Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
dukefilesmoker
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.28., szomb. 13:42
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dukefilesmoker »

ZolaBA írta:
2020.09.30., szer. 05:23
dukefilesmoker írta:
2020.09.29., kedd 10:43
Ha nem lesz jobb ( vagy számomra elfogadható) a végeredmény abban az esetben kompnens rendszere váltok.
Ha áthelyezés előtt szeretted a focal monitorok hangját akkor az új hely akusztikája a probléma. Ha veszel komponens rendszert amiben a hangkeltés logikája kb. ugyan az, hogy membrán mozog ugyan ott ahol most a focal-oké akkor milyen hatalmas pozitív változást remélsz? A helyiség mérete, visszaverődési és elnyelési paraméterek nem változnak. De tök egyszerű, rá lehet tenni kipróbálni a focal-t két székre ahol az álló doboz lenne. Következő, hogy 200 ezret csak megkeresni sok, abból jó álló dobozt nem feltétlen találsz. A nagyobb doboz térfogattól lehet több mélye, de ha már most is ledugózod a monitorokat akkor minek.
A fotók alapján vélhetően egyébként zeng/visszhangos a hely és elhelyezés. Csupasz falak, nagy asztal, kemény padló, stb. Pénzköltés előtt érdemes lenne azon gondolkodni, hogy milyen elnyelő vagy diffúz bútor elemeket lehet betenni, átrendezni, stb. Szőnyeggel, párnákkal, focalok mögé tett pokróccal, matraccal, akasztónyi nagykabáttal érdemes tesztelni, hogy javul-e a hangzás, mert ha igen akkor nem az új hangsugárzó a megoldás. Szerintem ;)
Igaz. Minden igaz. Köszönöm, jó hogy írod, ezeket pont napokban végig is próbáltam.
A helyiség amúgy nem zsúfolt ugyan, de mindenütt van valami. szóval nem üres, visszhang nincs. Az ebédlőasztalnk a térből viszonylag kiesik és még oldalra tovább van légtér. ( ott visszaverődési pont nincsen)

Volt akusztikai panel, nagy kanapépárna, parafalemez a Focalok mögött. Érdemi valtozas nem volt. Aztán az akusztikai elemek a szemközti falra kerültek. Érzésre kicsit jobb, de pont azokon a frekvenciákon már nem segített. Próbaképp visszatettem a régi helyere az egyik dobozt (a másik maradt - annak csak ott van hely) meghallgatam őket együtt és külön is. No a régi helyen jó tiszta, részletes, nem ül rá a mély a többire. pedig sokkal jobban rá van tolva a Focal. Az máshogy rossz. bő fél méterrel magasabban van, a zongora tetején, grániton. a sztereo térnek annyi. Valami nagyon lapos széles megfoghatatlan. (Ez volt a gond a regi elhelyzéssel. nagyon tiszta, részletes hang, de a térérzet messze nem volt olyan jó).
Ezután pont tegnap este, visszament minden a mostani helyére és onnan a dobozokat is kijjebb hoztam olyan 40cm-el, pont széken, ahogy írtad. Itt nem tudtam megmondani hogy jobb- e vagy csak placebo. kb ugyanolyan. De az biztos hogy eljárni nem lehet, a zongorához odaülni pláne. stb. Nem élhető.:/
Ezek alapján gondolkodtam el a fentieken. Hogy vajon valami (esetleg zárt) állódoboz. jobb(kevésbé rossz) lenne-e.
Vagy pl valami hasonló mint a royd apex. milyen lenne egy olcsóbb exposure erositővel. (meglehet h. hangban visszalepés,vagy inkabb oldalra lépés. meg mas hangkarakter.) az a dilemmám hogy könnyebben tudom ide-oda pakolni. nem nehezíti a dolgomat az aktív dobozok tápkábele, az interconnect hossza, és nem kell állványokkal dolgozni-ami nem gyerekbarát megoldás.

mégegy adalék, ahogy fentebb írtam, két év múlva (ez csak nem rég realizálódott), ismét átalakításban leszünk amikor pont a szoba másik rövidebb sarkába kerülne a lánc. ott ismét a rövidebbik falnál lenne, é mögötte 1m-120 cm. hely lenne. a lehallgatási pozíció olyan 2m és még mögötte 2,5m. szóval az ideálisabb. ezek a focalok viszont oda végképp nem praktikusak.

mindemellett nagyon köszönöm amiket írtál, megerősített abban hogy a próbálkozásaim azért irányban vannak, csak a megoldás az ami nagyon képlékeny még és több változós.


