Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Amugy meg ez a topic ne erről szóljon már. 
Topic címét és annak megfelelö válaszokat kéne itt olvasni nem ilyen sületlenségeket.
 
Egy kezdöt aki egy neki hallgatható olcsó rendszert szeretne venni annak nem ezeket kéne itt olvasnia mert erre a legkiváncsibb szerintem.
 
 
Inkább hívd el magadhoz zenét hallgatni, beszélgetni.

Nekem sínen van a dolog, ill. folyamatban de egyelőre kaptam infót meg tapasztalatot. Pár dolognak utánanézek, elkövetkezendő hónap vagy hasonló alatt kialakul a végleges kép. Természetesen beszámolok, ha lesz miről. :taps:
 
A torzító mérésről, azért azt gondolnám, egy hangmérnök tisztában van mennyit, hogyan, hol torzít a mikofonja, vagyis attól függetlenül tud elég precíz számokat mondani (de kit érdekelnek a számok.. csak szójon..:taps: )
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Arról nem beszélve amikor egy hangszoró, hangdoboz bekerül egy hallgató helységbe (átlagos szoba, zene szoba, nappali+étkezö) már jóval több torzitás van a megszolalásában mint amit mérnek rajta a gyárban vagy süketszobában.
 
 
Sok mérést meg inkább felejtsünk is el mert nagyon sok olyan mérö mikrofon van ami alapból torzit és aztán lehet is szép méréseket csinálni.
 
Amugy meg ez a topic ne erről szóljon már.
 
Topic címét és annak megfelelö válaszokat kéne itt olvasni nem ilyen sületlenségeket.
 
Egy kezdöt aki egy neki hallgatható olcsó rendszert szeretne venni annak nem ezeket kéne itt olvasnia mert erre a legkiváncsibb szerintem.
 
 
Inkább hívd el magadhoz zenét hallgatni, beszélgetni.
 
 


Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


80 Hz alatt nagyon esik. :taps: Amúgy elég lineáris. És nem is beszélve az 1%* ,vagy az alatti THD-ről! :taps:


meglepődnél a mélyein...a mérésekből a kapott hangra szvsz nagy általánosságban nem nagyon lehet következteti.
 
az 1%-os torzítás szinte semmi, meg sem hallod.
egyébként ez egy érdekes doboz, még nagy hangerőn sem torzít monitor létére, pedig ott már rendesen kitér a membrán.
hihetetlenül hajtható hangsugárzó az A40/A42

Az 1% az nagyon jó érték sztem is!!
 
Különben igazatok van.
Ezek a számok csak annyiban jellemzik a doboz hangját, mint egy nőt néhány számadat... Hol adja vissza a testmagasság hajának selymességét, szemének csillogását stb...

A THD nem túl beszédes érték, mivel azonos arányban tartalmazza az oktáv távolságú és a disszonáns torzítást is, márpedig teljesen más szinten vagyunk ezekre érzékenyek. Amúgy tökön szúrnám magam, ha 1 % környékén torzítana a dobozom valamelyik kritikus felharmonikuson, vagy kényes tartományban, mert azt már igencsak meghallani.

Ez a torzitás dolog elég érdekes mert ezek a szerencsétlen hangkeltök (akár melyik) elégé torzitanak.Valaki észreveszi valaki nem.A hangszoró mint "technikai" eszköz sajnos közel se tökéletes és egy ideig még nem is lesz az.
 
Fapaci a Tied is torzit!!!!
 
Ja hogy Te nem veszed észre az más de torzit mivel minden hangszoró torzít.
 
Erről ennyit.
 
Majd az okosok leírják hogy mért is torzit de neaggodj sokan nem veszik észre nagy tapasztalat, jó fül ide vagy oda és több éves akár studios múlt ezen nem változtat.
 
Papiron adatokból sokból még hallgatható hang se jöhetne ki és még is valahogy hallgatható.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


80 Hz alatt nagyon esik. :taps: Amúgy elég lineáris. És nem is beszélve az 1%* ,vagy az alatti THD-ről! :taps:


meglepődnél a mélyein...a mérésekből a kapott hangra szvsz nagy általánosságban nem nagyon lehet következteti.
 
az 1%-os torzítás szinte semmi, meg sem hallod.
egyébként ez egy érdekes doboz, még nagy hangerőn sem torzít monitor létére, pedig ott már rendesen kitér a membrán.
hihetetlenül hajtható hangsugárzó az A40/A42

Az 1% az nagyon jó érték sztem is!!
 
