A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Kezdő hifi - tanács kéne

Tiamat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Tiamat » 2010.05.26., szer. 18:15

a hangzást egy kábel alapvetően nem befolyásolja, sokkal inkább egy erősítő, de méginkább egy hangsugárzó.

Ezzel nem értek egyet.

Miért lenne fontosabb a hangsugárzó, mint az erősítő? Nagyon sokan azt a hibát követik el, hogy a hangsugárzókat cserélgetik, ahelyett, hogy az előtte szereplőket megvizsgálnák. Ebből jönnek a cserélgetések.

Másrészt a kábel is fontos része a rendszernek. Aki szerint nem, az kösse ki őket, és úgy hallgassa tovább :) Arra érdemes ügyelni, hogy ne a gombhoz keressük a kabátot, így jogos, hogy nem a kábelezéssel kell kezdeni.

BIG FOOT által javasolt nagyságrend szerintem kb. jó. Az viszont biztos, hogy érdemes kiegyensúlyozott alap kábelezést kiépíteni, és azután nem hozzányúlni, csak ha lényegesen jobb komponensek kerülnek a rendszerbe. Pl. a linn k20-s is igencsak szépen ki tud szolgálni egy nem alap rendszert is. Métere 2000 körül van...

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3241

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.26., szer. 17:58

Abban igazatok van, hogy azért így körülnézve tényleg érdemes a használt cuccokat megnézni (bocs Atc), mert jó vételek előfordulhatnak, annyira hogy sokszor érdemes a kockázatot vállalni...

Sokat segítettek a vélemények, kb az összes...

Mielőtt bármit megvevvél írd be,hogy miket néztél ki.

A használtakkal is lehet gond az ár/érték aránnyal.

Pl a KEF még használtan sem mindig éri meg az árát.

A 330000 Ft-os IQ9-is dobozom elvérzett egy 49900 Ft-os CAV mellett.

Az IQ9-ie 170-ért vettem használtan.

Itt mindenki segíteni akar,de az a kérésem,hogy ne márkanevet vegyél,hanem hallgasd meg előtte.

A mi termékeinken hál istennek a legkevesebbet lehet veszíteni a többihez képest.

25-30% max.Egy jónevű új doboz most csak szinte feléért,harmadáért eladható 1-2 éb múlva.

Van egy dyno 62-es álló doboz,amit 120-ért sem tudnak eladni.Pár éve 350000 Ft volt.Az állapota teljesen új.

BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 52

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT » 2010.05.26., szer. 17:47

Lehet hogy kicsit túllőttem, de igenis nagyon fontos. Az első kábelem az akkor nagyon jó ár/érték arányúnak mondott (ma is sokat emlegetett) Van den Hul CS-122 volt, ami egy nagy kalap sz...r volt, még a 40e Ft-os Heco Argon 30-asom hangját is elrontotta... De ezt persze csak akkor tudtam meg, amikor bekötöttem a CAT7 kábelem.

Ha tehát olcsó de jó ár/érték arányú kábel kell, akkor CAT7, vagy Gotham kábelt javaslok hf kábelnek, és Gotham mikrofonkábelt javaslok IC-nek.

OFFTOPIC:

mondjuk 20e hangfal+IC kábelre az sztem még nem csilliárd, a projectre költendő teljes összeg úgyis kúszni fog felfelé, erre van egy fogadásom :) :taps:

Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1700

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce » 2010.05.26., szer. 17:02

még mielőtt hagyod magad befolyásolni a csilliárd$-os drótokkal, ARRA KÖLTS A LEGKEVESEBBET !!!

a hangzást egy kábel alapvetően nem befolyásolja, sokkal inkább egy erősítő, de méginkább egy hangsugárzó.

vagyél KLOTZ mikrofonkábelt kábelnek, vagy tömör CAT7-et!

SYNOLOGY|DUNE|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 108

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Mathias » 2010.05.26., szer. 16:56

Viszont kell hozzá állvány, ... Ha nincs akkor hozzá kell számolni még 15-20-at az állványra.

Meg még kb 20-30e-et IC-re és hangfalkábelre, különben az egész nem ér semmit.

Na ez az amivel nem értek egyet:) Egy 100-120e Ft-os rendszerhez ne kelljen már 20-30e Ft-nyi kábel. Ez az ami beviszi a kezdő hifistákat az erdőbe és elkezdenek a kábelre úgy gondolni, mint jelentős komponensre, hiszen a rendszer árából elég jelentős szeletet hasítana így ki. 10-15-nél biztos nem költenék többet kábelre a helyében. Azért már bőven normális kábeleket kapni.

BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT » 2010.05.26., szer. 16:45

Viszont kell hozzá állvány, ... Ha nincs akkor hozzá kell számolni még 15-20-at az állványra.

