Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tctronic írta:
2019.10.31., csüt. 10:23
Mit értesz érzelem alatt?
Pl. amit írtam, a szakértői státuszra vágyakozást, amit én sok hazai HiFi kereskedőnél tapasztalok.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: chord »

Tctronic írta:
2019.10.31., csüt. 09:20


Egy nem egzakt hanem szubjektív dologban senki nem lehet szakértő. Nagy tapasztalattal rendelkező lehet, de ez is főleg önmagának előny, másnak már nem biztos.
Pont ezt hajtogatom én is.
De folyamatosan jön a nagy tapasztalat meg a 'szakértők' istenítése. Pedig az csak a saját bejárt út szempontjából lényeges. Ezt a másik ember hangi preferenciáival összekapcsolni eléggé ingoványos.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

fapaci írta:
2019.10.31., csüt. 10:19
Tctronic írta:
2019.10.31., csüt. 09:53
Sajnos egy jó kereskedőt nem érdekeli, hogy szakértő vagy nem. (Talán annyiban, ha elhiteti a néppel, hogy "szakértő" akkor többet tud eladni) A piaci részesedés, adózás utáni eredmény, az egyetlen mérőfok.
A kereskedelem legtöbb területén ez abszolút így van, de a HiFi szerintem erős kivétel. Itt sokkal több érzelem van a történetben, mint a mezőgazdasági gépek és a kutyatápok piacán.
Mit értesz érzelem alatt?
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tctronic írta:
2019.10.31., csüt. 09:53
Sajnos egy jó kereskedőt nem érdekeli, hogy szakértő vagy nem. (Talán annyiban, ha elhiteti a néppel, hogy "szakértő" akkor többet tud eladni) A piaci részesedés, adózás utáni eredmény, az egyetlen mérőfok.
A kereskedelem legtöbb területén ez abszolút így van, de a HiFi szerintem erős kivétel. Itt sokkal több érzelem van a történetben, mint a mezőgazdasági gépek és a kutyatápok piacán.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

fapaci írta:
2019.10.31., csüt. 09:38
A beszopásról... Nyilván nem mondok újat vele, hogy minél nagyobbak (irreálisabbak ?) a vásárló elvárásai, annál tutibb a szívás esélye. Új belépőknél lehet ezt a legdurvábban érezni, mikor 30e forintból szeretnének olyan hangzás elérni, amit sokan 20-30 év alatt sok millióból sem tudtak összehozni, aztán mikor ez törvényszerűen nem sikerül, egy dühös legyintéssel le is zárják magukban a történetet - jó esetben - egy életre. De azért a haladók is beszívják néha, pl. mikor elhiszik egy lelkes bloger - vélhetően őszinte, de mégiscsak szubjektív - szavait, vagy engednek egy elkötelezett fórumozó hittérítő igéinek, vagy túlságosan szimpatizálnak egy gyártóval, kereskedővel.

A kezdő és haladó azonban másként reagál a kudarcra. Előbbi azonnal belátja a fuccsot, a haladó elkezdi mismásolni. Nálam sem volt ez másként, léptem pár hülyeséget, aztán persze én is próbáltam nyugtatgatni magam, hogy majd jobb lesz, meg biztosan velem van a baj, pláne a szobával, meg a felvétel sem hibátlan... de persze soha nem lett jobb. Tragikomikus, hogy elhibázott vásárlásaim tárgyai közül a mai napig legendaként emlegetnek sok készüléket, hangsugárzót, kábelt, szóval a kerék forog tovább.