Különben igazatok van.
Ezek a számok csak annyiban jellemzik a doboz hangját, mint egy nőt néhány számadat... Hol adja vissza a testmagasság hajának selymességét, szemének csillogását stb...

A THD nem túl beszédes érték, mivel azonos arányban tartalmazza az oktáv távolságú és a disszonáns torzítást is, márpedig teljesen más szinten vagyunk ezekre érzékenyek. Amúgy tökön szúrnám magam, ha 1 % környékén torzítana a dobozom valamelyik kritikus felharmonikuson, vagy kényes tartományban, mert azt már igencsak meghallani.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


80 Hz alatt nagyon esik. Amúgy elég lineáris. És nem is beszélve az 1%* ,vagy az alatti THD-ről! :taps:


meglepődnél a mélyein...a mérésekből a kapott hangra szvsz nagy általánosságban nem nagyon lehet következteti.
 
az 1%-os torzítás szinte semmi, meg sem hallod.
egyébként ez egy érdekes doboz, még nagy hangerőn sem torzít monitor létére, pedig ott már rendesen kitér a membrán.
hihetetlenül hajtható hangsugárzó az A40/A42

Az 1% az nagyon jó érték sztem is!!
 
Különben igazatok van.
Ezek a számok csak annyiban jellemzik a doboz hangját, mint egy nőt néhány számadat... Hol adja vissza a testmagasság hajának selymességét, szemének csillogását stb...

És a legfontosabbat hogy tud-e fözni ha igen mennyire változatosan és izletesen?
Milyen az ágyban mert ugye ez is a legfontosabbak közé tartozik :taps:
 
És akkor a leges legfontosabb mert lehet minden szép és jó ha NEM TUDSZ VELE HOSSZU TÁVON EGYÜTT ÉLNI!!!Mert nem nyitott semmire, és csak bizonyos dolog érdekli.
 
Minden igényre külön-kölün lehet találni jobb partnert ez így van a hifiben is de olyat amivel hosszutávon tudsz együtt élni és mindenen jó az ritka.
 
A dyno is olyan ha megkapja a megfelelö partnert akkor lehet vele együtt élni elég sokáig.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


Ezek a számok csak annyiban jellemzik a doboz hangját, mint egy nőt néhány számadat... Hol adja vissza a testmagasság hajának selymességét, szemének csillogását stb... :taps:
:taps:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


80 Hz alatt nagyon esik. :taps: Amúgy elég lineáris. És nem is beszélve az 1%* ,vagy az alatti THD-ről! :taps:


meglepődnél a mélyein...a mérésekből a kapott hangra szvsz nagy általánosságban nem nagyon lehet következteti.
 
az 1%-os torzítás szinte semmi, meg sem hallod.
egyébként ez egy érdekes doboz, még nagy hangerőn sem torzít monitor létére, pedig ott már rendesen kitér a membrán.
hihetetlenül hajtható hangsugárzó az A40/A42

Az 1% az nagyon jó érték sztem is!!
 
Különben igazatok van.
Ezek a számok csak annyiban jellemzik a doboz hangját, mint egy nőt néhány számadat... Hol adja vissza a testmagasság hajának selymességét, szemének csillogását stb...

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Amúgy elég lineáris. És nem is beszélve az 1%* ,vagy az alatti THD-ről! :taps:
 
*{-40=20lg(1/100)}  :taps:
 
Én megkövetelném minden hangsugárzó-gyártótól, hogy adja meg a THD értékét mondjuk 300Hz és 5kHz között 96dB hangnyomáson! 

Bezonyám! Volt néhány hangsugárzóm már, plusz hallgattam is nem egyet, de nálam a Dyno nyert ezen a téren (is). Szeretek hangosan zenét hallgatni...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


80 Hz alatt nagyon esik. :taps: Amúgy elég lineáris. És nem is beszélve az 1%* ,vagy az alatti THD-ről! :taps:


meglepődnél a mélyein...a mérésekből a kapott hangra szvsz nagy általánosságban nem nagyon lehet következteti.
 
az 1%-os torzítás szinte semmi, meg sem hallod.
egyébként ez egy érdekes doboz, még nagy hangerőn sem torzít monitor létére, pedig ott már rendesen kitér a membrán.
hihetetlenül hajtható hangsugárzó az A40/A42
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


 
OMG! Miccsoda konstrukció! Érzékenység és frekiátviteli specifikációt nem láttam.  

Nem is igazán fontos...

