Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

dixie-chicken írta:
2019.07.09., kedd 17:24
SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 16:00
dixie-chicken írta:
2019.07.09., kedd 15:51



hhááááát,sokmindent mondanak az emberek a Shure V15/V sorozatra,MR/SAS tűvel szerelve,főleg a felső tartomány nem megfelelő kiterjedésére,meghogy,lágyitanak egy kicsit,kicsit hazudok,de jól csinálom féle,de hogy rideg lenne?..mindenestre beirtam a kéményembe (ezt is) :D ..ahogyan mondani szokták ilyenkor,a rendszer többi elemei voltak a hibásak 31_1_21.gif ..a Benz-eket,ahol MR tűvan,azt inkább a többiekre hagynám,csak röpke kalandjaim voltak velük.. ;)
Hát akkor majd hasonlítsd össze ugyanabban/ugyanolyan a hangszedőben valami másik jófélével. Amíg ezt nem teszed úgysem tudod elhinni, hogy igazam van! Addig marad a kétely.....vagy hihetsz másnak, aki szintén soha sem csinálta meg az összehasonlítást. Bár sztem elég meghallgatni egy Benzet is...... :) (Ha van elég gyakorlatod)
hinni a templomban kell,nem kéne véletlenül leszálni a magas lórol?..honnét tudod,ki mit csinál(t),és mennyit az eltelt X évben ebben a sportágban?

a többieknek majd ird le légyszives milyen rendszer volt az amelyban steril/digititsz irányba hajlott a V15/5,hogy ne essenek ugyanazon hibába,én kiszálltam..ignore list is mother of all solutions

bye :goodluck:
Komolyan ?! Ennyit olvastál ki belőle?!
Hát ..... :(

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.07.09., kedd 16:20
SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 15:48
Aszpirin írta:
2019.07.09., kedd 13:01

Nem igazán értem ezt a mondatodat, kifejtenéd? Pl. milyen Denonra utalsz?
Szívesen hasonlítanék ML512-höz bármit, ha lenne rá lehetőségem. Neked olyan van?
Pedig egyszerű! A teszteteket olvasva örültek a digitalizmus fölényének. Pedig ezek a készülékek még nem alkalmasak megmutatni, hogy melyik adathordozóról mi a maximum elérhető hangminőség.
Az 512, meg állítólag nagyon jó, mert max csak ízlés kérdése, hogy jobb lehet -e egy Lp.
Pedig hát az torzít, meg barázdatorzítás , meg dinamika problémák.... Állítólag!
De , hogy végre venne fáradságot és meghallgatna egy jó lemezjatszó összeállítást, na arra van kb 20 indok miért nem..... Meg hát mert persze úgysem lehet az akkor sem jobb!
Nincs 512-esem! Egy kisebb Teacom van sajátkezüleg feltuningolva, ami eladó. Meg van egy Jadisom használatban szintén nem belenyúlásmentesen.
Köszi, így már értem.
Na, én nem vagyok elfogult egyik irányban sem. Tudatosan legalábbis biztosan nem.

Szivesen meghallgatnék szuperjó lemezjátszót is, akár a Tiédet is, ha felajánlod.
A kérdés azért érdekes számomra, mert egyre körvonalazódik az az elméletem, hogy egy bizonyos (nem elérhetetlen árú) szint fölött már nem létezik objektív hang-jósági skála, csak szubjektív. Amit te "olyan CD-s"nek hallasz, és emiatt nem szereted, az a hangnak egy olyan jellemzője lehet, amit a "másik oldal" adott esetben épp pozitívumnak értékel. Ez persze csak hipotézis, egy elmélet, amit azért itt mások is pedzegettek. Alátámasztani viszont csak ilyen, többrésztvevős szubjektív tesztekkel lehet, amelyben viszont a meghallgatott analóg vs digitális hardverek is pariban vannak egymással (Tonyánál szerintem ez a feltétel megvolt).

A valós hallgatási körülményektől elrugaszkodott teszteknek szerintem nincs relevanciája. (pl. LP kontra ugyanarról az LP-ről készített rip - utóbbit ugyan melyik hifis hallgat a valóságban? Ha meg úgysincs ilyen felhasználási eset, akkor milyen infót ad egy hifisnek, hogy egy LP-ről készített rip hogy szól?) . De lehet hogy tévedek, just my two pence.
Szívesen látlak téged is. Amiről írok az pont nem a szubjektíven történő választás, hanem pont a nagy hangzásminőségi eltérés miatt egyértelműen eldönthető választás.
Nem csak annyiról van szó, hogy "talán, mintha, esetleg, lehet, nem egyértelműen" ....

