Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Komisszár
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2017.09.03., vas. 12:25
Értékelés: 11

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Komisszár »


Érdekes polémia szerintem...Cablesnek igaza is van, meg nem is. Amennyiben valaki nem a zenehallgatás miatt épít rendszert, hanem mindig valami új kipróbálása a célja - van ilyen ismerősöm, folyamatosan 7-8 erősítője van, ő erre adta a fejét, hogy ezekből, jellemzően a '80 előtt készültekből próbálhasson ki minél többet -, azoknak tényleg folyamatos csere-beréről szól ez a hobby. Ugyanakkor ez nem mindig jár szükségszerűen fejlesztéssel, hiszen előfordulhat, hogy otthoni körülmények között nem úgy szólal meg a rendszer, ahogy azt az előd tette.
 
Vannak itt olyanok - a Heed topicban ezzel többször találkoztam és nekem nagyon szimpatikus az alaptézisük (Forget hifi...) -, akik számára a zenehallgatás a fontos és nem a rendszer hiányosságainak felfedezésére fókuszálnak. Én is ez utóbbiak táborát erősítem, de nekem ehhez Zsolték elektronikái szolgáltatták a segítséget. Addig nálam is ment a keresgélés, de itt megtaláltam a szubjektív igényeimnek megfelelő hangot, aminél magának a zenének tudom átadni magam és eszembe sem jut a "kütyüzés" lehetősége. 
Persze itt is több szempont játszik szerepet: 1. az ember családja, egyéb szükségletei, szórakozásai mellett mekkora az a keret, amit szívfájdalom nélkül tud áldozni az összetevőkre . Talán itt van a kutya elásva, hogy a hifista mindenképpen legyen tekintettel arra, hogy valóban mi a maximum, ugyanis itt esnek bele legtöbben abba a hibába, hogy miután vettek egy "alap" rendszert, hirtelen beléjük villan, mi lenne, ha egy picit magasabb kategóriájú erősítőt/hangfalat/forrást vegyenek mondjuk az adott márkán belül. Persze ilyenkor a korábbi készüléket már értékvesztéssel tudják eladni és az új eszköz is apasztja a pénztárcát. 2. hova installál az ember - úgy gondolom, hogy egy panelban/társasházban, ahol komoly kompromisszumokkal valósítható meg a zenehallgatás - családtagok/szomszédok -, érdemes-e mondjuk milliós rendszert összerakni? Ugyanez azért egy családiháznál könnyebben kivitelezhető... 3. Ezen sokat gondolkodtam, beírjam-e, de érdemes egy-egy komponens megvétele előtt ránézni az AVX adás-vétel topicjára, hogy ha mégis értékesíteni kell későbbiekben az adott eszközt, a) lehet-e (vannak "beégett" termékek, amiket hosszú hónapokig komoly kompromisszumokkal kell hirdetni) mekkora értékvesztéssel (itt érdemes arra figyelni, hogy mennyiért lehet hozzájutni, ehhez képest mennyiért lehet aztán eladni).
Ezzel együtt a végére raktam a rossz hírt, ugyanis ez sem garancia a "Szent grál" megtalálásához, ilyenkor is benne van a pakliban, hogy a fentiek figyelembe vétele mellett sem lesz olyan a kapott hang, amit szerettünk volna. Mégis azt mondom, hogy a lehetőségekhez képest ezek figyelembe vételével lehet talán a legkisebb mértékben csalódni.
Jó az itteni fórumokat is végig olvasni (ha valakinek van annyi ideje), mert mások tapasztalatai is előre vihetnek, ahogy olvastam már olyanokról is, akik ajánlottak olyan üzletet, ahol szakértelemben és türelemben sincs hiány.
You've got to ask yourself one more question: Do I feel lucky?

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »



Nem tudom volt-e már a kérdés megválaszolva, de milyen hangfalkábelt használsz? Naim NACA? Ha igen milyen hosszban?
 
Egy nem Naim és erősen kapacitiv hangfalkábelnek akár lehet ez is a következménye. Bocs, ha már megvan a válasz, de nincs arr aidőm hogy folyamatosan kövessem ezt a topikot..........

