Általában a hifiről

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1626

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.09.27., pén. 11:14

Köszi a tippeket! Úgy tűnik, a szigszalagos megoldás jó lehet akkor, csak vékonyabbal kell próbálkoznom, mint ami nekem otthon van... (feketével próbáltam, hogy megegyezzen a készülék színével, és az teljesen fedett - de az jó hír, hogy van olyan fekete is, amin átszűrődik a LED fénye - vag az enyém túl spéci).
:smile53:
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 156

Hozzászólás Szerző: greenbio » 2019.09.27., pén. 10:57

Aszpirin írta:
2019.09.27., pén. 10:54
avl2 írta:
2019.09.27., pén. 10:45
Aszpirin írta:
2019.09.27., pén. 10:34
...hogyan lehet csökkenteni (nem teljesen megszüntetni) a túl fényesen világító LED-eke fényerejét. ...
nem hiszem, hogy ujdonság:
- könyvet rakni elé
- vekony tetszöleges mertekben attetszö (es otthon elerhetö ...vagy vuduknal sokért megvehetö :-))) anyagot, foliat rakni, ragasztani elé
- a LED burajat befesteni, hogy kevesebb feny jöjjön ki
-....
csöppet sem újdonság, de érdekelne, hogy Nálad mi volt a tuti megoldás?
- a Led-ek által közölt információra szükségem van, tehát nem teljes sötétítésre vágyom
- a sima PVC szigszalag is sajnos teljesen elveszi a fényét, nem csökkenti (bár sejtem, hogy az sem mindegy, milyent, milyen színűt használ az ember)
- lefestés o.k., de mivel?
- ráadásul nem ártana, ha minél kevésbé rontana az esztétikumon...
Bocs, tudom buta kérdés, de mielőtt tovább kísérleteznék, jó lenne tudni, hogy máshol mi vált be... és tuti volt már róla szó nem is egyszer, csak nem találom sajnos...
nálam a piros színű szigetelő szalag vált be, de próbáld ki más színűekkel is, hogy mi fogja meg jól a kéket. derengeni fog mögötte, tehát látni fogod, hogy világít.

Tctronic
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 604

Hozzászólás Szerző: Tctronic » 2019.09.27., pén. 10:57

Aszpirin írta:
b_t írta:
2019.09.27., pén. 09:24
Ezért heppem a kék/fehér led-ek kiűzése a rendszerből :)
Ha már itt tartunk: voltak korábbban társalgási thread-ek arról, hogy hogyan lehet csökkenteni (nem teljesen megszüntetni) a túl fényesen világító LED-eke fényerejét. Csak sajnos hiába keresem, nem találom (éljen a kereső, ami csak egész szavakra képes rátalálni a hozzászólásokban, így aztán mindenféle raggal is végig kell próbálni a keresést egy adott kulcssszóra :smile51: )

Szóval: van itt valaki, aki emlékszik, hol volt az utolsó ilyen thread? De nekem az is jó, ha tudtok mondani tuti DIY megoldást (a DAC-om tele van kék leddel, és iszonyat zavaró tud lenni este, még az alacsonyabb beállítható fényerőn is túl erős a fényük - bár biztos a hangra jó a hatásuk, ld vudutopik :D ).
Én a készülék színével megegyező (fekete) szigetelőszalagot vágtam eléjük. Ugyanilyen megoldást alkalmazok a riasztó mozgásérzékelő szenzorainak kék világításánál is. (oda fehéret)
Analóg: Technics 1210MKII, Ortofon Blue, Palotás féle phono
Digitál:   Pioneer BDP 450, Holo Audio Spring 2 DAC
Erősítés: Mark Levinson 38 + Threshold 400A
Hangfal: DIY (Onken doboz, JBL2226, TAD4002+JBL2343, JBL077)
Kábelek: Fapaci, AQ, Kimber, Cambridge Audio             

vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 81
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: vlaca » 2019.09.27., pén. 10:56

Aszpirin írta:
b_t írta:
Ha már itt tartunk: voltak korábbban társalgási thread-ek arról, hogy hogyan lehet csökkenteni (nem teljesen megszüntetni) a túl fényesen világító LED-eke fényerejét. Csak sajnos hiába keresem, nem találom (éljen a kereső, ami csak egész szavakra képes rátalálni a hozzászólásokban, így aztán mindenféle raggal is végig kell próbálni a keresést egy adott kulcssszóra :smile51: )

