Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Általában a hifiről

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2280

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.09.09., hétf. 21:34

cables írta:
2019.09.09., hétf. 20:25
kaef2 írta:
2019.09.02., hétf. 19:15

Csináltam egy 2 perces mintát az utolsó harmadából a koncertnek, mindenféle mintavételezéssel, aki cd-re akarná írni annak 44k/16 bittel is.

A letöltéséhez a link:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Jó estét!

Mi az oka annak, hogy a Studió látogatás felvételéről, meg az ottani tapasztalatokról nem ír senki, kivéve Aszpirint.

Szerintem sokunkat érdekelne a véleményük
A Facebooon volt szó róla az esemény csoportjában, telefonon számos emberrel beszéltem azóta is, akik meg szerették volna beszélni az élményeiket. Ahogy ezt már írtam errefelé is, más közzétételi helyekhez képest, az AVX-ről jelentkeztek és regisztráltak a legkevesebben és még közülük sem jött el mindenki, ilyen értelemben nem meglepő, hogy itt beszélnek róla a legkevesebbet.

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 262

Hozzászólás Szerző: Tom40 » 2019.09.09., hétf. 20:42

Aszpirin írta:
2019.09.09., hétf. 17:14
1. a kérdés, hogy van-e lehetőség mindent több napig otthon próbálgatni, mielőtt megveszed. Pl. nagy hangfalakat otthon kipróbálni. Egyik lehetőség az internetes rendelés újan, aztán ha nem tetszik, visszaküldöd (a költség téged terhel). ......
Na igen, ez örök dilemma, de szerintem igazságos ez! Ha olcsón akarod megúszni, akkor argep.hu alapján megrendeled abból a shopból, ahol legolcsóbb az ár, és max visszaküldöd, de a postaköltség téged terhel. Ha még ennél is olcsóbban, akkor használtan veszed meg, amit aztán vissza sem vihetsz. Ha pedig egy rendes kereskedésben partneri viszonyt alakítottál ki, akkor ott már hetekig is nálad lehet, ami nyilván a legdrágább opció, de ezzel vállalsz a legkevesebb rizikót.

(Nincs sok tapasztalatom hazai kereskedőkkel, de gyanítom, hasonlóan működik, mint Angliában, Svédországban)
Control PC + SotM SMS-200 + UpTone audio Ultra cap LPS-2, AudioQuest Diamond Ethernet
DAC: Chord 2Qute, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Sztereo: Primaluna HP
AVR: Yamaha RX-A2010
Frontok: PMC 26, Tellurium Q Silver kábel
Hatter: Quadral Ultra Platinum 7
Center: PMC twenty centre

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1100

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.09.09., hétf. 20:25

kaef2 írta:
2019.09.02., hétf. 19:15

Csináltam egy 2 perces mintát az utolsó harmadából a koncertnek, mindenféle mintavételezéssel, aki cd-re akarná írni annak 44k/16 bittel is.

A letöltéséhez a link:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Jó estét!

Mi az oka annak, hogy a Studió látogatás felvételéről, meg az ottani tapasztalatokról nem ír senki, kivéve Aszpirint.

Szerintem sokunkat érdekelne a véleményük

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3401

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.09.09., hétf. 19:52

Aszpirin írta:
2019.09.09., hétf. 17:00
chord írta:
2019.09.09., hétf. 16:46
Valamelyikőtökkel ez esetleg nem fordult elő...?
Szerintem mindenkivel előfordult már, esetleg lehet, aki már megtanulta kezelni. (én még nem)
Hát persze, csak nem mindenki vállalja be.Velem is előfordult, egy vadiúj Triangle hangsugárzó személyében.Ki is kötött az apróban, a tanulópénzt megfizettem-ennyi.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2650

Hozzászólás Szerző: audioline » 2019.09.09., hétf. 19:32

chord írta:
2019.09.09., hétf. 17:48
Én sok dolgot teljesen látatlanban vettem meg.

