Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »


Érdekes a jelentősen eltolódott audio PC > DAC értékarány! Én a magam részéről úgy tapasztaltam, hogy egy picit jobb laptop (pl. ThinkPad T400-es) másodkézből, SSD-vel, kigyepált op. rendszerrel és mondjuk HQPlayerrel durván 100e-ért, magasabb kategóriájú (értsd 300-400eFt) DAC-ot hajtva jobb kombináció lehet.
Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha a PC alapú források szólnának jobban. Mac minit használok PC forrásként, a Teradak táp nagyot dobott rajta. Ipari vezérléstechnikával foglalkozom főállásban, nagyon elvetemült hardvereket is ki tudtam próbálni... maradt a Mac mini.
Nagyon érdekes tapasztalatom volt a különféle Windowsokkal. Agyon optimalizált Server és Pro verziók... a Mac OS egy alap telepítés után az iTunes-sal verte a Windowsos JRivert....
Leragadtam a Mac OS + JRiver mellett.
A legjobb PC-s hangot eddig a Naim streamerekből hallottam. Bár azok nem tudom mennyire PC-k ?

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Érdekes a jelentősen eltolódott audio PC > DAC értékarány! Én a magam részéről úgy tapasztaltam, hogy egy picit jobb laptop (pl. ThinkPad T400-es) másodkézből, SSD-vel, kigyepált op. rendszerrel és mondjuk HQPlayerrel durván 100e-ért, magasabb kategóriájú (értsd 300-400eFt) DAC-ot hajtva jobb kombináció lehet.
Lp rippet töltöttem le 24/96-ban.A gépben egy 15 ezres hangkártya volt,ezt kötöttem,az akkori audio rendszeremre.Még a finomabb serceggések is hallhatók voltak.Ezt később kiírtam dvd-re és a finom részletek eltüntek.Pioneer dvd lejátszóm volt akkor.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »


Erre akartam az előbb is utalni, hogy a Bladelius dackot kellett volna az Arcam cd-re kötni, akkor hallottátok volna csak a pc és a cd közti különbséget.
 
Lehet hogy tévedek, de a Bladelius csak USB bemenettel rendelkezik.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »



Mit nem lehet ezen érteni?
Ugyanabban a rendszerben volt egy PC+DAC és egy CD játszó. Ugyanaz az erősítő, ugyanazok a hangfalak. Ja, és ugyanazon a kanapén ültünk...

 
szvsz nem volt egyértelmű, úgy lehet érteni, hogy több rendszert meghallgattál, több helyen, és nem "helyben" tesztelés volt
 
de így, hogy az infók azért csak "meglettek", sokkal jobb olvasni valamiről, mintha csak teszünk egy szimpla kijelentést
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri »



OK, ha a Bladelius "jó" DAC (nem tudom, nem hasonlítottam, de elfogadom), akkor pláne előnye volt a PC-nek, amit messze nem érvényesített...
Másrészt a CD játszó mint alternatíva, egy komplett lejátszó, ezzel szemben áll a PC, DAC, és az ezeket összekötő kábel. Innen indul alapjaiban az összehasonlítás, a  "forráskészülékek" között!

Èrtem a feltételezést, de nekem pl. pont fordított előjelű feltételezésem volt amikor olvastam a rendszert. Azt gondoltam, hogy a technicistább, hidegebb hangú bladelius a pc forrással lehet hogy nekem is kevésbé tetszene, mint a jól összelőtt saját dacjával az arcam cd. Ezért kell ugyanazt a dacot használni a különböző forrásokhoz, különben nagyon félrevihet a dolog. Szóval én sem akarok senkit semmiről, csak ezeket az alap dolgokat vegyük figyelembe.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Érdekes a jelentősen eltolódott audio PC > DAC értékarány! Én a magam részéről úgy tapasztaltam, hogy egy picit jobb laptop (pl. ThinkPad T400-es) másodkézből, SSD-vel, kigyepált op. rendszerrel és mondjuk HQPlayerrel durván 100e-ért, magasabb kategóriájú (értsd 300-400eFt) DAC-ot hajtva jobb kombináció lehet.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »



