Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: skorpio- »


Ilyen kultúrált hozzászólások nagyon emelnék a fórum nívóját!Gratula Skorpio.!
Köszönöm Bécó!

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: skorpio- »


"Se világmegváltás érzésem nincs, se hifizős - próbálgatós késztetésem. Mennyi idő míg kiderül, melyikről van szó?"
Kedves Ákos!
Hosszú évekkel ezelőtt,sikerűlt vegyek egy komplett ARC rendszert.Igazából nem is hifiztem előtte,úgymond rögtön ezzel nyitottam.Amikor megvettem,rögtön tudtam,hogy ez az a hang ami nekem kell.Nem is keresgéltem ,kutakodtam,hifiztem utána.Ez volt és kész.Történt egyszer,hogy az élet külföldre szólított.Egy ismerősöm meghívott magához egy francia kisvárosba.Pár napja voltam ott,amikor a barátomnak akadt egy kis elektromos problémája.Felkerestük az ottani"elektro hobbistát"..(Ő így hívta).én inkább "lomizónak" nevezném.A,lényeg: nála hallottam egy ezer éves Western Electric csöves erősítőt,amit valamikor túrt magának egy padlásról és rendbe tette.Opera szólt LP-ről.Mi pedig ott töltöttük az egész napot és nem tudtunk betelni a hangjával.Magával ragadó ,tiszta ,részletező de nem művi hang volt.Igazi nagybetűs zene.Mikor hazajöttem,azonnal eladtam mindent.Egyébként is építkeztem , rá fogtam a "nyuszira".Akkor és ott ( francia honban) rájöttem valamire.Valamire, ami azóta is utat mutat a hifizés nagy erdejében és őszintén kívánom neked,hogy Te is találkozz a magad "lomizójával".
Mi ebből a tanúlság? Mindenki döntse el maga.( szerintem, Te fogod tudni Ákos)
Bocsánat ,ha hosszúra sikeredett.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehet tudni mely elektronikák a Regától?Ha nem az sem baj.
Persze. Apollo-R, Brio-R. Semmi extra, belépő szint.

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


A szerkesztés előtt éppen kérdezni akartam, hogy a 30 735 felhasználó közül ki végezte el a HiFi Egyetemet? Ez sajnos nagyon drága iskola
72audio.com

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: DHT1 »

Vagy csak egyszerűen öregszel.
72audio.com

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



"A nem tudás felismerése a tudás első lépcsője"
 
" Csak a buta ember hiszi, hogy mindent jól tud. Az okos ember mindig kételkedik"

Én se okos, se buta nem vagyok talán, olyan átlagos. De ha néha azt kezdtem hinni, hogy valamit kezdek kapisgálni, mindig hamar orrbavert a jóisten, hogy nana!
Pl ezek a feljebb lépések is olyanok, hogy.... szóval nem tudom mi az. Néha azt hittem, most olyat csináltam, aztán hetek, hónapok alatt úgy éreztem mégsem. Oké, valamiben jobb lett a hang, de másban meg romlott és 2-3x annyiba van mondjuk, mint az elődje. Aztán hallottam több olyan drága holmit, ami kifejezetten borzalmas volt, aztán lehet csak nekem, másnak meg az lenne a legleg.... nem tudom. Néha volt már olyan a felbontás, hogy minden apróság, semmiség átjött, de valahogy egyszerűen idegesített egy idő után, pl háttérzenélni nem is tudtam vele egyáltalán. Nem tudom megmagyarázni, főleg műszakilag, de pl most a kis Rega nem nagy szám semmiben, viszont egy összeállt produkciót csinál. Hogy ez pontosan mit jelent, magam se tudom, ezt csak érzem. Egyszerűen jó hallgatni odafigyelve is, háttérnek is. Odafigyelve hallom a hiányosságait, de egyenlőre   nem zavar. Mióta bekötöttem nem nyúltam az alátétekért, nem próbálgattam kábeleket, csak szól. Ilyen még nem nagyon volt. Még nem tudom eldönteni, bennem változott valami, vagy ez a rendszer más most. Se világmegváltás érzésem nincs, se hifizős - próbálgatós késztetésem. Mennyi idő míg kiderül, melyikről van szó?

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Big »



Önjelölt hifi guru. Na jó azért nem ennyire sarlós.
Aki egy jó ideje úgymond "hifizik" az mind ebbe a kategóriába tartozik.

