A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Kezdő hifi - tanács kéne

mishow
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 762

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow » 2010.05.27., csüt. 09:00

Mindenkit ki kell, hogy ábrándítsak: hetero vagyok

MINDENKIT nem ábrándítottál ki, csak akik nem heterók, csini fiú! :)

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3241

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.27., csüt. 08:54

Érdekes lehet azonban egy olyan változat is, ahol az egyik komponensre többet költesz, mondjuk találsz egy jobb hangfalat, és mint egy leendő rendszerfejlesztés alapját megveszed, aztán nézel hozzá egy olcsóbb, de még jó erősítőt és kábeleket. Aztán ha lesz pénzed a hangfal megtartása mellett erősítő vonalon lépsz tovább, és nem kell megint előröl kezdeni mindent. Én így tennék, mivel alapvetően a hangfalat tartom a rendszer legkritikusabb elemének. Tehát én úgy költeném el a pénzed :taps:, hogy a hangfalra áldoznám a keret 50-60 %-át, az erősítőre a 30-40 %-át és a kábelekre a fennmaradó 5-10 %-ot.

Ez jó ötlet: :)

kimber
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 1840

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: kimber » 2010.05.27., csüt. 08:48

Szinte mindenkinek van egy hi-fis fundamentuma, legyen az erősítő, hangsugárzó, vagy kábel, amihez képest kiválasztja a többi komponenst. Nekem sokáig a kimber 8 TC mint hangfalkábel, és a kimber kcag mint IC kábel voltak ilyen alapok, amik legalább 4 különböző rendszerben is megállták a helyüket. Aztán ezek is mentek.

Alapvetően rendszerben kell gondolkodni, nem különféle best by készülékek összevásárlásán, majd kábelekkel való hangolásán, mert abból zenehallgatás helyett csak örökös útkeresés lesz. (ezt persze csak benczének írom, hiszen az aktív fórumosok már régen tisztában vannak vele :) )

A helyedben én kiválasztanék egy jó kis használt erősítőt, vagy hangfalat, amelyik szimpatikusabb, vagy amelyiket előbb kifogsz jó áron, majd amellé keresnék egy hozzáillő társat, végül a maradék pénzt költeném el kábelekre, mert abból elég olcsón lehet olyat találni, ami kielégíti a rendszer követelményeit.

Érdekes lehet azonban egy olyan változat is, ahol az egyik komponensre többet költesz, mondjuk találsz egy jobb hangfalat, és mint egy leendő rendszerfejlesztés alapját megveszed, aztán nézel hozzá egy olcsóbb, de még jó erősítőt és kábeleket. Aztán ha lesz pénzed a hangfal megtartása mellett erősítő vonalon lépsz tovább, és nem kell megint előröl kezdeni mindent. Én így tennék, mivel alapvetően a hangfalat tartom a rendszer legkritikusabb elemének. Tehát én úgy költeném el a pénzed :taps:, hogy a hangfalra áldoznám a keret 50-60 %-át, az erősítőre a 30-40 %-át és a kábelekre a fennmaradó 5-10 %-ot.

Persze -mint írtam- kinek melyik komponens a legfontosabb, ettől eltérő véleményeket is fogsz hallani, aztán majd amikor elmész körülnézni kialakul ez nálad is, hogy mit preferálsz. Nem olyan egyszerű ez, mint amilyennek látszik. :taps:

AVX
Site Admin
Site Admin

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.27., csüt. 08:44

Hát csak hallgatok, mert nincs, mit mondjak, de azért olvastam a topicot.

No legalább látod,hogy rajtam kívül senki sem javasolt semmi konkrétumot.

Beszélj meg Lacival egy időpontot és menj el egy fülelésre.

Ez nem kerül egy vasadba sem.

Ennyi pénzből használtakat is nehéz lesz vásárolnod.

Mégegyszer leírom,hogy mit ajánlottam:

Jungson JA66C-49900 Ft

CAV DP265-39900 Ft

Carat UD1-19900 Ft

Összesen:109700 Ft

A kábelekből a legolcsóbbakat ajánlanám megvenni ehhez a rendszerhez.

Abból nyugodtan vehetsz használtat is.

Ezekre mindre egy év garancia van.

Ha használt cuccot veszel,akkor azon sem fogsz spórolni szinte semmit és garancia sem lesz rá.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 646

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2010.05.27., csüt. 08:37

Lehoako meleg

ajaj :)

Mindenkit ki kell, hogy ábrándítsak: hetero vagyok :taps: :taps: ;) .

bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze » 2010.05.26., szer. 23:21

Hát csak hallgatok, mert nincs, mit mondjak, de azért olvastam a topicot. Abban mindenképp megerősítettetek (és ha netán nincs igazam akkor sem fog senki erről lebeszélni), hogy a kábel-téma amolyan hit-kérdés, mindenkinek van valami véleménye de bizonyítani elég nehéz (ill. mindenkinek van validnak tűnő bizonyítéka). :) Olvastam prot és kontrát más oldalakon is már.

