Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

L5S1 írta:
2019.10.17., csüt. 16:36
...Esélyed sincs arra, hogy valódi csirkehúst, disznóhúst egyél. NINCS, annak az időnek vége már. Az emberek nagy többsége nem is találkozott az életében ezekkel. Fogalma sincs arról, milyen egy kertben kapirgáló csirke combjának íze, állaga...
[/quote]

Jó krémest hol lehet kapni? Köszi előre is.
[/quote]

Nagyon egyszerű.
Tőlünk 15 km.
Balatonfüred, Bergmann cukrászda.

Hidd el, egy másik metafizika.:)

Kép

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2019.10.17., csüt. 16:20
Az általad belinkelt Youtube video messze nem képviseli az 1989-es videotechnikát. De van, aki a Youtuberól szedi a tudásanyagát, ahogy látom te is. Nincs ezzel gond, csak ne tegyük közkinccsé, hogy mennyire nem értünk valamihez.
Ez egy bölcs tanács, Neked is hasonlót javaslok. 6 magyar F1 futam televíziós közvetítésén vettem részt és 24 évet töltöttem különféle TV stúdiókban, múlt hétvégén nagyon finom gyümölcsöket és háztáji csirkét sikerült vásárolnom a piacon a szokásos őstermelőktől, aminek nagyon örült az 52 kg-os csajom, ma este pedig megnézünk egy filmet a 70-es évekből, hogy legyen valami jó is az életünkben.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]
...Esélyed sincs arra, hogy valódi csirkehúst, disznóhúst egyél. NINCS, annak az időnek vége már. Az emberek nagy többsége nem is találkozott az életében ezekkel. Fogalma sincs arról, milyen egy kertben kapirgáló csirke combjának íze, állaga...
[/quote]

Jó krémest hol lehet kapni? Köszi előre is.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2019.10.17., csüt. 09:04
Itt van az 1989-es és egy idei F1 futam TV közvetítése, 30 év telt el közöttük. Én látok némi különbséget, de persze tudom, régen minden jobb volt...

És akkor most hasonlítsunk össze egy 30 éves erősítőt egy mai példánnyal. Mekkora különbséget hallunk?
Látom, semmit nem értettél meg abból, amiről beszéltem (mondjuk ezen nem is csodálkozom). Nem baj, nem kell mindenkinek mindenhez értenie.
Az általad belinkelt Youtube video messze nem képviseli az 1989-es videotechnikát.
De van, aki a Youtuberól szedi a tudásanyagát, ahogy látom te is. Nincs ezzel gond, csak ne tegyük közkinccsé, hogy mennyire nem értünk valamihez.
A mondandóm lényegét a gyengébbek kedvéért sincs kedvem újra leírni.
Ha valaki megértette, megértette, ha nem, hát nem. Nem az én bajom.
Ja, és nem volt minden régen jobb, de nagyon sok minden sajnálatosan jobb volt.
Ahogy a mai generációknak fogalma sincs arról, hogy milyen az íze egy valódi epernek, őszibaracknak.
Mert amit az annak látszó gyümölcsként elénk tolnak a csodás multik (és a piacok is sajnos), semmi köze sincs a 40-50 évvel ezelőtti gyümölcsökhöz. Esélyed sincs arra, hogy bárhonnan is beszerezz ne génmanipulált gyümölcsöt, még a "bio" gazdálkodóktól sem. Esélyed sincs arra, hogy valódi csirkehúst, disznóhúst egyél. NINCS, annak az időnek vége már. Az emberek nagy többsége nem is találkozott az életében ezekkel. Fogalma sincs arról, milyen egy kertben kapirgáló csirke combjának íze, állaga.
De éljen a mindent elsöprő fejlődés!
Éljenek a 80-100kg-os 180-190 cm-es lányok, akiknek testében csapódik ki mindaz a táplálékukban felhalmozódott génmanipulált tápanyag, amit a hormon kezelt csirkék, disznók nem voltak képesek feldolgozni a növekedésük során.
Hajrá emberiség! Előre az önpusztítás útján!

