Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
solarsurfer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2021.10.20., szer. 10:16
Értékelés: 34

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: solarsurfer »

csaba203 írta:
2024.03.07., csüt. 12:35
    tomrider írta:
    2024.03.07., csüt. 10:15
    solarsurfer írta:
    2024.03.06., szer. 21:24
    Szeretném a tanácsotokat kérni: Node streameremhez vettem egy külső Chord DAC-ot, amit először a hozzátartozó USB-vel kötöttem össze és minden rendben működött. Közben rendeltem hozzá egy jó minőségű koaxiális digitális összekötőt. A hangon dobott az új kábel, viszont itt kezdődtek a problémák. A koax beüzemelése után arra lettem figyelmes, hogy néha kiesik a hang egy fél pillanatra. Először a Node oprendszerére gyanakodtam, ki is próbáltam minden beállítást, de ez sem oldotta meg a problémát. Mint kiderült, ha a lakásban bármilyen áramkapcsolás történik (bojler, sütő, villanykapcs.) kiesik a hang. Kicsit utánaolvastam külföldi fórumokon és másnál is előfordult ez a probléma.

    Egy külön a DAC-hoz használt külső lineáris tápegység megoldaná a problémát? A kábel rossz vagy a lakásban van a probléma? Milyen más megoldás jöhet még szóba?
    Vagy felejtsem el a koaxiális összekötést és maradjak az USB-nél? DC blokkoló és tápszűrő már része a rendszernek.
    Köszönöm!
    Próbálj ki egy másik koax bábelt. Nekem egy gagyi hdmi kábellel volt hasonló (ugyanilyen) tapasztalatom.
    A másik topicban már hozzászóltam ehhez a témához. Annyit kiegészítésként, hogy valószínűleg valóban a koax kábel lehet a ludas. Ugyanis amikor kipróbáltam egy DBS-el szerelt AQ digitális kábelt ez a jelenség nem jött elő. Hozzáteszem hogy a hangja nem igazán jött be nekem így maradt a Valhalla kábel. Azzal viszont fennáll a jelenség. 🤔
    Igen, sajnos a koax a ludas (és nem a kábel minősége miatt), egyszerű gyári USB-vel megszűnik a probléma. Valószínűleg a Node koax kimenete és bizonyos külső DAC-ok között sem jó a viszony, mivel a panaszok nagy része Node felhasználóktól jön.

    Egy kedves fórumtárs még az IFi SPDIF iPurifier2-t ajánlotta. Van akinél az IFi beiktatása megszüntette ezt a jelenséget.
    Esetleg másnak van hasonló tapasztalata?
    Tannoy Legacy Arden | Luxman L-550AXII | Thorens TD-1601 | Node + Chord Qutest | Supra & Black Rhodium

    Online
    Avatar
    csaba203
    Fórumlakó
    Fórumlakó
    Hozzászólások: 761
    Csatlakozott: 2014.11.26., szer. 10:30
    Értékelés: 34

    Re: Kezdő hifi - tanács kéne

    Hozzászólás Szerző: csaba203 »

      tomrider írta:
      2024.03.07., csüt. 10:15
      solarsurfer írta:
      2024.03.06., szer. 21:24
      Szeretném a tanácsotokat kérni: Node streameremhez vettem egy külső Chord DAC-ot, amit először a hozzátartozó USB-vel kötöttem össze és minden rendben működött. Közben rendeltem hozzá egy jó minőségű koaxiális digitális összekötőt. A hangon dobott az új kábel, viszont itt kezdődtek a problémák. A koax beüzemelése után arra lettem figyelmes, hogy néha kiesik a hang egy fél pillanatra. Először a Node oprendszerére gyanakodtam, ki is próbáltam minden beállítást, de ez sem oldotta meg a problémát. Mint kiderült, ha a lakásban bármilyen áramkapcsolás történik (bojler, sütő, villanykapcs.) kiesik a hang. Kicsit utánaolvastam külföldi fórumokon és másnál is előfordult ez a probléma.

