A fórum általános részén és az adás vételi topikokban is elszaporodott off-ok és trollkodás okán innentől warning-al jutalmazzuk az elkövetőket, ismételt viselkedés esetén ideiglenes vagy végleges kitiltás is járhat.Kérünk mindenkit, hogy normális mederben folytassa a diskurzust !
A szabályzat adás-vételi részre vonatkozó követelményei 2020. Január 06. 00:00 kezdeti hatállyal megváltoznak!Kérünk mindenkit, hogy olvassa át és annak megfelelően adja fel hirdetését.Köszönjük!

Általában a hifiről

Aszpirin
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1445
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2020.01.25., szomb. 22:39

cables írta:
2020.01.25., szomb. 22:25
Aszpirin írta:
2020.01.25., szomb. 11:43

...
De ez egy nagyon nagyon friss album, mit jelent, hogy “utcára kerülés előtt”? Még a boltokba kerülés előtt?
In business, a street date is the date a particular product is to be released for sale to the general public.

Egy kérdés. Gondolom a Tidal-on is ugyaz a WAV-ok vannnak, mint amit a kiadó küldött. A 2. szám mérete 129 403 110?
A Tidal-on FLAC-ok vannak, ami ugyanannak a kiadói PCM bitfolyamnak a veszteségmentes tömörítése, míg a WAV egy tömörítetlen formátum. A kettő teljesen egyenértékű (pontosan ugyanazt az információt tartalmazzák, és egymásba átkonvertálhatóak), de a FLAC-ok kisebbek méretben, ezért célszerű FLAC-ot használni streamelésnél, mert ez kisebb hálózati forgalmat generál.
Különben, ha WAV-ot is küldene a Tidal, akkor sem tudnám így megmondani a méretét... legalábbis nem egyszerűen.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1057

Hozzászólás Szerző: cables » 2020.01.25., szomb. 22:25

Aszpirin írta:

...
De ez egy nagyon nagyon friss album, mit jelent, hogy “utcára kerülés előtt”? Még a boltokba kerülés előtt?
In business, a street date is the date a particular product is to be released for sale to the general public.

Egy kérdés. Gondolom a Tidal-on is ugyaz a WAV-ok vannnak, mint amit a kiadó küldött. A 2. szám mérete 129 403 110?

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2020.01.25., szomb. 12:17

Aszpirin írta:
cables írta:
2020.01.25., szomb. 10:12
goodman írta:
2020.01.25., szomb. 09:42

Tidal-on is fent van. ;)
Ott hallgatva hogy szól? CD-ről szinte jelenlét érzés...
Jól szól. Főleg a második szám :D Na meg a harmadik is :D Ez egy jó bebop album, ha valaki szereti a stílust. Olyan Gillespie-s. :D

Igen. A tájékoztatójuk szerint: NYC album release concerts Friday and Saturday, January 24 & 25 at Smalls

Szóval igyekezni kell ha nem akar valaki lemaradni a koncertről!

smalls.jpg
smalls.jpg (43.95 KiB) Megtekintve 356 alkalommal

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1917

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2020.01.25., szomb. 12:02

Aszpirin írta:

Egyetlen bajom van vele, hogy a hallhatóan több mikrofonnal vett dobfelszerelés nagyon szét van panorámázva, hallgatói “fülszögből” nem hat természetesnek, ahogy hol balról, hol jobbról, hol középről jön a dob és a cintányér, attól függően, melyiket üti éppen.
Szét van, de nem vészesen. Nekem inkább a dobnál az arányokkal van bajom, de az se vészes, soha rosszabb felvételeket.

A mastering engineer Gene Paul történetesen dobos is. ;peace;
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | LuXor PC V1 | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | Supra kábelezés

Aszpirin
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1445
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2020.01.25., szomb. 11:43

cables írta:
goodman írta:

Tidal-on is fent van. ;)
Jól szól. Főleg a második szám :D Na meg a harmadik is :D Ez egy jó bebop album, ha valaki szereti a stílust. Olyan Gillespie-s. :D

Egyetlen bajom van vele, hogy a hallhatóan több mikrofonnal vett dobfelszerelés nagyon szét van panorámázva, hallgatói “fülszögből” nem hat természetesnek, ahogy hol balról, hol jobbról, hol középről jön a dob és a cintányér, attól függően, melyiket üti éppen.

• Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

goodman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 385

Hozzászólás Szerző: goodman » 2020.01.25., szomb. 10:30

cables írta:
goodman írta:

Tidal-on is fent van. ;)
Nem tudom, nem hallgattam még bele.
Audio Innovation Alto mkII - Myryad Z110 - Breeze Audio AK4490 USB DAC + Breeze Audio Ultra Linear PSU - Kenwood KX-7030 - Marantz Imperial 7

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2020.01.25., szomb. 10:12

goodman írta:

Tidal-on is fent van. ;)

goodman
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 385

Hozzászólás Szerző: goodman » 2020.01.25., szomb. 09:42

marconi írta:
2020.01.25., szomb. 00:06
cables írta:
2020.01.24., pén. 20:45
Néha (jó... gyakran) kapok jazz CDket még az utcára kerülés előtt. Ma kaptam egy olyan lemezt, ami hihetetlenül jól szól.
Szívesen elmennék vele összehasonlítani hogy szól stream vagy letöltött fájl alakban jó rendszeren.

Bailey.png
Ok, de honnan lehet letölteni? Ha ez megvan akkor nálam össze lehet hasonlítani.

Tidal-on is fent van. ;)
Audio Innovation Alto mkII - Myryad Z110 - Breeze Audio AK4490 USB DAC + Breeze Audio Ultra Linear PSU - Kenwood KX-7030 - Marantz Imperial 7

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2020.01.25., szomb. 07:42

marconi írta:
2020.01.25., szomb. 00:06
cables írta:
Néha (jó... gyakran) kapok jazz CDket még az utcára kerülés előtt. Ma kaptam egy olyan lemezt, ami hihetetlenül jól szól.
Szívesen elmennék vele összehasonlítani hogy szól stream vagy letöltött fájl alakban jó rendszeren.
Ok, de honnan lehet letölteni? Ha ez megvan akkor nálam össze lehet hasonlítani.
Szia! Este írtam a kiadónak és megkaptam az első két számot WAV fájlban is. A hétvégén megkereslek.

marconi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 92

Hozzászólás Szerző: marconi » 2020.01.25., szomb. 00:06

cables írta:

Bailey.png
PierreLurneJ1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(full AudioNote recap by Tunerman),Core Audio Daido PC, CA USB/SPDIF, Marantz cda-94 jFet mod by Tunerman, Philips cd100 Tunerman full mod, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Gryphon Guideline GOLD, Parabox Ellipsus mkIII, Altec 604-8G

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2020.01.24., pén. 20:45

Bailey.png
Bailey.png (293.15 KiB) Megtekintve 590 alkalommal

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1063

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2020.01.24., pén. 17:27

Szégyenszemre eddig nem ismertem...

youtu.be/DvswW6M7bMo

:fekverohog:
Audio-PC (zozoweb) - Resonessence Lab Concero HD - (OTL (istván3 Mullard&Tunsgram+Sennheiser HD540 Reference) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | Wyred4Sound - freeba - Versalab Woodblock(s)
FiiO X5 / Oppo DVD981 - NAD 310 - Clearaudio Delta

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 223
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici » 2020.01.18., szomb. 21:57

lehoako írta:
2020.01.18., szomb. 09:53
Bár nem nekem szólt, sztem annyi tartozik a témához, hogy manapság egyre nagyobb a tömegkommunikáció hatása, agymosás, vásárlói ösztönzés, közösségi online média, stb.
Szerintem nem tartozik a témához, de nagyrészt egyetértek azzal amit írtál. Megvannak a mai kor problémái is. De ez már tényleg off. :-)

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 223
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici » 2020.01.18., szomb. 21:49

cables írta:
2020.01.18., szomb. 00:16
Na ez az, amire nincs esély. Az utókor - ha lesz egyáltalán - nem fog foglalkozni a múlttal.
Ez évezredekig így volt. A romantika előtt senkinek eszébe se jutott, hogy a régi idők zenéjét elő kéne adni. Persze volt antik kultúra meg antik műveltség, de például amikor Bach megkapta a kántori állását, kidobta elődje zenéit és biztos volt benne, hogy az övéivel is ugyanezt teszi majd az utódja. Egy zenésznek akkoriban a saját zenéit kellett előadni nem máséit. Mozart már régi zenének nevezte (J.S) Bach műveit, pedig még csak 50 év volt köztük az időtáv. Szakmai körökben esetleg foglalkoztak az elődökkel, de az, hogy nyilvánosan is elő kellene adni régmúlt szerzők zenéit, már modern, XIX. századi "találmány". Ha valamikor akkor éppen ma van az, hogy igenis foglalkoznak a múlttal, ráadásul feldolgozhatatlan mennyiségben és szinte ingyen megtalálható bármi, ami valakit érdekel.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 843