Tellurium Q Silver kábel, Tellurium Q Ultra Black jumper a közép-magashoz és Tellurium Q Silver jumper a közép-mélyhez - szerepel az aláírásában.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »



A gond, hogy pont az, ami a hobbinknak és élvezetének sava-borsát adja, az nem mérhető műszerrel. Sok dolog mérhető, sok dolog megítélhető füllel, aggyal, sokan tartják mások megfigyeléseit és hozzáállását követhetetlennek, nonszensznek, normálisan előforduló útkeresését béna tévelygésnek. Ahogy írtam, a rendszerfejlesztés alapja egy fix pont a rendszerben. Ha valaki komplett rendszereket cserélget, nem tudom, akkor mit hasonlít mihez, de azt nem nevezném "fejlesztésnek".
 
Felmerült némi hüledezés, h miazhogy egy 50 ezres forrásba 210 ezres kábelt is lehet dugni...
Halkan jegyzem meg, hogy a rendszeremben egy nekem 40E Ft-ba kerülő Hivox DACba (2010-es darab) most kb. 2x ennyiért van kábel dugva (nem a 40E 2x-eséért :-))) , és még így is lehetne bőven "hozni" a hangján :-))). Ebben nincs benne a komplett analóg tápolás, (első dolgom volt, h a hozzá kapott kapcsitápot betettem a fiókba örökre), de nem borzolnám a kedélyeket tovább a kábelszektás butaságaimmal, ami az áltudományos hozzáállók számára örök vitaalap, a tudományhoz értők számára természetes dolog (magam egyik csoportba sem tartozom, csak próbálok olyan hangzást teremteni itthon, amiben rengeteg tartalék van).

Bennem ilyenkor felmerül a kérdés hogy ha a kábel+táp tuning +eredeti DAC értékét összeadjuk nem kaphatunk ezért már egy eleve jobb DAC-ot?  (ami akár egy szerényebb kábellel is jobban teljesít)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Nem tudom volt-e már a kérdés megválaszolva, de milyen hangfalkábelt használsz? Naim NACA? Ha igen milyen hosszban?
 
Egy nem Naim és erősen kapacitiv hangfalkábelnek akár lehet ez is a következménye. Bocs, ha már megvan a válasz, de nincs arr aidőm hogy folyamatosan kövessem ezt a topikot..........
 
Pre out-on van a stereo meghajtva AVR-rol, és ebben az esetben is ugyanez a jelenség.
Még azt lehetne kiprobalnom, hogy csak az AVR-el hajtom, de az nem lesz perdonto, mert nem fogom tudni, hogy most az AVR kevésbé érzékeny erre vagy tényleg ennyit bír az SN2.
 

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Nem szokásom, de erre most adtam egy mínuszt (visszaadhatod, nem gond).
 
Miért? Mert ez nem válasz a kérdésre, viszont a "kollektív tudat" mentén súlyosan (és elfogultan) befolyásolhat, olyan útra terelhet melyet esetleg később megbánás követ. Félreértés ne essék, lehet a Heed is nagyon jó (nekem is volt), de nem csak ez hozhatja el a "hifi nirvánát".
 
Az én tanácsom pedig így szól (lehet, hogy közhely, az is lehet, hogy teljesen használhatatlan): ne hagyd magad befolyásolni, ne higgy senkinek, csakis a saját fülednek. És óvakodj a tévedhetetlen kollégáktól! (Én nem tartom magam annak...  )
 
Érdekes látni, hogy egyes topic-ok, hogyan (nem találok erre jobb kifejezést) "szektásodnak el", hogyan licitálnak sorra egymásra a hozzászólók, a szuper-t hogyan követi a hiperszuper, majd az űberszuper. Nem csak a Heed-ről beszélek, de szerintem Zsolt sem örül annak, ha a márkafanok mellett mások pedig röhögve és lesajnáló hangnemben "Heed Gyülekezete"-ként (sic és bocsánat) emlegetik "őket".