A felső High End (?) szintről csak óvatosan írok, mert soha nem volt ilyen közvetlen élményem, de biztos vagyok benne, hiszen láttam is rá példákat, mikor valaki csak azért birtokol egy nagyon komoly (vagy inkább drága) rendszert, mert egy számára hiteles és megkérdőjelezhetetlen ember azt mondta, hogy az bizony nagyon jó. Érzi, hallja, tudja, hogy a produkció messze van a tökéletestől, de nem képes meghozni a reális döntést. Ilyenkor a cucc elveszti használati funkcióját, átalakul lakberendezési dísztárggyá, rosszabb esetben státuszszimbólummá, hősünk pedig másik hobbi után néz.
Emiatt volt egy időben rengeteg nyersen szóló (BEJÁRATATLAN) pl. Dynaudio hangfal sok adásvételi felületen (pl. avx), ár alatt. Mert a sok tele lévő féltollú kibontotta otthon, bedugta, és "felismerte a kudarcot".

Úgy vélem, az időfaktor nagyon sokat számít, a bejáratáskor pl a hangfal fizikai paraméterei is megváltoznak, a kábel hangja is változik, tápkondik, ösvény, sorolhatnám.

Megint kivétel nélkül általánosít a posztod, ex cathedra megítéli a kezdőket és haladókat.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

avl2 írta:
2019.10.31., csüt. 09:44
Vinkler írta:
2019.10.31., csüt. 08:21
...mindenki tájékozódik vásárlás előtt, a mai világban ez roppant egyszerű!...
en ebben nem vagyok biztos.
egyreszt a fizikai tavolsagok, masreszt a mobilitasi kepesseg nagyon különbözö lehet (Bp. vagy környeki, autoval minden nap mozgo vs. mucsajröcsögei stb.)

a szemelyes meghallgatasos tájékozódáson kivül minden más nagy buktatokkal, "beszopasi lehetösegekkel" kikövezett ut.
netes velemenyek, blogok, "tesztek" stb. bizonytalanok, érdek, "öncenzúra", túlzás, más ízlés, ...

nem mondom, hogy lehetetlen, hogy "régen jobb volt", de résen kell lenni, szerintem sokunk/sokan nincsenek (még ? mert gyorsan valtozo vilag, valtozo eszközökkel "támad", nincs rutin "ellene", a feldolgozásra ...én is próbáltam már ezüst drotokat is :smile29: ..csak postaköltséget "buktam" illetve ez volt az ára a sajat itthoni, nyugodt tapasztalatnak, de ugye nem minden erhetö el otthoni tesztre postával) felvértezve a profi marketing (bullshit) ellen, ott gyakran profik, "alkalmazott pszicho"-bol jobbak vannak
Lehet félreérthetően fogalmaztam. Manapság egy számitógép, vagy okoseszköz és az internet segítségével egy fotelből elolvashat kb bármit, utánanezhet bárminek. Ha az információk közt nem tud szelektálni, az probléma, de tájékozódni akkor is tud. Na és itt jön a mondandóm érdemi része. Ha az olvasott vélt vagy valós igazának bizonyítasára ott a lehetőség, a személyes meghallgatás lehetősége, amiben ez a fórum is hatalmas segítség! Tegát el lehet szépen menni bárhova es meghallgatni a kiszemeltet, akár több helyen, több rendszerben is. Ez szerintem a legfontosabb dolog és olcsóbb is, mint eszközöket cserélgetni szvsz!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

ZolaBA írta:
2019.10.31., csüt. 09:36
Jó az irány. Forduljunk vissza és folytassuk onnan ahol elrontottuk :smile29:
A kereskedők elsődleges célja a legnagyobb profitra törekvés, úgy hogy a cég hosszú távon is életképes lehessen. Ha ez nem így lenne akkor nonprofit szervezet lenne.....

Sajnos egy jó kereskedőt nem érdekeli, hogy szakértő vagy nem. (Talán annyiban, ha elhiteti a néppel, hogy "szakértő" akkor többet tud eladni) A piaci részesedés, adózás utáni eredmény, az egyetlen mérőfok.

