Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kasumi »


Érdekes okfejtés Mindkettőtök részéről. (y)
Nekem úgy tűnik, a kommunikáció ott megy félre, hogy keveredik az "igény" és a "szükséglet" fogalma.
Újratervezés

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3652
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Tőlem lehet festmény is, csak áruld el, mi az a "valós igény"!
Mondjuk az mikor szükségünk van egy doboz barna festékre,akkor veszünk egy doboz barna festéket.
Nem veszünk pirosat mellé,és főleg nem vesszük meg a festékboltot is.
De ne lovagoljunk már ezen,létezik ez a jelenség,látod Te is.
Ott vannak pl a nagyok,az álmok városában Hollywoodban.A nagy sztárok,nem elég a legjobb autó,a legegyedibb is kell.Nem elég egy villa,nekik egy birtok kell,sőt nem egy,több.
Valós igény ez?Valós a nagy túrót.Van rá pénze,megveszi,mert épp olyan kedve volt,de lehet soha az életben nem használja,nem járja körbe,stb,stb.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Az első komoly hatású a Libra volt (ennek bárki meghallja a hatását). De egy idő után zavarni kezdett, mintha imbolyognának a magas hangok. ... Kicsit más hatás, de nem imbolyog (a készülék és a hang sem).
Gyakran olvasni ilyesmit. Mármint hogy egy adott nem hifis tulajdonság (jelen esetben az alátét miatti fizikai imbolygás) megjelenik a hangban. Pl mondjuk egy márvány alátét használata "hideggé" teszi a hangzást, egy fa alátét "természetes" hangzást ad, egy műanyag meg "mű" hangot, egy légpárnás alátét meg "levegős" hangzást eredményez. Holott én nem vagyok benne biztos hogy amit mi a fejünkben(!) a kúltúrális, szociális, tapasztalati,stb hatások miatt társítunk egy adott anyaghoz/formához valóban fizikailag is olyanná teszi a hangot.
Mert hát az hogy ha mi beleképzeljük magunkat egy "márványterembe" és azt társítjuk hozzá fejben hogy biztos hideg, nem valószínű hogy ez a tulajdonság érvényesül abban a hatásmehanizmusban ami esetlegesen megváltoztatja a hangzást. Arról nem is beszélve hogy a "hideg" hűvös hangzásnak semmi fizikai kapcsolata nincs a hideggel, mint hőmérséklettel. Vajon ha a társadalmobnan az a kép élne a márványról, hogy "meleg" mert mondjuk otthon mindenki márványkályhával fűtene vajon akkor milyen hangra gyakorolt hatást tulajdítanánk neki?
Vagy mennyi az esélye annak hogy a fa "természetessége" pont úgy hasson a készülék anyagára, a benne szaladgáló elektronokra(akik nyilván nem tudják mi az a természet), stb, hogy utána mi a fejünkben azt gondoljuk, hogy "természetes" a hangzás?
 
Sokkal több az ilyen összecsengő tapasztalat, mint az ellnetétes, pedig nem hiszem hogy a fejünkben élő kép és a kapott hang között szoros összefüggés lenne fizikailag. Nem tudom valaha olvastam-e olyat, hogy a fa alátét, "mű", "rideg" hangot eredményezett. Pedig miért ne lehetne hogy a fa rezgéselnyelő/visszaverű/továbbító tulajdonságai úgy hassanak, hogy utána mi azt érezzük hogy "mű" a hangzás.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Festményeket is lehet gyűjteni úgy,hogy nem is tudunk festeni,nem jó a hasonlatod.
Az ingerküszöb felülírja a valós igényeket sokszor.
Én így látom,más meg úgy.

