Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

cables írta:
2019.06.27., csüt. 09:32
... a jobb hangzásra való törekvés feladása az szerintem nem elképzelhető ebben a hobbiban. Szóval teljesen más dolog azt mondani, hogy nem akarok költeni a jobb hangra, mint azt mondani, hogy nem akarok jobb hangot hallani.
de milyen áron ? idö- és pénz.
szerintem más területen, Te is el tudod képzelni, hogy nem akarsz jobbat (kaja, ágy, cipö, akármi).
Nem azért, mert nem lenne jobb, hanem mert ami van is teljesen jónak érezödik, ezért nincs nagy vágy, nincs nagy motiváció bizonyos, akár nem is kicsi befektetéssel (idö, utánajárás, pénz, ...) próbálni jobbat elérni.

Mert ezek a "befektetnivalók" (az idö pl.) más területen - gyerek, unoka, másik hobbi, beázik a lakás, ellopták az autót, elromlott a mosógép, nincs otthon kenyér, aktuális esemény, ... - nagyobb, fontosabb javulást érnek el.

olvastam már más(ok)tól -a szamomra "nachvollziehbar", kb. átérzett - : hogy most ezert bontsam meg a rendszert, szedjem szet, hogy az "uj kütyüt" ki tudjam probalni ? nem ér ez ennyit, jo igy, hallgatom igy tovabb

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kaef2 írta:
2019.06.27., csüt. 10:08
....szólhat bármilyen jól ...., mégsem jelent semmilyen élvezetet ...Ha választanom kellene....vagy bármilyen zenét amihez éppen kedvem van ...
:smile32: ezt probaltam a taskaradioval is leirni. egy szeretett zene egy taskaradion meghallva nekem többet nyujt, jobb erzest ad, mint sok hifi show szamomra nem jo zeneje sokezerszer dragabb cuccon.
kaef2 írta:
2019.06.27., csüt. 10:08
....
Aki a hifijét igazán fejleszteni akarja mellesleg gyütsön lakásra ....
ez is erdekes tema, többfele nezet lehet/van
biztosan az akusztikaban van a legtöbb buktato, tartalek, hiba, érdemileg több "torzitas", kiemeles-beesés (mint keszülökektöl) a legtöbb helyen
olvashato az a nezet is: egy jo cucc a fürdöszobaban is jol szol (nem ertek vele igy egyet)
az szerintem tapasztalhato, hogy nem linearis ez az "egész": egy nem jo akusztikaju, atlagos szobaban is jol hallhato pl. egy hangsugarzocsere hatasa (...van, aki szerint egy kabelcseréé is :-)

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

cables írta:
2019.06.27., csüt. 09:32
Teljesen egyetértek azzal, hogy dolgok vásárlásakor vannak ésszerű limiteink, de a jobb hangzásra való törekvés feladása az szerintem nem elképzelhető ebben a hobbiban. Szóval teljesen más dolog azt mondani, hogy nem akarok költeni a jobb hangra, mint azt mondani, hogy nem akarok jobb hangot hallani.
A dolog talán nem ennyire fekete-fehér! Felteszem, a hobbitársak többségét igenis hajtja valami jobb hangzásra való törekvés, ugyanakkor számos tényezőtől függően ki itt, ki amott többnyire elér egy pontot, amikor a vélt vagy valós javulás már irracionális befektetéssel jár. Ezen a ponton beállítottságtól függően vagy lenyugszik az ember, vagy önpusztító módon (értsd mondjuk eladósodás) folytatja a hajszát vagy végtelen sasszékba kezdve sokszor értelmetlen (majd utólag megideologizált) csere-berékkel folytatja az ilyenkor többnyire már csak vélt, semmint valós fejlesztést.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