Az más kérdés, hogy ez egy olyan terület, ahol a hozzá nem értés, zene szeretet hiánya, emberi ismeretek, trendek felismerése, stb nélkül csak idő kérdése a kudarc.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Vinkler írta:
2019.10.31., csüt. 08:21
...mindenki tájékozódik vásárlás előtt, a mai világban ez roppant egyszerű!...
en ebben nem vagyok biztos.
egyreszt a fizikai tavolsagok, masreszt a mobilitasi kepesseg nagyon különbözö lehet (Bp. vagy környeki, autoval minden nap mozgo vs. mucsajröcsögei stb.)

a szemelyes meghallgatasos tájékozódáson kivül minden más nagy buktatokkal, "beszopasi lehetösegekkel" kikövezett ut.
netes velemenyek, blogok, "tesztek" stb. bizonytalanok, érdek, "öncenzúra", túlzás, más ízlés, ...

nem mondom, hogy lehetetlen, hogy "régen jobb volt", de résen kell lenni, szerintem sokunk/sokan nincsenek (még ? mert gyorsan valtozo vilag, valtozo eszközökkel "támad", nincs rutin "ellene", a feldolgozásra ...én is próbáltam már ezüst drotokat is :smile29: ..csak postaköltséget "buktam" illetve ez volt az ára a sajat itthoni, nyugodt tapasztalatnak, de ugye nem minden erhetö el otthoni tesztre postával) felvértezve a profi marketing (bullshit) ellen, ott gyakran profik, "alkalmazott pszicho"-bol jobbak vannak

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2019.10.31., csüt. 09:19
Ezt csak akkor állíthatod, ha te ilyen emberek között mozogsz. Nem, a többség nem ilyen. Ellenben a permanensen magukkal elégedetlen emberek mások bólogató csettintéseitől várnak visszajelzést arra hogy ő mégis valaki. De ez nem a többség.
Persze a jelen permanens versenyszellemű társadalmak erre predesztinálnak, részben emiatt is emelkedik a fiatalok, tinédzserek öngyilkossági hajlandósága.
Bölcs szavak. Olvasásuk közben be kellett látnom, hogy én sem vagyok elégedett magammal. :D Ugyanakkor azt hiszem, akik rendszeresen posztolnak egy virtuális térben, azokban ott mocorog az említett bogár.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A beszopásról... Nyilván nem mondok újat vele, hogy minél nagyobbak (irreálisabbak ?) a vásárló elvárásai, annál tutibb a szívás esélye. Új belépőknél lehet ezt a legdurvábban érezni, mikor 30e forintból szeretnének olyan hangzás elérni, amit sokan 20-30 év alatt sok millióból sem tudtak összehozni, aztán mikor ez törvényszerűen nem sikerül, egy dühös legyintéssel le is zárják magukban a történetet - jó esetben - egy életre. De azért a haladók is beszívják néha, pl. mikor elhiszik egy lelkes bloger - vélhetően őszinte, de mégiscsak szubjektív - szavait, vagy engednek egy elkötelezett fórumozó hittérítő igéinek, vagy túlságosan szimpatizálnak egy gyártóval, kereskedővel.

A kezdő és haladó azonban másként reagál a kudarcra. Előbbi azonnal belátja a fuccsot, a haladó elkezdi mismásolni. Nálam sem volt ez másként, léptem pár hülyeséget, aztán persze én is próbáltam nyugtatgatni magam, hogy majd jobb lesz, meg biztosan velem van a baj, pláne a szobával, meg a felvétel sem hibátlan... de persze soha nem lett jobb. Tragikomikus, hogy elhibázott vásárlásaim tárgyai közül a mai napig legendaként emlegetnek sok készüléket, hangsugárzót, kábelt, szóval a kerék forog tovább.