      Egy külön a DAC-hoz használt külső lineáris tápegység megoldaná a problémát? A kábel rossz vagy a lakásban van a probléma? Milyen más megoldás jöhet még szóba?
      Vagy felejtsem el a koaxiális összekötést és maradjak az USB-nél? DC blokkoló és tápszűrő már része a rendszernek.
      Köszönöm!
      Próbálj ki egy másik koax bábelt. Nekem egy gagyi hdmi kábellel volt hasonló (ugyanilyen) tapasztalatom.
      A másik topicban már hozzászóltam ehhez a témához. Annyit kiegészítésként, hogy valószínűleg valóban a koax kábel lehet a ludas. Ugyanis amikor kipróbáltam egy DBS-el szerelt AQ digitális kábelt ez a jelenség nem jött elő. Hozzáteszem hogy a hangja nem igazán jött be nekem így maradt a Valhalla kábel. Azzal viszont fennáll a jelenség. 🤔

      Avatar
      tomrider
      Kezdő Fórumlakó
      Kezdő Fórumlakó
      Hozzászólások: 358
      Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
      Értékelés: 100
      Tartózkodási hely: Veszprém

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: tomrider »

      solarsurfer írta:
      2024.03.06., szer. 21:24
      Szeretném a tanácsotokat kérni: Node streameremhez vettem egy külső Chord DAC-ot, amit először a hozzátartozó USB-vel kötöttem össze és minden rendben működött. Közben rendeltem hozzá egy jó minőségű koaxiális digitális összekötőt. A hangon dobott az új kábel, viszont itt kezdődtek a problémák. A koax beüzemelése után arra lettem figyelmes, hogy néha kiesik a hang egy fél pillanatra. Először a Node oprendszerére gyanakodtam, ki is próbáltam minden beállítást, de ez sem oldotta meg a problémát. Mint kiderült, ha a lakásban bármilyen áramkapcsolás történik (bojler, sütő, villanykapcs.) kiesik a hang. Kicsit utánaolvastam külföldi fórumokon és másnál is előfordult ez a probléma.

      Egy külön a DAC-hoz használt külső lineáris tápegység megoldaná a problémát? A kábel rossz vagy a lakásban van a probléma? Milyen más megoldás jöhet még szóba?
      Vagy felejtsem el a koaxiális összekötést és maradjak az USB-nél? DC blokkoló és tápszűrő már része a rendszernek.
      Köszönöm!
      Próbálj ki egy másik koax bábelt. Nekem egy gagyi hdmi kábellel volt hasonló (ugyanilyen) tapasztalatom.
      Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

      Avatar
      solarsurfer
      Lefelé a lejtőn
      Lefelé a lejtőn
      Hozzászólások: 94
      Csatlakozott: 2021.10.20., szer. 10:16
      Értékelés: 34

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: solarsurfer »

      Szeretném a tanácsotokat kérni: Node streameremhez vettem egy külső Chord DAC-ot, amit először a hozzátartozó USB-vel kötöttem össze és minden rendben működött. Közben rendeltem hozzá egy jó minőségű koaxiális digitális összekötőt. A hangon dobott az új kábel, viszont itt kezdődtek a problémák. A koax beüzemelése után arra lettem figyelmes, hogy néha kiesik a hang egy fél pillanatra. Először a Node oprendszerére gyanakodtam, ki is próbáltam minden beállítást, de ez sem oldotta meg a problémát. Mint kiderült, ha a lakásban bármilyen áramkapcsolás történik (bojler, sütő, villanykapcs.) kiesik a hang. Kicsit utánaolvastam külföldi fórumokon és másnál is előfordult ez a probléma.

      Egy külön a DAC-hoz használt külső lineáris tápegység megoldaná a problémát? A kábel rossz vagy a lakásban van a probléma? Milyen más megoldás jöhet még szóba?
      Vagy felejtsem el a koaxiális összekötést és maradjak az USB-nél? DC blokkoló és tápszűrő már része a rendszernek.
      Köszönöm!
      Tannoy Legacy Arden | Luxman L-550AXII | Thorens TD-1601 | Node + Chord Qutest | Supra & Black Rhodium

      Avatar
      Snipi
      Fórumlakó
      Fórumlakó
      Hozzászólások: 541
      Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
      Értékelés: 235

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: Snipi »

      Na félre lettem magyarázva.
      Én nem a tuningot akartam lehúzni, csupán piaci értékítéletet (hangsúlyozom nem az enyémet!) tettem előtérbe, mivel egy már megbolygatott termék már nem eredeti. (És ebbe bizony a javítás is beletartozik szerintem, mert hát javítani kellett.)
      És hogy magyar kéz, vagy hottentotta kéz nyúlt bele a piac szempontjából tök mindegy.
      Az meg hogy a tuningtól még jobb is lett az áru hangminősége (direkt írtam "áru"-t) a piacot k..ra, de nem érdekli. Ezek nem hifista vagy műszaki vagy tudományos szempontok, hanem a legegyszerűbb kereskedelmi tények.