kaef2 írta:
2019.06.27., csüt. 10:08
cables írta:
2019.06.27., csüt. 09:32
Teljesen egyetértek azzal, hogy dolgok vásárlásakor vannak ésszerű limiteink, de a jobb hangzásra való törekvés feladása az szerintem nem elképzelhető ebben a hobbiban. Szóval teljesen más dolog azt mondani, hogy nem akarok költeni a jobb hangra, mint azt mondani, hogy nem akarok jobb hangot hallani.
Szerintem azert vannak olyanok, akik zenét szeretnek hallgatni. Nem hangot. Szólhat bármilyen jól Diana Krall ( nem szól), mégsem jelent semmilyen élvezetet a hangja. Ha választanom kellene, hogy hifis demó zenéket hallgassak a világ legjobb rendszerén vagy bármilyen zenét amihez éppen kedvem van azon ami most van, akkor inkább az utóbbit választanám gondolkodás nélkül. És ugye nekem megadatott az, ami csak keveseknek, lásd alább, vagyis tapasztalatból beszélek:
“Egykor 7-8 évig éltem együtt egy lista áron kb 70 milliós hifi rendszerrel és a stúdiókban használatos, akkor legdrágább dCS A/D, D/D és D/A már DSD-t is tudó konverterekkel. Megismerve és megértve a felvételkészítés és a reprodukció kompromisszumait, ma már még ha lenne is rá késztetésem, akkor sem költenék hifire ennyi pénzt (hangosító cuccra igen, de az egy másik kérdés).

Az igazi kihívás az, hogy az ember hogyan próbálja meg reprodukálni a 70 milliós rendszer reprodukciója élményének (nem a hangjának!) 80, 90. 95, 99% - át a 70 millió töredékéből, mondjuk 1-2-3 millióból (és 10-20-30 év kisérletezés után“
Aki a hifijét igazán fejleszteni akarja mellesleg gyütsön lakásra ....
Na tényleg a Krall lemezek is mehetnek a Melua mellé. Most , hogy mondod.

A két rossz esetből nincs jó választás....

Sztem meg inkább vigye ki a kertbe a holmit! :)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.06.27., csüt. 09:32
Teljesen egyetértek azzal, hogy dolgok vásárlásakor vannak ésszerű limiteink, de a jobb hangzásra való törekvés feladása az szerintem nem elképzelhető ebben a hobbiban. Szóval teljesen más dolog azt mondani, hogy nem akarok költeni a jobb hangra, mint azt mondani, hogy nem akarok jobb hangot hallani.
Szerintem azert vannak olyanok, akik zenét szeretnek hallgatni. Nem hangot. Szólhat bármilyen jól Diana Krall ( nem szól), mégsem jelent semmilyen élvezetet a hangja. Ha választanom kellene, hogy hifis demó zenéket hallgassak a világ legjobb rendszerén vagy bármilyen zenét amihez éppen kedvem van azon ami most van, akkor inkább az utóbbit választanám gondolkodás nélkül. És ugye nekem megadatott az, ami csak keveseknek, lásd alább, vagyis tapasztalatból beszélek:
“Egykor 7-8 évig éltem együtt egy lista áron kb 70 milliós hifi rendszerrel és a stúdiókban használatos, akkor legdrágább dCS A/D, D/D és D/A már DSD-t is tudó konverterekkel. Megismerve és megértve a felvételkészítés és a reprodukció kompromisszumait, ma már még ha lenne is rá késztetésem, akkor sem költenék hifire ennyi pénzt (hangosító cuccra igen, de az egy másik kérdés).

Az igazi kihívás az, hogy az ember hogyan próbálja meg reprodukálni a 70 milliós rendszer reprodukciója élményének (nem a hangjának!) 80, 90. 95, 99% - át a 70 millió töredékéből, mondjuk 1-2-3 millióból (és 10-20-30 év kisérletezés után“
Aki a hifijét igazán fejleszteni akarja mellesleg gyütsön lakásra ....