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shinagawa írta:
2019.07.09., kedd 17:15
SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 15:54
És ebből milyen következtetést vonsz le?! Mert saját tapasztalatodra biztosan nem tudsz hivatkozni ezügyben! Szerintem a te véleményed kell ennyire komolyan venni ( meg a hozzád hasonlókét) !
Hála az égnek nincs tapasztalatom, hiszen nem kellett még semmit sem árulnom éveken keresztül, sikertelenül.
:fekverohog:

(Viszont csináltam egy kis reklámot a modifikált cd játszódnak ...de nem kell komolyan venni a véleményemet, a következtetést mindenki le tudja vonni! :smile32: )
Nos kb amit írtál az nagyjából annyi, hogy bas..uk a szavakat , hogy több legyen. Mert más értelme nem volt.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 16:00
dixie-chicken írta:
2019.07.09., kedd 15:51
SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 15:27


Már túlzóan rideg és gépiessé kezd válni a hangja. Olyan cd-ssé. :)

hhááááát,sokmindent mondanak az emberek a Shure V15/V sorozatra,MR/SAS tűvel szerelve,főleg a felső tartomány nem megfelelő kiterjedésére,meghogy,lágyitanak egy kicsit,kicsit hazudok,de jól csinálom féle,de hogy rideg lenne?..mindenestre beirtam a kéményembe (ezt is) :D ..ahogyan mondani szokták ilyenkor,a rendszer többi elemei voltak a hibásak 31_1_21.gif ..a Benz-eket,ahol MR tűvan,azt inkább a többiekre hagynám,csak röpke kalandjaim voltak velük.. ;)
Hát akkor majd hasonlítsd össze ugyanabban/ugyanolyan a hangszedőben valami másik jófélével. Amíg ezt nem teszed úgysem tudod elhinni, hogy igazam van! Addig marad a kétely.....vagy hihetsz másnak, aki szintén soha sem csinálta meg az összehasonlítást. Bár sztem elég meghallgatni egy Benzet is...... :) (Ha van elég gyakorlatod)
hinni a templomban kell,nem kéne véletlenül leszálni a magas lórol?..honnét tudod,ki mit csinál(t),és mennyit az eltelt X évben ebben a sportágban?

a többieknek majd ird le légyszives milyen rendszer volt az amelyban steril/digititsz irányba hajlott a V15/5,hogy ne essenek ugyanazon hibába,én kiszálltam..ignore list is mother of all solutions

bye :goodluck:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 15:54
És ebből milyen következtetést vonsz le?! Mert saját tapasztalatodra biztosan nem tudsz hivatkozni ezügyben! Szerintem a te véleményed kell ennyire komolyan venni ( meg a hozzád hasonlókét) !
Hála az égnek nincs tapasztalatom, hiszen nem kellett még semmit sem árulnom éveken keresztül, sikertelenül.
:fekverohog:

(Viszont csináltam egy kis reklámot a modifikált cd játszódnak ...de nem kell komolyan venni a véleményemet, a következtetést mindenki le tudja vonni! :smile32: )

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 15:48
Aszpirin írta:
2019.07.09., kedd 13:01
SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 09:30
ML512 -höz nem hasonlítatok semmit, egy nem sokszázezres! Denont meg elfogadtok minőség analizálásra alkalmas eszköznek?!
Nem igazán értem ezt a mondatodat, kifejtenéd? Pl. milyen Denonra utalsz?
Szívesen hasonlítanék ML512-höz bármit, ha lenne rá lehetőségem. Neked olyan van?
Pedig egyszerű! A teszteteket olvasva örültek a digitalizmus fölényének. Pedig ezek a készülékek még nem alkalmasak megmutatni, hogy melyik adathordozóról mi a maximum elérhető hangminőség.
Az 512, meg állítólag nagyon jó, mert max csak ízlés kérdése, hogy jobb lehet -e egy Lp.
Pedig hát az torzít, meg barázdatorzítás , meg dinamika problémák.... Állítólag!
De , hogy végre venne fáradságot és meghallgatna egy jó lemezjatszó összeállítást, na arra van kb 20 indok miért nem..... Meg hát mert persze úgysem lehet az akkor sem jobb!
Nincs 512-esem! Egy kisebb Teacom van sajátkezüleg feltuningolva, ami eladó. Meg van egy Jadisom használatban szintén nem belenyúlásmentesen.
Köszi, így már értem.
Na, én nem vagyok elfogult egyik irányban sem. Tudatosan legalábbis biztosan nem.