A felső High End (?) szintről csak óvatosan írok, mert soha nem volt ilyen közvetlen élményem, de biztos vagyok benne, hiszen láttam is rá példákat, mikor valaki csak azért birtokol egy nagyon komoly (vagy inkább drága) rendszert, mert egy számára hiteles és megkérdőjelezhetetlen ember azt mondta, hogy az bizony nagyon jó. Érzi, hallja, tudja, hogy a produkció messze van a tökéletestől, de nem képes meghozni a reális döntést. Ilyenkor a cucc elveszti használati funkcióját, átalakul lakberendezési dísztárggyá, rosszabb esetben státuszszimbólummá, hősünk pedig másik hobbi után néz.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Jó az irány. Forduljunk vissza és folytassuk onnan ahol elrontottuk :smile29:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

fapaci írta:
2019.10.31., csüt. 09:16
lehoako írta:
2019.10.31., csüt. 09:14
Rögtön jelentkeznék kivételnek. :tutiok:
Az udvari bolondoknak is megvan a maguk története és fontos szerepe az önjelöl szakértők világában. ;)
Mindig is értékeltem jellemedben az erős önkritikai élt. :smile53:

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

fapaci írta:
2019.10.31., csüt. 09:06
ZolaBA írta:
2019.10.31., csüt. 05:49
Tényleg adott a kérdés, hogy mire vágynak a hazai forgalmazók?
Ez egy szép zsíros csont. Azt hiszem, többségük azt szeretné az anyagi boldoguláson túl, ha őt tartanák a legkomolyabb szakértőnek. És ezzel nagyjából így vannak a blogerek is. Meg minden ember.
Egy nem egzakt hanem szubjektív dologban senki nem lehet szakértő. Nagy tapasztalattal rendelkező lehet, de ez is főleg önmagának előny, másnak már nem biztos.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2019.10.31., csüt. 09:06
ZolaBA írta:
2019.10.31., csüt. 05:49
Tényleg adott a kérdés, hogy mire vágynak a hazai forgalmazók?
Ez egy szép zsíros csont. Azt hiszem, többségük azt szeretné az anyagi boldoguláson túl, ha őt tartanák a legkomolyabb szakértőnek. És ezzel nagyjából így vannak a blogerek is. Meg minden ember.
OFF
Ezt csak akkor állíthatod, ha te ilyen emberek között mozogsz. Nem, a többség nem ilyen. Ellenben a permanensen magukkal elégedetlen emberek mások bólogató csettintéseitől várnak visszajelzést arra hogy ő mégis valaki. De ez nem a többség.
Persze a jelen permanens versenyszellemű társadalmak erre predesztinálnak, részben emiatt is emelkedik a fiatalok, tinédzserek öngyilkossági hajlandósága.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

lehoako írta:
2019.10.31., csüt. 09:14
Rögtön jelentkeznék kivételnek. :tutiok:
Az udvari bolondoknak is megvan a maguk története és fontos szerepe az önjelöl szakértők világában. ;)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

fapaci írta:
2019.10.31., csüt. 09:06
ZolaBA írta:
2019.10.31., csüt. 05:49
Tényleg adott a kérdés, hogy mire vágynak a hazai forgalmazók?
Ez egy szép zsíros csont. Azt hiszem, többségük azt szeretné az anyagi boldoguláson túl, ha őt tartanák a legkomolyabb szakértőnek. És ezzel nagyjából így vannak a blogerek is. Meg minden ember.
Rögtön jelentkeznék kivételnek. :tutiok:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2019.10.31., csüt. 05:49
Tényleg adott a kérdés, hogy mire vágynak a hazai forgalmazók?
Ez egy szép zsíros csont. Azt hiszem, többségük azt szeretné az anyagi boldoguláson túl, ha őt tartanák a legkomolyabb szakértőnek. És ezzel nagyjából így vannak a blogerek is. Meg minden ember.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: lehoako »