 
Dynaudio Audience 40 Loudspeakers: Measurements
Frequency response, 20Hz - 20kHz (measured @ 2m, plotted @ 1m)
Loudspeaker sensitivity (averaged 300Hz - 3kHz, 2.83V/1m)
 
Top curve: on-axis response
Middle curve: 15 degrees off-axis response
Bottom curve: 30 degrees off-axis response
Sensitivity: 85dB
 
link

Köszönöm! :taps:
 
80 Hz alatt nagyon esik.
Amúgy elég lineáris. És nem is beszélve az 1%* ,vagy az alatti THD-ről!
 
*{-40=20lg(1/100)}
 
Én megkövetelném minden hangsugárzó-gyártótól, hogy adja meg a THD értékét mondjuk 300Hz és 5kHz között 96dB hangnyomáson! :taps:

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


 
OMG! Miccsoda konstrukció! Érzékenység és frekiátviteli specifikációt nem láttam.  

Nem is igazán fontos... :taps:

 
Dynaudio Audience 40 Loudspeakers: Measurements
Frequency response, 20Hz - 20kHz (measured @ 2m, plotted @ 1m)
Loudspeaker sensitivity (averaged 300Hz - 3kHz, 2.83V/1m)
 
Top curve: on-axis response
Middle curve: 15 degrees off-axis response
Bottom curve: 30 degrees off-axis response
Sensitivity: 85dB
 
link

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
OMG! Miccsoda konstrukció! Érzékenység és frekiátviteli specifikációt nem láttam. 

Nem is igazán fontos... :taps:

Kell mögé egy magabiztos és jó vas aztán hadd szóljon :taps:

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


 
OMG! Miccsoda konstrukció! Érzékenység és frekiátviteli specifikációt nem láttam.

Nem is igazán fontos... :taps:

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Hmmm...Milyen erősíttő jaz konkréten??
Enyimé is fölvesz 420 wattot, de kijön belőle 2*80 watt (ellenőrizve!!) az elég... sok is.
 
És mekkora "bélygyobók" vannak a dobozaidban? Meg milyen dobozok azok?? És az ilyen pindúrkáknak nincs doboz hangjuk? Bocsánat a föltételezésért, de mégis felmerül.

A vas egy Magnum, de nem a fagyi... Angol kisipari, manufaktúrális gyártmány, aki ismeri, szereti. Tony Relph lakatolta kokec kis kezeivel üres óráiban, mielőtt bezárta a boltot.
 
A bélygyobók meg pont 5 collosak, persze darabonként. És nem is igazi bélyek, hanem csak bélyközepek, 2 utas dobozka lévén. Sima hátsó reflexlyukas 2 utas.
 
Ja, és a "csodaanyagból", magnézium-szilikát-polimerből vannak. Ezzel le is lőttem a márkájukat !
 
Dobozhangúnak nem mondanám, persze, nyilván elfogult vagyok és nem is vagyunk egyformák...

Utánanéztem a dobozoknak, a mélyközepek lengőcsévéje 3 inch !!!! :taps: :taps:
 
OMG! Miccsoda konstrukció! Érzékenység és frekiátviteli specifikációt nem láttam.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Drumagick
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 20:41
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Dunatetétlen

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Drumagick »


Hello!
 
Ó, elnézést, természetesen az aláírásomban a zene: után következő részre gondoltam, de a másik is meghallgatható, sőt igény esetén kombinálható is.
Szvsz egyébként a zene rendszerem amennyivel olcsóbb annyival jobb is mint a másik. A hm-n ezért leginkább csak mozizok (meglepő módon). :taps:
 
Egyébként a XI. kerben lakom, ha mégiscsak meglátogatna vki egy hallgatózásra.
Eladó: Core Audio prototípus monoblokkok

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


100e ???? Az hogy' lehet? Ez a hangsugárzó készlet kapásból 150e és akkor még akciós...  !36_7_11.gif' />' /><!--endemo-->' /><!--endemo-->  !36_7_11.gif' />' /><!--endemo-->' /><!--endemo-->
javaslom EZT a topikot is
 
ui.: szerintem ő erre értette
Zene: Forrás: Lenco L450 (Alisca Orange mod.), Micromega Logic és PC, DAC: VibaVoice TubeClone (kis mod.), Erősítő: NAD 3020e (Alisca Orange mod.), Hf: Pioneer CS-E421 (Alisca Orange mod.),
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello! 
Én is szívesen látlak egy kis hallgatózásra, ha érdekel. A rendszerem az aláírásomban látható, összértéke lejátszóstól - DAC-ostól - kábelestül talán éppen meghaladja a 100e-t. Igaz, hogy egyáltalán nem újak, és nem is gyári állapotúak (kivéve cd), azért egy meghallgatást megér(het).
 