      Avatar
      Luxor Audio
      Otthon vagyok
      Otthon vagyok
      Hozzászólások: 15210
      Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
      Értékelés: 10353
      Tartózkodási hely: Budapest
      Kapcsolat:

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

      cables írta:
      2024.02.12., hétf. 07:04
      Még valami a hangfal tuningokkal kapcsolatban. A legtöbb tuning igény azzal kapcsolatos, hogy a tulaj jobb magasakat és mélyeket szeretne hallani. Az én tapasztalatom szerint a magas és mély hangok hiányát a nem megfelelő kábelezés okozza. Tehát sok esetben a kábelek hiányosságait kompenzáltatják a hangfal modifikálással. Ez pedig nem túl jó megoldás.
      Biztosan nem vállalnám el a hangdoboz átalakítását, ha a tulajdonosa azzal fordulna hozzám, hogy "jobb magasakat és mélyeket szeretne hallani", ezen a szinten szerencsére a kezdők is gyorsan átlendülnek. Amúgy sem tudom, honnan veszed, hogy "a legtöbb tuning igény azzal kapcsolatos", tudtommal nem foglalkozol ilyesmivel.

      Talán ki kellene próbálnod egy lejátszó rendszert, ami kizárólag kábelekből áll.

      Online
      Avatar
      SoundMania
      V.I.P.
      V.I.P.
      Hozzászólások: 5652
      Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
      Értékelés: 1050

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: SoundMania »

      cables írta:
      2024.02.12., hétf. 07:04
      fapaci írta:
      2024.02.10., szomb. 09:31
      ...
      Nem kevés hangdobozt tuningoltam, alakítottam át, tudtommal egyik sem szenvedett ettől értékcsökkenést. Egy műalkotásnál, vagy szűzlánynál érték az intakt állapot, amihez érdemes lehet ragaszkodni, de egy műszaki berendezésnél nem feltétlenül.
      Snipi nem értékcsökkenésről beszélt, hanem arról, hogy olyan készüléket (hangfalat, bármit) nehezebb eladni, amelyikbe belenyúltak. Ezt szerintem kár vitatni.
      Még valami a hangfal tuningokkal kapcsolatban. A legtöbb tuning igény azzal kapcsolatos, hogy a tulaj jobb magasakat és mélyeket szeretne hallani. Az én tapasztalatom szerint a magas és mély hangok hiányát a nem megfelelő kábelezés okozza. Tehát sok esetben a kábelek hiányosságait kompenzáltatják a hangfal modifikálással. Ez pedig nem túl jó megoldás.
      Ez nem pusztán a kábelekre vezethető vissza. Az összes alkatrész oka ennek. Illetve ezek variációi.

      Avatar
      cables
      Törzsgárda
      Törzsgárda
      Hozzászólások: 5069
      Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
      Értékelés: 2050

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: cables »

      fapaci írta:
      2024.02.10., szomb. 09:31
      ...
      Nem kevés hangdobozt tuningoltam, alakítottam át, tudtommal egyik sem szenvedett ettől értékcsökkenést. Egy műalkotásnál, vagy szűzlánynál érték az intakt állapot, amihez érdemes lehet ragaszkodni, de egy műszaki berendezésnél nem feltétlenül.
      Snipi nem értékcsökkenésről beszélt, hanem arról, hogy olyan készüléket (hangfalat, bármit) nehezebb eladni, amelyikbe belenyúltak. Ezt szerintem kár vitatni.
      Még valami a hangfal tuningokkal kapcsolatban. A legtöbb tuning igény azzal kapcsolatos, hogy a tulaj jobb magasakat és mélyeket szeretne hallani. Az én tapasztalatom szerint a magas és mély hangok hiányát a nem megfelelő kábelezés okozza. Tehát sok esetben a kábelek hiányosságait kompenzáltatják a hangfal modifikálással. Ez pedig nem túl jó megoldás.