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Teljesen egyetértek azzal, hogy dolgok vásárlásakor vannak ésszerű limiteink, de a jobb hangzásra való törekvés feladása az szerintem nem elképzelhető ebben a hobbiban. Szóval teljesen más dolog azt mondani, hogy nem akarok költeni a jobb hangra, mint azt mondani, hogy nem akarok jobb hangot hallani.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

avl2 írta:
2019.06.27., csüt. 07:16
kaef2 írta:
2019.06.26., szer. 20:55
ha már angol akkor a "diminishing return" kifejezés is leírja ezt a folyamatot valamelyest.
angol tuneres forumrol, ami megfoglamazas nekem tetszett es ervenyesnek is gondolom (auto, bicikli, barmi megvasarolhato, cikk kapcsan): Like anything, there's junk, then decent, then best bang for buck, then really nice but pricey, then just plain silly expensive.
Az a véleményem az egészről, amíg nem élsz együtt a jó ( és valószínűleg drága) termékekkel, addig nem tudhatod miről maradsz le! Megítélni meg pláne nem lehet úgy sem a jókat, sem a sajátod....
És nem csak a hifiben!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kaef2 írta:
2019.06.26., szer. 20:55
ha már angol akkor a "diminishing return" kifejezés is leírja ezt a folyamatot valamelyest.
angol tuneres forumrol, ami megfoglamazas nekem tetszett es ervenyesnek is gondolom (auto, bicikli, barmi megvasarolhato, cikk kapcsan): Like anything, there's junk, then decent, then best bang for buck, then really nice but pricey, then just plain silly expensive.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: ANDS »

cables írta:
2019.06.26., szer. 06:51
ANDS írta:
2019.06.25., kedd 20:57

A kábel szvsz nem javít a hangon, hanem változtat rajta. Ízlésünk alapján hangolásra használjuk.

Ez hatalmas tévedés, ezt a gondolatot felejtsd el.
Én kitartok a véleményem mellett.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

huszti-zsolt írta:
2019.06.26., szer. 20:27
Tctronic írta:
2019.06.26., szer. 20:09
Sokan írtátok, hogy megtehetnétek anyagilag de nem akartok többet költeni a hifire. Mert ez így pont jó.
Nos nemrég olvastam, hogy a skandinávoknál erre van egy szó: LAGOM (nem túl kevés nem túl sok. Éppen elegendő kb.)
Ezt sokan vallják magukénak az élet területén bárhol. Öltözködés, élelmiszer, autó stb. Vehetnének jobbat, de minek ez éppen elegendő. (Optimum solution)
Szóval szerintem ez sokaknak szimpatikus (Nekem is) bár én nem tudom mindig mindenben azonosulni vele.
Az angolnak is van erre régóta kifejezése, 'understatement'. (Ne írd be a guglifordítóba, mert akkor nem fogod érteni.)
ha már angol akkor a "diminishing return" kifejezés is leírja ezt a folyamatot valamelyest.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tctronic írta:
2019.06.26., szer. 20:09
Sokan írtátok, hogy megtehetnétek anyagilag de nem akartok többet költeni a hifire. Mert ez így pont jó.
Nos nemrég olvastam, hogy a skandinávoknál erre van egy szó: LAGOM (nem túl kevés nem túl sok. Éppen elegendő kb.)
Ezt sokan vallják magukénak az élet területén bárhol. Öltözködés, élelmiszer, autó stb. Vehetnének jobbat, de minek ez éppen elegendő. (Optimum solution)
Szóval szerintem ez sokaknak szimpatikus (Nekem is) bár én nem tudom mindig mindenben azonosulni vele.
Az nem igazán kihívás, hogy ha az ember megdolgozva a pénzért, egyre drágább és drágább dolgokat vesz. Mert megteheti és mert van igénye rá. Az igazi kihívás felismerni, hogy hol van az optimum és ott megállni.

OFF:
Kb 10 évvel ezelőtt még 156 kg voltam, most 93 kg. Sok tudatos döntést követően sikerült több, mint 60 kilótól megszabadulni, de az egyik legfontosabb az volt, hogy megtanultam időben abbahagyni az evést és hogy megértettem, hogyan működök.

Egykor 7-8 évig éltem együtt egy lista áron kb 70 milliós hifi rendszerrel és a stúdiókban használatos, akkor legdrágább dCS A/D, D/D és D/A már DSD-t is tudó konverterekkel. Megismerve és megértve a felvételkészítés és a reprodukció kompromisszumait, ma már még ha lenne is rá késztetésem, akkor sem költenék hifire ennyi pénzt (hangosító cuccra igen, de az egy másik kérdés).