Szóval: van itt valaki, aki emlékszik, hol volt az utolsó ilyen thread? De nekem az is jó, ha tudtok mondani tuti DIY megoldást (a DAC-om tele van kék leddel, és iszonyat zavaró tud lenni este, még az alacsonyabb beállítható fényerőn is túl erős a fényük - bár biztos a hangra jó a hatásuk, ld vudutopik :D ).
Én kb 1cm vastag fekete/sötétszürke szivacsot raktam a készülék elé régebben.
Így még átszűrődik a kék led fénye, de nem zavaró.
TIDAL > SOtM SMS100 > Audiobyte Hydra Z > Theta DS Pro Progeny > Meridian 201 > Hypex UCD180HG > Magneplanar SMGb
TIDAL > Rpi Network Player > Schiit Asgard 2 > Akg K712 PRO

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.09.27., pén. 10:54

avl2 írta:
2019.09.27., pén. 10:45
Aszpirin írta:
...hogyan lehet csökkenteni (nem teljesen megszüntetni) a túl fényesen világító LED-eke fényerejét. ...
- könyvet rakni elé
- vekony tetszöleges mertekben attetszö (es otthon elerhetö ...vagy vuduknal sokért megvehetö :-))) anyagot, foliat rakni, ragasztani elé
-....
csöppet sem újdonság, de érdekelne, hogy Nálad mi volt a tuti megoldás?
- a Led-ek által közölt információra szükségem van, tehát nem teljes sötétítésre vágyom
- a sima PVC szigszalag is sajnos teljesen elveszi a fényét, nem csökkenti (bár sejtem, hogy az sem mindegy, milyent, milyen színűt használ az ember)
- lefestés o.k., de mivel?
- ráadásul nem ártana, ha minél kevésbé rontana az esztétikumon...
Bocs, tudom buta kérdés, de mielőtt tovább kísérleteznék, jó lenne tudni, hogy máshol mi vált be... és tuti volt már róla szó nem is egyszer, csak nem találom sajnos...
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 829

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.09.27., pén. 10:45

Aszpirin írta:
- könyvet rakni elé
-....

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.09.27., pén. 10:34

b_t írta:

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.09.27., pén. 10:20

tonee73 írta:
2019.09.27., pén. 09:02
greenbio írta:
2019.09.27., pén. 08:57
sziasztok!

hallgat valaki zenét (teljes) sötétben? nem háttérzenélésre gonolok, hanem relaxációs, odafigyelős hallgatásra.
Hogy a viharba' ne! :smile54: Én pld sokkal jobban tudok / tudtam koncentrálni a zenére, mintha pld. a nappali órákban csukott szemmel hallgatom.
Én is... Csak ne aludnék mindig bele... :D

vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: vlaca » 2019.09.27., pén. 09:37

b_t írta:
Szinte csak így.

Ja kérem, sötétben csukott szemmel :smile29:
TIDAL > SOtM SMS100 > Audiobyte Hydra Z > Theta DS Pro Progeny > Meridian 201 > Hypex UCD180HG > Magneplanar SMGb

b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 371
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: b_t » 2019.09.27., pén. 09:24

Szinte csak így.

greenbio írta:
sziasztok!

hallgat valaki zenét (teljes) sötétben? nem háttérzenélésre gonolok, hanem relaxációs, odafigyelős hallgatásra.
http://carbon4copy.blogspot.com/

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3302

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.09.27., pén. 09:20

greenbio írta:
2019.09.27., pén. 09:11
örülök :) már azt hittem, hogy velem van a baj :) este is jobban esik, nappal nem annyira, hiába van fullra besötítétve. sőt, télen este a legjobb valahogy nekem. nyáron este sem jön át annyira a fíling. érdekes...
Valahogy így vagyok vele én is.Sokkal hamarabb be tud vonni a zenébe az ilyen módon történő hallgatás-bár sajna mostanában ebben nem nagyon van részem, mert a rendszer Mo-n van én meg Angliában sad.gif -de idővel ez is kiküszöbölődik majd...
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: greenbio » 2019.09.27., pén. 09:11

örülök :) már azt hittem, hogy velem van a baj :) este is jobban esik, nappal nem annyira, hiába van fullra besötítétve. sőt, télen este a legjobb valahogy nekem. nyáron este sem jön át annyira a fíling. érdekes...

vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: vlaca » 2019.09.27., pén. 09:04

greenbio írta:
sziasztok!

Igen igen, leginkább csak így :rolleyes:

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3302

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2019.09.27., pén. 09:02

greenbio írta:
sziasztok!