      Avatar
      s4tch
      Fórumlakó
      Fórumlakó
      Hozzászólások: 760
      Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
      Értékelés: 281

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: s4tch »

      KLajos írta:
      2024.02.10., szomb. 17:57
      Ez egy kicsit alpárian hímsoviniszta megjegyzés a nőkről. 😡
      Ideért a cancel culture, senki sem menekül! ;peace;


      youtu.be/IG5nXhGptj4

      Online
      Rock60
      Beköltözött
      Beköltözött
      Hozzászólások: 2763
      Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
      Értékelés: 670

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: Rock60 »

      KLajos írta:
      2024.02.10., szomb. 17:57

      Ez egy kicsit alpárian hímsoviniszta megjegyzés a nőkről. 😡
      Nem. :ohnoohnoohno:

      Polanski
      Isten Hozott! :)
      Isten Hozott! :)
      Hozzászólások: 4
      Csatlakozott: 2024.02.07., szer. 22:59
      Értékelés: 0
      Tartózkodási hely: Kecskemét

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: Polanski »

      KLajos: ugyan már.. humor is van a világon. Értsd, hogy mit akart a kolléga mondani és ne félre. :tutiok:

      KLajos
      Lefelé a lejtőn
      Lefelé a lejtőn
      Hozzászólások: 89
      Csatlakozott: 2020.07.10., pén. 05:07
      Értékelés: 17
      Tartózkodási hely: Budapest

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: KLajos »

      fapaci írta:
      2024.02.10., szomb. 09:31

      Egy műalkotásnál, vagy szűzlánynál érték az intakt állapot, amihez érdemes lehet ragaszkodni
      Ez egy kicsit alpárian hímsoviniszta megjegyzés a nőkről. 😡

      Avatar
      Luxor Audio
      Otthon vagyok
      Otthon vagyok
      Hozzászólások: 15210
      Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
      Értékelés: 10353
      Tartózkodási hely: Budapest
      Kapcsolat:

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

      Polanski írta:
      2024.02.08., csüt. 22:26
      High End cuccokat áruló boltban fikázták le nekem az M10-est, mert hogy all-in-one eszköz s ami mindenre jó, az kb semmire sem jó igazán. Mondá a Vájtfülú Úr a boltban.
      VF úrnak üzenem...

      Ez a hiedelem a 80-as évekből származik, mikor az egybecuccok (zeneszekrények) mellett megjelentek a féltucatnyi komponensből álló HiFi tornyok, de ezek nem azért adtak jobb minőséget, mert több dobozba voltak csomagolva, hanem mert komolyabb műszaki tartalommal bírtak. Azóta történt egy, s más a világban, időnként nem árt néha felülvizsgálni az előítéleteinket. Ha van egy jó rendszerem lejátszóval, D/A konverterrel, elő-, végerősítővel és ezt az egészet bepakolom egy dobozba, attól még nem lesz rosszabb a végeredmény.

      Másik végéről nézve meg szinte minden készülék komplex kialakítású, hiszen van bennük tápegység, analóg és digitális modul, vezérlés, stb. Ezeket is külön dobozba lehetne pakolni és akkor félszáz készülékből állna a rendszerünk.

      Snipi írta:
      2024.02.09., pén. 06:40
      Nem vitatva Fülelek fórumtárs igazát, ha beletúrsz a hangsugárzóba egy dolgot tudnod kell : az onnantól kezdve a TIÉD, (Sok nagybetűvel, mert eladni nem fogod tudni.)
      Nem vagyok tuning ellenes, de abba csak átgondolva figyelembe véve a későbbi esetleges terveket érdemes belevágni.
      Nem kevés hangdobozt tuningoltam, alakítottam át, tudtommal egyik sem szenvedett ettől értékcsökkenést. Egy műalkotásnál, vagy szűzlánynál érték az intakt állapot, amihez érdemes lehet ragaszkodni, de egy műszaki berendezésnél nem feltétlenül.