Szivesen meghallgatnék szuperjó lemezjátszót is, akár a Tiédet is, ha felajánlod.
A kérdés azért érdekes számomra, mert egyre körvonalazódik az az elméletem, hogy egy bizonyos (nem elérhetetlen árú) szint fölött már nem létezik objektív hang-jósági skála, csak szubjektív. Amit te "olyan CD-s"nek hallasz, és emiatt nem szereted, az a hangnak egy olyan jellemzője lehet, amit a "másik oldal" adott esetben épp pozitívumnak értékel. Ez persze csak hipotézis, egy elmélet, amit azért itt mások is pedzegettek. Alátámasztani viszont csak ilyen, többrésztvevős szubjektív tesztekkel lehet, amelyben viszont a meghallgatott analóg vs digitális hardverek is pariban vannak egymással (Tonyánál szerintem ez a feltétel megvolt).

A valós hallgatási körülményektől elrugaszkodott teszteknek szerintem nincs relevanciája. (pl. LP kontra ugyanarról az LP-ről készített rip - utóbbit ugyan melyik hifis hallgat a valóságban? Ha meg úgysincs ilyen felhasználási eset, akkor milyen infót ad egy hifisnek, hogy egy LP-ről készített rip hogy szól?) . De lehet hogy tévedek, just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

dixie-chicken írta:
2019.07.09., kedd 15:51
SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 15:27
dixie-chicken írta:
2019.07.09., kedd 09:42


mert mi a baj az MR-tűprofilal?..csak kérdem,használtam eredeti Shure V15xMR-t a '80 évek végén,most vagy 5x-ik SAS profilomat koptatom amit a JICO gyártott,volt Benz ACE SL-em,társaságomban használnak,nagyobb Benz-eket,és azokban szintén MR-tűprofilok vannak (talán?)..tény és valóság,hogy az extrém csendes barázdafutások végett,sokan a CD-vel hasonlitják össze ezeket,vagy már ezek is 1-0-1-1-1-0 adnak ki magukbol?
Már túlzóan rideg és gépiessé kezd válni a hangja. Olyan cd-ssé. :)

hhááááát,sokmindent mondanak az emberek a Shure V15/V sorozatra,MR/SAS tűvel szerelve,főleg a felső tartomány nem megfelelő kiterjedésére,meghogy,lágyitanak egy kicsit,kicsit hazudok,de jól csinálom féle,de hogy rideg lenne?..mindenestre beirtam a kéményembe (ezt is) :D ..ahogyan mondani szokták ilyenkor,a rendszer többi elemei voltak a hibásak 31_1_21.gif ..a Benz-eket,ahol MR tűvan,azt inkább a többiekre hagynám,csak röpke kalandjaim voltak velük.. ;)
Hát akkor majd hasonlítsd össze ugyanabban/ugyanolyan a hangszedőben valami másik jófélével. Amíg ezt nem teszed úgysem tudod elhinni, hogy igazam van! Addig marad a kétely.....vagy hihetsz másnak, aki szintén soha sem csinálta meg az összehasonlítást. Bár sztem elég meghallgatni egy Benzet is...... :) (Ha van elég gyakorlatod)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Shinagawa írta:
2019.07.09., kedd 13:18
Aszpirin írta:
2019.07.09., kedd 13:01
SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 09:30
ML512 -höz nem hasonlítatok semmit, egy nem sokszázezres! Denont meg elfogadtok minőség analizálásra alkalmas eszköznek?!
Nem igazán értem ezt a mondatodat, kifejtenéd? Pl. milyen Denonra utalsz?
Szívesen hasonlítanék ML512-höz bármit, ha lenne rá lehetőségem. Neked olyan van?
Nem ,neki ilyen van: viewtopic.php?f=31&t=85874&hilit=Teac

Már vagy 6-7 éve árulja, de valamiért a kutyának sem kell. Kb ennyire kell komolyan venni a véleményét is :D
És ebből milyen következtetést vonsz le?! Mert saját tapasztalatodra biztosan nem tudsz hivatkozni ezügyben! Szerintem a te véleményed kell ennyire komolyan venni ( meg a hozzád hasonlókét) !