Ötleteim:

1. Rossz hangulatban vásárolni kisebb hangdobozokat, és kizárólag háttérzenére filmnézésre használni, (ebből mondjuk újat) minden másra fejhallgató.
2. Passzív állványos dobozok, amik gyártó szerint is falra tolhatóak. (letét fejében kipróbálni párat hogy milyen az én környezetemben. két év múlva az átlakítás után pedig nekifutni mégegyszer, ha abban az elrendezésben kevesek lesznek.)
3. És amin eddig gondolkodtam, keresni egy kevésbé kényes állódobozt, amit oda rakok ahová akarok, és átalakítás után is rendben lesz.(értelemszerűen ott már jobbak lesznek az akusztikai állapotok) ez utóbbi két esetben használtakban gondolkodom)



A fentieket tekintve mondjátok nyugodtan ha hülyeség amit kitaláltam. Nyilván az adott helyzetnek és a lehetőségeknek megfelelően én döntök, de minél több mindent figyelembe akarok venni amit itt olvasok.
A zene rendet teremt a csöndben.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

dukefilesmoker írta:
2020.09.29., kedd 10:43
Ha nem lesz jobb ( vagy számomra elfogadható) a végeredmény abban az esetben kompnens rendszere váltok.
Ha áthelyezés előtt szeretted a focal monitorok hangját akkor az új hely akusztikája a probléma. Ha veszel komponens rendszert amiben a hangkeltés logikája kb. ugyan az, hogy membrán mozog ugyan ott ahol most a focal-oké akkor milyen hatalmas pozitív változást remélsz? A helyiség mérete, visszaverődési és elnyelési paraméterek nem változnak. De tök egyszerű, rá lehet tenni kipróbálni a focal-t két székre ahol az álló doboz lenne. Következő, hogy 200 ezret csak megkeresni sok, abból jó álló dobozt nem feltétlen találsz. A nagyobb doboz térfogattól lehet több mélye, de ha már most is ledugózod a monitorokat akkor minek.
A fotók alapján vélhetően egyébként zeng/visszhangos a hely és elhelyezés. Csupasz falak, nagy asztal, kemény padló, stb. Pénzköltés előtt érdemes lenne azon gondolkodni, hogy milyen elnyelő vagy diffúz bútor elemeket lehet betenni, átrendezni, stb. Szőnyeggel, párnákkal, focalok mögé tett pokróccal, matraccal, akasztónyi nagykabáttal érdemes tesztelni, hogy javul-e a hangzás, mert ha igen akkor nem az új hangsugárzó a megoldás. Szerintem ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
dukefilesmoker
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.28., szomb. 13:42
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dukefilesmoker »


Igen, valószínűleg az állítás kevésbé volt hatással a problémás sávra.
Ha fülre jobb a zárt reflexnyílás, akkor érdemes lehet úgy használni.
Az érzékenységnövelés lehet, hogy tényleg csak placebó, de szintén használd úgy ahogy fülre jobb.
Ha a szobának komolyabb gondjai vannak abban a hangsugárzó pozícióban, akkor valószínűleg más dobozokkal is hasonló lenne a helyzet. Magyarán esélyes, hogy egy akusztikus kezelés vagy elektronikus beavatkozás szükséges lehet.



Nos.

Focalokat ledugózva, kicsit finomhangolva jobb eredményt kaptam, általánosságban. Azonban az alapprobléma nem szűnt meg. A feleségemnek is feltűnt hogy valami nem kerek ezzel a hanggal.
Kaptam elhelyezésre javaslatokat. (ezekből igazából egy lehetőség valósítható meg. és kb két évig nem kell hozzányúlni. utána viszont teljesen máshová kerül a rendszer. már előre fázok tőle.)
Az elektronikus szobakorrekció folyamatban van, az mindenképp megtörténik, de fotókat küldtem, az illetőnek aki majd rendezi, és mondta elöljáróban, hogy van egy kis mozgástér, de csodát ne várjak.
Ha nem lesz jobb ( vagy számomra elfogadható) a végeredmény abban az esetben kompnens rendszere váltok. Elmondom a szempontjaimat.
Az aktív dobozokhoz állványt nem szeretnék. kisgyerekek vannak, borul. vagy ugyanúgy a falnál lenne a cucc és nemcsak connect hanem a tápkábelekkel is meg kellene küzdeni. -> még kényelmetlenebb az elhelyezéssel játszani.