      Avatar
      denesdr
      Törzsvendég
      Törzsvendég
      Hozzászólások: 1866
      Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
      Értékelés: 969

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: denesdr »

      Én is kicsit túlzónak érzem Snipi hozzászólását, bár tény, hogy sokakat elriaszt a vásárlástól, ha már bele lett nyúlva pl egy hangsugárzóba. Nem számít, hogy jobb lett-e vagy bármilyen, mert egyszerűen az már nem gyári szemükben és kész.
      Aztán nyilván számíthat még a hangsugárzó anyagi vonzata, kora, mekkora volt a belenyúlás mértéke stb.

      Online
      Rock60
      Beköltözött
      Beköltözött
      Hozzászólások: 2763
      Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
      Értékelés: 670

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: Rock60 »

      Snipi írta:
      2024.02.09., pén. 06:40
      Polanski írta:
      2024.02.08., csüt. 22:26

      Fülelelek úrtól viszont kérdezném, hogy..
      "De ha mindenképp maradni szeretnél a Klipschnél, akkor meg jót tenne egy alapos tuning, mert belül nagyon kommersz megoldások vannak, amit normális áron ki lehet javítani."
      Nem vitatva Fülelek fórumtárs igazát, ha beletúrsz a hangsugárzóba egy dolgot tudnod kell : az onnantól kezdve a TIÉD, (Sok nagybetűvel, mert eladni nem fogod tudni.)
      Nem feltétlenűl, sőt !
      Ezt uppgrade-ként kell felfogni.
      Van kis körünkben is jó néhány szakember, aki ha elvállalja akár erősítő akár hangfal hirigelés tárgykörben a beavatkozást, a nevük garancia a munkájukra.
      Sok gyártó kínál pl. a saját dobozához uppgrade keresztváltót vagy jobb kábeleket, a végeredményt tekintve azok sem jobbak.
      Le kellene szokni arról a hibás reflexről, hogy amibe Magyar kéz nyúl, az csak rossz lehet, mert egyszerűen nem igaz.
      A szakszerűen feljavított termékek nem érnek kevesebbet, sokaknak, akik értékelik a beléjük fektetett munkát és hallják is az eredményt, azoknak inkább többet.
      Természetesen én is csak ismert, referenciákkal bíró szakemberekről beszélek.

      Polanski
      Isten Hozott! :)
      Isten Hozott! :)
      Hozzászólások: 4
      Csatlakozott: 2024.02.07., szer. 22:59
      Értékelés: 0
      Tartózkodási hely: Kecskemét

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: Polanski »

      Kedves denesdr, Fülelek, Snipi és s4tch!

      Köszönöm, segítettetek azt eldönteni, hogy ne kapkodjak, megveszem az M10-et és tesztelek, aztán látom mi lesz.
      S4tch: A Naim cuccokat néztem, nekem sajna az anyagi határokon felül vannak a Lyngdorf-al egyetemben, de azok is nagyon rendben lehetnek. És ott van még a Hifirose is, az is kb ugyanez a kategória.

      Köszi!

      Avatar
      s4tch
      Fórumlakó
      Fórumlakó
      Hozzászólások: 760
      Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
      Értékelés: 281

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: s4tch »

      Polanski írta:
      2024.02.08., csüt. 22:26
      ...Az M10-est pont a streamer képességek és a Dirac miatt veszem, ez utóbbit nem félnék használni sem, bár tudom, ez sem tökéletes megoldás.
      High End cuccokat áruló boltban fikázták le nekem az M10-est, mert hogy all-in-one eszköz s ami mindenre jó, az kb semmire sem jó igazán. Mondá a Vájtfülú Úr a boltban.
      Ezért az ő javaslatára gondoltam azt, hogy az M10-et csak futóműként használom és mellé teszek egy másik készüléket (hegel), amire mindenki azt mondja, hogy relatíve olcsó ára ellenére bazi jó..
      Nyilván sok hifista fázik az all-in-one készülékektől, de azokat is meg lehet csinálni egészen jól. Pl. ott a Naim Uniti Atom, aminek a fejhallgatós verzióját hallottam többször, és az parádés. Hacsak a végfokot el nem rontották benne, a "sima" Atom sem lehet rossz. A Naim eredeti Uniti eszköze is klassz volt.

