Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

a másik oldalon,panaszkodtam már hogy pl az ECM kiadó,újrakiadott felvételei,LP formában nem igazán hozzák a kiadóhoz régen köthető magas minőséget..2 mostanában megjelent ECM LP-re várok,soha nem voltak kiadva LP-én,csak digitális formában(CD)
nos,csak a pontositás kedvéért,tökéletes példányok,hangra,préselésre... Nils Petter Molvaer,Manu Katché ;peace;
Csatolmányok
IMG_3610.JPG
IMG_3610.JPG (138.67 KiB) Megtekintve 2202 alkalommal
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Koncert vagy otthoni zenehallgatás

Tegnap, hosszú idő után vendégeskedett nálunk a velem egykorú barátom és a felesége. Régebben rengeteget jártunk össze, mostanság az unokák, dédunokák fontosabbak, ezért inkább csak jazz koncerteken találkozunk, ott meg korlátozott a beszélgetés lehetősége. Tudtam róluk, hogy sok bérletük van pl. a MÜPA-ba is, ahol több helyen is szoktak ülni és azt mondják még ott se mindegy hol ülnek. Nagyon nem mindegy. A zene hangminősége nekik is fontos, de azért kicsit furcsán szokták hallgatni, amikor kifogásolom BJC egy egy előadásán a hangosítást.

Ők otthon nem hallgatnak zenét, inkább koncert jegyekre költik a zenére szánt pénzt. Vagy 10 éve nem hallgattunk zenét nálam, ezért a barátom kérte, hogy tegyek fel valami jó jazzt. Megkérdeztem, hogy CDt vagy lemezt hallgassunk? Nézett rám: Miért az nem mindegy? Ami kéznél van - mondta. Először CDt hallgattunk, ami módfelett tetszett nekik. Aztán feltettem egy LPt, egy nagyon régi LPt, Milt Buckner-Buddy Tate-Jo Jones Midnight Slow lemezét. Amikor megszólalt a szám elején Buddy Tate szaxofonja megállt a beszélgetés, az asszonyok is csendben figyelték a vibráló orgona hangokat és az érzelmes szaxofon hangot. Amikor elmentek a barátom kicsit lemaradva a feleségétől halkan megkérdezte: Ilyen LP lejátszókat lehet még kapni...?

(Gondoltam beteszem ide azt a számot, amit az LP-ről hallottunk, zenei illusztrációként, meg is találtam, de siralmasan szól a YouTube-on. Aki teheti hallgassa meg valamilyen veszteségmentes fájlból.)

https://www.youtube.com/watch?v=J38_mG2oLkw

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Audison »

Köszi!
Roli80 írta:
2019.07.23., kedd 18:22
Audison írta:
2019.07.23., kedd 17:19
Sziasztok. Nagy mostanában a hőség, főleg a szobában. Az erősítő meg tolja a hőt, ahogy bírja. Ráraktam egy 12cm es ventit a tetejére, befelé fuvatva. Nem árthat, igaz?
Ártani nem árt, de ha a meleg amúgy is felfelé száll talán jobb lenne szívni.

Online
Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Roli80 »

Audison írta:
2019.07.23., kedd 17:19
Sziasztok. Nagy mostanában a hőség, főleg a szobában. Az erősítő meg tolja a hőt, ahogy bírja. Ráraktam egy 12cm es ventit a tetejére, befelé fuvatva. Nem árthat, igaz?
Ártani nem árt, de ha a meleg amúgy is felfelé száll talán jobb lenne szívni.