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

chord írta:
2019.10.17., csüt. 12:18
De tedd fel a kezed, ha hallottad azt a frontendet, amivel K.F. hallgat most pont zenét.
...
Vagy amivel juliush.
Ráadásul a nálam működő konfigurációban már nem is válik el a front- és a back-end! Az Ion "végfok" valójában csak egy üzemmódra alkalmas, nagysebességű, fizikailag HDMI-n kivitelezett, saját formátumú digitális összeköttetésen ("Exonet") át a Comet-től fogadott információ feldolgozására és az alapján a hangfalak meghajtására.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »

marconi írta:
2019.10.17., csüt. 12:02
Én is úgy látom hogy jelentős fejlődés ment végbe digitális vonalon, úgy ahogy mondod, de elsősorban a lejátszás fronton, nem véletlenül költöttem el ennyi pénzt audio pc-re, usb/spdif transzportra. Amiben már a Core Audio saját fejlesztésű órajele van. De mégsem szól úgy semmi sem mint az a prototípus cd100! :)
Én ezt még sok más jobban sikerült CD-játszó esetén is meg tudom erősíteni, nem csak egy-két darabra viszonyítva, kiemelve.
Vagyis hogy jobban szólnak mint a számítógépek, mármint amiket én eddig hallottam számítógépeket.
Konkrétan olyan CD-játszó darabok mint egy Akai CD-79, Mark Levinson 390S és biztos lehetne még sok mást is sorolni.
Érdekes módon a számítógépes hang hátrányát, legalább is számomra, még az eddig hallott spéci audio PC-k, meg a drága felső szintű DAC-ok alkalmazása se menti meg attól, hogy még mindig gyengébbnek halljam mint egy jobban sikerült CD gép és a magasabb mintavétel digitális anyagok se igazán.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

marconi írta:
2019.10.17., csüt. 12:02
Ezen azért pontosítanék, nekünk az élő zene, az élő hang a referencia, és a készülékek megítélése is élő, akusztikus hangszeres felvételekkel történik.
Az Analóg definíciója: hasonló, valamivel bizonyos szempontból egyező, annak megfelelő. Tehát szerintem helyénvaló ezen kifejezés használata. Ennél analógosabb hangot digitális készülékből kijönni még nem hallottam.
Én is úgy látom hogy jelentős fejlődés ment végbe digitális vonalon, úgy ahogy mondod, de elsősorban a lejátszás fronton, nem véletlenül költöttem el ennyi pénzt audio pc-re, usb/spdif transzportra. Amiben már a Core Audio saját fejlesztésű órajele van. De mégsem szól úgy semmi sem mint az a prototípus cd100! :) szóval akkor döntsd el hogy ez fejlődés volt e vagy micsoda... lejátszás oldalról biztosan, ez hallható például a cd futóművekhez képest, de akkor a hiba a dac oldalon kereshető, és semmiféleképpen sem a számháborúban. Pont erre világít rá a cd100 ak esete. Az architektúra ugyan az a sorozatgyártottban és a prototípusban is, de a prototípusban fehér kerámia dac van, és a többi chipkészlet is gondolom jobb, minőségibb anyagokból készülhetett, talán még kézzel gyártották őket nem pedig gyártósoron. A jó hang titka valahol itt lehet. Futószalagról lekerülő modern készülékek gyatra anyagminőséghasználattal ezt sosem fogják tudni megközelíteni.

[/quote]

Ne vétsünk logikai hibát.
Mert tegye fel a kezét, aki hallott CD100 mod-ot.
Jogos.
De tedd fel a kezed, ha hallottad azt a frontendet, amivel K.F. hallgat most pont zenét.
Vagy LIMAR.
Vagy amivel juliush.
Vagy amivel pl. én.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Klaca írta:
2019.10.17., csüt. 09:01


......
A zenehallgatáshoz, zeneszeretethez a hifizésnek gyakorlatilag soha nincs semmi köze (jókat szoktam röhögni ezen az "igényes zenehallgatás"-on). Természetesen nem zárja ki egymást a kettő, de függetlenek egymástól. És persze a "zeneszeretet" is lehet pusztán lelki eredetű probléma tünete. (Mint bármi más is, de a hifizés sztem gyakorlatilag csak az lehet.)
......
Igen, észrevettük, hogy nálad valószínűleg így működnek a dolgok.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

cables írta:
2019.10.16., szer. 23:06
Elnézést, hogy megszakítom a magas röptű, de nem túl messzire vezető elmélkedést egy gyakorlatias kérdéssel.