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 15:27
dixie-chicken írta:
2019.07.09., kedd 09:42
aki meg a lemezt is cd "minőségben: akarja hallgatni az vegyen mielőbb MR tűs hangszedőt bele.... :(
mert mi a baj az MR-tűprofilal?..csak kérdem,használtam eredeti Shure V15xMR-t a '80 évek végén,most vagy 5x-ik SAS profilomat koptatom amit a JICO gyártott,volt Benz ACE SL-em,társaságomban használnak,nagyobb Benz-eket,és azokban szintén MR-tűprofilok vannak (talán?)..tény és valóság,hogy az extrém csendes barázdafutások végett,sokan a CD-vel hasonlitják össze ezeket,vagy már ezek is 1-0-1-1-1-0 adnak ki magukbol?
Már túlzóan rideg és gépiessé kezd válni a hangja. Olyan cd-ssé. :)

hhááááát,sokmindent mondanak az emberek a Shure V15/V sorozatra,MR/SAS tűvel szerelve,főleg a felső tartomány nem megfelelő kiterjedésére,meghogy,lágyitanak egy kicsit,kicsit hazudok,de jól csinálom féle,de hogy rideg lenne?..mindenestre beirtam a kéményembe (ezt is) :D ..ahogyan mondani szokták ilyenkor,a rendszer többi elemei voltak a hibásak 31_1_21.gif ..a Benz-eket,ahol MR tűvan,azt inkább a többiekre hagynám,csak röpke kalandjaim voltak velük.. ;)
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Aszpirin írta:
2019.07.09., kedd 13:01
SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 09:30
ML512 -höz nem hasonlítatok semmit, egy nem sokszázezres! Denont meg elfogadtok minőség analizálásra alkalmas eszköznek?!
Nem igazán értem ezt a mondatodat, kifejtenéd? Pl. milyen Denonra utalsz?
Szívesen hasonlítanék ML512-höz bármit, ha lenne rá lehetőségem. Neked olyan van?
Pedig egyszerű! A teszteteket olvasva örültek a digitalizmus fölényének. Pedig ezek a készülékek még nem alkalmasak megmutatni, hogy melyik adathordozóról mi a maximum elérhető hangminőség.
Az 512, meg állítólag nagyon jó, mert max csak ízlés kérdése, hogy jobb lehet -e egy Lp.
Pedig hát az torzít, meg barázdatorzítás , meg dinamika problémák.... Állítólag!
De , hogy végre venne fáradságot és meghallgatna egy jó lemezjatszó összeállítást, na arra van kb 20 indok miért nem..... Meg hát mert persze úgysem lehet az akkor sem jobb!
Nincs 512-esem! Egy kisebb Teacom van sajátkezüleg feltuningolva, ami eladó. Meg van egy Jadisom használatban szintén nem belenyúlásmentesen.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

dixie-chicken írta:
2019.07.09., kedd 09:42
aki meg a lemezt is cd "minőségben: akarja hallgatni az vegyen mielőbb MR tűs hangszedőt bele.... :(
mert mi a baj az MR-tűprofilal?..csak kérdem,használtam eredeti Shure V15xMR-t a '80 évek végén,most vagy 5x-ik SAS profilomat koptatom amit a JICO gyártott,volt Benz ACE SL-em,társaságomban használnak,nagyobb Benz-eket,és azokban szintén MR-tűprofilok vannak (talán?)..tény és valóság,hogy az extrém csendes barázdafutások végett,sokan a CD-vel hasonlitják össze ezeket,vagy már ezek is 1-0-1-1-1-0 adnak ki magukbol?
Már túlzóan rideg és gépiessé kezd válni a hangja. Olyan cd-ssé. :)

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

Aszpirin írta:
2019.07.09., kedd 13:01
SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 09:30
ML512 -höz nem hasonlítatok semmit, egy nem sokszázezres! Denont meg elfogadtok minőség analizálásra alkalmas eszköznek?!
Nem igazán értem ezt a mondatodat, kifejtenéd? Pl. milyen Denonra utalsz?
Szívesen hasonlítanék ML512-höz bármit, ha lenne rá lehetőségem. Neked olyan van?
Nem ,neki ilyen van: viewtopic.php?f=31&t=85874&hilit=Teac

Már vagy 6-7 éve árulja, de valamiért a kutyának sem kell. Kb ennyire kell komolyan venni a véleményét is :D

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 09:30
ML512 -höz nem hasonlítatok semmit, egy nem sokszázezres! Denont meg elfogadtok minőség analizálásra alkalmas eszköznek?!
Nem igazán értem ezt a mondatodat, kifejtenéd? Pl. milyen Denonra utalsz?
Szívesen hasonlítanék ML512-höz bármit, ha lenne rá lehetőségem. Neked olyan van?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Köszönöm a like-okat és az észrevételeket az LP-cd-file szubjektív tesztünk beszámolójára leborulok.gif

Örülök, hogy azért kialakult egy igen kultúrált diskurzus is róla.