A korábban írt kisebb aktív monitorokat elvetettem, mert oda mag sok az a DAC. és ezt a helyiséget meg nem töltené meg hanggal.( illetve de, meg még hangos is lenne, csak jelenlét érzet nem volna.)

Nincs tehát ugyan eldöntve, de arra gondoltam, hogy kis(ebb) állódobozokat választanék, egy hozzá illeszkedő erősítővel.
többféle hangzás is tetszik, úgyhogy ebben annyira nem válogatok. Egy biztos, a DAC marad. Hegel HD12
és akkor elhelyezném valahogyan a rendszert háttérzenére, filmre (kb ugyanoda de kicsit kíjjebb tudnám húzni a faltól, és távolabbra egymástól. ha pedig zenét hallgatok odaülősen, akkor az álló dobozokat odarakom ahova tetszik. kicsit ( a fejemben legalábbis) egyszerűbbnek tűnik, mint connect és tápkábeleket huzigálni, állványt pakolni dobozt elhelyezni rajta stb.

Ebben az esetben segítenétek-e elkölteni okosan, olyan 200-250 pénzt. használt komponensekben gondolkodom kizárólag. (értékesítem a Focalokat és locsolok még rá pénzt. ennyi lenne rá.)
plusz infó: úgy tudom a HEGELem előfok is. Akkor elég oda egy végerősítő? Az milyen; hogy kell elképzelni? illetve attól hogy előfok, még rakható a láncba integrált erősítő ugye?

Minden tanácsot javaslatot szívesen és köszönettel fogadok, és ha mondtok az említett ársávban párosításokat igyekszem annyit meghallgatni belőlük amennyit csak tudok ( és amit a covid enged)

köszi :smile53:

Csaba
A zene rendet teremt a csöndben.

Avatar
charg25
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.09.21., kedd 15:44
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charg25 »

charg25 írta:
2020.09.28., hétf. 23:25
Sziasztok!

Előszedtem a rendszerem ami használaton kívül van azóta is.
Mi lehet a gond szerintetek?
charg25 írta:
2019.03.22., pén. 21:23
Sziasztok!

A következő rendszerem van:
- Dali Concept 6 hangfalpár
- Nad 326BEE erősítő
- Fapaci féle hangfal kábelek.e

A rendszert kb. egy évig nem használtam.
Most a TV-re kötöttem rá egy új jack-RCA kábellel (Ugreen)

A problémám az, hogy olyan mintha kontakt hibás lenne valami. Egyszer minden ok, majd az egyik hangfal szól halkabban/elnémul, utána a másik. Szétszedtem az egészet, átcseréltem a hangfalkábeleket, megtisztítottam a csatlakozókat, de nem javult meg.

Hogyan tudnám megtalálni a probléma okát?
A kábelek cserélgetését ismét végigjátszottam, de nagyon hektikus volt. Egyik oldal halkabb volt egyértelműen mint a másik, viszont a másik oldalon a hangkép ingadozott.
Végigtekergettem a potikat az erősítőn és a balance erősen recsegett. A poti 'tornáztatása' után mintha javult volna a helyzet.

Avatar
charg25
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.09.21., kedd 15:44
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charg25 »

Sziasztok!

Előszedtem a rendszerem ami használaton kívül van azóta is.
Mi lehet a gond szerintetek?
charg25 írta:
2019.03.22., pén. 21:23
Sziasztok!

