Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:


{ OFF: Hát, nem tudtam nyugodtan aludni, akkora fejtörést okozott ez a varnyú pozícionálási kérdés! 
Megvan a dolog nyitja, legalábbis nálam. A hangfalakat el kell tolni egymástól, jól befordítani, és egy kis "magasságú" háromszöget kell alkotni velük. Minél inkább a két hangfal síkjához közel vagyok, annál inkább feljebb megy a jobb oldali madár. Kár, hogy a tér amúgy szétesik, jó lenne a két dolgot (mélység, magasság) egyesíteni.

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Bocs Bencze az Off-ért! Egyébként hogyan állsz, körvonalazódik már valami?
Np :taps:
Még nem, majd péntekre tán okosabb leszek :taps:
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bocseszka, ez most a "people always talk about the weather"?    :taps:  :taps:  
Én is meghallgatnám, oszt bedugnám fordítva is. Lenne is nagy kupi... .

Nem. "All we go to hell". http://www.discogs.com/Yonderboi-Splend ... ster/31590
 
 
Próbáljátok ki:
http://s1.toldacuccot.hu/letoltes?sid=a ... 0Hell.flac

 
{ OFF: Hát, nem tudtam nyugodtan aludni, akkora fejtörést okozott ez a varnyú pozícionálási kérdés!
Ezért meghallgattam én is: a jobb oldali énekesmadár nemhogy magasabban van, mint a baloldali, de távolabb is... mondjuk randa egy állat, a mélyek meg elég jók ebben a nótában. }
 
Bocs Bencze az Off-ért! Egyébként hogyan állsz, körvonalazódik már valami?

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Szia! 
Kipróbáltam! Az én rendszerem csak Hi-Fi, nem több ennél. A flac file meglepően jól vizsgázott.
 
Nehéz eldönteni. A bal oldalon egyértelműen a fülem síkjában hallom a madarat az elején, a jobb oldalon érdekesebb, talán mintha fentről jönne, de csak talán.
 
Lehet, hogy a hangszín, vagy az ahogy időben változik a hang és persze lehet, hogy az emberi agy azonnal korrigálja, ahogy madárhangot hall, hogy annak fentről kell jönnie.
 
Vannak benne érdekes effektek, a tere elég jó még az én rendszeremen is!

Nálam is hasonló a diagnózis, középsz@r rendszeren, csak a károgás utáni középről jövő tompa hegedű-sample, meg a dob-effekt túlzott ütemessége megfogja az egész élményt... Amúgy, pont jó, ha valaki szereti... :taps: :taps:
 
Az agy azé csak úgy szvsz nem rakja fel a madárhangokat a fára. Ettől még én is picit, mintha "feljebbről" hallanám, de ezt meg a keverés során oda lehet terezni, ahova a hangmérnök óhajtja (természetesen bizonyos keretek között).

Nálam a hegedű sample "szétesett", mert túl nagy volt a bázistávolság.
Kicsit tompikán is szólt, de ez a túl hosszú és B kategóriás IC kábel miatt lehet. Majd lehet kiírom CD-re, akkor rövidebb a jelút és a Cd-ben levő DAC-ban is jobban megbízom.
 
A jobb oldali madár mintha télleg kicsit fentről jönne, de nálam nem egyértelmű.

Na kipróbáltam két különböző --tök kommersz-- fülessel és tényleg mintha felülről jönne a jobb oldali "varnyú", a bal egyértelműen nem, érdekes, hogy ezt hogy érik el...
 
Na mindjárt leporolom a régi radiotechnika S30-asokat is... és azokkal is próbálom.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Szia! 
Kipróbáltam! Az én rendszerem csak Hi-Fi, nem több ennél. A flac file meglepően jól vizsgázott.
 
Nehéz eldönteni. A bal oldalon egyértelműen a fülem síkjában hallom a madarat az elején, a jobb oldalon érdekesebb, talán mintha fentről jönne, de csak talán.
 
Lehet, hogy a hangszín, vagy az ahogy időben változik a hang és persze lehet, hogy az emberi agy azonnal korrigálja, ahogy madárhangot hall, hogy annak fentről kell jönnie.
 
Vannak benne érdekes effektek, a tere elég jó még az én rendszeremen is!

Nálam is hasonló a diagnózis, középsz@r rendszeren, csak a károgás utáni középről jövő tompa hegedű-sample, meg a dob-effekt túlzott ütemessége megfogja az egész élményt... Amúgy, pont jó, ha valaki szereti... :taps: :taps:
 
Az agy azé csak úgy szvsz nem rakja fel a madárhangokat a fára. Ettől még én is picit, mintha "feljebbről" hallanám, de ezt meg a keverés során oda lehet terezni, ahova a hangmérnök óhajtja (természetesen bizonyos keretek között).

