Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

egyetértek ZolaBa-val.

nem leszolas szantnak tünt az irasa, azt persze megértem, hogy ha ez mégis kicsit bántott valakiket.

egy alapos es relevans (!) [plane tudomanyosan alapos, érvényes] összehasonlitas nem könnyü, nem szokas hobbiszinten megtenni. szerintem evvel sokan tisztaban vannak, mégis tesznek, teszünk "felületes" összevetéseket (szandekosan irok összevetest az összehasonlitas helyett, mert az elöbbi szo nekem tükrözi: kevesbe komoly, kevesbe alapos, gondos) - ez nem baj, csak erdemes a következtetessel csinjan banni (ahogy en ertettem, igy is volt ez esetben is)

a jelenlegi esetben nyilvan nem csak a forras fajtaja (LP, file), hanem sok mas tenyezö is különbözö volt (forrasfelvetel, keszülekminöseg, hangerö müszerrel pontosan ??), igy komolyan veve nem szabad egyik tenyezöre irni az eredmenyt. erdekes, szorakoztato jatek.

szerintem / nekem minden forrasbol (tuner, CD, LP, file) tud elmenyt okozoan szolni a zene.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

avl2 írta:
2019.07.02., kedd 08:12
... a "hifis" élményekre gondolok, azok is helyettesíthetöek, kinek mivel: foto, utazas, sport, gasztro, teljesitmeny, ....
Hobbit cserélni viszonylag könnyen lehet, de hozzáállást váltani már keményebb dió. Mikor még csak kívülről nézegettem a fotósok világát, gyorsan feltűnt, hogy a népes csapat két jól elkülöníthető részre osztható. Az egyik csoport képzi magát, iskolákat, tanfolyamokat végez, gyakorol, olvas, fejlődik és mindenféle szintű felszereléssel képes értékelhető képeket készíteni. A másik csoport folyamatosan cserélget, vásárol, tesztbeszámolókat búj, misztikus hardveres módosításokat hajt végre és számára is nehezen értelmezhető műszaki paraméterekben merül el, ellenben ritkán tudnak normális fotót készíteni. Nehéz volt elkerülni a HiFi-re, illetve a zenehallgatásra asszociálást, de a fotózás szerintem szinte bármelyik technikai hobbival helyettesíthető hozzászólásomban, mindegyikben érvényesíthető a kétféle hozzáállás.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2019.07.02., kedd 07:12
1-2 ember csinal valamit, leirja mit tapasztal, mindegyik csak hulye lehet, mert... csak
OFF

Te elég sok beszámolót, tesztelést írtál. Tényleg mindegyiknél azt érezted, hogy jött és lerohant a hőbörgő csorda? Nem hinném.
Ugyanakkor, amikor előjön a marketing bullshit, vagy az igazolatlan állítások kétes célú szajkózása, akkor gyakran jön a válasz is a másik oldalról... ezzel áll össze az egyensúly! :) Engem pl. nem zavar az egyensúlyi helyzet, sőt kifejezetten az arany középút érdekel.

Az ilyen tapasztalatok leírása érték a fórumon, gondolom más is szívesen olvassa. Szerinted mit kellene tenni, ha az egyensúlyi elv mentén valami nem tetszik? csak hallgatni? szánalmas ellen tesztet csinálni? úgy reagálni, hogy a kritika mellé mélyen behízelegni, hátha nem lesz bántó? vagy mit?:)
Érdemes talán értelmezni a szavakat és megérteni a szándékot is. Egy vicces reagálás ami pöccent kicsit az egyensúly felé egészen más, mint az asztalt verni részletes paraméterekért, vaktesztért, szakértőért, abszolút hallásért vagy személyeskedni. Szerintem ;)

Tonya: Bocs! Bevallom csak azért idéztelek téged, hogy nem megint cablesre reagálás legyen :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

illetve: nem csak hangzaselmeny van, nem csak zene. az Élet sokszinü, millió lehetöség van.

en inkabb ugy gondolkodok: barmilyen élmény helyettesithetö, az oxigenre szüksegünk van, különben az ilyen "hobbis-élményekböl" nagyon sokféle lehet