Annyira semmit mondó csámcsogás folyik itt már napok sőt hetek óta,hogy gondoltam írok egy velőset.Nem ment át,de nem gond.
Természetesen sok más jó hang is van,keressétek ha a "szektás Heed gyülekezete" nem elég jó.De ezt sem értem,mondjuk ez legyen az én bajom hogy mire ez a hangnem,mert ha egyszer ezt hallgatjuk már évek óta,akkor értelemszerűen erről tudunk nyilatkozni.Mit mondjak hogy ne érje szó a ház elejét,mondjam azt hogy a többi milyen jó úgy hogy nem is ismerem?Vagy ne írjak semmit?
Azt azért te sem gondolod komolyan,hogy az előrébb vinne ha nem lenne semmilyen ajánlás,és mindenki lapulna mint a nyuszi a fűben.Ha valami jó,azt miért ne lehetne ajánlani?Én annyit jártam a bozótosban mire rátaláltam a jelenlegi rendszeremre hogy arra még visszagondolni is fáj.Ha segítek valakinek arra a jóra rátalálni amit én nagyra értékelek,az miatt hagy ne érezzem már szarul magamat.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Az, hogy az allitasok mellé oda lenne irva pl, hogy "ez ugyan műszeres meressel nem alatamszthato" . Ki-ki eldonti, mi a fontos neki.
 
A gond, hogy pont az, ami a hobbinknak és élvezetének sava-borsát adja, az nem mérhető műszerrel. Sok dolog mérhető, sok dolog megítélhető füllel, aggyal, sokan tartják mások megfigyeléseit és hozzáállását követhetetlennek, nonszensznek, normálisan előforduló útkeresését béna tévelygésnek. Ahogy írtam, a rendszerfejlesztés alapja egy fix pont a rendszerben. Ha valaki komplett rendszereket cserélget, nem tudom, akkor mit hasonlít mihez, de azt nem nevezném "fejlesztésnek".
 
Felmerült némi hüledezés, h miazhogy egy 50 ezres forrásba 210 ezres kábelt is lehet dugni...
Halkan jegyzem meg, hogy a rendszeremben egy nekem 40E Ft-ba kerülő Hivox DACba (2010-es darab) most kb. 2x ennyiért van kábel dugva (nem a 40E 2x-eséért :-))) , és még így is lehetne bőven "hozni" a hangján :-))). Ebben nincs benne a komplett analóg tápolás, (első dolgom volt, h a hozzá kapott kapcsitápot betettem a fiókba örökre), de nem borzolnám a kedélyeket tovább a kábelszektás butaságaimmal, ami az áltudományos hozzáállók számára örök vitaalap, a tudományhoz értők számára természetes dolog (magam egyik csoportba sem tartozom, csak próbálok olyan hangzást teremteni itthon, amiben rengeteg tartalék van).

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Vagy újra kellene kezdeni gyártani a Videoton tornyokat.
Azokra még senki nem panaszkodott.
 
Hát úgy hogy Heed audiót mindenkinek. Hogy esetleg nem fog jól szólni? Hát az kizárt.Hogy talán nem fog tetszeni? Hát az is kizárt.Hogy lehet akkor becsukhatja a boltot sok itt lévő kábel meg egyéb mágus? Hát az lehet,de azt meg ki nem sz@rja le.
De most komolyan,a legkönnyebb út a komplett rendszer,és azt vagy egyben,vagy lassanként de céltudatosan beszerezni.Hagyjuk meg azoknak a rendszerek összeállításának a nyűgét akik napi szinten ezzel fogalkoznak,és mi csak élvezzük ennek a gyümölcsét.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Szerintem viccnek szánta.
Én jót mosolyogtam rajta.
 

Nem szokásom, de erre most adtam egy mínuszt (visszaadhatod, nem gond).
 
Miért? Mert ez nem válasz a kérdésre, viszont a "kollektív tudat" mentén súlyosan (és elfogultan) befolyásolhat, olyan útra terelhet melyet esetleg később megbánás követ. Félreértés ne essék, lehet a Heed is nagyon jó (nekem is volt), de nem csak ez hozhatja el a "hifi nirvánát".
 
Az én tanácsom pedig így szól (lehet, hogy közhely, az is lehet, hogy teljesen használhatatlan): ne hagyd magad befolyásolni, ne higgy senkinek, csakis a saját fülednek. És óvakodj a tévedhetetlen kollégáktól! (Én nem tartom magam annak...  )
 
Érdekes látni, hogy egyes topic-ok, hogyan (nem találok erre jobb kifejezést) "szektásodnak el", hogyan licitálnak sorra egymásra a hozzászólók, a szuper-t hogyan követi a hiperszuper, majd az űberszuper. Nem csak a Heed-ről beszélek, de szerintem Zsolt sem örül annak, ha a márkafanok mellett mások pedig röhögve és lesajnáló hangnemben "Heed Gyülekezete"-ként (sic és bocsánat) emlegetik "őket".