Ma valaki írt a topikomba kontaktus javító ecsetelésről. Eszembe jutott, hogy pár éve vettem a KÁCSA Audiónál egy Furutech Nano Liquid ecsetelőt, egy ideig használtam csatlakozó érintkezők kezelésére, de aztán leszoktam róla, pedig hallható volt a hatása. Most találtam egy tesztet kontaktus ecsetelőkről. Ezt


kontakt javító folyadékok.jpg

From left to right:
1) Furutech Nano Liquid
2) Kryton Setten Silver
3) Krypton Setten Gold
4) Deocyit Gold
5) Deoxyit Cleaner

Since it was almost impossible to do a blind test given how limited the quantity in each bottle was, what my group did was to separately record down how we felt the application of each contact enhancement to the 2.5 or 3.5 jack and 2 pin affected our gears, before comparing our observations and then looking for trends.

In general;
1) Furutech was the most conflicting of all, but in general it led to an increase in clarity across the mids and highs. It led to a decrease in the sub-bass bloat on some IEMS.
2) Setten Silver: The middle ground. Consider it something that just enhances the presence in the mids and highs. Little to no alterations in the presence of the lower signatures.
3) Setten Gold: Its biggest impact would be in enhancing the bass regions to the point. Bassheads loved it. I detested it, it felt so damn bloated.
4) Deoxyit Gold: Narrowed sound stage due to a tightening of the sound presence; e.g. bass became less diffused (rumbly) but increased in impact as a result. Effects were rather subtle compared to the other 3.

Personal Verdict: Go for the furutech if you wish for a contact enhancement that you can't go wrong with. The Setten silver would serve those who enjoy their mid and highs best, while bassheads would love the Setten Gold. Use deoxyit for everything else if you just cant decide.
-----------------------------------------------------

Elég furcsa ez a személyes és ezért nyilván szubjektív vélemény sor. Valakinek van a témáról határozott saját tapasztalata?
A Deoxit Gold minden szempontból kitűnő cucc, a Furutech is jobb, mint a semmi, a Settent meg nem ismerem. A VdH Solution is jó, az AudioQuestet meg még nem próbáltam.
De mindegyik előtt alapos tisztítás szükséges izopropillal, denszesszel, a zsíros kosz a kontaktusok legnagyobb ellensége.
A fali konnektorokat is meg kell pucolni, majd bekenni, természetesen hálózati feszültségmentesítés után :D

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: marconi »

[/quote]
Pontosan sikerült megfogalmaznod azt, amit jómagam is pár hónapja folyamatosan érzek, csak éppen a teljesen digitális Exogal Comet+Ion rendszert hallgatva! :D
Körvonalazódni látszik a tendencia, miszerint a 0. generációs CD-játszókban (illetve tuningolt változataikban) elsősorban azok találják meg a számításukat, akik számára a hangzási ideált az analóg, azon belül is az LP technológia alakította ki. A méltatásokban újra meg újra az LP bukkan fel referenciaként, megugrandó szintként és a megosztott konfigurációk alapján a legtöbbük esetén még mindig az LP tűnik az elsődleges forrásnak.
Én azonban úgy látom, hogy az elmúlt 1-2 évtizedben hallatlanul komoly fejlődés ment végbe digitális oldalon, az elérhetővé váló számítástechnikai kapacitás, a digitális rögzítés és feldolgozás matematikájának mind tökéletesebb megértése és applikációja a bitekbe kódolt információ még tökéletesebb reprodukcióját teszi lehetővé.
De ez egy szubjektív hobbi, békésen megfér egymás mellett számos vélemény, prioritás.
[/quote]

Ezen azért pontosítanék, nekünk az élő zene, az élő hang a referencia, és a készülékek megítélése is élő, akusztikus hangszeres felvételekkel történik.
Az Analóg definíciója: hasonló, valamivel bizonyos szempontból egyező, annak megfelelő. Tehát szerintem helyénvaló ezen kifejezés használata. Ennél analógosabb hangot digitális készülékből kijönni még nem hallottam.
Én is úgy látom hogy jelentős fejlődés ment végbe digitális vonalon, úgy ahogy mondod, de elsősorban a lejátszás fronton, nem véletlenül költöttem el ennyi pénzt audio pc-re, usb/spdif transzportra. Amiben már a Core Audio saját fejlesztésű órajele van. De mégsem szól úgy semmi sem mint az a prototípus cd100! :) szóval akkor döntsd el hogy ez fejlődés volt e vagy micsoda... lejátszás oldalról biztosan, ez hallható például a cd futóművekhez képest, de akkor a hiba a dac oldalon kereshető, és semmiféleképpen sem a számháborúban. Pont erre világít rá a cd100 ak esete. Az architektúra ugyan az a sorozatgyártottban és a prototípusban is, de a prototípusban fehér kerámia dac van, és a többi chipkészlet is gondolom jobb, minőségibb anyagokból készülhetett, talán még kézzel gyártották őket nem pedig gyártósoron. A jó hang titka valahol itt lehet. Futószalagról lekerülő modern készülékek gyatra anyagminőséghasználattal ezt sosem fogják tudni megközelíteni.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »

kaef2 írta:
2019.10.16., szer. 21:09
zz7 írta:
2019.10.16., szer. 09:56
Nekem itt most lenne egy kérdésem a stúdió világban járatosabb jelenlévők felé.
Ha a hangstúdiók többségében alkalmazott magasabb minőségű mikrofonok a gyártók által is lényegében 20kHz-ig vannak specifikálva és a görbéket nézve a többségének 20 kHz felett már tényleg jelentősen esik az átvitele egyéb, például ott már fázis problémákkal együtt is, akkor a 44,1, 48kHz digitális mintavételezésnél magasabbaknak hol, miért van bármi értelmük? Ahogy a szuper magas sugárzóknak a hifi hangfalakban?
(főleg ha még olyanokat nézek hogy lehet nekem így 50 felett már nem is nagyon hall a fülem 15kHz-nél tovább)
A különböző torzítások, torzulások, időzítési hibák egymásra hatása, szuperponálódása nagyon trükkös dolog. Minél magasabbra toljuk a mintavételzést, annál magasabbra megy ezek hatásainak jó része, és ott egyre kevésbé lehet hatásuk a hallható tartományra.
Persze lépnek fel más torzítások is, de ezek hatását kevésbé jelentősnek mondják.
A kvantálási zaj, vagy torzítás már 44,1, 48kHz-nél is alatta van általában a felvételek dinamika alsó szintjénél, vagy bele veszik a hallgató környezet zajába, főleg ha még zajformálással is kezelve van. A többi torzítás inkább a mindenféle digitális rögzítő, lejátszó megoldások egyedi software és hadware működéseiből jövő egyedi fajta torzítás csomag, gondolom.
Én talán a szűrők alkalmazásában látok lehetőséget a magasabb mintavételek esetében, a megfelelő DAC-okban, de erre nem sok információt lehet találni hogy ezt a különféle DAC-ok ténylegesen hogyan kezelik. Hol és hogyan lép be a szűrő egy 44,1, 48kHz, hol és hogyan egy magasabb felbontás esetében. Talán itt lehet még némi olyan dolog ahol másnak halljuk, hallhatjuk a hangjukat a felbontások függvényében. De ezt a DAC-ok is csinálhatják mint hangi különbség, nem feltétlenül a digitális mintavételek különbségének jellemzője.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: marconi »

Ha volna rá lehetőség és mód én nagyon szívesen meghallgatnám saját rendszerben ezt Philips CD100-at, hogyan lehetne ezt összehozni, megoldani ?
[/quote]

A sorozatgyártott tuningolt példányt egyszerűbb megoldani, olyannal én is rendelkezem (budapesten). A prototípusról Tunermannal kell egyeztetni. De veszélyes dolog, tudok olyanról akinek kölcsönadta és az illető utána képes volt a linkelt készülékre 3000 eurót licitálni. :) (de annyiért nem adták oda)

Soundmania:
"Jenő milyen hozzányúlásmentes CD100-zal szokott demonstrálni ? Ilyen prototípussal, vagy a rosszabbikkal ?"

Ez év elejéig teljesen belenyúlásmentes volt a Jenő cd100-a, akkor kerültek bele az első jFet tuning változatok, amiket aztán továbbfejlesztett. Tavasz óta rak tuningokat cd100 akba ismerősi körben aki tudott szerezni és elvitte hozzá.
A nyár végén tett szert egy nem működő trial run modellre, amit a javítás után hallgattunk meg jópáran azon állapotában ahogy azt 1982 környékén létrehozták, így szólt majdnem olyan szinten (ősöreg kondikkal!!) mint az én sorozatgyártott full tuningos cd100 am. Azóta tett bele 4. generációs jFet tuningot (minden fent. van erről az audiodiyersen) és bypass kondikat. És most a tápban kellett cserélni mert az eredeti kék phillipseknek már 50% ra esett a kapacitása.
Én még azokkal hallottam a héten és azóta is keresem az állam a padlón.