Visszatekintve, semmiféle összefüggést nem érzek a 'tartósságuk' terén, hogy kipróbálva, vagy legalább valahol meghallgatva, vagy vaktában volt a vásárlás.

Ebből is csak az következik, hogy a netes infók a saját hallgatási élményeinknél is fontosabbak...
Ez kicsit vicces, nem?
Dee :rolleyes:

Aza' igazság, egy jó csomó dologra az embör akkó jön rá, amikor próbálgat, kísérletezik, együttél... A Diyerkedés pl. egy olyan terület, ami ügyesen tanít. Érdekes megélni, amikor jobban tetszik valami, aminek "papíron" nem kéne jobbnak lennie. gondolkodik.gif Ismerős? És a tanulság? Egy ilyen tapasztalat már "audioprófétává" teheti az embert? Sajnos nem. A dolog jóval bonyolultabb. Az egyenletek képlete szinte fülenként/lakásonként egyedi.

.

chord
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2223

Hozzászólás Szerző: chord » 2019.09.09., hétf. 17:48

Én sok dolgot teljesen látatlanban vettem meg.

Visszatekintve, semmiféle összefüggést nem érzek a 'tartósságuk' terén, hogy kipróbálva, vagy legalább valahol meghallgatva, vagy vaktában volt a vásárlás.

Ebből is csak az következik, hogy a netes infók a saját hallgatási élményeinknél is fontosabbak...
Ez kicsit vicces, nem?

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1

blog: Komolyzenei ajánló

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1728

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.09.09., hétf. 17:14

kaef2 írta:
2019.09.09., hétf. 12:39
Egy új eszköz kipróbálásakor, ha egy-két órát használjuk vagy akár csak egy-két napot adunk neki max, nem biztos hogy lesz ideje kifutni magát. Nem csak azárt mert esetleg kell járódnia, hanem azért is mert nem tudjuk a rendszerünket ennyi idő alatt finomhangolni. Számtalan esetben tapasztaltam meg kereskedői éveim alatt hogy még egy kábel cserénél is érdemes volt példul a hangfal pozícióval centiméterenként vagy fokonként játszani, vagy kipróbálni másik alátétet, asztalt, stb, mivel ugye mindig a rendszert és nem az eszközt halljuk. Ezt pedig nem lehet egy -két nap alatt. Szerintem.

Meg aztán a hifiben, zenehallgatásban (szerintem) soha semmi nem sürgős, soha semmi nem élet-halál kérdése, miért is ne adjunk magunknak időt a jó és hosszútávú döntésre?
1. a kérdés, hogy van-e lehetőség mindent több napig otthon próbálgatni, mielőtt megveszed. Pl. nagy hangfalakat otthon kipróbálni. Egyik lehetőség az internetes rendelés újan, aztán ha nem tetszik, visszaküldöd (a költség téged terhel). A harmadik már biztosan tetszeni fog :D De ez nem a leg-költséghatékonyabb megoldás, és van, ahol nem is működik (pl. belefutottam már olyanba, hogy a bolt csak személyes átvételes megrendelés esetén vett raktárra valamit. De van pl. hangfal, amit már régóta vadászok, de egyelőre csak Németországban bukkan fel itt-ott (főleg jó messze), az ebay-kleinanzeige.de-n, ahol nincs visszavétel ("privatverkauf, keine rücknahme) - ugye ezeket vagy megveszed látatlanban, és vállalod a kockázatot, vagy kiesnek. Stb.
Tényleg nehezen hiszem, hogy valaki MINDEN cuccát több napos otthoni próbálgatás után vette.
Én néhányszor már bevállaltam kockázatot, és volt, hogy rá is fizettem, sajnos.