Moldova mondása jut eszembe: ha valaki azt hiszi, hogy pótolhatatlan, húzza ki az ujját egy lavór vízböl: ha luk maradt a vízben, akkor tényleg pótolhatatlan

(itt a "hifis" élményekre gondolok, azok is helyettesíthetöek, kinek mivel: foto, utazas, sport, gasztro, teljesitmeny, ....)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

tonee73 írta:
2019.07.02., kedd 07:32
wittao írta:
2019.07.02., kedd 07:19

Pont ezen gondolkodtam, hogy ki a t@kom foglalkozna a zene minosegevel ebben a helyzetben :D na persze a keszult fotokat nem osztotta meg ;peace;
Nem azt írta, hogy a lányokat fotózta, hanem azt, hogy együtt mentek fotózni és a lányok történetesen szépek. ;)
Szóval szerintem a fotók témája nem az lesz, amire itt páran asszociáltok. ;peace;
agylenyomatot kérünk és akkor minden világos lesz !! ;peace;

komolyan: nyilván a hangzási élményt sokminden befolyásolja, a teljes élményben nem csak a hangzás van benne
nem csak a leírt esetben, de koncert es otthoni zenehallgatási esetben is

én jónéhányszor nem is tudok zenét hallgatni, ha más dolog - legyen ez privát élet egyszerü vagy komolyabb megoldandó pontja, legyen ez munkában felmerült érdekes kérdés - erösen foglalkoztat; szolhat(na) a zene, de kb. meg sem hallom, az biztos, hogy nem figyelnek fel a finomsagaira ...akkor meg minek ? az a müvész és mü irányában lealacsonyítás

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

asebestyen írta:
2019.07.02., kedd 07:33
Meg ugye az is kérdés, hogy a hifitől távolodunk vagy csak ezzel a mostanában hifizésnek csúfolt másodpercenkénti, kategóriákat lépő, hangzás javító butasággal (bocsánat) nem tudunk és nem is akarunk azonosulni.
Igen, ez így közelebb áll ahhoz, amit gondolok. Írhattam volna azt is, hogy nem én, hanem a HiFi távolodik tőlem, csak ez így túlságosan egocentrikus lett volna, bár az elmúlt napok/hetek beszélgetéseinek olvasása után a folyamat bizonyítottnak tűnik. Amit néhány itteni hobbitárs művel folyamatos elégedetlensége és kikapcsolhatatlan hibakereső üzemmódja miatt, annak nagyon kevés köze van ahhoz, amit én egykor a HiFi-ről gondoltam. Huszti Zsolt tegnapi kérdései ismét előhozták belőlem ezt az érzést.

A pár órája leírt történethez hasonlóból még van néhány a tarsolyomban, tehát ne tessék azt gondolni, hogy Moráviában világosodtam meg!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2019.07.02., kedd 07:58-kor.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

huszti-zsolt írta:
2019.07.01., hétf. 21:08
Néha elmerengek...
...És isten ments, hogy bármiféle véleményt ebből kiolvasson bárki is! ...
pedig sokunkat erdekel(ne) a velemenyed is !

trane írta:
2019.07.01., hétf. 21:32
...az ekként felépített és személyes tapasztalatból igenis le lehet szűrni pl. azt, hogy - adott ár-szinten - a '90-es években 'jobb' pl. CD-játszókat csináltak :smile32: , mint manapság, vagy csupán pár éve.
...számomra és a saját tapasztalataim alapján megállt a Hang :music1: a 2000-es évek előtt :yingyang:
hangsugarzok, egyeb eszközök teren is ugy latod/tapasztalod/tad ?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2019.07.02., kedd 07:20
fapaci írta:
2019.07.01., hétf. 23:23