Az igazi kihívás az, hogy az ember hogyan próbálja meg reprodukálni a 70 milliós rendszer reprodukciója élményének (nem a hangjának!) 80, 90. 95, 99% - át a 70 millió töredékéből, mondjuk 1-2-3 millióból (és 10-20-30 év kisérletezés után)
ON.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Aszpirin írta:
2019.06.26., szer. 20:39
huszti-zsolt írta:
2019.06.26., szer. 20:27
Tctronic írta:
2019.06.26., szer. 20:09
Sokan írtátok, hogy megtehetnétek anyagilag de nem akartok többet költeni a hifire. Mert ez így pont jó.
Nos nemrég olvastam, hogy a skandinávoknál erre van egy szó: LAGOM (nem túl kevés nem túl sok. Éppen elegendő kb.)
Ezt sokan vallják magukénak az élet területén bárhol. Öltözködés, élelmiszer, autó stb. Vehetnének jobbat, de minek ez éppen elegendő. (Optimum solution)
Szóval szerintem ez sokaknak szimpatikus (Nekem is) bár én nem tudom mindig mindenben azonosulni vele.
Az angolnak is van erre régóta kifejezése, 'understatement'. (Ne írd be a guglifordítóba, mert akkor nem fogod érteni.)
OFF
Én az understatement jelentését másként ismerem: pozitív értelemben olyan kijelentés, ami valaki vagy valami jellemzésekor kevesebbet állít a valóságosnál (kb “túl szerény megfogalmazás” vagy “túl enyhe megfogalmazás”).
Bár lehet, hogy rosszul tudom, és a fenti értelemben is használják (?)
Használják. Elsősorban azokat a módos vagy gazdag embereket jelölik vele, akik nem mutatják kifelé a vagyoni helyzetüket, akik nem hivalkodnak azzal, hogy ők "többek" lennének másoknál.
Nem véletlen, hogy nem kerestek magyar kifejezést, mert ez nagyon nem jellemző felénk.
De az angol azérzt (is) jó nyelv, mert azonnal van mindenre új kifejezése. Gyakorlatilag naponta újul.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tonya írta:
2019.06.26., szer. 20:33
Tctronic írta:
2019.06.26., szer. 19:58
wittao írta:
2019.06.26., szer. 19:49

Huuuuu, nagyon kozel voltam hozzajuk es mar ott voltam megveszem az NS1000-eket, de a proba soran nem ugy szoltak nalam ahogy szerettem volna :( pedig baratomnal csoves rendszerben (amit nem gondoltam volna) ugy szolnak mint egy alom...
Mar vartam Munchenben az 5000-eseket, leultem elejuk de sajnos nagyon alul motorizaltak a rendszert es nem szoltak ugy ahogy szolhattak volna. Viszont hallatszott rajtuk, hogy ha az aruk meglenne a zsebemben akkor azonnal a kasszahoz faradnek veluk :)
Nekem is álmom volt a YAMAHA NS1000M. Sikerült is vennem elég jó áron anno (70E Ft-ért, a sarka kicsit sérült volt a doboznak) de nekem tranzisztoros erősítővel nem jött be.... El is adtam. Ez egy csalódás volt, de ki kellett próbálni. A berillium korát megelőzte, most is berillium közép van a hangfalamban de ez már közel sem az a nyers tolakodó fajta valahogy.
Hát ez az, íme kettő ember is a fórumról akiknél nem jött be a YAMAHA NS1000M, viszont én meg ezeket
hallgatom, illetve hallgattam most is éppen a pincében (jó hűvös van), egyszerűen csövessel nekem nagyon bejönnek, pedig anno igen csak idegenkedtem Tőlük, főleg mivel az angol BBC monitorokat szerettem (azért most is kedvelem őket ) csak azok másképpen közelítik meg a dolgokat. :rolleyes:
Na, nekem viszon annyira bejött, hogy azóta is bakancslistás az NS-1000M, amióta Nálad hallottam őket.
Még az én vacak félvezetős erősítőmmel is fantasztikusan szóltak!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