2. jó és hosszútávú döntés: ha a hifiláz elkapja az embert, nincs hosszútávú jó döntés. Ehhez először ki kell gyógyulni a hihfi-kórból. Megint saját tapasztalat. Már annyiszor megfogadtam, hogy nyugton maradok, de sajnos még kerülget a kórság. :D
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

chord
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: chord » 2019.09.09., hétf. 17:10

Itt egy cikk, amit bő öt évvel ezelőtt írtam, ide kapcsolódik.

Feljegyzések egy kaszton kívüli kirándulásról

Hogy mi lett?, hát az, hogy a nagy Naim Olive rendszernek mennie kellett emiatt a kicsi f@s miatt...

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 262

Hozzászólás Szerző: Tom40 » 2019.09.09., hétf. 17:07

chord írta:
audioline írta:
2019.09.09., hétf. 12:59
Még a megfontoltság útját választva sem egyszerű a dolog. Az aprók beszédesek ezt illetően..., szerintem mindannyiunknak lennének történetei, hogy a kezdetben JÓ mennyire lett jó végül... :smile28:
Sőt.
Az igazi rutinos, annak mindig gyanús az, amikor nagyon tetszik elsőre...
Pár nap, és szétfoszlik a köd.

Kognitív disszonancia.
Ez a hifiben ezerrel játszik. Lehet kapálózni ellene, de a pszichés működésünk sajátossága.
Észlelési torzítás.
Legalább egy tucat tényező az, ami nagyon komolyan bele tud játszani.

Soroljunk egy párat?, pl. az ára.
Nekem azt senki se adja be, hogy egy 3M CD játszót úgy ülünk le meghallgatni, mint egy 50e-est.

Hogy mit ástunk ki az internetből az áhított készülékről. Bele tudjuk lovalni magunkat. Ha megvan, akkor meg szopogatjuk a teszteket, ahol q..vajól szerepelt. Na, ez a kognitív disszonancia iskolapéldája. Hogy visszafelé alátámasztásokat keresünk.
En tudatosan megyek ellene, tehat ha jon egy "legenda" szembe velem, akkor en ugy allok neki, na majd en lefikazom most!
Control PC + SotM SMS-200 + UpTone audio Ultra cap LPS-2, AudioQuest Diamond Ethernet
DAC: Chord 2Qute, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Sztereo: Primaluna HP
AVR: Yamaha RX-A2010
Frontok: PMC 26, Tellurium Q Silver kábel
Hatter: Quadral Ultra Platinum 7
Center: PMC twenty centre

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1728

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.09.09., hétf. 17:00

chord írta:
Szerintem mindenkivel előfordult már, esetleg lehet, aki már megtanulta kezelni. (én még nem)
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

chord
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: chord » 2019.09.09., hétf. 16:46

audioline írta:
Még a megfontoltság útját választva sem egyszerű a dolog. Az aprók beszédesek ezt illetően..., szerintem mindannyiunknak lennének történetei, hogy a kezdetben JÓ mennyire lett jó végül... :smile28:
Sőt.
Az igazi rutinos, annak mindig gyanús az, amikor nagyon tetszik elsőre...
Pár nap, és szétfoszlik a köd.

Kognitív disszonancia.
Ez a hifiben ezerrel játszik. Lehet kapálózni ellene, de a pszichés működésünk sajátossága.
Észlelési torzítás.
Legalább egy tucat tényező az, ami nagyon komolyan bele tud játszani.

Soroljunk egy párat?, pl. az ára.
Nekem azt senki se adja be, hogy egy 3M CD játszót úgy ülünk le meghallgatni, mint egy 50e-est.

Hogy mit ástunk ki az internetből az áhított készülékről. Bele tudjuk lovalni magunkat. Ha megvan, akkor meg szopogatjuk a teszteket, ahol q..vajól szerepelt. Na, ez a kognitív disszonancia iskolapéldája. Hogy visszafelé alátámasztásokat keresünk.

