Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Az alábbi két beírás alapján talán nem túlzás az a megállapítás, hogy a fantasztikusan profi studió technikával a hangmérnökök nem csupán élnek, hanem vissza is élhetnek. Mondjuk emberileg érthető, mert ha vannak azok a szuper funkciók, amelyekkel a hangmérnök elkészítheti a neki tetsző hangzást, akkor elkészíti. És akkor kicsit alkotónak érezheti magát: Megcsináltam egy lemezt. Csak az nem biztos, hogy az ő izlése a referencia. Valószínüleg a hangmérnöki munkára is igaz, hogy a kevesebb néha több.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

juliush írta:
2019.06.15., szomb. 16:42
És akkor az egyik nagy audiofil legenda, a fülszöveg mindent elmond a készítésének körülményeiről. A felvétel körülményei minimalisztikusak, utómunka kvázi zéró, az eredmény varázslatos.

https://www.marecordings.com/main/produ ... cts_id=144

Kép
Bizony, ennél a Lebel-nél nem vesznek fel utómunkásokat, nélkülük is kiváló minőségű zenéket vesznek fel és pakolnak korongra.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

És akkor az egyik nagy audiofil legenda, a fülszöveg mindent elmond a készítésének körülményeiről. A felvétel körülményei minimalisztikusak, utómunka kvázi zéró, az eredmény varázslatos.

https://www.marecordings.com/main/produ ... cts_id=144

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Karikás album.
1998.
Emlékeztek?, valamelyik hifis újság etalonja volt, ezen magyarázták a CD formátum titkait, hogy mi az a dither, meg ilyenek...:)
Most meghallgatva, nem rossz, első körön.
Aztán betesz az ember egy L'Arpeggiata CD-t, bármelyiket, három kiadónál is dolgoztak, akkor sírva fakad, hogy azért micsoda hifis mélységek nyílnak meg ezen, a Karikás, az meg egy kb, tisztességesen összerakott cucc.

Mugli.
Varázslat nélküli.

Kép

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Hangosításról, még egy kicsit.
Népzene?
Engem konkrétan eltávolított a népzenei koncertekről a hangosítás kritikán aluli színvonala.

Lemezek?
Van sok, mostanában ritkán hallgatom őket, most belekukkantottam némelyikbe.
Kiábrándító.
Amit a Fonó csinál, az gáz. Zeneileg rengeteg-rengeteg jó anyag, igazi kultúramentő. Hangminőség az gyakorlatilag nulla.
Pár régi Hungarotonos Muzsikás CD - so-so.
Bartók album?
Katasztrófa.
Herczku Ági?

Kép

Hát, az ML az összes analógos kvalitását összeszedve, majdnem hallgatható. Kisebb láncokon elszalad az ember inkább.

Szászcsávás zenekar, 'A felvétel a szászcsávási óvoda udvarán készült hordozható DAT felvevővel, ez a hangminőséget nem befolyásolja', ez van a bookletben.
De, befolyásolja. Egészen jó, ezt most komolyan mondom.

Szóval, aki hifisként megízleleli, hogy a külföldi kiadók - én most a komolyzeneieket értem, azt ismerem -, hogy mire képesek, ahol a hangszerek pl. hegedűk, cimbalom olykor nagyon hasonlítanak, hát, az csak fanyalogni fog, az biztos...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

audioline írta:
2019.06.14., pén. 20:08

Az egyetértés vagy az egyet nem értés van túlsúlyban? A válasz okai érdekes konklúzió felé mutatnak.
Ha egyszer végre le tudnánk küzdeni azt a hatalmas kb. 2 km-es távolságot, ami köztünk van, előrébb lennénk tapasztalatban:))
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

kaef2 írta:
2019.06.14., pén. 20:53
ANDS írta:
2019.06.14., pén. 10:15

Analóg forrás esetében ennek az összegnek a töredéke is elég nekem ahhoz, hogy ugyanilyen -de jó ezt hallgatni- állapotban teljen a zenehallgatásra fordított idő.
nem kötekedésképpen írom, de az ugye megvan, hogy az analóg forrás is nagyjából az esetek kilencvenegynéhány százalékában volt élete során egyszer legalább digitális ( a nyolcvanas évek elejétől, közepétől fogva) ? :)