A dolgot a helyén kell kezelni. Igen, saját szórakozásunkra "teszteltünk". Megjegyzem vettük az időt és fáradtságot (ami egyébként élvezetes "fáradtság" folt a részemről, még úgy is, hogy oda-vissza összesen 165 km-t vezettem csak emiatt) és a beszámolómban nem törtem pálcát általánosságban sem az analóg, sem a digitális fölött.
Ráadásul én azzal a prekoncepcióval mentem oda, hogy TUTI az LP-k fognak "győzni", direkt úgy válogattam meg az általam vitt LP-ket (amelyek nagyon jók, és biztos, hogy még jobb láncon sem vallanak szégyent) :rolleyes:

Ezeken a lejátzszási láncokon, ezekkel a forrásanyagokkal, jó akusztikájú helyiségben, a mi szubjektíív megítélésünk szerint a digitális "győzőtt".

Minden magyarázat, vélemény, hozzászólás welcome, valahol ez is volt a cél, hogy lássam a véleményeket.

Szívesen részt veszek "ismétlésen" bárkinél, jobb láncokon jobb lejátszókkal is stb., és akkor is őszintén le fogom írni, mit tapasztaltunk.

Mosolygok magamban nagyokat, mert Tonyával arról is beszéltünk, hogy bármi is lenne az eredmény, a közzététel után biztosan lesz olyan vélemény az "ellenoldalról", hogy
- nem volt elég jó a forráskészülék
- nem volt elég jó a lejátszási lánc többi eleme
- nem volt elég jó a forrásanyag
(még az is belőttük, hogy melyik "nyertes" esetében kitől számítunk ilyen véleményre)

Jósnak kellett volna mennünk :D

Apropó:
Leírtam mindent, ami elég ahhoz, hogy a lejátszólánc elemeinek és a forrásanyagoknak utána lehessen komolyabban nézni, és a forrásanyagok kiadóinak/gyártóinak is (LP esetben pl. a Speakers Corner nem rejti véka alá, milyen forrásanyagot és készülékeket használ a folyamathoz pl. vágához.)

Mégegyszer: CSAK egy szubjektív beszámoló volt.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

kaef2 írta:
2019.07.09., kedd 09:36
Már régóta fel szeretném tenni a kérdést:

Mi áll közelebb kinek, kinek a véleménye szerint az eredetihez, ami mondjuk legyen egy analóg mesterszalag egy teljesen analóg felvételi lánc végén:

- egy szalag másolat az eredetiről
- egy LP, szintén az eredeti szalagról préselve
- egy nagy felbontású (384 kHz/24 bit vagy DSD256) digitális felvétel valamilyen elismerten jónak ismert A/D konverteren keresztül?
1. Ha a mesterszalag már több tíz évet pihent és most készítünk róla digitális, szalag másolatot, az eredeti és friss mesterszalagról készült LP fog a legjobban szólni. Ezért szólnak sajnos jobban az 50-60 éves felvételek az első kiadású LP-kről, mint akármilyen digitális másolat, ami a mesterszalag minimum 30 éves korában készült. Az újra kiadott LP-k is ettől szenvednek. A mesterszalag sajnos lemágneseződik, átmágneseződik, veszít eredeti fényéből. Ezt ellensúlyozandó, a mai másolatoknál belenyúlnak az eredeti hangba. Jobb nem lesz tőle a másolat, csak elviselhetőbb. De olyan sohasem lesz, mint a friss, maximum egy két éves mesterszalagról készített LP-k.