A következő rendszerem van:
- Dali Concept 6 hangfalpár
- Nad 326BEE erősítő
- Fapaci féle hangfal kábelek.e

A rendszert kb. egy évig nem használtam.
Most a TV-re kötöttem rá egy új jack-RCA kábellel (Ugreen)

A problémám az, hogy olyan mintha kontakt hibás lenne valami. Egyszer minden ok, majd az egyik hangfal szól halkabban/elnémul, utána a másik. Szétszedtem az egészet, átcseréltem a hangfalkábeleket, megtisztítottam a csatlakozókat, de nem javult meg.

Hogyan tudnám megtalálni a probléma okát?

OscarPeterson
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.09.28., hétf. 12:32
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: OscarPeterson »

Sziasztok,

eddig csak érdeklődéssel tanulmányoztam a fórumot, de most a konkrét tanácsotokat szeretném kérni.

Egy Linn Tukan hangfalpár és egy Macbook közé keresek jó minőségű DAC-kal rendelkező erősítőt kb 150.000 forintig.
Lehet új, lehet használt, bármi, amivel maximalizálni tudom a Tukanban rejlő lehetőségeket.
Lehet két különálló eszköz, de lehet, egyben is.
Munkáim miatt is rengeteg zenét hallgatok, ezért is a forrás általában Spotify, Tidal és társai..

Merre lépjek?
Innen indítok: Pioneer SA-301 és Dragonfly Black.

Köszönöm előre a tippeket, tanácsokat, jókat nektek!

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: denesdr »

dukefilesmoker írta:
2020.09.27., vas. 22:56
Köszönöm!

Azt nem írtam, de eddig annyit tettem, az ügy érdekében, hogy levettem 5-5 dB-t a mélyekből.
ettől még egy kis huppogás megmaradt, (nyilván a korrekció pont arra a frekire nem volt hatással.) cserében eltűnt a teste a zenének.
most azzal játszom, hogy szivaccsal ledugózom a reflexnyílásokat. (nem tudom ez mennyit árt amúgy a hangkarakternek)
és a potik alapon vannak.

egy dolgot még észrevettem: van hátul egy sensitivity kapcsoló ami még 6dB-el megtolja az érzékenységét a dobozoknak, nyilván jóval hangosabb lesz, de mintha halkan is dinamikusabban szólna. Lehet ebben valami, vagy csak placebo?


Kicsit jobb de azért nem vagyok elégedett. kicsit úgy érzem magam most, hogy kezdhetem elölről az egészet, és az a (tényleg) kevés ismeretem amit tudni véltem, mehet a kukába.... sad.gif

(a mérésnek utánajárok köszönöm)
Igen, valószínűleg az állítás kevésbé volt hatással a problémás sávra.
Ha fülre jobb a zárt reflexnyílás, akkor érdemes lehet úgy használni.
Az érzékenységnövelés lehet, hogy tényleg csak placebó, de szintén használd úgy ahogy fülre jobb.
Ha a szobának komolyabb gondjai vannak abban a hangsugárzó pozícióban, akkor valószínűleg más dobozokkal is hasonló lenne a helyzet. Magyarán esélyes, hogy egy akusztikus kezelés vagy elektronikus beavatkozás szükséges lehet.

Avatar
dukefilesmoker
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.28., szomb. 13:42
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dukefilesmoker »

[/quote]
Azokon Focalokon állítható némileg a mélyátvitel, amit ilyen helyzetek végett raktak rá, ezzel mindenképp tennék egy kísérletet. Aztán be tömheted a reflexnyílásokat is, zártá alakítva ezzel a dobozt.
Attól, hogy egy új szobában a meglévő cucc nem szól jól, még nem feltétlenül kell egyből lecserélni a rendszert, a szobát is lehet kezelni akusztikailag. Ezt lehet hasraütve vagy mérések alapján is csinálni, utóbbival szerintem célravezetőbb tud lenni a dolog.
[/quote]

Köszönöm!

Azt nem írtam, de eddig annyit tettem, az ügy érdekében, hogy levettem 5-5 dB-t a mélyekből.
ettől még egy kis huppogás megmaradt, (nyilván a korrekció pont arra a frekire nem volt hatással.) cserében eltűnt a teste a zenének.
most azzal játszom, hogy szivaccsal ledugózom a reflexnyílásokat. (nem tudom ez mennyit árt amúgy a hangkarakternek)
és a potik alapon vannak.

egy dolgot még észrevettem: van hátul egy sensitivity kapcsoló ami még 6dB-el megtolja az érzékenységét a dobozoknak, nyilván jóval hangosabb lesz, de mintha halkan is dinamikusabban szólna. Lehet ebben valami, vagy csak placebo?