huszti-zsolt írta:
2019.06.26., szer. 20:27
Tctronic írta:
2019.06.26., szer. 20:09
Sokan írtátok, hogy megtehetnétek anyagilag de nem akartok többet költeni a hifire. Mert ez így pont jó.
Nos nemrég olvastam, hogy a skandinávoknál erre van egy szó: LAGOM (nem túl kevés nem túl sok. Éppen elegendő kb.)
Ezt sokan vallják magukénak az élet területén bárhol. Öltözködés, élelmiszer, autó stb. Vehetnének jobbat, de minek ez éppen elegendő. (Optimum solution)
Szóval szerintem ez sokaknak szimpatikus (Nekem is) bár én nem tudom mindig mindenben azonosulni vele.
Az angolnak is van erre régóta kifejezése, 'understatement'. (Ne írd be a guglifordítóba, mert akkor nem fogod érteni.)
OFF
Én az understatement jelentését másként ismerem: pozitív értelemben olyan kijelentés, ami valaki vagy valami jellemzésekor kevesebbet állít a valóságosnál (kb “túl szerény megfogalmazás” vagy “túl enyhe megfogalmazás”).
Bár lehet, hogy rosszul tudom, és a fenti értelemben is használják (?)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonya »

Tctronic írta:
2019.06.26., szer. 19:58
wittao írta:
2019.06.26., szer. 19:49
juliush írta:
2019.06.26., szer. 19:23
Az álmom a 80-as évek elejéről:

Kép
Kép
Huuuuu, nagyon kozel voltam hozzajuk es mar ott voltam megveszem az NS1000-eket, de a proba soran nem ugy szoltak nalam ahogy szerettem volna :( pedig baratomnal csoves rendszerben (amit nem gondoltam volna) ugy szolnak mint egy alom...
Mar vartam Munchenben az 5000-eseket, leultem elejuk de sajnos nagyon alul motorizaltak a rendszert es nem szoltak ugy ahogy szolhattak volna. Viszont hallatszott rajtuk, hogy ha az aruk meglenne a zsebemben akkor azonnal a kasszahoz faradnek veluk :)
Nekem is álmom volt a YAMAHA NS1000M. Sikerült is vennem elég jó áron anno (70E Ft-ért, a sarka kicsit sérült volt a doboznak) de nekem tranzisztoros erősítővel nem jött be.... El is adtam. Ez egy csalódás volt, de ki kellett próbálni. A berillium korát megelőzte, most is berillium közép van a hangfalamban de ez már közel sem az a nyers tolakodó fajta valahogy.
Hát ez az, íme kettő ember is a fórumról akiknél nem jött be a YAMAHA NS1000M, viszont én meg ezeket hallgatom, illetve hallgattam most is éppen a pincében (jó hűvös van), egyszerűen csövessel nekem nagyon bejönnek, pedig anno igen csak idegenkedtem Tőlük, főleg mivel az angol BBC monitorokat szerettem (azért most is kedvelem őket ) csak azok másképpen közelítik meg a dolgokat. :rolleyes:
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Tctronic írta:
2019.06.26., szer. 20:09
Sokan írtátok, hogy megtehetnétek anyagilag de nem akartok többet költeni a hifire. Mert ez így pont jó.
Nos nemrég olvastam, hogy a skandinávoknál erre van egy szó: LAGOM (nem túl kevés nem túl sok. Éppen elegendő kb.)
Ezt sokan vallják magukénak az élet területén bárhol. Öltözködés, élelmiszer, autó stb. Vehetnének jobbat, de minek ez éppen elegendő. (Optimum solution)
Szóval szerintem ez sokaknak szimpatikus (Nekem is) bár én nem tudom mindig mindenben azonosulni vele.
Az angolnak is van erre régóta kifejezése, 'understatement'. (Ne írd be a guglifordítóba, mert akkor nem fogod érteni.)