A szerkesztés előtt éppen kérdezni akartam, hogy a 30 735 felhasználó közül ki végezte el a HiFi Egyetemet? 
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »


Mit ejelenthet az vajon, hogy valaki úgy "általában" ért a hifihez?
"A nem tudás felismerése a tudás első lépcsője"
 
" Csak a buta ember hiszi, hogy mindent jól tud. Az okos ember mindig kételkedik"
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


1.
Aki egy területről valamit -egy picit - már tud, az azt hiszi, hogy mindent tud.
 
2.
Aki egy témáról közepes mennyiségű tudással rendelkezik,
az azt hiszi, hogy sokat tud.
 
3.
Aki egy adott területről sokat tud, elmélyült ismeretekkel rendelkezik,
az tisztában van vele, hogy milyen keveset tud.
 
Mit ejelenthet az vajon, hogy valaki úgy "általában" ért a hifihez?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
DHT1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2016.04.06., szer. 08:32
Értékelés: 162
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: DHT1 »


Mit ejelenthet az vajon, hogy valaki úgy "általában" ért a hifihez?Önjelölt hifi guru. Na jó azért nem ennyire sarlós. Aki egy jó ideje úgymond "hifizik" az mind ebbe a kategóriába tartozik.
72audio.com

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mit ejelenthet az vajon, hogy valaki úgy "általában" ért a hifihez?

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Olvasgatva az  AVX-et az a gondolat kezd rajtam erőt venni, hogy az lehet értékes és hasznos tagja ennek a közösségnek, aki a lehető legjobban le tudja építeni a saját audiós ego-ját, és oda tud figyelni másokra. Aki nem oktatni akar, hanem tanulni, aki nem a másik fejére akar állni, hanem nyitottan mellé akar lépni, kezet akar adni neki. Aki elmondja a véleményét, de nem bocsátkozik utána vég nélküli vitákba és veszekedésekbe.
 
Karinthy - Szeretem az állatot (részlet)
 
" Most ott van, és nekem szét kellene szedni az egész halom fát, hogy megtaláljam. De szétszedem, szétszedem én, ha addig élek is, szétszedem és megfogom, és megragadom a füleit, és felkapom a levegőbe, és megforgatom, és a falhoz vágom, és szétloccsantom a fejét, azt az ostoba, makacs, szamár fejét, amivel nem akarja megérteni, hogy csak meg akarom simogatni."

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Olvasgatva az AVX-et az a gondolat kezd rajtam erőt venni, hogy az lehet értékes és hasznos tagja ennek a közösségnek, aki a lehető legjobban le tudja épteni a saját audiós ego-ját, és oda tud figyelni másokra. Aki nem oktatni akar, hanem tanulni, aki nem a másik fejére akar állni, hanem nyitottan mellé akar lépni, kezet akar adni neki. Aki elmondja a véleményét, de nem bocsátkozik utána vég nélküli vitákba és veszekedésekbe.
Kissé, mosolygom ezeken. Tudod hiába próbál az ember jól viselkedni, ezt nem fogja senki biztosan tudni , valóban igaza van- e. Mire ezt jópáran megtapasztalják , éveknek kell eltelni. És akinek nagyobb a szája , annak jobb a pozíciója is sokszor. Meg ugye a személyes ismeretségi kör is sokat számít. Ami miatt a vidéken lakók eleve eléggé ki vannak zárva , hacsak nem mobilisak és utazgatnak minden miatt a fővárosba.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Olvasgatva az  AVX-et az a gondolat kezd rajtam erőt venni, hogy az lehet értékes és hasznos tagja ennek a közösségnek, aki a lehető legjobban le tudja építeni a saját audiós ego-ját, és oda tud figyelni másokra. Aki nem oktatni akar, hanem tanulni, aki nem a másik fejére akar állni, hanem nyitottan mellé akar lépni, kezet akar adni neki. Aki elmondja a véleményét, de nem bocsátkozik utána vég nélküli vitákba és veszekedésekbe.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Látod, pont ezt szerettem volna elkerülni!  Műszaki, szakmai érvek helyett személyes érintettség és érzelmek, de azért remélem nem sértődés, mert annak nincs semmi oka... Szeresd a cuccodat továbbra is és hallgasd örömmel!!!
 