Nálam a hegedű sample "szétesett", mert túl nagy volt a bázistávolság.
Kicsit tompikán is szólt, de ez a túl hosszú és B kategóriás IC kábel miatt lehet. Majd lehet kiírom CD-re, akkor rövidebb a jelút és a Cd-ben levő DAC-ban is jobban megbízom.
 
A jobb oldali madár mintha télleg kicsit fentről jönne, de nálam nem egyértelmű.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


És az véletlenül sem merült fel senkiben, hogy a szoba akusztikai adottságai is befolyásolhatták, hogy fentről jött a károgás? Na, most jöhet a károgás... 
Olvass vissza. Pont azzal kezdtem, hogy ezt elvetemült elrendezéssel sikerült véletlenül elérni.

KMT!
 
nem lehet, hogy 'véletlenül' utánakötöttél valami spéci vst plugin-t? :taps:
 

 

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És az véletlenül sem merült fel senkiben, hogy a szoba akusztikai adottságai is befolyásolhatták, hogy fentről jött a károgás? Na, most jöhet a károgás... 
Olvass vissza. Pont azzal kezdtem, hogy ezt elvetemült elrendezéssel sikerült véletlenül elérni.

Pedig olvastam. Csak sokan, sok mindent írnak itt, nem emlékeztem rá. Bocs érte.
Akkor így már csak az a kérdés, hogy mi volt a szerző/hangmérnök célja a hangok pozíciója terén... lehet, boldog lett volna, ha ő is fentről hallja? :taps:

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És az véletlenül sem merült fel senkiben, hogy a szoba akusztikai adottságai is befolyásolhatták, hogy fentről jött a károgás? Na, most jöhet a károgás...
Olvass vissza. Pont azzal kezdtem, hogy ezt elvetemült elrendezéssel sikerült véletlenül elérni.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És az véletlenül sem merült fel senkiben, hogy a szoba akusztikai adottságai is befolyásolhatták, hogy fentről jött a károgás? Na, most jöhet a károgás... 
Fejhallgatóban is a jobb oldal mintha kicsit felülről jött volna. Érdekes.

Ebből a szempontból a fülessel történő hallgatást objektívebbnek tartom.

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


És az véletlenül sem merült fel senkiben, hogy a szoba akusztikai adottságai is befolyásolhatták, hogy fentről jött a károgás? Na, most jöhet a károgás... 
Fejhallgatóban is a jobb oldal mintha kicsit felülről jött volna. Érdekes.
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Háttttt. Nem tom, én kétlem, hogy egy szterejó rencer két csatornával olyat tudna, hogy vmi fentről szóljon. 

A dolog márpedig működött, ebben 100%-ig biztos vagyok, és az is, akinek akkoriban mutattam. Az más dolog, hogy olvasva ezt ki hiszi el, de ez már nem az én bajom.
 
Most én is úgy hallom mint te (a jobb oldali "talán fent van"). De akkor/úgy egyértelmű volt.

És az véletlenül sem merült fel senkiben, hogy a szoba akusztikai adottságai is befolyásolhatták, hogy fentről jött a károgás? Na, most jöhet a károgás... :taps:

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Háttttt. Nem tom, én kétlem, hogy egy szterejó rencer két csatornával olyat tudna, hogy vmi fentről szóljon.

A dolog márpedig működött, ebben 100%-ig biztos vagyok, és az is, akinek akkoriban mutattam. Az más dolog, hogy olvasva ezt ki hiszi el, de ez már nem az én bajom.
 
Most én is úgy hallom mint te (a jobb oldali "talán fent van"). De akkor/úgy egyértelmű volt.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amúgy A osztályban az ára miatt ajánlom a Musical Fidelity X-A1 -et cca 50 körül.
MF-t én is nagyon tudom ajánlani. Én egy B1-gyel éltem együtt kb. 7-8 évig, és szép románc volt. Az A1-X pedig, ahogy hallottam, még jobb.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Szia! 
Kipróbáltam! Az én rendszerem csak Hi-Fi, nem több ennél. A flac file meglepően jól vizsgázott.
 
Nehéz eldönteni. A bal oldalon egyértelműen a fülem síkjában hallom a madarat az elején, a jobb oldalon érdekesebb, talán mintha fentről jönne, de csak talán.
 
Lehet, hogy a hangszín, vagy az ahogy időben változik a hang és persze lehet, hogy az emberi agy azonnal korrigálja, ahogy madárhangot hall, hogy annak fentről kell jönnie.
 
Vannak benne érdekes effektek, a tere elég jó még az én rendszeremen is!