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1195

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2019.09.09., hétf. 15:04

audioline írta:
Ennek lehetne témát nyitni: "legnagyobb hifis csalódásaim." Lenne szemeknek törölgetése.
Audio-PC (PP2 USB+PSU by zozoweb, tahr puppy&DeadBeef) - Resonessence Lab Concero HD - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | Wyred4Sound & freeba
FiiO X5 II - OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference | freeba & mr.collector

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2019.09.09., hétf. 12:59

.

Robici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 305
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Robici » 2019.09.09., hétf. 12:55

Szerintem a rövid és hosszú távú meghallgatás nem zárja ki egymást. Rövid távon ki lehet zárni azt ami az ízlésünk ismerete alapján biztos, hogy nem jönne be. A hosszú táv pedig azért célszerű, mert könnyen lehet, hogy ami elsőre tetszett az egy hét múlva már idegesítő lesz. Persze egyre nagyobb önismerettel ez a rizikó csökkenthető, de azért biztos ami biztos alapon én célszerűbbnek tartok legalább pár napos együttélést. Ráadásul mint itt írták is, a hangulatunk nagyban befolyásolja a véleményalkotást.
Az otthoni kipróbálás meg szükséges. Persze lehet mindenkinél egy összeghatár ami alatt kipróbálás nélkül is be lehet vállalni a kockázatot, de nagy értékű komponenseknél azért szerintem mindenkinek kellemetlen, ha vásárlás után két héttel derül ki, hogy mégsem ezt akartam.

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2280

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2019.09.09., hétf. 12:39

Egy új eszköz kipróbálásakor, ha egy-két órát használjuk vagy akár csak egy-két napot adunk neki max, nem biztos hogy lesz ideje kifutni magát. Nem csak azárt mert esetleg kell járódnia, hanem azért is mert nem tudjuk a rendszerünket ennyi idő alatt finomhangolni. Számtalan esetben tapasztaltam meg kereskedői éveim alatt hogy még egy kábel cserénél is érdemes volt példul a hangfal pozícióval centiméterenként vagy fokonként játszani, vagy kipróbálni másik alátétet, asztalt, stb, mivel ugye mindig a rendszert és nem az eszközt halljuk. Ezt pedig nem lehet egy -két nap alatt. Szerintem.

Meg aztán a hifiben, zenehallgatásban (szerintem) soha semmi nem sürgős, soha semmi nem élet-halál kérdése, miért is ne adjunk magunknak időt a jó és hosszútávú döntésre?

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 288

Hozzászólás Szerző: L5S1 » 2019.09.09., hétf. 10:39

[/quote]
..Őseink egy ág roppanásra is felébredtek, azonnal tudták, hogy mi a hang jelentése, ha nem tudták volna, akkor a kardfogú tigris ham bekapta volna őket és se juliush se cables nem lenne.

Szóval egy pillanat és tökéletes hang felismerés...
[/quote]

Őseink nem döglöttek mindannyian egyszerre hanem mindig páran ébren voltak és őrködtek ezért nem kapott be minket Diego.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1454

