Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Doky »



A legtöbbet (ár-érték arányban) talán dobozcserével tudnál elérni. Én legalábbis nem vennék 60k-s DAC-ot azokhoz.


Én is hasonlóképpen gondolom!
A Pio-kat egyenlőre nem bántanám (nem rossz készülékek az árukhoz mérten).
Ha nem jó a hálózat akkor a lejátszás esetében az is problémát jelenthet, kábellel összekötve próbáltad már a NAS-t és a lejátszókat?
A DAC vásárlási is hoz a konyhára, de talán a dobozok és a kábelek a gyenge láncszemek...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: KMT »

A legtöbbet (ár-érték arányban) talán dobozcserével tudnál elérni. Én legalábbis nem vennék 60k-s DAC-ot azokhoz.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: s4tch »


Talán ebben a topikban lesz a legjobb helyen a kínom. Adott egy alap otthoni rendszer:
- erősítő: Pioneer A605r
- hangszórók: Kef IQ30, Sinuslive Silverline L25s kábel
- CD: Pioneer PD-207
- Squeezebox Duet, wifin keresztül csatlakozik egy NAS-ra (FLAC-be rippelek, a NAS-on így tárolom őket.)
- utóbbiakhoz KáCsa-féle RCA-k
 
...mindez megáldva egy 4x3 méteres szobával.
 
Akusztikus zenék, jazz kellemesen szólnak, a részletekkel és a zene terével nincs különösebb bajom. A tonalitás más kérdés: vélhetően a hangszóróim magasba húznak, mélyfrekvenciák visszafogottan jelentkeznek. Az erősítő hangszínszabályzóját nem használom, mélykiemelésre maszatos lesz a középtartomány. Ha csak akusztikus zenét hallgatnék, egy szavam nem lenne, ellenben nem kevés rock/metal megy itthon, amiből hiányzik egy kis dög.
 
A másik problémám a Squeezeboxszal van: azonos zenék CD-ről hallgatva részletesebbek és dinamikusabbak. Van egy médialejátszóm (PlayON!HD Mini), arról is hasonlóan szólnak a muzsikák analóg kimenetről hallgatva, mint a Duetről. Lehetne jobb.
 
A kérdésem tulajdonképp a hogyan továbbra vonatkozik. Nyilván kéne egy DAC a SB mellé, meg egy másik erősítő, meg egy másik hangszórópár, meg egy nagyobb szoba, meg tisztességes kábelek, tápellátás... Nade ezek közül melyikkel kezdjem a továbblépést? Nyáron költözni tervezek, a nagyobb szoba adott lesz. Ugyan nem lesz keret mindent lecserélni, de a rendszer eddigi költségvetéséhez képest nem elrugaszkodott upgrade-et szívesen bevállalnék. Köszönettel veszek bármilyen építő jellegű tanácsot.
 
PS: leegyszerűsítve a dolgokat, DAC (épp hirdetnek egy Dacmagicet, van több bemenete, funkcionálisan ideális lenne, rá tudnám kötni a Duetet és a médialejátszót is), másik erősítő vagy másik hangszóró kell nekem?

Avatar
ozeviktor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 18:46
Értékelés: 8

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: ozeviktor »

Nemértem hogy mire fel jött ez a barkácsüzlet dolog. Nekem basszus sarokpolcokon van két Pilot M1-es DIY erősítőmmel hajtva. Kevés gyári erősítőt hallottam eddig(CambridgeAudiot, MArantz,NAD) de azoktól sokkal jobbnak hallottam a saját erősítőm. Szeretek rajtuk zenét hallgatni. Ez a hifi lényege nem? HA nem akkor kezdem nem érteni az egészet

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



mi ez ? barkácsszaküzlet??


 
Ez nagyon gáz beszólás volt!
 
Lehet, hogy neki nagyobb öröme van benne, mint neked az állandóan cserélgetett millás cuccokban.

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: i-g »



Tud rajta zenét hallgatni, ráadásul jó zenét, és elégedett. Nem ez a végső értelme a hifi cucc vásárlásnak?


 
Nem, a végső értelme a fórumokon sikert aratni a cuccal.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: jott/ment »



mi ez ? barkácsszaküzlet??


 
Tud rajta zenét hallgatni, ráadásul jó zenét, és elégedett. Nem ez a végső értelme a hifi cucc vásárlásnak?

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


..... ....... .... ... .... ..... ..... ...... ...... ......

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »



Kéne egy Eggleston a képre?


 
vikibacsinak ez hiányzik a képről
 

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Eggleston-nál le is égne az a kis virsli erősítő ha nagyobb terhelésre tesszük.

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: i-g »



mi ez ? barkácsszaküzlet??


 
Kéne egy Eggleston a képre?

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »

mi ez ? barkácsszaküzlet??

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »



 


 
grat!
 
igazából sztem nagyon jól jártál, hogy itt kértél tanácsot, mert sikerült egyből beleugranod egy olyan rendszerbe, amihez már nem nagyon kell hozzányúlni.
továbbá pirospont hogy nem kapott el a 'hifi-gépszíj'
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »

Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Doky »

Én is örülök!!!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »



Igen! Jelentem alássan minden jól működik!
 