Nálam is hasonló a diagnózis, középsz@r rendszeren, csak a károgás utáni középről jövő tompa hegedű-sample, meg a dob-effekt túlzott ütemessége megfogja az egész élményt... Amúgy, pont jó, ha valaki szereti... :taps: :taps:
 
Az agy azé csak úgy szvsz nem rakja fel a madárhangokat a fára. Ettől még én is picit, mintha "feljebbről" hallanám, de ezt meg a keverés során oda lehet terezni, ahova a hangmérnök óhajtja (természetesen bizonyos keretek között).

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »


hűbazz.. azért elámulok egyesek miket tudtak 300 évvel ezelőtt
Apppámmmm!!!! Honnan töltöttél 300 éves flac-okat??? :taps: :taps:
Válaszokat "Marty McFly" jeligére kérem leadni a szerkesztőségbe!
 
 
Hüeséget félretéve, és hogy legyen újra egy kis ON is!
Leho A osztályú Magnum-ja nagyon jó a komolyzenéhez, de ha az a fő célzott műfaj, akkor javaslom a kapcsolatfelvételt gaborka8x8 fórumtárssal, aki szinte csak azt hallgat, ráadásul oszlopos tagja a "Hallgatható hifit 50e-ből" mozgalomnak, és ahogy tudom, egész jó eredménnyel.
Amúgy A osztályban az ára miatt ajánlom a Musical Fidelity X-A1 -et cca 50 körül.
 
Yah, és ATC Bp Lacit ki ne hagyd (de ezt tuti Leho is ajánlotta szvsz) sokféle dolgot hallhatsz nála (régit-újat, drágát-olcsót) és nagyon segítőkész, kedves srác!
Akit még mindenképp ajánlok hallgatózásra-konzultációra, Ő Huszti Zsolt, a Heed tulajdonosa. Igaz, a bemutatóterme kiesik a belvárostól (Kispest, az Eurparktól kicsit tovább) de hidd el, megéri Hozzá kimenni (időpontot feltétlenül egyeztessetek, mert nagyon elfoglalt!!!).
Sokat tud (és szívesen mesél) a hifiről, és nemcsak a technikai oldaláról.
Ráadásul Nála gyakran előfordulnak kedvező áron eladó klasszikus britt elektronikák is (Naim, Ion, stb). Nagy tudású szakember és kellemes beszélgetőtárs!

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Big »


Figyu ! Nem fokozom, a kezemben tartott lemez 1992-es kiadású, se 5.1, se 7.1, csak egy egyszerű bakelit lemez. Ezek tények. A beidézett szöveg 1981-es. Te megakarod magyarázni a 2000-es évek digitális technikájával a rögzítést. Amit én nem tartok jónak. Ennyi ! Inkább javaslom szerezd meg és ülj le meghallgatni, nem fogsz csalódni. Nem hiszem, hogy bencze ezért indította ezt a topicot, hogy a mi véleménypárharcunkat olvasgassa.  Szép estét!
A lemez megjelenése óta birtokomban van. :taps:
 
Tehát ha Te kacsákat dobsz be, az nem probléma, de ha én cáfollak, akkor azzal terheljük a topicot? Ez nem véleményharc, hanem tények és álhírek szembesítése.

:taps:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Figyu ! Nem fokozom, a kezemben tartott lemez 1992-es kiadású, se 5.1, se 7.1, csak egy egyszerű bakelit lemez. Ezek tények. A beidézett szöveg 1981-es. Te megakarod magyarázni a 2000-es évek digitális technikájával a rögzítést. Amit én nem tartok jónak. Ennyi ! Inkább javaslom szerezd meg és ülj le meghallgatni, nem fogsz csalódni. Nem hiszem, hogy bencze ezért indította ezt a topicot, hogy a mi véleménypárharcunkat olvasgassa. Szép estét!
A lemez megjelenése óta birtokomban van. :taps:
 
Tehát ha Te kacsákat dobsz be, az nem probléma, de ha én cáfollak, akkor azzal terheljük a topicot? Ez nem véleményharc, hanem tények és álhírek szembesítése.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Big »


1992-ben melyik bakelit lemez volt 7.1-ben? És ma? :taps:
Én azt kérdeztem, milyen egy quadrophone stúdió, amire Te válaszoltál is a magad módján néhány órával ezelőtt és nem 18 évvel ezelőtt. Nyilván nem 1992-ről írtam, de a Te beidézett szöveged sem akkoriban keletkezhetett, hanem valamikor a 70-es években, amikor a kvadroval kísérleteztek néhányan. Volt egy állításod, miszerint "ez egy quadrophone studióban készült", jómagam ezt a kacsát próbáltam elkergetni. Persze még fokozhatod...