Avatar
Audison
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2011.11.12., szomb. 16:33
Értékelés: 82

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Audison »

Sziasztok. Nagy mostanában a hőség, főleg a szobában. Az erősítő meg tolja a hőt, ahogy bírja. Ráraktam egy 12cm es ventit a tetejére, befelé fuvatva. Nem árthat, igaz?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

E topikban gyakran szóba kerülnek a hangosított koncertek, ezért bátorkodom beírni, hogy a stábommal mindenkit szeretettel várunk a Sziget Fesztivál Europe színpadán 08.07. 13 órától sok érdekes produkcióval és világszínvonalú technikával (Yamaha mixerek, Dante hálózat, L'Acoustics PA).
St.Europe CAD.jpg
St.Europe CAD.jpg (119.16 KiB) Megtekintve 2520 alkalommal

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »

kaef2 írta:
2019.06.26., szer. 20:52
...
Az nem igazán kihívás, hogy ha az ember megdolgozva a pénzért, egyre drágább és drágább dolgokat vesz. Mert megteheti és mert van igénye rá. Az igazi kihívás felismerni, hogy hol van az optimum és ott megállni.

.
...

Egykor 7-8 évig éltem együtt egy lista áron kb 70 milliós hifi rendszerrel ....

Az igazi kihívás az, hogy az ember hogyan próbálja meg reprodukálni a 70 milliós rendszer reprodukciója élményének (nem a hangjának!) 80, 90. 95, 99% - át a 70 millió töredékéből, mondjuk 1-2-3 millióból (és 10-20-30 év kisérletezés után)
ON.
Ezzel teljes mértékben egyetértek.

Ahogy fejleszti az ember a rendszerét, úgy kerül egyre kisebb javulás elérése egyre több pénzbe.
Ahhoz kell az ész, hol érdemes megállni.
Mert az elején, amikor egy 15 -20 ezer forintos kütyü zörög, ott könnyű nagy javulást elérni 200- 300 ezer forint befektetéssel. Később ez egyre nehezebbé válik.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Kellnerművek írta:
2019.07.22., hétf. 18:19
Hogy is hívják az előadóművészt? St. Martin. A neve is a végtelen szerénységét sugallja. Hát ezért került 'csak' ennyibe.

Ugyan nem szorul a védelmemre , de semmi nadzolás nincs benne, ez a becsületes neve - Szentmártoni Imre .
Imivel heti szinten találkozom többször is, ha éppen nem koncertezik valahol külföldön. Együtt teniszezünk Budaörsön évek óta. Végtelenül szerény és kedves ember. A teniszben is maximalista, ahogy a zenéjében is, amit választott. Nem csak a zenében, hanem más képzőművészetben is tehetséges, most éppen egy alkotó táborban van, ahol fest. Az Aggteleki koncert egy vállalkozás, amibe neki sok beleszólása nincs. Az idén még tiszteletjegyeket se kapott, amit a barátainak adhatott volna. A koncert hihetetlen népszerűségnek örvend évek óta, a barlang befogadó képességének többszörösét árulják ki, a jegyek napok alatt elkelnek így is.
A képen mellettem a Budörsi Sport Club Tenisz Szakosztály Senior csapatában látható.
Csatolmányok
St Martin tenisz.jpg
St Martin tenisz.jpg (247.25 KiB) Megtekintve 2612 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

ismerem személyesen - nem vagyok büszke rá... kicsit olyan, mint Garbarek, azaz hangszertulajdonos....a hatvanas évek Amerikájában nem fért volna bele egy normálisabb jazz bandába sem... de ügyesen lavírozik a sásban, azt el kell ismerni...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

