Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Blondsztyú írta:
2023.11.29., szer. 18:36
Használhatom-e így,illetve mire kell figyelnem,hogy ne nyírjam ki az eszközeimet?
Nem ismerem a készüléket, de belenéztem a user manualba. Elvileg tudja amit szeretnél.
Két kimeneti módot tud: PO - gondolom power out, amikor fejhallgatót kötsz rá. A másik pedig a LO - gondolom line out, amikor készüléket. De vicces módon ez nincs így leírva, de azért az ikonokból látszik.
Nem ismerve a működését az odafigyelés viszont tényleg célszerű, ezért _szerintem_:

- lejátszás leállítása
- kimenet átállítása LO+4.4
- hangerő levétele
- erősítő halkítás, kikapcs
- összekötés
- erősítő be
- kimenet ellenőrzés: lo+4.4
- erősítőn alacsony de hallható hangerő
- lejátszás indítás
- fiio-n hangerő ha kell

Aztán következő körben hasonló de majd már látod, hogy elállítódik-e a kimenet beállítása, búg-e összekötéskor, stb.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

Üdv a szakembereknek!
Előre elnézést kérek ha nagyon láma kérdést tennék fel,de hátha járható az út,így megkérdezem.
Adott egy Fiio M11 Plus Ltd. hordozható lejátszó. Az ezen futtatot Tidal-on elérhető hanganyagot a Pentacon 4.4mm-es kimenetére csatlakoztatott Pentacon- XLR (papa)átalakítót, XLR kábelhoz kötve,menne a jel a Marantz AV 8801 processzorom analóg XLR bemenetére. Használhatom-e így,illetve mire kell figyelnem,hogy ne nyírjam ki az eszközeimet?
A Fiio-ról egy teszt(kimeneti adatok a teszt 2.oldalán)
https://www.av-online.hu/lejatszo/fiio- ... teszt_3497
Köszönöm a választ előre is.
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A Presonus az nagyobb előrelépés lenne, mint a felsorolt passzív hangsugárzók közül bármelyik, pláne egy sony szőrnyűséggel.
Ráadásul jó áron van itt az apróban. Szerintem hallgasd meg. És a hangfalkábel is megoldódik, mert nem kell hozzá :smile29:
Az SMSL dacod sokkal jobb, mint bármelyik pc bármilyen beépített hangkártyája.

danielt_
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023.11.07., kedd 12:14
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: danielt_ »

fülelek írta:
2023.11.18., szomb. 23:26
Pardon, most látom, hogy aktív dobozod van, az egyszerűbb fajtából, hiszen csak egy csatorna erősít oldalanként, és passzív váltó van a magas és a mélyhangszóró között. Ez esetben hiába használsz jó kábelt az erősítőt nem tartalmazó oldal irányába, az erősítős dobozban ott van az erősítő és a passzív keresztváltó, valamint a váltó és a hangszórók között egy egész más kábel, sokkal gyengébb, mint amiket felsoroltál. nem csodálom, hogy nem stimmel valami, hiszen a hossz, de főként a nagy különbség a jobb és baloldal kábelei között mindent megmagyaráz. Mit lehet tenni? Az erősítőt is tartalmazó dobozban ki kellene cserélni a hangszóró és váltó kábeleket olyan típusra, mint amivel átvezeted a másik -passzív dobozhoz.
Mindenesetre legközelebb csak olyan aktív dobozt vegyél, amiben mind a két csatornában van 2-2 erősítő és a váltást egy aktív keresztváltó intézi. Pl. Behringer B2030A
Szia! Köszi a részletes és informatív választ! Mire érted, hogy a "hossz mindent megmagyaráz"? A hangfal kábel hossza? Most VDH Skyline-ot használom, tehát arra kéne kicserélni a doboz belsejét? Ha jól értem, akkor az, hogy aktív keresztváltó van benne és mindkettőben erősítők attól a hang is változik és ha igen, hogyan? Ezt találtam, ami erről eligazított egy picit, hogy mi ez :) http://archiv.hangaruhaz.hu/aktiv-vagy- ... -kezdoknek

Ja, és köszi mindenkinek a válaszokat! Három - passzív - hangfal van, amit kinéztem: Dali Spektor 2 vagy Oberon; Elac Debut B 5.2 ; Q acoustics 3020i. Nekem nincs erősítom, totál nem konyítok hozzá, egy barátom szívesen kölcsönadja a Sony STR-333L erősítőjét, azt mondta. Jó lenne, ha ott nem kéne 100e-res tételt vennem :( Ha van ebben javaslatotok, örülök neki. A Spektor a What hifi review szerint nem annyira erősítő érzékeny, nem úgy mint az Elac Debut B5.2.