Figyu ! Nem fokozom, a kezemben tartott lemez 1992-es kiadású, se 5.1, se 7.1, csak egy egyszerű bakelit lemez. Ezek tények. A beidézett szöveg 1981-es. Te megakarod magyarázni a 2000-es évek digitális technikájával a rögzítést. Amit én nem tartok jónak. Ennyi ! Inkább javaslom szerezd meg és ülj le meghallgatni, nem fogsz csalódni. Nem hiszem, hogy bencze ezért indította ezt a topicot, hogy a mi véleménypárharcunkat olvasgassa. Szép estét!
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


1992-ben melyik bakelit lemez volt 7.1-ben? És ma?
Én azt kérdeztem, milyen egy quadrophone stúdió, amire Te válaszoltál is a magad módján néhány órával ezelőtt és nem 18 évvel ezelőtt. Nyilván nem 1992-ről írtam, de a Te beidézett szöveged sem akkoriban keletkezhetett, hanem valamikor a 70-es években, amikor a kvadroval kísérleteztek néhányan. Volt egy állításod, miszerint "ez egy quadrophone studióban készült", jómagam ezt a kacsát próbáltam elkergetni. Persze még fokozhatod...

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Big »


Szerintem ti nagyon elbeszéltek itt egymás mellett. Sztem itt arról van szó, hogy minimum négy független hangsávot valahogy a hordozóra ráteszünk és azt visszahozzuk. Nem pedig arról, hogy a stúdióban hány csatornára rögzítünk keverés stb előtt. Persze lehet, hogy én sem értem az egészet.
Tudtommal sok éve léteznek már 5.1 és 7.1 hangsávos filmek, 4.0 és 5.1 sávos zenei albumok, tehát ezt a kérdést kissé túlhaladta az idő. Ha a kolléga nem egy kb. 30 éves szakszöveget használna kiindulási alapként, talán kevésbé lenne homályos a téma.

1992-ben melyik bakelit lemez volt 7.1-ben? És ma?
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Szerintem ti nagyon elbeszéltek itt egymás mellett. Sztem itt arról van szó, hogy minimum négy független hangsávot valahogy a hordozóra ráteszünk és azt visszahozzuk. Nem pedig arról, hogy a stúdióban hány csatornára rögzítünk keverés stb előtt. Persze lehet, hogy én sem értem az egészet.
Tudtommal sok éve léteznek már 5.1 és 7.1 hangsávos filmek, 4.0 és 5.1 sávos zenei albumok, tehát ezt a kérdést kissé túlhaladta az idő. Ha a kolléga nem egy kb. 30 éves szakszöveget használna kiindulási alapként, talán kevésbé lenne homályos a téma.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Big »


 
Amúgy megelégedtem volna a saját szavaiddal is.

A quadrophone studiót nem értetted, megkaptad a megfelelő szakember által leírtakat mint válasz. Nem értelek, a lemez + közel 20 éves !!!! 1992
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


"A sokszáz sávos rögzítők korában?"
 
Szerintem ti nagyon elbeszéltek itt egymás mellett. Sztem itt arról van szó, hogy minimum négy független hangsávot valahogy a hordozóra ráteszünk és azt visszahozzuk. Nem pedig arról, hogy a stúdióban hány csatornára rögzítünk keverés stb előtt. Persze lehet, hogy én sem értem az egészet.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A négycsatornás átvitel elsődleges célja a felvételi helyszín akusztikájának pontos visszaadása...
Tehát az ilyen stúdiókban a süketszoba akusztikáját próbálják magas szinten visszaadni a felvételeken?
Jelenleg még nincs egységesen elfogadott eljárás a négy különálló információ rögzítésére.
A sokszáz sávos rögzítők korában?
Nagyon sok cég áldozott erre!
Ja, valamikor 30 évvel ezelőtt.
 
Amúgy megelégedtem volna a saját szavaiddal is.
 
Az említett albumnak tudtommal semmi köze a quadro hangtechnikához. Igaz, hogy egy a 90-es években feltűnt, leginkább számítógépes játékokhoz fejlesztett QSound 3D technikával történt a mixelés (és nem a rögzítés, ami összesen mintegy 10 stúdióban folyt) és ezt esetleg néhányan a 4 sávos ősrégi próbálkozásokkal azonosítják, de nincs sok közük egymáshoz, max annyi, hogy mindkettő a térhangzást manipulálja.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


helyesen: Roger Waters: Amused To DeathValóban vannak benne érdekes effektek, irányok, ez 2 csatornán keresztül is követhető.
Depresszióra hajlamosak messze kerüljék!

Erről a számról tudsz egy jó hivatkozást küldeni? (Hogyha valakinek kéne egy biztonsági másolat róla...)
 
Kérnék egy vidám, felszabadult nyári számot... őőőő legyen Seress Rezsőtől a Szomorú vasárnap... :taps:

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”