Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Bocseszka, ez most a "people always talk about the weather"?    :taps:  :taps:  
Én is meghallgatnám, oszt bedugnám fordítva is. Lenne is nagy kupi... .

Nem. "All we go to hell". http://www.discogs.com/Yonderboi-Splend ... ster/31590
 
 
Próbáljátok ki:
http://s1.toldacuccot.hu/letoltes?sid=a ... 0Hell.flac

Szia!
 
Kipróbáltam! Az én rendszerem csak Hi-Fi, nem több ennél. A flac file meglepően jól vizsgázott.
 
Nehéz eldönteni. A bal oldalon egyértelműen a fülem síkjában hallom a madarat az elején, a jobb oldalon érdekesebb, talán mintha fentről jönne, de csak talán.
 
Lehet, hogy a hangszín, vagy az ahogy időben változik a hang és persze lehet, hogy az emberi agy azonnal korrigálja, ahogy madárhangot hall, hogy annak fentről kell jönnie.
 
Vannak benne érdekes effektek, a tere elég jó még az én rendszeremen is!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Big »


Igaz ez egy quadrophone studióban készült...
Az milyen?

A négycsatornás átvitel elsődleges célja a felvételi helyszín akusztikájának pontos visszaadása, melyet a lehallgatóterem hangviszonyai kevéssé befolyásolnak, nem pedig a sztereotechnika kezdetén divatos "ping-pong játék"-szerű hatásvadászat.
Jelenleg még nincs egységesen elfogadott eljárás a négy különálló információ rögzítésére.
 
E rendszerek logikai felépítés szerint vagy 4-2-4 vagy 4-4-4 rendszerűek, aholis a számok sorrendben a felvételi csatornák, az átviteli (azaz a lemezen ténylegesen rögzített) csatornák és a visszaadó lánc csatornáinak számát jelzik. Mint láthatjuk, a fő különbség éppen a rögzített csatornák számában rejlik. Műszakilag több, elvben teljesen eltérő módon lehetséges négy különböző hanginformációt egyetlen barázdában tárolni.
A 4-2-4 megoldásban a hangfrekvenciás jelek időbeli helyzetét kódolják ún. mátrixalakban. Mivel ez a kódolás a jel frekvenciatartományát nem érinti, így a mátrixrendszerű négycsatornás hanglemez barázdája nem tartalmaz szaporább rezgéseket, mint bármely sztereo hanglemez. Ennél fogva az ilyen lemezek lejátszásához nincs szükség különleges hangszedőre.
 
Na, szóval ezen hanganyagok felvételére létrehozott studió. Nagyon sok cég áldozott erre!
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én semmit nem trükköztem, leültünk oszt ment a zene. Majd bencze eldönti, hogy mi tetszik neki és mi nem.   
Szép estét!  :taps:

Egyszerű a döntés, az eddig meghallgatott hifi rendszerek közül egyértelműen a tied a legjobb.
 
A régi rossz mp3-aim lecserélendő töltögetek sokmindent (bocsánat: természetesen mindössze digitizálom a saját tulajdonú cd-im), valami szépet találtam ma este... Vivaldi rv 578a concertoja, 2008 vagy 2009-es felvétel... hűbazz.. azért elámulok egyesek miket tudtak 300 évvel ezelőtt.
A fejhallgatómnak vannak előnyei és hátrányai, hisz nem egy említésre méltó darab, de azért ez nem hangzik rosszul. Elég fura ilyen flac-okat hallgatni fejhallgatóval, mikor folyton beleszuszognak vagy nyögnek vagy valami, na az idegesítő
Bezzeg akinek van rendes hangkeltő rendszere... :taps:

Szerintem nyugodtan ugorj rá a többi Vivaldi hegedűversenyre is, és ha teheted, valami rendes interpretációban: a Naive életmű kiadás szerintem igen remek, nagyon jók az Il Giardino Armonico-féle adaptációk, és a hollandok is jól játsszák: Kuijken testvérek pl., de az általam hallott legjobb Négy évszak eddig a Ton Koopman-féle volt. Ha Ford Fairlane lennék, azt mondanám: Nigel Kennedy bekaphatja. Minden héten megfordul ezekből néhány lemez a lejátszómban, teljesen rákattantam. Azon kapom magam, hogy a harmadik Vivaldi-életrajzot olvasom, és szerzem be a következőket angolul.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Big »


helyesen: Roger Waters: Amused To DeathValóban vannak benne érdekes effektek, irányok, ez 2 csatornán keresztül is követhető.
Depresszióra hajlamosak messze kerüljék!