És az említett varjúkárogást is meghallgathatod cd-ről...
 
Ha érdekel, dobj egy privát üzenetet.

100e ???? Az hogy' lehet? Ez a hangsugárzó készlet kapásból 150e és akkor még akciós... !36_7_11.gif' />' /><!--endemo--> !36_7_11.gif' />' /><!--endemo-->

Na, ez az, nem figyeltél! Pénznemet nem írt! :taps:

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Hello! 
Én is szívesen látlak egy kis hallgatózásra, ha érdekel. A rendszerem az aláírásomban látható, összértéke lejátszóstól - DAC-ostól - kábelestül talán éppen meghaladja a 100e-t. Igaz, hogy egyáltalán nem újak, és nem is gyári állapotúak (kivéve cd), azért egy meghallgatást megér(het).
 
És az említett varjúkárogást is meghallgathatod cd-ről...
 
Ha érdekel, dobj egy privát üzenetet.

100e ???? Az hogy' lehet? Ez a hangsugárzó készlet kapásból 150e és akkor még akciós... !36_7_11.gif' /> !36_7_11.gif' />

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Erről jut eszembe, hogy reklámozzam a "Zenélhet-e szépen egy 50000 forint értékű rendszer" topicot, mert kapcsolódik ide.
 
Érdekes lenne azt is vizsgálni, hogy 100 ezerből miket tudnak kihozni a fórumozók! Azt tippelem, hogy ennyiből már elég korrekt rendszer összejön!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Hello! 
Én is szívesen látlak egy kis hallgatózásra, ha érdekel. A rendszerem az aláírásomban látható, összértéke lejátszóstól - DAC-ostól - kábelestül talán éppen meghaladja a 100e-t. Igaz, hogy egyáltalán nem újak, és nem is gyári állapotúak (kivéve cd), azért egy meghallgatást megér(het).
 
És az említett varjúkárogást is meghallgathatod cd-ről...
 
Ha érdekel, dobj egy privát üzenetet.

Köszi, igazából másnak is tartozom már látogatással, de ez a hét ilyenre sikeredett. Meg hát, az embernek ilyen sz@r időben kedve sincs kimozdulni. De jön a nyár :taps:
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Avatar
Drumagick
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 310
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 20:41
Értékelés: 13
Tartózkodási hely: Dunatetétlen

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Drumagick »


Hello!
 
Én is szívesen látlak egy kis hallgatózásra, ha érdekel. A rendszerem az aláírásomban látható, összértéke lejátszóstól - DAC-ostól - kábelestül talán éppen meghaladja a 100e-t. Igaz, hogy egyáltalán nem újak, és nem is gyári állapotúak (kivéve cd), azért egy meghallgatást megér(het).
 
És az említett varjúkárogást is meghallgathatod cd-ről...
 
Ha érdekel, dobj egy privát üzenetet.
Eladó: Core Audio prototípus monoblokkok

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kezd ez olyan bazi nagy gittrágásba átmenni...Bence meg hogy fog így zenét hallgatni? Max madárcsicsergést? :taps:

Hja, abból is a varjúét!

A varjú amúgy az énekes madár csoportba tartozik, bármily hihetetlen, a hangképző szerve kialakulása végett. Az hogy amúgy nincs "szép" hangja az egy egyéni sorscsapás a varjaknak

Igen és mint tudjuk, a varjú gyorstalpalón végezte az énekesmadár-képzőt...
 
És lám, a sors hogyan kompenzál, itt referenciává vált a hangja egy nap alatt... :taps:

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kezd ez olyan bazi nagy gittrágásba átmenni...Bence meg hogy fog így zenét hallgatni? Max madárcsicsergést? :taps:

Hja, abból is a varjúét!

A varjú amúgy az énekes madár csoportba tartozik, bármily hihetetlen, a hangképző szerve kialakulása végett. Az hogy amúgy nincs "szép" hangja az egy egyéni sorscsapás a varjaknak :taps:

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kezd ez olyan bazi nagy gittrágásba átmenni...Bence meg hogy fog így zenét hallgatni? Max madárcsicsergést? :taps:

Hja, abból is a varjúét!

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kezd ez olyan bazi nagy gittrágásba átmenni...
Bence meg hogy fog így zenét hallgatni? Max madárcsicsergést?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”