nekem van tartaléknak egy teljesen belenyúlásmentes cd100, viszonyítási alapnak is használható.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5650
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

juliush írta:
2019.10.17., csüt. 09:26
marconi írta:
2019.10.16., szer. 23:23
Ilyen jelenlétérzetet, szinte valóságos egész teret betöltő atmoszférát, hangszerhangokat eddig semmilyen más digitális készülékből nem hallottam, de még lemezről sem...
Pontosan sikerült megfogalmaznod azt, amit jómagam is pár hónapja folyamatosan érzek, csak éppen a teljesen digitális Exogal Comet+Ion rendszert hallgatva! :D
Körvonalazódni látszik a tendencia, miszerint a 0. generációs CD-játszókban (illetve tuningolt változataikban) elsősorban azok találják meg a számításukat, akik számára a hangzási ideált az analóg, azon belül is az LP technológia alakította ki. A méltatásokban újra meg újra az LP bukkan fel referenciaként, megugrandó szintként és a megosztott konfigurációk alapján a legtöbbük esetén még mindig az LP tűnik az elsődleges forrásnak.
Én azonban úgy látom, hogy az elmúlt 1-2 évtizedben hallatlanul komoly fejlődés ment végbe digitális oldalon, az elérhetővé váló számítástechnikai kapacitás, a digitális rögzítés és feldolgozás matematikájának mind tökéletesebb megértése és applikációja a bitekbe kódolt információ még tökéletesebb reprodukcióját teszi lehetővé.
De ez egy szubjektív hobbi, békésen megfér egymás mellett számos vélemény, prioritás.
Szerintem ez kb 100-200 ezer forintos kategóriában így van . De minél többet költesz egy lemezjátszó szettre (persze okosan) annál inkább előnybe kerül. Nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Pedig jártam már pár helyen és voltam pár formátumteszten .....

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5650
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

marconi írta:
2019.10.16., szer. 23:23
Fejlesztések kapcsán sajnos egyet kell érteni az előttem szólóval (Kaef el), nem véletlen hogy a legjobb hangú rendszerek sok régebbi gyártású készüléket, alkatrészt vagy részegységet tartalmaznak. Persze vannak kivételek akik ma is nagyon jóhangú alkatrészeket gyártanak (pl duelund), de eszméletlen árakon.
Katonai technológiákhoz lehet még nyúlni ha valaki átlag feletti készüléket akar létrehozni.
Az erősítők kapcsolástechnikáiban sincs fejlődés, nem sok innovációt látni ezen a téren olyan céllal ami a legjobb hangminőséget célozza meg.
De a legszerencsétlenebb történet az a digitális hang, aminek így majdnem 40 év elteltével nagyon nem ott kellene tartania ahol most tart, pedig a lehetőség megvolna benne. Megint előveszem a vesszőparipámat, a Philips cd100 at, de annak is a prototípusát, a trial run modellt, íme egy:
https://www.ebay.com/itm/123722443475
Nos egy ilyen készülék bármilyen belenyúlás nélkül (érdemes megnézni a belső fotókat) úgy szól mint egy recapolt, full tuningolt, normál sorozatgyártott cd100... és miután megkapta ugyan ezen tuningokat a hangja elképesztő magas minőségi szintre emelkedik. Mintha a sorozatgyártott termék valami hibával küszködne, annyival jobb a prototípus!
Annak idején a digitális technikát tényleg úgy alkották meg hogy jobb legyen az analógnál, a lemezjátszóknál, és tényleg jobb is!! Csak mire gyártásba került, az egyre későbbi típusok csak egyre gyengébbek lettek hangilag mert a sorozatgyártásban profitot kell termelni ahhoz pedig olcsósítani, egyszerűsíteni kell az alkatrészeket, s rögtön oda is a (hang)minőség.
Tegye fel a kezét aki hallott ilyen prototípus cd játszót tuningolva... pláne úgy hogy ugyan abban a rendszerben mellé rakott bármilyen más nívós digitális technikát.
Nincs sok jelentkező, így kénytelenek vagytok az én tapasztalataimra hagyatkozni, döbbenetes élmény! Ilyen jelenlétérzetet, szinte valóságos egész teret betöltő atmoszférát, hangszerhangokat eddig semmilyen más digitális készülékből nem hallottam, de még lemezről sem...
Szóval tényleg sajnálnivaló hogy ez az egész ilyen irányba ment, képzeljük el egy ideális világban most hol tarthatna az otthoni zenehallgatás minősége. Ehelyett számhábórúval meg mqa val szúrják ki az emberek szemét, röhejes az egész.
Jenő milyen hozzányúlásmentes CD100-zal szokott demonstrálni ? Ilyen prototípussal, vagy a rosszabbikkal ?