      A maga nemében a Hegel H80 is all-in-one light azzal, hogy a fél millás árában benne van a Hegel valamelyik dac panelje is. Az M10 meg dupla áron jött eredetileg, és a dac, erősítő páros mellett kapott egy streamert és egy kijelzőt. Mitől lenne hitvány az egyik, és remek a másik?

      Én is szemezek az M10-szerű készülékekkel, mert egyrészt a család nem használja a hifit, másrészt nagyon unom a rengeteg drótot és porfogó dobozt, így én is kipróbálnék ismét valami egyszerűbbet. (Régebben egy Marantz MCR610, majd 611 volt itthon, azt használták - bár az hangban kevés volt, a kompaktságát és a használhatóságát szerettük.) Az M10 II, Lyngdorf 1120, Naim Atom hármasból bármelyiket meg merném venni egy könnyen hajtható doboz mellé. Kár, hogy a Lyngdorfon nincs kijelző - de ez már az én bajom. Szerintem is keress egy M10-et, és hagyd egyelőre a további eszközöket függőben.

      Avatar
      denesdr
      Törzsvendég
      Törzsvendég
      Hozzászólások: 1866
      Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
      Értékelés: 969

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: denesdr »

      Továbbra is tartom, hogy szerintem elég lenne szimplán az M10, aztán miután kiismerted a Dirac-ot, kipróbáltál több célgörbét, játszottál a hangsugárzók pozícionálásával és a hang még mindig nem tetszik és továbbra is úgy gondolod, hogy egy másik, DAC-kal ellátott integrált erősítő csatlakoztatása az M10-re szerinted megváltást hozna, akkor próbálj meg kölcsönkérni egyet és kipróbálni, de semmiképp sem beleugrani egy ilyennek, a saját rendszeredben és szobádban való, kipróbálás nélküli vásárlásába.

      Avatar
      Snipi
      Fórumlakó
      Fórumlakó
      Hozzászólások: 541
      Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
      Értékelés: 235

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: Snipi »

      Polanski írta:
      2024.02.08., csüt. 22:26
      Nos, egyrészt köszönöm mindenkinek a szakértést, hálás vagyok a hozzászólásokért!

      Ugyanakkor említettem, hogy nem célom a high end elérése, mert ezzel az anyagi kerettel max jó hifit lehet szerintem összerakni, nem audiofil rendszert, úgyhogy nem is áltatom magam.
      A 20 nm-en nem gondolom, hogy ne lehetne jól belőni a távolságokat, a hangfalok egymástól kb 3 m, míg én tőlük akár 4 méterre helyezkedem el (a szoba mélysége az 5 m-es, az én ülőhelyem ezért tud ilyen távol lenni). Ez nem lehet elég?
      Az M10-est pont a streamer képességek és a Dirac miatt veszem, ez utóbbit nem félnék használni sem, bár tudom, ez sem tökéletes megoldás.
      High End cuccokat áruló boltban fikázták le nekem az M10-est, mert hogy all-in-one eszköz s ami mindenre jó, az kb semmire sem jó igazán. Mondá a Vájtfülú Úr a boltban.
      Ezért az ő javaslatára gondoltam azt, hogy az M10-et csak futóműként használom és mellé teszek egy másik készüléket (hegel), amire mindenki azt mondja, hogy relatíve olcsó ára ellenére bazi jó. Mert gondolom ezek összekötésével el tudom azt intézni, hogy az M10 "csak" egy streamer legyen, nem? A Hegelbe meg majd megy lemezjátszó is.. gondoltam én.
      Ha rosszul gondolkozott, vagy rossz tanácsot kaptam.. mondjátok meg, én azt is elhiszem. Mondjuk ez az úriember nem a hegelt, hanem egy cambridge audio-t akarta nekem nagyon eladni, de ez ilyen szempontból lényegtelen.

      Fülelelek úrtól viszont kérdezném, hogy..
      "De ha mindenképp maradni szeretnél a Klipschnél, akkor meg jót tenne egy alapos tuning, mert belül nagyon kommersz megoldások vannak, amit normális áron ki lehet javítani."
      Erre nyitott lennék, de konkrétan hogy gondolod, mit kellene itt javítani és ki az a szaki, akire ezt rá lehet bízni?