Tőlem lehet festmény is, csak áruld el, mi az a "valós igény"!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3652
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Van egy közeli ismerősöm akivel együtt nőttünk fel,és együtt éltük átlagpolgárként az életünket.Na neki úgy alakult az élete,hogy egy meglehetősen nagy vagyonhoz jutott,és innentől kezdve mintha kicserélték volna.
Addig mindig tudott örülni a megszerzett dolgoknak.Azóta a mindenből a legjobb megy nála,és ugyan tetszenek neki a dolgok amiket vásárol,de nem örömöt és elégedettséget látok rajta,ha nem egyfajta közömbösséget.
Sok olyan dolgot is vásárol,amit jóformán nem is használ,csak úgy van.Tetszett neki,megvette.
Azt nem mondom hogy semminek sem örül,de valamiért ez az öröm már nem olyan őszinte mint régebben.
Ugyanaz az ember,ugyanazt csinálja hobbiként,de másra nyílik a pénztárcája már.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Jó,hát végül is így is lehet látni.
Az előfordul hogy az ember a hobbijában jobban kinyúl mint az élete más területein,mert szereti,és élvezi is,de én sok olyan indokolatlan,a valós igényen felüli vásárlást látok,ami azt támasztja alá amit írtam
Boltba járni luxus terepjáróval,néhanapján kerekezni egy rövidet milliós bicajjal,stb.

Vagy a heti 1 helyett heti 7 alkalommal zenét hallgatni !
Na ez már nagy ugrás!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3652
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Mi az a valós igény? Azt hiszem, mindenki önszántából, saját igényének megfelelve vásárol. Hogy számodra ez kívülről nézve furcsa döntéseket szül, az legalább annyira szól Rólad is, mint a vásárlóról.
 
Egy ismerősöm hangszereket gyűjt úgy, hogy egyiken sem tud játszani. Erre mit mondanál? Hogy nem valós az igénye? Nekem úgy tűnik, élvezi.

Festményeket is lehet gyűjteni úgy,hogy nem is tudunk festeni,nem jó a hasonlatod.
Az ingerküszöb felülírja a valós igényeket sokszor.
Én így látom,más meg úgy.

Online
Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyt »



Adj neki egy hetet,csak hogy kiheverje a nordost hatását.
Na jó,csak viccelek,hallgasd úgy ahogy neked jó.

 Volt, hogy hetekig nem volt alattuk, és mégis...
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Az előfordul hogy az ember a hobbijában jobban kinyúl mint az élete más területein,mert szereti,és élvezi is,de én sok olyan indokolatlan,a valós igényen felüli vásárlást látok,ami azt támasztja alá amit írtam
Boltba járni luxus terepjáróval,néhanapján kerekezni egy rövidet milliós bicajjal,stb.

Mi az a valós igény? Azt hiszem, mindenki önszántából, saját igényének megfelelve vásárol. Hogy számodra ez kívülről nézve furcsa döntéseket szül, az legalább annyira szól Rólad is, mint a vásárlóról.
 
Egy ismerősöm hangszereket gyűjt úgy, hogy egyiken sem tud játszani. Erre mit mondanál? Hogy nem valós az igénye? Nekem úgy tűnik, élvezi.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3652
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Évekkel ezelőtt sokféle alátétet próbáltam. Ezeknek, a kábeleknek, miegyebeknek szerintem az a dolga, hogy minél optimálisabb körülményeket biztosítsanak. Az első komoly hatású a Libra volt (ennek bárki meghallja a hatását). De egy idő után zavarni kezdett, mintha imbolyognának a magas hangok. Lett helyettük Nordost PP. Kicsit más hatás, de nem imbolyog (a készülék és a hang sem). Sok éve minden készülékem alatt ezek vannak. Amikor azt olvasom valaki meggyőző kollégától, hogy nem kellenek ezek a Heed alá, néha kiveszem őket, de pár óra múlva mennek vissza.
 

Adj neki egy hetet,csak hogy kiheverje a nordost hatását.
Na jó,csak viccelek,hallgasd úgy ahogy neked jó.