leborulok.gif
Persze.
A '83-'84 utániak már nem is tetszenek:(
Azok varázsolnak el igazán, amiket még a 80-as évek legelején, vagy korábban készítettek.
A miérteket nem tudom, de lényegesen jobban tetszenek.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Vinkler írta:
2019.06.13., csüt. 22:13
A sok károgónak jegyezném meg, hogy 2 órája ingyenes Spotify-t hallgatok és nem tudom kikapcsolni, csak szól és szól, nekem meg tetszik! Ki érti ezt?! :smile29:
Erről a hangosítás témáról 2 eset jutott eszembe(abszolút amatőrként), mindkettő a Benkó Dixilandhez kötődik:
amikor utoljára láttam/hallottam a zenekart, egy szabadtéri koncerten voltunk Pannonhalmán a hegytetőn, jó borokkal egyetemben. :D Az első számnál Benkó úr is ki volt akadva a hangosításra, annyira, hogy odavágtatott a keverőpulthoz, és maga állítgatott rajta. Vajon miért?
A másik a 80-as években volt, amikor a debreceni nagy sportcsarnokban koncerteztek. Tele volt a nézőtér, de üres színpad fogadott bennünket. Már el kellett volna kezdeni, amikor bejött egy technikus, és felszerelt 2 db hangfalat, akkorákat, aminél nagyobbak vannak nálam itthon. Aztán Benkó Sándor elmesélte, hogy ők úgy tudták, profi hangosítás várja őket, de amikor odaértek, kiderült, hogy semmi nincs. Egy iskolai koncerten voltak a környéken, és a nagy koncertet is a gyakorló cuccukon nyomták le a sportcsarnokban. El is mondott egy eszmefuttatást arról, hogy régen hogyan koncerteztek nagy stadionokban is a jazz zenekarok, amikor még nem létezett a hangosítás. Bizony, akkor is voltak nagy koncertek, és a dolog természetéből fakadóan akár ezrek előtt adtak akusztikus koncerteket.
Biztosan nem volt olyan a hang, mint amit elképzeltek, de azért a hangulattal meg a zenével nem volt baj akkor sem. Ez ilyen egyszerű.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

ANDS írta:
2019.06.14., pén. 10:15

Analóg forrás esetében ennek az összegnek a töredéke is elég nekem ahhoz, hogy ugyanilyen -de jó ezt hallgatni- állapotban teljen a zenehallgatásra fordított idő.
nem kötekedésképpen írom, de az ugye megvan, hogy az analóg forrás is nagyjából az esetek kilencvenegynéhány százalékában volt élete során egyszer legalább digitális ( a nyolcvanas évek elejétől, közepétől fogva) ? :)

leborulok.gif

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

ANDS írta:
2019.06.14., pén. 10:15
[

Na, most nemrég panaszkodtam a Limarosoknak, hogy az analóg forrás szerintem sokkal jobb (akivel beszéltem, ő is analóg párti), mire kaptam a választ, hogy higgyem el, a digitális forrás is tud jó lenni, csak 3 millió forint körül van az ára.

Fiam szokott örvendezni; milyen jó, hogy nem ért a borokhoz, így boldogan issza az áruházi ezerforintost. Én hasonlóan vagyok cd ügyben.
Tanulság? Az égvilágon semmi; hülye analógia, csak beugrott. :rolleyes:

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

tonee73 írta:
2019.06.14., pén. 19:59
ANDS írta:
2019.06.14., pén. 10:15

Baj, ha nem értek teljesen egyet?

Már miért lenne baj? ;peace;
Az egyetértés vagy az egyet nem értés van túlsúlyban? A válasz okai érdekes konklúzió felé mutatnak.
.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

ANDS írta:
2019.06.14., pén. 10:15

Baj, ha nem értek teljesen egyet?