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Sokan írtátok, hogy megtehetnétek anyagilag de nem akartok többet költeni a hifire. Mert ez így pont jó.
Nos nemrég olvastam, hogy a skandinávoknál erre van egy szó: LAGOM (nem túl kevés nem túl sok. Éppen elegendő kb.)
Ezt sokan vallják magukénak az élet területén bárhol. Öltözködés, élelmiszer, autó stb. Vehetnének jobbat, de minek ez éppen elegendő. (Optimum solution)
Szóval szerintem ez sokaknak szimpatikus (Nekem is) bár én nem tudom mindig mindenben azonosulni vele.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Kellnerművek írta:
2019.06.26., szer. 16:41
Lehet, hogy kissé eretnek lesz , amit írok, de viselem a kritikát :D
A hangzásvilágbéli útkeresés nálam felettébb más irányt képvisel, mint legtöbbünknél.
Erről már írtam pár szösszenetet az évek során. Engem nem a mai kifinomult, mindent megmutató , sokszor túlhangsúlyozó rendszerek és felvételek érdekelnek. Azt hallgatom és elemzem , hogy Európa és Amerika akkori boldogabbik felén Hans és Bob a 60' 70" 80" években hogy hallhatta az akkori rendszereken az akkor készült felvételeket.

...
Én pár perce meghallottam, hogy Bob mit hallhatott 1957. december 8.-án szombat délután 5 és 6 között ha a CBS TV adását nézte
TheSoundofJazz.jpg
TheSoundofJazz.jpg (66.88 KiB) Megtekintve 2105 alkalommal
Betévedtem hazafelé egy antikváriumba és megvettem ezt a lemezt. Nem vagyok jazz LP gyűjtő és a lemez kissé közhelyes címe "The Sound of Jazz" se tetszett, de elolvasva a zenészeket, énekeseket megvettem. Azonnal feltettem otthon, a zene és a hangminőség hihetelen, elképesztő. Most olvasgattam utána a lemeznek, kiderült, hogy az egyik legfontosabb jazz lemeze annak a korszaknak.

A beírásod második felére is reagálnék. Aki utazik járműveken és jár a városban az látja, hogy nagyon sok a mérhetetlenül túlsúlyos ember. Nagyon rossz dolgokat eszünk és ennek nagyon siralmas vége lesz.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

wittao írta:
2019.06.26., szer. 19:49
juliush írta:
2019.06.26., szer. 19:23
Az álmom a 80-as évek elejéről:

Kép
Kép
Huuuuu, nagyon kozel voltam hozzajuk es mar ott voltam megveszem az NS1000-eket, de a proba soran nem ugy szoltak nalam ahogy szerettem volna :( pedig baratomnal csoves rendszerben (amit nem gondoltam volna) ugy szolnak mint egy alom...
Mar vartam Munchenben az 5000-eseket, leultem elejuk de sajnos nagyon alul motorizaltak a rendszert es nem szoltak ugy ahogy szolhattak volna. Viszont hallatszott rajtuk, hogy ha az aruk meglenne a zsebemben akkor azonnal a kasszahoz faradnek veluk :)
Nekem is álmom volt a YAMAHA NS1000M. Sikerült is vennem elég jó áron anno (70E Ft-ért, a sarka kicsit sérült volt a doboznak) de nekem tranzisztoros erősítővel nem jött be.... El is adtam. Ez egy csalódás volt, de ki kellett próbálni. A berillium korát megelőzte, most is berillium közép van a hangfalamban de ez már közel sem az a nyers tolakodó fajta valahogy.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

fapaci írta:
2019.06.26., szer. 18:57
Kellnerművek írta:
2019.06.26., szer. 17:49
Teljes mértékben egyetétek veled, azzal a kiegészítéssel, hogy titkos kis' bakancs lista ' mindíg marad :D
Igen, nálam is van ilyen lista. Egyszer majd talán szerzek egy Nakamichi kazettás és egy Tascam, vagy Revox orsós magnetofont. Szobadísznek.
Revoxot. Moduláris a rendszere, könnyebb javítani. Tapasztalat.