Én is ott voltam azon a bizonyos összehasonlításon.
Elöljáróban annyit, hogy senkit sem akarok meggyőzni semmiről, s engem se győzködjön senki a saját "igazáról"! Én a saját fülemmel hallottam, amit...
A bizonyos készülékek: 
Nem egészen igaz, amit Majik barátom írt, mert a CD játszó újkorában (vagy 20 éve) ~130e Ft volt, most használtan 30. A típusa pedig: Arcam Alpha 7. Saját DAC-jával, mezei "PC" tápkábellel bekötve.
A PC egy erre a célra (talán Szombathelyen) összeállított audio PC (nem, nem tudom milyen komponensekből, milyen táppal, milyen programmal), ~300e Ft-ért készítve, Bladelius DAC, Paul Pang kábellel összekötve. Ez egyben ~560e, ráadásul a PC egy használtan 80 ezres (sokat bizonyított, persze lehet, hogy nem ide illő) tápkábellel bekötve. 
Innentől a rendszer azonos volt, azonos típusú, hosszú IC-k, erősítő, hangsugárzó.
Azonos zenéket hallgattunk, CD-ről és számítógépről, különböző műfajokban. Azt sajnos nem tudom megmondani, s rendszer gazdája sem, hogy a táron levő zenék honnan származnak, milyen minőségben lettek rögzítve. "Ajándékba" kapott 1 terra anyagot a PC-t készítőtől, illetve másik 1 terrát más forrásból.
S az összegzés a hangról: Én egy kicsit megengedőbb lennék, mint Majik. Ebben az esetben elég kicsi volt a különbség a két forrás között. Majdhogy nem inkább ízlés beli különbségek. Egy lépéssel közelebb levő színpad, vagy 1 lépéssel hátrébb, egy picit színezettebb hang (szerintem a "rossz" értelemben színes, ezért írtam színezettet) a picit kevésbé színezettel szemben. Mondhatnám, hogy egyformák voltak, de akkor is a PC jelentősen magasabb árát nem igazolja semmi sem! Illetve egy dolog: ha nincs az embernek CD gyűjteménye, akkor hamarabb, s sokkal olcsóbban összeállítható egy "élhető" zenei anyag a PC-vel.
 
Ez a saját tapasztalatom! Nem először hallottam Cd vs. valamilyen nem fizikai adathordozós digitális formátum összehasonlítást. Eddig mindig a CD volt a jobb hangilag, számomra. Ez volt az első, kifejezetten audió célra épített PC ami hallottam, s ez volt a leg elfogathatóbb számomra ebből a formátumból.
Amennyiben lehetőségem nyílik rá, szívesen meghallgatom mások PC Audio rendszerét, talán más tapasztalatra is szert teszek.
 
Ps.: kb egyszerre írtunk Majikkal... a "középső" rendszerről van-volt szó.
Annyit tennék még hozzá, hogy mikor először hallgattuk, akkor az ELAC hangsugárzókhoz még egy NAD (típusát nem tudom, de új) erősítő "tartozott". Ekkor nekem eléggé színezett volt a rendszer hangja (az ELAC-ra fogtam...) s PC vonal további színezése még jobban zavart. Másodjára egy erősítő cser kapcsán hallgattuk, s azon kívül, hogy a Krell minden szempontból sokkal jobb volt, a sokkal neutrálisabb hangja nekem csökkentette a különbséget, s már csak a fent leírt ízlésre fogható maradt. 

Köszönöm a kiegészítést!
Ehhez csak annyit fűznék még hozzá, hogy szerintem egy néhány órás fülelésen hallott apró különbség a mindennapi zenehallgatás során bosszantó hibává nőheti ki magát.
Persze az is előfordulhat, hogy kiderül, hogy tartósan hallgatva egyáltalán nem zavaró a jelenség.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: peterson »


Erre akartam az előbb is utalni, hogy a Bladelius dackot kellett volna az Arcam cd-re kötni, akkor hallottátok volna csak a pc és a cd közti különbséget.
OK, ha a Bladelius "jó" DAC (nem tudom, nem hasonlítottam, de elfogadom), akkor pláne előnye volt a PC-nek, amit messze nem érvényesített...
Másrészt a CD játszó mint alternatíva, egy komplett lejátszó, ezzel szemben áll a PC, DAC, és az ezeket összekötő kábel. Innen indul alapjaiban az összehasonlítás, a  "forráskészülékek" között!