Hogy a viharba' ne! :smile54: Én pld sokkal jobban tudok / tudtam koncentrálni a zenére, mintha pld. a nappali órákban csukott szemmel hallgatom.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: greenbio » 2019.09.27., pén. 08:57

sziasztok!

mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 404

Hozzászólás Szerző: mike-rame » 2019.09.14., szomb. 15:08

fülelek írta:
2019.09.14., szomb. 08:43
A zeneiség fogalmat eredetileg a nyelvtanban használják, nem tudom, hogyan került át a hifibe, valószínűleg hasonlóan, mint a bakelit :smile51:
Mit nem lehet ezen érteni? A bakelit fogalma a bak csillagjegyben született emberek színe-javát jelöli. ;) A zeneiség fogalma pedig úgy született, hogy egyszer lángra lobbant egy zeneszoba, miközben szólt a zene. A helyszínre érkezett tűzoltók egyike pedig felkiáltott, hogy itt még a "zene is ég"! :smile29: Utólag persze megállapítást nyert, hogy a kábelezést cables mester szállította a Rudi Hill szériából. :P
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 461

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.09.14., szomb. 09:08

Aszpirin írta:
2019.09.14., szomb. 08:52
Klaca írta:
2019.09.13., pén. 18:36
cables írta:
2019.09.12., csüt. 08:30

Vorallem Spielfreude wird durch diese Modifikation erhöht

Ezt magyarban nem úgy mondanánk Ezekkel a modifikációkkal elsősorban a zeneiség javult hallhatóan
Hát én meglepődnék, ha ezt jelentené, de lehet. Kéne látni a tágabb kontextus, de nem lehet, hogy ez nem inkább valami olyasmire utal, hogy az ilyen-olyan változtatgatások a 'játszadozás' (kütyüzés, hifizés, állítgatás ,ilyesmi) örömével járnak?
Nem. Ezt a mondatot fejből idéztem (tehát nem szóról szóra), de egy pénzért árult készülék-modifikáció (nem csak a hozzávaló kit!) marketing-szövegében volt. Sajnos már nem találom pontosan azt a szöveget, de akkor azonnal felfigyeltem rá, és itt van egy másik példa, ugyanattól a cégtől, amely készüléktunngolásokkal foglalkozik:
Erstaunlich ist es schon, wieviel "mehr" an Auflösung, Schnelligkeit und "Spielfreude" sich mit etwas Aufwand aus den Daten "kitzeln" lässt.
Das "Innenleben" des ARIES G2 ist nicht wirklich "spektakulär", wie bereits berichtet, und auf unserem Seiten mittlerweile vorgestellt, siehe ARIES G2. Hatten wir zuerst gedacht, wir sollten besser ein neues PSU entwerfen, so mussten wir bei der weiteren Planung schnell einsehen, dass der Platz nicht ausreicht, um ein deutlich besseres PSU "unter zu bringen". Also haben wir uns auf die Modifikation des "Dualen Purer-Power-Netzteils" konzentriert, und da "keinen Stein auf dem anderen gelassen". So ist es uns gelungen, dem ARIES G2 den "hoer-wege Stempel" aufzudrücken. Soll heißen: Auflösung und Schnelligkeit bis zum Abwinken, aber mit wunderschönen "Klangfarben", "Wärme" in den Mitten, allerfeinsten dynamischen Abstufungen, also einem "musikalischen" und "langzeit-tauglichen" Klangbild. Reinhören lohnt sich, versprochen.
Na, ez már elég beszédes szövegkörnyezet, innen idéztem: https://www.hoer-wege.de/neu.htm

Itt egy másik, ez egy szintén tuningolásról szóló fórumból:
Wenn es um Tuning und Modifikation geht sollte als Alternative auch AVS Oymann genannt werden.
Hatte ihn meinen Marantz PM7001KI Verstärker nach telefonischer Beratung geschickt.
Vorgaben waren:
schlankerer und präziserer Bass
mehr Spielfreude Luftigkeit.
bessere Kontrolle bei höheren Lautstärken.

Von dem Ergebnisse war ich begeistert und das zu einem moderaten Preis
Forrás:https://www.analog-forum.de/wbboard/ind ... ssammlung/

A kontextusokból számomra egyértelmű, hogy a (nem DIY) tuning által kapott hang jellemzéséről van van szó, szóval ha egyetlen magyar szót kell rá találni, akkor az stimmelhet, ami cables írt.
Ja,itt már tényleg látszik, hogy nem a kütyüzés öröme. Nem ismertem ezt a használatot, de innen meg úgy tűnik, hogy inkább a zenélés örömére, tehát a játék/játékos könnyedségére utalhat. (lehet, hogy ez a "zeneiség"-ben is benne van, ezt nem érzem. Nekem ez kicsit tágabb értelműnek tűnik, de majd valaki, aki jobban érzi a németnek ezt a területét, megmondja.)