A Bugatti Veyron a világ egyik legjobb autója. Fantasztikus minden tekintetben. Csak hát nem praktikus. Főleg egy olyannak nem aki a hegyekben lakik és járatlan utakon kell nap mint nap hazavergődnie. A fejhallgatózási szokásokat sokszor nem a pénztárca hanem a körülmények alakítják. Én pl. társasházban lakom ahol bizonyos hangok a szomszéd falán át tudnak szűrődni, a bezárt ablakon át is bejön az utca zaja, néha egy-két repülő is elszáll a fejem fölött, nem beszélve a két kisgyermekem okozta konstans lármától ( hál' istennek elevenek ). Ilyen körülmények között az ember nem használ otthon nyitott fejhallgatót vagy ha igen az önszivatás. Nyitott fejhallgatózáshoz nyugodt körülmények kellenek ( vagy egy hangszigetelt szoba ahová tilos másnak bemennie ) és ez rendszerint éjfél körül jön el az én esetemben. Ám én szeretek zenét hallgatni ( havi 50-60 komolyzenei album ) ezért kénytelen voltam venni egy kitűnő, a legkevésbé kompromisszumos, elektrosztatikustokat idéző zártat. A hangzása hasonlít a dinamikus HD600-hoz, csak még annál is nagyobb a felbontása és még gyorsabb. És már az AEON is úton van amit sokan a legjobb zártnak kiáltottak ki. Sajnos elektrosztatikus zárt fejhallgató nem létezik.
 
A fejhallgatók mérési eredményével nem érdemes vitába szálni, ám a hangzás nem feltétlen tudja beváltani az adatokhoz fűzött ígéreteket ( külföldi fórumokat böngészve azt látom, hogy nagyon sokan nem szeretik az elektrosztatikus fejhallgatókat - talán a csöves erősítés szükségessége miatt ) . Egy igazán jó elektrosztatikus rendszer 5000 dollárnál kezdődik. Pl. a Sonoma csinált egy ilyet nemrég. Dac + csöves erősítő + fejhallgató egyben. Egy mini Orpheus. Állítólag nagyon szépen szól. Ennél a rendszernél csak drágábbak vannak! A MrSpeakers is elkészítette a maga elektrosztatikusát, de mire abból összeáll a komplett rendszer ( dac + csöves erősítő + fejhallgató + kábelek + hálózati kondíciónáló ) akkor már bőven túl vagyunk a 3 millió forinton. A Stax még ennél is drágább.
 
Ehhez képest egy jó Astell & Kern lejátszó + egy jó dinamikus v. planar fejhallgató ( nyitott v.zárt ) szinte aprópénz, arról nem beszélve, hogy ezeket bárhová magaddal is viheted. Én a dinamikus fejhallgatómat nagyon szeretem. A HD600 szimmetrikusan hajtva csodásan szól szimfónikus zenekari felvételek esetén. Van aki hibájának hozza fel a meleg, puha hangzását, de a klasszikus zenei hangszerek már csak így szólnak. Egy csellónak pl. roppant meleg, vastag, sötét tónusú hangja van és mindig rácsodálkozom, hogy a HD600 ezt milyen jól vissza tudja adni. És folytathatnám ezt a sort a hegedűvel, nagybőgővel, akusztikus gitárral stb. Pedig csak egy dinamikus fejhallgató. Még olcsó is. 120.000 Ft.
 
Összefoglalva: a Staxon innen is van élet és nem is akármilyen. 

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Milyen jó lesz neki, amikor már az ízekre sem kell figyelnie. Elég ha leül enni.
Ez jó!
"Zenehallgatás"
Kannás bor
Meg instant kaja
A jövő nemzedéke!
De lehet , hogy ez már a jelen?!


Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Oké, de kell hozzá forrás is, ami ugyanannyiba kerül, mintha hangfal lenne a végén.
A hangfal helyett fejhallgató, erőmű helyett fejes erősítő nagyon jó hangot állít elő,
töredék áron, de még így is zsebbe kell nyúlni, erősen.
Egy jó fejesnél már a kábelek is rengeteget számítanak, jó eséllyel azokba is kell pluszpénzt rakni.
Nekem a fejes rendszer kb. ugyanannyiból ált meg, mint a hangfalas.
 
