A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Kezdő hifi - tanács kéne

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3241

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX » 2010.05.25., kedd 19:36

Az atc-t is néztem, mint pár más boltot,

Mondok egy opciót és kérdezd a többieket.

Jungson JA66C-49900 Ft

CAV DP265-39900 Ft

Carat UD1-19900

összesen:109700 Ft.

Minket ne nagyon hasonlíts össze más kereskedőkkel,mert mi nem szolgálunk ki viszonteladókkal.

Pont ennek köszönhető,hogy a Mo-i áraink minimum 30-40%-al alatta vannak a nyugati áraknak.

Ennyi pénzért csak használtat tudsz venni.

Szerintem menj el a Pesti bemutatótermünkbe és füleld meg ezeket.Ez egy filléredbe sem kerül.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.25., kedd 19:28

Van egy két tippem amit érdemes megfontolni csak a hangfal a kérdéses :)

Teac H500i reference

Audio Innovations Alto rendszer

Aszem ezt sokan elfogadnák maguknak is a nyújtott teljesitmény alapján.

Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 108

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Mathias » 2010.05.25., kedd 19:13

Ha eddig nem volt semmi rendszered, akkor gondolom CD-id sincsenek. Ha nincsenek akkor kezdetben fölösleges a cd lejátszó és ésszerűbb sz.gépről zenélni. Mondom ezt úgy, hogy nagy cd barát vagyok.:)

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.25., kedd 18:44

Volt egy szavazás nemrég itt a fórumon, hogy ki hogyan vásárol zenecuccot. Ha nem tévedek nagyot, az itteniek elenyésző százaléka menne "boltba", már ha ezen "hagyományos kereskedést" értünk, ahol mostanában "hifit" árulnak. Szerintem messze kerüld el a multikat. Fülelni meg mindenhol szabad, és ingyen van. Menj szakboltba. Ha igazi zenemániákusokat találsz, akkor ők örömmel fognak segíteni. Vásárolni több órás próbaüzem után sem kötelező.

Ami az éltesebb korú készülékeket illeti: hangfalat peremezésen kívül nem nagyon láttam javítani, maximum ha egy játékos kedvű gyerek benyomta a magassugárzót, vagy a buliban valaki beledőlt :taps: . Erősítőknél egy kicsit más a helyzet, és a szakik majd kijavítanak: szerintem egyszerűbb egy régi típust javítani néha, mert helyenként egyszerűbb felépítésűek, esetleg kapható hozzájuk alkatrész, mert vannak lelkes rajongóik. De az erősítőket sem nagyon szokták javítgatni. Ha vigyázz rájuk az ember, akkor meghálálják. Nekem 15 év alatt 4-5 "használt" készülékem volt (NAD, Musical Fidelity), de egyiket sem kellett még csak szervizelni sem. A CD-játszók esetében talán más a helyzet: optika és IC. De mint mondtam, nem az a láncod legfontosabb és legdrágább tagja egyelőre. Használttal pedig a legtöbbször, megkockáztatom: mindig jobban jársz ár/érték arányban.

Még annyit, hogy ha vennél valamit, akkor járasd, hallgasd, és ha néhány óra múlva is tetszik a hangja, akkor vedd meg. A csilli-villi hang esetleg elkápráztat, de néha idegesítő is tud lenni hosszú távon. Ja, és vigyél mindenféle zenét, amit szeretsz, jó minőségben, hallgasd azokat, ne a készüléket.

Azt hiszem, eleget okoskodtam. :)

bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze » 2010.05.25., kedd 18:20

Hali,

Köszi a meleg fogadtatást.

Köszi Poli77, Bp belvárosban lakom amúgy, megfontolom :)

Igen, én is azt hiszem, bármi most nekem szépen fog szólni, de főleg ha használtat is figyelembe veszek, akkor még ebben az árkategóriában is van jópár kombó és ez elég elbizonytalanítja az embert. Látok sok hirdetést, nézegetem is őket, van aminek az ára megfelelő lenne, de hát csak úgy beleugrani... :taps:

Ezért esélyes a bolt pl. mert ott egyben hallgathatok erősítőt / hangfalat. Az tény, hogy nekem is az jött le, habár cd lejátszó jó lenne, prioritást az előbbi komponensek élveznek (alig van cd-m amúgy, de majd ha lesz min hallgatni minden ismerős, rokon fogja tudni, cd-t vehet nekem bátran ajándékba... ez úgyis mindig probléma.. :D ).