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2020.01.18., szomb. 17:54

Tctronic írta:
2020.01.18., szomb. 10:51
lehoako írta:

Bár nem nekem szólt, sztem annyi tartozik a témához, hogy manapság egyre nagyobb a tömegkommunikáció hatása, agymosás, vásárlói ösztönzés, közösségi online média, stb. Perckultúra lett, sok családban a TV lett a babysitter, ami a mi gyerekkorunkban azért nem így volt. Hétfőnként nem is volt TV, gyerekműsor meg max az esti mese meg a vecernicek a szlovák TVn... :-) A gyerekek figyelmét hozzászoktatják, hogy 5-10 perces epizódokra kell felosztani a koncentrációt, közben ugye reklámszünetek. Aztán miért van 5-ödikben minden gyereknek végelgyengülése már délre a suliban, meg figyelemhiánya? Na, vajon?
Egy kis OFF:
A 8 éves lányom árgus szemekkel tapad néha Cartoon Network mesecsatornára. Belenézek. Kiabálás, üvöltözés, fura lények, élénk színek, villogás stb. Pár perc után megkérdezem miről szól? Válasz : Hát azt nem tudom.... Azt mondtam akkor nézheti, ha el tudja mondani miről szól a "mese". Őszinte leszek egy-két részt kíváncsiságból végigszenvedtem én is csak nehezen tudtam miről van benne szó. Most már elértük, hogy leszokott róla, de jön más hülyeség.... :rolleyes:
Szóval én is úgy érzem "szándékosan" megy az agymosás. Buta embereket könnyebb irányítani.
Most nem megyek bele jobban, de itt jön a szülő, család felelőssége (is)......
Ellenpélda : Felraktam egy LP-t, The Alan Parsons Project, Eye in the sky albuma. És a 12 éves fiamnak nagyon tetszett.
Szóval nincs minden elveszve ;)
Sztem ez a legfontosabb, a szülő vagy elég érett ahhoz, hogy ránevelje a gyereket arra, hogy képességek birtokában van igazi választása, akkor nincs baj, ha már a 3 éveseknek is inkább a vágyai dominálják a családot, mint a szükségletei, akkor nagy baj van, mert sose lesz másképp.

bocsánat, mosmá ON :smile53:

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3194

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2020.01.18., szomb. 14:20

"Általában a hifiről"... gondolkodik.gif
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Tctronic
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 554

Hozzászólás Szerző: Tctronic » 2020.01.18., szomb. 12:44

istvan01 írta:
2020.01.18., szomb. 11:33

Mai kor információ tengere tele van könnyen elérhető nagyon értékes, és egyén számára érdektelen dologgal, de szeméttel is. Ezek a "információk" valamilyen érdekből kerülnek közlésre, amit tudni kell kezelni. Ami teljesen érthető, ezt kezelni tanulni, tanítani kell, mint ahogy a 68éves nőveremnek is nehezére esik megtanulni az okos telefon használatát, hogy az segítse és ne hátráltassa az élet dolgaiban. A telefon példáján a mai tinédzserek sokkal fogékonyabbak az információ eszközökre és tartalmakra, de meg lehet és kell tanítani értelmesen kezelni. Ezt egy teljesen újfajta oktatás formában lehet csak végezni, az 50évvel ezelőtti iskola módszerek erre nem jók, pláne nem a még régebbiek.
Igen. Az oktatás, nevelés felelőssége szerintem is nagyon fontos. Ha a gyerekeknek (fiatalabb korosztálynak) nincs megmutatva más is, csak az ami a médiából rájuk zúdul, akkor felnőve az válik követendő példának, természetesnek és minden más furcsa idegen lesz. Sajnos amikor az osztályban a lányomnál délután Majka stb szól minden nap, az nem biztos hogy a legjobb. Én is meghallgatom, de nem hiszem el hogy mást néha nem lehetne berakni... Ez csak egy példa.

Van egy ismerősöm, szakmunkás képzőbe járt, akkori magyar tanárnője kötelezően elvitte őket ilyen-olyan hangversenyekre. Azt mondta, visszagondolva unalmasnak tartotta, ciki volt kiöltözni (öltöny nyakkendő ahogy kell) de most viszont minden évben elmennek ilyen olyan hangversenyre a feleségével. Előző évben Bécsben voltak. Ő maga mondta, ha akkor nem mennek el, nem biztos idősebb fejjel elment volna.
„A zenéről írni olyan, mint táncolni az építészetre.”