Meg még kb 20-30e-et IC-re és hangfalkábelre, különben az egész nem ér semmit.

Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 108

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Mathias » 2010.05.26., szer. 16:35

Lehoako meleg

Mondjuk a profilom nem írja, hogy hetero lennék (nem mondom, hogy nem vagyok az), szóval hacsak nem irigy valaki akkor mér érdekel? :)

Csak amolyan update-nek, egyelőre várakozó állásponton vagyok, megnézek 1-2 cuccot, mondjuk erősen türelmes ember sem vagyok de ezt nem fogom elsietni.

Annyit mondhatok, hogy annyit következtettem le, hogy a cél jelenleg erősítő + hangfalpár (nem rossz a hangkártyám, egyelőre biztos jó), és erre nézek 100-120e körül (vagy valami hasonló) valamit. És használttól sem fogok elzárkózni.

Egyelőre véleményeket olvasok és megpróbálok meghallgatni bár 1-2 rendszert, legyen valami alapom, és olvasok is erősítőkről elsősorban meg ilyenek.

Abban igazatok van, hogy azért így körülnézve tényleg érdemes a használt cuccokat megnézni (bocs Atc), mert jó vételek előfordulhatnak, annyira hogy sokszor érdemes a kockázatot vállalni...

Ha a kettőre van összesen 100-120ad akkor azon is érdemes elgondolkodni, hogy monitorsugárzó legyen vagy álló. Elméletileg 50-60ból jobban jársz egy monitorral. Talán ennyiből már lehet normálisat kapni. Viszont kell hozzá állvány, hacsak nincsen hova raknod Pl valami asztalka ami amúgy is a nappalidban van. Ha nincs akkor hozzá kell számolni még 15-20-at az állványra.

bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze » 2010.05.26., szer. 16:27

Lehoako meleg

Mondjuk a profilom nem írja, hogy hetero lennék (nem mondom, hogy nem vagyok az), szóval hacsak nem irigy valaki akkor mér érdekel? :)

Csak amolyan update-nek, egyelőre várakozó állásponton vagyok, megnézek 1-2 cuccot, mondjuk erősen türelmes ember sem vagyok de ezt nem fogom elsietni.

Annyit mondhatok, hogy annyit következtettem le, hogy a cél jelenleg erősítő + hangfalpár (nem rossz a hangkártyám, egyelőre biztos jó), és erre nézek 100-120e körül (vagy valami hasonló) valamit. És használttól sem fogok elzárkózni.

Egyelőre véleményeket olvasok és megpróbálok meghallgatni bár 1-2 rendszert, legyen valami alapom, és olvasok is erősítőkről elsősorban meg ilyenek.

Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 16:26

mishow: Annyit még hozzátennék, hogy itt is megtalálhatóak már az apróban azok a bizonyos nepperek. (hol ilyen olyan néven) Hidd el én is utálom őket szívből. :)

Nepperek ellen olvasgasd ezt a topicot. De csak akkor, ha már tudod, kitől vennél mit. Addig ne paráztasd magad vele feleslegesen.

earforce
V.I.P.
V.I.P.

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce » 2010.05.26., szer. 14:41

Lehoako meleg

ajaj :)

ilyet én nem írtam! :taps: :taps:

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3241

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.26., szer. 14:34

Lehoako meleg

ajaj :)

earforce
V.I.P.
V.I.P.

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce » 2010.05.26., szer. 14:12

Gyorsan írj privit és a többit megbeszéljük. :)

Lehoako-t meleg szívvel ajánlom, szerintem jó tanácsokat adna :taps:

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 14:10

mishow: Annyit még hozzátennék, hogy itt is megtalálhatóak már az apróban azok a bizonyos nepperek. (hol ilyen olyan néven) Hidd el én is utálom őket szívből. :)

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 641

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2010.05.26., szer. 10:00

Köszönöm a sok segítséget. Ár meg valamiféle szimpátia alapján már tudnék választani, de azért megpróbálok 1-2 dolgot meghallgatni persze, legalább legyen kis viszonyítási alap. Most úgyis foglalt vagyok vendéggel és nincs meg a teljes összeg, a fizut mindenképp meg kell várnom - 1 hét :taps:

Belvááároooos?!

És még nem ugrottál föl 1 sörre?!

Gyorsan írj privit és a többit megbeszéljük. :)

mishow
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 762

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow » 2010.05.26., szer. 09:23

Ne félj a használt holmitól - az érveket alább nagyon korrektül összefoglalták többen is, nem ismételném.

Ha tartasz a nepperektől - amit viszont megértek - akkor légy nagyon óvatos a Vaterával és az ebay-en is kérd tapasztalt vásárlók segítségét.

