Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Megvannak az új családtagok, íme...
(most csak le"dobtam" őket a földre, ez persze nem végleges, lesz állvány meg aztán tologatom őket, hogy minél jobb legyen).
 

 

 
 

 
Bocs a rossz képekért de nem vagyok egy zseni és annyira nem is törekedtem, hogy jó képek legyenek... csak be akartam posztolni..
 
ui: hip-hip-hurrá...
na mentem is mert kéne kicsit dolgozzak, a fene enné meg (
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Vardushoz nem "túlzás" az?    Bocs.
Lehet...Gondoltam az nem baj ha jobb erősítőt veszek.Később esetleg tudok majd komolyabb hangfalat venni hozzá.

Igaz, okos beszéd!
Mondjuk a vardusba se verném bele a csúfot, még nem is hallottam soha.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Doky »


Vardushoz nem "túlzás" az?    Bocs.
Lehet...Gondoltam az nem baj ha jobb erősítőt veszek.Később esetleg tudok majd komolyabb hangfalat venni hozzá.

Jó gondolat!
 
jó erősítő nyugodtan vedd meg...

Pontosan!!!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Vardushoz nem "túlzás" az?    Bocs.
Lehet...Gondoltam az nem baj ha jobb erősítőt veszek.Később esetleg tudok majd komolyabb hangfalat venni hozzá.

Jó gondolat!
 
jó erősítő nyugodtan vedd meg...

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »


Vardushoz nem "túlzás" az? Bocs.
Lehet...Gondoltam az nem baj ha jobb erősítőt veszek.Később esetleg tudok majd komolyabb hangfalat venni hozzá.
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Heló! 
Mi a véleményetek erről az erősítőről?
Arcam Alpha 9
 
Szerintetek hogy passzolna a hangfalaimhoz(Wharfedale Vardus VR-300) ?
80.000-ért hirdetik, 100 km-t kellene utaznom érte.
Mit gondoltok megér 1 próbát?
 
Köszönöm

Vardushoz nem "túlzás" az? Bocs.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Arpi82
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2009.02.08., vas. 21:41
Értékelés: 120

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Arpi82 »


Heló!
 
Mi a véleményetek erről az erősítőről?
Arcam Alpha 9
 
Szerintetek hogy passzolna a hangfalaimhoz(Wharfedale Vardus VR-300) ?
80.000-ért hirdetik, 100 km-t kellene utaznom érte.
Mit gondoltok megér 1 próbát?
 
Köszönöm
Naim Nd5xs2 ---->Naim Supernait 2 ---->Dynaudio Special 25

 

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bencze!Mi újság? Zenél már nálad valami?
Kíváncsiak vagyunk ám, hogy ha már ilyen ügyesen tudsz topikot indítani, akkor hogy választasz hifit