Részben az ilyen esetek miatt is távolodom a HiFi-től már egy ideje, mert azt gondolom, amit abban kergetünk, nem hozza el a remélt eredményt.
Laci! Azzal semmi gond, ha valaki távolodik a HiFi-től. A gond azzal van, ha ezt naponta 3x leírja egy HiFi portálon.
Meg ugye az is kérdés, hogy a hifitől távolodunk vagy csak ezzel a mostanában hifizésnek csúfolt másodpercenkénti, kategóriákat lépő, hangzás javító butasággal (bocsánat) nem tudunk és nem is akarunk azonosulni.
Mi a nagyobb hifizés, a kábel variálás, vagy a barátokkal egy koncertfilm megnézése/meghallgatása? Esetleg utána szabad nyugodtan hátra dőlni, hogy azért ez minden szempontból marha jó volt, vagy mindenképp elégedetlennek kell lenni utána, hogy azért lehetett volna jobban is csinálni mind a zenészeknek, mind a technikai személyzetnek, meg azért egy drágább kábel szettel biztos nagyobb élmény lett volna és mivel jelen van a tag az AVX-en, örökké a még jobbat kell keresnie...?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

wittao írta:
2019.07.02., kedd 07:19

Pont ezen gondolkodtam, hogy ki a t@kom foglalkozna a zene minosegevel ebben a helyzetben :D na persze a keszult fotokat nem osztotta meg ;peace;
Nem azt írta, hogy a lányokat fotózta, hanem azt, hogy együtt mentek fotózni és a lányok történetesen szépek. ;)
Szóval szerintem a fotók témája nem az lesz, amire itt páran asszociáltok. ;peace;
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonya »

ZolaBA írta:
2019.07.02., kedd 06:56
tonya írta:
2019.07.02., kedd 06:26
A Rudolf által hozott LP egyértelműen jobb volt.
összehasonlítás ... fórum szokásos forgatókönyv eredménye:

Ha az LP jobb: az LP technológia egyértelműen mindig jobb
Ha esetleg valami digitális verzió jobb: Ez az egy db LP lemez sajnos nem jó nyomás/kiadás/mastering/stb, de az LP technológiai azért amúgy egyértelműen mindig jobb.

jaja :D
Szerintem nem ezt írtam, de mindegy , történt egy összehasonlítás, ennyi, itt ebben a felállásban, ezekkel a hanganyagokkal jobb volt az LP, ettől függetlenül maradok a digitális hálózati lejátszásnál mert sok olyan felvételem van, ami meg azon van meg, nekem jobban tetsző minőségben, (és kényelmesebb is), de az LP-t is megtartom,
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

wittao írta:
2019.07.02., kedd 07:19

Pont ezen gondolkodtam, hogy ki a t@kom foglalkozna a zene minosegevel ebben a helyzetben :D na persze a keszult fotokat nem osztotta meg ;peace;
Ezek után kíváncsiság hajt, vajon hogy is nézhettek ki a lányok, ha fapacinak akkor ott inkább a bogár vagy nem bogár járt az eszében. Most már kérjük a fotókat. 36_1_11.gif

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

tonya írta:
2019.07.02., kedd 06:26
cables írta:
2019.07.01., hétf. 22:15
Ma délután tonyánál összehasonlítottuk a The Sound of Jazz lemez hangját LP és FLAC formátumban meghallgatva.

A körülmények (a pince és a sör hőmérséklete) ideálisak voltak. Az LP győzött.

1a.jpg

3.JPG
Annyival egészíteném ki, hogy a szóban forgó Flac egy LP rip volt ami nem a Rudolf által hozott LP-ről készült. A rip forrása ez a lemez volt:
Columbia Special Produkts XLP 42610 1973
d3925c8c93e770e34a20d4a9987c438f.jpg
ezekkel a készülékekkel lett elkészítve és nem én csináltam.
Micro Seiki DD-7
DENON DL-301II ORTOFON MCA-76
E-MU 0204
Adobe Audition 6.0
A Rudolf által hozott LP egyértelműen jobb volt.
Ha beleszólhatok ebbe a következtetésbe.
A másik kiadású-nyomású LP-ről digitalizált flac végeredményben
1/ Micro Seiki DD-7
2/ DENON DL-301II ORTOFON MCA-76
3/ E-MU 0204
4/ Adobe Audition 6.0
felsorolt elemek pluszban hagyták a lábnyomaikat.
Vagyis, a korrekt véleményhez mindkét LP lemezt azonos rendszeren illett volna összehallgatni, másik megoldásban cables LP-jét ugyanezen láncon flacba digitalizálni.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