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

5. A szemüveg nélküli holografikus kijelzők egyik legismertebb fejlesztője a Holografika nevű magyar cég az Üllői úton. Kb 70-80 fokos szögben körüljárhatóak a kijelzett objektumok szemből nézve, igaz kb 60-70 millió forint egy kijelző és csak speciális tartalmakat tud egyelőre megjeleníteni. A holografikus hang majd akkor jön el, ha bármilyen helységben úgy tudunk egy felvételt meghallgatni hogy besétálhatok a zenészek közé és hallom az ilyenkor előálló hangzási arány változásokat is. Ettől igen nagyon messze vagyunk ez nagyon nem ugyanaz, mint a sweet spotban ülve úgy érezni hogy "holografikus" a térleképzés, majd ha arrébb ülök akkor szét is esik az egész.

Én otthon simán besétálok a zenészek közé,sehol nem esik szét az egész és nincs sweet spot!
A megoldás:SHAHINIAN Hawk omnidirekcionális hangsugárzó!!!(Vagy másik Shahinian modell az Obelisktől fölfelé!)
Üdv. Gyuri :napsut:

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: juliush »

marconi írta:
2019.10.16., szer. 23:23
Ilyen jelenlétérzetet, szinte valóságos egész teret betöltő atmoszférát, hangszerhangokat eddig semmilyen más digitális készülékből nem hallottam, de még lemezről sem...
Pontosan sikerült megfogalmaznod azt, amit jómagam is pár hónapja folyamatosan érzek, csak éppen a teljesen digitális Exogal Comet+Ion rendszert hallgatva! :D
Körvonalazódni látszik a tendencia, miszerint a 0. generációs CD-játszókban (illetve tuningolt változataikban) elsősorban azok találják meg a számításukat, akik számára a hangzási ideált az analóg, azon belül is az LP technológia alakította ki. A méltatásokban újra meg újra az LP bukkan fel referenciaként, megugrandó szintként és a megosztott konfigurációk alapján a legtöbbük esetén még mindig az LP tűnik az elsődleges forrásnak.
Én azonban úgy látom, hogy az elmúlt 1-2 évtizedben hallatlanul komoly fejlődés ment végbe digitális oldalon, az elérhetővé váló számítástechnikai kapacitás, a digitális rögzítés és feldolgozás matematikájának mind tökéletesebb megértése és applikációja a bitekbe kódolt információ még tökéletesebb reprodukcióját teszi lehetővé.
De ez egy szubjektív hobbi, békésen megfér egymás mellett számos vélemény, prioritás.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2048

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

tonya írta:
2019.10.17., csüt. 08:51
marconi írta:
2019.10.16., szer. 23:23
Tegye fel a kezét aki hallott ilyen prototípus cd játszót tuningolva... pláne úgy hogy ugyan abban a rendszerben mellé rakott bármilyen más nívós digitális technikát.
Nincs sok jelentkező, így kénytelenek vagytok az én tapasztalataimra hagyatkozni, döbbenetes élmény! Ilyen jelenlétérzetet, szinte valóságos egész teret betöltő atmoszférát, hangszerhangokat eddig semmilyen más digitális készülékből nem hallottam, de még lemezről sem...
Ha volna rá lehetőség és mód én nagyon szívesen meghallgatnám saját rendszerben ezt Philips CD100-at, hogyan lehetne ezt összehozni, megoldani ?
Erre a meghallgatásra szívesen elmennék én is