      Nagyon köszönöm, ha segítetek megtalálni a helyes utat.
      Nem vitatva Fülelek fórumtárs igazát, ha beletúrsz a hangsugárzóba egy dolgot tudnod kell : az onnantól kezdve a TIÉD, (Sok nagybetűvel, mert eladni nem fogod tudni.)
      Nem vagyok tuning ellenes, de abba csak átgondolva figyelembe véve a későbbi esetleges terveket érdemes belevágni.

      Polanski
      Isten Hozott! :)
      Isten Hozott! :)
      Hozzászólások: 4
      Csatlakozott: 2024.02.07., szer. 22:59
      Értékelés: 0
      Tartózkodási hely: Kecskemét

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: Polanski »

      Nos, egyrészt köszönöm mindenkinek a szakértést, hálás vagyok a hozzászólásokért!

      Ugyanakkor említettem, hogy nem célom a high end elérése, mert ezzel az anyagi kerettel max jó hifit lehet szerintem összerakni, nem audiofil rendszert, úgyhogy nem is áltatom magam.
      A 20 nm-en nem gondolom, hogy ne lehetne jól belőni a távolságokat, a hangfalok egymástól kb 3 m, míg én tőlük akár 4 méterre helyezkedem el (a szoba mélysége az 5 m-es, az én ülőhelyem ezért tud ilyen távol lenni). Ez nem lehet elég?
      Az M10-est pont a streamer képességek és a Dirac miatt veszem, ez utóbbit nem félnék használni sem, bár tudom, ez sem tökéletes megoldás.
      High End cuccokat áruló boltban fikázták le nekem az M10-est, mert hogy all-in-one eszköz s ami mindenre jó, az kb semmire sem jó igazán. Mondá a Vájtfülú Úr a boltban.
      Ezért az ő javaslatára gondoltam azt, hogy az M10-et csak futóműként használom és mellé teszek egy másik készüléket (hegel), amire mindenki azt mondja, hogy relatíve olcsó ára ellenére bazi jó. Mert gondolom ezek összekötésével el tudom azt intézni, hogy az M10 "csak" egy streamer legyen, nem? A Hegelbe meg majd megy lemezjátszó is.. gondoltam én.
      Ha rosszul gondolkozott, vagy rossz tanácsot kaptam.. mondjátok meg, én azt is elhiszem. Mondjuk ez az úriember nem a hegelt, hanem egy cambridge audio-t akarta nekem nagyon eladni, de ez ilyen szempontból lényegtelen.

      Fülelelek úrtól viszont kérdezném, hogy..
      "De ha mindenképp maradni szeretnél a Klipschnél, akkor meg jót tenne egy alapos tuning, mert belül nagyon kommersz megoldások vannak, amit normális áron ki lehet javítani."
      Erre nyitott lennék, de konkrétan hogy gondolod, mit kellene itt javítani és ki az a szaki, akire ezt rá lehet bízni?

      Nagyon köszönöm, ha segítetek megtalálni a helyes utat.

      Online
      Rock60
      Beköltözött
      Beköltözött
      Hozzászólások: 2763
      Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
      Értékelés: 670

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: Rock60 »

      fülelek írta:
      2024.02.08., csüt. 10:53

      20nm-re a két és félutas doboz azért kapu mellé, mert nem tudod úgy elhelyezni a falakhoz képest, hogy ne legyen mindenképp a mélyeken zavaró anomália. Ha meg közel ülsz, akkor a kisebb távolságon a kereszváltó nem működik megfelelően.
      Milyen összefüggés van a keresztváltó és a hallgatói távolság között ?
      A keresztváltók egy bizonyos távolságra vannak optimalizálva ?

      Avatar
      denesdr
      Törzsvendég
      Törzsvendég
      Hozzászólások: 1866
      Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
      Értékelés: 969

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: denesdr »

      Annyi, hogy az M10 tud Dirac-ot, tehát ha ezt használná, akkor a szobában kapott mélyek túlzott dominancájától semmiképp nem kell félnie.