Ha itt a Fórumon (vagy olyan más ismert hifi fórumokon) keresgélsz, ahol a fórumtársak által ismert, regisztrált, megbízható emberkék hirdetnek, akkor nagy valószínűséggel nem fogsz mellé. Az ismert bp-i, belvárosi használt hifi kereskedőknél szintén nagyon jó dolgok bukkannak fel néha, de azon természetesen rajta van az Ő kereskedői feláruk, és persze az is benne van a pakliban, hogy nem arra beszélnek rá, ami neked kell, hanem ami már régóta beragadt náluk, és ki akarnák már venni belőle a pénzt - ennek ellenére egy szétnézést megér, alkudni pedig mindenhol kötelező! :)

A "helyi" aktuális kínálatból én is az Alto-t, a Hivox-ot vagy esetleg még a 870-es Rotelt ajánlanám, mindegyik jó kiindulásnak, és ha fejleszteni akarsz majd később, akkor közel ugyanennyiért el is tudod őket adni.

bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze » 2010.05.26., szer. 08:40

Köszönöm a sok segítséget. Ár meg valamiféle szimpátia alapján már tudnék választani, de azért megpróbálok 1-2 dolgot meghallgatni persze, legalább legyen kis viszonyítási alap. Most úgyis foglalt vagyok vendéggel és nincs meg a teljes összeg, a fizut mindenképp meg kell várnom - 1 hét :)

Az tény, a használtpiacon azért vannak jó dolgok, az új dolgoknak nem kedvez, hogy az árfolyamok eléggé el vannak szállva.

Azon a változaton is morfondíroztam, hogy ha látok egy jó erősítő vételt ami amúgy népszerű akkor megfontolom, erősen mellé csak nem fogok, feltéve hogy megfelelő hangfalat veszek hozzá ha lehet meghallgatva... Pl mikor ilyen nad c320-t ígérnek 48-ért akkor az ember elgondolkozik, a "kistesója" drágább újonnan...

Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.26., szer. 08:35

És még annyi szól a használt cuccok mellett, hogy bármennyire is elégedett leszel a jövőbeli rendszereddel, egy idő múlva úgyis hajt majd a kíváncsiság és tovább akarsz lépni.

És mondanom sem kell, ha így adsz el új holmit, azon többet buksz, mintha ugyanazt eleve használtan veszed meg... :)

kimber
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 1840

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: kimber » 2010.05.26., szer. 06:14

Szia bencze!

A fórum jelenlegi apróinak a kínálatából komolyzenére én az alábbiakat választanám abból a keretből, ami a rendelkezésedre áll:

Erősítő: Audio Innovations Alto, vagy valamelyik Hivox erősítő, ebből van integrált és elő-végfok is hirdetve.

Hangfal: JPW P1 állvánnyal, vagy a Tannoy R2-es álló.

A Hivox erősítő vélhetően nagyon jó bármelyik Dynaudio hangfallal is, jelenleg azonban csak a 42-est látom hirdetni (jó választás volna, csak szerintem most neked drága, elő szokott fordulni más típus is belőle olcsóbban).

Az Audio I. Alto-t pedig meg kellene valahogy hallgatni a JPW-vel és a Tannoy R2-vel is, hogy melyikkel jobb.

Ezek mindegyike nagyon jó komolyzenére, de arra is, hogy alkalmanként másféle irányba is elmozdulj.

Szerintem kár félni a használt cuccoktól, (nekem is van 40 éves lemezjátszóm, 30 éves tunerem, 15 éves cd lejátszóm, semmi baj velük) így olcsóbban juthatsz olyan minőséghez, amit új áron nem érhetnél el. Ha mégis a garancia mellett döntesz, akkor pedig javaslom az ATC által kínált szettet, ennél jobbat ilyen áron új dolgokból nem találsz.

A fórumtársaknál végzett hallgatózást én is ajánlom, már csak azért is, hogy be tudd lőni, hogy milyen irányban haladj, és azt is, hogy különböző árkategóriájú cuccok hangja között mekkora lépcsők vannak. Így nem érhet kellemetlen meglepetés. :)

BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT » 2010.05.25., kedd 23:34

Üdv a klubban :)

Egyszer volt szerencsém kipróbálni egy Dynaudio Audience 40-et a 2x12W-os kis hiVOX erősítőmmel, és meglepően jól szóltak együtt... Ja igen, az erősítő egy (USB+coax+optikai bemenetes) Lupus DAC és egy fejhallgató erősítő társaságában "dolgozik". Szintén felajánlom meghallgatásra, ha érdekel (BP XIII)

earforce
V.I.P.
V.I.P.