Nem akarsz egy jó fejhallgatót, amin örömmel hallgathatnál  - mindenféle - zenét és vége  a hangfallal és erősítőkkel  szenvedésnek, mert úgy látom ennek sosem lesz vége...?!? Példul egy sztatikusat? Gondolkodj rajta, hátha mégis megszeretnéd... (szerintem ez a legmagasabb szint a konzerv zene reprodukálásában, pláne, ha idővel megtanulod és képes leszel a teret is a helyére tenni!)
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: szigony »



köszi.
 
nekem (is ) az a velemenyem, hogy az elmeny nagyobb reszt a befogado allapotatol es nem a cucctol függ. ha nincs olyanszerü allapotban a hallgato (pl. mert egyeben jar a feje, mas viszi folyton el a gondolatait), akkor nem lehet oly mely az elmeny.  en akkor vagy le sem tudok ülni zenet hallgatni, vagy eszreveszem magam, es abbahagyom a - ily modon hatter - zenehallgatast, vagy direkt "könnyedebb" zenere valtok.
 
..olyan nekem nem volt, hogy kabelt, dugot, akarmit cserelek, es "ludbör" (vagy szörallitas vagy akarmi), de a kabel, dugo, akarmi csereje nelkül nincs. mert a mü es a befogado allapot a meghatarozo

Ez egy rendkívül fontos felismerés.  Én akkor szembesültem vele amikor a Harbeth M40.1 piszkálta a csőrömet. Laci jóvoltából hosszabb ideig volt szerencsém saját rendszerben hallgatni az M40.1-et. Előre féltem, hogy ha visszakerül az M30.1 akkor, majd nem lesz kedvem a zenehallgatáshoz, mert akkora űrt hagy maga után a nagy Harbeth. Nem így történt. Az élmény az M30.1-el is megmaradt, mert ezt a zene és a bennünk lévő érzések, befogadó állapot jóval nagyobb mértékben befolyásolják, mint bármi más. Számomra ez igen tanulságos  volt.

Avatar
plc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.01.18., kedd 18:54
Értékelés: 26
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: plc »



Plc fórumtárs egy nagyon szerény úriember, azért bátorkodom én leírni, remélem nem haragszik meg érte, de Ő meg fantasztikusan jó klasszikus zenei felvételeket készít, amik youtubeos butításban is igen remekül szólnak. Mindezeket nem 2 hete kezdte koncepció nélkül egy falusi művházban.
Kár lenne, ha 2 ilyen nagy tudású, tán eltérő ízlésű   fórumtárs összekülönbözne ezen.  Én mindkettőtöket nagyon tisztelem. 

Miért haragudnék, nagyra becsülöm a szándékodat!!!
A ZENE BENNED SZÓL!

Avatar
plc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.01.18., kedd 18:54
Értékelés: 26
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: plc »


Focal Utopia? Az biz utópia.   Nekem csak ilyen vackaim vannak, láthatod...szánalmas tudom. Az utcán találtam őket lomtalanításkor. Ne is beszéljünk róla, csak én érzem magamat miattuk kellemetlenül. Kidobták őket - gondolom a gazdájuk folyton álmatlanul hánykolódott este az ágyában, tudván, hogy a Stax az mégiscsak jobb, nem bírta tovább idegekkel és megvált tőlük - én meg pont arra jártam és összeszedtem. Pénzt nem adnék ki ezekért elhiheted. Sajnos klasszikus zenei témában elég járatlan vagyok. 
Látod, pont ezt szerettem volna elkerülni!  Műszaki, szakmai érvek helyett személyes érintettség és érzelmek, de azért remélem nem sértődés, mert annak nincs semmi oka... Szeresd a cuccodat továbbra is és hallgasd örömmel!!!
A ZENE BENNED SZÓL!

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Focal Utopia? Az biz utópia.   Nekem csak ilyen vackaim vannak, láthatod...szánalmas tudom. Az utcán találtam őket lomtalanításkor. Ne is beszéljünk róla, csak én érzem magamat miattuk kellemetlenül. Kidobták őket - gondolom a gazdájuk folyton álmatlanul hánykolódott este az ágyában, tudván, hogy a Stax az mégiscsak jobb, nem bírta tovább idegekkel és megvált tőlük - én meg pont arra jártam és összeszedtem. Pénzt nem adnék ki ezekért elhiheted. Sajnos klasszikus zenei témában elég járatlan vagyok. 
Plc fórumtárs egy nagyon szerény úriember, azért bátorkodom én leírni, remélem nem haragszik meg érte, de Ő meg fantasztikusan jó klasszikus zenei felvételeket készít, amik youtubeos butításban is igen remekül szólnak. Mindezeket nem 2 hete kezdte koncepció nélkül egy falusi művházban.
Kár lenne, ha 2 ilyen nagy tudású, tán eltérő ízlésű   fórumtárs összekülönbözne ezen.  Én mindkettőtöket nagyon tisztelem. 