Online
Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gyt »


A zene élvezete nem ezeken a kütyükön múlik,szerintem.
 
Évekkel ezelőtt sokféle alátétet próbáltam. Ezeknek, a kábeleknek, miegyebeknek szerintem az a dolga, hogy minél optimálisabb körülményeket biztosítsanak. Az első komoly hatású a Libra volt (ennek bárki meghallja a hatását). De egy idő után zavarni kezdett, mintha imbolyognának a magas hangok. Lett helyettük Nordost PP. Kicsit más hatás, de nem imbolyog (a készülék és a hang sem). Sok éve minden készülékem alatt ezek vannak. Amikor azt olvasom valaki meggyőző kollégától, hogy nem kellenek ezek a Heed alá, néha kiveszem őket, de pár óra múlva mennek vissza. 
Heed, Soulines, Power-R

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3652
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »



"Említetted a sokmilliós készülékeket.Ezeket sem azért veszik mert annyival jobbak"
 
Ez neharagudj de netto hulyeseg..

Jó,hát végül is így is lehet látni.
Az előfordul hogy az ember a hobbijában jobban kinyúl mint az élete más területein,mert szereti,és élvezi is,de én sok olyan indokolatlan,a valós igényen felüli vásárlást látok,ami azt támasztja alá amit írtam
Boltba járni luxus terepjáróval,néhanapján kerekezni egy rövidet milliós bicajjal,stb.

menyus2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2012.06.15., pén. 12:56
Értékelés: 485

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: menyus2 »



Nem vagyok furán bekötve,csak próbálom a helyén kezelni a dolgokat.
Említetted a sokmilliós készülékeket.Ezeket sem azért veszik mert annyival jobbak,ha nem azért mert az ingerküszöbük az ilyen árakhoz van belőve.Az ilyenek veszik a drága autókat,házakat,stb.Azért is élvezik mert elég drága volt,és nem azért mert annyival jobb.
Olcsóbbat de jót soha nem vesznek,nem érdekli őket.
Minden ember más,másképp él meg,és lát dolgokat.De hát ez így is van jól.

"Említetted a sokmilliós készülékeket.Ezeket sem azért veszik mert annyival jobbak"
 
Ez neharagudj de netto hulyeseg..
„A balgatag ember úgy van az élet igazságával, mint a gyerek a káposztafejjel. Száz levelét leszaggatja, s csak mikor a kemény torzsához ér, akkor veszi észre, hogy a káposztát eldobta.”

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Nem hinném, hogy Shimano az átlag fórumozónál furábban lenn "bekötve". Nekem az jön le a mondanivalójából, hogy egy egészséges mértékű kritikával nézi a hobbinkat. Nem árt néha felvenni a külső szemlélő nézőpontját, mielőtt elragadtatnánk magunkat pl a komponensek csereberéjével. Nem egymást kellene meggyőzni arról, hogy "hallod milyen szuperjól szól a cuccos?", hanem tényleg azt elérni, hogy elégedetten hátradőlve élvezettel hallgassuk a zenét. Tény és való Szokol rádió szinten nem lenne élvezetes számomra sem, de egyáltalán nem tartom szükségesnek milliók elköltését egy élvezettel hallgatható rendszerre. A több milliós tételeknél (komponensek esetében) a sznobizmus, presztízs, "villantás", "jobbágyvakítás" kifejezések jutnak eszembe. Előre is bocsánatot kérek azoktól, akik ilyen rendszert birtokolnak.
Azért azzal , hogy lebeszélné az embereket a jó kábelekről meg állványokról , pedig ezt sugallja.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3652
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Nem hinném, hogy Shimano az átlag fórumozónál furábban lenn "bekötve". Nekem az jön le a mondanivalójából, hogy egy egészséges mértékű kritikával nézi a hobbinkat. Nem árt néha felvenni a külső szemlélő nézőpontját, mielőtt elragadtatnánk magunkat pl a komponensek csereberéjével. Nem egymást kellene meggyőzni arról, hogy "hallod milyen szuperjól szól a cuccos?", hanem tényleg azt elérni, hogy elégedetten hátradőlve élvezettel hallgassuk a zenét. Tény és való Szokol rádió szinten nem lenne élvezetes számomra sem, de egyáltalán nem tartom szükségesnek milliók elköltését egy élvezettel hallgatható rendszerre. A több milliós tételeknél (komponensek esetében) a sznobizmus, presztízs, "villantás", "jobbágyvakítás" kifejezések jutnak eszembe. Előre is bocsánatot kérek azoktól, akik ilyen rendszert birtokolnak. Nem vagyok furán bekötve,csak próbálom a helyén kezelni a dolgokat.Említetted a sokmilliós készülékeket.Ezeket sem azért veszik mert annyival jobbak,ha nem azért mert az ingerküszöbük az ilyen árakhoz van belőve.Az ilyenek veszik a drága autókat,házakat,stb.Azért is élvezik mert elég drága volt,és nem azért mert annyival jobb.
Olcsóbbat de jót soha nem vesznek,nem érdekli őket.
Minden ember más,másképp él meg,és lát dolgokat.De hát ez így is van jól.