ZolaBA írta:
2019.10.31., csüt. 05:49
Szalon írta:
2019.10.31., csüt. 00:39
Megveszel egy Harbeth hangsugárzót hallatlanul, mert lusta voltál a hazai forgalmazóhoz ellátogatni, vagy keresni egy hobbitársat, akinél meghallgathatod és megtapasztalhatod?
Ez egy érdekes kérdés, hogy arra vágynak-e a hazai forgalmazók, hogy mindenféle nem demózott és készleten sem lévő terméket a hifizők berendeltessenek velük, demóztassák aztán bizonytalanságot színlelve elköszönjenek és megrendeljék a legolcsóbb webshopban vagy megvegyék használtan, stb.? Vagy arra, hogy az indoklás nélküli 14 napos elállási jogot kihasználva rendeljenek tőlük drága cuccokat, amiket majd visszaküldenek és utána álljon benne a pénz, netán érték csökkentett termék legyen belőle?
Amikor valaki bemegy a hülye azért nem vagyok boltba megfogdosni valamit, majd máshol vásárol, csak röhögök, "férjen bele". Vagy amikor a húgom meséli, hogy a világ legnagyobb webáruházáról rendel 5 cipőt és eleve tudja, hogy 4-et vissza fog küldeni, az sem hat meg. De nekem spec. nincs gerincem kis/kisebb magyar cégekkel ezt játszani. Aztán lehet, hogy ezzel meg elveszik egy jó kapcsolat, a franc se tudja. Tényleg adott a kérdés, hogy mire vágynak a hazai forgalmazók?
Bocs, Zola, nekem nem jött le a Szalontól idézettből, hogy ő a forgalmazók vágyairól írt volna. A forgalmazó/márkaképviselő szolgáltatása, hogy demóz(/demózik). Nyilván nem minden érdeklődőből válik vásárló, az okok széles skálája miatt. Nyilván a kereskedő is meghozza a racionálisnak tűnő döntést a rendeléseinél/értékesítéseinél, optimális esetben a kereskedő is megtalálja a számítását és a vásárló is elégedett lesz a döntésével. Hogy mennyire hosszútávon, az a nagy kérdés...

Tempora mutantur, nos et mutamur in illis.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Beszopás...
Nyilván mindenki tájékozódik vásárlás előtt, a mai világban ez roppant egyszerű! Az egy más kérdés, hogy ki mennyire befolyásolható és ki mennyire akar saját nagának hinni, és mennyire az értő “barátoknak”, vagy sajtónak.
Erről egy vicc jut eszembe, aminek a poénja: “most kinek hiszel drágám, nekem, vagy a szemednek?!”
Szóval, ha az ember veszi a fáradtságot, és a megszerzett elméleti tudás mellett nem restel némi gyakorlati tapasztalatra is szert tenni, akkor vasárlás előtt megpróbál egy kiszemelet komponenst minél több rendszerben meghallgatni. Ha konkrétan azt nem tudja, akkor megpróbál esetleg a gyártó egyéb termekei közül is párat fülvégre kapni (ez persze sokkal neccesebb dolog ld. AN). Ez szerintem elengedhetetlen, egy jó fejlesztési irány meghatározásához!
Ráadásul itt van nekünk a fórum adta lehetőség (de létezik ezer fb-csoport is stb.), ahol meg lehet találni a kiszemelt komponenseket birtolkó hifistákat. Nekem ezzel kapcsolatban eddig KIZÁRÓLAG pozitív tapasztalatom volt itt a fórumon, hiszen érdeklődésem befogadó fülekre talált és szívesen fogadtak egy meghallgatára. Sokukkal azóta jó ismerősi, de akad olyan is, akivel baráti kapcsolatot ápolok. Szóval a lehetőség adott és badarság lenne nem élni vele! És, hogy ezt miért írtam le? Hát azért, mert így a “beszopás” lehetősége konvergálhat a 0 hoz!
Persze elfogadom azt is, ha valaki az orosz rulett szépségét látja a hifizésben, találkoztam ilyennel is... :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