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2157

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2020.01.18., szomb. 11:33

Tctronic írta:
lehoako írta:

Bár nem nekem szólt, sztem annyi tartozik a témához, hogy manapság egyre nagyobb a tömegkommunikáció hatása, agymosás, vásárlói ösztönzés, közösségi online média, stb. Perckultúra lett, sok családban a TV lett a babysitter, ami a mi gyerekkorunkban azért nem így volt. Hétfőnként nem is volt TV, gyerekműsor meg max az esti mese meg a vecernicek a szlovák TVn... :-) A gyerekek figyelmét hozzászoktatják, hogy 5-10 perces epizódokra kell felosztani a koncentrációt, közben ugye reklámszünetek. Aztán miért van 5-ödikben minden gyereknek végelgyengülése már délre a suliban, meg figyelemhiánya? Na, vajon?
Egy kis OFF:
A 8 éves lányom árgus szemekkel tapad néha Cartoon Network mesecsatornára. Belenézek. Kiabálás, üvöltözés, fura lények, élénk színek, villogás stb. Pár perc után megkérdezem miről szól? Válasz : Hát azt nem tudom.... Azt mondtam akkor nézheti, ha el tudja mondani miről szól a "mese". Őszinte leszek egy-két részt kíváncsiságból végigszenvedtem én is csak nehezen tudtam miről van benne szó. Most már elértük, hogy leszokott róla, de jön más hülyeség.... :rolleyes:
Szóval én is úgy érzem "szándékosan" megy az agymosás. Buta embereket könnyebb irányítani.
Ellenpélda : Felraktam egy LP-t, The Alan Parsons Project, Eye in the sky albuma. És a 12 éves fiamnak nagyon tetszett.
hűha .. hogy jutottunk a kiváló zenészek hiányolásától az agymosásig? A két dolog nagyon-nagyon erőltetve függhet össze.
Az agy kimosódás a lusta ember betegsége, aki nem képes vagy nem akar a rázúduló információ özönben eligazodni, megérteni annak mögöttes tartalmát összefüggéseit. Mondhatnánk az agymosás csak 20. században indult jelenség, de nem. Igaz régen töredéke információ érte el az embereket, már akit. Volt valami iskola ha volt, léteztek már könyvtárak, már aki elérte azokat, létezett vékonyka nyomtatott sajtó és volt a szinte mindenkit elérő egyház. Ki mondaná erre, ez nem a korra jellemző agymosás?

Mai kor információ tengere tele van könnyen elérhető nagyon értékes, és egyén számára érdektelen dologgal, de szeméttel is. Ezek a "információk" valamilyen érdekből kerülnek közlésre, amit tudni kell kezelni. Ami teljesen érthető, ezt kezelni tanulni, tanítani kell, mint ahogy a 68éves nőveremnek is nehezére esik megtanulni az okos telefon használatát, hogy az segítse és ne hátráltassa az élet dolgaiban. A telefon példáján a mai tinédzserek sokkal fogékonyabbak az információ eszközökre és tartalmakra, de meg lehet és kell tanítani értelmesen kezelni. Ezt egy teljesen újfajta oktatás formában lehet csak végezni, az 50évvel ezelőtti iskola módszerek erre nem jók, pláne nem a még régebbiek.

Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 702

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2020.01.18., szomb. 11:05

Tctronic írta:
lehoako írta:

Egy kis OFF:
És a fiad el tudta mondani, miről szól az album?

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda :D

Tctronic
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 554

Hozzászólás Szerző: Tctronic » 2020.01.18., szomb. 10:51

lehoako írta:

Egy kis OFF:
„A zenéről írni olyan, mint táncolni az építészetre.”

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 843

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2020.01.18., szomb. 09:53

tonee73 írta:
2020.01.18., szomb. 08:38
istvan01 írta:
2020.01.18., szomb. 08:30

Ez már megint a kavics dobálás a pocsolyába effektus. Nem születnek kiemelkedő zenészek, meg az építészet, meg a mai embernek csak az új, a régmúlt már érdektelen?? Jaj nekem.