Ez igaz, főleg aki érti is a szöveget.
A + d csak elírás, köszi a javítást. :taps:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Én semmit nem trükköztem, leültünk oszt ment a zene. Majd bencze eldönti, hogy mi tetszik neki és mi nem.   
Szép estét!  :taps:

Egyszerű a döntés, az eddig meghallgatott hifi rendszerek közül egyértelműen a tied a legjobb.
 
A régi rossz mp3-aim lecserélendő töltögetek sokmindent (bocsánat: természetesen mindössze digitizálom a saját tulajdonú cd-im), valami szépet találtam ma este... Vivaldi rv 578a concertoja, 2008 vagy 2009-es felvétel... hűbazz.. azért elámulok egyesek miket tudtak 300 évvel ezelőtt.
A fejhallgatómnak vannak előnyei és hátrányai, hisz nem egy említésre méltó darab, de azért ez nem hangzik rosszul. Elég fura ilyen flac-okat hallgatni fejhallgatóval, mikor folyton beleszuszognak vagy nyögnek vagy valami, na az idegesítő
Bezzeg akinek van rendes hangkeltő rendszere... :taps:
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Igaz ez egy quadrophone studióban készült...
Az milyen?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: fülelek »


helyesen: Roger Waters: Amused To Death
Valóban vannak benne érdekes effektek, irányok, ez 2 csatornán keresztül is követhető.
Depresszióra hajlamosak messze kerüljék!

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Felraktad a felső sarkokba a hangfalakat??  :taps:  :taps: 

Nem, sem az én, sem a hangfalak magassága nem volt különleges. Magyarán a földön voltunk.

Háttttt. Nem tom, én kétlem, hogy egy szterejó rencer két csatornával olyat tudna, hogy vmi fentről szóljon.
 
Nekem fura. Max ha hallom, akkor meggyőződöm róla.
 
Hátulról is... én 2.0 párti vagyok nagyon, de sztem ilyet csak szőrráund rencer tud...

Minden kedves fórumtársnak javaslom aki kételkedik ezekben hallgassa + ezt:Roger Waters:Amused To Deadth. A CD se rossz, de a bakelit !!!!!!!
Igaz ez egy quadrophone studióban készült felvétel, de szól mindenhonnan !!!

Szia!
 
El lehet ezt érni valahol hétköznapi halandóknak? ( = ingyen meg lehet oldani a kísérletet?) Mert kiváncsi vagyok!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Big »


Felraktad a felső sarkokba a hangfalakat??  :taps:  :taps: 

Nem, sem az én, sem a hangfalak magassága nem volt különleges. Magyarán a földön voltunk.

Háttttt. Nem tom, én kétlem, hogy egy szterejó rencer két csatornával olyat tudna, hogy vmi fentről szóljon.
 
Nekem fura. Max ha hallom, akkor meggyőződöm róla.
 
Hátulról is... én 2.0 párti vagyok nagyon, de sztem ilyet csak szőrráund rencer tud...

Minden kedves fórumtársnak javaslom aki kételkedik ezekben hallgassa + ezt:Roger Waters:Amused To Deadth. A CD se rossz, de a bakelit !!!!!!!
Igaz ez egy quadrophone studióban készült felvétel, de szól mindenhonnan !!!
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Felraktad a felső sarkokba a hangfalakat??  :taps:  :taps: 

Nem, sem az én, sem a hangfalak magassága nem volt különleges. Magyarán a földön voltunk.

Háttttt. Nem tom, én kétlem, hogy egy szterejó rencer két csatornával olyat tudna, hogy vmi fentről szóljon.
 
Nekem fura. Max ha hallom, akkor meggyőződöm róla.
 
Hátulról jövő hangokról is... én 2.0 párti vagyok nagyon, de sztem ilyet csak szőrráund rencer tud...