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rotox »


Hát úgy hogy Heed audiót mindenkinek. Hogy esetleg nem fog jól szólni? Hát az kizárt.Hogy talán nem fog tetszeni? Hát az is kizárt.Hogy lehet akkor becsukhatja a boltot sok itt lévő kábel meg egyéb mágus? Hát az lehet,de azt meg ki nem sz@rja le.
 
Nem szokásom, de erre most adtam egy mínuszt (visszaadhatod, nem gond).
 
Miért? Mert ez nem válasz a kérdésre, viszont a "kollektív tudat" mentén súlyosan (és elfogultan) befolyásolhat, olyan útra terelhet melyet esetleg később megbánás követ. Félreértés ne essék, lehet a Heed is nagyon jó (nekem is volt), de nem csak ez hozhatja el a "hifi nirvánát".
 
Az én tanácsom pedig így szól (lehet, hogy közhely, az is lehet, hogy teljesen használhatatlan): ne hagyd magad befolyásolni, ne higgy senkinek, csakis a saját fülednek. És óvakodj a tévedhetetlen kollégáktól! (Én nem tartom magam annak...  )
 
Érdekes látni, hogy egyes topic-ok, hogyan (nem találok erre jobb kifejezést) "szektásodnak el", hogyan licitálnak sorra egymásra a hozzászólók, a szuper-t hogyan követi a hiperszuper, majd az űberszuper. Nem csak a Heed-ről beszélek, de szerintem Zsolt sem örül annak, ha a márkafanok mellett mások pedig röhögve és lesajnáló hangnemben "Heed Gyülekezete"-ként (sic és bocsánat) emlegetik "őket".

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Amíg bizonyos szakértők között az a közmegegyezés, hogy az emberi fül olyan nüanszokat meghall amit mérni nem lehet, addig egy ilyen wikinek mi értelme? Ennek az egésznek akkor lenne szerintem értelme, ha például olyan dolgok mint a tápkábelek hangra gyakorolt hatása, fel sem merülne semmilyen formában.Az, hogy az allitasok mellé oda lenne irva pl, hogy "ez ugyan műszeres meressel nem alatamszthato" . Ki-ki eldonti, mi a fontos neki.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Jester »


A szerkesztők hagyják jóvá, hogy mi kerülhet bele, nem úgy működik, hogy mindenki mindent írhat össze-vissz. Persze ettől függetlenül a vita lapnak is van értelme. Jó lenne egy ilyen kis közös tudastar.
 
Amíg bizonyos szakértők között az a közmegegyezés, hogy az emberi fül olyan nüanszokat meghall amit mérni nem lehet, addig egy ilyen wikinek mi értelme? Ennek az egésznek akkor lenne szerintem értelme, ha például olyan dolgok mint a tápkábelek hangra gyakorolt hatása, fel sem merülne semmilyen formában.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


MIndenki? Abból semmi jó nem sül ki soha. Kell néhány adott területen jó szaki, és kell egy összefogó szaki. a "mindenki" a vitalapon hozzászólhat, de csak megfelelő egyetértés esetén szerkeszthető bele a véleménye.
A szerkesztők hagyják jóvá, hogy mi kerülhet bele, nem úgy működik, hogy mindenki mindent írhat össze-vissz. Persze ettől függetlenül a vita lapnak is van értelme. Jó lenne egy ilyen kis közös tudastar.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Kellene egy Wiki, amit mindenki szerkeszthet.
MIndenki? Abból semmi jó nem sül ki soha. Kell néhány adott területen jó szaki, és kell egy összefogó szaki. a "mindenki" a vitalapon hozzászólhat, de csak megfelelő egyetértés esetén szerkeszthető bele a véleménye.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Az idézett ménemszól hozzászólásban nekem elsősorban a különféle hangvezetések (zárt, reflex,tl) tárgyalása nem tetszett, mert fél és negyed igazságok váltakoznak hamis állításokkal.
Nekem tervben van (sőt egy része kész is van) egy HIFI GYIK megírása, de ez túlmegy egy topik hozzászólás keretein, Arról nem is beszélve, hogy az utána várható hozzászólás/dícséret/méltatlankodás/szőrszál hasogatás cunami következtében hamar feledésbe merülne, hányadik oldalon is van a vita tárgya...
Ráadásul egy ilyen gyíkot vitalappal is ki kell egészíteni, mert nem biztos, hogy az alkotó mindent precízen leír, lásd 2,5 út 27 hangszóró +3 passzív membrán esetén problémát, és ilyenkor ki kell javítani, ugyanakkor, ha valaki valami komplett marhaságot szeretne egy témához hozzáfűzni, legyenek, akik megmagyarázzák neki (még ha nem is hiszi el), hogy miért nem jó, amit ír. Ezt egy külön honlapon szeretném elindítani, ami már megvan, de jelenleg még nincs feltöltve, amint élesedik, jelzem itt a fórumon. (Aki látta már az előzetesét, ahhoz képest teljesen más lesz)