Ezt én is így látom.Minden kornak megvan a maga értékes alkotása, az már más kérdés, hogy kinek mi az érték a saját szemszögéből.
Azért tényleg jobb lenne ezt "régen minden jobb volt" kesergőt nem ismételten belevinni az általában a hifiről-be, ugye Cables?

Másik, hogy a mai generációk nincsenek tisztában a "tanulópénz" fogalmával (mert ciki beismerni a hibáikat), ami szerintem, bár a közvélekedésben az elbukott pénz szinonímája, a legtanulságosabban elköltött pénzt jelenti. Ha nincs tanulópénz, tapasztalat, kisebb kudarcok, ha a TV, facebook mondja meg, hogy mit vegyél, mi a jó, mi a menő, akkor egyszerű fogyasztógép lesz a fiatal, hogy a sorozatgyártás pöröghessen. Hús a darálóba. Szerintem senki ne szánja ilyennek a gyerekét...

Örülök, h előjöttek a Petronas-tornyok. Sztem építészeti igénytelenség, egy cég székháza. Sokszor bumliztam Ázsiában, leginkább a Nagy Fal, a Tiltott Város és az indokínai félsziget fogott meg, leginkább Angkor, amihez hasonlót max. Peruban-Mexikóban tudnék elképzelni, javarészt a még mindig feltáratlan őserdő mélyén. Angkor Wat is elképesztő, a környéke is, de engem mégis a kis ékszerdoboz, Banteay Srei ejtett rabul.
109267035-panorama-of-banteay-srei-temple-in-complex-angkor-wat-in-siem-reap-cambodia-in-a-summer-day.jpg
109267035-panorama-of-banteay-srei-temple-in-complex-angkor-wat-in-siem-reap-cambodia-in-a-summer-day.jpg (269.57 KiB) Megtekintve 1359 alkalommal

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3266

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2020.01.18., szomb. 09:10

asebestyen írta:
2020.01.18., szomb. 08:48
A mai hifinek 1 baja van, az a rengeteg snake oil, melynek termeléséből becsülettel kiveszed a részed, aztán jössz, hogy a mai hifi...
A hifi az egyik hobbim a sok közül. Az tény, hogy sehol máshol nem tapasztalható annyi snake oil, mint itt.

A minap olvastam valahol, hogy egy fültárs méltatott egy sok éve nagy és töretlen sikerrel gyártott és eladott dobozt, mert szerinte értékelhetetlen az alsó tartománya (egyszerűen nincsenek mély hangok (jelentsen is ez bármit), a doboz 50 literes, 25 cm-es melysugárzóval, de nem ez a lényeg), ellenben egy kígyóolajjal csordultig feltöltött szobában, ahol egy 8 cm-es szélessávú hangsugárzó is mennydörgésszerű mélyekre képes... gondolkodik.gif
Szóval kígyó olajat mindenhová! ;peace;
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1917

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2020.01.18., szomb. 08:48

cables írta:
huszti-zsolt írta:
2020.01.17., pén. 23:38

...A zenében, irodalomban, képzőművészetben éppen így születnek ma (is) korszakalkotó, klasszikus alkotások. Ma is pontosan annyi sok tehetséges zenész van - sőt sokkal több, hiszen mondjuk 50 év alatt megháromszorozódott a Föld lakossága. Kérdés, hogy mi felismerjük e, mert az utókor majd felismeri. ...
Na ez az, amire nincs esély. Az utókor - ha lesz egyáltalán - nem fog foglalkozni a múlttal. Egyre jobban pörög az élet, már ma is a jelennek él mindenki.

Az meg, hogy háromszor annyi ember él a Földön nem azt jelenti, hogy háromszor annyi embernek van esélye ismert zenésznek lenni. A legszegényebb országokban nő a népesség, ahol még enni vagy egészséges vizet inni sem tudnak sokan.
Jó írja István, a szokásos kavics...
A mai hifinek 1 baja van, az a rengeteg snake oil, melynek termeléséből becsülettel kiveszed a részed, aztán jössz, hogy a mai hifi...
Az én nagypapám (2012-ben hagyott itt minket az anyagi világban) igazi értékteremtő ember volt és képzeld, bízott bennünk és a fiatalokban, a jövő generációkban, mindig és megingathatatlanul.
Én pedig bízom a te unokádban és dédunokádban (a képeken nyílt, tiszta tekintetűek, tele életörömmel), felismerik és fel fogják ismerni az értéket, a tehetséget korszaktól, széljárástól függetlenül. :smile32:
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | LuXor PC V1 | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk Si3 + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | Supra kábelezés

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3194

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2020.01.18., szomb. 08:38

istvan01 írta:
2020.01.18., szomb. 08:30

Ez már megint a kavics dobálás a pocsolyába effektus. Nem születnek kiemelkedő zenészek, meg az építészet, meg a mai embernek csak az új, a régmúlt már érdektelen?? Jaj nekem.