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 392

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: nor »

Nem hinném, hogy Shimano az átlag fórumozónál furábban lenn "bekötve". Nekem az jön le a mondanivalójából, hogy egy egészséges mértékű kritikával nézi a hobbinkat. Nem árt néha felvenni a külső szemlélő nézőpontját, mielőtt elragadtatnánk magunkat pl a komponensek csereberéjével. Nem egymást kellene meggyőzni arról, hogy "hallod milyen szuperjól szól a cuccos?", hanem tényleg azt elérni, hogy elégedetten hátradőlve élvezettel hallgassuk a zenét. Tény és való Szokol rádió szinten nem lenne élvezetes számomra sem, de egyáltalán nem tartom szükségesnek milliók elköltését egy élvezettel hallgatható rendszerre. A több milliós tételeknél (komponensek esetében) a sznobizmus, presztízs, "villantás", "jobbágyvakítás" kifejezések jutnak eszembe. Előre is bocsánatot kérek azoktól, akik ilyen rendszert birtokolnak.
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Lua con Espressione, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY), EWA LS-40

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1161
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 540

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: meridián »


Nekem a Gyerekek hamar megtanulták,hogy mire való...
 
Imádták a Zenét és Imádják mai is...
 
A Mana asztalokat a Pink Floyd stúdióban használta....
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Thunder »



Valamikor olvastam a Mana asztalok tesztjét....
 
Minél több asztalt tettek egymásra a hang annál "szebb" lett..
 
Jót nevettem rajta,mert eszembe jutott,hogy a delikvens 2-es létráról
 
kapcsolja be a készüléket.....  
 
"öröm...bódottá"   

 
Ennek is van egy előnye ... gyerek nem piszkálja a cuccot  
Kivéve ha rájön hogy kell az egészet felborítani 
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1161
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 540

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: meridián »


Valamikor olvastam a Mana asztalok tesztjét....
 
Minél több asztalt tettek egymásra a hang annál "szebb" lett..
 
Jót nevettem rajta,mert eszembe jutott,hogy a delikvens 2-es létráról
 
kapcsolja be a készüléket.....  
 