A kérdésedre, hogy miről hallgatom, elsősorban Spotifyről, de Foobaral is néha alapbeállítról és Winampot is kipróbáltam. Winamp szvsz jobban szólt, de ezek mikró különbségek :) Régen Tidalról is hallgattam, mindezt windows 10-11 alól.

Viszont észrevettem még valamit! Rákötöttem a hangfalat simán a laptopra, a saját hangkártyájára. Egy váltó gombbal tudok a két forrás közt (smsl m300 mkii dac és alaplapi dac) váltani. Az SMSL dac se tudom jó választás volt -e. Több ilyet meghallgattam, beleértve a topping e30-at, ami ár-érték arányba jó visszhangot kapott. Ám a benyomásom az volt róla, hogy nem jó. Szép hangok, de nincsen egybe a zene, csak úgy zenélget minden zenész. Ez az SMSL MkII egy fokkal jobb, de most összehasonlítva az alaplapival:

alaplapi egysíkúbb, nincs dinamikája, DE van egy hirtelensége. Pl. rock zenében a gitárokba Hirtelen odacsap, míg az SMSL lötyögősebb, jóval szebb hangú, dinamikus, de csak úgy odateszi a következő taktust. Szerintetek ezen egy hangfal, pl. a felsoroltak változtatnak valamit? Szerintem nagyon nehéz jó dacot találni illetve igen szubjektív is.

Ja, igen hallgatok jazz-t, rockot néha, elektronikusat, nagyon diverz zenéket, klasszikust ritkán.

Üdv,
Dani

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

danielt_ írta:
2023.11.18., szomb. 12:02
Tanácsot szeretnék kérni tőletek hangfalkábel és hangfal ügyben.
Az én tanácsom, hogy ne költs kábelre.
Ha kevés ami most van ki kell cserélni a hangsugárzót.
Hogy mire cseréld az nehezebb kérdés, ez a büdzsé nem túl combos, ugyanakkor nem is lehetetlenség. Volt pl. a minap hirdetve Presonus Eris 8 xt itt a fórumon, lehet megérné meghallgatni.
De hangsugárzó választásnál azért nagy kérdés, hogy milyen zenéket hallgatsz és milyen távolságból.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: cables »

danielt_ írta:
2023.11.18., szomb. 12:02
Kedves fórumtársak!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek hangfalkábel és hangfal ügyben.

Köszönök szépen előre is bármely tippet, javaslatot, észrevételt!
Én a helyedben először egy jó hangfal kábellel hallgatnám meg a meglévő
hangfalakat, ha azzal se tetszik a hang, akkor néznék másik hangfal után.
De az utóbbi esetben is kell egy jó hangfal kábel, hogy tesztelhesd a
kiszemelt hangfalat.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Pardon, most látom, hogy aktív dobozod van, az egyszerűbb fajtából, hiszen csak egy csatorna erősít oldalanként, és passzív váltó van a magas és a mélyhangszóró között. Ez esetben hiába használsz jó kábelt az erősítőt nem tartalmazó oldal irányába, az erősítős dobozban ott van az erősítő és a passzív keresztváltó, valamint a váltó és a hangszórók között egy egész más kábel, sokkal gyengébb, mint amiket felsoroltál. nem csodálom, hogy nem stimmel valami, hiszen a hossz, de főként a nagy különbség a jobb és baloldal kábelei között mindent megmagyaráz. Mit lehet tenni? Az erősítőt is tartalmazó dobozban ki kellene cserélni a hangszóró és váltó kábeleket olyan típusra, mint amivel átvezeted a másik -passzív dobozhoz.
Mindenesetre legközelebb csak olyan aktív dobozt vegyél, amiben mind a két csatornában van 2-2 erősítő és a váltást egy aktív keresztváltó intézi. Pl. Behringer B2030A

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Egy fontos összetevőt nem említettél, mi az erősítő? Ne hogy úgy járj, hogy kábeleket cserélsz, és mindig marad valamilyen hiányérzeted, közben meg az erősítő a ludas. Valamint a laptop info is kevés, no nem a típusa a fontos, hanem az operációs rendszer és a lejátszó szoftver, valamint annak beállítása. Pl. a foobar2000 a különféle beállítások hatására meglepően különbözőképp tud szólni. A Linux operációs rendszerek általában jobban szólnak a Windows-nál, ennek különböző oka van, legalább érdemes kipróbálni egy Linuxot, ehhez nem kell semmit telepíteni, elég egy pendrájvról bootolni pl. egy Puppy Linuxot, ami kompletten fut memóriából, nem nyúl hozzá a merevlemezhez, és a DeadBeef lejátszó szoftver jól hallhatóan nagyobb zenei élményt nyújt, mint az ablakos társai.

danielt_
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023.11.07., kedd 12:14
Értékelés: 0

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: danielt_ »

Kedves fórumtársak!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek hangfalkábel és hangfal ügyben.