Nekem a kábel is új és érdekes téma (már amennyire egy madzag az lehet...:taps: ), de gondolkodom rajta majd ha lesz mit összekötni, max kérdezek. Volt itt már tipp olcsó megoldásra amit valószínűleg alkalmazni is fogok (pl. cat7). Nem fogok 12m-es rozsdás drótot használni de 30e-t sem adok ki rá csak majd, ha idővel szükségét érzem.

Jelenleg még elfoglalt vagyok pár napig, aztán fizut várok, de már azelőtt el fogok nézni pár helyre. Még ennek nem igazán fogtam neki, de keresek szerintem boltlistát is a napokban (állítólag pl itt belvárosban is van pár de nem ismerem őket, nemrég lakom itt, amúgy sem vagyok "tőzsgyökeres" budapesti).

Nem tudom mennyivel leszek okosabb tőle, de a lényeg, hogy elvből igyekszem pár dolgot meghallgatni. Persze pár nap, akár 1-2 hét alatt a fülem sem lesz "tapasztalt" és érteni sem fogok hozzá. Attól még ha valami itt vagy máshol megtetszik, esélyesen kérdezni fogok, és senkinek nem fog a lekén száradni mert én csak elolvasom a véleményeket és majd meghozok egy (felelős - yeah right) döntést. Ez egy kicsit kísérlet is rizikókkal, szűzen ugye szerencsétlenkedik az ember, és nem mindig sül el olyan jól sőt :taps: de attól élmény ;)

Végezetül, én nem bánom ha valaki ír ide mert úgy látja jónak, és el is olvasom, de annyira nem pörög a dolog, hogy naponta 2 update-et írjak, bocs. Néha impulzív tudok lenni, most megpróbálok kicsit kevésbé az lenni (majd ha 5ös lottót megnyerem akkor megveszek mindenféle hülyeséget aznap mikor áttolják a zsét a számlámra). Egyelőre csak dolgozgatom, vendégem szórakoztatom és szabadidőben olvasom a netet :D de így vagy úgy, minimum a végeredményt (vagy köztes dolgokat) úgyis bepostolom, bármikor is legyen, természetesen.

Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Tiamat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Tiamat » 2010.05.26., szer. 22:34

Pontosan az összhang miatt írtam, hogy számomra értelmezhetetlenek azok a vélemények, miszerint bármelyik komponens fontosabb egy rendszerben.

Volt már pár ajánlás, Benczénél van a labda.

Azt azért talán nem felesleges leírni még egyszer, hogy minél több összeállítást hallgasson meg, mielőtt bármit is vesz, mert így tudja elkerülni a csalódásokat. Nem lóverseny ez, és ha van türelme, akkor össze tud szedni jól használható rendszert ennyi pénzből. Tapasztalatot, viszont jobb mások kárán gyűjteni :)

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 21:56

a hangzást egy kábel alapvetően nem befolyásolja, sokkal inkább egy erősítő, de méginkább egy hangsugárzó.

Ezzel nem értek egyet.

Miért lenne fontosabb a hangsugárzó, mint az erősítő?

A kettő összhangja a fontos. Egy jól összállított rendszer összhangját pedig szerencsétlen esetben bármilyen kábel durván befolyásolhatja, negatív irányba is. Csak emiatt mondom, hogy a kábelekkel később is ráér foglalkozni, ha már tűrhetően szól az a hifi. (Ráadásul könnyen elképzelhető, hogy a már emlitett Gotham összekötő sokkal inkább beválik majd, mint egy >10eFt értékű speckábel.)

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 21:48

Tehát, ha ebben a 100e-s rendszerben az összes kábel 1 milliós kategóriára cserélnénk, akkor is kisebb lenne az elérhető változás érzete, mintha bármely komponenst mondjuk a 2 vagy 3x árura cserélnénk.

Ebben addig ne légy biztos, amíg nem próbáltad... az eddigi legérdekesebb ellenpéldám egy Pio F99X tuner>>Unitra WS311D>>Linn Helix lánc volt. Használt értékben nem sokkal haladja meg a 100 ezret, mégis, a szomszéd szobából, akár netezés közben is könnyen észrevehetőek egy igazán jó interkonnekt előnyei. Megkockáztatom, hogy a nagyobb teljesítményét leszámítva, ott nem szólt volna jobban egy, az Orczyn kapható legolcsóbb madzagokkal bekötött NAD3020. Más kérdés, hogy a próbált kábel önmagában többet ér... A kábelezést, legyen az viszonylag olcsó vagy drága, a rendszer részeként kell kezelni.