fapaci írta:
2019.07.01., hétf. 23:23

Részben az ilyen esetek miatt is távolodom a HiFi-től már egy ideje, mert azt gondolom, amit abban kergetünk, nem hozza el a remélt eredményt.
Laci! Azzal semmi gond, ha valaki távolodik a HiFi-től. A gond azzal van, ha ezt naponta 3x leírja egy HiFi portálon.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2019.07.01., hétf. 23:23
Shinagawa írta:
2019.07.01., hétf. 21:41
... vannak itthon bluetooth eszközök, és zenét hallgatni lehet rajtuk, hifizni, hangzást hajkurászni nem. És ezt ne keverjük, ha lehet!
Történt néhány hete, hogy fényképezni mentem Moráviába két hobbitársammal, akik történetesen szépséges lányok. Egyik napon a fotósoknál szokásos hajnali kelés és napfelkeltés képek elkészítése után visszatértünk a szállásunkra reggelizni. Csodás idő volt, gyönyörű kék ég néhány felhőpamaccsal, szikrázóan tiszta levegővel és a puszta közepén álló egykori majorral, mely most bérházként néhány napra otthont adott nekünk. Belső udvara négyszögletes, minden oldalról épületek fala határolja, az ég felé nyitott, padlója békebeli kőlapokkal burkolt. A kellemes reggeli és egy kupicányi becsületes pálinka elfogyasztása után alváshiányunknak kapitulálva gyorsan elpilledtünk az udvari nyugágyakon. Gondoltam, a csendes pihenőt nem zavarja bántóan némi muzsika, ezért beüzemeltem utazásaim rezidens kísérőjét, egy JBL Charge bluetooth hangsugárzót, mely laptopomhoz kábel nélkül kapcsolódott. Ez a csöppnyi hangkeltő nagyon távol van a HiFi világ előírásaitól, gyermektenyérnyi hangszórók és meglepően egyszerű működésű basszusmembránok mozgatják körülötte a levegőt. Ennek dacára elég nagyot tud szólni, több spontán partyt is kiszolgált már, de a több száz négyzetméteres udvar beterítése már komoly kihívás volt számára. Hogy kicsit könnyítsek a sorsán, az egyik sarokba helyeztem, ahol a találkozó falak kvázi tölcséres sugárzóvá alakították. Némi töprengés után Pat Metheny egyik korai, csendesebb albumát választottam, amit a Spotify segítségével szólaltattam meg az éterből. A nagyszerűen komponált zene, a mesteri játék, a pilledő szépséges nők, a lenyűgöző természet és az udvar meglepően jó akusztikája csodásan élménydús helyzetet teremtettek. A hangzás - mondanom sem kell talán - nagyon messze volt a HiFi elvárásoktól, ellenben semmi késztetést nem éreztem technikai elemzés agyi lefuttatására. Tessék rám bátran legyintgetni, de az élmény alaposan meghaladta az otthoni HiFi rendszerektől kapott emlékeim többségét.

Pár nappal később hazautunk során az autópálya unalmában értékeltük a túra történéseit. Bár én azon a bizonyos zenés reggelen azt hittem, a lányok alszanak és csak én virrasztok délben, kiderült, hogy félig ébren voltak és csukott szemmel velem együtt hallgatták a muzsikát. Egyikük sem túlságosan művelt zeneileg, műszakilag pláne, Methenyről szerintem egyikük sem hallott soha, de azt a jól sikerült reggeli zenehallgatást mindketten kiemelkedő élményként említették.