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

LIMAR írta:
2019.10.17., csüt. 07:39
Szóval van hova fejlődni még. Az én életemben még biztosan nem lesz forradalmi változás ezen a téren. Egy helyben topogás van. A mennyiségi növekedés még nem csapott át minőségi változásba.
Ha azt mondjuk, hogy "audiotechnika" és "videotechnika", akkor az én egyszerű értelmezésemben a "videotechnika" egy adott sík vagy ívelt felületen történő megjelenítés. Ezért elég erős a Star trek-ből ismert holofedélzet számonkérése, mert az már "holotechnika".
Ami a videotechnikát illeti, persze, hogy van hová fejlődni, de, hogy egy helyben topogás van az erős túlzás. Az első tévém egy picit CRT volt, majd nagyobb crt, majd kisebb lcd, nagyobb lcd, most épp uhd/hdr/oled... ezek mondhatni mindig az aktuális felső-középkategóriák voltak, a fizetéshez képest hasonló vásárlóértéken. Vak lennék ha tagadnám a fejlődést :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »

LIMAR írta:
2019.10.16., szer. 23:06
Amióta digitális kivetítők vannak, számomra nulla élményt nyújt az a kép, amit ott látok. Nyomokban sem emlékeztet egy Volt Egyszer egy Vadnyugat analóg filmes képi élményéhez. Nem hogy fejlődést, de jelentős visszaesést látok a digitális projektorok által vetített képekben az analóg filmes vetítők alkotta képekhez képest.
Ez mondjuk kb. igaz, szerintem is. Már ami a mozit illeti. Otthonokban viszont drasztikusan sokat javult az átlag TV-kkel elérhető kép minőség a több évtizeddel ezelőtti állapotokhoz képest.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zz7 2019.10.17., csüt. 09:08-kor.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2019.10.16., szer. 23:06
A video technikának kellene már valamit produkálnia, de ahogy látom, még nagyon nem megy neki.
Itt van az 1989-es és egy idei F1 futam TV közvetítése, 30 év telt el közöttük. Én látok némi különbséget, de persze tudom, régen minden jobb volt...


youtu.be/jjL521cpIXQ



youtu.be/jnz-lc9LYgo


És akkor most hasonlítsunk össze egy 30 éves erősítőt egy mai példánnyal. Mekkora különbséget hallunk?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2019.10.17., csüt. 09:11-kor.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Klaca »

huszti-zsolt írta:
2019.10.16., szer. 11:01
Meleg, meleg, forró... :tutiok:

De ne várd, hogy ezzel sokan foglalkoznának. A varázsszó a pszichoszomatikus (és nem a pszichoakusztika, mert az egész más tudományterület) és ez természetesen éppoly jól vizsgálható, tudományos módszertana van, mint bármely más VALÓS területnek. De itt a játék másról szól és ezeknek a vizsgálatoknak az elvégzése (még inkább az eredménye) olyan itt mint vámpírnak a fokhagyma.
Ha jól értem, miről van szó, akkor én inkább 'pszichofizikának' hívnám ezeket a jelenségeket, mert a pszichoszomatika megint más tudományterület: orvosi, és a lelki (pszichológiai) eredetű, ám testi (szomatikus) tüneteket produkáló betegségekre utal. Másrészről persze, azt hiszem, a hifizés mögött meglehetősen gyakran (majdnem mindig) valamiféle pzsichológiai eredetű probléma, kielégületlenség stb, áll, és ez tényleg gyakran válik akár szomatikussá is, bár ezzel azok közül, akik ezt űzzük, talán ugyanolyan kevesen vagyunk tisztában, mint a dolog pszichofizikai jellegével, és ez talán éppen úgy "vámpírnak a fokhagyma", mint a dolog pszichofizikai oldalának emlegetése.
A zenehallgatáshoz, zeneszeretethez a hifizésnek gyakorlatilag soha nincs semmi köze (jókat szoktam röhögni ezen az "igényes zenehallgatás"-on). Természetesen nem zárja ki egymást a kettő, de függetlenek egymástól. És persze a "zeneszeretet" is lehet pusztán lelki eredetű probléma tünete. (Mint bármi más is, de a hifizés sztem gyakorlatilag csak az lehet.)
Érdemes ebben a témában olvasgatni Máté Gábornak pl. a "sóvárgás démona" c. könyvét. Ő például elég jól látja magáról, hogy egy masszív komolyzene-függőséget alakított ki, vagyis inkább "komoly zenei cd vásárlás /gyűjtés" függőséget. Nagyon érdekes, ahogyan az ezzel kapcsolatos szenvedéseit leírja, és az okait "nyomozza" magában. Sok hifisnek érdemes lenne olvasgatni, de a komolyzene topicba talán még inkább illene ez az "ajánlás". (Azt viszont érdemes figyelembe venni, hogy sajnos nagyon rosszul megírt könyv, de a tartalma nagyon érdekes, őszinte és jó. (Ugye, mint tudjuk, a mi kis kultúránkban bárki, aki megtanulta, mi az (alárendelt) összetett mondat, jól forgatja a kitaposott idiómákat, esetleg tud helyesen írni, és el tud sütni néhány szóviccet, az már "nagyon jól tud írni", és úgy érzi a világnak minimum egy blog formájában szüksége van az ő gondolataira. Ez sajnos hat mindenkire, még amúgy értelmes, mély gondolkodású emberekre is.))