2. Ha eltekintünk a mesterszalag korától, állapotától és ugyanabban a pillanatban készítenénk másolatot róla, akkor a sorrend:

1. nagy felbontású (384 kHz/24 bit vagy DSD256) digitális másolat
2. szalag másolat
3. LP

A nagy felbontású digitális kódolás gyakorlatilag tökéletesen transzparens (ha elég jó az AD átalakító). Különbség persze lesz a DA átalakítás után a hangban, amit a DA átalakító minősége határoz meg.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Indy »

kaef2 írta:
2019.07.09., kedd 09:59
Tegyük fel, elméletileg legalábbis, hogy minden láncot az adott forráshoz optimalizálva az ésszerűség határain belül ideálisnak tekinthetünk a felvételek lejétszásához.
Ez esetben meghallgatás nélkül nem nyilvánítanák véleményt, még akkor sem, ha tudom, hogy hozzám egy korabeli, nagymembrános setup áll a legközelebb. Nálam az analóg és a digitális is együtt él, lehetőségeimhez mérten igyekszem közelíteni egymáshoz a kettőt.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Indy írta:
2019.07.09., kedd 09:52
kaef2 írta:
2019.07.09., kedd 09:36


Már régóta fel szeretném tenni a kérdést:

Mi áll közelebb kinek, kinek a véleménye szerint az eredetihez, ami mondjuk legyen egy analóg mesterszalag egy teljesen analóg felvételi lánc végén:

- egy szalag másolat az eredetiről
- egy LP, szintén az eredeti szalagról préselve
- egy nagy felbontású (384 kHz/24 bit vagy DSD256) digitális felvétel valamilyen elismerten jónak ismert A/D konverteren keresztül?
Attól függ, hogy a lehallgató lánc milyen elemekből építkezik. :)
Tegyük fel, elméletileg legalábbis, hogy minden láncot az adott forráshoz optimalizálva az ésszerűség határain belül ideálisnak tekinthetünk a felvételek lejétszásához.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Indy »

kaef2 írta:
2019.07.09., kedd 09:36


Már régóta fel szeretném tenni a kérdést:

Mi áll közelebb kinek, kinek a véleménye szerint az eredetihez, ami mondjuk legyen egy analóg mesterszalag egy teljesen analóg felvételi lánc végén:

- egy szalag másolat az eredetiről
- egy LP, szintén az eredeti szalagról préselve
- egy nagy felbontású (384 kHz/24 bit vagy DSD256) digitális felvétel valamilyen elismerten jónak ismert A/D konverteren keresztül?
Attól függ, hogy a lehallgató lánc milyen elemekből építkezik. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

kaef2 írta:
2019.07.09., kedd 09:36

Már régóta fel szeretném tenni a kérdést:

Mi áll közelebb kinek, kinek a véleménye szerint az eredetihez, ami mondjuk legyen egy analóg mesterszalag egy teljesen analóg felvételi lánc végén:

- egy szalag másolat az eredetiről
- egy LP, szintén az eredeti szalagról préselve
- egy nagy felbontású (384 kHz/24 bit vagy DSD256) digitális felvétel valamilyen elismerten jónak ismert A/D konverteren keresztül?
Nagyon jó magnón az első

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 09:30
kaef2 írta:
2019.07.09., kedd 07:58
SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 07:06


Sehogy nem lehet jobb, nem mondtam, hogy jobb lenne, és nem is az a cél hogy jobb legyen. Csupán annak a megállapítására jó, hogy mennyire vehető észre a különség, ha észrevehető.
Nem kell ilyen "messze" menni. Elég meghallgatni egy jó lemezjátszót! :)
Ennyi az egész....
Hol kezdődik a "jó" lemezjátszó? Árban? Phonoval, hangszedővel, karral, állvánnyal, ha kell táppal és kábelekkel együtt?
1 vagy 2 millió? Esetleg 3?

Mert ugye az lett mondva, hogy a pár hozzászólással korábban említett (pár)százeres nagyságrendű Dual még nem jó.
Feri , Ti keveritek a szezont a fazonnal! Egyszer az a cél , hogy pontosan azonos minőségű anyagot tetszteljetek a formátumokon , máskor meg örültök, ha ennek kimutatására nem alkalmas berendezéseken annyit hallanak csak , hogy nem sok az eltérés.
ML512 -höz nem hasonlítatok semmit, egy nem sokszázezres! Denont meg elfogadtok minőség analizálásra alkalmas eszköznek?!
Itt láthatóan az a cél, hogy a tapasztalatlanokat megvezetve minél több fals magyarázattal minél jobban meggyőzzetek embereket a cd/sacd fölényes hangzásáról. Ahelyett, hogy meghallgatná valamelyikőtök is amit kértem.
Remélem aki szereti a lemezjátszó hangot az úgysem vesz komolyan ezek után bennetek ez ügyben, aki meg a lemezt is cd "minőségben: akarja hallgatni az vegyen mielőbb MR tűs hangszedőt bele.... :(
[/quote]

Már megbocsáss, de ki az a "Ti"?