nadtom írta:
2019.07.22., hétf. 16:23
Sokkal jobbra számítottam, márpedig azért mert a Jósvafői barlang hangversenytermében - ami sokkal kissebb ugyan - de nagyon szépen szólt a zene (ezt volt szerencsém többször is hallani a barlanglátogatások alkalmával). Igaz itt csak két hangsugárzó volt.
Itt a fő probléma az volt hogy számításaim szerint kb. 1000 embert engettek be, az utolsó a 45-dik sor volt...szemben a ~400 fővel, aki még élevezhette volna a koncertet.
Végig voltak rakva a széksorok mindkét oldalán a hangsugárzók, amire megint a túlzott nezőszám miatt volt szükség, szerintem ez okozta a hangbeli katyvaszt. Az átkötő szövegek hiába voltak látszólag hangosak, nem vagy csak nehezen lehetett érteni mit is mondtak.
Lehet voltak lelkes rajongók, de a “mi környékünkön” többen elaludtak, elmentek hamarabb.
Végül pedig lehet navív vagyok de arra számítottam, hogy a közel 6000Ft-os jegyár ellenében színvonalas(abb) előadást fogok hallani...de ez van.
Megértelek és sajnálom, hogy kellemetlen élményt szereztél. Sajnos jellemző a hazai programszervezőkre, hogy túltöltik a házat a profit maximalizálása miatt. Mondjuk ebben a barlangban akusztikailag pont nem baj, ha sok ember van bent, kissé csökken tőlük a zengés, de ez sovány vigasz a 40. sorban ülőknek. Oda egyszerűen nem lenne szabad jegyet eladni, de szerintem az egész helyszín alkalmatlan nagyzenekari hangosított programokra. Egy vonós négyest, vagy kisebb kórust el tudok ott képzelni, mást nem.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Kellnerművek írta:
2019.07.22., hétf. 18:19
Hogy is hívják az előadóművészt? St. Martin. A neve is a végtelen szerénységét sugallja. Hát ezért került 'csak' ennyibe.
Ugyan nem szorul a védelmemre , de semmi nadzolás nincs benne, ez a becsületes neve - Szentmártoni Imre .
[/quote]

Ezzel a névvel tényleg nem lehet karriert csinálni.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Online
Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Hogy is hívják az előadóművészt? St. Martin. A neve is a végtelen szerénységét sugallja. Hát ezért került 'csak' ennyibe.
[/quote]
Ugyan nem szorul a védelmemre , de semmi nadzolás nincs benne, ez a becsületes neve - Szentmártoni Imre .

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: nadtom »

L5S1 írta:
2019.07.22., hétf. 17:42
Végül pedig lehet navív vagyok de arra számítottam, hogy a közel 6000Ft-os jegyár ellenében színvonalas(abb) előadást fogok hallani...de ez van.
[/quote]

Hogy is hívják az előadóművészt? St. Martin. A neve is a végtelen szerénységét sugallja. Hát ezért került 'csak' ennyibe.
[/quote]

Nem ismerem személyesen St. Martin, így ezért sem, és más okból sem szeretnék személyeskedni. A zenéjét szeretem, mint előadót elismerem. Az általam leírtak az aggteleki koncerten hallottakra vonatkoztak.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]
Végül pedig lehet navív vagyok de arra számítottam, hogy a közel 6000Ft-os jegyár ellenében színvonalas(abb) előadást fogok hallani...de ez van.
[/quote]

Hogy is hívják az előadóművészt? St. Martin. A neve is a végtelen szerénységét sugallja. Hát ezért került 'csak' ennyibe.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: nadtom »