Először is, kis tapasztalattal igen, de mélyen nem vagyok otthon a hifi világában. Olyan rendszert keresek és kerestem, amivel tudok laptopról jó minőségben zenét hallgatni. Jelenleg egy ilyen DAC-om van: https://www.av-online.hu/hifi/smsl-m300 ... teszt_3607 valamint ez a hangfalam: https://www.kitguru.net/tech-news/annou ... all-price/ A hangfalkábel, amit használok az a VDH Skyline nyersen, de van egy banandugós Clearwater is.

Szóval, nem rég, kíváncsiságból az eddigi Hama RCA-t lecseréltem egy Chord C-line-ra. Ettől bővebb lett a hangkép, más frekvenciák is tisztábban megjelennek, zeneibb és teljesebb lett, igaz a különbség kicsi. (Jah, ezeket a hifis terminológiákat, mint közép, magas, hangszínpad lehet néha keverem, de igyekszem kifejteni saját szavakkal :)

Szerintem szép hangjai vannak az egésznek és a hangfal is a maga kategóriájában elég jó, de valahogy még sem teljes nekem a kép. A hangfalkábelek egyértelműen okoztak változást. A VDH Clearwater kábellel szebb közepei, alapvetően szebb hangjai vannak, kristálytisztább, de hiányzik valamelyest belőle "a flow", hogy visz a zene, a bevonódás. Mindez megvan a Skyline-al: neutrálisabb hangja van, egységesebb minden frekvenciátartományban, ugyanakkor sötétebb és kevésbé szép hangú, mint a Clearwater. Én mégis a Skyline-t használom, mert jobban egyben van az egész. Valahogy egyébként a közép-tartomány (legalább is, én így nevezem, ami hiányzik így is az egészből)

Tanácsot szeretnék kérni, hogy szerintetek milyen hangfalkábelt érdemes kipróbálnom? Azt tudom, hogy a KáCsa audió ad próbára szerelt kábeleket, más helyeken is ez egy gyakorlat? Szívesen rendelnék 2-3-at és kipróbálnám őket. Nem tudom, milyen anyag mit csinál, esetleg, ami jobban kihozza a középtartományt, azt melyik? Ezt néztem ki (pl.): https://www.denonmarkabolt.hu/rca-kabel ... hossz-06_m

Persze, az is lehet, hogy "kinőttem" ezeket a hangfalakat és érdemes volna váltanom hangfalat. Szívesen vennék aktívat. Egy kedves forúmtag (helló, kam) mondott néhány márkát: KEF, B&W etc. viszont én _legfeljebb_ 120-130e forintot szánnék rá szívesen és ezek fölötte vannak, bőven. Mi az, amit ajánlanátok?
A monitor hangfalakkal van olyan előítéletem, hogy "elemző" hangot adnak, szép és pontos hangszerhangokat, de a zene ott sincs egyben, nem hallgatós (egy Tannoy studio moinitort próbáltam egy barátomnál).

Köszönök szépen előre is bármely tippet, javaslatot, észrevételt!

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Alapvetően így van.
De mondjuk, nem egy nagyszabású vállalkozás kipróbálni így is, úgy is...

NoobyLP120
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2023.03.27., hétf. 13:36
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel dilemma

Hozzászólás Szerző: NoobyLP120 »

arzachel írta:
2023.06.08., csüt. 05:54
NoobyLP120 írta:
2023.06.07., szer. 23:04
Segítsetek srácok!
Adott egy noname rca kábel és egy Van Den Hul M.C D-102 mk3 hybrid.
Van 3 eszköz:
- Audio Technika lp120 lemezjátszó
- Tube box 2 előerősítő
- marantz pm6007 erősítő
Hova kössem a noname kábelt (tudom sehova) és hová kössem a Van Den kábelt?
A Jobbik kábellel induljak a lejátszótól az tube boxba vagy a tube-től menjek vele a marantzba?