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.09.09., hétf. 10:35

A magam részéről úgy gondolom, hogy a hobbinkban, különösen azon a szinten, amelyen a jelen diszkusszióban részt vevők jelentős része űzi azt, igazából egy-egy eszközcsere esetén valójában már csak nüansznyi különbségekről beszélhetünk - bármennyire is szeretjük (különösen a "szaksajtó"!) drámai jelzőkkel felnagyítani azt!
Most nyilvánvalóan nem olyan fejlesztésekről beszélek, mint mondjuk egy szobát kihajtani képtelen, alacsony hatásfokú hangfal cseréjére, hanem például egy forráseszköz vagy épp erősítő cseréje egy picit jobb specifikációjúra. Persze kontrollált körülmények között, megfelelő tapasztalattal a tarsolyban, tudva, hogy milyen részletekre kell odafigyelni, képesek vagyunk különbséget tenni, de otthon nem egyszer éltem át, hogy a 15 évesként az enyémnél még nyilvánvalóan érzékenyebb fiziológiai hallási képességekkel rendelkező fiam számára ezek a különbségek bizony elenyészőek.
Emellett az sem elhanyagolható szempont, hogy az eszközök mindenképp több-kevesebb kompromisszum kényszerű elfogadásával készülnek, tehát a váltás esetén figyelembe kell vennem, hogy mely területeken nyerek és melyeken kell esetleg megalkudnom.
És ne felejtsük el, hogy az új eszköznek együtt kell működnie a rendszer többi elemével is, egyáltalán nem biztos, hogy a bemutatóteremben mutatott produkciója megismétlődik az otthoni rendszerben, környezetben!
Mindezek miatt számomra igenis hosszabb együttlét után dől el egy eszközről, hogy marad-e, egy fejlesztési irányról, hogy tartósan követem-e. Nem ritka, hogy jó ideig a régi berendezést is megtartom, vissza-visszateszem, hogy megalapozott döntést hozhassak.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 735

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2019.09.09., hétf. 10:29

Van gyors és hosszú távú döntés is, és a kettő szinte mindig kiegészíti egymást. Gondoljunk csak az előzetes mérlegelésre, vagy a vásárlás utáni tapasztalatokra is. Nem is értem miért kellene bármelyik mellett állást foglalni gondolkodik.gif

Aztán meg többnyire úgyis a vásárlás körülményei fognak dönteni.... Az igazán barátságos az, amikor lehetséges a nem pár perces otthoni tesztelés, de ez nem mindig adatik meg. Persze sokan játszanak az elállási joggal, ami bár jogilag lehetséges, szerintem nem túl korrekt dolog, pláne kisebb céggel szemben, pláne egy ritkán fogyó terméknél.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1481

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.09.09., hétf. 10:15

cables írta:
2019.09.09., hétf. 10:06
...Szóval egy pillanat és tökéletes hang felismerés...
...ami azért nem ugyanaz, mint megvásárolni valamit :ohnoohnoohno: . azt hiszem egyébként, a pár napos, döntésmeghozatal előtti meghallgatási igény leginkább magáról a döntési mechanizmus egyénenkénti különbözőségéről szól, mint a megvásárolandó készülék hangi hová-tételéről leborulok.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2019.09.09., hétf. 10:14

Az ízlés különbözőség hogyan és egyáltalán miért fejlődött ki? Miért volt szüksége az evolúciónak művészeti irányzatokra? Mi a helyzet a lelkiismerettel? Ez már tudom más téma..., de attól tartok a válszok jóval összetettebbek, mint itt néhányan gondolják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára audioline 2019.09.09., hétf. 10:15-kor.

.

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1100

Hozzászólás Szerző: cables » 2019.09.09., hétf. 10:06

juliush írta:
2019.09.09., hétf. 09:52
cables írta:
2019.09.09., hétf. 07:07
Ha látszólag statikus viselkedésű élőlények, növények szelektív "hallással" 3 perc alatt vegyi művelettel reagálnak egy adott, jól definiálható hangra, akkor az embernek is elegendő pár perc arra, hogy eldöntse melyik a természeteshez közelebb álló, jobb hangzás.
Nos, a magam részéről "kissé" elrugaszkodottnak tartom ezt az érvelést, mely szerint a törzsfejlődés tőlünk igencsak messze eső ágán csücsülő élőlényekben az evolúció által az utódnemzés hatékonyságának növelése érdekében kialakított, frekvencia-specifikus válaszreakció alapján von le következtetést az emberek zenehallgatását jellemző, a genetikai öröklődő alapokon túlmenően tanulandó, komplex frekvencia- és mintázatfelismerő és értelmező folyamatokra vonatkozóan.
Az elfogadható ugye, hogy a természet nagyon ügyes. Azért nem tudjuk a fülünket becsukni, ellentétben a szemünkkel, mert a hallás az életben maradásunk biztosítéka. Őseink egy ág roppanásra is felébredtek, azonnal tudták, hogy mi a hang jelentése, ha nem tudták volna, akkor a kardfogú tigris ham bekapta volna őket és se juliush se cables nem lenne.