Már miért lenne baj? ;peace;
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

-KP- írta:
2019.06.14., pén. 08:42
Vinkler írta:
2019.06.13., csüt. 22:35
wittao írta:
2019.06.13., csüt. 22:21


Dehat ammegmeg CD sincs Te eretnek Te! Mondjuk en a Tidalt is igy hallgatom, egy soundbaron :) :)
Tidal szól alapból előfizetéssel, de most valamiért megnyitottam a spotify-t és nem tudok aludni menni. Dobálja be a jobbnál jobb zenéket és annyira nem vacak, hogy ne tudjam élvezni... ;peace;
Baromi egyszerű erre a válasz, sikerült megragadnod ennek a hobbinak a lényegét...
A kérdés költői volt. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

ANDS írta:
2019.06.14., pén. 10:28
fapaci írta:
2019.06.13., csüt. 21:38

Nyilván nem csak a pénzen múlik egy produkció minősége, de ha a nagyobb folyamatot nézzük, ott már komoly szerepe van a zsetonnak.
......
... Második helyen van a kihangosítástól mentes, de nem teljesen szabadtéri zene, például egy étteremben a cigányzenekar.
Ül a vendég az étteremben, jóízűen falatozik miközben a cigányprímás kéretlenül húzza neki az arcába a művészetet. A vendég egy idő után elunja a dolgot és bosszúsan megkérdi:
- És azt tudja-e hogy belelóg a farka a levesembe?
- Hát kérem én azt a nótát nem ismerem de ha el tetszik dúdolni maga után játszom.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Összefoglalnám:
1. akár egy TV-ről is szólhat élvezhetően a zene.
2. a hangosítás siralmas állapotban van ma Magyarországon, de akármilyen hangosított koncert nagyobb élményt képes szerezni, mint egy közepes digitális forrásról (2000-3000 EUR) szóló konzerv.
3. nagyon drága DAC kell, hogy a digitális forrás elfogadható minőséget produkáljon.
3.a. egy elfogadható minőségű digitális forrás 3M HUF-tól kezdődik.
4. a forrás a legfontosabb eleme egy audióláncnak.
5. analóg forrás esetén töredék összegből lehet a minőséget produkálni (a digitálishoz képest).
bravo.gif
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

ANDS írta:
2019.06.14., pén. 10:15
...Zimonyi Attila mondta egyszer, hogy amikor felvágnak egy farönköt 300 részre, majd utána összeragasztják, és azt mondják, hogy ugyanolyan lett, akkor sajnos ez nem igaz, mert nem lesz ugyanolyan...
Sajnálom, de ez még csak közelítően se jó analógia a digitális (bővebben értsd diszkrét mintavételezésű) rendszerekben történő folyamatokra!
De ha ragaszkodsz hozzá, lehet hogy a megszokott távolságból nézve már nem is fogod tudni megkülönböztetni érzékszerveid korlátozott képességei miatt, vagyis a szubjektumod számára ugyanolyan lesz...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára juliush 2019.06.14., pén. 11:18-kor.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Shimano írta:
2019.06.11., kedd 10:26

....
Sokkal fontosabb ennél hogy a rendszer az arányokat,a tömeget,a sebességet,ritmust,és az illúziót jól adagolja,a többi a hallgatón múlik.

Most néztem meg a Queen új életrajzi filmjét tévén hifi nélkül,és nem vagyok egy nagy Queen rajongó,lemezem sincs tőlük,de többször éreztem még így is a libabőrt magamon,szóval így is átjött a zene,pedig csak egy tévén szólt.
.....
Szerintem is ez a lényeg.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

fapaci írta:
2019.06.13., csüt. 21:38

Nyilván nem csak a pénzen múlik egy produkció minősége, de ha a nagyobb folyamatot nézzük, ott már komoly szerepe van a zsetonnak.
......
Amit írtál, azt nem vitatom.
Ami viszont érdekes, hogy Vácott a Váci vigalomban, ami ingyenes, szokott lenni szabadtéri koncert, és amikor kihangosítás nélkül sikerül megoldani, akkor azért az nagyon jól szól. Nálam a szabadtéri, kihangosítás mentes zenei produkciók verhetetlenek. Második helyen van a kihangosítástól mentes, de nem teljesen szabadtéri zene, például egy étteremben a cigányzenekar.