... az elején megtettem amit tudtam, sikerült olyan hangot elérni, amivel elégedett vagyok, habár viszket a hátsóm kicsit még kísérletezni néha de végülis nem foglalkozom annyit már vele, csak zenét hallgatok oszt csókolom.
Vivaldi, Rachmaninov, Beethoven nem vesz össze Chick Coreaval, Avishai Cohennel, de még Kodoba vagy Zerkula is megférnek, aztán mást nem próbáltam. Imádom az akusztikus hangszeres zenét, és olyan szépen szólnak!


 
Szívből örülök!

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »



bencze!
 
na milyen a rendszer? összeérett már?


 
Igen! Jelentem alássan minden jól működik!
Gondjaim voltak az elején, 1-2 hétbe is beletellt, amíg sikerült megfelelő megoldásokat találni. Hangkártya driver csereberék, beállítások segítettek legtöbbet, de tologattam, hangfalállványt szereztem be, a jó kis barátságos kinézetű öreg 10e ft-os cd lejátszó is szépen szól.
Gondoltam dac beszerzésére, de igazából fényképezőgép upgrade-re (d90, kb 180-200e) meg hegedűvásárlásra is (kb 100e), és ugye halandó embernek ezekből még 1 is bizony sok pénz, és talán jelenleg a dac nem áll jó helyen prioritás szempontjából
Szerintem a legfontosabb az, hogy az első pár hét után most már nem ülök középen előredőlve a kanapén, hallgatózva, mi honnét szól pontosan meg hogyan, meg vajon ez a driver vagy amaz közt mi a különbség, mi több most már akár hétköznapi bitrate-es mp3-at meg 990 ft-os akciós cd-t is meghallgatok, nem csak a 4-5000 ft-os EMI címkéseket.
 
Vagyis az elején megtettem amit tudtam, sikerült olyan hangot elérni, amivel elégedett vagyok, habár viszket a hátsóm kicsit még kísérletezni néha de végülis nem foglalkozom annyit már vele, csak zenét hallgatok oszt csókolom.
Vivaldi, Rachmaninov, Beethoven nem vesz össze Chick Coreaval, Avishai Cohennel, de még Kodoba vagy Zerkula is megférnek, aztán mást nem próbáltam. Imádom az akusztikus hangszeres zenét, és olyan szépen szólnak!
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


bencze!
 
na milyen a rendszer? összeérett már?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Doky »


Ebből ma nem lesz meló, alakítom a kupit, megyek limonádés sörért, mert ez így tarthatatlan állapot... szóval nem röhögni az állványaimon vagy az ebédlőasztalomon, szükséges kellékek (szerencsére megengedhetem magamnak a rendetlenséget, egyedül élek). Ez hangban sokkal jobb, mint mikor a földön volt... hét végén figyelem az állvány licitem is, ne csússzak le róla.
Kicsit irigykedek is... no nem azért mert egyedül élsz!
De jól döntöttél szerintem... igaz nem ismerem a konkrét termékeket... de csak jókat hallottam eddig róluk!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...szóval nem röhögni az állványaimon vagy az ebédlőasztalomon...
Hát, ez már lassan nem is teljesen kezdő rendszer, legalábbis ha visszagondolok rá, nekem mi volt elsőre. Gratula! Ízlelgesd csak! Sok jó zenét és örömet hozzá!
Remek topicot nyitottál, és remélem, itt is otthon érzed magad egy kicsit.

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Ebből ma nem lesz meló, alakítom a kupit, megyek limonádés sörért, mert ez így tarthatatlan állapot... szóval nem röhögni az állványaimon vagy az ebédlőasztalomon, szükséges kellékek (szerencsére megengedhetem magamnak a rendetlenséget, egyedül élek). Ez hangban sokkal jobb, mint mikor a földön volt... hét végén figyelem az állvány licitem is, ne csússzak le róla.
 

Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


na és milyennek találod?
Ezt egyelőre azért nehéz megmondani, mert nincs állványom, a földön nem szólt jól, székre tettem és mindjárt szebb lett, máris jobban kitöltötte a szobát.
Állványt talán jövő héten sikerül szereznem, folyamatban van, azzal majd keresem a távolságokat. Majd akkor írok.
 
ps: Kösz Gergő, de már dolgozom rajta
 
Amúgy én azt hiszem, elfogult vagyok a húros hangszerekkel, de azért valami nagyon szép, ahogy megszólalnak. Vivaldit, Telemannt hallgattam, meg Renaud Garcia-Fons-t. No meg pár mást. Az ilyen kiszenekaros akusztikusokat kedvelem, és hát gyönyörű szépen, nagyon precízen szólnak a hangszerek. A bőgő, hát elbőgöd magad mellette. Alig várom, az állványom meglegyen.
Közben arra is rájöttem, kell kis dzsúszt adni neki, mindjárt sokkal szebben szól (elég nagy a szobám, kb 25 m2 és majd 4m magas, biztosan ezért). Remélem, a szomszédaim bírni fogják.
Na nem részletezem egyelőre, majd írok még, most nem tudok érdemben nyilatkozni minden aspektusról.
Lesz "meghallgatás" is amint készen állunk rá!
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Állvány nélkül.... milyen legyen?
 
Te Endre! Adok kölcsön egy hétre egy pár állványt ha gondolod... Most komolyan!

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: venomer »


na és milyennek találod?
Középen a kis Mikrobi.:-) Igen, hogy szól a rendszer?

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »

na és milyennek találod?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”