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »



Én is ott voltam azon a bizonyos összehasonlításon.
Elöljáróban annyit, hogy senkit sem akarok meggyőzni semmiről, s engem se győzködjön senki a saját "igazáról"! Én a saját fülemmel hallottam, amit...
A bizonyos készülékek: 
Nem egészen igaz, amit Majik barátom írt, mert a CD játszó újkorában (vagy 20 éve) ~130e Ft volt, most használtan 30. A típusa pedig: Arcam Alpha 7. Saját DAC-jával, mezei "PC" tápkábellel bekötve.
A PC egy erre a célra (talán Szombathelyen) összeállított audio PC (nem, nem tudom milyen komponensekből, milyen táppal, milyen programmal), ~300e Ft-ért készítve, Bladelius DAC, Paul Pang kábellel összekötve. Ez egyben ~560e, ráadásul a PC egy használtan 80 ezres (sokat bizonyított, persze lehet, hogy nem ide illő) tápkábellel bekötve. 
Innentől a rendszer azonos volt, azonos típusú, hosszú IC-k, erősítő, hangsugárzó.
Azonos zenéket hallgattunk, CD-ről és számítógépről, különböző műfajokban. Azt sajnos nem tudom megmondani, s rendszer gazdája sem, hogy a táron levő zenék honnan származnak, milyen minőségben lettek rögzítve. "Ajándékba" kapott 1 terra anyagot a PC-t készítőtől, illetve másik 1 terrát más forrásból.
S az összegzés a hangról: Én egy kicsit megengedőbb lennék, mint Majik. Ebben az esetben elég kicsi volt a különbség a két forrás között. Majdhogy nem inkább ízlés beli különbségek. Egy lépéssel közelebb levő színpad, vagy 1 lépéssel hátrébb, egy picit színezettebb hang (szerintem a "rossz" értelemben színes, ezért írtam színezettet) a picit kevésbé színezettel szemben. Mondhatnám, hogy egyformák voltak, de akkor is a PC jelentősen magasabb árát nem igazolja semmi sem! Illetve egy dolog: ha nincs az embernek CD gyűjteménye, akkor hamarabb, s sokkal olcsóbban összeállítható egy "élhető" zenei anyag a PC-vel.
 
Ez a saját tapasztalatom! Nem először hallottam Cd vs. valamilyen nem fizikai adathordozós digitális formátum összehasonlítást. Eddig mindig a CD volt a jobb hangilag, számomra. Ez volt az első, kifejezetten audió célra épített PC ami hallottam, s ez volt a leg elfogathatóbb számomra ebből a formátumból.
Amennyiben lehetőségem nyílik rá, szívesen meghallgatom mások PC Audio rendszerét, talán más tapasztalatra is szert teszek.
 
Ps.: kb egyszerre írtunk Majikkal... a "középső" rendszerről van-volt szó.
Annyit tennék még hozzá, hogy mikor először hallgattuk, akkor az ELAC hangsugárzókhoz még egy NAD (típusát nem tudom, de új) erősítő "tartozott". Ekkor nekem eléggé színezett volt a rendszer hangja (az ELAC-ra fogtam...) s PC vonal további színezése még jobban zavart. Másodjára egy erősítő cser kapcsán hallgattuk, s azon kívül, hogy a Krell minden szempontból sokkal jobb volt, a sokkal neutrálisabb hangja nekem csökkentette a különbséget, s már csak a fent leírt ízlésre fogható maradt. 

 
Köszi, ez tényleg informatív hozzászólás, amin lehet rágódni!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri »



Én is ott voltam azon a bizonyos összehasonlításon.
Elöljáróban annyit, hogy senkit sem akarok meggyőzni semmiről, s engem se győzködjön senki a saját "igazáról"! Én a saját fülemmel hallottam, amit...
A bizonyos készülékek: 
Nem egészen igaz, amit Majik barátom írt, mert a CD játszó újkorában (vagy 20 éve) ~130e Ft volt, most használtan 30. A típusa pedig: Arcam Alpha 7. Saját DAC-jával, mezei "PC" tápkábellel bekötve.
A PC egy erre a célra (talán Szombathelyen) összeállított audio PC (nem, nem tudom milyen komponensekből, milyen táppal, milyen programmal), ~300e Ft-ért készítve, Bladelius DAC, Paul Pang kábellel összekötve. Ez egyben ~560e, ráadásul a PC egy használtan 80 ezres (sokat bizonyított, persze lehet, hogy nem ide illő) tápkábellel bekötve. 
Innentől a rendszer azonos volt, azonos típusú, hosszú IC-k, erősítő, hangsugárzó.
Azonos zenéket hallgattunk, CD-ről és számítógépről, különböző műfajokban. Azt sajnos nem tudom megmondani, s rendszer gazdája sem, hogy a táron levő zenék honnan származnak, milyen minőségben lettek rögzítve. "Ajándékba" kapott 1 terra anyagot a PC-t készítőtől, illetve másik 1 terrát más forrásból.
S az összegzés a hangról: Én egy kicsit megengedőbb lennék, mint Majik. Ebben az esetben elég kicsi volt a különbség a két forrás között. Majdhogy nem inkább ízlés beli különbségek. Egy lépéssel közelebb levő színpad, vagy 1 lépéssel hátrébb, egy picit színezettebb hang (szerintem a "rossz" értelemben színes, ezért írtam színezettet) a picit kevésbé színezettel szemben. Mondhatnám, hogy egyformák voltak, de akkor is a PC jelentősen magasabb árát nem igazolja semmi sem! Illetve egy dolog: ha nincs az embernek CD gyűjteménye, akkor hamarabb, s sokkal olcsóbban összeállítható egy "élhető" zenei anyag a PC-vel.
 
Ez a saját tapasztalatom! Nem először hallottam Cd vs. valamilyen nem fizikai adathordozós digitális formátum összehasonlítást. Eddig mindig a CD volt a jobb hangilag, számomra. Ez volt az első, kifejezetten audió célra épített PC ami hallottam, s ez volt a leg elfogathatóbb számomra ebből a formátumból.
Amennyiben lehetőségem nyílik rá, szívesen meghallgatom mások PC Audio rendszerét, talán más tapasztalatra is szert teszek.

Erre akartam az előbb is utalni, hogy a Bladelius dackot kellett volna az Arcam cd-re kötni, akkor hallottátok volna csak a pc és a cd közti különbséget.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: peterson »



Szerintem az említett összevetés nem futóművekre vonatkozott, hanem "CD" vs. "audio PC+DAC" mint teljes értekű forrásokra. Annál inkább... khmmm...meglepő!
Én is kíváncsi lennék a konkrét típusokra és konfigurációkra!

Én is ott voltam azon a bizonyos összehasonlításon.
Elöljáróban annyit, hogy senkit sem akarok meggyőzni semmiről, s engem se győzködjön senki a saját "igazáról"! Én a saját fülemmel hallottam, amit...
A bizonyos készülékek: 
Nem egészen igaz, amit Majik barátom írt, mert a CD játszó újkorában (vagy 20 éve) ~130e Ft volt, most használtan 30. A típusa pedig: Arcam Alpha 7. Saját DAC-jával, mezei "PC" tápkábellel bekötve.
A PC egy erre a célra (talán Szombathelyen) összeállított audio PC (nem, nem tudom milyen komponensekből, milyen táppal, milyen programmal), ~300e Ft-ért készítve, Bladelius DAC, Paul Pang kábellel összekötve. Ez egyben ~560e, ráadásul a PC egy használtan 80 ezres (sokat bizonyított, persze lehet, hogy nem ide illő) tápkábellel bekötve. 
Innentől a rendszer azonos volt, azonos típusú, hosszú IC-k, erősítő, hangsugárzó.
Azonos zenéket hallgattunk, CD-ről és számítógépről, különböző műfajokban. Azt sajnos nem tudom megmondani, s rendszer gazdája sem, hogy a táron levő zenék honnan származnak, milyen minőségben lettek rögzítve. "Ajándékba" kapott 1 terra anyagot a PC-t készítőtől, illetve másik 1 terrát más forrásból.
S az összegzés a hangról: Én egy kicsit megengedőbb lennék, mint Majik. Ebben az esetben elég kicsi volt a különbség a két forrás között. Majdhogy nem inkább ízlés beli különbségek. Egy lépéssel közelebb levő színpad, vagy 1 lépéssel hátrébb, egy picit színezettebb hang (szerintem a "rossz" értelemben színes, ezért írtam színezettet) a picit kevésbé színezettel szemben. Mondhatnám, hogy egyformák voltak, de akkor is a PC jelentősen magasabb árát nem igazolja semmi sem! Illetve egy dolog: ha nincs az embernek CD gyűjteménye, akkor hamarabb, s sokkal olcsóbban összeállítható egy "élhető" zenei anyag a PC-vel.
 