Én csak magam véleményét mondom. Mindig konkrét tapasztalatok alapján. És szemben azokkal akik nem haboznak deklarálni hogy mi a "jobb", én érvelni szoktam, műszaki ismereteim és sok évtizedes gyakorlatom alapján és rábízni az olvasóra, hogy eldöntse figyelembe veszi -e amit írok. Ha nem veszi, abból sincs probléma, ettől még nem fogok éhenhalni.

A fórumozás arról szól szerintem, hogy beszámolunk a tapasztalatainkról, megvitatjuk a kérdéseket, segítünk a válaszok megtalálásban, ha tudunk.

Arról semmiképpen sem, hogy erőszakosan megpróbálunk mások helyett döntést hozni.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

aki meg a lemezt is cd "minőségben: akarja hallgatni az vegyen mielőbb MR tűs hangszedőt bele.... :(
mert mi a baj az MR-tűprofilal?..csak kérdem,használtam eredeti Shure V15xMR-t a '80 évek végén,most vagy 5x-ik SAS profilomat koptatom amit a JICO gyártott,volt Benz ACE SL-em,társaságomban használnak,nagyobb Benz-eket,és azokban szintén MR-tűprofilok vannak (talán?)..tény és valóság,hogy az extrém csendes barázdafutások végett,sokan a CD-vel hasonlitják össze ezeket,vagy már ezek is 1-0-1-1-1-0 adnak ki magukbol?
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

chord írta:
2019.07.09., kedd 08:37
...nem dobáltam ki a kérdéses CD-ket,és a "gyári" CD-kez viszonyitva,még ma is szivesen hallgatom ezeket,egyértelműen,az LP hangzásvilágát idézik vissza,ezen felül,érzem rajtuk az Ortofon hangszedők "hangzásvilágát",bármit is jelentsen ez....

Na, itt egy érzékeny pont, amire az LP-sek harapnak.
Hogy annyira 'lenyomatos' ilyenkor a hang, nevezzük LP-snek, analógosnak, emberinek, 'kellemesítettnek', vagy akár szimplán jobbnak (:)), stb..., hogy CD-re kiírva simán átjön, annyira erős a fizikai lineáristól az eltérés, hogy a digitális lenyomatot, amit a CD lánc csinál, simán felülírja.
Vagy nem?
Már régóta fel szeretném tenni a kérdést:

Mi áll közelebb kinek, kinek a véleménye szerint az eredetihez, ami mondjuk legyen egy analóg mesterszalag egy teljesen analóg felvételi lánc végén:

- egy szalag másolat az eredetiről
- egy LP, szintén az eredeti szalagról préselve
- egy nagy felbontású (384 kHz/24 bit vagy DSD256) digitális felvétel valamilyen elismerten jónak ismert A/D konverteren keresztül?

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

chord írta:
2019.07.09., kedd 08:37
...nem dobáltam ki a kérdéses CD-ket,és a "gyári" CD-kez viszonyitva,még ma is szivesen hallgatom ezeket,egyértelműen,az LP hangzásvilágát idézik vissza,ezen felül,érzem rajtuk az Ortofon hangszedők "hangzásvilágát",bármit is jelentsen ez....

Na, itt egy érzékeny pont, amire az LP-sek harapnak.
Hogy annyira 'lenyomatos' ilyenkor a hang, nevezzük LP-snek, analógosnak, emberinek, 'kellemesítettnek', vagy akár szimplán jobbnak (:)), stb..., hogy CD-re kiírva simán átjön, annyira erős a fizikai lineáristól az eltérés, hogy a digitális lenyomatot, amit a CD lánc csinál, simán felülírja.
Vagy nem?
Ha Te ezeket a gyári cd lemezeken nem veszed észre akkor nagyon gyenge láncod van még! Nem kell ehhez Lp ripp.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

kaef2 írta:
2019.07.09., kedd 07:58
SoundMania írta:
2019.07.09., kedd 07:06
kaef2 írta:
2019.07.08., hétf. 23:48
]