Ezt én is így látom.Minden kornak megvan a maga értékes alkotása, az már más kérdés, hogy kinek mi az érték a saját szemszögéből.
Azért tényleg jobb lenne ezt "régen minden jobb volt" kesergőt nem ismételten belevinni az általában a hifiről-be, ugye Cables?
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2157

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2020.01.18., szomb. 08:30

cables írta:
huszti-zsolt írta:
2020.01.17., pén. 23:38

...A zenében, irodalomban, képzőművészetben éppen így születnek ma (is) korszakalkotó, klasszikus alkotások. Ma is pontosan annyi sok tehetséges zenész van - sőt sokkal több, hiszen mondjuk 50 év alatt megháromszorozódott a Föld lakossága. Kérdés, hogy mi felismerjük e, mert az utókor majd felismeri. ...
Na ez az, amire nincs esély. Az utókor - ha lesz egyáltalán - nem fog foglalkozni a múlttal. Egyre jobban pörög az élet, már ma is a jelennek él mindenki.

Az meg, hogy háromszor annyi ember él a Földön nem azt jelenti, hogy háromszor annyi embernek van esélye ismert zenésznek lenni. A legszegényebb országokban nő a népesség, ahol még enni vagy egészséges vizet inni sem tudnak sokan.

Az építészet mint látvány és gazdagság mutogatás az az uralkodó osztály kivagyiság mutogatása volt, de még a vallási épületek is főleg ilyen céllal épültek. A funkcionalitás, élhetőségi, biztonsági és kényelmi funkciók alárendelt szerepben voltak. Az átlag plebsz sanyarú, egészségtelen körülmények között élt mindenütt a világban, az uralkodó, vagyonos szűk réteghez képest mindenképp. A ma építészete nem csak esztétikájában más, hanem az előbb felsoroltakon felül műszaki, technológia csodákat is tudnak mutatni, nem csak a piramisokhoz képest és főleg abban más, hogy egyre több ember számára biztosít kényelmes, egészséges élet felületet.

Ha nem érdekelné a ma emberét a régmúlt, akkor nem nyafognának pl Egyiptomban, Velencében, Athénben, Rómában stb a turista áradat miatt. Nem lenne népszerű a számtalan laikus szinten érdekesen magyarázó történelmi TV csatorna.
De, az építészet mint kultúra felület annyira más, mint a zenei művek, még inkább az előadó zenészek kultúra pozíciója. Ez még az alma-körte hasonlattal sem differenciálható.
A zene nagyon egyszerűsítve egy emocionális, hangulati élmény, életünk nem szükség szerű része, nem úgy mint az építmények. Klasszikus zenében jellemzően művek születnek, amit a kor közönsége ilyen-olyan módon elfogad. A leírt zenéket előadó zenészek tálalják a kor relatíve szűk közönsége számára. Azok a művek és zeneszerzők maradtak fenn inkább a későbbi korok számára is, akik életükben tudtak sikeres alkotások produkálni. Ha nem lett volna sikerük, akkor más munkát kellett volna végezni.

A mai klasszikus zenészek a mai naptól vissza felé az elmúlt néhány száz év kottákon fenn maradt műveit játsszák. ( a népzene hagyományok útján). A könnyűzenében kb 80év a merítés, abban gyakori a zenész saját művet ad elő.
De, mivel a zene a világ minden embere számára elérhető teljes műfajai szélességben, ezt csak többszörös zenész létszámmal lehet produkálni, még akkor is ha a zene rögzítésre kerül, és kommunikáció számos felületén továbbítják. És igen, az 500évvel ezelőttihez képest ezerszeresére növekedett zenész képzésben nagyobb valószínűséggel tűnnek fel hatalmas tehetségek, hangszeres, vokális de még könnyűzenei területen is.

Egyik építészeti csoda, a Taipei 101 nevű torony, hatalmas földrengés ellen stabilizáló vasgolyóval.
https://www.youtube.com/watch?v=xqELmBN ... =emb_title
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára istvan01 2020.01.18., szomb. 08:47-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”