szigony írta:
2019.10.31., csüt. 00:06
...Nekem is volt hasonló érzésem ...Én ennyire nem rágtam be. Csupán elkönyveltem, hogy ezt a készüléket egy más célközönségnek gyártották nem nekem.....
chord írta:
2019.10.30., szer. 23:21
...annyira megütött ez a dolog...alig láttam a pipától, mert egy ordenáré kib@szás, amit csinál, az újságíró haverjaival együtt...ilyet fölösleges kirakni, mert teljesen egyedi a 'tesztberendezés', ilyen összeállítás garantáltan senkinek sincs...
ez is egy nehezseg: a kommunikacionk, vermerseklet, hevesseg nagyon nem egyforma (az elsö a nekem szimpatikusabb, korrektebb, közelebb áll); forumok beirasai ezert is mennek félre: van, aki nagysagrendi valtozast emleget, stb.

a masodik beidezettben szerintem ott van, ami termeszetes - esetleg lehetne mindig hangsulyozni - : ez a velemeny egy rendszer, egy hallas, egy ertekrend alapjan ilyen, masnak egesz mas. De ettöl nem felesleges az öszintét kirakni !

..és ezert van az objektivizmusnak letjogosultsaga, mereseknek is szerepe.
Guardian: Facts are sacred, comment is free

(ha valakinek melykiemeles kell, masiknak csak a közeptartomany a lenyeg, atto-clock a döntö, 2.felharmonikus torzitas tetszik: legyen; csak tudjuk, hogy az egyéni "probléma" ...jo-jo: ízlés; es az kinek milyen és van a mérhetö valóság, ami nem vélemény kérdése, hanem úgy van [termeszetesen - tapasztalatbol - tudom: meresnek vannak buktatoi !!] ..legfeljebb kinek melyik aspektusa mennyire tünik fontosnak lasd frekvenciaatvitel vagy impulzusreakcio, ala HFM: spektrumanalizator vagy oszcilloszkop [persze: ritka a 0-100 vagy 100-0 inkabb X - Y: nem is tudjuk magunknak melyik mennyire, valtozik is, valoszinü egyik sem 0, ...])

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Szalon írta:
2019.10.31., csüt. 00:39
Megveszel egy Harbeth hangsugárzót hallatlanul, mert lusta voltál a hazai forgalmazóhoz ellátogatni, vagy keresni egy hobbitársat, akinél meghallgathatod és megtapasztalhatod?
Ez egy érdekes kérdés, hogy arra vágynak-e a hazai forgalmazók, hogy mindenféle nem demózott és készleten sem lévő terméket a hifizők berendeltessenek velük, demóztassák aztán bizonytalanságot színlelve elköszönjenek és megrendeljék a legolcsóbb webshopban vagy megvegyék használtan, stb.? Vagy arra, hogy az indoklás nélküli 14 napos elállási jogot kihasználva rendeljenek tőlük drága cuccokat, amiket majd visszaküldenek és utána álljon benne a pénz, netán érték csökkentett termék legyen belőle?
Amikor valaki bemegy a hülye azért nem vagyok boltba megfogdosni valamit, majd máshol vásárol, csak röhögök, "férjen bele". Vagy amikor a húgom meséli, hogy a világ legnagyobb webáruházáról rendel 5 cipőt és eleve tudja, hogy 4-et vissza fog küldeni, az sem hat meg. De nekem spec. nincs gerincem kis/kisebb magyar cégekkel ezt játszani. Aztán lehet, hogy ezzel meg elveszik egy jó kapcsolat, a franc se tudja. Tényleg adott a kérdés, hogy mire vágynak a hazai forgalmazók?
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3349
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4302
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