Zenélni még nem zenél semmi. Majd júliusban, ha minden jól megy!
Most már elég biztosnak tűnik a dolog, szóval itt a sztori röviden.
Meglátogattam Atc Lacit egy délután és beszélgettünk is egy darabot, majd hallgattunk hangfalakat. Nagyon kedvesen és előzékenyen pakolgatott rendesen, a nekem megfelelő árban és azon felül picit. Volt olyan ami annyira nem tetszett, volt jobb is. Már nem tudom pontosan a versenyzőket felsorolnide volt aminek nem igazán volt basszusa, vagy bántotta a fülem a hegedű stb. élesebb hang, volt aminek volt basszusa de valamiért nem tetszett (így utólag azt mondom, nem hangzottak természetesen). Volt szerencsém egy as mini-t is meghallgatni, ha már úgyis ott volt, és hát egyértelműen ő jött ki győztesnek végül. Persze ilyen rövid idő nem elég megbarátkozni vele, de ő volt az amiből a nekem szükséges akusztikus hangszerek hangja kijött rendesen nagybőgőtől hegedűig, fúvósok, zongora stb. Énekhang is tetszett, habár azzal sokat nem próbálgattuk, de a hangszerek hangja győzött meg.
A minire várnom kell. Erősítő már van, egy Musical Fidelity X-A1 lett, addigis egy havernél van kölcsönbe. Ezt ajánlották is, meg hallottam is, valamint utánaolvasgattam. Persze használt, de sok topicot láttam a neten amik alapján úgy tűnt nem kell félnem mert elég jól szerelhető ha neadj'isten bármi gond lenne vele hosszabb távon, szóval aludtam rá 1-2-t és úgy döntöttem, nem bánom a garancia hiányát.
Szóval ez lett a nyerő kombó. A vége kerek 200. Ez nem annyi amennyit eredetileg terveztem, de úgy érzem, ez kellett ahhoz, hogy olyasmit kapjak ami tetszik.
Egyelőre ennyi lesz, majd ha megvan minden és muzsikál akkor meglátom ha további darabokat akarok beszerezni (dac, cd lejátszó) de valószínűleg anyagi okokból jól elleszek egyelőre. Majd ha hiányzik valami akkor tudni fogom Persze az kérdés lesz, hogy fog szólni nálam, de azon előre nem izgulok. Majd kicsit helyezgetek és hallgatózom.
Pont azért nem írtam eddig, mert még nem szól a cucc itt nálam, de végülis most már elég végleges a dolog.
Időközben kicsit okosabb lettem pár dologban (párban meg még annyira sem ), de ezen a fórumon sok jó dolog le van írva. Ami érdekes, hogy elég kevés olyan dolog van, amiben a többség egyetértsen, ez megnehezíti a témát ) de kezdem megszokni. Örülök, hogy idejöttem és nem mentem el egy MM-ba minihifit venni, annál biztos, hogy nagyságrenddel sikerült jobbat beszerezni, még ha nem is lesz milliós cuccom, de hát a számok csak addig érdekelnek amíg ki kell üríteni a zsebet, így utólag legkevésbé sem.
Szóval mindenkinek hálás köszönet a segítségért és a véleményekért.
 
Remélem nem hagytam ki semmi fontosat.

Hát, azt hiszem, nem jártál rosszul. Welcome to the club!

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


Volt szerencsém egy as mini-t is meghallgatni ... és hát egyértelműen ő jött ki győztesnek végül.


SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Bencze!Mi újság? Zenél már nálad valami?
Kíváncsiak vagyunk ám, hogy ha már ilyen ügyesen tudsz topikot indítani, akkor hogy választasz hifit