Kellene egy Wiki, amit mindenki szerkeszthet.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Az idézett ménemszól hozzászólásban nekem elsősorban a különféle hangvezetések (zárt, reflex,tl) tárgyalása nem tetszett, mert fél és negyed igazságok váltakoznak hamis állításokkal. 
Nekem tervben van (sőt egy része kész is van) egy HIFI GYIK megírása, de ez túlmegy egy topik hozzászólás keretein, Arról nem is beszélve, hogy az utána várható hozzászólás/dícséret/méltatlankodás/szőrszál hasogatás cunami következtében hamar feledésbe merülne, hányadik oldalon is van a vita tárgya...  
Ráadásul egy ilyen gyíkot vitalappal is ki kell egészíteni, mert nem biztos, hogy az alkotó mindent precízen leír, lásd 2,5 út 27 hangszóró +3 passzív membrán esetén problémát, és ilyenkor ki kell javítani, ugyanakkor, ha valaki valami komplett marhaságot szeretne egy témához hozzáfűzni, legyenek, akik megmagyarázzák neki (még ha nem is hiszi el), hogy miért nem jó, amit ír. Ezt egy külön honlapon szeretném elindítani, ami már megvan, de jelenleg még nincs feltöltve, amint élesedik, jelzem itt a fórumon. (Aki látta már az előzetesét, ahhoz képest teljesen más lesz)
 
 

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


És sikerült megtalálni ezt az ellentmondásos rendszert? Engem is a lauditeurban nagyon bevittek az erdőbe az elején. Egy froniust is vehettem volna, amit kidobtam az ablakon.
Azt gondolom, hogy igen, több részletet, csilli-villit nem akarok, de "tompitani" tudnék, tehát még egy kicsit lejjebb huznam, ha lehet, de komponensek cseréje nélkül.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Na akkor én is beszállok
 
Az én izlesbeli elkepzelesem egészen stabil volt, pontosan tudtam, mit keresek.
Én el akartam varázsolni magam a részletekkel és szinpadkeppel, de mégis sötét, "analóg" hangzást kialakitva. Ez a ketto sokszor üti egymást,ezért nem volt egyszerű dolgom. Teljes rendszer cserét akartam,de hamar rajottem, hogy a teszteken olvasott értékelés nem fedi a valóságot. Sok kereskedovel beszeltem, de nem lettem okosabb,csak a zavar nőtt a fejemben.
 
Aztán elkezdtem külföldi forumokat olvasni, és inkább mentem azok után, akik hasonló szinten és izlesben pörögtek, ezért hagytam, hogy ők égessenek el sok-sok pénzt helyettem. Majd ha úgy ítéltem meg, hogy egy irány már kiforrott, akkor berendeltem magamhoz komponenseket tesztelesre és magam gyozodtem meg, hogy tényleg van helye nálam. Gyors fejszamolast végezve kb 15m ft fordult meg az otthononban, mire osszeallt a kép.
Én nagyon rendszer hívő vagyok, ezért is írom ki az alairasomban, hátha másnak segít, mert en ezekből az alairasokbol sokat mazsolasztam. Hosszú út volt, nagyon élveztem, és én már kijelenthetem magnak, hogy megvagyok, így is tovább jutottam, mint azt valaha is elképzeltem vagy reméltem - leszamitva az akusztikai fejlesztest, most már max csak finomhangolgatok tovább, de ezt inkább csak azért, mert csak
És sikerült megtalálni ezt az ellentmondásos rendszert? Engem is a lauditeurban nagyon bevittek az erdőbe az elején. Egy froniust is vehettem volna, amit kidobtam az ablakon.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Na akkor én is beszállok
 
Az én izlesbeli elkepzelesem egészen stabil volt, pontosan tudtam, mit keresek.
Én el akartam varázsolni magam a részletekkel és szinpadkeppel, de mégis sötét, "analóg" hangzást kialakitva. Ez a ketto sokszor üti egymást,ezért nem volt egyszerű dolgom. Teljes rendszer cserét akartam,de hamar rajottem, hogy a teszteken olvasott értékelés nem fedi a valóságot. Sok kereskedovel beszeltem, de nem lettem okosabb,csak a zavar nőtt a fejemben.
 