Mondjuk pont nem a használt értékben gondolkodtam.

Amúgy olvass még picit előrébb :)

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 21:47

Ha lehet, ne offoljuk már szét ezt a topicot. :) Bencze segítséget kért, nem azt, hogy összezavarjuk. A kábelekkel később is ráér kísérletezni. Még az is lehet, hogy kap a rendszeréhez, mint ahogy árulnak itt hangfalakat állványostul, esetleg kábelekkel, erősítőket IC-stül, IEC-stül, stb.

Abban szerintem meg lehet egyezni, hogy először a főbb rendszerkomponenseket kellene kiválasztani, hiszen belépő szintű rendszerről van szó.

Bencze, nyugodtan kérdezz tovább, esetleg oszd meg, ha már vannak tippjeid, és biztosan lesz itt valaki, akinek volt már vele tapasztalata, és tud segíteni, ha mással nem, tanáccsal, hallgatózással.

Szerintem a rendszerépítéshez nem annyira off a téma, főleg ha Bencének mint kezdő fogalma sincs vagy volt eddig :taps: a kábelek hangra gyakorolható hatásáról. Azt meg ne várjuk el, hogy a kábelezzünk topic mind a 6539 oldalát elolvassa.

Ebből is lehet tanulni és tanulságokat levonni.

És kérdezhet-ne is mert mostanában nagyon hallgatag :taps:

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 21:45

Tehát, ha ebben a 100e-s rendszerben az összes kábel 1 milliós kategóriára cserélnénk, akkor is kisebb lenne az elérhető változás érzete, mintha bármely komponenst mondjuk a 2 vagy 3x árura cserélnénk.

Ebben addig ne légy biztos, amíg nem próbáltad... az eddigi legérdekesebb ellenpéldám egy Pio F99X tuner>>Unitra WS311D>>Linn Helix lánc volt. Használt értékben nem sokkal haladja meg a 100 ezret, mégis, a szomszéd szobából, akár netezés közben is könnyen észrevehetőek egy igazán jó interkonnekt előnyei. Megkockáztatom, hogy a nagyobb teljesítményét leszámítva, ott nem szólt volna jobban egy, az Orczyn kapható legolcsóbb madzagokkal bekötött NAD3020. Más kérdés, hogy a próbált kábel önmagában többet ér... A kábelezést, legyen az viszonylag olcsó vagy drága, a rendszer részeként kell kezelni.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 21:43

Ha lehet, ne offoljuk már szét ezt a topicot. :) Bencze segítséget kért, nem azt, hogy összezavarjuk. A kábelekkel később is ráér kísérletezni. Még az is lehet, hogy kap a rendszeréhez, mint ahogy árulnak itt hangfalakat állványostul, esetleg kábelekkel, erősítőket IC-stül, IEC-stül, stb.

Abban szerintem meg lehet egyezni, hogy először a főbb rendszerkomponenseket kellene kiválasztani, hiszen belépő szintű rendszerről van szó.

Bencze, nyugodtan kérdezz tovább, esetleg oszd meg, ha már vannak tippjeid, és biztosan lesz itt valaki, akinek volt már vele tapasztalata, és tud segíteni, ha mással nem, tanáccsal, hallgatózással.

AVX
Site Admin
Site Admin

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.26., szer. 21:41

És ezt élőben már próbáltad is? :)

Elvi síkon, mert aki 100e-s rendszerben gondolkodik, az nem fog, és nem is tud milliós kábelekre költeni :taps:

Én gyakorlatban is.

Mivel több millio Ft értékben vannak más gyártótól is különféle kábeleim,így ez nem okoz gondot,hogy prezentáljam.

Teljes HT család,ezüst VDH RCA kábel,VDH hangfalkábelből is van egy pár.

A HT hangfalkábel kb 3-400000 Ft.Ha ez elég jó,akkor összeugrasztjuk egy 9900 Ft-os Jungsonnal.Lesz nagy meglepődés.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 21:36

Elvi síkon, mert aki 100e-s rendszerben gondolkodik, az nem fog, és nem is tud milliós kábelekre költeni :taps:

Tehát az, hogy milyen változást okozna az említett példa alapján, az most nem életszerű.

Még ha esetleg valóban használna is.

Amit nem kétlek, csak az értékarányát.

1 milláért rendszert vegyen és ahhoz 100e-ért kábelt, és sokkal brutálisabb lesz a javulás, mint a fordítottjánál :taps:

AVX
Site Admin
Site Admin

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.26., szer. 21:35

Én igen.