Részben az ilyen esetek miatt is távolodom a HiFi-től már egy ideje, mert azt gondolom, amit abban kergetünk, nem hozza el a remélt eredményt.
Javaslom, fordítsuk meg a helyzet fő kérdését!
Szerinted, egy ilyen távoli helyen csaknem összezárva két fiatal szépséges leányzóval, hajnali fotó les után hármasban elpilledve nyugágyon még mindig a hifibogarat kerested volna ebben az ad-hoc minihifi összeállításban, akkor ott valami baj lenne a normalitással. Na most ebből levezetni "nem kergetem már a hifi Kánaánt" nem kicsit szürreális.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

A felesleg az off-ban.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

tonya írta:
2019.07.02., kedd 06:26
A Rudolf által hozott LP egyértelműen jobb volt.
összehasonlítás ... fórum szokásos forgatókönyv eredménye:

Ha az LP jobb: az LP technológia egyértelműen mindig jobb
Ha esetleg valami digitális verzió jobb: Ez az egy db LP lemez sajnos nem jó nyomás/kiadás/mastering/stb, de az LP technológiai azért amúgy egyértelműen mindig jobb.

jaja :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonya »

cables írta:
2019.07.01., hétf. 22:15
Ma délután tonyánál összehasonlítottuk a The Sound of Jazz lemez hangját LP és FLAC formátumban meghallgatva.

A körülmények (a pince és a sör hőmérséklete) ideálisak voltak. Az LP győzött.

1a.jpg

3.JPG
Annyival egészíteném ki, hogy a szóban forgó Flac egy LP rip volt ami nem a Rudolf által hozott LP-ről készült. A rip forrása ez a lemez volt:
Columbia Special Produkts XLP 42610 1973
d3925c8c93e770e34a20d4a9987c438f.jpg
d3925c8c93e770e34a20d4a9987c438f.jpg (281.71 KiB) Megtekintve 2072 alkalommal
ezekkel a készülékekkel lett elkészítve és nem én csináltam.
Micro Seiki DD-7
DENON DL-301II ORTOFON MCA-76
E-MU 0204
Adobe Audition 6.0
A Rudolf által hozott LP egyértelműen jobb volt.
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

fapaci írta:
2019.07.01., hétf. 23:23


Részben az ilyen esetek miatt is távolodom a HiFi-től már egy ideje, mert azt gondolom, amit abban kergetünk, nem hozza el a remélt eredményt.
Szerintem elhozza, csak nem mindenkinek.
Akik zenet hallgatnak, azoknak konnyebb, akik a hibakat keresik, azoknak nem hozza el, mert mindig talalni hibakat.

En azt vettem eszre, hogy tobb cucc kell a Nirvanahoz, mert kulonbozo zenek kellenek kulonbozo hangulathoz.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

kaef2 írta:
2019.07.01., hétf. 21:24
tunerman írta:
2019.07.01., hétf. 20:40
.....

Callast akár az autórádióban is borzongással lehet hallgatni, vagy egy mobiltelefonon, vagy bármin, teljesen mindegy, hogy analóg vagy digitális, mono vagy sztereó vagy 100.2.

Pont Callas az, akihez nem kellenek sem csövek, sem 40 éves DAC chip.