A harmadik helyezést kapja a szabad téri, élőzene, ahol kihangosítással tudják csak megoldani, hogy mindenki hallja.
Nekem még ez is sokkal nagyobb zenei élményt nyújt, (ha nem playbackről megy), mint egy otthon a digitális forrásból, közepes daccal (2-3 ezer eurós dac) hallgatott zene. Az általad leírt hibák ellenére is sokkal természetesebbnek találom a kihangosított, de élőzene hangját, mint a digitálisan rögzített, dac-al visszaalakított csodákat.

Az otthoni zenehallgatás a 4. helyen van, ahol ugye a lánc olyan, amilyen, és a digitális forrásnál a hangzást csak nagyon drága dac beállításával tudom elfogadhatóvá tenni.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tonee73 írta:
2019.06.13., csüt. 20:29
....

Ez tény, valahogy kraftot kell vinni a cuccokba, meg áttolni a jelet innen-oda.
Szerintem minden fontos: a forrás az erősítés és a hangsugárzók is.Hiszen (az elejétől indulva):
1. ha valami nem megy be az nem jut tovább sem
2. ha bemegy, de az erősítő a vékony keresztmetszet akkor a hangsugárzók eleve nem kapják meg
3. ha a dobozok a gyengék, akkor meg ott nem jelenik meg aminek kellene
Szóval azért egy egészséges ár / érték arányt és minőségi szintet azért nem árt összehangolni a rendszer összes elemét tekintve.A kábelezés használható az ízlésnek megfelelő hangolásra, de azt is egy külön komponensként kell kezelni, csakúgy mint az állványozást, meg az akusztikát is.Eléggé "sok ismeretlenes" egyenlet ez a dolog de azért össze tud állni.
Baj, ha nem értek teljesen egyet?

Addig oké, hogy a lánc mindegyik eleme fontos. Nyilván, ami az elején elvész, azt később nem lehet hozzátenni,
meg ha gyenge a hangszóró, akkor rossz hang jön ki, stb., stb..

Azért írtam, hogy szerintem a forrás és a dac a legfontosabb, mert aránytalanul sokat tud rontani egy lánc hangján, illetve aránytalanul sokat kell egy jó digitális forrásból jövő hangra költeni.

Zimonyi Attila mondta egyszer, hogy amikor felvágnak egy farönköt 300 részre, majd utána összeragasztják, és azt mondják, hogy ugyanolyan lett, akkor sajnos ez nem igaz, mert nem lesz ugyanolyan.

Na, most nemrég panaszkodtam a Limarosoknak, hogy az analóg forrás szerintem sokkal jobb (akivel beszéltem, ő is analóg párti), mire kaptam a választ, hogy higgyem el, a digitális forrás is tud jó lenni, csak 3 millió forint körül van az ára.

Az analóg forrásból jövő hang ugyanazon az erősítő-hangfal láncrészen nagyon tetszik, amikor digitálist hallgatok, az lényegesen kevésbé. Ezzel nem tudom mit tenni. A digitális forrást volt szerencsém kipróbálni, amikor egy Chord Dave dac szólt (azt hiszem 10000 Euró körül van az ára), na, az valóban jól szólt, alig akartam abbahagyni a zenehallgatást.
Analóg forrás esetében ennek az összegnek a töredéke is elég nekem ahhoz, hogy ugyanilyen -de jó ezt hallgatni- állapotban teljen a zenehallgatásra fordított idő.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

istvan01 írta:
2019.06.14., pén. 08:37
cables írta:
2019.06.14., pén. 08:02
Ear írta:
2019.06.13., csüt. 09:15


Tisztelettel, de ennek némileg ellentmond ez az írás: https://www.residentadvisor.net/feature ... WDvoIN0Tug .....
Kicsit elsikkadt szerintem a jelentősége ...