Aztán elkezdtem külföldi forumokat olvasni, és inkább mentem azok után, akik hasonló szinten és izlesben pörögtek, ezért hagytam, hogy ők égessenek el sok-sok pénzt helyettem. Majd ha úgy ítéltem meg, hogy egy irány már kiforrott, akkor berendeltem magamhoz komponenseket tesztelesre és magam gyozodtem meg, hogy tényleg van helye nálam. Gyors fejszamolast végezve kb 15m ft fordult meg az otthononban, mire osszeallt a kép.
Én nagyon rendszer hívő vagyok, ezért is írom ki az alairasomban, hátha másnak segít, mert en ezekből az alairasokbol sokat mazsolasztam. Hosszú út volt, nagyon élveztem, és én már kijelenthetem magnak, hogy megvagyok, így is tovább jutottam, mint azt valaha is elképzeltem vagy reméltem - leszamitva az akusztikai fejlesztest, most már max csak finomhangolgatok tovább, de ezt inkább csak azért, mert csak
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »


peldak (ha lehet, ne csak teljes savu elektrosztatikusokkal) kitünö impulzus viselkedesüekre ?

 
https://www.stereophile.com/content/thi ... nts-part-3


Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: earforce »



Vagy esetleg;
Nalad milyen volt?
A te tyúkbeleddel Harangozó Teris volt a hang, az én tápkábelemmel viszont betöltötte a rendelkezésre álló teret.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »



Úgy látom, ez a hifi legalább akkora feladvány, mint
a párválasztás.
 
Ott is akad, aki a tankönyvben leírtak alapján keres feleséget?

Vagy esetleg;
Nalad milyen volt?

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »


Hogyan máshogy? Mint a világ legjobb nője. Olyan se lesz soha.
Ez a hifi vs. nő hasonlat egyébként nagyon igaz . Egy jó nőt is megun az ember, ahogy egy jó hifit is meg lehet. Azt hisszük, hogy a másik jobb lesz de lehet utána derül ki hogy mégsem. Majd keresünk egy másikat ami először jobb, de később nem . Örülünk amikor megkapjuk , és örülünk amikor távoznak. :D
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


....természetesen elfogultság nélkül
 
Hogyan máshogy? Mint a világ legjobb nője. Olyan se lesz soha.
.

Avatar
HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 09:51
Értékelés: 512

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: HoriTon »