      Avatar
      fülelek
      V.I.P.
      V.I.P.
      Hozzászólások: 6934
      Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
      Értékelés: 4669
      Tartózkodási hely: Csobánka

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: fülelek »

      Szerintem is felesleges a Hegel, viszont a Klipsch egy tűrhető doboz -a kommerszek között.
      https://www.erinsaudiocorner.com/loudsp ... _6000f_ii/
      20nm-re a két és félutas doboz azért kapu mellé, mert nem tudod úgy elhelyezni a falakhoz képest, hogy ne legyen mindenképp a mélyeken zavaró anomália. Ha meg közel ülsz, akkor a kisebb távolságon a kereszváltó nem működik megfelelően. Lehet, hogy az erősítő választásnál előbb kellene adott szobában jobban működő hangsugárzót választani. De ha mindenképp maradni szeretnél a Klipschnél, akkor meg jót tenne egy alapos tuning, mert belül nagyon kommersz megoldások vannak, amit normális áron ki lehet javítani.

      Avatar
      denesdr
      Törzsvendég
      Törzsvendég
      Hozzászólások: 1866
      Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
      Értékelés: 969

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: denesdr »

      Polanski írta:
      2024.02.07., szer. 23:25
      Sziasztok!

      NAD M10, mint streamer és ehhez egy Hegel 80, vagy 95, mint dac és erősítő. (80-asnál szimmetrikus xlr bemenet)
      Szia!

      Az említett felállás totál pénzkidobás, mivel az M10 egy mindenes készülék, nem kell hozzá külön erősítő meg DAC, ráadásul Hypex Ncore végfokai vannak, ami valószínűleg megeszi reggelire az említett két Hegel-t.
      Ha úgyis ragaszkodsz az M10-hez, akkor én azt megvenném a helyedben és kész.

      Polanski
      Isten Hozott! :)
      Isten Hozott! :)
      Hozzászólások: 4
      Csatlakozott: 2024.02.07., szer. 22:59
      Értékelés: 0
      Tartózkodási hely: Kecskemét

      Re: Kezdő hifi - tanács kéne

      Hozzászólás Szerző: Polanski »

      Sziasztok!

      Szeretném kikérni a véleményeteket.. tisztességesen szeretnék otthon zenét hallgatni, erre van valamennyi pénzem, de semmiképp nem akarok szügyig gázolni bele az igazi high end területére, mert sem anyagilag, sem elvakultságban nem járok ott.
      Decent audio.. ez a cél.
      Adottság egy pár Klipsch RP6000F állóhangfal, ami a 20 m2-es szobához bőven elég. Folyamatosan vitatkozok magammal, hogy milyen erősítőt, dacot, streamert tegyek ehhez.
      Nem értek jól hozzá, ezért a következőkben állapodtam meg magammal, teljesen laikusan.. viszont nem tudom, hogy vajon működőképes-e így a rendszer, "kompatibilis"-e egymással és ér-e majd a hangja egy pár dingókutya vesét.
      NAD M10, mint streamer és ehhez egy Hegel 80, vagy 95, mint dac és erősítő. (80-asnál szimmetrikus xlr bemenet)
      Indokaim: egyelőre két forrásom lenne a zenére, az egyik a netről jövő előfizetett áldás (tidal, spoti), a másik a vinyón parkoló flac-ok és egyéb formátumok. Ezt intézné a nad m10. Hogy miért nem olcsóbb, vagy másabb streamer? Azért, mert ez jobbról-balról tetszik, de sosem láttam, sosem hallottam élőben, de ha valakinek van konkrét véleménye ellene, azt is meghallgatom és akár elfogadom.
      Hegelt már hallottam, az azért lenne, mert alapvetően tetszik a hangja, másrészt a klipscheknek baromi nagy az érzékenysége, nem kell őrület watt a meghajtásukhoz, szóval a hegel szerintem jól állna nekik. Később tennék rá lemezjátszót is, mert baromi sok a lemezem, de ezt is tudná a hegel intézni.
      Zenei zsanra: 50% blues rock és hard rock, 20 % jazz, 20 % szimfonikus, 10 % elektronikus, :D de ez inkább elenyésző, tehát a hangszeres zene a cél.
      Nagy marhaság lenne így ez a setup?
      Köszönök minden építőjellegű hozzászólást!

      Válasz küldése

      Vissza: “Hifi”