Szívesen neked is bemutatjuk.

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 542

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Ear » 2010.05.26., szer. 21:31

ear.hu - hifi meg ilyesmi

AVX
Site Admin
Site Admin

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.26., szer. 21:24

Én a szemléletről beszélek. Másik oldalról közelítek:

"Ez csak egy negyvenezres hangszóró, ehhez jó lesz a villanydrót is"

Én csak arra célozgattam, hogy ez rossz szemlélet, szerintem. Amúgy nem kell velem egyetérteni :)

Ok csak ezzel könnyen bevihetsz valakit az erdőbe.

Ha kell nagyon szívesen bemutatjuk szegeden,hogy miről beszélek.

Van egy spéci hangfalátkapcsolónk.

Két ugyan olyan dobozt ráakasztunk egy olcsóbb rendszerre,de a másodikban drága hangfalkábeleket kezdünk cserélgetni.

Garantálom,hogy bármelyik drága kábelt rakjuk oda,akkor sem lesz nagy különbség.

Már próbáltuk,így engem elég nehéz lesz meggyőzni.

Egy komolyabb rendszernél egyetértek,hogy nagyobb jelentősége van,de itt sem kell annyira túlzásokba esni.

Szívesen megmutatjuk ezt is.

AVX
Site Admin
Site Admin

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.26., szer. 21:20

Tudomásul kéne venni, hogy egy 100e-s rendszerben a kábelek elenyésző jelentőséggel fognak bírni.

No végre egy szaki. :)

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 175

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: pali923 » 2010.05.26., szer. 21:17

Bocsánatot kérek, de lehet, hogy egy bevallottan kezdőt nem pont itt kéne elbizonytalanítani más topicokban már ezerszer lerágott vitákkal. Főleg, ha adott összegből kell gazdálkodnia.

erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB251+Ortofon M20E, média: iamm Novatron NTR82, front: Triangle Antal EX, center: Celestion F48c, megjelenítő: Hisense 42"plazma, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A helyzet reménytelen, de nem komoly...

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 21:09

Tudomásul kéne venni, hogy egy 100e-s rendszerben a kábelek elenyésző jelentőséggel fognak bírni.

Bármelyik komponens cseréjével sokkal drasztikusabb - nem mondom hogy javulást szándékosan, inkább azt hogy VÁLTOZÁST- lehet elérni, ami persze a javulás irányába kell hogy haladjon, mint bármilyen és jajdedrága kábellel.

Persze ettől még ne a 2 eres MZS kábel legyen az etalon, de itt elfogadható a párszáz ft-os kábelár.

BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 52

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT » 2010.05.26., szer. 20:45

Szerintem ez a "melyik a fontosabb" felfogás alapvetően hibás. Egységben, (komponensekből álló) láncban szabad csak gondolkodni. A hangfalkábel ugyanolyan fontos egy rendszerben, csak olcsóbb a lánc többi eleménél. De ettől még nem "kevésbé fontos".

Szerintem nem kellene átesni a ló túlsó oldalára.

nem hinném,hogy egy 40000 Ft-os doboznál ez lenne a legfontosabb.

Én a szemléletről beszélek. Másik oldalról közelítek:

"Ez csak egy negyvenezres hangszóró, ehhez jó lesz a villanydrót is"

Én csak arra célozgattam, hogy ez rossz szemlélet, szerintem. Amúgy nem kell velem egyetérteni :)

Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 20:45

Szerintem ez a "melyik a fontosabb" felfogás alapvetően hibás. Egységben, (komponensekből álló) láncban szabad csak gondolkodni. A hangfalkábel ugyanolyan fontos egy rendszerben, csak olcsóbb a lánc többi eleménél. De ettől még nem "kevésbé fontos".

Dehogyisnem! Gondolj már bele, hogy mennyit lehet rontani, egy rossz aktív eszközzel, és mennyit egy kábellel!

Vagy te egy jó kábellel ki tudsz hozna olyan hangot egy lepusztult Orion hangfalból, mint egy high-end hangfalból teszkós kábellel? :)

AVX
Site Admin
Site Admin

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.26., szer. 20:31

Szerintem nem kellene átesni a ló túlsó oldalára.

nem hinném,hogy egy 40000 Ft-os doboznál ez lenne a legfontosabb.

BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 52

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT » 2010.05.26., szer. 20:24

A kábelkihúzásos példádhoz hasonlóan: mert a hangot (mint rezgést) a hangsugárzó kelti.

Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 20:19

A kábelkihúzásos példádhoz hasonlóan: mert a hangot (mint rezgést) a hangsugárzó kelti.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”