Jól értem, hogy egy LP-ről, készíteni egy CD-t?
Tehát a sokunk által betámadott szerencsétlen LP hangot az összes barázdatorzításával meg inogó 440 Hz alaphangjával meg egyéb bajával átküldeni egy AD konverteren, amely a saját képességei szerint teljesít jól/rosszul/tisztességesen, a hangi lenyomatát bizonyosan otthagyja, plusz a használt különféle kábelek, aztán ezt a masszát kiírni CD-re, betolni a CD lejátszóba, és összehasonlítani az eredeti LP hanggal.
Ez az LP rip - csak úgy elméletileg - egyáltalán, hogyan lehet jobb az LP-nél?
Sehogy nem lehet jobb, nem mondtam, hogy jobb lenne, és nem is az a cél hogy jobb legyen. Csupán annak a megállapítására jó, hogy mennyire vehető észre a különség, ha észrevehető.
Nem kell ilyen "messze" menni. Elég meghallgatni egy jó lemezjátszót! :)
Ennyi az egész....
Hol kezdődik a "jó" lemezjátszó? Árban? Phonoval, hangszedővel, karral, állvánnyal, ha kell táppal és kábelekkel együtt?
1 vagy 2 millió? Esetleg 3?

Mert ugye az lett mondva, hogy a pár hozzászólással korábban említett (pár)százeres nagyságrendű Dual még nem jó.
[/quote]

Feri , Ti keveritek a szezont a fazonnal! Egyszer az a cél , hogy pontosan azonos minőségű anyagot tetszteljetek a formátumokon , máskor meg örültök, ha ennek kimutatására nem alkalmas berendezéseken annyit hallanak csak , hogy nem sok az eltérés.
ML512 -höz nem hasonlítatok semmit, egy nem sokszázezres! Denont meg elfogadtok minőség analizálásra alkalmas eszköznek?!
Itt láthatóan az a cél, hogy a tapasztalatlanokat megvezetve minél több fals magyarázattal minél jobban meggyőzzetek embereket a cd/sacd fölényes hangzásáról. Ahelyett, hogy meghallgatná valamelyikőtök is amit kértem.
Remélem aki szereti a lemezjátszó hangot az úgysem vesz komolyan ezek után bennetek ez ügyben, aki meg a lemezt is cd "minőségben: akarja hallgatni az vegyen mielőbb MR tűs hangszedőt bele.... :(

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

chord írta:
2019.07.09., kedd 08:37
...nem dobáltam ki a kérdéses CD-ket,és a "gyári" CD-kez viszonyitva,még ma is szivesen hallgatom ezeket,egyértelműen,az LP hangzásvilágát idézik vissza,ezen felül,érzem rajtuk az Ortofon hangszedők "hangzásvilágát",bármit is jelentsen ez....

Na, itt egy érzékeny pont, amire az LP-sek harapnak.
Hogy annyira 'lenyomatos' ilyenkor a hang, nevezzük LP-snek, analógosnak, emberinek, 'kellemesítettnek', vagy akár szimplán jobbnak (:)), stb..., hogy CD-re kiírva simán átjön, annyira erős a fizikai lineáristól az eltérés, hogy a digitális lenyomatot, amit a CD lánc csinál, simán felülírja.
Vagy nem?
egész más a hangkarekterük mind a gyári,eredeti CD-nek..hogy hova vezethető vissza ennek az oka,személyszerint nem foglalkoztat (bizonyos elméletem szerint,nem került további "kezelésre a felvétel (manipulálásra)",és megmaradtak olyanoknak,amilyenek)..ma is vásárolok eredeti CD-ket (ezt kell ma igazán csinálni,hiszen bagóért vannak ma a CD-k a használtpiacon)..a másik oldalon,panaszkodtam már hogy pl az ECM kiadó,újrakiadott felvételei,LP formában nem igazán hozzák a kiadóhoz régen köthető magas minőséget..2 mostanában megjelent ECM LP-re várok,soha nem voltak kiadva LP-én,csak digitális formában(CD)..semmilyen szentimetalizmus ne fog meggátolni,hogy "mennek kolbászba",ha nem ütik meg a régi mércét,maradnak a CD változatok ebben az esetben...egy dupla CD is érkezik velük,az nincs kiadva (még) LP-én és vlszinű nem is kerül majd kiadásra,mert legalább 4 LP kéne hogy legyen,ez meg már kockázatos játék egy ECM részére is...

Használok Tidal-t,és a "ruszki sarkiboltbol" töltök le zenét,sükségszerűen,ami tetszik,megvásárlom valamilyen formában,ami nem ,törlés..egy Ben Harper-t ("Childhood home"),CD-én vásároltam meg,mert úgy éreztem,az LP nem fogja megérni a 3x árát..lehet tévedtem,mert rendszeresen hallgatom a kocsiban,MP3-sként...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”