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce » 2010.05.25., kedd 22:23

az XV-ben lakom, a rendszerem az aláírásomban megtalálod, nem egy hájend, de sztem zeneinek nevezhető :)

ha érdekel, szívesen vendégül látlak egy zenehallgatásra.

ui.: szinte semmit sem vettem újonnan...mindent használt, megbízható forrásból szereztem be.

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 174

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: pali923 » 2010.05.25., kedd 21:55

Üdv a klubban! :) Én is így kezdtem nemrég, és csak csatlakozni tudok: ne félj a használt cuccoktól, én egy csomót vettem (meg eladtam persze, főleg cd-lejátszókat). Viszont megbízható embertől érdemes megvenni, erre is van topic itt.

Másik tanácsom: ha nem akarsz kapkodni, jobban jársz, mert ha előbb hallgatózol sokat, és utána vásárolsz, kevesebbet buksz a cserékkel.

Olvass vissza a vonatkozó topicokban csak 1-2 hónapot, biztos találsz tippet mindenre, bár nem szentírás, de ki lehet nézni néhány típust, aztán ezek között válogatni.

A kereskedőktől sem kell feltétlenül félni, nagyon sok korrekt embert ismertem meg (meg másfajtát is persze). Dönteni azonban csak a füled alapján szabad. Ha meghallgatsz 2-3 cuccot, már lesz elképzelésed, legalább arról, mit n e m veszel.

erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB251+Ortofon M20E, média: iamm Novatron NTR82, front: Triangle Antal EX, center: Celestion F48c, megjelenítő: Hisense 42"plazma, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A helyzet reménytelen, de nem komoly...

orionr
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 40

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: orionr » 2010.05.25., kedd 20:53

Én meg azt mondom, hogy ennyi pénzzel, be ne menj szakboltba, mert rosszul leszel! :)

Mindenképp a használt "piacon" hallgatózz!

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.25., kedd 20:11

...de főleg zongora / hegedű a kedvenc...

Ajaj...:)

Ezt a hagszerpárosnak az arányos, hallgatható és élvezetes visszajátszásához azért elég jó hifi kell. Első lépésben komolyzenét is gyakran hallgató, tapasztaltabb hobbitársak meglátogatását ajánlom, a kereskedőkkel és gyártókkal nagyon vigyázz:D

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.25., kedd 19:51

Köszi Poli77, Bp belvárosban lakom amúgy, megfontolom :taps:

Akkor egész jó a helyzeted, mindenki egyenlő távolságra van tőled :)

Na és a belvárosban is van hifi-barát... igen jó cuccokkal.. és sok márkakereskedő, kisiparos van, biztos segítenek.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2355

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2010.05.25., kedd 19:46

Ha eddig nem volt semmi rendszered, akkor gondolom CD-id sincsenek. Ha nincsenek akkor kezdetben fölösleges a cd lejátszó és ésszerűbb sz.gépről zenélni. Mondom ezt úgy, hogy nagy cd barát vagyok.:)

Mathiasnak igaza van, fölösleges a cdjátszó, vegyél inkább helyette 500gigás notebook merevlemezt, azon elfér kb.1500cd. A hangkártyád egész tűrhető, egy kommersz cd semmivel sem szól jobban, különösen, ha nem a cdolvasóból játszod le a lemezeket, hanem az EAC programmal (ingyenes) bemásolod a merevlemezre és onnan játszod le.

Bár tudnék tanácsot adni készülék ügyben, az a fránya helyzet áll elő errefelé, hogy én ne javasoljak semmit, mert azt biztos piszkos üzleti érdek vezérli, bezzeg jóskapista, aki viszont az összes sonypájókínvúdonkijódenon cuccokat 15 évre visszamenőleg fejből vágja, de normális hangot évente egyszer hallgat csak tíz percig, na az komoly tanácsot adhat, mert ő a tapasztalt laikus, aki minden héten hall valami régi újdonságot...

Úgyhogy bakancsot fel, és tessék sokfelé járni, kereskedőknél és laikusoknál egyaránt, ha játszol a zongorádon, és hallgattál már feltehetőleg egy csomó élő hangszeres zenét, akkor nem fogsz nagyon melléfogni, mert megérzed ösztönösen, mi a jó neked.

Azt érdemes megfogadni, hogy lehetőleg közeltérből hallgass meg mindenhangsugárzót (1-1,5m), mert akkor a különböző akusztikai körülmények sokkal kevésbé számítanak, na és az élettelen hangzásért felelős torzítások jobban hallhatóak. Mindenképp jóminőségű kizárólag akusztikus felvételt vigyél magaddal hallgatódzásokhoz, és próbálj meg a részleteken kívül arra is figyelni, hogy a zene egysége, mondanivalója átjön-e a hallgatott berendezéseken keresztül.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”