"öröm...bódottá"    
Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Ilyen is van,de azért ez egy extrém példa,mert szekrényekbe nem hifit szoktak tenni,ha nem mást.Maradt ott még probléma így is nem is kevés.Persze Te hallgatod,ha megfelel, akkor.....
De vegyünk egy olyan példát ahol nem ilyen gázos a helyzet,és alapvetően jó is a hang.Emberünk szívesen is hallgatja hisz különösebb gondja nincs,de látja ezeket a szép guszta lábakat,és az ettől minden sokkal jobb és szebb lesz kísérő szöveget,és úgy gondolja hogy ilyen neki is kell,mert a sokkal jobb és szebb neki is jól jön.Be is ruház egy szettbe próbaként.Hallgatja a rendszert,és mintha jobb lene.Gondolkodik,na mi lenne ha a többi készülék alá is tennék mondatja vele hifis ösztöne.Így is tesz,és mivel most már elköltött egy szép összeget, már már meghallgatás nélkül is jobbnak hallja,meghallgatva meg végképp sokkal,meg sokkal jobb kiállt fe,és elégedett,mert nem hiába költött,és még szép is minden,szinte öröm ránézni.
Hallgatja is nagy élvezettel,pár nap múlva, igen hallom most is,de mintha nem érezném olyan mértékben,sebaj de lagalább látom és az is fontos.Két hét után már ugyanúgy hallgatja a rendszerét mint a lábak elött,nem érzi már az újdonság varázsát sem,a hasznát meg végképp,mert igazán nem is volt,csak megviccelte a hifibogár,és az ígéret,na meg a vágy a jobbért,ami sokszor csak a mást jelenti a valóságban.
 
Én azt is elhiszem hogy ezek valóban demózható módon jó tesznek a rendszernek,de hamar hozzászokunk,és egy idő után már elvész a kezdeti lelkesedés,pedig egy csomó lóvét nyomtunk bele.Ezért vehettünk volna akár lemezeket is,az legalább tartós.
A zene élvezete nem ezeken a kütyükön múlik,szerintem.

Shimano, te nagyon furán vagy bekötve! Vagy többet kellene biciklizned, vagy kevesebbet, de ez a mennyiség nem válik előnyödre!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3652
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Ezzel nagyon nem értek egyet. Nálam egy szekrénysorba van építve az egész rendszer, a hangfalakkal együtt, ami rázza az egész cuccot..
Ilyen is van,de azért ez egy extrém példa,mert szekrényekbe nem hifit szoktak tenni,ha nem mást.Maradt ott még probléma így is nem is kevés.Persze Te hallgatod,ha megfelel, akkor.....
De vegyünk egy olyan példát ahol nem ilyen gázos a helyzet,és alapvetően jó is a hang.Emberünk szívesen is hallgatja hisz különösebb gondja nincs,de látja ezeket a szép guszta lábakat,és az ettől minden sokkal jobb és szebb lesz kísérő szöveget,és úgy gondolja hogy ilyen neki is kell,mert a sokkal jobb és szebb neki is jól jön.Be is ruház egy szettbe próbaként.Hallgatja a rendszert,és mintha jobb lene.Gondolkodik,na mi lenne ha a többi készülék alá is tennék mondatja vele hifis ösztöne.Így is tesz,és mivel most már elköltött egy szép összeget, már már meghallgatás nélkül is jobbnak hallja,meghallgatva meg végképp sokkal,meg sokkal jobb kiállt fe,és elégedett,mert nem hiába költött,és még szép is minden,szinte öröm ránézni.
Hallgatja is nagy élvezettel,pár nap múlva, igen hallom most is,de mintha nem érezném olyan mértékben,sebaj de lagalább látom és az is fontos.Két hét után már ugyanúgy hallgatja a rendszerét mint a lábak elött,nem érzi már az újdonság varázsát sem,a hasznát meg végképp,mert igazán nem is volt,csak megviccelte a hifibogár,és az ígéret,na meg a vágy a jobbért,ami sokszor csak a mást jelenti a valóságban.
 