Az én logikám azt mondja, hogy a lemezjátszótól induljon a jobbik kábel, de ez csak "paraszti logika".
Igen jó a logika.
Köszönöm :bang:

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel dilemma

Hozzászólás Szerző: arzachel »

NoobyLP120 írta:
2023.06.07., szer. 23:04
Segítsetek srácok!
Adott egy noname rca kábel és egy Van Den Hul M.C D-102 mk3 hybrid.
Van 3 eszköz:
- Audio Technika lp120 lemezjátszó
- Tube box 2 előerősítő
- marantz pm6007 erősítő
Hova kössem a noname kábelt (tudom sehova) és hová kössem a Van Den kábelt?
A Jobbik kábellel induljak a lejátszótól az tube boxba vagy a tube-től menjek vele a marantzba?

Az én logikám azt mondja, hogy a lemezjátszótól induljon a jobbik kábel, de ez csak "paraszti logika".
Igen jó a logika.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

NoobyLP120
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2023.03.27., hétf. 13:36
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest

Kábel dilemma

Hozzászólás Szerző: NoobyLP120 »

Segítsetek srácok!
Adott egy noname rca kábel és egy Van Den Hul M.C D-102 mk3 hybrid.
Van 3 eszköz:
- Audio Technika lp120 lemezjátszó
- Tube box 2 előerősítő
- marantz pm6007 erősítő
Hova kössem a noname kábelt (tudom sehova) és hová kössem a Van Den kábelt?
A Jobbik kábellel induljak a lejátszótól az tube boxba vagy a tube-től menjek vele a marantzba?

Az én logikám azt mondja, hogy a lemezjátszótól induljon a jobbik kábel, de ez csak "paraszti logika".

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2763
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Én úgy gondolom, hogy már többszörös tapasztalat áll rendelkezésedre, mint ami szükséges ahoz, hogy eldöntsd, mit akarsz venni.
Innentől kezdve, hogy ki mit tanácsol, már úgyis szubjektív.
De, azért én is mondok valamit :
Hallgass még meg álló Mission, vagy álló Spendor dobozokat, ha nem a dögösség érdekel, hanem a muzikalítás.

Avatar
Planner007
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2023.06.02., pén. 21:58
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Planner007 »

mishow írta:
2023.06.05., hétf. 10:30
Planner007 írta:
2023.06.03., szomb. 23:35
- 1996-tól egy technics torony tette boldoggá a fiatal korom sok évét, de végül szüleimnél maradt (ma is megy még, a deck, a cd, a processzor, az erősítő, szuper kis darab).
- kb 6-7 éve baráti dolgozói beszerzéssel HK3770-et és egy pár JBL Studio 280-at tudtam szerezni, CD lejátszó, és PC adja az alapot (Soundblaster Z). Semmi tudományos alapom nincs most pótolom, kicsit értelmesebb audioquest kábeleket használok, de semmi komolyabb Hifi-zést nem kezdtem még el (gyári tápkábel.-t használok, és valami alap passzív biwire megoldással mennek a hangfalak, most még 6 és 10 méterre az erősítőtől.
- Digitális forrás a cél (Tidal master és Flac)
- Hangfal ...
- Erősítő: Hétfőn hallgatok Arcam SA 20-at. kiváncsi vagyok milyen. Hegel H95-öt is hallgattam, hát az nem jött be.
- Szoba: 36 nm nappali, sok fal és kő ...
Majd egy későbbi hsz-ben:
- a jelenlegi forrás: egy soundblaster ... a szoba átrendezéskor ... (a) ... PC-t lecsatolom az erősítőről
- vagy egy külön streamer (SA Bremen B1, esetleg Bluesond NODE...)
- vagy egy erősítővel egybeépített megoldás
Ha szeretted a régi Technicset és elégedetten hallgatod 6-7 éve a HK+JBL duót, akkor lenne egy javaslatom:
- első lépésként vegyél egy filléres Wiim Mini streamert; ez olyan kb. 40eFt, használtan is szokott lenni; ennek a saját kapcsitápja és a hozzácsomagolt optikai kábele meglepően jó (még mielőtt kanám a komment cunamit: ebben az árkategóriában OK, és arra meg pláne OK, amit javasolni akarok);
- rendezd át a hifit oda, ahol a végleges helyét szánod;
- a Wiim Minit csatlakoztasd a saját optikai kábelével a HK saját belső dacjára;
- indítsd el így a zenét, és hallgasd pár napig;
- ITT kellene esetleg segítség a szobaakusztika felmérésében, ugyanis akár ez marad, akár más lesz, úgy látom, állódobozban gondolkodsz; megjegyzem a szoba mérete alapján logikus, bár lehet, hogy egy nagyméretű állványos monitor meg tudna lepni;
- ha még mindig tetszik a hang, akkor EZEN a ponton elgondolkodnék, melyik "vasat" cseréljem le? Ez a HK nem egy audiofil készülék, de kb ez volt a HK széria utolsó tisztességesen megépített darabja; nem biztos, hogy MINDENÁRON cserés;
- a dobozcserét az akusztikai méréstől/javaslatoktól tenném függővé; ahogy fent írtam, nem biztos, hogy kell a hatalmas állódoboz; persze lehet, hogy mégis, de ezt innen és most nem tudom megítélni;
- ha ez a streameres felállás marad, akkor még mindig el tudsz gondolkodni azon, meddig menjél el? Ha a kis Wiim nem "fáj" a kedvenc zenéiddel, akkor lehet, nem is kellene nagy pénzt beleölni (ezzel kapcsolatos teóriámat a hálózati lejátszós topicban pár hete megírtam, itt nem generálnék újra vitát);
- ha a készülékek már összeálltak, akkor érdemes a kábelek egységesítésén elgondolkodni (ezt se folytatnám itt és most, lásd kábel topik személyeskedésig elmenő vitája a múlt hét végén - vagy inkább azt meg se nézd ... )