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Semmi sem áll távolabb tőlem, mint ilyenről kezdjek vitát. Azt tudom, ismerem és használom, hogy a sztatikusnál nincs jobb füles - a dinamikus biztosan nem lehet, mert a fizika ugye, amivel kár lenne vitába szállni...(!) Persze tetszhet bárkinek a dinamikus jobban pop/rockzenén/elektronikuson, ahol nincs referencia ( na meg a halláskárosodás határán,100-130dB-n), de a klasszikus zene hangszereinél és éneken biztosan alul marad, ugyan úgy, mint a dinamikus hangsugárzók a sztatikusokkal szemben. Egy jó sztatikus fülest (az Utópiánál jobbat) már 100-200 között meg lehet venni és tudom, hogy itt is van jobb és drágább, DE ebben is hol a határ, miközben minél több zenét kellene hallgatni!
Ha van egy Focal Utópiád, szívesen összehasonlítanám az én Staxaimmal és őszinte örömmel megsüvegellek, ha tényleg jobb, ez nekem is nagy tanulság lenne.

Focal Utopia? Az biz utópia.   Nekem csak ilyen vackaim vannak, láthatod...szánalmas tudom. Az utcán találtam őket lomtalanításkor. Ne is beszéljünk róla, csak én érzem magamat miattuk kellemetlenül. Kidobták őket - gondolom a gazdájuk folyton álmatlanul hánykolódott este az ágyában, tudván, hogy a Stax az mégiscsak jobb, nem bírta tovább idegekkel és megvált tőlük - én meg pont arra jártam és összeszedtem. Pénzt nem adnék ki ezekért elhiheted. Sajnos klasszikus zenei témában elég járatlan vagyok.   

Avatar
plc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.01.18., kedd 18:54
Értékelés: 26
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: plc »


Mert asebestyén olyan riadós fajta!     Bár most azzal a töredékkel marhára felcsigáztál. Áruld már el, hogy mire gondoltál te töredék alatt! Légyszi.
Semmi sem áll távolabb tőlem, mint ilyenről kezdjek vitát. Azt tudom, ismerem és használom, hogy a sztatikusnál nincs jobb füles - a dinamikus biztosan nem lehet, mert a fizika ugye, amivel kár lenne vitába szállni...(!) Persze tetszhet bárkinek a dinamikus jobban pop/rockzenén/elektronikuson, ahol nincs referencia ( na meg a halláskárosodás határán,100-130dB-n), de a klasszikus zene hangszereinél és éneken biztosan alul marad, ugyan úgy, mint a dinamikus hangsugárzók a sztatikusokkal szemben. Egy jó sztatikus fülest (az Utópiánál jobbat) már 100-200 között meg lehet venni és tudom, hogy itt is van jobb és drágább, DE ebben is hol a határ, miközben minél több zenét kellene hallgatni!
Ha van egy Focal Utópiád, szívesen összehasonlítanám az én Staxaimmal és őszinte örömmel megsüvegellek, ha tényleg jobb, ez nekem is nagy tanulság lenne.
A ZENE BENNED SZÓL!

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudom ez miért volt, hogy elriaszd? És pont 2 ilyennel, egy túlárazott "mp3 lejátszóval" és egy túlárazott/misztifikált dinamikus(!!!) fülessel??? Én segíteni szeretnék...  (töredékéből jobb hangot lehet/ne venni, nézd meg a mérési diagramjait...)
Mert asebestyén olyan riadós fajta!   Bár most azzal a töredékkel marhára felcsigáztál. Áruld már el, hogy mire gondoltál te töredék alatt! Légyszi.

Avatar
plc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.01.18., kedd 18:54
Értékelés: 26
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: plc »


Astell & Kern Ultima SP1000 + Focal Utopia  Nem is olyan rossz páros. 2600000 Ft-ból kivan. Kapni is lehet. 
Nem tudom ez miért volt, hogy elriaszd? És pont 2 ilyennel, egy túlárazott "mp3 lejátszóval" és egy túlárazott/misztifikált dinamikus(!!!) fülessel??? Én segíteni szeretnék...  (töredékéből jobb hangot lehet/ne venni, nézd meg a mérési diagramjait...)
A ZENE BENNED SZÓL!

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”