Csupán a zene és a földöntúli tehetség szeretete.
Sikerult megvennem egy 70 lemezes Callas gyujtemenyt kb. 20 ezer forintert a MM- ben. EMI kiadasu lemezek.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Shinagawa írta:
2019.07.01., hétf. 21:41
... vannak itthon bluetooth eszközök, és zenét hallgatni lehet rajtuk, hifizni, hangzást hajkurászni nem. És ezt ne keverjük, ha lehet!
Történt néhány hete, hogy fényképezni mentem Moráviába két hobbitársammal, akik történetesen szépséges lányok. Egyik napon a fotósoknál szokásos hajnali kelés és napfelkeltés képek elkészítése után visszatértünk a szállásunkra reggelizni. Csodás idő volt, gyönyörű kék ég néhány felhőpamaccsal, szikrázóan tiszta levegővel és a puszta közepén álló egykori majorral, mely most bérházként néhány napra otthont adott nekünk. Belső udvara négyszögletes, minden oldalról épületek fala határolja, az ég felé nyitott, padlója békebeli kőlapokkal burkolt. A kellemes reggeli és egy kupicányi becsületes pálinka elfogyasztása után alváshiányunknak kapitulálva gyorsan elpilledtünk az udvari nyugágyakon. Gondoltam, a csendes pihenőt nem zavarja bántóan némi muzsika, ezért beüzemeltem utazásaim rezidens kísérőjét, egy JBL Charge bluetooth hangsugárzót, mely laptopomhoz kábel nélkül kapcsolódott. Ez a csöppnyi hangkeltő nagyon távol van a HiFi világ előírásaitól, gyermektenyérnyi hangszórók és meglepően egyszerű működésű basszusmembránok mozgatják körülötte a levegőt. Ennek dacára elég nagyot tud szólni, több spontán partyt is kiszolgált már, de a több száz négyzetméteres udvar beterítése már komoly kihívás volt számára. Hogy kicsit könnyítsek a sorsán, az egyik sarokba helyeztem, ahol a találkozó falak kvázi tölcséres sugárzóvá alakították. Némi töprengés után Pat Metheny egyik korai, csendesebb albumát választottam, amit a Spotify segítségével szólaltattam meg az éterből. A nagyszerűen komponált zene, a mesteri játék, a pilledő szépséges nők, a lenyűgöző természet és az udvar meglepően jó akusztikája csodásan élménydús helyzetet teremtettek. A hangzás - mondanom sem kell talán - nagyon messze volt a HiFi elvárásoktól, ellenben semmi késztetést nem éreztem technikai elemzés agyi lefuttatására. Tessék rám bátran legyintgetni, de az élmény alaposan meghaladta az otthoni HiFi rendszerektől kapott emlékeim többségét.

Pár nappal később hazautunk során az autópálya unalmában értékeltük a túra történéseit. Bár én azon a bizonyos zenés reggelen azt hittem, a lányok alszanak és csak én virrasztok délben, kiderült, hogy félig ébren voltak és csukott szemmel velem együtt hallgatták a muzsikát. Egyikük sem túlságosan művelt zeneileg, műszakilag pláne, Methenyről szerintem egyikük sem hallott soha, de azt a jól sikerült reggeli zenehallgatást mindketten kiemelkedő élményként említették.

Részben az ilyen esetek miatt is távolodom a HiFi-től már egy ideje, mert azt gondolom, amit abban kergetünk, nem hozza el a remélt eredményt.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma délután tonyánál összehasonlítottuk a The Sound of Jazz lemez hangját LP és FLAC formátumban meghallgatva.

A körülmények (a pince és a sör hőmérséklete) ideálisak voltak. Az LP győzött.
1a.jpg
1a.jpg (144.55 KiB) Megtekintve 2195 alkalommal
3.JPG
3.JPG (108.87 KiB) Megtekintve 2195 alkalommal

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

huszti-zsolt írta:
2019.07.01., hétf. 21:08
Néha elmerengek...

Szerintem nem ment mellékvágányra a fejlesztés.
Nagyon is rendben van, én kihasználom, és élvezem az előnyeit.

Biztosan sokkal jobban tenném, ha csak 1970 ig bezárólag elkészült lemezeket hallgatnék, és egy opera meghallgatásához legalább ötször fell kellene állnom a kanapéról lemezt fordítani /cserélni, mert különben nem jön át...
Az, hogy az elmúlt 50 év zenei alkotási kiesnek, az mindegy. Vagyis egyesek szerint semmi említésre méltó nem történt ez idő alatt. Hát... Legyen ez az ő problémájuk.

Biztos a korom miatt van. Ettől függetlenül vannak itthon bluetooth eszközök, és zenét hallgatni lehet rajtuk, hifizni, hangzást hajkurászni nem. És ezt ne keverjük, ha lehet!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Shinagawa 2019.07.01., hétf. 21:43-kor.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