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Mindenki őrizze meg a hidegvérét, tisztelt szakkkollégák, topiktársak, olvasók, írók, érdeklődők, kábelcserélők és kábelabsztinensek!  :taps:  :taps:   
Bencze fórumtárs pénteken tiszteletét tette nálam és meg is hallgattunk ezt-azt.

Félek, nem a legjobb helyen kezdte...

Na vvvvvégre, ismét egymásra találunk itt!
 
Én semmit nem trükköztem, leültünk oszt ment a zene. Majd bencze eldönti, hogy mi tetszik neki és mi nem.
 
Szép estét!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Felraktad a felső sarkokba a hangfalakat??    :taps:  :taps:

Nem, sem az én, sem a hangfalak magassága nem volt különleges. Magyarán a földön voltunk.

itt semmi extra nincs. a károgás nem jön fentről.

Hát akkor, earformance, már látod, miért jobb a sokpontegy ! Ott onnan jön az, ahova amelyiket tolod.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


Mindenki őrizze meg a hidegvérét, tisztelt szakkkollégák, topiktársak, olvasók, írók, érdeklődők, kábelcserélők és kábelabsztinensek!  :taps:  :taps:   
Bencze fórumtárs pénteken tiszteletét tette nálam és meg is hallgattunk ezt-azt.

Félek, nem a legjobb helyen kezdte...


SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mindenki őrizze meg a hidegvérét, tisztelt szakkkollégák, topiktársak, olvasók, írók, érdeklődők, kábelcserélők és kábelabsztinensek! :taps: :taps:  
Bencze fórumtárs pénteken tiszteletét tette nálam és meg is hallgattunk ezt-azt.

Félek, nem a legjobb helyen kezdte...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


Felraktad a felső sarkokba a hangfalakat??    :taps:  :taps:

Nem, sem az én, sem a hangfalak magassága nem volt különleges. Magyarán a földön voltunk.

itt semmi extra nincs. a károgás nem jön fentről.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Felraktad a felső sarkokba a hangfalakat?? :taps: :taps:

Nem, sem az én, sem a hangfalak magassága nem volt különleges. Magyarán a földön voltunk.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Bocseszka, ez most a "people always talk about the weather"?    :taps:  :taps:  
Én is meghallgatnám, oszt bedugnám fordítva is. Lenne is nagy kupi... .

Nem. "All we go to hell". http://www.discogs.com/Yonderboi-Splend ... ster/31590
 
 
Próbáljátok ki:
http://s1.toldacuccot.hu/letoltes?sid=a ... 0Hell.flac

Nagyon Köszönöm!!!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Egyik jellemző példája Yonderboi utolsó albumán hallható, mikor egy gitárszóló mögöttünk szólal meg, miközben a zenekari alap marad elől.
Ugyanezen album első számában a madárcsicsergés neked is hihetetlen magasról szól?

Naja, azon az albumon sok technikai érdekesség van a kitűnő muzsika mellett.
Most, hogy a megszokott egyenlő oldalú háromszöget alkotok a hangsugárzókkal, ez eltűnt. Függőleges tagozódás alig van, viszont lett mélysége a térnek. Kíváncsi lennék, hogy lehet-e ezt a két dolgot egyszerre összehozni, és hogy min múlik.
Otthoni körülmények között ritkán sikerül úgy telepíteni a rendszert, hogy a stúdióban létrehozott térhatás is átjöjjön. Az egyenlő oldalú háromszög helyett javaslom kipróbálásra az egyenlő szárú háromszög szerinti elrendezést, amelynek magassága a két doboz közötti bázistávolság legyen. Néha 10-20 cm is nagy változásokat tud okozni. Az meg evidens, hogy a hangdobozok 60-80 cm-es körzetében ne legyen semmilyen tárgy és a szoba szimmetrikusan legyen berendezve.
 
Egyébként a Splendid Isolation album 6., Where You Thinking of Me c. trackjére gondoltam délután.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Egyik jellemző példája Yonderboi utolsó albumán hallható, mikor egy gitárszóló mögöttünk szólal meg, miközben a zenekari alap marad elől.
Ugyanezen album első számában a madárcsicsergés neked is hihetetlen magasról szól?
 