chord írta:
2019.10.30., szer. 23:21

Hidd el, hogy annyira megütött ez a dolog, a hang, ez a teszt, amit aztán számtalan verzióban megismételtem, hogy először írni akartam A.S.-nak mérgemben, alig láttam a pipától, mert egy ordenáré kib@szás, amit csinál, az újságíró haverjaival együtt, de aztán megfogant a cikk ötlete, meg a BBC sztori, és az első verzió az nem ilyen volt ám... aztán jöttek barátok, csitítottak, hogy ilyet fölösleges kirakni, mert teljesen egyedi a 'tesztberendezés', ilyen összeállítás garantáltan senkinek sincs, ezért máshol meg garantáltan másképp fog szólni, tehát, ez így használhatatlan fröcsögés lesz, és az egyikük arra buzdított, hogy csináljam azt, hogy figyeljek, ha tudok, arra is, amit nagyon jól csinál, meg az ellenfelet tisztelni kell, és azt próbáljam kiemelni, amit mindkettő nagyon jól csinál, és higgyem el, hogy különbségeket amúgy is eltúlzom, és hogy a végén így jobban fog hatni, ha egyáltalán kell valami hatás bárkinek is... aztán csitultam én is, jó sokat kihúztam belőle, és ilyen lett.
Mikor feleségem nagymamáját kínáltuk számára ismeretlen, különleges étellel, kérdésünkre, hogy ízlik-e, mindig azt válaszolta, hogy "érdekes".

Ha ennél többet, vagy kevesebbet akarunk állítani, érdemes átgondolni, hogy egyáltalán megszólaljuk-e? ;)
Tesztekkel kapcsolatban, szerintem mindenkiben megvan az önvédelmi reflex; ezeket érdemes fizetett hirdetésként kezelni. Mikor még olvastam HFM-t, meg hasonlókat, együtt izzadtam a cikkírókkal, átérezve az őszinte igyekezetet, hogy virágnyelven némi lényegi információt is nyújtsanak, lehetőleg úgy, hogy a forgalmazó utána is biztosítson tesztkészülékeket.
Blogokkal más a helyzet; azt eleve érdemes szórakoztató irodalomként kezelni. A jobbak úgysem a szikár tárgyilagosságukkal, hanem egyediségükkel, stílusukkal, nyitottságukkal, széleskörű tájékozottságukkal, szellemességükkel nyernek meg. Márkaszektások haragjától tartva önkiherélni egy cikket luxus, a műfaj lényege vész el vele: a függetlenség.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Szalon »

chord írta:
2019.10.30., szer. 16:23
Jaj, mekkora felhördülés lett ebből a 'beszopásból'...:)
Micsoda egy amnéziás társulat.
Akármennyire is próbálod félrevinni és mentegetni az előző írásod, akkor sem erről van/volt szó...
chord írta:
2019.10.29., kedd 16:09
És olyanok vagyunk néha, mint a gyengeelméjűek. Mert adott XY készülék/kábel, akármi, nosza, nézzük, ki mit mond. Nagyon ritka, amikor neves, elismert nyilatkozatokból/tesztekből 2-3-nál többet találni. Tehát 2-3 ember ízlése dönt sokszor. Akikkel, lehet, egy kávét nem tudnál meginni, annyira másképp gondolkodik mindenről.
Mégis elhisszük. Nem ez a jó szó. Beszopjuk.

Csak emlékezzetek Darvasékra. A fél ország színes pöttyöket ragasztgatott, meg HB1-et vett.
Ma, a kinyílt világban, szinte ugyanez megy.

Számomra az nem volt tetszetős, ahogy a felelőséget letolod magadról és teljesen áthárítod a sajtóra, valamint a fórumokra írt véleményekre, hogy félrevezettek téged... de miben is?
chord írta:
2019.10.30., szer. 16:23
meg amikor megjön a kéthónapos álomszép Harbeth, amiről elhittem az egyöntetű hype-áradatokat, csomót leveleztem róla, és az első pillanatban hallom, hogy egy katasztrófa, és berakok egy 30 éves SP2-t, és az egyszerűen lemossa, de durván, én meg állok ott, 800k-val kikönnyítve, ez persze nem szopás, hanem csak játék, tanultunk valamit ma is
Megveszel egy Harbeth hangsugárzót hallatlanul, mert lusta voltál a hazai forgalmazóhoz ellátogatni, vagy keresni egy hobbitársat, akinél meghallgathatod és megtapasztalhatod? Persze egyszerűbb teszteket/beszámolókat olvasni és hinni valamiben, aztán másokat hibáztatni, mert nekem megint volt egy sikertelen köröm, de ezért még nem az a felelős, akinek tetszik és leírja, hogy neki tetszik... ;)