fapaci írta:
2019.07.22., hétf. 08:24
Ezek a produkciók az Aggteleki Nemzeti Park szervezésében és ötlete alapján zajlanak. Ép ésszel talán sejthető, hogy nem a hangosítók követelték egy ilyen, zenei programra korlátozottan alkalmas helyszín használatát, de a profit ezúttal is erősebb a józan észnél. Az utózengési idő 3-5 sec, tehát megszólalása után ennyi ideig pattog minden zenei hang a barlangban. Az alábbi kép alapján talán megjósolható, a nézőtér 33. sorában mire lehet számítani.
Sokkal jobbra számítottam, márpedig azért mert a Jósvafői barlang hangversenytermében - ami sokkal kissebb ugyan - de nagyon szépen szólt a zene (ezt volt szerencsém többször is hallani a barlanglátogatások alkalmával). Igaz itt csak két hangsugárzó volt.
Itt a fő probléma az volt hogy számításaim szerint kb. 1000 embert engettek be, az utolsó a 45-dik sor volt...szemben a ~400 fővel, aki még élevezhette volna a koncertet.
Végig voltak rakva a széksorok mindkét oldalán a hangsugárzók, amire megint a túlzott nezőszám miatt volt szükség, szerintem ez okozta a hangbeli katyvaszt. Az átkötő szövegek hiába voltak látszólag hangosak, nem vagy csak nehezen lehetett érteni mit is mondtak.
Lehet voltak lelkes rajongók, de a “mi környékünkön” többen elaludtak, elmentek hamarabb.
Végül pedig lehet navív vagyok de arra számítottam, hogy a közel 6000Ft-os jegyár ellenében színvonalas(abb) előadást fogok hallani...de ez van.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Aszpirin írta:
2019.07.22., hétf. 12:23
Te is voltál ott egyszer, nem?
Ezért bátorkodtam hozzászólni a témához.
Aszpirin írta:
2019.07.22., hétf. 12:23
Valószínű, hogy a többség így van vele. Egyszer elmegy, aztán már tudja, milyen a hang...
Fapaci idézetei alapján én ebben egyáltalán nem vagyok ilyen biztos.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Robici írta:
2019.07.22., hétf. 09:56
Én egyszer voltam a cseppkőbarlangban koncerten, valami operaelőadás volt (rövidítve), de már nem emlékszem belőle semmire. (Az még akkor volt amikor jártam hangosított koncertekre...) Én úgy tudom, a barlang klímája ráadásul se a hangszereknek se az elektronikának/hangszóróknak nem tesz jót. Fapaci enyhén fogalmazott a "korlátozottan alkalmas" kifejezéssel, mert szerintem teljesen alkalmatlan koncertekre. De hát ha valakinek tetszik, tőlem aztán menjen nyugodtan.
Te is voltál ott egyszer, nem?
Valószínű, hogy a többség így van vele. Egyszer elmegy, aztán már tudja, milyen a hang...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Július 19.-én a Gyulai Vár Blues Fesztiválon voltam, ahol sorendben Ferenczi György és az első pesti rackák, az A.G. Weinberger Band, valamint a holland T-99 lépett fel a Várszínpadon (nem a Tószínpadon!!!). A 7. sorban ültünk.
Ferencziéknél és Weinbergernél nagyon jó ízléssel hangosítottak, nem volt túltolva a hangerő, de azért az ember "érezte a hangot a mellében", bizony volt dinamikája a hangnak, és igazi audiofil élmény volt annak ellenére, hogy ugye ez elektronikus hangszerekkel sokak szerint lehetetlen.
Bevallom, meglepődtem, mennire jó az akusztikája a gyulai várnak a színpadhoz közel eső oldalon (a "vár-skálán" igen kis méret és vakolatlan csupasz téglafalak miatt?), és mennyire jól szólt az első két zenekar (a T-99 nem annyira, mert szerintem a gitáros túl volt keverve, a bőgőst pedig háttérbe húzták /aminek alighanem megvolt a nyomós oka/).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Én egyszer voltam a cseppkőbarlangban koncerten, valami operaelőadás volt (rövidítve), de már nem emlékszem belőle semmire. (Az még akkor volt amikor jártam hangosított koncertekre...) Én úgy tudom, a barlang klímája ráadásul se a hangszereknek se az elektronikának/hangszóróknak nem tesz jót. Fapaci enyhén fogalmazott a "korlátozottan alkalmas" kifejezéssel, mert szerintem teljesen alkalmatlan koncertekre. De hát ha valakinek tetszik, tőlem aztán menjen nyugodtan.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2019.07.22., hétf. 07:44
mijaf@nak barlangban hangosítani? komolyan mondom, el kéne tiltani, vagy nagyon szigorú vizsgához kötni, mit-hogyan, milyen hangszer, milyen helyszín, stb a hangostó kisiparosok tevékenységét.
Mint minden tevékenység, a hangosítás is szakmai végzettséghez kötött. Hogy a megrendelők ezt sokszor nem kérik számon bízva az alacsonyabb vállalkozási díjban, az talán nem a legálisan tevékenykedő szakemberek sara, hiszen ők maguk szívnak vele leginkább.