Zenélni még nem zenél semmi. Majd júliusban, ha minden jól megy!
Most már elég biztosnak tűnik a dolog, szóval itt a sztori röviden.
Meglátogattam Atc Lacit egy délután és beszélgettünk is egy darabot, majd hallgattunk hangfalakat. Nagyon kedvesen és előzékenyen pakolgatott rendesen, a nekem megfelelő árban és azon felül picit. Volt olyan ami annyira nem tetszett, volt jobb is. Már nem tudom pontosan a versenyzőket felsorolnide volt aminek nem igazán volt basszusa, vagy bántotta a fülem a hegedű stb. élesebb hang, volt aminek volt basszusa de valamiért nem tetszett (így utólag azt mondom, nem hangzottak természetesen). Volt szerencsém egy as mini-t is meghallgatni, ha már úgyis ott volt, és hát egyértelműen ő jött ki győztesnek végül. Persze ilyen rövid idő nem elég megbarátkozni vele, de ő volt az amiből a nekem szükséges akusztikus hangszerek hangja kijött rendesen nagybőgőtől hegedűig, fúvósok, zongora stb. Énekhang is tetszett, habár azzal sokat nem próbálgattuk, de a hangszerek hangja győzött meg.
A minire várnom kell. Erősítő már van, egy Musical Fidelity X-A1 lett, addigis egy havernél van kölcsönbe. Ezt ajánlották is, meg hallottam is, valamint utánaolvasgattam. Persze használt, de sok topicot láttam a neten amik alapján úgy tűnt nem kell félnem mert elég jól szerelhető ha neadj'isten bármi gond lenne vele hosszabb távon, szóval aludtam rá 1-2-t és úgy döntöttem, nem bánom a garancia hiányát.
Szóval ez lett a nyerő kombó. A vége kerek 200. Ez nem annyi amennyit eredetileg terveztem, de úgy érzem, ez kellett ahhoz, hogy olyasmit kapjak ami tetszik.
Egyelőre ennyi lesz, majd ha megvan minden és muzsikál akkor meglátom ha további darabokat akarok beszerezni (dac, cd lejátszó) de valószínűleg anyagi okokból jól elleszek egyelőre. Majd ha hiányzik valami akkor tudni fogom Persze az kérdés lesz, hogy fog szólni nálam, de azon előre nem izgulok. Majd kicsit helyezgetek és hallgatózom.
Pont azért nem írtam eddig, mert még nem szól a cucc itt nálam, de végülis most már elég végleges a dolog.
Időközben kicsit okosabb lettem pár dologban (párban meg még annyira sem ), de ezen a fórumon sok jó dolog le van írva. Ami érdekes, hogy elég kevés olyan dolog van, amiben a többség egyetértsen, ez megnehezíti a témát ) de kezdem megszokni. Örülök, hogy idejöttem és nem mentem el egy MM-ba minihifit venni, annál biztos, hogy nagyságrenddel sikerült jobbat beszerezni, még ha nem is lesz milliós cuccom, de hát a számok csak addig érdekelnek amíg ki kell üríteni a zsebet, így utólag legkevésbé sem.
Szóval mindenkinek hálás köszönet a segítségért és a véleményekért.
 
Remélem nem hagytam ki semmi fontosat.
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha nekem annyi időm lenne, hogy minden kedves fórumtárssal találkozzak, beszélgessek, aki felajánlotta így vagy úgy a segítségét... Egyelőre egy kis spoilert tudok mondani, meghallgattam pár dolgot itt-ott, beszélgettem, olvasgattam. Kicsit okosabb lettem, már szemezek a "megfelelő" cuccokkal. Konkrétumot persze nem mondok amíg nincs kézzelfogható "bizonyíték".
Persze túl vagyok még egy ici-pici kötlségvetés-helyreigazításon, de ez már csak ilyen.

Bencze!
Mi újság? Zenél már nálad valami?
Kíváncsiak vagyunk ám, hogy ha már ilyen ügyesen tudsz topikot indítani, akkor hogy választasz hifit

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


Mindenesetre az a Cambridge Audio erősítő alapváltozatban nem egy jó darab, a tuningolt változatot pedig nem ismerem.
Ha ezt venné meg,akkor soha nem tudná rendes áron eladni.A legnagyobb bukta ezen lenne.Max 30-at kapna érte.

Nem is mondtam, hogy vegye meg.

Igazad van.Félreérthető,hogy pont a te beírásodat szúrtam be.
Te sem javasoltad,mint ahogy én sem.
100000Ft-ért megvenni egy alap CA erősítőt a legnagyobb pénzkidobás lenne.
A 640-est 50-ért adtam el,ha jól emlékszem.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


Mondjuk ezekhez egy Creek EVO-t el tudnék képzelni!
Az EVO I már 100-120e körül elérhető, és néha-néha felbukkan itt-ott!

Mint látható,nálunk is ez végzett az első helyen.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Mindenesetre az a Cambridge Audio erősítő alapváltozatban nem egy jó darab, a tuningolt változatot pedig nem ismerem.
Ha ezt venné meg,akkor soha nem tudná rendes áron eladni.A legnagyobb bukta ezen lenne.Max 30-at kapna érte.

Nem is mondtam, hogy vegye meg.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nem ma volt a dolog, ez úgy kb. 2-3 éve. Már nem emlékszem minden részletre pontosan.
Akkor előtte egy CA házimozi szettet használtam az 540-es hm erősítőt meg az 540-es DVD-t. Azért gondoltam, hogy enni pénzért biztos nagyon bejön zenére. Nem jött be.