Klaca
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.09.14., szomb. 09:01

hollohazi írta:
2019.09.14., szomb. 07:14
Klaca írta:
cables írta:

Ezt magyarban nem úgy mondanánk Ezekkel a modifikációkkal elsősorban a zeneiség javult hallhatóan
Hát én meglepődnék, ha ezt jelentené, de lehet. Kéne látni a tágabb kontextus, de nem lehet, hogy ez nem inkább valami olyasmire utal, hogy az ilyen-olyan változtatgatások a 'játszadozás' (kütyüzés, hifizés, állítgatás ,ilyesmi) örömével járnak?
Én annak fordítanám, hogy ez a modifikáció a zenei örömre, a zeneiségre hat, vagyis az adott hangrendszer azon képességére, hogy milyen mértékű az érzelmi, indulati "töltöttsége", a befogadó személyében mennyire könnyen váltja ki ezeket az érzéseket. Talán egy jó példa:https://www.youtube.com/watch?v=GXHwxcpn24k
Nézd, a beidézett sorban semmi nem utal sem a zenére (hacsak nem a zenészről van szó, aki ugye a hangszerén játszik, de hát az meg mit modikfikálna, talán a hangszerét?"), sem a befogadásra (a "játszás" révén nem fogadunk be semmit, még ha a hifieszközön való lejátszás öröméről lenne szó, akkor sem, de hát akkor meg miféle modifikációk növelhetnék a "lejátszás" örömét? Puhábban nyomódik le a play gomb?) Szal én nem tudom itt semmilyen módon a Spielfreude-t, sem a zenéhez, sem a zene befogadásához kapcsolni, ezért gondoltam, hogy inkább a kütyüzés (Modifikation) öröme lesz az...

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.09.14., szomb. 09:00

fülelek írta:
2019.09.14., szomb. 08:43
A zeneiség fogalmat eredetileg a nyelvtanban használják, nem tudom, hogyan került át a hifibe, valószínűleg hasonlóan, mint a bakelit :smile51:
Nem. Ugyanúgy, mint a “felbontás”, “színpadkép”, “részletezettség”, stb. Kellenek a hifistáknak máshonnan kölcsönvett fogalmak, amivel a nem mérhető, de hifisták számára oly fontos hangzásbéli tulajdonságokat meg lehet nevezni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.09.14., szomb. 09:04-kor.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.09.14., szomb. 08:52

Klaca írta:
cables írta:
Aszpirin írta:
2019.09.11., szer. 22:04
No, megint tanultam egy hifis szót/fogalmat: “Aura”. :rolleyes: :smile53:
A múltkor egy német leírásban is leltem egy számomra korábban ismeretlen hifis fogalmat: Spielfreude. Készülék megszólalását ill. hangját jellemző fogalom, kb ilyen mondatkörnyezetben: “Vorallem Spielfreude wird durch diese Modifikation erhöht”. Megköszönném, ha valaki lefordítaná nekem magyarra egy szóban ezt a fogalmat (de nem tükörfordításban ám, mert én is beszélek mémetül, azt, hogy “játéköröm”, én is össze tudom hozni :D )

Nem. Ezt a mondatot fejből idéztem (tehát nem szóról szóra), de egy pénzért árult készülék-modifikáció (nem csak a hozzávaló kit!) marketing-szövegében volt. Sajnos már nem találom pontosan azt a szöveget, de akkor azonnal felfigyeltem rá, és itt van egy másik példa, ugyanattól a cégtől, amely készüléktunngolásokkal foglalkozik:
Erstaunlich ist es schon, wieviel "mehr" an Auflösung, Schnelligkeit und "Spielfreude" sich mit etwas Aufwand aus den Daten "kitzeln" lässt.
Das "Innenleben" des ARIES G2 ist nicht wirklich "spektakulär", wie bereits berichtet, und auf unserem Seiten mittlerweile vorgestellt, siehe ARIES G2. Hatten wir zuerst gedacht, wir sollten besser ein neues PSU entwerfen, so mussten wir bei der weiteren Planung schnell einsehen, dass der Platz nicht ausreicht, um ein deutlich besseres PSU "unter zu bringen". Also haben wir uns auf die Modifikation des "Dualen Purer-Power-Netzteils" konzentriert, und da "keinen Stein auf dem anderen gelassen". So ist es uns gelungen, dem ARIES G2 den "hoer-wege Stempel" aufzudrücken. Soll heißen: Auflösung und Schnelligkeit bis zum Abwinken, aber mit wunderschönen "Klangfarben", "Wärme" in den Mitten, allerfeinsten dynamischen Abstufungen, also einem "musikalischen" und "langzeit-tauglichen" Klangbild. Reinhören lohnt sich, versprochen.
Na, ez már elég beszédes szövegkörnyezet, innen idéztem: https://www.hoer-wege.de/neu.htm

Itt egy másik, ez egy szintén tuningolásról szóló fórumból:
Wenn es um Tuning und Modifikation geht sollte als Alternative auch AVS Oymann genannt werden.
Hatte ihn meinen Marantz PM7001KI Verstärker nach telefonischer Beratung geschickt.
Vorgaben waren:
schlankerer und präziserer Bass
mehr Spielfreude Luftigkeit.
bessere Kontrolle bei höheren Lautstärken.