Kicsit jobb de azért nem vagyok elégedett. kicsit úgy érzem magam most, hogy kezdhetem elölről az egészet, és az a (tényleg) kevés ismeretem amit tudni véltem, mehet a kukába.... sad.gif

(a mérésnek utánajárok köszönöm)
A zene rendet teremt a csöndben.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: denesdr »

dukefilesmoker írta:
2020.09.27., vas. 14:59
a dobozok közel vannak a falhoz, 20-25cm ráadásul a szélesebb falon vannak. változott a hang és nem tetszik. fedett lett, a mélyek rátelepszenek a többi tartományra.a sztereo tér ugyan most jobb mint volt, de elég kicsi a sweet spot. ha többen leszünk a helyiségben olyan fárasztóvá válik a hang. nem tudom jobban megfogalmazni.

Kedves Fórumtársak, Ti innen merre indulnátok?
Azokon Focalokon állítható némileg a mélyátvitel, amit ilyen helyzetek végett raktak rá, ezzel mindenképp tennék egy kísérletet. Aztán be tömheted a reflexnyílásokat is, zártá alakítva ezzel a dobozt.
Attól, hogy egy új szobában a meglévő cucc nem szól jól, még nem feltétlenül kell egyből lecserélni a rendszert, a szobát is lehet kezelni akusztikailag. Ezt lehet hasraütve vagy mérések alapján is csinálni, utóbbival szerintem célravezetőbb tud lenni a dolog.

Avatar
dukefilesmoker
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.09.28., szomb. 13:42
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dukefilesmoker »

Sziasztok! Jártam már korábban itt, kaptam hasznos információkat, éltem is velük.

Több fontos változás is volt az elmúlt időszakban a lakásban rendszerben egyaránt. a lánc a követlező: forrás: PC. DAC: Hegel hd12, Aktív dobozok: Focal alpha65. DIY falikonzol: acél, tömörfenyő, gránit - dupla elcsatolás. kábelek: oelbach tápkábelek, connect-> Roland gold xlr-xlr, usb-> inakustik exzellenz.

másik falra került a rendszer. ez sem ideális, de legalább egy magasságban vannak a hangdobozok, és kb megfogható hol van a lehallgatási pozíció. (korábban csak a rövidebbik falon voltak és pl a pc és az egyik ülő pozíció a jobbolali hangfal alatt volt) ehhez képest most akár jó is lehetne de nem az.

a dobozok közel vannak a falhoz, 20-25cm ráadásul a szélesebb falon vannak. változott a hang és nem tetszik. fedett lett, a mélyek rátelepszenek a többi tartományra.a sztereo tér ugyan most jobb mint volt, de elég kicsi a sweet spot. ha többen leszünk a helyiségben olyan fárasztóvá válik a hang. nem tudom jobban megfogalmazni.
______
nincs más elhelyezési mód. (előtérrel egyben lévő nappali, és az egyik szélén étkezőasztal. sok időt töltünk itt - sokfunkciós tér). - és itt jön a csavar. ez az elhelyezési lehetőségek szempontjából csak rosszabb lesz. az egyik rövidebb falon ugyanis kialakításra kerül majd egy mini konyha- no akkor majd további átrendezés következik, de attól félek inkább csak szűkül a mozgástér.)

el vagyok keseredve és dilemmában is vagyok mit tegyek.
- tetszene valami kisebb álló doboz (kb mint a neat motive2) ami nem foglalna több helyet mint a falikonzollal a Focalok sőt, de hogy az alsó reflexnyílás hogyan szólna az csak helyben derülne ki, ráadásul el vagyok szokva a komponens rendszerektől fogalmam sincs mi illene hozzá. pontosabban mik azok a buktatók, amiket mindenképp kerüljek el?