Mester, ezt nem a kábeles topicba illet volna írnod? Ezért megint megkapod a modi dicséretet, sokadszorra és valószínű joggal.
Már a helyén van. :smile51:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Vinkler írta:
2019.06.13., csüt. 22:35
wittao írta:
2019.06.13., csüt. 22:21
Vinkler írta:
2019.06.13., csüt. 22:13
A sok károgónak jegyezném meg, hogy 2 órája ingyenes Spotify-t hallgatok és nem tudom kikapcsolni, csak szól és szól, nekem meg tetszik! Ki érti ezt?! :smile29:
Dehat ammegmeg CD sincs Te eretnek Te! Mondjuk en a Tidalt is igy hallgatom, egy soundbaron :) :)
Tidal szól alapból előfizetéssel, de most valamiért megnyitottam a spotify-t és nem tudok aludni menni. Dobálja be a jobbnál jobb zenéket és annyira nem vacak, hogy ne tudjam élvezni... ;peace;
Baromi egyszerű erre a válasz, sikerült megragadnod ennek a hobbinak a lényegét...

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

cables írta:
2019.06.14., pén. 08:02
Ear írta:
2019.06.13., csüt. 09:15
fapaci írta:
2019.06.11., kedd 17:35
Ahogy korábban is írtam, a stúdióban elérhető módosítások mértéke nagyságrendekkel nagyobb, mint amire bármelyik kábel képes, így hát ott egyszerűen elsikkad a kábelek szerepe.
Tisztelettel, de ennek némileg ellentmond ez az írás: https://www.residentadvisor.net/feature ... WDvoIN0Tug .....
Kicsit elsikkadt szerintem a jelentősége ...

Mester, ezt nem a kábeles topicba illet volna írnod? Ezért megint megkapod a modi dicséretet, sokadszorra és valószínű joggal.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2019.06.13., csüt. 14:06
istvan01 írta:
2019.06.13., csüt. 12:08
Nem lehetne a művészeket pl skypon felkérni a zenélésre ... aztán majd összekalapálják spéci digitális technikával a bandát.
Van erre bőséges példa már, mikor a közreműködő muzsikusok akár más-más földrészen vannak a "felvétel" idején. Elfoglalt sztároknál ez sajnos gyakori. Ilyenkor megkapják az alap hangsávokat, azokat hallgatva feljátszák a saját szólamukat és küldik vissza, a hangmérnök pedig összekalapálja a mindenhonnan érkező trackeket. Élőben is működik a dolog, de ott azért problémás a késleltetések leküzdése. Laikusok ebbe is beleköthetnek, hogy az ördög műve, de szerintem felesleges. Egyszerűen ilyen lett a világ.
Van ilyen is? Ennek szívből örülök, pontosabban annak, hogy ezeket nem nekem rakják össze. Annak már kevésbé, hogy ezzel technológiával sikerült szélesíteni a zajszennyezés fogalmát, nekem ezek közel ezt a kategóriát testesítik meg.
A leszűkült pop-rock zenei igényeimhez bőven elég a 40-50éve szalagra játszott Pinkfloyd, ELP, Zeppelin stb újra kiadott, egyszerűen digitalizált változatai, szerencsére van elég abból az időből is.
Viszont és szerencsére klasszikus zenét így nem lehet rögzíteni, nekik mégis csak egymás mellett kell mikrofon közelében zenélniük, furcsa mód, nekik futja az idejükből.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vkz »

[/quote]
Tidal szól alapból előfizetéssel, de most valamiért megnyitottam a spotify-t és nem tudok aludni menni. Dobálja be a jobbnál jobb zenéket és annyira nem vacak, hogy ne tudjam élvezni... ;peace;
[/quote]

Nekem az a tapasztalatom hogy a Spotify ügyesebben ajánlja a zenéket, jobb az algoritmusa arra hogy kitalálja mi fog tetszeni.
És valamiért nem szól annyival rosszabbul mint “kellene” pusztán az alapján hogy mp3 vs CD minőség.
Igazából inkább hallgatok jó zenét egy elegendően jó rendszeren, mint nagyon jó felvételt csilliárdos felbontásban (csak megjegyzésképp hogy az analóg rendszerek esetében sem végtelen a sávszélesség és a dinamika) ha egyébként nem fog meg...
;peace;

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Vinkler írta:
2019.06.13., csüt. 22:13
A sok károgónak jegyezném meg, hogy 2 órája ingyenes Spotify-t hallgatok és nem tudom kikapcsolni, csak szól és szól, nekem meg tetszik! Ki érti ezt?! :smile29:
Azt hiszem, én értem. Te csak zenét akarsz hallgatni.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”