Ha ezek után még mindig cserlnél, akkor egy minőségi "all-in-one" rendszer jó ötlet lehet; ebben az esetben nem az árlista aljáról válogatnék, esetleg megfontolandó, hogy több Lumin M1 megfordul mostanság a hirdetőben; sosem volt Luminom, de abban azért mindenki megegyezik a legtöbb fórumon, hogy minőségi szint (persze itt se mindegy a kategória, de talán a Luminnál a belépő szint se megvetendő ... )
A HEOS rendszert nem ismerem, talán lesz valaki, aki igen.

Szóval most is azt javaslom, mint amit mindenkinek mondanék: lépésről lépésre haladj, közben hallgatózz, azt nem pótolja semmi; a meglévő rendszeredet pedig ne becsüld le, kétségkívül van feljebb, de nem mindegy, mennyiért, és hogy ad-e sok pénz elköltése után az új rendszer nagyobb örömet, mint a mostani elégedettségi szinted? gondolkodik.gif
Mert igazából EZ az, amit ki kell próbálnod, és el kell döntened!

Köszönöm szépen a segítséget!!!

A lépésről lépesre dolgot nagyon jó ötletnek tartom, illetve az All-in-One is megfogott, Coctail Audio X35-t hallgattam, nem volt egy audiofil, de hozta a kényelmeset, kicsit harsányat de úgy a kötelezőt, mondjuk hoszabb távra nem tudom mennyire tartós...
Arcam SA30 is szimpatikus nagyon, egyenlőre miden is megvan benne, erőtartalék, room correction, streamer...és ahogy hallom a Revel és JBL hangfalakkal nem is szól rosszul.

Arcam SA 30 ára esett most szépen a Lumin szintjére, és szépet szólt, pont ma hallgattam a Revel Concerta2 F35 és F36-al jó az összhang.

Bár az új JBL synthesis-ekről is vannak jó vélemények...(SA750, HDI 3600)

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »