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tonya »

marconi írta:
2019.10.16., szer. 23:23
Tegye fel a kezét aki hallott ilyen prototípus cd játszót tuningolva... pláne úgy hogy ugyan abban a rendszerben mellé rakott bármilyen más nívós digitális technikát.
Nincs sok jelentkező, így kénytelenek vagytok az én tapasztalataimra hagyatkozni, döbbenetes élmény! Ilyen jelenlétérzetet, szinte valóságos egész teret betöltő atmoszférát, hangszerhangokat eddig semmilyen más digitális készülékből nem hallottam, de még lemezről sem...
Ha volna rá lehetőség és mód én nagyon szívesen meghallgatnám saját rendszerben ezt Philips CD100-at, hogyan lehetne ezt összehozni, megoldani ?
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

LIMAR írta:
2019.10.17., csüt. 07:39
Vitatkozni lehet...
érteni vélem a videotechnika kapcsán irtjaidat ...bár egy kis személyes csörtét is vélek mögötte
video es elethüseg kapcsan a virtualis valosag, pl. amit Fapaci linkelt szerintem az "élethü" ...brutálisan az.

kérdésem Feléd (az elmult hsz.-ok kapcsán): szerinted audiotechnikaban mindent, mennyit tudunk, van-e mögötte nagy erö fejleszteni (vagy már nincs hova, értelmetlen), vagy a mögöttes eröforrások - sokunk gondolatával egybecsengve - szerinted is elenyészöek más "komoly", (nagyobb hasznot hozó, társadalmilag nagyobb igenyt mutato) területekhez képest ?
köszi.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »

cables írta:
2019.10.16., szer. 23:06

Elég furcsa ez a személyes és ezért nyilván szubjektív vélemény sor. Valakinek van a témáról határozott saját tapasztalata?
Én használok Furutech nano-t, és meg vagyok vele elégedve. Mondjuk javarészt furutech csatlakozóim vannak, de kipróbáltam máshol is és ott is működik, hallható a tisztább dinamikusabb hangzás. A voodoo topikban írtam már róla. A többi kencét nem ismerem nem volt még szerencsém hozzájuk. Nekem annyira bejött mint gépnek az olaj. :D Kipróbáltam másoknál is, más rendszereknél is hallható, már az első használatnál érezhető a hatása. Most itt nem a nagy high-end -re gondolok, hanem mezei rendszereknél is tökéletesen működött. :smile32:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

kaef2 írta:
2019.10.17., csüt. 00:41
Hát ... vitatkoznék egy kicsit...
Vitatkozni lehet, meg szép hosszan sorolni a számháború adatait.
Attól még a videotechnika az emberi látás töredékét se tudja reprodukálni sem színtartományban, sem dinamikában, sem térlátásban, vagyis gyakorlatilag semmiben sem.
Kicsit optimistán fogalmaztam, amikor az audiotechnika 40-50 évvel ezelőtti szintjére helyeztem, hiszen akkor már bőven léteztek a teljes hallható tartomány felvételére és lejátszására képes eszközök.
Inkább az 50-es évek elejére raknám a mai állapotát a videotechnikának, amikor már tudták rögzíteni és reprodukálni a teljes hangtartományt, csak a térleképzés még nem volt elterjedt a mono felvételtechnika miatt.

Az, hogy ki és mit streamel, sugároz, közvetít X millió megabiten NEM a videotechnika eredménye, hanem a számítástechnikáé.

Szóval van hova fejlődni még. Az én életemben még biztosan nem lesz forradalmi változás ezen a téren. Egy helyben topogás van. A mennyiségi növekedés még nem csapott át minőségi változásba.

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”