A hirdetéseket nézegetem, még ha nem is írogattam, de nézegetem rendszeresen, guglizom az eszközöket, persze nem segít hogy erősen szubjektív téma, néha teljesen ellentmondó véleményeket olvas az emebr :taps:)) (belátom, miért tud ez hobbi lenni! ;) )

Az atc-t is néztem, mint pár más boltot, igazából újjal az a baj, hogy ha nem elég széles a márkapaletta akkor tényleg csak 1-2 opcióm van, és annyira még nem kötelezném el magam. Ha valakit zargatok kérdésekkel meg bemutatóért akkor szívesen vásárolok is ott, de persze csak ésszerű keretek közt, és más idejét nem szívesen fecsérlem. :D (habár nem biztos nagy tömeg van mostanában ezekben a boltokban, és végülis a live beszélgetés is jól jön).

Amúgy: elnézem a sok régi erősítőt, hangfalat. Ezeket azért mennyire lehet megbízhatóan javíttatni? Pl 20 éves erősítő... az is elég nagy visszatartó erő, hogy vajon melyik márkát, modellt lehet szerelni ha neadj'isten baja lesz, és melyiket nem vagy gyakorlatilag horror áron (tízezrek.. akkor nem éri meg..).

köszi!

Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.05.25., kedd 17:52

Kedves Bence!

Először is isten hozott, szerintem a legjobb helyen kopogtatsz. Biztosan kapsz értékelhető tanácsokat. Abból itt Dunát lehetne rekeszteni. :) Viccet félretéve, tényleg kedves, segítőkész társaságba keveredtél. És mivel pang a piac, az is biztos, hogy találsz jó hangú készüléket, szinte minden árfekvésben.

Én a helyedben úgy számolgatnék, hogy a hangfal ára az erősítő és a CD-lejátszó együttes ára legyen, és leginkább az erősítőt és a hangfalat válogatnám meg. Én annak idején egy NAD rendszerrel kezdtem, és még ma is muzsikál ilyen készülék a láncomban. Ezek többségét ma is jó szívvel ajánlhatónak tartom egy kezdő rendszerbe. Nemrég egy erősítő-CD-lejátszó párost hirdettek itt 30-35 körül, valami ilyesmit nem nehéz kifogni mostanában. Ha feljebb akarsz menni, akkor is van választék a Rotel BX870-től az Audio Innovationön át tovább (ezeket megtalálod a hirdetési topicokban). A CD-re én azt mondanám, hogy kezdetben majdnem mindegy, de előbb utóbb hallani fogod ott is a különbséget. Kezdetben vegyél megbízhatót. (Ha Rotel erősítő mellett döntesz, ahhoz most találsz itt a hirdetések között márkatársat.)

A hangfal már nehezebb ügy. Javaslom, vegyél először erősítőt, fogd a hónod alá a kedvenc CD-iddel, és indulj el hallgatózni. Én az itt szintén megtalálható B&W DM4 és a JPW P1 irányába indulnék el, ha neked lennék. Ezek kicsit oldschool, de szerintem bevált hangsugárzók. (A Dyno-fanok megköveznek, ha nem említem őket. Egy próbát biztos megérnek a dobozaik. :taps: ) De olvass bele a topicokba, és aztán higgy a fülednek. Úgyis mindenki mond majd mindenfélét!

Ha újonnan szeretnél rendszert venni (garancia, s egyebek miatt), akkor nézz be ATC-ékhez. Nem biztos, hogy ezért a pénzért megkapsz náluk mindent, de lehet, hogy feljebb csábulsz árban.

Remélem, segítettem. Kellemes hallgatózást!

Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 22

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Palkó » 2010.05.25., kedd 17:40

Hello,

Egy kis segítségre lenne szükségem.....

Szia!

Nem vagyok nagy "hifis" de egy-két dolgot tudok javasolni.

Ne félj a használt cuccoktól, pláne itt a fórumon, ha tudod próbáld ki, hallgasd meg.

Próbálj meg "összehaverkodni" olyan fórumosokkal akiknél tudsz hallgatózni, és nem egy ház árába kerül a hifije.Így könnyebb eldöntened, hogy egy olcsóbb rendszernek tetszik-e a produkciója.(sejtem, hogy a pc hangszóró után minden jobban fog tetszeni).

Ha zenét szeretnél hallgatni és nem a hifi óriás mókuskerekében futkározni, akkor ennyi pénzből kilehet hozni egy már elfogadható hangot.(semmi audiofilia, meg hájend).

Merre laksz?Ha nem túl messze tőlem, vedd úgy, hogy meg vagy hívva egy kis zenélésre!

üdv.

Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Panasonic TX-58EX700E

bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze » 2010.05.25., kedd 17:12

Hello,

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Már jó ideje (1+ éve) gondolkodom azon, kellene valami berendezés zenét hallgatni. Sosem volt még ilyen mini hifim, deckem sem, "szűzek" a füleim. Belépő, kezdő rendszerre gondolok (vagyis: occó), ami azért megállja a helyét jó ideig (vagyis az sem megoldás, hogy szutykot veszek mert feleannyiba kerül aztán 2 év után már cserélnem kell). Árban egy mini "hifi" lenne barátságosabb de mindenhol annyira elvetik ezt az ötletet, hogy kezdem azt hinni, kevés pénzzel is érdemes legalábbis megvizsgálni a normálisabb opciókat is mert állítólag nagyságrendnyi a különbség.

Szóval amit _szeretnék_:

- sztereó erősítő, hangfalak, cd lejátszó - emellett jó lenne, ha valamiként beköthetném a számítógépet (audigy 2 zs pro hangkártya), és a digitális zongorám (hát nem kell egyszerre szóljanak, de ezeket használnám).

- hallgatok klasszikus mindent - tudom, ez így rosszul hangzik, nem várhatom el, hogy kórus meg orgona meg minden jól szóljon ezért azt mondanám minden, de főleg zongora / hegedű a kedvenc szóval ezek körül forgó zenéken van a hangsúly... néha beteszek akár jazz/rock stb.-t is, de a kommerszebb zenéknél nem vagyok annyira igényes hang szempontjából (+ tudok elvileg kis basszust adni amit számítógépről küldök szóval ez azt hiszem, annyira nem fontos).

- a szobám, kb 20-25 m2, ez sem ideális de egy 1 szobás albérletben lakom, vagyis eléggé teli van rakva

Használttól félek mert millió erősítő meg hangfal meg kombináció van vagyis lehet, veszek valamit teszem azt 30e-ért aztán feleannyit sem ér. Az ilyen vatera vásárokkal nincs különösebb bajom de vagy értek hozzá mit veszek, vagy csak párezres dolgokat veszek :) (még talán ebay jobb, külföldiekben picit jobban megbízom, onnan persze drága a szállítás nagy cuccoknak).

Tudom, a pénz az egyik legfontosabb kérdés. Én azt látom gyakorlatban pár oldalt megnézve, pár ismert cég belépő erősítője 50-60 környékén van, kb ennyit kellene minimum kiadjak tán olyan hangfalakért, ami az én kezdő fülemnek jól hangzana (számítógéphangszórómnál biztosan jobban!). Nézegettem és olvasgattam 100e körüli hangfalakról is, de nem hiszem, hogy kész lennék a keretet ennyivel megemelni.

Talán azt is megtehetem, hogy tovább "művelődöm", aztán nézegetek itt, ebayen stb. apróhirdetéseket, egy jó lehetőséget várva, lhet használtan mégis pl. 100e-ből kijön az ami újan sokkal több lenne és a minőségen nem vesztenék...

Kereskedők oldalait is néztem, de azért vagyok tanácstalan, mert egyik ezt forgalmaz a másik mást, és mindegyik a sajátját mondja majd legjobbnak (és az én tapasztalatlan fülem biztos megvezethetnék demon is ha akarnák egy jó felvezetéssel).

Lehet ezek most itt buta problémáknak tűnnek, aki ért hozzá annak egyszerű, de én csak egyszerűen szeretnék a számítógépes hangszórómnál jobb minőségben zenét hallgatni, még ha nem is igazi sok-sokszázeszres hifin is. Lehet, csak be kellene mennem egy kereskedőhöz, és ha az ár elfogadhatónak tűnik akkor megvegyem, amit ajánl? Az én fülemnek úgyis mennyország lesz egy ideig, aztán hogy nad vagy denon vagy onkyo, legalább nem kell álmatlan éjszakákat töltsek amiatt.. :taps:

Mit szóltok? Érdemes ennyi pénzzel keresgélni, vagy nem éri meg? 1 év múlva sem lesz több, vagyis mindig kell másra is, nem opció az, ha várok...

Ha mégis használt akkor mivel kellene kezdeni? Erősítő? Vagy inkább hangfalak? Mert ha 1 megvan akkor társat szerezni sem egyszerű, ha jól értettem véletlenszerűen összetársított cucc az bizony nagyon elronthatja az élményt...

Na bocs a meséért, és nemtom, ha ezt jó helyre írtam, minden konstruktív megjegyzés jól jön és segít.

Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”