Ez a saját tapasztalatom! Nem először hallottam Cd vs. valamilyen nem fizikai adathordozós digitális formátum összehasonlítást. Eddig mindig a CD volt a jobb hangilag, számomra. Ez volt az első, kifejezetten audió célra épített PC ami hallottam, s ez volt a leg elfogathatóbb számomra ebből a formátumból.
Amennyiben lehetőségem nyílik rá, szívesen meghallgatom mások PC Audio rendszerét, talán más tapasztalatra is szert teszek.
 
Ps.: kb egyszerre írtunk Majikkal... a "középső" rendszerről van-volt szó.
Annyit tennék még hozzá, hogy mikor először hallgattuk, akkor az ELAC hangsugárzókhoz még egy NAD (típusát nem tudom, de új) erősítő "tartozott". Ekkor nekem eléggé színezett volt a rendszer hangja (az ELAC-ra fogtam...) s PC vonal további színezése még jobban zavart. Másodjára egy erősítő cser kapcsán hallgattuk, s azon kívül, hogy a Krell minden szempontból sokkal jobb volt, a sokkal neutrálisabb hangja nekem csökkentette a különbséget, s már csak a fent leírt ízlésre fogható maradt. 

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »



Szerintem az említett összevetés nem futóművekre vonatkozott, hanem "CD" vs. "audio PC+DAC" mint teljes értekű forrásokra. Annál inkább... khmmm...meglepő!
Én is kíváncsi lennék a konkrét típusokra és konfigurációkra!

Egyik rendszer:
Mac mini, Teradak táp, Naim DAC V1, Naim NAC 82, Naim NAP 250 DR, B&W Matrix 803
Ethosz CD
 
Másik rendszer:
Menyus féle PC, Bladelius DAC, Krell KAV 400, Elac hangfalak
Arcam (valamilyen) CD játszó
 
Ugyenezt az összehasonlítást sok más rendszerben is volt szerencsém meghallgatni. A következtetés az, hogy minél komolyabb a rendszer, annál nagyobb a különbség a CD illetve az LP javára.
A legkomolyabb rendszer, ahol sikerült ezt az összehasonlítást elvégezni:
 
Naim Superuniti, Naim Statement, Neat Ultimatum XL10
Naim CD 555
Linn LP12 (kb 16 ezer Euro-s kiépítettség)

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »



Ugye nem kötelező ezt mind elhinni?
Ma már április másodika van

Dehogy, semmi sem kötelező, hallgasd azt, ami neked tetszik!

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Ezt hogy érted? Mint erősítő topológia?
Mert ebben általánosítani nem túl szerencsés.

2012-es show,amin utoljára voltam.Etalon szoba,Audio note szoba,is más karakter.Plusz volt egy 10000 usd-s monstrum,ami meg teljesen más volt.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »


Szerintem ezt mindenki tudja, akinek van füle. Viszont a topikolás arról szól, hogy mindenki a maga mundérját védi. Sok jó LP keveseknek adatik meg, meg még talán igazán jó CDk sincsenek sok helyen. Internet viszont ma már mindenhol van.
 
Hát, ezek szerint itt sokan vannak fül nélkül...
Én örülnék a legjobban, ha a már 400 ezer fölött járó PC-s forrásom lezenélné az Ethosz CD játszót. A Nottingham Analogue LP játszót sajnos sosem fogja
Igen Internet ma már mindenhol van, de szerintem attól, hogy a jó LP és jó CD keveseknek adatik meg, attól nem lesz a streamelés jobb minőségű.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Szerintem a dac tipusát kérdezték.
Illetve a PC sem mindegy.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Mit nem lehet ezen érteni?
Ugyanabban a rendszerben volt egy PC+DAC és egy CD játszó. Ugyanaz az erősítő, ugyanazok a hangfalak. Ja, és ugyanazon a kanapén ültünk...

Szerintem a dac tipusát kérdezték.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »


EUR-os???
Mi itt még Ft-tal fizetünk...

