezhető a meghallgatás, akkor az Arcam elő- végfok páros egyértelműen. Kicsi az esély rá, hogy mellélősz vele.
De azért ez a meghallgatás erősen ajánlott volna, biztos ami biztos.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, DIY

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1283

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

loba70 írta:
bitrograde írta:
köszönöm!
A legfontosabb tanács pedig az, hogy ne vegyél semmit meghallgatás nélkül (előzetesen rendesen meg nem hallgatott készülékekkel van tele az apró :D ). Itt csak annyit tudunk tanácsolni, hogy mit hallgass meg. Ha fontos a fonó bemenet, akkor az Arcam Deltát elsősorban (jóval jobb hangja van, mint az Alpháknak), esetleg ezt a MF-t: viewtopic.php?f=32&t=147967
Vigyél esetleg magaddal még egy fület (ha kapható rá, akkor asszonyit :D )!
Audio-PC (zozoweb & mzperx) - Resonessence Lab Concero HD - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | Wyred4Sound & freeba
FiiO X5 II - OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference I / IMR R1 Zenith| freeba & mr.collector

loba70

bitrograde írta:
köszönöm!

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1283

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Audio-PC (zozoweb & mzperx) - Resonessence Lab Concero HD - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | Wyred4Sound & freeba
FiiO X5 II - OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference I / IMR R1 Zenith| freeba & mr.collector

loba70

Sziasztok !

Chario Syntar 200 hangsugárzóhoz keresek erősítőt!

A következőket néztem (100000 huf-ig):
- Onkyo A-9010 sztereó erősítő (integrált DAC)
- Rotel RA-04 SE
- Marantz PM8000

Leginkább rock, és metál zenét hallgatok, néha egy kis komolyzene is belefér.
Segítő tanácsot kérnék mi illene a Syntárhoz !

Előre is köszönök minden segítséget!

erica
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 121

Hozzászólás Szerző: erica »

leborulok.gif
tunerman írta:
2020.06.21., vas. 07:45
1. Amennyiben lehetőség van rá, akkor multiméterrel DCR-kellene mérni a hangfalak csatlakozóin :D
3R közeli értéknél 4 ohmosra, 6R körülin a 8 ohmos kimenetre kell csatlakoztatni a hangfalakat
2. Amennyiben per pillanat nincs lehetőség mérésre, akkor a 4 ohmos kimenetre lehet kötni a hangfalakat
3. A "föléillesztés" még mindig jobb lehet a kimenőcsöveknek, mint az "aláillesztés" :rolleyes:
TJ.
leborulok.gif köszönőm szépen!
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

trane
V.I.P.
V.I.P.

tunerman írta:
2020.06.21., vas. 07:45
1. Amennyiben lehetőség van rá, akkor multiméterrel DCR-kellene mérni a hangfalak csatlakozóin :D
3R közeli értéknél 4 ohmosra, 6R körülin a 8 ohmos kimenetre kell csatlakoztatni a hangfalakat
2. Amennyiben per pillanat nincs lehetőség mérésre, akkor a 4 ohmos kimenetre lehet kötni a hangfalakat
3. A "föléillesztés" még mindig jobb lehet a kimenőcsöveknek, mint az "aláillesztés" :rolleyes:
TJ.
ill. tapasztalataim szerint általában 'jobban' is szólnak a 4 Ohm-os kimenten a csövik leborulok.gif

tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 598

Hozzászólás Szerző: tunerman »

TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat Ruby, PHONO: Twin Servo MCRIAA, VÉGFOK: 6528 PP tube, CD: Philips CD100 trial run JFET mod, TUNER: SAE Mark Six, DECK: Nakamichi 1000/II, REEL: Stellavox SP-8, HANGFAL: Sansui/JBL2115+Raven 2.1

erica
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 121

Hozzászólás Szerző: erica »

a hangfalon ez áll 4...8ohm csöves erősítőhöz hova kell kötni 4 vagy 8 ohm? :quetionmark:
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

ZöldFül
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Igen, a "mászós" módszert ismertem, még tényleg úgy volt a legjobb, de csak egy hajszállal.
Most ebben a pozícióban van és tökéletes a basszus a kanapé közepén. Sőt, most pont ott jó, és nem a széleken! Kicsit bénán néz így ki, főleg, hogy a TV-s soundbar mélynyomóján van, de most így marad. Én sem gondoltam volna, hogy a függőleges elmozdulás is segíthet, pláne nem ennyit, de már kínomban mindent kipróbáltam! :)
Csatolmányok
IMG_0258.jpg
IMG_0258.jpg (645.6 KiB) Megtekintve 1258 alkalommal

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 982

Hozzászólás Szerző: lehoako »

ZöldFül írta:
2020.05.05., kedd 21:19
Sziasztok!
Segítsetek, mert megőrülök! Van ez a kis szoba a képen. Akárhová teszem a nyomorult mélynyomót, csak a kanapé két oldalán van normális mély. Ahogy beülök középre szinte semmi. Még a konyhából is dübörög, de bent a szobában a kanapé közepéről egy x@r. Én még ilyet nem láttam! Már mindenhol volt a szobában a mély, még a kanapén a hónamalatt is, de mindig ugyanaz! Lehetséges ez? Két rendszerem van, egy Bose házimozi, meg egy 2.1 hifi (annak látszik a zárt mélynyomója is a képen), de mindkettővel ugyanaz a helyzet. A kanapé két szélén OK, a közepén nem OK.
Hali!

Sajnos nem jó a helyzet, nehéz ilyen kis helyen csúcsra járatni a mélyhangokat... Ugyanerről írtam más topikban is, kiváló képességű fórumtárs nem tudta fejben összerakni a hangmagasság, hullámhossz, interferencia-kifejezéseket, aztán megint indult Köpködőczky professzor.

Ugyanazt a vészmegoldást mondanám, mint Tottyi, minden lehetséges pózban próbáld végig. A vertikális játék eddig előttem titok volt, köszi az infot!

ZöldFül
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Lehet, hogy meglesz a megoldás! Vertikálisan is játszani kell a mélynyomóval, nem csak horizontálisan!
Most megemeltem kb. 50cm-rel és határozottan jobb lett a helyzet! :)

ZöldFül
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Igen, köszi, most kb. így van, és így a legjobb tényleg, de a kanapé közepén, ahol ülnöm kellene, gyakorlatilag egy "basszuslyuk" van! Szinte mindenhol jobb, még, ha kijövök a szobából akkor is :), csak pont ott nem, ahol kellene. :)

tottyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 442

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ZöldFül írta:
2020.05.05., kedd 21:29
Sőt, van még egy "rendszer". A TV-hez van egy soundbar mélynyomóval, na azzal pl. nincs baj mély ügyileg, kva jól szól! De annak mondjuk lefelé néz a hangszórója.
Probald meg ugy, hogy a melynyomot a kanapera teszed ahol ulni szoktal es ugy korbejarod a szobat, hogy hol van a legjobb melye a subnak es oda leteszed.
Zozoweb Audio PC, DAC: Chord 2Qute, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, Sennheiser HD800

ZöldFül
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Sőt, van még egy "rendszer". A TV-hez van egy soundbar mélynyomóval, na azzal pl. nincs baj mély ügyileg, kva jól szól! De annak mondjuk lefelé néz a hangszórója.

ZöldFül
Újonc fórumos
Újonc fórumos

A Bose mélynyomója jelenleg a kanapé mögött van, ahol elvileg a legjobban szólt a mély, talán még onnan a legelfogadhatóbb, de éppen csak...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”