Nyilván van aki anyagai áldozatot hoz csupán, (olvas - fellángol - megveszi - nem tetszik - fórumon azért hype/marketing kicsit - bukóval eladja) van aki meg az idejét áldozza a tapasztalatszerzésre. Meg persze, van aki mind a kettőt is :) de aki kurvának áll, az ne sipítozzon, ha jól "beszopatják"... :rolleyes:
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: szigony »

chord írta:
2019.10.30., szer. 23:21
juliush írta:
2019.10.30., szer. 22:41
chord írta:
2019.10.30., szer. 22:23
Tudod, amikor olyan blogot írsz, ami 100k fölötti megtekintésű, nem árt diplomatikusnak lenni.
Ebből pár tucatnak bizonyosan van ilyenje, és örülnek neki.
Az angol verzióban, ott egy utóirat, ami megvilágítja a cikk hangvételét...
Amúgy, így is kaptam érte eleget...:)
Tudod, amikor olyan blogot olvasok 100k társammal egyetemben, pont gyártófüggetlen hiteles véleményt várnék el! Minden egyébre ott a "szaksajtó". Óhatatlanul felmerül a kérdés, hogy vajon tényleg akkor voltál-e "diplomatikus", vagy most nem átallsz eltúlzón dramatizálni ("egy katasztrófa", "lemossa, de durván"), hogy az aktuális üzeneted szolgálatába állítsd.
Hidd el, hogy annyira megütött ez a dolog, a hang, ez a teszt, amit aztán számtalan verzióban megismételtem, hogy először írni akartam A.S.-nak mérgemben, alig láttam a pipától, mert egy ordenáré kib@szás, amit csinál, az újságíró haverjaival együtt, de aztán megfogant a cikk ötlete, meg a BBC sztori, és az első verzió az nem ilyen volt ám... aztán jöttek barátok, csitítottak, hogy ilyet fölösleges kirakni, mert teljesen egyedi a 'tesztberendezés', ilyen összeállítás garantáltan senkinek sincs, ezért máshol meg garantáltan másképp fog szólni, tehát, ez így használhatatlan fröcsögés lesz, és az egyikük arra buzdított, hogy csináljam azt, hogy figyeljek, ha tudok, arra is, amit nagyon jól csinál, meg az ellenfelet tisztelni kell, és azt próbáljam kiemelni, amit mindkettő nagyon jól csinál, és higgyem el, hogy különbségeket amúgy is eltúlzom, és hogy a végén így jobban fog hatni, ha egyáltalán kell valami hatás bárkinek is... aztán csitultam én is, jó sokat kihúztam belőle, és ilyen lett.

Elnézést ajkamicitől, hogy idecitálom, de tényleg érdekelne, hogy őt is átverte-e Alan Shaw?
Amennyiben jól tudom hallottad az ő rendszerét (Harbeth M40.2). Arról mi a véleményed?
Gondolom azt az ára miatt még nagyobb átverésnek tartod. Más pedig kiemelkedő ár/érték arányu terméknek. Többször leírtad, hogy te a valóságnál kicsit többet , mást, egyedibbet keresel. Lehet ezért sem jutottál közös nevezőre a Harbethel. Azért megnéztem volna a levelezésed Alan Shaw-al :D .
Nekem is volt hasonló érzésem a Rega Osiris erősítő kapcsán. Én ennyire nem rágtam be. Csupán elkönyveltem, hogy ezt a készüléket egy más célközönségnek gyártották nem nekem. Hallgattam, próbálkoztam vele 1-2 hónapig és eladtam.

Online
Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”