Von dem Ergebnisse war ich begeistert und das zu einem moderaten Preis
Forrás:https://www.analog-forum.de/wbboard/ind ... ssammlung/

A kontextusokból számomra egyértelmű, hogy a (nem DIY) tuning által kapott hang jellemzéséről van van szó, szóval ha egyetlen magyar szót kell rá találni, akkor az stimmelhet, ami cables írt.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2739

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2019.09.14., szomb. 08:43

dunaudio.hu

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 271

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2019.09.14., szomb. 07:14

Klaca írta:
cables írta:
Aszpirin írta:
A múltkor egy német leírásban is leltem egy számomra korábban ismeretlen hifis fogalmat: Spielfreude. Készülék megszólalását ill. hangját jellemző fogalom, kb ilyen mondatkörnyezetben: “Vorallem Spielfreude wird durch diese Modifikation erhöht”. Megköszönném, ha valaki lefordítaná nekem magyarra egy szóban ezt a fogalmat (de nem tükörfordításban ám, mert én is beszélek mémetül, azt, hogy “játéköröm”, én is össze tudom hozni :D )

Én annak fordítanám, hogy ez a modifikáció a zenei örömre, a zeneiségre hat, vagyis az adott hangrendszer azon képességére, hogy milyen mértékű az érzelmi, indulati "töltöttsége", a befogadó személyében mennyire könnyen váltja ki ezeket az érzéseket. Talán egy jó példa:https://www.youtube.com/watch?v=GXHwxcpn24k
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi, Power-R

Klaca
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Klaca » 2019.09.13., pén. 18:36

cables írta:
Aszpirin írta:

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6280
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.09.12., csüt. 15:38

chord írta:
2019.09.12., csüt. 13:30
Én értem, amiket írsz, sőt. azt hiszem, én vagyok itt az első számú pszicho-ra-rákenő, hogy kétszer nem halljuk ugyanolyannak még a saját ismert lemezünket sem, de le ne szedjük már a felelősséget a hangmérnökök válláról. És nem, nem mindegy, hogy milyen láncon hallgatjuk, a saját rezonanciapontunkhoz közel állót érdemes keresni. És igen, ha nem tetszik a hang, az egyik módszer, hogy cserélgetni kell. Nem ezt csináltuk évtizedekig?

Attól persze igaz, hogy vannak krumpli rendszerek, ahol bele tudunk feledkezni, de én nem tudok beállni a sokol-rádión-is-tudok-zenét-hallgatni klubba - tisztelem őket amúgy, ismerek ilyen embert nem egyet.
Különféle üzemmódjaink léteznek. Mikor még rendszeresen szerveztem és vettem részt HiFi teszteken (kb 20 éven át), rá volt állva a fülem a hangok elemzésére. Akkoriban ritkábban hallgattam lazán zenét, inkább elemeztem, véleményeztem, amit szintén lehet élvezni, de szerintem kevés köze volt a zenéhez, sokkal inkább hangeseményekről szólt. Ha akarom, most is hallom a hibákat, de nem állnak a zene és én közém. Blődséget persze nem akarok állítani, van az a torzítási szint, amin már nem tudok felülemelkedni, tehát természetesen számít a felvétel és a lejátszó rendszer minősége, de ha ezek elérnek egy "elfogadható" szintet, onnan kezdve leginkább rajtam múlik, mennyire vagyok képes élvezni a produkciót. Ezt az elfogadható szintet persze manapság nem is olyan egyszerű elérni a rengeteg gagyi készülék között tapogatva, de azt sem gondolnám, hogy több évtizedes kutatómunka kell a célba érkezéshez.

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 1159

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2019.09.12., csüt. 14:24

Én a zenei nirvánába szoktam eljutni a hifi csimborasszóján.
Audio-PC (PP2 USB+PSU by zozoweb, tahr puppy&Audacious) - Resonessence Lab Concero HD - (OTL by zozoweb (Mullard&Mullard)+Sennheiser HD540 Reference) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature | cables by Wyred4Sound - freeba - Viablue

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”