- nem tudom cseréljek-e kisebb monitorokra, ahol szelídebbek a mélyek(de azért vannak) és élénkebb levegősebb a középtartomány? "5 monitorok nem zenélnek be annyira egy olyan 18-nm-t +6nm (egyik oldalra nyitott a helyiség L alakban)

- engedjem el az egész jó hang keresést és vegyek valami valóban olcsó, igénytelen komponens rendszert zárt dobozokkal amik nem olyan érzékenyek az elhelyezésre. aztán fülhallgatózzak, ha zenét akarok hallgatni?

Azért csüggedtem el, mert ettől az átrendezéstől sokat vártam, de összességében nem lett jobb, a régi elrendezés már nemigen állítható vissza, innen kéne nyernem.

bocs ha hosszú lett.

Kedves Fórumtársak, Ti innen merre indulnátok?

köszönettel: Csaba
A zene rendet teremt a csöndben.

Tibor77beat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 10:59
Értékelés: 24

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Tibor77beat »

Nekem is Denon erősítőm van (X3500-as). A pre out kimenetre rá tudsz kötne bármilyen sztereó erősítőt (RCA csatlakozós kábellel). Mozinál mind a kettő együtt dolgozik, sztereóban viszont csak a sztereót hallgatod arról a forrásról, amiről akarod. Nálam bevált ez az összeállítás.(nálad is van pre-out fron kimenet, most néztem meg az X3000 hátlapját)

Avatar
Skoos
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.03.03., vas. 16:05
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Skoos »

Sziasztok,
Sok éve már, hogy erre jártam és nektek is köszönhetem denon x3000+dynavoice m65 5.0 rendszeremet is.

Eltelt vagy 7év azóta. Rájöttem, hogy sokkal inkább zenét hallgatok, mint filmezem.

Segítsetek pliz.

Az eddigi rendszert szeretném bővíteni, változtatni, nagyobb sztereó élményért.

- Ha veszek egy sztereó erősítőt, bekábelezhetem azt is a front hangfalak dupla dugaljára?
- denon HEOS erősített (banándugós) vagy erősítetlen kimenetes opciókban néztem. Mi a vélekedés ezekről, mit ajánlanátok (akár használtban ehelyett)?
- wireless fontos, digital audio fontos
- sztereózást kenyelesen, sporifyról kábelnélkül hallgatok. Van CD is, de azok szent és ritka alkalmak.
- esetleg cseréljem le a frontokat? Milyen lenne ami okos lépés mindkét vonalon (sztereo és hm)?

Köszi előre is,
Sanyi

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Visszaforgattam az Eden-eket a falhoz, 4cm-re. Leköltöztettem az alsó terminálra a Pion-n, lekötöttem a sub-okat. Szerintem ez így most jó.:) Úgy látszik, hogy itt felejtős lesz a beforgatás, mert, ha elhúzom a falról, akkor megy a mély és jön a sivalkodás.:)

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Nem pont az, csak itt ajánlották a srácok. Egyébként ezt én is néztem...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

ZöldFül írta:
2020.08.30., vas. 12:42
Köszi Srácok!
Tény, hogy eddig még tényleg a Heed-del volt a legjobb.
Ráfexem az ügyre.:)
Vagy esetleg egy kicsit "korosabb" elő / végfok kombó - ha Arcam a cél :quetionmark:
viewtopic.php?f=32&t=148049&p=2523404&h ... m#p2523404
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Köszi Srácok!
Tény, hogy eddig még tényleg a Heed-del volt a legjobb.
Ráfexem az ügyre.:)

Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1170
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: goodman »

ZöldFül írta:
2020.08.30., vas. 08:33
Még egy dolgot kipróbálok: felcserélem a terminálokat. A Royd-ok mennek az alsóba. Hátha.:)
Egyetértek az előttem szólókkal. Véleményem és tapasztalatom szerint ez az összeállítás nem szerencsés párosítás. Korábban magam is próbáltam a szóban forgó Pioneer erősítőt egy Royd Sapphire párral. Nem voltak jó partnerei egymásnak, nem volt meg a kellő szinergia. Alapvetően ebben látom a probléma okát. Ezen erősítő cserével lehetne változtatni, és elhagynám a szubokat. Egy korabeli ION vagy Exposure elektronika meghozhatná a megoldást és a hosszútávú megelégedést. ;)
Érdemes lehet a Royd topik olvasása, onnan elég sok infó gyűjthető. viewtopic.php?f=5&t=46797