Én azt is elhiszem hogy ezek valóban demózható módon jó tesznek a rendszernek,de hamar hozzászokunk,és egy idő után már elvész a kezdeti lelkesedés,pedig egy csomó lóvét nyomtunk bele.Ezért vehettünk volna akár lemezeket is,az legalább tartós.
A zene élvezete nem ezeken a kütyükön múlik,szerintem.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »



Értem én,régebben én is sokat sz@rakodtam ilyesmikkel,de pl ezeknél a talpaknál az a gond,hogy ugyan megoldanak egy problémát,de csinálnak egy másikat.
...
A tisztább hang is jó lehet 10 lemeznél,de másik 10-meg steril lehet tőle.
Szóval nem egyszerű ez.Egyszerűbbé lehet tenni jó vasakkal,mással nem.

Ezzel nagyon nem értek egyet. Nálam egy szekrénysorba van építve az egész rendszer, a hangfalakkal együtt, ami rázza az egész cuccot. Ennél rosszabb elrendezés azt hiszem nem létezik. Mégis sikerült elfogadható hangot csinálni alátétekkel. Nagyon sokat kísérleteztem és kínlódtam ezzel. Végül az vált be, hogy legalul kemény ipari szivacs van, azon vastag márvány lap és a készülékek és a márvány között polírozott felületű grafit alátét. Ezen is próbáltam javítani, de ez mindig visszakerül, mert így a legnyugodtabb a hang.
 
Még véletlenül se gondolom, hogy másnak is ez a megoldás, szerintem ki kell kísérletezni mindenkinek, hogy nála mi a legjobb.
Az viszont minden CD-vel a legjobb lesz, az biztos.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


A hangminőség nem fontos, a kép igen.
Az okostelefonok, tévék felbontása egyre jobb, a hangjuk meg már a Sokol rádió szintje alatt.
Régen volt a bakelit lemez és a 640*480-as képfelbontás.
A gyerekeim nézik a Full HD felbontású filmeket mobiltelóról,
tabletről, Zenét is ezeken hallgatnek, hangminőség nulla.
Ha ez kell a tömegeknek, ilyet gyártanak.
.... milyen ötlettől vezérelve tervezik a nagyok a készülékeket,de vagy nem érdekli őket a minőség,vagy ugyan érdekli őket de szinte semmit nem tesznek érte.
Nem értem.A rosszat sem sokkal olcsóbb előállítani,mint egy jót,vagy legyünk engedékenyek elfogadhatót.......
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3652
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Alapvetően egyetértek Veled, hidd el. Ezektől nem lesz jobb egy készülék. Bizonyos hiányosságain lehet korrigálni, amik zavaróak. Persze itt is sok árkategória van és itt sem érdemes 200eFt alátétet tenni az 50e-s CD alá. Viszont lehet egy alapvetően tetsző 100-200e-s alá érdemes 5-10e Ft-nyit betenni, ha tisztul a hang, vagy ha kemény a hang kicsit és teszel alá grafitot, stb... De ugye ez nem kötelező, csak egy lehetőség.
Értem én,régebben én is sokat sz@rakodtam ilyesmikkel,de pl ezeknél a talpaknál az a gond,hogy ugyan megoldanak egy problémát,de csinálnak egy másikat.
A többi kütyüvel is hasonló a helyzet.
A tisztább hang is jó lehet 10 lemeznél,de másik 10-meg steril lehet tőle.
Szóval nem egyszerű ez.Egyszerűbbé lehet tenni jó vasakkal,mással nem.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Van olyan rendszer, ahol egy kiegészítő jelentőset javít a minőségen. Valakinek ez számít. Ez van. Másutt - talán mert sok sebből véreznek az alapok.... vagy mert a gazdinak az 5. érzéknél sorompó... - teljesen felesleges. A kereskedő pedig áraz. Vastagon. Mert spéci "kellék", nem fogkefe. Szerintem felesleges győzködni a HiFis közösség 10 emeletes tébolydájának különböző szinteken tartózkodó tagjait arról, minek van értelme - hatása és mekkora - és mi az, ami baromság. Valakinek a kicsi nagy, másnak a nagy is kicsi. Soha nem lesz ebben közös nevező...
.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”