Planner007 írta:
2023.06.03., szomb. 23:35
- 1996-tól egy technics torony tette boldoggá a fiatal korom sok évét, de végül szüleimnél maradt (ma is megy még, a deck, a cd, a processzor, az erősítő, szuper kis darab).
- kb 6-7 éve baráti dolgozói beszerzéssel HK3770-et és egy pár JBL Studio 280-at tudtam szerezni, CD lejátszó, és PC adja az alapot (Soundblaster Z). Semmi tudományos alapom nincs most pótolom, kicsit értelmesebb audioquest kábeleket használok, de semmi komolyabb Hifi-zést nem kezdtem még el (gyári tápkábel.-t használok, és valami alap passzív biwire megoldással mennek a hangfalak, most még 6 és 10 méterre az erősítőtől.
- Digitális forrás a cél (Tidal master és Flac)
- Hangfal ...
- Erősítő: Hétfőn hallgatok Arcam SA 20-at. kiváncsi vagyok milyen. Hegel H95-öt is hallgattam, hát az nem jött be.
- Szoba: 36 nm nappali, sok fal és kő ...
Majd egy későbbi hsz-ben:
- a jelenlegi forrás: egy soundblaster ... a szoba átrendezéskor ... (a) ... PC-t lecsatolom az erősítőről
- vagy egy külön streamer (SA Bremen B1, esetleg Bluesond NODE...)
- vagy egy erősítővel egybeépített megoldás
Ha szeretted a régi Technicset és elégedetten hallgatod 6-7 éve a HK+JBL duót, akkor lenne egy javaslatom:
- első lépésként vegyél egy filléres Wiim Mini streamert; ez olyan kb. 40eFt, használtan is szokott lenni; ennek a saját kapcsitápja és a hozzácsomagolt optikai kábele meglepően jó (még mielőtt kanám a komment cunamit: ebben az árkategóriában OK, és arra meg pláne OK, amit javasolni akarok);
- rendezd át a hifit oda, ahol a végleges helyét szánod;
- a Wiim Minit csatlakoztasd a saját optikai kábelével a HK saját belső dacjára;
- indítsd el így a zenét, és hallgasd pár napig;
- ITT kellene esetleg segítség a szobaakusztika felmérésében, ugyanis akár ez marad, akár más lesz, úgy látom, állódobozban gondolkodsz; megjegyzem a szoba mérete alapján logikus, bár lehet, hogy egy nagyméretű állványos monitor meg tudna lepni;
- ha még mindig tetszik a hang, akkor EZEN a ponton elgondolkodnék, melyik "vasat" cseréljem le? Ez a HK nem egy audiofil készülék, de kb ez volt a HK széria utolsó tisztességesen megépített darabja; nem biztos, hogy MINDENÁRON cserés;
- a dobozcserét az akusztikai méréstől/javaslatoktól tenném függővé; ahogy fent írtam, nem biztos, hogy kell a hatalmas állódoboz; persze lehet, hogy mégis, de ezt innen és most nem tudom megítélni;
- ha ez a streameres felállás marad, akkor még mindig el tudsz gondolkodni azon, meddig menjél el? Ha a kis Wiim nem "fáj" a kedvenc zenéiddel, akkor lehet, nem is kellene nagy pénzt beleölni (ezzel kapcsolatos teóriámat a hálózati lejátszós topicban pár hete megírtam, itt nem generálnék újra vitát);
- ha a készülékek már összeálltak, akkor érdemes a kábelek egységesítésén elgondolkodni (ezt se folytatnám itt és most, lásd kábel topik személyeskedésig elmenő vitája a múlt hét végén - vagy inkább azt meg se nézd ... )

Ha ezek után még mindig cserlnél, akkor egy minőségi "all-in-one" rendszer jó ötlet lehet; ebben az esetben nem az árlista aljáról válogatnék, esetleg megfontolandó, hogy több Lumin M1 megfordul mostanság a hirdetőben; sosem volt Luminom, de abban azért mindenki megegyezik a legtöbb fórumon, hogy minőségi szint (persze itt se mindegy a kategória, de talán a Luminnál a belépő szint se megvetendő ... )
A HEOS rendszert nem ismerem, talán lesz valaki, aki igen.

Szóval most is azt javaslom, mint amit mindenkinek mondanék: lépésről lépésre haladj, közben hallgatózz, azt nem pótolja semmi; a meglévő rendszeredet pedig ne becsüld le, kétségkívül van feljebb, de nem mindegy, mennyiért, és hogy ad-e sok pénz elköltése után az új rendszer nagyobb örömet, mint a mostani elégedettségi szinted? gondolkodik.gif
Mert igazából EZ az, amit ki kell próbálnod, és el kell döntened!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Planner007 írta:
2023.06.04., vas. 21:29
A room correction is remélem segít valamit, viszont ha teljesen haszontalan akkor kispórolom a képletből és a szobaakkuszika javításra költöm inkább az összeget.
Alapvető akusztikai problémákat nem képes megoldani, inkább finomhangolásra alkalmas, néhány esetben segíthet. (Bár a segítség szó használata itt nem megengedett.)

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Subwoffer 150-200e forint körül?!

Hozzászólás Szerző: fererencz »

NoobyLP120 írta:
2023.06.04., vas. 23:29

Köszönöm, bár ha tudnám, hogy mi az és hogy hogyan kell háználni, akkor nem itt kérdezősködnék mint egy balfsz gondolkodik.gif
Ez nem balf.szsá, nyugi! Egyébként nem annyira bonyolult. Ha USB-set veszel, csak bedugod egy számítógépbe, letöltöd pl az ingyenes REW nevezetű programot, és mérsz. Vagyis, látni is fogod, hogy ténylegesen milyen anomáliák vannak, ha arrébb rakod a sub-ot, akkor hogyan valtozik, ha a beállításait variálod, szintén. Fülre nagyon nehéz...
A következő lépés meg a célirányos EQ lehet, de ez opcionális. Ha érdekel, neten van irodalom, a fórumokon meg segítség hozzá.
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Planner007 írta:
2023.06.03., szomb. 23:35
Köszönöm a segítséget!