Nekem is volt 640-es.
Egy szegedi teszten az utolsó helyen végzett.Nem én pontoztam.
 
Stereo erősítők:
1,Creek Evo--36 pont-Átlag:9
2,Jungson JA88D-AB--33 pont-Átlag:8,25
3,Jungson JA88E--30 pont-Átlag:7,5
3,Vincent SV-129--30 pont-Átlag:7,5
5,Jungson JA66C--26 pont-Átlag:6,5
6,NAD 315BEE--23 pont-Átlag:5,75
7,Jungson Hedo WG-AMP 80-II--22 pont-Átlag:5,5
8,Korsun KS99--16 pont-Átleg:4
9,CA640--12 pont-Átlag:3
 
Ott akkor ez a végeredmény született.
A Korsun(Dussun) is a leggyengébbek között szerepelt.
 
A Vincent szerintem megérne egy meghallgatást.
Van még egy db Jungson JA88E aminek 99000 Ft az akciós ára.
Használtat se nagyon lehet kapni sokkal jobbat ennyi pénzért.
 
Lacinál meg lehetne fülelni a csöves V3-at,a Jungsonokat,azt a tuningolt CA-t is,így bizonyára érdemes beugrani hozzá.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


Mindenesetre az a Cambridge Audio erősítő alapváltozatban nem egy jó darab, a tuningolt változatot pedig nem ismerem.
Ha ezt venné meg,akkor soha nem tudná rendes áron eladni.A legnagyobb bukta ezen lenne.Max 30-at kapna érte.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ne felejtsd el, onnan indultunk, hogy a csöves hang tetszett Árpinak!
Mihez képest?
 
Amúgy meg ha nem ér meg neki egy napi kirándulást az infógyűjtés, akkor olyan nagyon nem is akarja ezt a dolgot (szerencséjére).

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Igen, csak félő hogy a Wharfi Vardusokkal "sok" lenne
Mi...?

A nyomulás :taps: :taps:
Ne felejtsd el, onnan indultunk, hogy a csöves hang tetszett Árpinak!

Sokféle csöves hang van.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »


Igen, csak félő hogy a Wharfi Vardusokkal "sok" lenne
Mi...?

A nyomulás :taps: :taps:
Ne felejtsd el, onnan indultunk, hogy a csöves hang tetszett Árpinak!

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


A Dussun is...
Igen, csak félő hogy a Wharfi Vardusokkal "sok" lenne

Mi...?

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »


A Dussun is...
Igen, csak félő hogy a Wharfi Vardusokkal "sok" lenne

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: theo »

Sziasztok! 
, a Vincent pedig olyan semmi különös. Szól, de azon kívül...

Bocs de ezzel nem értek egyet az Vincent egy AVR után olyat szólna, hogy tátva maradna a szája. (tudom mert nálam is egy Pio. avr után járt ugyan ez a vince és nekem is tátva maradt a szám )
Azokhoz a zenékhez meg még inkább tudnám ajánlani.

A Dussun is...

Lehet azt nem ismerem.

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: theo »


.. az Vincent egy AVR után olyat szólna, hogy tátva maradna a szája. Azokhoz a zenékhez meg még inkább tudnám ajánlani.
Neked nem "kiskorsó" volt?

Nem-nem az a Vince volt az amit most itt árulnak és nagyon szerettem.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »


.. az Vincent egy AVR után olyat szólna, hogy tátva maradna a szája. Azokhoz a zenékhez meg még inkább tudnám ajánlani.
Neked nem "kiskorsó" volt?

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Sziasztok! 
, a Vincent pedig olyan semmi különös. Szól, de azon kívül...

Bocs de ezzel nem értek egyet az Vincent egy AVR után olyat szólna, hogy tátva maradna a szája. (tudom mert nálam is egy Pio. avr után járt ugyan ez a vince és nekem is tátva maradt a szám )
Azokhoz a zenékhez meg még inkább tudnám ajánlani.

A Dussun is...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”