tunerman írta:
2019.07.01., hétf. 20:40
Mi az amit szívesen hallgatunk?
Mert speciel amit én hallgatok - akusztikus jazz, komolyzene - az okostelefonos aplikáción nem nagy durranás lenne ;)
Tehát akkor mi is a helyzet a zenehallgatás formáival?
Azt a mai sampleres, digi manipulációktól hemzsegő zenét nyugodtan lehet űrtechnikának titulálni, és az ahhoz tartozó modern letöltési rendszerekkel hallgatni. Viszont ez nem jelenti azt, hogy a zeneirodalom további számos értékes művét nem lehetne a sokat emlegetett természethű hangzással élvezni. Igenis van ebben szerepe az elektroncsöveknek épúgy, mint pl. a TDA1540D - nek.
Amennyiben ilyen és hasonló kvalitású alkatrészekkel lehet a szobánkba varázsolni Callast, vagy Tebaldit, vagy akár a Carnegie Hall hangulatát - akkor nekem már annyira nem hiányzik az űrtechnikás hang áldásos jelenléte.
TJ.
Callast akár az autórádióban is borzongással lehet hallgatni, vagy egy mobiltelefonon, vagy bármin, teljesen mindegy, hogy analóg vagy digitális, mono vagy sztereó vagy 100.2.

Pont Callas az, akihez nem kellenek sem csövek, sem 40 éves DAC chip.

Csupán a zene és a földöntúli tehetség szeretete.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2463

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Néha elmerengek...
Kiderül lemezjátszókról, amik 30+ éve labdába sem rúgtak egy "rútkiskacsa" mellett, hogy sokkal, de sokkal jobbak, mint akár akkoron, akár ma a referencia futóművek és hangkarjaik. Kiderül a korai CD technikáról, amit a maga idejében hallgatni sem tudtunk, hogy sokkal jobb(ak) bármely mai digitális forrásnál, sőt a nagyágyú LP technikával vannak egy szinten. Olvasom, hogy egykoron egy "menőmanó" mellett labdába sem rúgó tranzisztoros technika ma kenterbe veri a high end csiliómillió pénzbe kerülő csodáit. Óriási, sokutas hangdobozokról hallani, amiket anno egy becsületben leszerepelt Orion doboz mellett senkinek nem akaródzott bekapcsolni, de ma soktízezer ajrós és igen nagy becsű hangsugárzuókat is szégyenbe hoznak.
Szóval elmerengek...
Mi történhetett? Ennyire rossz irányba haladt volna a fejlesztés? Ennyire tévútra tévedt volna az audio kultúra? Miként lehet, hogy amit akkoron ÚGY láttunk, azt ma ÍGY látjuk? Tényleg ennyire süketek és megtévesztettek lettünk volna akkor és most, tényleg egy komplett szakma ekkora tévútra került volna?

És ez csak néhány kérdés (ellentmondás?) a számos közül, amit ezen (és az ehhez hasonló fórumokon) formálódó vélemények alapján feltesz az ember magában. És isten ments, hogy bármiféle véleményt ebből kiolvasson bárki is! Tényleg csak merengések és kérdések, gondolatébresztők. Már csak azért is, mert igen erős ellentmondásokat vélek felfedezni a formált véleményekben, nem is az egyének egymással szemben megfogalmazott nézőpontjaiban, hanem inkább az egyének évtizedes átváltozásaiban.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Mi az amit szívesen hallgatunk?
Mert speciel amit én hallgatok - akusztikus jazz, komolyzene - az okostelefonos aplikáción nem nagy durranás lenne ;)
Tehát akkor mi is a helyzet a zenehallgatás formáival?
Azt a mai sampleres, digi manipulációktól hemzsegő zenét nyugodtan lehet űrtechnikának titulálni, és az ahhoz tartozó modern letöltési rendszerekkel hallgatni. Viszont ez nem jelenti azt, hogy a zeneirodalom további számos értékes művét nem lehetne a sokat emlegetett természethű hangzással élvezni. Igenis van ebben szerepe az elektroncsöveknek épúgy, mint pl. a TDA1540D - nek.
Amennyiben ilyen és hasonló kvalitású alkatrészekkel lehet a szobánkba varázsolni Callast, vagy Tebaldit, vagy akár a Carnegie Hall hangulatát - akkor nekem már annyira nem hiányzik az űrtechnikás hang áldásos jelenléte.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”