Inkább valaki leírhatná, hogy is kéne rendszert építeni. Miként érdemes hangsugárzót választani, milyen szempontok szerint, mire figyelve, melyik milyen körülmények közt működik optimálisan, stb.
Esetleg hogy érdemes nekifogni bizonyos rendszeresen előforduló hibák enyhítésének. Elvekre gondolok, nem készülékekre, meg összegekre. És elfogadva azt, hogy sokszor olyanok a körülmények amilyenek és ezekhez kéne optimálisabb megoldást találni a jelenleginél, tudva hogy tökéletes nem lesz. 
Hogy valami konstruktív is legyen már...
Nagyon nehéz egyértelmű választ adni, mert nagyon egyénfüggő, hogy ki mit vár, mit keres egy adott hangzásban. Rendszer építés előtt el kell dönteni, hogy számunkra mi a fontos. A kihegyezett precíz, tökéletes felbontás a lehető legjobban az eredetit megközelítő, vagy a kisebb felbontású, kellemesebb hosszan hallgatható, minden felvétel viszonylag jó minőségben való megszólalás. Hogy dönteni tudjunk, ajánlatos minnél több rendszert meghallgatni, minnél több véleményét, leírást megismerni. Ha már összeállt bennünk a számunkra ideális hangkép, akkor elkezdehtünk hifi rendszert építeni. Ez sem egy egyszerű eset, mivel a külön gyártóktól beszerzett egy-egy készülék összeválógatása is okozhat meglepetést. Abból nem mindig következik az, hogy a különféle márkák csúcs készülékeit próbáljuk egymáshoz illeszteni, akkor megkapjuk amit kérésünk. De lehet szerencsénk is. Célszerű azonos márkából készülékeket választani. Nagyobb esély van arra, hogy ezek hangilag jobban össze vannak lőve. Rengeteg gyártó van a piacon,akik sajátos hangi, esztétikai filozófiával készítik termékeiket. Ezek nyilván azért tudtak a piacon maradni, mert kiszolgálják a vásárlók igényeit. Egyre jobban elterjedőben van a most divatos, kihegyezett, precíz mindent hallható, frissebb megszólalást nyújtó hifi. Ha ebben az irányba indulunk, akkor inkább a digitális, vagy ic-s,v. tranzisztoros felépítésű erősítőket javaslom, ill. a PP kapcsolású csöveseket. A hangfalak terén, pedig a zárt vagy előre nyitott basszreflexest. Műsor forrásként PC v. valamilyen magas felbontású lejátszót. Ha pedig a régimódi hangzást kedveljük, (meleg,analógos,kevésbé precíz) akkor az "A" osztályú tranzisztoros, SE triódás, ill. anód követőjű csöves lehet a befútó. Kiegészítők vásárlásánál is színtén ezeket tartsuk szem,fül előtt.:-) A hangfalak nálam a selyem domos, papír membrános, hátul baszreflexes felépítésűek a nyerők. A fronton az LP vagy cd játszó 44kHz 16 bit-es TDA1543-as DAC-al.Hosszú hifizgetés számos kisérletezés után, bennem már rég letisztultak ezek a folyamatok. Számomra már nem fontos, hogy meglegyen hallgatáskor a hifi háromszög, hogy mindent precízen meghalljak, hogy minden tökéletesen 3D-ben megjelenjen. Fontos, hogy a helyiség bármelyik pontján, akár ülve, vagy fekvő helyzetben hallgatva élményt nyújtson a zene. Legyen megfelelő dinamikája, kis hangerőn is megfelelő basszus nyomatékkal rendelkezzen, kiegyenlítetten, fáradás nélkül hosszan hallgatható.
Szóval,mind a két hangzás ideálnak megvan a saját tábora. A zenével kapcsolatos elvárásaink szubjektívek, valamint tökéletes hifi berenbezés sincs, ezért egyértelmű recept sem létezik:-)
(Írásommal nem kívánok vitát gerjeszteni,ez szigorúan a saját véleményem.)
CD futómű: Jadis JD2
DAC: Chord Qutest; Táp MCRU
Digitális futómű: Auralic Aries Femto (tuningolt ház,táp)
Deck: Nakamichi LX5
Erősítő: HoriTon AN SE 300B
Hangfal: Audio Note E/LX kit
Kábelek: HiDiamond D7; AQ Thunder; Nordost H2; ValhallA Aura, Aurora
Elosztó: Fisch Audiotechnik reference line

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Szerintem nem vagy hozzá kevés, nyitottság kellene, jó fogalmazó készség és válaszok. A kérdés a segítő válaszoknál van...
pl. egy egyszerű kérdésre, hogy pl. javasolt-e banándugó, ha igen mikor, ha nem miért olyan válaszok lennének, hogy:
- hallgasd meg
- csak ródiumos csak ezüsttel
- csak arany
- a darabja 20 ezres szar
- hülye vagy nem értesz hozzá
- az ABC123 mellé BCE567 és XYZ789
- ha LP hallgatnál megtudnád
- vedd meg kompletten XY rendszerét
- azon csak áram megy, mindegy
- az amatőrök megint összefossák a fórumot
Kábelezéssel kapcsolatban utólag jöttem rá. Fórum társnal hallgattam musical fidelity m6-t Taylor acoustic állódobozzal,vallhalla kábellel. Nagyon jó volt, szinte még jobb hangot nem is hallottam. Kíváncsi voltam a Taylor acousticra saját rendszerben. Hát egyáltalán nem tetszett. Utána meghallgattam az m6-t eggleston workssel. Ez már jobb volt. Mondjuk az eggleston nagyobb képet rajzolt, kicsit ijesztő is volt. Ekkor jöttem rá a kábel szerepére. Mármint a vallhalla kábelek nagyon jók.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”