Story:
1996-tól egy technics torony tette boldoggá a fiatal korom sok évét, de végül szüleimnél maradt (ma is megy még, a deck, a cd, a processzor, az erősítő, szuper kis darab).
kb 6-7 éve baráti dolgozói beszerzéssel HK3770-et és egy pár JBL Studio 280-at tudtam szerezni, CD lejátszó, és PC adja az alapot (Soundblaster Z). Semmi tudományos alapom nincs most pótolom, kicsit értelmesebb audioquest kábeleket használok, de semmi komolyabb Hifi-zést nem kezdtem még el (gyári tápkábel.-t használok, és valami alap passzív biwire megoldással mennek a hangfalak, most még 6 és 10 méterre az erősítőtől.

Cél:
Szeretnék egy hosszabb távú megoldást, amin évekig hallgathatom a zenét.
Olyan 1.3 M lenne ré a keret. (ha kevesebből is megfog valamilyen szett az is teljesen jó.)

Digitális forrás a cél (Tidal master és Flac, és hogy részleteiben és mélységében tudjam hallgatni a zenétket, mindenevő vagyok sajnos: Filmzenék, Hans Zimmer...stb, akkusztikus,kis jazz, funky, 80-90-es évek, Rock, Metal, Sade, de elektronikus is Nora en pure...stb.

Hangfal:
Fyne audio 501, Dali opticon Mk2, B&W 704 S2, Focal Aria 936 és Focal Vestina hallgatása után a Focal 936 jött be eddig legjobban (sajnos a kis naim atom és star ment a Focal-okkal, ami bőven budget feletti)

A Focal 936 hallgatása nem véletlen, külhoni ismerős mondta régebben, hogy eladná nekem ha szeretném, olyan 750-800 e-ért az 1 éves hangfal párját. Ez lenne mondjuk az "A" terv, bár "B" tervként, egy Revel Concerta F35 vagy Fyne Auidio F502 / 501 is jó lehet.

Erősítő:
Szóval lehet emellé kellene valami...mondjuk egy Arcam SA20 és a egy Silent Angel Bremen B1-el kipróbálnám.
Hétfőn hallgatok Arcam SA 20-at. kiváncsi vagyok milyen. Hegel H95-öt is hallgattam, hát az nem jött be.
Musical Fidelity is jó lehet M3-tól M6si -ig használtan, de azt még nem hallottam.
Fezz Audio Torus, vagy Lyngdorf is éredekes lehet, esetleg használtan Norma ipa 70.

Szoba
Hogy a helyiségből is kihozzak valamit (36 nm nappali, sok fal és kő), átrendezem, megy a jövöbeli erősítő mellé a 2 jövőbeli hangfal 1,5-1,5 méterre, és azon gondolkozom, hogy talán jó lenne egy room correction-ös erősítő használata,vagy esetleg a helyiség bemérése és kezelése, legalább alap szinten, hogy ha már veszek egy jobbat, a szoba ne rontsa el a hangzást.

Kábelezést is újra kell gondolni minőségi darabokkal, értelmes eloszóvaN ,esetleg hálózati táp szűrővel.

Bármilyen tanácsot szivesen fogadok! Előre is köszönöm!
Szerintem meg is válaszoltad magadnak a kérdést, ha olyanok tetszettek amik nem férnek bele a keretbe.

NoobyLP120
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2023.03.27., hétf. 13:36
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Subwoffer 150-200e forint körül?!

Hozzászólás Szerző: NoobyLP120 »

fererencz írta:
2023.06.04., vas. 21:05
NoobyLP120 írta:
2023.06.04., vas. 18:56
Sziasztok, szeretnék egy pici segítséget kérni hogy nagyjából olyan a 150-200 000 Ft környékén keresek használt mélynyomót a kis MARANTZ PM6007 erőlködőm mellé. Ötleteket tippeket nagyon szívesen elfogadnék. Köszönöm szépen mindenkinek aki segít!!
Szia!
Ha még nincs, akkor én a keretből beáldoznék huszonpárezer forintot egy mérőmikrofonra, ami segítségével olyan eredményt érhetsz el, amilyet többszörös keretből sem, esetleg csak nagyon sok munka és/vagy szerencse árán.
Köszönöm, bár ha tudnám, hogy mi az és hogy hogyan kell háználni, akkor nem itt kérdezősködnék mint egy balfsz gondolkodik.gif

NoobyLP120
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2023.03.27., hétf. 13:36
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Subwoffer 150-200e forint körül?!