Szóval egy pillanat és tökéletes hang felismerés...

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1454

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.09.09., hétf. 09:52

cables írta:
Ha látszólag statikus viselkedésű élőlények, növények szelektív "hallással" 3 perc alatt vegyi művelettel reagálnak egy adott, jól definiálható hangra, akkor az embernek is elegendő pár perc arra, hogy eldöntse melyik a természeteshez közelebb álló, jobb hangzás.
Nos, a magam részéről "kissé" elrugaszkodottnak tartom ezt az érvelést, mely szerint a törzsfejlődés tőlünk igencsak messze eső ágán csücsülő élőlényekben az evolúció által az utódnemzés hatékonyságának növelése érdekében kialakított, frekvencia-specifikus válaszreakció alapján von le következtetést az emberek zenehallgatását jellemző, a genetikai öröklődő alapokon túlmenően tanulandó, komplex frekvencia- és mintázatfelismerő és értelmező folyamatokra vonatkozóan.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1481

Hozzászólás Szerző: trane » 2019.09.09., hétf. 09:48

avl2 írta:
2019.09.09., hétf. 09:33
...értem, ismerem, olvasom, hogy nagyon sokan a hosszab táv utáni döntést javasolják - de ahogy tudom nem mindenki !! - nem csak cables áll azon az oldalon, hogy hamarabb is lehet dönteni. ...azt nem tudom, itt felvállalják-e...
számomra sem szükséges több nap a 'helyes' döntéshez, elegendő pár perc - de bejáratott és megfelelően bemelegített rendszeren, és a jól ismert zenéimmel leborulok.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 905

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.09.09., hétf. 09:43

ilyet is ismerek - nem cables-töl ! :

ha egy hangzás nem tetszik az első megszólaláskor, az biztosan később sem fog.

számomra a gyors kapcsolgatás célravezetőbbnek tűnik, mert egyébként egy nem túl gyakorlott fül nagyon hamar hozzászokik egy "nem helyes" hamis hangzásképhez is
.

örülnék, ha nyugodt, érzelemmentes vélemények jönnének, nem nagyon az lebegne a szemek elött: cables véleménye ellen "kell" fellépni, esetleg önérdekböl ir ilyet. ...lehet, de nem az a téma !!

különösen a második rész, hogy igenis hozzá lehet/hozzá szokunk a "nem helyes hangképhez, hangzáshoz" - pl. szerintem ilyet több "elismert" forumtarstol is olvastam, olyanoktol is, akik pedig biztos nem a gyors döntest preferáljak, hanem az együttélés utáni döntést. ...de ha az alatt hozzászokunk az "új hibákhoz" ?

szoval: metodikai kerdes (es nem szemelyeskedös !!!!!!!!!!!!!!!)

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 905

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.09.09., hétf. 09:33

kaef2 írta:
2019.09.09., hétf. 08:27
A hosszú távú, jó döntéshez a hosszú tesztelgetésen keresztül vezet az út, ez nem is kérdés. ...
vagy mégsem ? :
cables írta:
...az embernek is elegendő pár perc arra, hogy eldöntse melyik a természeteshez közelebb álló, jobb hangzás. Ez pontosan így is van a gyakorlatban. ...
értem, ismerem, olvasom, hogy nagyon sokan a hosszab táv utáni döntést javasolják - de ahogy tudom nem mindenki !! - nem csak cables áll azon az oldalon, hogy hamarabb is lehet dönteni. ...azt nem tudom, itt felvállalják-e

talán az is lehet a mottó: különbözöek vagyunk

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”