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Majik »



milyen rendszerek voltak? 
 
a 30e cd lejátszó milyen márka volt, utána mi volt kötve, milyen dac, milyen kábellel, milyen erősítő és hangfal, illetve a pc/dac kombo milyen rendszerben szólt milyen perifériákkal?
 
nem kötözködés képen, de ez olyan, mintha kijelentem azt, hogy általában samsung mobilok xarok (mert mondjuk befürdött vele az ember), miközben van mondjuk 50 különböző típusa.

Mit nem lehet ezen érteni?
Ugyanabban a rendszerben volt egy PC+DAC és egy CD játszó. Ugyanaz az erősítő, ugyanazok a hangfalak. Ja, és ugyanazon a kanapén ültünk...

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Ezt hogy érted? Mint erősítő topológia?
Mert ebben általánosítani nem túl szerencsés.

Pontosan ezt akartam írni.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


 Viszont a topikolás arról szól, hogy mindenki a maga mundérját védi. 
 
Pont ez a probléma, a mundér védése.Szerintem arról kellene szólnia, hogy elmondja a véleményét, elolvassa a másikét és beemel bizonyos dolgokat.
Nem a késdobálással, meg a végletekig kihegyezett (esetlegesen személyeskedéssel végződő) magas lóról "ledobált" kijelentésekkel kell(ene) fórumozni.
Én például csak cd-t hallgatok-majd egyszer ha lesz lehetőségem rá (és bízom benne, hogy lesz) befektetek egy Lp játszóba.Ami persze lehet, hogy nem fog tetszeni, de akkor sem fogom hinteni az igét, hogy csak ez vagy csak az a jó.Egyszerűen leírom hogy nem tetszik és kész.
Ez pedig még mindig csak egy oldala a zenehallgatásnak-ott vannak kábelek, a VF, elosztó, tápregenerátor, csöves kontra tranzisztoros és sorolhatnám még hány féle tábor csatái-nem értem, hogy miért kell késhegyig menő vitákba menni.
Biztos én vagyok rosszul bekötve (nem biwire).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: supravox »


EUR-os???
)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: La_Valse »



Nem igaz.
Minden jobban szól LP-n, mint bármi máson. Talán szalagos magnó lehet még jobb 38cm/sec sebességen.
Mostanában volt szerencsém részt venni néhány összehasonlításon. Egy 30 ezres CD játszó még mindig jobbnak bizonyult, mint egy félmilliós audio PC, DAC kombo.
Az LP pedig simán verte bármilyen műfajon a többi forrást.

Az ilyen sommás megállapítások a mai világban lehet, percekig érvényesek, még a Te esetedben is.
Holnap máshol, akár mást is tapasztalhatsz.
Szerintem mindegyik médium használatának bőven megvan a gyönyörűsége meg az átka is, akár profiként,
vagy hobbistaként találkozik velük az ember. 
Én azt tapasztaltam, egy CD játszó hangját nem elsősorban az árcédula határozza meg, hanem pl. milyen
szemábra jelet produkál. Ha az nincs rendben, rakhatsz bele meg utánna bármit, nem lesz belőle énekes halott.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »



Pedig ezt én is tudnám demonstrálni itthon, hidd el találnék olyan dacot a pc-hez
 
Egyébként fura, hogy ezt sokan figyelembe sem veszik, hogy az audio pc csak egy "FUTÓMŰ" ! Ami nagyon fontos, de a Dac legalább annyira, ha nem jobban. Egy ilyen összehasonlításnak csak akkor van értelme, ha ugyan az a dac van mind a kettőre kötve. 

 
Szerintem az említett összevetés nem futóművekre vonatkozott, hanem "CD" vs. "audio PC+DAC" mint teljes értekű forrásokra. Annál inkább... khmmm...meglepő!
Én is kíváncsi lennék a konkrét típusokra és konfigurációkra!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri »


Háááát!? Akkor ott valami nagyon nem stimmelt. 
Pedig ezt én is tudnám demonstrálni itthon, hidd el találnék olyan dacot a pc-hez
 
Egyébként fura, hogy ezt sokan figyelembe sem veszik, hogy az audio pc csak egy "FUTÓMŰ" ! Ami nagyon fontos, de a Dac legalább annyira, ha nem jobban. Egy ilyen összehasonlításnak csak akkor van értelme, ha ugyan az a dac van mind a kettőre kötve. 
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”