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

juliush írta:
2019.06.26., szer. 18:46
Kellnerművek írta:
2019.06.26., szer. 16:41
A hang felvételekben is ezt látom, tele vannak ízfokozókkal és az idő haladtával egyre jobban. Ingerküszöb itt is az egekben.Egy sima natív felvétel már ki a fenét érdekel ? Már a dobos seprűjének minden szőrszálát külön akarom hallani. Robbanjon az a hang-íz bomba az agyamban.
Lehet, hogy nem ugyanabban a műfajban utazunk, de konkrétan a klasszikus, jazz, world muzsikákban én bizony épp az ellenkezőjét tapasztalom. Ragyogó, életszerű felvételek jelennek meg manapság, számos kiadó jelentet meg "sima natív" felvételeket, legalábbis az én füleimnek, miközben pont a régi felvételeket találom mesterkéltnek. De ez egy szubjektív sportág.
Nem mondasz ellent nekem, igen, van egy new old stile, ahol ezt a populáris trendet az igényesebb?, zeneértőbb ? finom hangzásvilágra vágyóbb ?, érettebb zenerajongoknak készítenek. Ezek üde színfoltjai a zenei választéknak.
Ne szégyelld ezeket hallgatni, és ajánlani másoknak is.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

Az álmom a 80-as évek elejéről:

Kép
Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Tom40 írta:
2019.06.26., szer. 18:51
ZolaBA írta:
2019.06.26., szer. 18:47
Kellnerművek írta:
2019.06.26., szer. 17:49
titkos kis ' bakancs lista ' mindíg marad :D

igen! ;) és amíg komolyabb/jobb termékről van szó ez teljesen természetes. De az milyen idegesítő, amikor már van jobb készüléked, vagy vehetnél jobbat, stb. de mégis, beégett a listára valami, mert annak idején tetszett, vagy nem engedhetted meg magadnak vagy mást vettél és még mindig vágysz rá :) így vagyok én pl. a B&W CM1 S1-el, mai szemmel semmi extra, egyszerű kis tucat doboz, eleve van otthon jobb... és mégis, kéne :)

Ez mekkora! Ugyanez itt is. Nekem a Quadral Aurum ragadt be. Mai rendszerem után nem merem meghallgatni, mett félek, hogy csalódást okoz, illetve a mai hasonló Quadralokat meg pontosan azért nem akarom meghallgatni, mert nem cserélem le az "asszonyt" másra :)
Na ezt hívjuk itt az AVX - en hifibogárnak. Az ördög nem alszik, csak cigiszünetet tart !

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

ZolaBA írta:
2019.06.26., szer. 18:47
Kellnerművek írta:
2019.06.26., szer. 17:49
titkos kis ' bakancs lista ' mindíg marad :D

igen! ;) és amíg komolyabb/jobb termékről van szó ez teljesen természetes. De az milyen idegesítő, amikor már van jobb készüléked, vagy vehetnél jobbat, stb. de mégis, beégett a listára valami, mert annak idején tetszett, vagy nem engedhetted meg magadnak vagy mást vettél és még mindig vágysz rá :) így vagyok én pl. a B&W CM1 S1-el, mai szemmel semmi extra, egyszerű kis tucat doboz, eleve van otthon jobb... és mégis, kéne :)
Az álmok azért vannak, hogy megvalósítsuk azokat. ;) Szeretek kipróbálni dolgokat, de nem ész nélkül. Volt sok olyan dolog, ami nem váltotta be a reményeket, volt ami felülmúlta várakozásaimat. Volt amin buktam eladáskor, volt amin még nyertem is. (De nem ez a cél) Van olyan ami hamar ment, volt olyan ami 10 év után. Van olyan amit "visszasírok" (de azért nem venném meg újra). Van olyan amin ábrándozok aztán meghallgatom és elvetem. Van olyan amire azt mondtam örök darab lesz és már nincs meg, van ami régóta megvan. De a fentiek ellenére azért nem vallom magam nagy cserélgetőnek. (Remélem :rolleyes: )
Számomra így teljes ez a hobbi.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Kellnerművek írta:
2019.06.26., szer. 17:49
Teljes mértékben egyetétek veled, azzal a kiegészítéssel, hogy titkos kis' bakancs lista ' mindíg marad :D
Igen, nálam is van ilyen lista. Egyszer majd talán szerzek egy Nakamichi kazettás és egy Tascam, vagy Revox orsós magnetofont. Szobadísznek.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”