Hozzászólás Szerző: NoobyLP120 »

asebestyen írta:
2023.06.04., vas. 20:48
NoobyLP120 írta:
2023.06.04., vas. 18:56
Sziasztok, szeretnék egy pici segítséget kérni hogy nagyjából olyan a 150-200 000 Ft környékén keresek használt mélynyomót a kis MARANTZ PM6007 erőlködőm mellé. Ötleteket tippeket nagyon szívesen elfogadnék. Köszönöm szépen mindenkinek aki segít!!
Kevésbé lényeges itt az erősítőd típusa, inkább azt áruld el kérlek, mekkora helyiségbe tennéd és milyen hangsugárzókat támogatna az alsó regiszterekben?
- 2db dynaudio audience 122 és 2db monitort audio bronze 100 6g.
- 30nm helyiség

Avatar
Planner007
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2023.06.02., pén. 21:58
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Planner007 »

Voyager írta:
2023.06.04., vas. 15:13
Planner007 írta:
2023.06.03., szomb. 23:35
Köszönöm a segítséget!
Story:
1996-tól egy technics torony tette boldoggá a fiatal korom sok évét....
Üdv a fórumon!

Sajnos nehéz lesz elkerülni, hogy ne induljon el óriás lavina a hozzászólásod mentén, és ne legyen belőle felnőtthomokozó cicaharc.

Az már biztos, hogy elve rosszul indulunk el a történetben. Pl. mi az, hogy digitális forrás: Tidal? Milyen eszközöd van a lejátszásra, mert ez kardinális kérdés? Az alaplapi megoldásokat eleve el lehet felejteni, ha digitális "jó" hangot szeretnél.

A kérdéseimet folyatni most nem is szeretném, de kis lépésekben és jól átgondolva fogsz tudni csak előre lépni. Jó lenne meghallgatnod néhány rendszert, beszélgetni személyesen, látni hallani és tapasztalni. (ha már a "hosszú távú megoldás" a cél)
Szia, köszi a segítséget, a jelenlegi forrás: egy soundblaster:
https://us.creative.com/p/archived-prod ... blaster-zx

Ezt a szoba átrendezéskor váltani fogja teljesen (PC-t lecsatolom az erősítőről) :
-vagy egy külön streamer (SA Bremen B1, esetleg Bluesond NODE...)
-vagy egy erősítővel egybeépített megoldás. HEOS rendszerek-ről mi az általános vélemény?

Avatar
Planner007
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2023.06.02., pén. 21:58
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Planner007 »

fapaci írta:
2023.06.04., vas. 10:36
Planner007 írta:
2023.06.03., szomb. 23:35
Bármilyen tanácsot szivesen fogadok! Előre is köszönöm!
Javaslom neked, mielőtt kipróbálsz készülékeket, hangsugárzókat, tedd rendbe a szobád akusztikáját, így magabiztosabb és időtálló döntést tudsz hozni. A rossz akusztika igencsak be tudja csapni az embert, elfedi a készülékek valódi képességeit. Akusztikai felmérésben, tervezésben ...
A végét ki kell vennem, sorry! asebestyen
Köszönöm a tippet, igen egy mérést kérni fogok, hogy javítsak rajta, de attól tartok, túl sok javító elemet nem tudok majd feltenni, talán a kulcshelyekre sikerül (családi kompromisszumok kellenek, és nappaliban az esztétika és akkusztika folyamatos harca dúl).
A room correction is remélem segít valamit, viszont ha teljesen haszontalan akkor kispórolom a képletből és a szobaakkuszika javításra költöm inkább az összeget.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Subwoffer 150-200e forint körül?!

Hozzászólás Szerző: fererencz »

NoobyLP120 írta:
2023.06.04., vas. 18:56
Sziasztok, szeretnék egy pici segítséget kérni hogy nagyjából olyan a 150-200 000 Ft környékén keresek használt mélynyomót a kis MARANTZ PM6007 erőlködőm mellé. Ötleteket tippeket nagyon szívesen elfogadnék. Köszönöm szépen mindenkinek aki segít!!
Szia!
Ha még nincs, akkor én a keretből beáldoznék huszonpárezer forintot egy mérőmikrofonra, ami segítségével olyan eredményt érhetsz el, amilyet többszörös keretből sem, esetleg csak nagyon sok munka és/vagy szerencse árán.
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Subwoffer 150-200e forint körül?!

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

NoobyLP120 írta:
2023.06.04., vas. 18:56
Sziasztok, szeretnék egy pici segítséget kérni hogy nagyjából olyan a 150-200 000 Ft környékén keresek használt mélynyomót a kis MARANTZ PM6007 erőlködőm mellé. Ötleteket tippeket nagyon szívesen elfogadnék. Köszönöm szépen mindenkinek aki segít!!
Kevésbé lényeges itt az erősítőd típusa, inkább azt áruld el kérlek, mekkora helyiségbe tennéd és milyen hangsugárzókat támogatna az alsó regiszterekben?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”