Azért kérdezem, mert amikor pár éve ránézésre elvetemülten volt beállítva a rendszerem (inkább nem is részletezem, hogyan), akkor valami eszméletlen jó volt a függőleges "rétegződés" a szobámban (az említett csicsergés kb a felső sarkokból szóltak, egy filmben olyan hangokat hallottam, amik szó szerint a palfonból jöttek, stb).
 
Most, hogy a megszokott egyenlő oldalú háromszöget alkotok a hangsugárzókkal, ez eltűnt. Függőleges tagozódás alig van, viszont lett mélysége a térnek. Kíváncsi lennék, hogy lehet-e ezt a két dolgot egyszerre összehozni, és hogy min múlik.

Elvetemült beállítás? Felső sarokból szólt a madárka?
 
Rákérdezhetek?
 
Felraktad a felső sarkokba a hangfalakat?? :taps: :taps:
 
A hivatalos álláspont a szabályos háromszög.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bocseszka, ez most a "people always talk about the weather"? :taps: :taps:  
Én is meghallgatnám, oszt bedugnám fordítva is. Lenne is nagy kupi... .

Nem. "All we go to hell". http://www.discogs.com/Yonderboi-Splend ... ster/31590
 
 
Próbáljátok ki:
http://s1.toldacuccot.hu/letoltes?sid=a ... 0Hell.flac

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is meghallgatnám, oszt bedugnám fordítva is. Lenne is nagy kupi... .
Hmmmm, szép is az, amikor a vakond csicsereg. :taps:

Tisztelt gaborka8x8, nekem az Ön hozzászólása a nap fénypontja!

 
Nagyon köszönöm!

Részemről a megtiszteltetés, hogy örömöt szerezhettem. :taps:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Én is meghallgatnám, oszt bedugnám fordítva is. Lenne is nagy kupi... :taps: .
Hmmmm, szép is az, amikor a vakond csicsereg.

Tisztelt gaborka8x8, nekem az Ön hozzászólása a nap fénypontja!

 
Nagyon köszönöm! :taps:

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is meghallgatnám, oszt bedugnám fordítva is. Lenne is nagy kupi... :taps: .
Hmmmm, szép is az, amikor a vakond csicsereg.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Egyik jellemző példája Yonderboi utolsó albumán hallható, mikor egy gitárszóló mögöttünk szólal meg, miközben a zenekari alap marad elől.
Ugyanezen album első számában a madárcsicsergés neked is hihetetlen magasról szól?
 
Azért kérdezem, mert amikor pár éve ránézésre elvetemülten volt beállítva a rendszerem (inkább nem is részletezem, hogyan), akkor valami eszméletlen jó volt a függőleges "rétegződés" a szobámban (az említett csicsergés kb a felső sarkokból szóltak, egy filmben olyan hangokat hallottam, amik szó szerint a palfonból jöttek, stb).
 
Most, hogy a megszokott egyenlő oldalú háromszöget alkotok a hangsugárzókkal, ez eltűnt. Függőleges tagozódás alig van, viszont lett mélysége a térnek. Kíváncsi lennék, hogy lehet-e ezt a két dolgot egyszerre összehozni, és hogy min múlik.

Bocseszka, ez most a "people always talk about the weather"? :taps: :taps:
 
Én is meghallgatnám, oszt bedugnám fordítva is. Lenne is nagy kupi... .

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyik jellemző példája Yonderboi utolsó albumán hallható, mikor egy gitárszóló mögöttünk szólal meg, miközben a zenekari alap marad elől.
Ugyanezen album első számában a madárcsicsergés neked is hihetetlen magasról szól?
 
Azért kérdezem, mert amikor pár éve ránézésre elvetemülten volt beállítva a rendszerem (inkább nem is részletezem, hogyan), akkor valami eszméletlen jó volt a függőleges "rétegződés" a szobámban (az említett csicsergés kb a felső sarkokból szóltak, egy filmben olyan hangokat hallottam, amik szó szerint a palfonból jöttek, stb).
 
Most, hogy a megszokott egyenlő oldalú háromszöget alkotok a hangsugárzókkal, ez eltűnt. Függőleges tagozódás alig van, viszont lett mélysége a térnek. Kíváncsi lennék, hogy lehet-e ezt a két dolgot egyszerre összehozni, és hogy min múlik.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”