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Indy »

ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 22:19
Pénz nem számít!:)))
Melyik Arcam-ot javasolnád amúgy?
Akár ezt:
viewtopic.php?f=32&t=149267
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Még egy dolgot kipróbálok: felcserélem a terminálokat. A Royd-ok mennek az alsóba. Hátha.:)

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Roli80 »

ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 21:30
Indy írta:
2020.08.29., szomb. 21:21
ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 21:14

Gondolod, hogy a Pio "fújja" meg annyira a tweetert? Pedig állítólag ezt a típust kifejezetten angol piacra gyártották anno, és mindenki nagyon jó véleménnyel volt iránta.
Igen, azt gondolom. :) Milyen hangsugárzó kábelt használsz?
Ha magasba húz én megpróbálnék valamilyen vdh kábelt. Sokan nem szeretik, de a magasakat vissza tudja fogni picit.
KCE-FLW40 "KáCsa High Definition OFC Flat Speaker Cable 2x4mm2". Direkt úgy kértem anno, hogy olyan hangsugárzókhoz lenne, amik kicsit felfelé húznak.

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Pénz nem számít!:)))
Melyik Arcam-ot javasolnád amúgy?

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Indy »

ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 21:30
Indy írta:
2020.08.29., szomb. 21:21
ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 21:14

Gondolod, hogy a Pio "fújja" meg annyira a tweetert? Pedig állítólag ezt a típust kifejezetten angol piacra gyártották anno, és mindenki nagyon jó véleménnyel volt iránta.
Igen, azt gondolom. :) Milyen hangsugárzó kábelt használsz?
KCE-FLW40 "KáCsa High Definition OFC Flat Speaker Cable 2x4mm2". Direkt úgy kértem anno, hogy olyan hangsugárzókhoz lenne, amik kicsit felfelé húznak.
A világért sem szeretnélek költségekbe verni, ezt a drótot nem ismerem, de valami tömör réz kábellel (DNM Reson, pl.) finomítani lehetne a problémán. Amúgy egy Arcam erősítő is megoldás lehet. ;)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Indy írta:
2020.08.29., szomb. 21:21
ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 21:14

Gondolod, hogy a Pio "fújja" meg annyira a tweetert? Pedig állítólag ezt a típust kifejezetten angol piacra gyártották anno, és mindenki nagyon jó véleménnyel volt iránta.
Igen, azt gondolom. :) Milyen hangsugárzó kábelt használsz?
KCE-FLW40 "KáCsa High Definition OFC Flat Speaker Cable 2x4mm2". Direkt úgy kértem anno, hogy olyan hangsugárzókhoz lenne, amik kicsit felfelé húznak.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Indy »

ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 21:14

Gondolod, hogy a Pio "fújja" meg annyira a tweetert? Pedig állítólag ezt a típust kifejezetten angol piacra gyártották anno, és mindenki nagyon jó véleménnyel volt iránta.
Igen, azt gondolom. :) Milyen hangsugárzó kábelt használsz?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 6

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Indy írta:
2020.08.29., szomb. 21:03
ZöldFül írta:
2020.08.29., szomb. 20:57
fererencz írta:
2020.08.29., szomb. 20:47


Szia!
Van előlapja? Gyári? Coniston R volt nekem, hasonlót éreztem (akkor CA P50 erősítővel társítva). Annak gyárilag szivacs előlapja volt, de rég elporladt. Kíváncsiságképpen vágtam a magasak elé szivacslapot. Alig egy centi vastag, laza szerkezetűt. Kicsit visszafogott a magasakból, pont annyit, hogy jó legyen. :smile29:
Akár ilyesmivel is érdemes lehet kísérletezni...
Igen, a gyári "grillekkel" használom, nincs levéve.
Sajnos az a Pioneer erősítő kicsit sem illik a Royd dobozokhoz, főleg nem a az Eden, Sapphire, Sintra trióhoz. Én nem erőltetném.
Gondolod, hogy a Pio "fújja" meg annyira a tweetert? Pedig állítólag ezt a típust kifejezetten angol piacra gyártották anno, és mindenki nagyon jó véleménnyel volt iránta.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”