Ezek a produkciók az Aggteleki Nemzeti Park szervezésében és ötlete alapján zajlanak. Ép ésszel talán sejthető, hogy nem a hangosítók követelték egy ilyen, zenei programra korlátozottan alkalmas helyszín használatát, de a profit ezúttal is erősebb a józan észnél. Az utózengési idő 3-5 sec, tehát megszólalása után ennyi ideig pattog minden zenei hang a barlangban. Az alábbi kép alapján talán megjósolható, a nézőtér 33. sorában mire lehet számítani:

Kép

Mindennek dacára íme néhány vélemény a koncerttel kapcsolatosan:

"Ott voltunk és csodálatos volt mint midíg gratulálok!!!"

"Eddig mindegyiken ott voltunk és mindegyiken ott leszünk... Csodás élmény! :-) Köszönjük!"

"Most voltunk először, elmondhatatlan élmény volt számunkra! Jövőre is ott leszünk!🙂🎷"

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

nadtom írta:
2019.07.22., hétf. 00:02
St. Martin koncerten voltunk az Aggteleki Bradla Barlangban...
A hangosítás szörnyű volt, a színpad mikroszkópikus méretű volt a 33-dik sorból, sajnos nem mondhatom, hogy egy élmény volt (lehet nagyok voltak az elvárásaink...).
mijaf@nak barlangban hangosítani? komolyan mondom, el kéne tiltani, vagy nagyon szigorú vizsgához kötni, mit-hogyan, milyen hangszer, milyen helyszín, stb a hangostó kisiparosok tevékenységét.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: nadtom »

St. Martin koncerten voltunk az Aggteleki Bradla Barlangban...
A hangosítás szörnyű volt, a színpad mikroszkópikus méretű volt a 33-dik sorból, sajnos nem mondhatom, hogy egy élmény volt (lehet nagyok voltak az elvárásaink...).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

b_t írta:
2019.07.19., pén. 13:53
Lehet neked egy Avantgarde tölcsér kell? :) Azt nem fogod bekapcsolni prüntyögni. Nagyon életszagú, rengeteg infót/élményt ad át. De meg lehet vele telni éppen ezért akár pár óra alatt. Nem arról van szó, hogy bántó a hangja, vagy visít, ha ilyet csinál akkor nincs kiszolgálva/rosszul van installálva.

Ezzel ellentétben mondjuk a mostani hangfalam, a Rethm szintén nagyon jó a zenélésben, de egészes másképp, sokkal kevésbé hiperaktív módon. Ezt szinte pihentető hallgatni, néha nehéz lekapcsolni a rendszert. Azt hiszem ilyesmire mondják, hogy hosszan hallgatható.
Köszi az ajánlót, de elvagyok a Vandersteenekkel. :D
Ránéztem ezekre a Rethm hangsugárzókra, elég ufó kinézetük van. Kíváncsivá tett, hogy is szólhatnak.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2019.07.21., vas. 11:03
Furcsa is lenne, ha arra gondol az ember, hogy mi minden van egy lejátszott zene esetében a hangszer és a fülünk között.
Mennyiségre nem sokkal több, mint egy koncerthangosítás esetében, de kétlem, hogy ezen múlna a történet. A minap egy tengerparti szórakozó negyedben sétáltam este. Éttermek, bárok sorakoztak egymás mellett, sok helyen szólt zene hasonló, nem kicsi hangerővel. Mielőtt bármit láttunk volna, több száz méter távolságból is meg lehetett állapítani, melyiknél játszik élőben a zenekar és melyiknél szól rögzített anyag.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

ANDS írta:
2019.07.21., vas. 10:38

A 27. Váci vigalomban megtapasztaltam ismét, milyen az, amikor kihangosítás nélkül szól egy zenekar. Szenzációs.

Azt is megtapasztaltam, milyen az élőzene, amikor jó a kihangosítás, és milyen, amikor kutyaütő...

nagyon kíváncsi vagyok, mikor lesz olyan cucc, olyan kábel, amivel otthon is így szól a zene...
Soha. Furcsa is lenne, ha arra gondol az ember, hogy mi minden van egy lejátszott zene esetében a hangszer és a fülünk között.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”